زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۵۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

نمازاول وقت در متروی تهران

ارسال: #۴۶
۱۷ اسفند ۱۳۹۰, ۰۹:۳۴ ب.ظ
بینید خدا میگه اگه نماز داره قضا می شه حتی وضو نگیرید که وقت بگذره و تیمم کنید و مستحبات نماز رو انجام ندید. این چیزی که خدا گفته پس اگه قراره به حرف خدا گوش کنیم باید نماز رو قضا نکنیم . البته مطمئنا باید سعی کرد حضور قلب در نماز داشت ولی حکمش اینه.انرژی مثبت
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۴۷
۱۷ اسفند ۱۳۹۰, ۰۹:۵۹ ب.ظ
RE: نمازاول وقت در متروی تهران
یه حاج آقایی که استاد آشنایی با قرآنمون بود میگفت نمازتونو بخونین حالا وضعیتتون مطلوب نیست، یا احیانا لباستون نجسه، آب واسه وضو ندارین، مهر واسه خوندن نیست و ... نمازتونو بخونین و به تاخیرش نندازین. حالا اگه فکر میکنین که قبل از قضا شدن هر کدوم از مواردو میتونین برطرف کنین که چه بهتر ولی اگه هم نتونستین نمازو بخونین. خدا خیلی بزرگه خیلی مهربونه حتما قبولش میکنه Shy

هست را اگر قدر ندانی می شود بود! و چه تلخ است هستی که بود شود و دارمی که داشتم!
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , mshelman
ارسال: #۴۸
۱۷ اسفند ۱۳۹۰, ۱۱:۱۵ ب.ظ
RE: نمازاول وقت در متروی تهران
(۱۷ اسفند ۱۳۹۰ ۰۹:۱۳ ب.ظ)انرژی مثبت نوشته شده توسط:  ببینید خدا میگه اگه نماز داره قضا می شه حتی وضو نگیرید که وقت بگذره و تیمم کنید و مستحبات نماز رو انجام ندید. این چیزی که خدا گفته پس اگه قراره به حرف خدا گوش کنیم باید نماز رو قضا نکنیم . البته مطمئنا باید سعی کرد حضور قلب در نماز داشت ولی حکمش اینه.

حرفتون جالب بود تا حالا به این نکته توجه نکرده بودم مرسی ، اما در موردش بیشتر تحقیق می کنم
ارسال: #۴۹
۱۷ اسفند ۱۳۹۰, ۱۱:۳۳ ب.ظ
یه ماجرا که برای خود من شخصا جالب بود (البته با عرض معذرت... اما واقعیه):
سالها قبل، یه فردی که امام جماعت یه محله بوده، صبح، قبل از اذان صبح بیدار میشه تا خودشو برای نماز، به مسجد محل برسونه...
توی راه که داشته میرفته، یهو یه جا که زمینش کمی سست بوده، پاش فرو میره و زمین کمی نشست میکنه و اونجا که مسیر چاه دستشویی رد میشده، اون بنده خدا تا کمر توی...فرو میره...
اون وقت شب هم کسی نبوده که بهش کمک کنه...
خلاصه هرچی تلاش میکنه، نه کسی ازونجا رد میشه و نه میتونه خودشو بیرون بکشه... وقت هم به سرعت میگذره و میبینه نماز صبحش داره قضا میشه. ناچار باخودش میگه: خدایا! من که برای خاطر تو داشتم به مسجد میرفتم. حالا هم ناخواسته توی این شرایط قرار گرفتم. پس مجبورم نمازمو همینطوری بخونم...
به هر حال، توی همون جا، با حالت اشاره، در آخرین لحظات، نمازشو میخونه...
سالها بعد، بعد ازین که میمیره، یک نفر خواب این بنده خدا رو میبینه. ازش میپرسه: حال و روزت چطوره؟ میگه: همون یه نمازم، منو شفاعت کرده! بخاطر اینکه تنها اون نمازم، با نهایت خلوص خونده شده... یعنی اون نماز، موجب نجات من شده...
(البته نقل به مضمون بود...)

پ.ن: اولین چیزی که در قیامت از آن سوال میشود، نماز است. اگر پذیرفته شود، سایر اعمال نیز بررسی یا پذیرفته میشود. در غیر این صورت...
(البته نقل به مضمون بود...)

أَینَ الطّالِبُ بِدَمِ المَقتولِ بِکَربَلاء...
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , a i , ali , اکتیو , kashir , Lantern , setaiesh
ارسال: #۵۰
۱۸ اسفند ۱۳۹۰, ۱۲:۰۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ اسفند ۱۳۹۰ ۱۲:۴۸ ق.ظ، توسط انرژی مثبت.)
یه داستان در مورد نماز همیشه واسم جالب بود. میگن زمان امام صادق (ع) ،یه بنده خدا میره پیش ایشون و ازشون می خواد که واسه سفر تحاری که در پیش دارن استخاره کنند که بره یا نه. امام بهشون میگن که استخارت خوب نیومد. خلاصه این بنده خدا میره سفر و اتفاقا خیلی هم سود می کنه و همه چی خوب پیش میره وقتی برمی گرده میره پیش امام و میگه که شما گفتید که سفر خوبی نخواهد بود و لی من این قدر سود کردم و... امام میگن اره درسته ولی یه روز صبح نمازت قضا شد که اگه خدا هر چیزی که تو دنیاست رو بهت داده بود جبران اون نماز قضا نمی شه.
-------
خدا کمک کنه که اگه قضا شد حداقل بتونیم قضاشو بجا بیاریم Sad و کمک کنه که ادم گناه نکنه که توفیق نماز رو از ادم نگیره.

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
 سپاس‌گزاری شده توسط: a i , موج , اکتیو , Lantern , kashir , Aurora , sh_aa , setaiesh , parmin , mshelman
ارسال: #۵۱
۱۸ اسفند ۱۳۹۰, ۰۲:۳۵ ق.ظ
Star نمازاول وقت در متروی تهران
پروردگار در حدیث قدسی می‌فرماید: به بندگان من بگو آن اشخاصی که به محبت من متوجه هستند، اگر در اثر عبادت من با یک کسی معاشرت نکنند؛ به آن‌ها ضرری وارد نخواهد شد.

امیرمومنان امام علی (ع) فرمودند: اگر مومن، دنیا را مانع از آخرت خودش قرار بدهد؛ پروردگار او را از هر دو باز می‌دارد.

اگر تنها ترین تنهایان شوم باز هم خدا هست، او جانشین تمام نداشتن های من است‎
 سپاس‌گزاری شده توسط: موج , setaiesh , mshelman

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۱ ۸۱۶ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۶۸۳ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۷۲۵ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
Big Grin اطلاعات در مورد دانشگاه تهران (پردیس فارابی) mehRUN ۲ ۴,۴۵۲ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: eng.behnam
  دکتری بیوانفورماتیک دانشگاه تهران omid93 ۸ ۱۲,۳۲۳ ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ۱۰:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: razieh.msh91
  قبولی های علوم و تحقیقات تهران Hosein_2003 ۴۲ ۶۰,۰۷۵ ۱۱ دى ۱۳۹۸ ۰۶:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Alireza.Moftakharzadeh
  چارت ارشد هوش دانشگاه تهران imali ۱ ۲,۷۳۶ ۱۷ آبان ۱۳۹۸ ۰۷:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  رشته علوم تصمیم و مهندسی دانش دانشگاه تهران علیصا ۰ ۲,۵۳۹ ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  سوال در مورد دروس جبرای و چارت ارشد کامپیوتر/هوش دانشگاه تهران imali ۱ ۲,۹۱۰ ۰۴ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  هوش مصنوعی امیر کبیر یا دانشگاه تهران ؟؟؟؟؟ asmagh ۹ ۶,۵۱۰ ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: ezra

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close