زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۱:۳۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مقایسه ی زبان های جاوا و c++

ارسال:
۰۲ تیر ۱۳۹۱, ۰۷:۳۱ ب.ظ
سلام بچه ها
کسی می تونه ابن دوتا زبون و با هم مقایسه کنه .تفاوتاشون و مزیت های هر کدوم و اینکه هر کدوم برای چه زمینه هایی مناسب ترن؟یا اصلا کلا فرقی بین کسی که جاوا بلده و کسی که C++ کار می کنه هست یا نه؟

سپیده که سربزند در این بیشه زار خزان زده شاید گلی بروید شبیه آنچه در بهار بوئیدیم
پس به نام زندگی هرگز مگو هرگز.
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۲ تیر ۱۳۹۱, ۰۳:۴۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ تیر ۱۳۹۱ ۰۳:۴۷ ق.ظ، توسط alirezad.)
RE: مقایسه ی زبان های جاوا و c++
(۰۲ تیر ۱۳۹۱ ۰۷:۳۱ ب.ظ)mosaferkuchulu نوشته شده توسط:  سلام بچه ها
کسی می تونه ابن دوتا زبون و با هم مقایسه کنه .تفاوتاشون و مزیت های هر کدوم و اینکه هر کدوم برای چه زمینه هایی مناسب ترن؟یا اصلا کلا فرقی بین کسی که جاوا بلده و کسی که C++ کار می کنه هست یا نه؟

مهمترین تفاوتشون در اینه که کد های جاوا پرتابل هستند , یعنی یکبار بنویس و همه جا استفاده کن Angel
اما باید بگم که نوشتن برنامه های پرتابل هم به همین راحتی نیست. یعنی درسته جاوا پرتابله ولی کدی که ما می نویسیم ممکنه پرتابل نباشه.
به نظر من جاوا خیلی زبان شیرین تریه و البته مدرنتر. استاندارد های c++ الان مدت زیادیه که بازبینی نشدند.
یه زمانی می گفتند سرعت c++ بیشتره (و البته اون زمان درست می گفتند) ولی الان در سرعت مشابه هستند.
اما نکته ی مهمی که به c++ ارزش می ده اینه که زبان سازنده ی سیستم عاملهاست.
کلا هر جایی که به دسترسی مستقیم به سخت افزار احتیاج باشه و البته قدرت زبان هم مد نظر باشه از c++ استفاده می شه.

کار، تلاش، امید، صبر ....
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: mosaferkuchulu , diligent
ارسال:
۲۲ تیر ۱۳۹۱, ۰۶:۴۰ ب.ظ
(۲۲ تیر ۱۳۹۱ ۰۳:۴۳ ق.ظ)alirezad نوشته شده توسط:  یه زمانی می گفتند سرعت c++ بیشتره (و البته اون زمان درست می گفتند) ولی الان در سرعت مشابه هستند.
هنوز هم گفته می شود که سرعت c بالاتر هست.
در آینده هم بالاتر خواهد بود مگر اینکه ماشین مجازی جاوا را پیاده سازی سخت افزاری بکنید که اون هم با این کار به سرعت زبان سی نزدیک می شود ولی هنوز هم به آن نمی رسد!!!
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mosaferkuchulu
ارسال:
۲۲ تیر ۱۳۹۱, ۰۷:۳۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ تیر ۱۳۹۱ ۰۷:۳۹ ب.ظ، توسط alirezad.)
(۲۲ تیر ۱۳۹۱ ۰۶:۴۰ ب.ظ)a.hooshmand نوشته شده توسط:  
(22 تیر ۱۳۹۱ ۰۳:۴۳ ق.ظ)alirezad نوشته شده توسط:  یه زمانی می گفتند سرعت c++ بیشتره (و البته اون زمان درست می گفتند) ولی الان در سرعت مشابه هستند.
هنوز هم گفته می شود که سرعت c بالاتر هست.
در آینده هم بالاتر خواهد بود مگر اینکه ماشین مجازی جاوا را پیاده سازی سخت افزاری بکنید که اون هم با این کار به سرعت زبان سی نزدیک می شود ولی هنوز هم به آن نمی رسد!!!
خوب اگر اینطوری حساب کنید سرعت اسمبلی بیشتره . ولی هیچ کس برای کارهای بزرگ که وقت و سرمایه ی هنگفت نمیزاره با اسمبلی کار کنه. در واقع بعد از زبان های سطح پایین زبان C از همه سرعت بیشتری داره.
اما مگه می خوایین برای میکروپروسسور برنامه بنویسید که اینقدر وسواس به خرج می دید. با کامپیوتر های امروزی که قادرند میلیارد ها عمل در ثانیه انجام بدند دیگه نباید به فکر تفاوت سرعت های بسیار اندک ( در کار های بسیار پیچیده در حد کسری از ثانیه) زبان های برنامه نویسی باشیم.
ضمننا حالا بر فرض اینکه مثلا سرعت C از جاوا در یک الگوریتم ۲ ثانیه بیشتر باشه ( که عمرا نیست ) حالا شما حاضرید تمامی امکانات جاوا رو رها کنید و با C برنامه نویسی کنید؟! مطمعنا یه غیر از محیط های صنعتی حساس , جواب نه هست.

۰
۰
ارسال:
۲۲ تیر ۱۳۹۱, ۰۹:۰۶ ب.ظ
(۲۲ تیر ۱۳۹۱ ۰۷:۳۸ ب.ظ)alirezad نوشته شده توسط:  خوب اگر اینطوری حساب کنید سرعت اسمبلی بیشتره . ولی هیچ کس برای کارهای بزرگ که وقت و سرمایه ی هنگفت نمیزاره با اسمبلی کار کنه. در واقع بعد از زبان های سطح پایین زبان C از همه سرعت بیشتری داره.
کار کردن با اسمبلی خیلی مشکل تر از سی هست ولی نوشتن برنامه برای سی همیشه سخت تر از جاوا نیست گاهی عکس هست.به جز طراحی اینترفیس گرافیکی نوشتن برنامه با زبان سی معمولا راحت تر و انتعطاف پذیرتر ازمعادل ان برنامه با جاوا هست.
جاوا بر اساس سینتانکس زبان سی با حذف بعضی از استانداردهای سی(مخصوصا اشاره گرهای حافظه) به وجود امده است و بعضی از مواقع این حذف شده ها نوشتن الگوریتم را با جاوا سخت تر از سی می کنند.
البته برای انترفیس گرافیکی سی هم ابزاری مثل QT یا جعبه ابزار سی بیلدر وجود دارد که می توان از ان استفاده کرد.

(۲۲ تیر ۱۳۹۱ ۰۷:۳۸ ب.ظ)alirezad نوشته شده توسط:  اما مگه می خوایین برای میکروپروسسور برنامه بنویسید که اینقدر وسواس به خرج می دید. با کامپیوتر های امروزی که قادرند میلیارد ها عمل در ثانیه انجام بدند دیگه نباید به فکر تفاوت سرعت های بسیار اندک ( در کار های بسیار پیچیده در حد کسری از ثانیه) زبان های برنامه نویسی باشیم.
ضمننا حالا بر فرض اینکه مثلا سرعت C از جاوا در یک الگوریتم ۲ ثانیه بیشتر باشه ( که عمرا نیست )
در حال حاضر یک از محدودیتهای بسیاری از برنامه ها سرعت پردازنده است مثلا خیلی از بازی ها اگر پردازنده ها قویتر شوند کیفیت آنها هم بالاتر می رود و یا اگر توانایی پردازشی کامپیوتر ها بیشتر شود به سرعت نسل جدید سیستم عامل هایی با توان بیشتربه وجود می آیید.
البته برای برنامه ای که از یک دکمه تشکیل شده باشد که با کلیک بر روی آن جمله "Hello world!" نمایش داده می شود سرعت اصلا فرقی نداردBig GrinTongue
(۲۲ تیر ۱۳۹۱ ۰۷:۳۸ ب.ظ)alirezad نوشته شده توسط:  حالا شما حاضرید تمامی امکانات جاوا رو رها کنید و با C برنامه نویسی کنید؟!
در حال حاضر سی عظیم ترین و بزرگترین کمپایلر جهان، با بیشترین توابع کتابخانه ای است. من یک جا دیدم لیبرری های استانداردی برای سی پلاس پلاس برای کار با اعداد مختلط تعریف شده که آدم را به جای یک کمپایلر یاد مفسر هایی مثل متلب می اندازد!
(۲۲ تیر ۱۳۹۱ ۰۷:۳۸ ب.ظ)alirezad نوشته شده توسط:  مطمعنا یه غیر از محیط های صنعتی حساس , جواب نه هست.

اکثر برنامه های کاربردی که روی کامپیوترت در حال اجرا هستند با زبان سی نوشته شده اند.
۰
۰
ارسال:
۲۲ تیر ۱۳۹۱, ۰۹:۳۰ ب.ظ
نقل قول: کار کردن با اسمبلی خیلی مشکل تر از سی هست ولی نوشتن برنامه برای سی همیشه سخت تر از جاوا نیست گاهی عکس هست.به جز طراحی اینترفیس گرافیکی نوشتن برنامه با زبان سی معمولا راحت تر و انتعطاف پذیرتر ازمعادل ان برنامه با جاوا هست.
جاوا بر اساس سینتانکس زبان سی با حذف بعضی از استانداردهای سی(مخصوصا اشاره گرهای حافظه) به وجود امده است و بعضی از مواقع این حذف شده ها نوشتن الگوریتم را با جاوا سخت تر از سی می کنند.
البته برای انترفیس گرافیکی سی هم ابزاری مثل QT یا جعبه ابزار سی بیلدر وجود دارد که می توان از ان استفاده کرد.
منظورتون از C , سی پلاس پلاس هست یا همون سی ؟!Huh
اگر سی هست که واقعا تعجب می کنم از این حرفتون.

۰
۰
ارسال:
۲۲ تیر ۱۳۹۱, ۰۹:۳۱ ب.ظ
(۲۲ تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۰۶ ب.ظ)a.hooshmand نوشته شده توسط:  
(22 تیر ۱۳۹۱ ۰۷:۳۸ ب.ظ)alirezad نوشته شده توسط:  خوب اگر اینطوری حساب کنید سرعت اسمبلی بیشتره . ولی هیچ کس برای کارهای بزرگ که وقت و سرمایه ی هنگفت نمیزاره با اسمبلی کار کنه. در واقع بعد از زبان های سطح پایین زبان C از همه سرعت بیشتری داره.
کار کردن با اسمبلی خیلی مشکل تر از سی هست ولی نوشتن برنامه برای سی همیشه سخت تر از جاوا نیست گاهی عکس هست.به جز طراحی اینترفیس گرافیکی نوشتن برنامه با زبان سی معمولا راحت تر و انتعطاف پذیرتر ازمعادل ان برنامه با جاوا هست.

(۲۲ تیر ۱۳۹۱ ۰۷:۳۸ ب.ظ)alirezad نوشته شده توسط:  اما مگه می خوایین برای میکروپروسسور برنامه بنویسید که اینقدر وسواس به خرج می دید. با کامپیوتر های امروزی که قادرند میلیارد ها عمل در ثانیه انجام بدند دیگه نباید به فکر تفاوت سرعت های بسیار اندک ( در کار های بسیار پیچیده در حد کسری از ثانیه) زبان های برنامه نویسی باشیم.
ضمننا حالا بر فرض اینکه مثلا سرعت C از جاوا در یک الگوریتم ۲ ثانیه بیشتر باشه ( که عمرا نیست )
در حال حاضر یک از محدودیتهای بسیاری از برنامه ها سرعت پردازنده است مثلا خیلی از بازی ها اگر پردازنده ها قویتر شوند کیفیت آنها هم بالاتر می رود و یا اگر توانایی پردازشی کامپیوتر ها بیشتر شود به سرعت نسل جدید سیستم عامل هایی با توان بیشتربه وجود می آیید.
البته برای برنامه ای که از یک دکمه تشکیل شده باشد که با کلیک بر روی آن جمله "Hello world!" نمایش داده می شود سرعت اصلا فرقی نداردBig GrinTongue
(۲۲ تیر ۱۳۹۱ ۰۷:۳۸ ب.ظ)alirezad نوشته شده توسط:  حالا شما حاضرید تمامی امکانات جاوا رو رها کنید و با C برنامه نویسی کنید؟!
در حال حاضر سی عظیم ترین و بزرگترین کمپایلر جهان، با بیشترین توابع کتابخانه ای است. من یک جا دیدم لیبرری های استانداردی برای سی پلاس پلاس برای کار با اعداد مختلط تعریف شده که آدم را به جای یک کمپایلر یاد مفسر هایی مثل متلب می اندازد!
(۲۲ تیر ۱۳۹۱ ۰۷:۳۸ ب.ظ)alirezad نوشته شده توسط:  مطمعنا یه غیر از محیط های صنعتی حساس , جواب نه هست.

اکثر برنامه های کاربردی که روی کامپیوترت در حال اجرا هستند با زبان سی نوشته شده اند.

سلام دوست من.مهمترین تفاوت اینه: اگه تو ایران میخای بمونی وکار کنی سی پلاس پلاس رو انتخاب کن.اما اگه قصد کار در خارج از کشور رو دارید جاوا و پی اچ پی نیازتان را رفع خواهد کرد.اگه دقت کنی استادهای ایرانی که میرن خارجو برمیگردن، تازه میفهمن جاوا چیه و شروع میکنن به جاوا نویسی.به نظر من جاوا رو یاد بگیر.
۰
۰
ارسال:
۲۲ تیر ۱۳۹۱, ۰۹:۴۴ ب.ظ
منظورم c/c++ بود.
۰
۰
ارسال:
۲۲ تیر ۱۳۹۱, ۱۱:۲۷ ب.ظ
به نظرم مقایسه زبانها در حالت کلی از بیخ و بن کار غلطی هستش. مگر اینکه یک زمینه خاص در نظر گرفته بشه و تو اون زمینه چندین زبان رو با هم مقایسه کرد.

One who is raised by sword can't be beaten. One who is toughened by fire can't be burned
۲
۰
ارسال: #۱۰
۲۳ تیر ۱۳۹۱, ۱۲:۲۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ تیر ۱۳۹۱ ۱۲:۳۵ ق.ظ، توسط esi.)
بچه های کامپیوتری باید تخصصی تر بحث کنن ، هر کدوم از این زبان ها تویه زمینه ای قوی هستن. مثلا برای انتقال بین سیستم ها و یا توزیع آسان برای سیستم های مختلف جاوا مسلما حرف اوله اما برای برنامه نویسی سیستمی، کار با سخت افزار و ... سی هنوز هم بی رقیبه و اکثر سیستم عامل هارو با اون نوشتن. واسه کاربردهای توزیعی که تو سالهای اخیر زیاد هم روش کار شده جاوا خیلی پرکاربرد شده اما سی جایگاه سرعت و برنامه نویسی سطح پایین رو هیچ وقت از دست نداده.
میشه از جنبه ها و کاربرد های مختلف این دو رو با هم مقایسه کرد اما مسلما مقایسه کلی نتیجه ای نداره و کاره بیهوده ایه

حرفی برای گفتن نیست .... باید تلاش کرد وبس .
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: a.hooshmand , mosaferkuchulu
ارسال: #۱۱
۰۶ مرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۴۵ ب.ظ
از همتون ممنون!
هر زبانی مسلما نقاط قوت و ضعف خودشو داره!سوال من هم این نبود که بگید کدوم بهتره!
دوست داشتم بدونم تو چه کاربدهایی جاوا بهتره و تو چه کارهایی سی ++!
به نظر من کلا نمی شه مطلق حرف زد!
من زبان جاوا رو از اول یاد گرفتم!اما به نظر خودم تو کارای جدی تر سی ++ قدرتمند تر باشه!مثل نوشتن بازی و خیلی از کاربد های دیگه!
البته نمی دونم نظرم تا چه حد درسته!و به نظر شما من بهتره همون جاوا رو در تا سطح حرفه ای دنبال کنم یا اینکه برم سراغ زبانی مثل C++?

سپیده که سربزند در این بیشه زار خزان زده شاید گلی بروید شبیه آنچه در بهار بوئیدیم
پس به نام زندگی هرگز مگو هرگز.
۰
۰
ارسال: #۱۲
۰۷ مرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۲۸ ق.ظ
من unity رو که دیدم با C# توش کد میزنن!
۰
۰
ارسال: #۱۳
۰۷ مرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۳۳ ب.ظ
(۰۶ مرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۴۵ ب.ظ)mosaferkuchulu نوشته شده توسط:  از همتون ممنون!
هر زبانی مسلما نقاط قوت و ضعف خودشو داره!سوال من هم این نبود که بگید کدوم بهتره!
دوست داشتم بدونم تو چه کاربدهایی جاوا بهتره و تو چه کارهایی سی ++!
به نظر من کلا نمی شه مطلق حرف زد!
من زبان جاوا رو از اول یاد گرفتم!اما به نظر خودم تو کارای جدی تر سی ++ قدرتمند تر باشه!مثل نوشتن بازی و خیلی از کاربد های دیگه!
البته نمی دونم نظرم تا چه حد درسته!و به نظر شما من بهتره همون جاوا رو در تا سطح حرفه ای دنبال کنم یا اینکه برم سراغ زبانی مثل C++?

خب من با هر دو کار کردم. از نظر من جاوا را به صورت حرفه ای تر کار کنید خیلی بهتره. در مورد C++ باید بگم اگر یه زمانی واستون پیش اومد که بخواهید ازش استفاده کنید به سادگی میتونید باهاش کار کنید(کافیه یه کتاب refrence داشته باشید که دستورات رو از توش بخونید). چون شما با جاوا بلدید کار کنید یادگیری سی پلاس پلاس در مواقع ضروری خیلی سخت نیست. اما کمتر کسی پیدا میشه که تو یه زبان حرفه ای باشه. بعلاوه جاوا قابلیتهای زیادی داره که برای پیاده کردن اونها در زبان C باید ساعتها وقت گذاشت.
اما از تجربه شخصی در مورد زبان سی بگم. من تو دوره ارشد وقتی میخواستم الگوریتمم رو پیاده سازی کنم بهترین زبانی که واسه اینکار پیدا کردم زبان سی بود چون سرعت الگوریتم و زمان اجرا رو فوق العاده میکرد. طوری که زبانهای دیگه عملا نمیتونستن جواب مسئله رو پیدا کنن برنامه م به زبان سی در صدم ثانیه اینکار رو انجام میداد
۰
۰
ارسال: #۱۴
۰۷ مرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۰۷ ب.ظ
من یه تست ساده کردم چند وقت پیش، سرعت java و C++ تفاوت زیادی نداشت. یه مرتب سازی رو با Java (فکر کنم ورژن ۱/۷ بود) و visual c++(فکر کنم ۲۰۱۰) بود تست کردم. C++ تو ۲۲ ثانیه مرتب کرد و جاوا تو ۱۹ ثانیه. البته سعی کرده بودم کد تو دو زبان شبیه باشه و از قابلیت های زبان استفاده نکرده بودم.
Java برای اجرای سریعتر خیلی کارها انجام داده. همچنین جاوا خیلی سریعتر از C++ داره تغییر میکنه.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mfXpert , mosaferkuchulu
ارسال: #۱۵
۰۸ مرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۱۲ ق.ظ
(۲۲ تیر ۱۳۹۱ ۰۳:۴۳ ق.ظ)alirezad نوشته شده توسط:  مهمترین تفاوتشون در اینه که کد های جاوا پرتابل هستند , یعنی یکبار بنویس و همه جا استفاده کن Angel

به نظر من جاوا خیلی زبان شیرین تریه و البته مدرنتر. استاندارد های c++ الان مدت زیادیه که بازبینی نشدند.
یه زمانی می گفتند سرعت c++ بیشتره (و البته اون زمان درست می گفتند) ولی الان در سرعت مشابه هستند.

مگه زبان C++ قابل حمل نیست؟Huh

استانداردهای زبان C++ بازبینی شده و نسخه جدیدش C++11 نام داره که خیلی کامل تر و کاربردی تر شده
گفته میشه با این استانداردها برای این زبان رنسانس رخ داده
کتابخانه هایی که برای این زبان هست تقریبا بی رقیب هستن و تعدادی کتابخانه جدید هم در راه هستن
مایکروسافت میگه اساتید الان این زبان دوباره دانشجو میشن چون باید قابلیت های جدید زبان رو یاد بگیرنUndecided
خود استراستروپ میگه زبان کاملا تبدیل به زبان جدیدی شده
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۸۹ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  گرامر زبان انگلیسی:صفت های ed و ing دار cyruskingsolomon ۳ ۲,۶۴۸ ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ ۰۶:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  آموزش رایگان جاوا اسکریپت djhamid33 ۰ ۱,۳۱۱ ۰۸ دى ۱۳۹۹ ۱۲:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: djhamid33
  رفع اشکال نصب جاوا، مشکل ساخته نشدن virtual machine shiivaa ۱۲ ۱۹,۲۲۸ ۱۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: wanted471
  معرفی زبان برنامه نویسی کریستال : Crystal elecomco ۰ ۲,۰۵۷ ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۲:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: elecomco
  خرید کتاب زبان اصلی آموزش برنامه نویسی جاوا moslem73421 ۶ ۵,۴۰۹ ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ ۰۹:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  مقایسه دانشگاه ها imali ۲ ۲,۷۹۰ ۰۵ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: imali
Question تفاوت تعداد مقایسه های مورد نیاز در الگوریتم های متفاوت porseshgar ۰ ۱,۹۳۵ ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: porseshgar
  دلایل شکست پروژه های CRM و راههایی برای موفقیت آنها m2m3m92 ۰ ۲,۲۶۳ ۱۹ دى ۱۳۹۷ ۰۴:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: m2m3m92
  مقایسه آزمون های کارشناسی ارشد مدرسان شریف با پارسه و دیگر موسسات abbas1368 ۱۸ ۲۴,۶۲۵ ۰۳ مهر ۱۳۹۷ ۰۸:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: spiritual

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close