زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۱:۱۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تغییر سن سربازی در قانون جدید وظیفه عمومی

ارسال:
۰۲ فروردین ۱۳۹۱, ۰۸:۳۴ ب.ظ
حالم گرفته شد از این خبر، من این همه وسط خوندن کنکور با عجله رفتم کارهام رو انجام دادم که شش ماه نگذره غیبت نخورم Sad شانس ببین حالا قانونش رو عوض کردند

معاون احضار و اعزام سازمان وظیفه عمومی گفت: برابر قانون جدید وظیفه عمومی، هر فرد ذکور ایرانی در ماهی که طی آن ماه به سن هجده سال تمام می‌رسد مشمول مقررات خدمت وظیفه عمومی می‌شود.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از فارس، سرهنگ رحمان علیدوست درباره مهلت معرفی مشمولان برای تعیین تکلیف وضعیت مشمولیت و سن مشمولیت در قانون جدید خدمت وظیفه عمومی بیان داشت: برابر قانون جدید، هر فرد ذکور ایرانی در ماهی که طی آن ماه به سن هجده سال تمام می‌رسد مشمول مقررات خدمت وظیفه عمومی است که باید برای تعیین وضعیت مشمولیت خویش به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی مراجعه کنند.

وی درباره مهلت معرفی مشمولان با توجه به مدرک تحصیلی‌شان گفت: مشمولانی که قبل از سن مشمولیت فارغ التحصیل شده، انصراف داده، ترک تحصیل کرده و یا اخراج شده‌اند پس از رسیدن به ۱۸ سال تمام حداکثر۶ ماه فرصت دارند تا وضعیت خدمتی خویش را مشخص کنند و همچنین مشمولانی که پس از ورود به سن مشمولیت فارغ التحصیل شده، انصراف داده، ترک تحصیل کرده و یا اخراج شده‌‌اند از تاریخ فراغت، انصراف، ترک تحصیل و یا اخراج حداکثر بمدت یکسال فرصت دارند تا وضعیت خدمتی خویش را مشخص کنند.

وی افزود: مشمولانی که از ۲۲ اردیبهشت سال جاری به بعد در مقاطع دانشگاهی فارغ التحصیل شده‌اند از تاریخ فراغت از تحصیل یکسال مهلت دارند تا نسبت به معرفی خود اقدام کنند و همچنین مشمولانی که از تاریخ ۲۲ خرداد سال جاری به بعد از تحصیل در مقاطع دانشگاهی انصراف داده یا ترک تحصیل کرده و یا اخراج شده‌اند از تاریخ وقوع، یکسال مهلت دارند تا خود را برای رسیدگی به وضعیت مشمولیت به یکی از دفاتر پلیس+۱۰ ، معرفی کنند.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , Manix , esi
ارسال:
۰۵ فروردین ۱۳۹۱, ۱۰:۴۰ ق.ظ
سلام . من بهمن ۹۰ درسم تموم شد . با این قانون جدید معافیت تحصیلی من ۶ ماهه یا یک سال؟
ارسال:
۰۵ فروردین ۱۳۹۱, ۱۱:۵۷ ق.ظ
طبق قانون فوق (چون فارغ التحصیلی شما قبل از ۲۲ اردیبهشت۹۱ بوده) شما ۶ ماه فرصت دارید.

"هوایت" دستان سنگینی داشت..
وقتی به سرم زد فهمیدم!
 سپاس‌گزاری شده توسط: matin724
ارسال:
۰۵ فروردین ۱۳۹۱, ۰۱:۰۷ ب.ظ
(۰۵ فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۵۷ ق.ظ)Manix نوشته شده توسط:  طبق قانون فوق (چون فارغ التحصیلی شما قبل از ۲۲ اردیبهشت۹۱ بوده) شما ۶ ماه فرصت دارید.

ولی من فکر میکنم که چون از واژه شده اند استفاده کرده مربوط به سال ۹۰ هست و البته این گونه موارد نباید ریسک کرد به نظر من از معاونت وظیفه عمومی آموزش دانشگاه حتما سوال کنید که شامل قانون میشید یا نه

سپاس‌گزاری شده توسط: matin724
ارسال:
۲۹ فروردین ۱۳۹۱, ۰۹:۰۳ ق.ظ
من از وظیفه عمومی سوال کردم ، حتی اگر ۳۱/۶/۹۰ هم درستان تمام شده باشد ، یکسال فرصت دارید برای ارسال دفترچه

وقتی به سرم زد فهمیدم!
ارسال:
۳۰ فروردین ۱۳۹۱, ۰۷:۳۲ ق.ظ
سلام
فکر کنم از ۱۸ ماه هم خدمت سربازی بیشتر شده باشه اگه اشتباه نکنم

پنجره شبهای تنهایی را آنگونه بگشای که مزرعه همیشه سبز خالقت را نظاره کنی
 سپاس‌گزاری شده توسط: موج
ارسال:
۳۰ فروردین ۱۳۹۱, ۰۵:۲۹ ب.ظ
RE: تغییر سن سربازی در قانون جدید وظیفه عمومی
(۳۰ فروردین ۱۳۹۱ ۰۷:۳۲ ق.ظ)پری نوشته شده توسط:  سلام
فکر کنم از ۱۸ ماه هم خدمت سربازی بیشتر شده باشه اگه اشتباه نکنم
کسانی که تاریخ اعزامشان در سال ۹۱ باشد ، ۲۱ ماه خدمت دارند Sad

وقتی به سرم زد فهمیدم!
ارسال:
۲۰ مهر ۱۳۹۲, ۰۲:۴۶ ب.ظ
سلام من ۹۱/۱۱/۳۱ فارغ التحصیل شدم اما هنوز دفترچه پست نکردم !!
غیبت خوردم؟
ارسال:
۲۰ مهر ۱۳۹۲, ۰۶:۵۱ ب.ظ
(۲۰ مهر ۱۳۹۲ ۰۲:۴۶ ب.ظ)lvlajicl نوشته شده توسط:  سلام من ۹۱/۱۱/۳۱ فارغ التحصیل شدم اما هنوز دفترچه پست نکردم !!
غیبت خوردم؟

نه . شما تا ۹۲/۱۱/۳۰ فرجه دارید . من پیشنهاد میکنم که ۱۰ روز مونده به این تاریخ دفترچه را پست کن و برای روزهای آخر نزار .
 سپاس‌گزاری شده توسط: lvlajicl

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ۷ قانون طلایی یادگیری آسان مکالمه زبان انگلیسی morweb ۱۲ ۱۰,۹۳۰ ۰۶ خرداد ۱۴۰۰ ۰۳:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  منبع جدید هوش، راسل ویرایش سوم sima84 ۰ ۱,۵۸۷ ۱۹ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  تغییر رشته برای کنکور rezap13 ۰ ۱,۶۱۷ ۰۴ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: rezap13
  تغییرات کتاب سیستم عامل جدید سیستم عامل sima84 ۱ ۲,۴۸۶ ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  تغییر رشته از ریاضی به علوم کامپیوتر در ارشد Fghs ۳ ۴,۸۲۸ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۵:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa1140
  تغییر عجیب رشته های فناوری اطلاعات ارشد کنکور ۹۸ irmacfa ۴ ۵,۵۸۷ ۱۱ دى ۱۳۹۸ ۰۶:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Alireza.Moftakharzadeh
  منبع متناسب با شرایط کسانی که قصد تغییر رشته دارند MrBob ۷ ۵,۴۰۶ ۱۶ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  ادرس جدید sci-hub berkeley ۲۰ ۱۷,۳۴۷ ۰۹ خرداد ۱۳۹۸ ۰۷:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: doman
  مشکل عدم ایجاد پروژه/فایل جدید در نت بینز αɾια ۳ ۱۰,۸۶۵ ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۳:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Silver1992
  تغییر عملیات لب تاپ هنگام باز کردن درب آن انرژی مثبت ۴ ۱۱,۷۹۰ ۰۹ بهمن ۱۳۹۷ ۰۳:۱۴ ق.ظ
آخرین ارسال: manafzadeh_a@yahoo.com

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close