زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۰۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

نمازاول وقت در متروی تهران

ارسال: #۱۶
۱۶ اسفند ۱۳۹۰, ۰۱:۳۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ اسفند ۱۳۹۰ ۰۱:۵۱ ب.ظ، توسط موج.)
کاش توی فرهنگهای خوب اینچنینی، ریا کنیم؛ به نظرم جامعه ما شدیدا محتاج به یه چنین ریایی هست !!!!
پشت چراغ قرمز یه چهارراه نسبتا خلوت بیاستی ، میشی ترسو
آشغال رو اگر نگه داری دستت و توی سطل زباله بندازی ، میشی پاستوریزه
استادی که از تایم کلاسش هیچی نمیزنه و از اول تا آخر میاد ، میشه الاف
و کسی که در هر شرایطی به فکر تکلیف شرعیش باشه ، میشه ریاکار Huh

البته من این فرد رو انصافا اصلا نمیشناسم ولی سعی میکنم پیش داوری هم نکنم. بلاخره ما داریم افرادی که نماز اول وقت رو در هیچ شرایطی ترک نمیکنند؛ ولی متاسفانه امروز در جامعه شیعه ما صدای اذون هیچ تحرکی رو در اکثریت جامعه ایجاد نمیکنه و این ضعف بزرگی برای ما هست. همین قدر که این عکس این نکته رو متذکر بشه برای من قابل تقدیره حالا اگه اون فرد نماز هم نخونه و صرفا یه تبلیغ باشه.
روی من که انصافا اثرات خوبی گذاشته این دو روزه Smile
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Lantern , mosaferkuchulu , diligent , mhkpnu , انرژی مثبت , white bird , Mansoureh , parvaz_hj , Parva , banou , اکتیو , rozh66 , uniquegirl , iMohammad , golce , parmin , s.sadri , mshelman
ارسال: #۱۷
۱۶ اسفند ۱۳۹۰, ۰۱:۴۴ ب.ظ
هر کسی یه راهی برای خودنمایی داره.یکی با مدل موی فشن ولباسای عجیب غریب یکی با اندام ورزیده و یکی با نماز و نمادهای دینی.ذات بشر همینه
 سپاس‌گزاری شده توسط: aatwo , mosenabdoli
ارسال: #۱۸
۱۶ اسفند ۱۳۹۰, ۰۱:۴۹ ب.ظ
یاد یه اتفاقی افتادم که چند سال پیش برا خودم افتاده بود
یه دوستی داشتیم تو دوره کاردانی ، یه بار قبل شروع یکی از کلاسهامون تو سایت کامپیوتر بودیم که یهو صدای اوپس اوپس بلند شد!!! همه خشکمون زد که صدای چیه و کی جرئت کرده اینو بزاره تازه بعدش صدای خوندن بسم الله الرحمن الرحیم با همون صدای اوپس اوپس اومد!!! بعد دیدیم بلههههههههههههههه این دوست ما یه نرم افزار مذهبی آورده که صداها از اتوران اون نرم افزار بوده.
ازش پرسیدم این چیه ؟ بهم گفت یادته چند روز پیش فلانی چه عکسایی آورده بود؟ یکی دیگه از بچه های کلاس رو میگفت که عکس خودشو و دوست پسرش آورده بود ، عکساشون یه کوچولو ریلکس بود.

میگفت اینو آوردم تا بچه ها جذب قرآن و دین بشن!!!!! گویا طرز فکر ایشون و سازندگان اون نرم افزار این بود که اگه مفاهیم دینی و قرآنی با اوپس اوپس و سایر روش های جوون پسندانه و نه لزوما معقول به جوونا ارائه بشه ، خیلی کارساز و مفیده!!!!!
این بنده خدا فکر میکرد این کارش واقعا موثره اما بجای تاثیر فقط پوزخند رو به لب بقیه ماها نشوند!

حالا حرف ما هم اینه اگه تبلیغه که حرفی نیست
اما بر فرض یه نماز بدون ریا :
کی بدون هیچ وسیله و کیفی یه سجاده و جانماز به اون بزرگی با خودش این ور و اونور میبره؟
تازه هیچ اثری هم از کفشاشون نیست!

این آخریه فقط یه سوال چون مگه ایستگاه های مترو نمازخونه ندارن؟

If one can do it , U too can do it
If none can do it , U must do it

حالم به هم می خوره از فرشته های الکی / این همه از ما بهترون، قدیسای دروغکی...
 سپاس‌گزاری شده توسط: navid-p , mfXpert , aatwo
ارسال: #۱۹
۱۶ اسفند ۱۳۹۰, ۰۱:۵۰ ب.ظ
اتفاقا الان زمانه ی ریا نیست. تو این زمان یکی که تو مترو سجاده پهن کنه و نماز اول وقت بخونه رو مسخره می کنن بجای اینکه تشویقش کنن. الان تبلیغ مصداق پیدا می کنه به نظرم .

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
 سپاس‌گزاری شده توسط: mamat , Masoud05 , white bird
ارسال: #۲۰
۱۶ اسفند ۱۳۹۰, ۰۲:۰۲ ب.ظ
RE: نمازاول وقت در متروی تهران
مسخره کنن یا مسخره نکنن ؟! چه فرقی داره ؟ کسی که هدفش رو مشخص کرده کارش رو انجام میده .
من که شخصا غبطه میخورم به اون جوون چون من خودم چنین قدرتی ندارم .

من شنیدم : توی آخرالزمان نگه داشتن دین مانند نگه داشتن آتش در کف دست است . البته نمیدونم تا چه حد میتونه درست باشه .

پس حواسمون رو جمع کنیم و دنباله روی هر شخص و هم جمع و هر تفکری نباشیم
 سپاس‌گزاری شده توسط: mamat , lonelyforever , diligent , white bird , rozh66 , Donna
ارسال: #۲۱
۱۶ اسفند ۱۳۹۰, ۰۲:۳۱ ب.ظ
جدای از این عکس،علت اینکه تبلیغ و ریا خیلی در اینموارد تو ذهن ما تداعی میشه بخاطر اونایی هست که از طریق تظاهر به دینداری رشد کردن و گهگاه می بینیمشون. همیشه تظاهر و ریا به دین در کنار دین بوده.یک علی بوده و یک معاویه و عمروعاص! یکی نماز را بعشق خالق میخونه و یکی بعشق دنیا. همیشه هم بیشتر تو گروه دوم شلوغ بوده.
مهم اینه که یک کار خوب را بگیم خوبه و اگه از کار خوب سوء استفاده شد بگیم بد هست. نه اینکه کار خوب را با این احتمال که فرد بعدا" میخواد ازش سوء استفاده کنه مسخره کنیم.
در مورد عکاس محترم این عکس باید گفت همیشه دفاع بد از یک کار خوب بهش صدمه میزنه. شاید بهتر باشه باینجور کارها امتیازی تعلق نگیره تا هر کسی دفاع بد نکنه.
حالا شما سر ظهر شد خواستید نماز اول وقت بخونید برید تو نمازخونه مترو یا مسجد نزدیک مترو که ابهامی نباشه.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
 سپاس‌گزاری شده توسط: lonelyforever , mamat , موج , aatwo , انرژی مثبت , banou , s.sadri
ارسال: #۲۲
۱۶ اسفند ۱۳۹۰, ۰۳:۰۲ ب.ظ
[تصویر:  75160_1_1379094661.jpg]

جالبه ما به خودمون اجازه میدم در مورد همه چیز راحت نظر بدیم در حالی که حتی معنی لغاتی که به زبان میاوریم به خوبی نمی فهمیم .

تمام داشته ها ما شده برداشت منطقی ذهن خود یه مقدار دانش که تو بانک اطلاعانی ذهن ما از کتاب های نه زیاد معتبر و تفسیر های جانب گرایانه ی قران داریم.
دوستان بیاید اول در مورد خودمون نظر بدیم و نه اینکه بدون اینکه اطلاعات یقینی و مطلقی از مساله داشته باشیم به هر شکل میخوایم اون هم با اطمینان کامل نظر بدیم.
به هر حال هرکسی به این دنیا امده که تو این دنیا تلاش کنه تا بتونه چیزهای رو بدست بیاره. سخن من با کسانی نیست که اصلا در مورد اسلام ، ((الله)) و قران کبیر اعتقاد ندارند نیست سخن من با کسانی هست که به ظاهر اعتقاد دارن اما مطمئنم تو آیات قران به اندازه درس های کنکور هرگز تفکر نکردن و ذهنشون رو درگیر نکردن ، قران برای روخوانی ، بدرقه مسافر ، نجات دهنده ما از تصادف و یا برای روی سر گذاشتن نیست ، کتاب ایدولوژی که برای درک و تبین آیاتش باید روزها و روزها فکر کرد. به قول استاد " تو این کشور کمتر کسی پیدا میشه که به قران اعتقاد نداشته باشه اما جالب اینجاست که کمتر کسی هست که حرف های قران رو جدی بگیره "!!!!
برداشت از هر تصویری بسته به تفکرات هر فرد آزاده اما مطلقا درست نیست .

abandoned
ارسال: #۲۳
۱۶ اسفند ۱۳۹۰, ۰۳:۴۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ اسفند ۱۳۹۰ ۰۴:۰۱ ب.ظ، توسط kashir.)
این عکس رو در این
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
دیدم، جالب بود اینجا گذاشتم تا دوستان استفاده کنن. اینم چندتا سایت دیگه که اینو گذاشتن

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
-
-
-
-
-

بنظر خودم این عکس تبلیغاتیه، تا اونجاییکه خودم دیدم اکثر ایستگاههای مترو نمازخونه داره(اگه خودمو جای نمازگذار فرض کنم که بخوام جای شلوغ نماز بخونم حتما یه جای خلوت، یه گوشه کناری رو انتخاب میکنم تا مزاحم تردد افراد نشم) از عکس پیداست که نمازگزار گوشه نیست هیچ، تقریبا وسط قرار گرفته. یه قضیه دیگه اینه که معمولا سمتی که عکس گرفته شده، دیوار و تابلوهای تبلیغاتی قرار داره و عکاس اونجا جا نمیشه، پس یا دوربینو تنظیم کرده گذاشته پایین یا اینکه ورودی اونجا بوده که در صورت وجود ورودی محاله که اونجا نماز خونده بشه. یه نکته دیگه خلوتیه ایستگاه و سرعت قطاره: احتمالا یه ایستگاهیه که به بهره برداری نرسیده و مسافری تردد نمیکنه. نظر شخصیم بود، دوستان ناراحت نشن اما فارغ از این مسائل این عکس و عکسی که آقای موج گذاشتن قشنگن و خیلی تاثیرگذار. فرض رو بر این بزاریم که ریا نیست

هست را اگر قدر ندانی می شود بود! و چه تلخ است هستی که بود شود و دارمی که داشتم!
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryami
ارسال: #۲۴
۱۶ اسفند ۱۳۹۰, ۰۴:۲۳ ب.ظ
(۱۶ اسفند ۱۳۹۰ ۰۱:۵۰ ب.ظ)Bache Mosbat نوشته شده توسط:  اتفاقا الان زمانه ی ریا نیست. تو این زمان یکی که تو مترو سجاده پهن کنه و نماز اول وقت بخونه رو مسخره می کنن بجای اینکه تشویقش کنن. الان تبلیغ مصداق پیدا می کنه به نظرم .

اینم تبلیغ. تقدیم به شما Smile

سپاس‌گزاری شده توسط: mosaferkuchulu , alime , fatima1537 , parmin
ارسال: #۲۵
۱۶ اسفند ۱۳۹۰, ۰۴:۲۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ اسفند ۱۳۹۰ ۰۴:۳۰ ب.ظ، توسط fatima1537.)
ولی انصافا نماز اول وقت یه چیز دیگه است هرچقدر هم که نمازت ممکنه اونقدر با حضور قلب و دلخواه خودت نباشه ولی نسبت به همه نمازهای دیگه حس بهتری رو القا میکنه. اگر یه مدت خودمون رو مجبور به نماز اول وقت کنیم (تحت هر شرایطی) همیشه این حس حلاوت و شیرینی همراهمونه
(۱۶ اسفند ۱۳۹۰ ۰۴:۲۳ ب.ظ)موج نوشته شده توسط:  اینم تبلیغ. تقدیم به شما Smile
تبلیغ قشنگی بود.واقعا آدم با ربع ساعت هیچ چیز رو از دست نمیده.و مثل همین فیلم انگار که از چیزی جا نمیمونیم .
ولی ریا برای تشویق مردم در صورتی خوبه که اون فرد نیت قلبیش این باشه که بقیه رو تشویق کنه نه اینکه به فکر منافع خودش باشه
 سپاس‌گزاری شده توسط: banou , rozh66 , iMohammad
ارسال: #۲۶
۱۶ اسفند ۱۳۹۰, ۰۴:۴۱ ب.ظ
من پست ها رو می خوندم واقعا برام جالب بود که بچه ها سر ریا بودن یا نبودن بحث می کنن!!اصلا این عکس ریا!یعنی واقعا خودتون تا حالا یه ادم و ندیدین که واقعا این مدلی باشه و نماز اول وقتشو هر جا که باشه بخونه اونم به خاطر خدا؟

سپیده که سربزند در این بیشه زار خزان زده شاید گلی بروید شبیه آنچه در بهار بوئیدیم
پس به نام زندگی هرگز مگو هرگز.
 سپاس‌گزاری شده توسط: موج , Mansoureh , ahmadi_development , اکتیو , iMohammad , parmin
ارسال: #۲۷
۱۶ اسفند ۱۳۹۰, ۰۵:۴۲ ب.ظ
(۱۶ اسفند ۱۳۹۰ ۰۴:۴۱ ب.ظ)mosaferkuchulu نوشته شده توسط:  من پست ها رو می خوندم واقعا برام جالب بود که بچه ها سر ریا بودن یا نبودن بحث می کنن!!اصلا این عکس ریا!یعنی واقعا خودتون تا حالا یه ادم و ندیدین که واقعا این مدلی باشه و نماز اول وقتشو هر جا که باشه بخونه اونم به خاطر خدا؟
من که تا دلتون بخواد دیدم. از کنار جاده و خیابون گرفته تا لب دریا، بازارهفتگیو ... Shy حرف بچه ها بیشتر روی مصنوعی بودن عکسه وگرنه هرکی نظر خودشو داره و برداشتش از عکس با خودش Smile

هست را اگر قدر ندانی می شود بود! و چه تلخ است هستی که بود شود و دارمی که داشتم!
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: mosaferkuchulu
ارسال: #۲۸
۱۶ اسفند ۱۳۹۰, ۰۵:۴۹ ب.ظ
(۱۶ اسفند ۱۳۹۰ ۰۱:۵۰ ب.ظ)Bache Mosbat نوشته شده توسط:  اتفاقا الان زمانه ی ریا نیست.
اتفاقا دقیقا این دوره و زمونه شده دوره ریاکاری.طرف تو محرم یه محله رو شام میده که کلی اسم در کنه.یکی دیگه میره با قاشق(!!!) پیشونیشو داغ میکنه تا همه فکر کنن که این طرف اینقدر سجده کرده که جای مهر رو پیشونیش مونده و سه نقطه.

One who is raised by sword can't be beaten. One who is toughened by fire can't be burned
 سپاس‌گزاری شده توسط: Avicenna , aatwo , maryami , user_256 , yoohanna , Belissima , mosenabdoli , HighVoltage
ارسال: #۲۹
۱۶ اسفند ۱۳۹۰, ۰۸:۵۶ ب.ظ
همه ایستگاههای مترو نمازخونه دارند (البته بعد از گیت های ورودی!)، لزومی نداره کنار قطار نماز خوند، ضمن اینکه اونجا انقدر شلوغه که معمولا با همه برخورد می کنی، البته ساعت های خیلی خاصی هست که خلوت باشه، این عکس کلی شک و شبهه ایجاد کرده بخاطر همین چیزاست Wink
اما در هر صورت، اگر کسی نماز اول وقت رو هر جایی که هست بخونه، بهترین امر به معروفه، حاج آقا پناهیان یه جایی می فرمود که "هر چی بی نمازه، تقصیر ما نمازخوان هاست"
انشالله که ما جزء این دسته آخر نباشیم.

هفت شهر عشق را عطار گشت، ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم!
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , user_256 , rozh66 , mshelman
ارسال: #۳۰
۱۶ اسفند ۱۳۹۰, ۰۹:۵۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ اسفند ۱۳۹۰ ۱۰:۰۵ ب.ظ، توسط yarandish.)
[quote='kashir' pid='75005' dateline='1330947071']

بدون شرح
[تصویر:  75208_1_1379094602.jpg]

سوره مومنون ، آیه ۲:
(۱) قد افلح المؤمنون
(۱) به تحقیق رستگار شدند مؤمنان :
،(۲) الذین هم فی صلاتهم خاشعون
(۲) آنان که در نمازشان خشوع می ورزند

همانطور که نماز سروقت توصیه شده نماز با خشوع و حضور قلب هم توصیه شده است
نمازی که حتما سروقت نباشه اما با خشوع و حضور قلب خوانده بشه خیلی بهتر از نماز سروقتیه که اصلا با حضورقلب نباشه !

من شخص خودمو می گم موقع اذان اگه مشغول کاری باشم که ذهنمو مشغول کرده باشه ، ترجیح می دم اون موقع نماز نخونم چون در این حالت خودمم نمی فهمم چی خوندم (اینجوری میشه فقط خم و راست )
این جوانی که در مترو نماز سروقت می خونه اگه واقعا صدای مترو و محیطش و جو اون تاثیر بر حضوری قلبش نزاره بهترین و زیباترین کار ممکن رو کرده ، اما اگه چون فقط صرفا موقع اذان خواسته نمازش سروقت خوانده بشه بدون توجه به اینکه محیط مترو و سروصدای اونجا و رفت و آمدهای پیاده رو ها ممکنه حواسشو پرت کنه به نظر کارش کمتر از ریا نبوده !
من اگه در موقعیت ایشون بودم چند دقیقه وقت می گذاشتم و خودمو به نمازخانه مترو می رسوندم یا حداقل چندثانیه وقت می گذاشتم و جانمازم رو جای پهن کردن در وسط راهرو مترو در گوشه راهرو مترو پهن می کردم تا توجهم به نمازم بیشتر بشه .
البته اینو من می گم چون خیلی زود حواسم در نماز پرت میشه حتما ایشون مثه بنده زیاد تحت تاثیر محیط قرار نمی گرفتند .

تو شاهکار خالقی ، تحقیر را باور نکن
بروی بام زندگی هرچه می خواهی بکش،زیبا و زشت پای توست، تقدیر را باور نکن
خالق تورا شاد آفرید،آزاد آزاد آفرید،پرواز کن تا آرزو،زنجیر را باور نکن
 سپاس‌گزاری شده توسط: Avicenna , Shiny , Tempuser , Maryam-X

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۱ ۸۱۶ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۶۸۰ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۷۲۵ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
Big Grin اطلاعات در مورد دانشگاه تهران (پردیس فارابی) mehRUN ۲ ۴,۴۵۲ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: eng.behnam
  دکتری بیوانفورماتیک دانشگاه تهران omid93 ۸ ۱۲,۳۲۲ ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ۱۰:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: razieh.msh91
  قبولی های علوم و تحقیقات تهران Hosein_2003 ۴۲ ۶۰,۰۷۳ ۱۱ دى ۱۳۹۸ ۰۶:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Alireza.Moftakharzadeh
  چارت ارشد هوش دانشگاه تهران imali ۱ ۲,۷۳۶ ۱۷ آبان ۱۳۹۸ ۰۷:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  رشته علوم تصمیم و مهندسی دانش دانشگاه تهران علیصا ۰ ۲,۵۳۹ ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  سوال در مورد دروس جبرای و چارت ارشد کامپیوتر/هوش دانشگاه تهران imali ۱ ۲,۹۱۰ ۰۴ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  هوش مصنوعی امیر کبیر یا دانشگاه تهران ؟؟؟؟؟ asmagh ۹ ۶,۵۱۰ ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: ezra

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close