زمان کنونی: ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۹:۱۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تقویت پایه ریاضی

ارسال:
۲۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۰۲ ب.ظ
تقویت پایه ریاضی
من دبیرستان رشته تجربی بودم و ریاضی رشته تجربی کمتر از رشته ریاضیه و البته من همونم خوب نمیخوندم اصلا و در نهایت وارد رشته کامپیوتر دانشگاه ازاد شدم و اونجا هم ریاضیات رو با ۱۰ پاس میکردم ولی الان برای ارشد هر طور حساب میکنم میبینم نمیشه از کنار ریاضی گذشت وحالا از دوستان میخوام راهنمایی کنید از کجا شروع کنم؟
خودم الان تصمیم دارم کتابهای ریاضی دوران دبیرستان رشته ریاضی رو بگیرم و بشینم بخونم ولی مشکل اینه که شاید خیلی وقت گیر باشه.
به نظرتون لازمه اینکار یا نه فقط یه سری مباحث اصلی و پرکاربرد مثل حد و مشتق و انتگرال رو بخونم کافیه؟
اگر کتاب مناسبی برای اموزش ریاضیات عمومی میشناسید معرفی کنید.
متشکرم از همکاریتون
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۲۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۲۲ ب.ظ
تقویت پایه ریاضی
سلام دوست عزیز
به نظر من شما که میگین پایه ریاضی تون ضعیف هست میتونین به جای خوندن ریاضیات دبیرستان از نزدیکانت یا کسی که پایه ریاضی قوی داره کمک بگیرین و همون مباحث دانشگاه رو به صورت کامل مثل استاد براتون تدریس کنه ارزش داره همیشه به دردتون میخوره
چون به نظر من اگر خودتون بخوایین تنهایی شروع کنین خیلی وقت میبره شاید هم وسطای راه کم بیارین یا از ریاضی زده بشین ولی با آموزش ریاضی به صورت حضوری به ریاضی علاقه مند میشین رفته رفته براتون شیرین میشه و بقیه راه رو میتونین خودتون ادامه بدین

کدام پل در کجای جهان شکسته است که هیچکس به خانه اش نمیرسد...
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: navid-p , rozh66
ارسال:
۲۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۳۰ ب.ظ
RE: تقویت پایه ریاضی
(۲۱ خرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۲۲ ب.ظ)somayeh kashefi نوشته شده توسط:  سلام دوست عزیز
به نظر من شما که میگین پایه ریاضی تون ضعیف هست میتونین به جای خوندن ریاضیات دبیرستان از نزدیکانت یا کسی که پایه ریاضی قوی داره کمک بگیرین و همون مباحث دانشگاه رو به صورت کامل مثل استاد براتون تدریس کنه ارزش داره همیشه به دردتون میخوره
چون به نظر من اگر خودتون بخوایین تنهایی شروع کنین خیلی وقت میبره شاید هم وسطای راه کم بیارین یا از ریاضی زده بشین ولی با آموزش ریاضی به صورت حضوری به ریاضی علاقه مند میشین رفته رفته براتون شیرین میشه و بقیه راه رو میتونین خودتون ادامه بدین
ممنون از راهنماییتون.ولی هدفم اینه که یه کتاب خوب پیدا کنم و جاهایی گه مشکل داشتم از کسی بپرسم.
جون هم قسمتهاشم اونقدر سخت نیست و یه چیزایی هم یادم مونده.
۰
۰
ارسال:
۲۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۰۰ ب.ظ
(۲۱ خرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۳۰ ب.ظ)navid-p نوشته شده توسط:  
(21 خرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۲۲ ب.ظ)somayeh kashefi نوشته شده توسط:  سلام دوست عزیز
ممنون از راهنماییتون.ولی هدفم اینه که یه کتاب خوب پیدا کنم و جاهایی گه مشکل داشتم از کسی بپرسم.
پس اگه منظورتون یه کتاب خوب هست من پیشنهاد میکنم کتاب ریاضی عمومی ۱و ۲ پیام نور و ریاضی عمومی ۱و ۲ آقاسی رو بخونین
و برای تمرین تست زنی هم کتاب نارنجی رنگ پوران پژوهش همه مطالب رو پوشش میده

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: navid-p
ارسال:
۲۲ خرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۴۸ ق.ظ
تقویت پایه ریاضی
ممنون از راهنماییتون.
اگه بقیه دوستان هم نظری دارن لطفا راهنمایی کنند
۰
۰
ارسال:
۲۲ خرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۱۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ خرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۱۴ ق.ظ، توسط ali.)
تقویت پایه ریاضی

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

تو سایت بالا فیلم آموزش ریاضی دبیرستان و پیش دانشگاهی هست.

حالا دیگه تو رو داشتن خیاله
دل اسیر آرزوهای محاله
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: **sara** , navid-p , SarahArshad , blackhalo1989 , Shiny , ف.ش
ارسال:
۲۳ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۳۶ ق.ظ
تقویت پایه ریاضی
کتاب ریاضی عمومی مدرسان شریف برای کاردانی به کارشناسی هم خوبه...تقریبا ً تمام مباحث رو از اول دبیرستان تاااااا آخر ریاضی ۷ پوشش داده

آنجا که رویاها به حقیقت می پیوندند...مرا خواهی یافت. ------------------------- وضعیت : [تصویر:  53319_mrsbeasley.gif]
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: navid-p , rozh66
ارسال:
۲۳ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۱۷ ب.ظ
(۲۱ خرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۰۰ ب.ظ)somayeh kashefi نوشته شده توسط:  
(21 خرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۳۰ ب.ظ)navid-p نوشته شده توسط:  
پس اگه منظورتون یه کتاب خوب هست من پیشنهاد میکنم کتاب ریاضی عمومی ۱و ۲ پیام نور و ریاضی عمومی ۱و ۲ آقاسی رو بخونین
آقاسی کدوم انتشاراه.
پیام نور واقاسی مطالب رو از پایه گفتن دیگه؟
۰
۰
ارسال:
۲۳ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۴۱ ب.ظ
تقویت پایه ریاضی
اگه انتگرال مشتق و مباحث اصلیو ضعیف هستید به نظر من کتاب درسی بهترین ولی با کتاب های کنکوری مثل پوران و مدرسان کار پیش نمیره و بیشتر گیج میشید کتاب ریاضی ۱ و ۲ ریاضی پیام نور خیلی خوبنالبته من چاپ ۸۵ خوندم الان میگن عوض شده

خـــــــــــدایا شکر‌ به خاطره همهٔ داده‌ها و نداده هایت
داده‌هات نعمتــــــــــ ، نداده‌ها هم حکـــــــــــمت ...
۰
۰
ارسال: #۱۰
۲۳ خرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۱۱ ب.ظ
(۲۳ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۱۷ ب.ظ)navid-p نوشته شده توسط:  
(21 خرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۰۰ ب.ظ)somayeh kashefi نوشته شده توسط:  
(21 خرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۳۰ ب.ظ)navid-p نوشته شده توسط:  
آقاسی کدوم انتشاراه.
پیام نور واقاسی مطالب رو از پایه گفتن دیگه؟

آره پیام نور برا یادگیری پایه مناسبه مال دکتر مهدی ابراهیمی
و آقاسی هم انشارات نگاه دانش که کامل تره و یه جورایی مال پیام نور رو تکمیل میکنه نکاتش بیشتره
تست هم کتاب نارنجی پوران پژوهش عالیه نکات رو تموم کردین میتونین با این کتاب فقط تمرین تست کنین که تو ریاضی فقط با تمرین میشه جلو رفت

۱
۰
ارسال: #۱۱
۲۴ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۱۸ ق.ظ
تقویت پایه ریاضی
منم مث شما هستم دوست عزیز با این تفاوت که هنرستان بودم
همیشه تو ریاضی مشکل داشتم و دارم
من واسه مشتق و انتگرال کتاب توماس رو خوندم خیلی قشنگ و مفهومی گفته بود
البته الان مث شما دنبال یه کتاب هستم که مباحث ریاضی عمومی رو بتونم کامل دوباره بخونم

عادت به هیچی خوب نیست...
حتی نماز!
هرچیزی به نیازش خوبه!
۰
۰
ارسال: #۱۲
۲۶ خرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۳۶ ب.ظ
تقویت پایه ریاضی
اینطور که من وضع شما رو درک کردم بهتره کتاب حساب دیفرانسیل پیش دانشگاهی انتشارات کانون فرهنگی آموزش (سبز رنگه) رو بخونید.

if things were easy to find, they wouldn't be worth finding
۰
۰
ارسال: #۱۳
۲۷ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۱۸ ق.ظ
سلام دوست عزیز
منم مثل شمام پایه ریاضیم خیلی ضعیفه
با اینکه دبیرستانمم ریاضی خوندم ولی خدا نگذره از دبیر حسابانمون من که هیچوقت ازش نمیگذرم.به جا درس دادن فقط و فقط .... ولش کن.اون سال که ما حسابان میخوندیم مسابقات جام جهانی فوتبال میفتاد تو امتحانا.میدونید که تا یه همچی چیزیم بشه تندتند از مباحث حذف میکنن.شاید باورتون نشه ما بچه های ریاضی اون سال از انتگرال و لگاریتم فقط و فقط سطح زیر نمودار خوندیم و چهارتا فرمول.بهمونم گفتن همنقد واسه امتحان نهایی بسه.اما چمیدونستیم فردا که بریم دانشگاه دیگه نمیان واسمون دوباره ال ان و انتگرال جز به جز توضیح بدن که.زجرشو تو دانشگاه کشیدم که با هزار بدبختی ۱۴-۱۵ آوردم .من عاشق ریاضی و ریاضیات بودم ولی دبیر حسابانمون منو کلا از ریاضی زده کرد.هیچ وقت ازش نمیگذرم.به خودشم گفتم.
حالا بگذریم.
اما از اونجاکه لطف خدا بی نهایته.یکی دوستام فوق لیسانس ریاضین.هروقت جایی میمونم یا امتحانی چیزی دارم این طفلک تو کتابخونه منتظرم میمونه تا اشکالاتمو برطرف کنه.خدا خیرش بده.
میخوام اینو بگم اگه بتونید با یکی که خیلی بهتر و بیشتر از شما ریاضی بلده و دوستتون هم هست ریاضی رو بخونید خیلی خوبه.
کتاب ریاضی پارسه هم خیلی خوب مباحث رو توضیح داده.شما که وقت دارید بنظر من این کتاب رو از اول بخونید.خیلی کمکتون میکنه.
منم تصمیم گرفتم ریاضی رو عمیق بخونم نه حالا واسه ارشد بالاخره برای رشته ما نیازه.متاسفانه من از کمبود وقت رنج میبرم.
یه چیزی یکی از بچه ها که رتبه ۱ آی تی امسال و ۱۴ نرم و ۶۵ هوشه بهم میگفت شما اگه ریاضیاتتون خوب باشه و تو آمار و احتمال دستتون رون بشه بیش از ۹۰ درصد سوالات بخش حافظه ها تو سیستم عامل رو میتونید با معلومات ریاضی و احتمالات حلش کنید.
و اشتباه بزرگی که تو این مباحث بخواید فرمول حفظ کنید.
خیلی حرف زدم ببخشید.دلم از دست دبیر حسابانمون خیلی پرهAngry
ایشالا همه موفق باشیدSmile

کاش میدانستم به کدامین راهت سرکج آوردم.
دلبرا فرض براین که سرمن کج وزبانم دشنام
خوب میدانی یار که دل من کج نیست!!!!!
۱
۰
ارسال: #۱۴
۲۷ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۰۳ ب.ظ
تقویت پایه ریاضی
منظورتون از ریاضی پارسه ریاضی مهندسیه؟
۰
۰
ارسال: #۱۵
۲۷ خرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۲۰ ب.ظ
(۲۷ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۰۳ ب.ظ)navid-p نوشته شده توسط:  منظورتون از ریاضی پارسه ریاضی مهندسیه؟

بله: منظورم ریاضی مهندسیه.تستاش چه آخر فصلا چه در طول درس برای تمرین حتی مباحث پایه خیلی خوب و مفیده

کاش میدانستم به کدامین راهت سرکج آوردم.
دلبرا فرض براین که سرمن کج وزبانم دشنام
خوب میدانی یار که دل من کج نیست!!!!!
۱
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  رتبه ۵۴ علوم کامپیوتر و ۷۶ ریاضی ارشد ۱۴۰۰ Computer92 ۰ ۲,۰۷۳ ۰۸ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Computer92
  [دانلود]کتاب مبانی ریاضی دکتر ابراهیمی و دکتر محمودی از دانشگاه شهید بهشتی انرژی مثبت ۶ ۱۷,۲۱۲ ۰۵ مهر ۱۳۹۹ ۰۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: sayeh.na
  ریاضی گسسته روزن ویرایش ۷ همراه با کتاب حل تمرین ها livestrong ۱۲ ۱۹,۸۲۵ ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: raziyeh.karbasi
  تغییر رشته از ریاضی به علوم کامپیوتر در ارشد Fghs ۳ ۴,۹۵۸ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۵:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa1140
  کتاب ریاضی ۲ marvelous ۱ ۲,۱۰۷ ۲۵ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  ریاضیات از صفر Saman ۳ ۳,۵۰۵ ۰۵ شهریور ۱۳۹۷ ۱۰:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: The BesT
  دانلود ویدئو دروس دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر دانشگاه شریف به صورت رایگان H-Arshad ۳ ۳,۷۶۷ ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ ۰۴:۲۰ ق.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
  چه مباحثی از ریاضی۱۲ مهمن؟ فارهه ۰ ۱,۷۵۰ ۲۷ دى ۱۳۹۶ ۰۹:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: فارهه
  امید ریاضی αɾια ۳ ۲,۴۰۵ ۱۳ دى ۱۳۹۶ ۰۱:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msour44
  بهترین کلاس و کتاب آموزشی برای ریاضی ۱ و ۲؟ friendchp ۱ ۲,۸۰۸ ۱۱ دى ۱۳۹۶ ۱۲:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: mahmood180

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close