زمان کنونی: ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۰۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بی‌دینان ژاپنی !

ارسال: #۱۶
۲۵ اسفند ۱۳۹۰, ۰۱:۴۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ اسفند ۱۳۹۰ ۰۱:۵۹ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
RE: بی‌دینان ژاپنی !
(۲۵ اسفند ۱۳۹۰ ۱۱:۰۰ ق.ظ)tavoos نوشته شده توسط:  خدا مال خودشو می بخشه اما گفته حق الناس بخشیدنی نیست
پس رضایت خلق حتی از نظر خدا هم مهم تره دوست عزیز
این جواب من بود؟ مگه من مقایسه ای بین حق الناس و حق الله کردم؟
جواب شما با جرف من تناقضی نداره. هدف یک فرد از رضایت خلق خدا چیه؟
(۲۵ اسفند ۱۳۹۰ ۰۹:۲۱ ق.ظ)nikou نوشته شده توسط:  
(24 اسفند ۱۳۹۰ ۱۱:۲۴ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(24 اسفند ۱۳۹۰ ۱۰:۳۷ ب.ظ)nikou نوشته شده توسط:  بهتره همه چیز رو به دین ربطش ندیم خیلی چیزا به انسانیت آدمی برمی گرده...
به اینکه لااقل پیش خودمون احساس شرمندگی نکنیم!
من خودم هم بخشی از اقلیت ایرانم
مگه انسانیت و دین از هم جدا هستن؟ واضحه منظور من از دین باطن دینه. البته منکر ظاهر دین هم نیستم و اون هم لازمه.
انسانیت و دین جدا نیستند اما لزومی نداره کار خوب یک نفر رو با این سوالات که برای رضای خدا بوده یا خلق خدا یا هر چیز دیگه ای نقد کنیمBlush
ما ایرانی ها آدمایی هستیم که دین داریم.برگردید فقط به چند سال عقب تر و زلزله بم رو به یاد بیارید که چقدر دزدی شد!
ما دین و خدا را داشتیم و ژاپنی ها بی دینند . . .
مسلمانان همیشه خودشون و برتر می دونند اما با عرض معذرت از همه دوستان با چیزایی که من مشاهده کردم اصلا این گونه نیست!
دقیقا چنین چیزی لازمه چون اصل عمل انگیزشه. نمیخوام جملات کتاب دینی رو تکرار کنم بلکه نظر شخصیمه. اتفاقا من خودم با "دینی" درس دادن به شیوه فعلی مشکل دارم.
به نظر شما اتفاقات زلزله بم چند درصدش مطابق با اسلام بود؟ شما نمیتونید یک دین رو با پیروانش رد کنید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: inteligentium , Mahbanoo313
ارسال: #۱۷
۲۵ اسفند ۱۳۹۰, ۰۲:۲۵ ب.ظ
(۲۵ اسفند ۱۳۹۰ ۰۱:۴۹ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(25 اسفند ۱۳۹۰ ۱۱:۰۰ ق.ظ)tavoos نوشته شده توسط:  خدا مال خودشو می بخشه اما گفته حق الناس بخشیدنی نیست
پس رضایت خلق حتی از نظر خدا هم مهم تره دوست عزیز
این جواب من بود؟ مگه من مقایسه ای بین حق الناس و حق الله کردم؟
جواب شما با جرف من تناقضی نداره. هدف یک فرد از رضایت خلق خدا چیه؟
(۲۵ اسفند ۱۳۹۰ ۰۹:۲۱ ق.ظ)nikou نوشته شده توسط:  
(24 اسفند ۱۳۹۰ ۱۱:۲۴ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(24 اسفند ۱۳۹۰ ۱۰:۳۷ ب.ظ)nikou نوشته شده توسط:  بهتره همه چیز رو به دین ربطش ندیم خیلی چیزا به انسانیت آدمی برمی گرده...
به اینکه لااقل پیش خودمون احساس شرمندگی نکنیم!
من خودم هم بخشی از اقلیت ایرانم
مگه انسانیت و دین از هم جدا هستن؟ واضحه منظور من از دین باطن دینه. البته منکر ظاهر دین هم نیستم و اون هم لازمه.
انسانیت و دین جدا نیستند اما لزومی نداره کار خوب یک نفر رو با این سوالات که برای رضای خدا بوده یا خلق خدا یا هر چیز دیگه ای نقد کنیمBlush
ما ایرانی ها آدمایی هستیم که دین داریم.برگردید فقط به چند سال عقب تر و زلزله بم رو به یاد بیارید که چقدر دزدی شد!
ما دین و خدا را داشتیم و ژاپنی ها بی دینند . . .
مسلمانان همیشه خودشون و برتر می دونند اما با عرض معذرت از همه دوستان با چیزایی که من مشاهده کردم اصلا این گونه نیست!
دقیقا چنین چیزی لازمه چون اصل عمل انگیزشه. نمیخوام جملات کتاب دینی رو تکرار کنم بلکه نظر شخصیمه. اتفاقا من خودم با "دینی" درس دادن به شیوه فعلی مشکل دارم.
به نظر شما اتفاقات زلزله بم چند درصدش مطابق با اسلام بود؟ شما نمیتونید یک دین رو با پیروانش رد کنید.

من دنبال رد کردن دینی نیستمWink همه ادیان و عقاید هم پیش من محترمند . . .
من از مارک گذاشتن روی آدما بدم میاد!باید بتونیم به عقاید هم احترام بذاریم!
فکر کنم در عنوان "بی دینان ژاپنی" باید یک تغییر کوچولویی صورت بگیرهWink
از کار آدما بدون در نظر گرفتن دین و عقایدشون باید تقدیر شه!بر اساس همون انسانیتی که همه مون بهش معتقدیم . . .
من یک معلمم و وقتی به بحثای دینی می رسیم هیچ وقت جواب قاطع به شاگردام نمیدم و ازشون می خوام که خودشون فکر کنند بدون هیچگونه تعصب دینی یا مذهبی!
 سپاس‌گزاری شده توسط: nasogh , maryami , narges_r , MarkLand
ارسال: #۱۸
۲۵ اسفند ۱۳۹۰, ۰۲:۳۶ ب.ظ
بی‌دینان ژاپنی !
عنوان"بی دینان ژاپنی" یه جور کنایه هستش واسه مایی که فکر می کنیم از ما پاک تر و درستکار تر تو دنیا نیستش

Your education can change your life
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: nikou , nasogh , maryami , MarkLand , kashir
ارسال: #۱۹
۲۵ اسفند ۱۳۹۰, ۰۲:۵۸ ب.ظ
(۲۵ اسفند ۱۳۹۰ ۰۲:۳۶ ب.ظ)farazin نوشته شده توسط:  عنوان"بی دینان ژاپنی" یه جور کنایه هستش واسه مایی که فکر می کنیم از ما پاک تر و درستکار تر تو دنیا نیستش
حرف منم همینه که چرا ما در هر زمینه ای خودمون رو برتر می دونیم و بقیه رو می کوبیم!با اینکه می دونیم در عمل اصلا اینجوری نیست . . .
نه تنها در بحث دینی که در خیلی از زمینه های دیگه هم همینطوره!
خیلی درگیر حاشیه میشیم و از متن دور . . .
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryami
ارسال: #۲۰
۲۵ اسفند ۱۳۹۰, ۰۳:۰۵ ب.ظ
(۲۵ اسفند ۱۳۹۰ ۰۲:۵۸ ب.ظ)nikou نوشته شده توسط:  
(25 اسفند ۱۳۹۰ ۰۲:۳۶ ب.ظ)farazin نوشته شده توسط:  عنوان"بی دینان ژاپنی" یه جور کنایه هستش واسه مایی که فکر می کنیم از ما پاک تر و درستکار تر تو دنیا نیستش
حرف منم همینه که چرا ما در هر زمینه ای خودمون رو برتر می دونیم و بقیه رو می کوبیم!با اینکه می دونیم در عمل اصلا اینجوری نیست . . .
کاملا با شما موافقم...به جای باطن بیشتر به ظاهر فکر می کنیم...مثل همون نماز خوندن تو استگاه مترو؟؟؟

Your education can change your life
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryami
ارسال: #۲۱
۲۵ اسفند ۱۳۹۰, ۰۳:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ اسفند ۱۳۹۰ ۰۳:۳۴ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۲۵ اسفند ۱۳۹۰ ۰۲:۵۸ ب.ظ)nikou نوشته شده توسط:  
(25 اسفند ۱۳۹۰ ۰۲:۳۶ ب.ظ)farazin نوشته شده توسط:  عنوان"بی دینان ژاپنی" یه جور کنایه هستش واسه مایی که فکر می کنیم از ما پاک تر و درستکار تر تو دنیا نیستش
ما دینمون رو برتر میدونیم نه خودمون رو.

مساله اینه که دین ظاهری تنها انگیزه برای کار خوب نیست ولی بحث جزا، متفاوته با این قضیه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: nikou , موج , انرژی مثبت , inteligentium , - rasool -
ارسال: #۲۲
۲۵ اسفند ۱۳۹۰, ۰۴:۵۵ ب.ظ
بی‌دینان ژاپنی !
یک دین رو با پیروانش رد نمی کنن اما با پیروانش می شناسن . . .
ارسال: #۲۳
۲۵ اسفند ۱۳۹۰, ۰۵:۱۴ ب.ظ
بی‌دینان ژاپنی !
اقای blackhalo جواب من برای این بود که شما گفتین که این کار رو برای رضای خدا انجام دادن یا کشور
کشور یعنی مردم
این یعنی دزدی نکردن از مال مردم
 سپاس‌گزاری شده توسط: nikou
ارسال: #۲۴
۲۵ اسفند ۱۳۹۰, ۰۸:۰۶ ب.ظ
بی‌دینان ژاپنی !
یک سوال دارم ازتون؟
دین یعنی چی؟ خدا دین رو برای انسان قرار داده برای چی؟
مگر اینه که انسانو به کمال برسونه
به نهایت انسانیت
من نه از دینی طرفداری میکنم نه دینی رو رد میکنم، ممکنه انسانی با دینی که از نظر ما رد میشه یا از دین ما پایین تره بهتر از ما به کمال و انسانیت برسه
ایمان هرکس در دلشه نه به اون برچسب دینی که بهش زدن
انسانیت هرکس هم نمای ظاهری ایمان درونی هرفردیه
کاش این همه مرز بندی که خودمون بین خودمون که همه انسانیم ایجاد کردیمو برمیداشیم و همه رو بر اساس انسانیتشون ارزش گذاری میکردیم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: MarkLand , Joonz , aka111 , maryami , nikou
ارسال: #۲۵
۲۵ اسفند ۱۳۹۰, ۱۰:۳۱ ب.ظ
بی‌دینان ژاپنی !
من فکر میکنم دوتا مساله قاطی شده! یکی انسانیت(اخلاق) یکی هم ایمان(دین)
من خودم هم قبلا مرز این دوتا رو نمیدونستم؛ اینکه اصلا فرقی دارن یا نه. اینکه کدوم بهتره و کدوم...
یه کوچولو تحقیق کرده بودم در موردش... میگم، شاید کسی مشکل قبلا منو داشته باشه و جوابشو بگیره...
ما ادعا میکنیم دینمون بهترینه (اسلام) و این ادعا رو با برهان عقل و نقل اثبات میکنیم... اما بعضی وقتا از این مساله، برداشت میکنیم برای سوء استفاده. اینکه بهش بنازیم و فخر بفروشیم و یه چیزای کوچیکی رو از قلم میندازیم. یه مثال که احتمالا شنیدین:
روزی پیامبر (ص) به دیدن جوانی که در حال مرگ بوده میرن. (اینقدر دین دار بوده که پیامبر داوطلبانه رفته دیدنش)... خلاصه بعد اینکه اون جوون میمیره، مردم میبینن پیامبر ناراحتن و فکر میکنن. مردم میپرسن چیه؟ پیامبر میفرمان: اوضاع اون جوون ممکنه خوب نباشه! مردم میپرسن: آخه چرا؟! اون که خیلی دیندار بود!
پیامبر میگن: بله، بود. اما این فرد، اخلاق خوبی توی خونوادش نداشت. برای همین براش مشکل به وجود میاد...
(البته داستان نقل به مضمون بود)
اما از همین میشه فهمید که دین لازمه، اما کافی نیست... اخلاق هم ازون طرف... یعنی اینا مکمل هم هستن و هرکدوم به تنهایی ناقصه... البته اخلاق به نظر من مهمتره! چراکه خود پیامبر هم میفرمان: "انّی بُعِثتُ لأتمّ مکارم الاخلاق..." یعنی من برای به کمال رساندن مکارم اخلاقی مبعوث شدم...

به نظر من دیندار شدن یه سعادته و خب تلاش زیادی هم نمیخواد. (البته منظورم از دین، همون ظاهر دینه... به قولی، همون اسلام یا تسلیم شدن که با گفتن زبانی، قبول میشه) اما مکارم اخلاق که همون روح دینه، نیاز به سختی دادن به نفس داره ...و اگه بعضی از ما دچار مشکل شدیم، برا اینه که این بخش مهم رو نادیده گرفتیم...
حالا فکرشو بکنین اگه آدما اخلاق (انسانیت) افرادی مث همین ژاپنی ها و دین (یا تسلیم امر شدن) کسایی مثل مارو باهم داشته باشن، اونوقت هم دنیا گلستان میشه و هم آخرت... و کاش اینطور بشیم... اول از همه خودمو میگم...

ببخشید یه کم طولانی شد...

أَینَ الطّالِبُ بِدَمِ المَقتولِ بِکَربَلاء...
 سپاس‌گزاری شده توسط: kashir , nikou , انرژی مثبت , Ali-B
ارسال: #۲۶
۲۵ اسفند ۱۳۹۰, ۱۰:۳۵ ب.ظ
(۲۵ اسفند ۱۳۹۰ ۰۲:۳۶ ب.ظ)farazin نوشته شده توسط:  عنوان"بی دینان ژاپنی" یه جور کنایه هستش واسه مایی که فکر می کنیم از ما پاک تر و درستکار تر تو دنیا نیستش
صبح که میشه یاعلی میگیم کارو شروع میکنیم ولی مرتب به هم دروغ میگیم، سرهم کلاه میزاریم، به دروغ قسم خدا و پیغمبر میخوریم تا بتونیم کارو پیش ببریم، به زن و دختران دیگران نگاه میکنیم درحالیکه خودمون زن و دختر و خواهر و مادر داریم، بابا مامان عمو عمه خاله و ... رو میکشیم تا استادو متقاعد کنیم که ما مراسم داشتیم و ... حالا نمره بده!!، یه نگاه به اطرافتون کنین!!! این دسته از آدمها کم نیستن.
درسته قبول دارم آدمهای خوب و بد همه جا هستن، هم تو ایران و هم تو ژاپن و هم ... اما اینو میخوام بگم: ما که دینمون اسلامه و بهترین دینه، ما که الگوهامون علی حسین زینب و فاطمه .... است در مقابل ژاپنی که معلوم نیست دینشون چیه قابل قیاسیم؟؟!!! میدونم الان با حرفهام خیلیها غیرت ملیشون اوج میگیره و موج عظیمی از منفی واسه نشون دادن انتقاد و اعتراض ظاهر میشه، اما به نظر من ژاپن و افراد اون شکلی با دینشون که نمیدونم چیه سهم بیشتری نسبت به ایران و ایرانیها با دین اسلامشون در بهشت دارن.

هست را اگر قدر ندانی می شود بود! و چه تلخ است هستی که بود شود و دارمی که داشتم!
 سپاس‌گزاری شده توسط: tavoos , maryami , nikou , narges_r , yaser_ilam_com , baran , Pegasus
ارسال: #۲۷
۲۵ اسفند ۱۳۹۰, ۱۱:۱۹ ب.ظ
بی‌دینان ژاپنی !
(۲۴ اسفند ۱۳۹۰ ۱۱:۲۴ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  مگه انسانیت و دین از هم جدا هستن؟ واضحه منظور من از دین باطن دینه.
دقیقا منظور از باطن دین چیه اینجا؟

One who is raised by sword can't be beaten. One who is toughened by fire can't be burned
ارسال: #۲۸
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۱:۴۹ ق.ظ
نگین بی دینان ژاپنی بگین دین داران آسیای شرقی

دین در حقیقت یعنی انسانیت انسان. پس دین دار کسی که انسانیت داشته باشه.

در جوامع بین المللی انسانیت کاملا تعریف شدس، و اینجور اتفاقها غیر طبیعی نیست.
ارسال: #۲۹
۰۶ مرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۲۶ ب.ظ
بی‌دینان ژاپنی !
[quote='farazin' pid='75871' dateline='1331372375']

هر ملتی فرهنگ خودش رو داره. مسلما ما هم چیز هایی داریم که نه تنها ژاپنی ها بلکه کل دنیا حسرت داشتنش رو میخورند.

امیدوارم فرهنگ کشور ما از اینی که هست غنی تر بشه نه اینکه مثل ژاپنی ها بجای رابطه بین فرد و خدا(گناه) بشه فرد و مردم(شرمندگی)

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close