زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۴۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سرعت اینترنت در دانشگاه های کشور

ارسال:
۱۳ خرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۵۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ خرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۰۷ ق.ظ، توسط MSZ.)
سلام دوستان
فکر میکنم جای این تاپیک تو سایت خالی بود.
تو هر دانشگاهی که هستین، لطفا تو این تاپیک سرعت اینترنت دانشگاهتون رو ذکر کنین
منظورم این نیست که بگین پهنای باند دانشگاهمون فلان مقداره
بگین که توی خوابگاه با چه سرعتی (بر حسب کیلو بایت بر ثانیه) دانلود می کنین؟
و توی دانشگاه با چه سرعتی؟
لطفا سرعتتون رو برحسب کیلو بایت بر ثانیه بگین (نه بر حسب کیلو بیت بر ثانیه)

ممنون از همه Wink

اول از همه خودم

دانشگاه صنعتی ارومیه
پهنای باند کلی دانشگاه (اسمی): ۵Mbps
که البته به دلیل مشکلات فنی پهنای باندی که وارد دانشگاه میشه تقریبا نصف این مقدار هست
دلیلی که یکی از اساتیدمون که مسئول اینترنت دانشگاه و خوابگاه ها هستن گفتن این بود که چون دانشگاه از مرکز مخابرات خیلی دوره (قبلا تو یه تاپیک دیگه گفته بودم که دانشگاه خارج از شهر پشت یه کوهی قرار داره!) افت خیلی شدیدی ایجاد شده. (میگن چون فیبر بصورت یک پارچه تا دانشگاه نیومده.)
سرعت دانلود در دانشگاه: بین ۵ تا ۷ کیلو بایت بر ثانیه (لطفا نخندین!!! من که به حال خودم گریه می کنم!!!)
سرعت دانلود در خوابگاه ها: مشابه سرعت داخل دانشگاه
امکان استفاده از اینترنت توسط یک فرد با چند دستگاه (مثلا هم با لپ تاپ و هم با گوشی): وجود ندارد. چون همه با حساب کاربری خودشون باید وصل بشن و هر کس فقط یک حساب داره. (لطفا در مورد این هم در مورد دانشگاهتون بنویسین که با چند تا دستگاه بصورت همزمان اجازه استفاده از اینترنت رو دارین یا خیر؟)
محدودیت حجمی برای دانشجویان: وجود دارد - هر هفته ۲۰۰ مگابایت (این رو هم ذکر کنین)
کلا اینترنت دانشگاه ما عملا قابل استفاده نیست! خیلی وقتها حتی نمیشه ایمیل رو چک کرد! کارای دیگه پیش کش!!!
۱
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۳ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۴۶ ق.ظ
داخل دانشگاه در شرایط عادی ۱۰۰ ظهرها در حد ۲۰/
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: MSZ
ارسال:
۱۳ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۱۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ تیر ۱۳۹۱ ۱۱:۱۳ ق.ظ، توسط Xilinx.)
پهنای باند دانشگاه آزاد ماهشهر تا ۲ سال پیش که ۲۰Mb/sec بود نمیدونم الان بیشتر شده یا نه؟!...واسه یه دانشگاه آزاد خیلی خوبه...
محدودیت فردی و حجمی هم نداره...هر فرد به تعداد اکانت هایی که داره میتونه از اینترنت استفاده کنه...معمولا اکانت ها ۱۰ ساعته هستند که با واریز یه فیش ۳تومنی به دانشجوها میدن...واسه ارشدا هم رایگانه...
قبلا سرعت دانلود محدودیتی نداشت.و بچه ها با سرعت ۲Mb/sec هم دانلود میکردن ولی الان محدودش کردن و سرعت ۹۰Kb/sec-100Kb/sec هست(برای دانشجوها)

تحمل مشقت به امید آسایش بهتر از آسایشی است که سختی به دنبال دارد.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: MSZ
ارسال:
۱۳ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۲۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۳۰ ب.ظ، توسط parsaNA.)
در داخل دانشگاه حداقل ۱۰۰ کیلوبایت بر ثانیه در اغلب اوقات . موقعی که خلوت باشه تا یکی دو مگابایت در ثانیه متغیره . در خابگاه غالبا بالای یک مگابایت . اکثرا دو مگابایت در ثانیه . کلا اینترنت دانشگاه راضی کننده است . وایرلسش هم سرعتش همینه ، خیلی دانشگاه ها سرعت وایرلسش کمتره .
محدودیت دانلود هم وجود نداشت اما اخیرا شنیدم که ماهی چند گیگ ( نمی دونم چقدر ! ولی یادمه به اندازه بود ، فقط حال اون بچه هایی که شب و روز دانلود میکنند رو می گرفت Big Grin ) حق دانلود داریم .

The greatest pleasure in life is doing what people say YOU CANNOT DO

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: MSZ , Hera , haveking
ارسال:
۱۳ خرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۴۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ خرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۴۲ ب.ظ، توسط MSZ.)
RE: سرعت اینترنت در دانشگاه های کشور
(۱۳ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۴۶ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  داخل دانشگاه در شرایط عادی ۱۰۰ ظهرها در حد ۲۰/

ممنون.
ولی نوشتین ظهر ها ۲۰؟
یعنی ظهر ها این همه افت داره؟ من ۲ سال پیش اونجا بودم ولی ظهرا بهتر از اینا بود!
تو خوابگاه ها چطوره؟
از یکی شنیدم تو خوابگاه همیشه بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ کیلو بایت بر ثانیه هست. درست میگه؟
و اینکه محدودیت حجمی داره برای دانشجو ها؟
و اینکه بصورت اکانتیه یا اینکه با چند تا دیوایس هم میشه وصل شد؟
۱
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۱۳ خرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۰۵ ب.ظ
سلام. پهنای باند دانشگاهمونو نمیدونم. اعداد متناقض به گوشم میرسه. ولی درمورد اینترنت دانشگاه و خوابگاه میتونم بگم محدودیت زمانی و حجمی داره(محدودیت حجمی از بعد از عید شروع شد.)
برای دانشجویان کارشناسی: سرعت دانلود ۶۴kb هست. محدودیت زمانی هفته ی ۱۴ ساعت و حجمی هفته ای یک گیگ.
برای دانشجویان کارشناسی ارشد: سرعت دانلود ۱۲۸kb هست. محدودیت زمانی روزی ۱۲ ساعت و حجمی هفته ای سه گیگ.
برای دانشجویان دکترا: اطلاعات دقیقی ندارم. ولی میدونم از ارشد بهتره و محدودیت حجمیش چهار گیگ در هفتست.
پهنای باند اینقدر زیاده که نوسان توی سرعت نمیبینم. به ندرت کم میشه و معمولاً سرعتش ثابته.
۰
۰
ارسال:
۱۴ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۲۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۴۹ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
(۱۳ خرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۴۰ ب.ظ)MSZ نوشته شده توسط:  ممنون.
ولی نوشتین ظهر ها ۲۰؟
یعنی ظهر ها این همه افت داره؟ من ۲ سال پیش اونجا بودم ولی ظهرا بهتر از اینا بود!
تو خوابگاه ها چطوره؟
از یکی شنیدم تو خوابگاه همیشه بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ کیلو بایت بر ثانیه هست. درست میگه؟
و اینکه محدودیت حجمی داره برای دانشجو ها؟
و اینکه بصورت اکانتیه یا اینکه با چند تا دیوایس هم میشه وصل شد؟
تا اونجایی که میدنم محدودیتی در حجم دانلود نداریم یعنی نشنیدم وگرنه خودم زیاد دانلود نکردم. و این که فکر کنم کارشناسی ها وایرلس ندارن (البته توی خوابگاه)ولی ارشد و دکتری چرا. سرعتشم زیاد خوب نیست. نمی دونم دقیقا ساعات مختلف سرعت دانلود به چقدر میرسه ولی خوبش ۱۰۰ و خورده ایه توی خوابگاه هم تا همین حدوده البته بقول اقای black بعضی وقتا خیلی کم می شه میره روی اعصاب ادمBig Grin. تا اونجایی که میدونم اکانتی نیست یعنی واسه ما که نیست حالا بقیه خوابگاه ها رو نمی دونم چه جوره Tongue

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
۰
۰
ارسال:
۱۴ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۴۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۵۸ ق.ظ، توسط parsaNA.)
(۱۴ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۲۱ ق.ظ)انرژی مثبت نوشته شده توسط:  این که فکر کنم کارشناسی ها وایرلس ندارن ولی ارشد و دکتری چرا. سرعتشم زیاد خوب نیست.

جدیدا وایرلس شریف که اصلا اکانت نمیخاد همه میتونن وصل بشن . من تست کردم چقدرم سرعتش داغونه Tongue

The greatest pleasure in life is doing what people say YOU CANNOT DO

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , blackhalo1989
ارسال:
۱۴ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۵۲ ب.ظ
(۱۳ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۲۸ ب.ظ)parsaNA نوشته شده توسط:  در داخل دانشگاه حداقل ۱۰۰ کیلوبایت بر ثانیه در اغلب اوقات . موقعی که خلوت باشه تا یکی دو مگابایت در ثانیه متغیره . در خابگاه غالبا بالای یک مگابایت . اکثرا دو مگابایت در ثانیه . کلا اینترنت دانشگاه راضی کننده است . وایرلسش هم سرعتش همینه ، خیلی دانشگاه ها سرعت وایرلسش کمتره .
خوابگاه‌های امیرکبیر ترکوندن. یادمه یه شب تا صبح حدود ۳۰ گیگ دانلود کردمBig Grin

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: parsaNA , Xilinx , ف.ش , Hera
ارسال: #۱۰
۱۰ تیر ۱۳۹۱, ۰۲:۲۷ ق.ظ
(۱۴ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۵۲ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  
(13 خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۲۸ ب.ظ)parsaNA نوشته شده توسط:  در داخل دانشگاه حداقل ۱۰۰ کیلوبایت بر ثانیه در اغلب اوقات . موقعی که خلوت باشه تا یکی دو مگابایت در ثانیه متغیره . در خابگاه غالبا بالای یک مگابایت . اکثرا دو مگابایت در ثانیه . کلا اینترنت دانشگاه راضی کننده است . وایرلسش هم سرعتش همینه ، خیلی دانشگاه ها سرعت وایرلسش کمتره .
خوابگاه‌های امیرکبیر ترکوندن. یادمه یه شب تا صبح حدود ۳۰ گیگ دانلود کردمBig Grin

دکتر جان امیر کبیر چیکار میکردین!

این حرفا رو جدی میزنین از سرعت اینترنت یا سرکاریه! آخه من تا حالا همچین چیزایی نشنیدم!
دانشگاه قوچان بعد نیم ساعت سوار اتوبوس بودن (اگه زمستون باشه کلا بیخیال) و اگه شانس بیاری سایت خلوت باشه (اگه ۷ صبح باشی اونجا خلوته چون بعد اون با ۳۰ تا سیستم و ۲۰۰۰ دانشجو نوبت اصلا نمیرسه) سرعت از ۵ تا ۲۵ کیلو هست. اینترنت خوابگاه هم میتونی از سیم کارت ایرانسلت یا کافینت سر کوچه استفاده کنی ....
۰
۰
ارسال: #۱۱
۱۰ تیر ۱۳۹۱, ۱۱:۰۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ تیر ۱۳۹۱ ۱۱:۰۹ ق.ظ، توسط ف.ش.)
اینترنت خوابگاه ما الان زیر ۵۰ kb/s (کیلو بیت!!!) قطعی هم زیاد داره Sad

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
۰
۰
ارسال: #۱۲
۱۰ تیر ۱۳۹۱, ۰۱:۴۱ ب.ظ
الان حدود ۵۰۰ کیلوبیت شده اما باز هم صفحات به سختی باز میشه!!

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آخرین اخبار مربوط به مسابقات رباتیک کشوری javadjj ۲۴ ۲۱,۵۰۹ ۲۳ دى ۱۳۹۸ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  شرایط اخذ بورسیه تحصیلی کشور چین shapor_hadifar ۰ ۱,۷۰۱ ۰۳ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: shapor_hadifar
  اینترنت دانشگاه شیراز cpt.mazi ۳ ۳,۱۳۱ ۲۵ تیر ۱۳۹۸ ۱۱:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: The BesT
  اخرین امار از ازدواج و طلاق در کشور mcse2010 ۱ ۲,۹۳۵ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  دانشگاه اراک و دانشگاه کاشان npour ۵ ۶,۱۷۹ ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  رتبه های دعوت شدگان مصاحبه دانشگاه های شرایط خاص ali hjt ۵۹ ۵۱,۹۲۸ ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ۰۱:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: musicianband1
  تعیین زمان سفارت کشور فرانسه zpv1234 ۰ ۲,۰۹۷ ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ ۰۱:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: zpv1234
Question ارتباط real time نرم افزار اندرویدی با سرور اینترنت ic.chitgar ۱ ۲,۲۴۸ ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: nasimnami
  اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در باره اعلام رشته‌های جدید ۹۷ The BesT ۱ ۳,۳۵۲ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  مشکل جدی خوابگاه های شبانه دانشگاه های تهران Happiness.72 ۶ ۵,۳۷۵ ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ ۰۴:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close