زمان کنونی: ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۵۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مسئله سرعت حل کامپیوتر

ارسال:

masoud.bala پرسیده:

مسئله سرعت حل کامپیوتر

سلام من یک سوال دارم از کتاب پ.ران تا ۵۰ % سوال را حل می کنم اما بقیه را متوجه نمی شم سوال را براتون می فرستم ریز عملیاتش را هم بگین یعنی تو هر مرحله چه جوری عمل می کنید ممنونم
سوال :
کامپیوتری در واخد زمان مساله ای به اندازه ۱۶ را که الگوریتم آن از مرتبه n2^2 است حل می کند . اگر سرعت کامپیوتر ۱۳۱۰۷۲ برابر گردد این کامپیوتر همان مسئله را با چه اندازه ای در واحد زمان حل خواهد کرد ؟

لطفا کامل توضیح بدید ممنونم
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

Jooybari پاسخ داده:

RE: مسئله سرعت حل کامپیوتر

(۱۵ مرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۴۶ ق.ظ)masoud.bala نوشته شده توسط:  کامپیوتری در واخد زمان مساله ای به اندازه ۱۶ را که الگوریتم آن از مرتبه n2^2 است حل می کند . اگر سرعت کامپیوتر ۱۳۱۰۷۲ برابر گردد این کامپیوتر همان مسئله را با چه اندازه ای در واحد زمان حل خواهد کرد ؟

سلام. اول فکر کنم پیچیدگی زمانیتون مشکل داشته باشه. اگه منظورتون همونطور که دوستمون گفتن n*2^n باشه میشه این مسئله رو اینجوری هم حل کرد. کامپیوتری در یک ثانیه مسئله ای با الگوریتم با اندازه ۱۶ فوق رو میتونه انجام بده. در ۱۳۱۰۷۲ ثانیه با چه اندازه ای از همون مسئله رو میتونه انجام بده. (یعنی فرض کنیم سرعتشون ثابت باشه و زمان در دسترسشون کم باشه.) باید یه مقدار m پیدا کنیم که به ازای n=16 توی این رابطه جواب بده:
n*2^n=131072*m*2^m

۰
ارسال:

y_amin پاسخ داده:

سلام.

من اینطوری استدلال میکنم،ببینید درسته یا نه؟Shy

مرتبه زمانی یعنی مدت تقریبی اجرای الگوریتم بر حسب اندازه اون.پس وقتی مرتبه زمانی n*2^n هست و اندازه مسئله ۱۶ هست، یعنی زمان الگوریتم ۱۶* ۲^۱۶ هست.حالا وقتی کامپیوتری اون رو در زمان ۱ثانیه حل کرده باید ببینیم سرعت اون کامپیوتر چه قدر بوده؟ کتاب اومده سرعت رو پیدا کرده.© حالا ماشین دیگه ای که سرعتش ۱۳۱۰۷۲ برابر ماشین اول هست این مسئله رو در همان زمان ۱ثانیه حل میکنه ولی با اندازه ای متفاوت.که به دستش میاره.

توی کتاب مقسمی اومده:

[tex]\frac{O(n2)}{O(n1)} = \frac{t2}{t1} *\frac{v2}{v1}[/tex]
نمیدونم چه قدر به درد خورد! Big Grin

ارسال:

masoud.bala پاسخ داده:

(۱۵ مرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۱۶ ب.ظ)y_amin نوشته شده توسط:  سلام.

من اینطوری استدلال میکنم،ببینید درسته یا نه؟Shy

مرتبه زمانی یعنی مدت تقریبی اجرای الگوریتم بر حسب اندازه اون.پس وقتی مرتبه زمانی n*2^n هست و اندازه مسئله ۱۶ هست، یعنی زمان الگوریتم ۱۶* ۲^۱۶ هست.حالا وقتی کامپیوتری اون رو در زمان ۱ثانیه حل کرده باید ببینیم سرعت اون کامپیوتر چه قدر بوده؟ کتاب اومده سرعت رو پیدا کرده.© حالا ماشین دیگه ای که سرعتش ۱۳۱۰۷۲ برابر ماشین اول هست این مسئله رو در همان زمان ۱ثانیه حل میکنه ولی با اندازه ای متفاوت.که به دستش میاره.

توی کتاب مقسمی اومده:

[tex]\frac{O(n2)}{O(n1)} = \frac{t2}{t1} *\frac{v2}{v1}[/tex]
نمیدونم چه قدر به درد خورد! Big Grin

سلام من خودم تونستم حلش کنم ببین n ما مقدارش ۱۶ هستش توی ۱ ثانیه هم هست درست ولی باید مقدار c را پیدا کنیم

c=n*n^2 قبول داری تا اینجاشو . حالا جاگذاری بعد که بزاری قشنگ مقدار ۳۲ می یاد بیرون

(۱۵ مرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۵۵ ب.ظ)Jooybari نوشته شده توسط:  
(15 مرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۴۶ ق.ظ)masoud.bala نوشته شده توسط:  کامپیوتری در واخد زمان مساله ای به اندازه ۱۶ را که الگوریتم آن از مرتبه n2^2 است حل می کند . اگر سرعت کامپیوتر ۱۳۱۰۷۲ برابر گردد این کامپیوتر همان مسئله را با چه اندازه ای در واحد زمان حل خواهد کرد ؟

سلام. اول فکر کنم پیچیدگی زمانیتون مشکل داشته باشه. اگه منظورتون همونطور که دوستمون گفتن n*2^n باشه میشه این مسئله رو اینجوری هم حل کرد. کامپیوتری در یک ثانیه مسئله ای با الگوریتم با اندازه ۱۶ فوق رو میتونه انجام بده. در ۱۳۱۰۷۲ ثانیه با چه اندازه ای از همون مسئله رو میتونه انجام بده. (یعنی فرض کنیم سرعتشون ثابت باشه و زمان در دسترسشون کم باشه.) باید یه مقدار m پیدا کنیم که به ازای n=16 توی این رابطه جواب بده:
n*2^n=131072*m*2^m

بله یک چیزی تو همین مایه ها هستش ولی خوب اون عدد بزرگ را باید بدونی که در ۲ توانش ۱۷ هستش بعد خساب کنی می شه ۳۲
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک به حل مسئله Moha33 ۰ ۱,۱۵۸ ۰۵ تیر ۱۴۰۰ ۰۹:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Moha33
Shocked کامپیوتر یا هنر، مسئله این است arian_61 ۲ ۴,۲۹۸ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  مسئله n_وزیر Sanazzz ۲ ۲,۹۵۹ ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ ۰۳:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
  فروش کتاب ۳۰۰۰ مسئله حل شده شبکه فقط ۱۵۰۰۰ تومن کاملا نو Maral93 ۰ ۱,۶۰۷ ۲۵ مهر ۱۳۹۶ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Maral93
  آزاد یا غیرانتفاعی یا پردیس؟ مسئله این است! setayesh20 ۰ ۲,۰۱۵ ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ ۱۰:۵۷ ق.ظ
آخرین ارسال: setayesh20
  مسئله Betweenness درس شبکه های اجتماعی fo-eng ۱ ۲,۷۹۹ ۰۵ شهریور ۱۳۹۶ ۰۸:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: M.Amin.M
  مسئله ی ارضای محدودیت - سراسری ۸۹ ali.majed.ha ۴ ۳,۲۱۰ ۱۸ فروردین ۱۳۹۶ ۰۱:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Saman
  مسئله کشیشان و آدمخواران zahramousavi ۱ ۱,۹۱۴ ۰۴ اسفند ۱۳۹۵ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: zahramousavi
  سوال اول ۶۰۰ مسئله ! M a h d i ۳ ۲,۸۸۹ ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ ۰۴:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
  نظرتون در مورد کتاب ۶۰۰ مسئله از داده ساختارها و الگوریتم ها - دکتر قدسی ؟ tarane.68 ۲۶ ۳۱,۲۷۸ ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ ۱۲:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: taha_h

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close