زمان کنونی: ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۵۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال کلی در مورد پایگاه داده

ارسال:

younes پرسیده:

سلام دوستان من دارم درس پایگاه داده رو از روی کتاب آقای حق جو میخونم . یه سوال تو ذهنم پیش اومده لطف کنید پاسخ بدید تا ذهنم آروم شه . من پارسال با نرم افزار SQL تو دانشگاه کار کردم و با دستورات select و اینا هم آشنا هستم. الان که دارم این کتابو میخونم قسمت مدل رابطه ایی با یه سری شکل های جدید آشنا شدم که تو این کتاب نوشته " گزینش " و " پرتو " ، کارایی اینا رو یاد گرفتم فقط سوالم اینه که آیا این شکل ها تو نرم افزار به صورت عملی استفاده میشن یا نه فقط به صورت نظری و تئوری هستن ؟؟؟

پیشاپیش از همتون تشکر میکنم
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

yarandish پاسخ داده:

RE: سوال کلی در مورد پایگاه داده

(۱۱ شهریور ۱۳۹۱ ۱۰:۵۱ ب.ظ)younes نوشته شده توسط:  سلام دوستان من دارم درس پایگاه داده رو از روی کتاب آقای حق جو میخونم . یه سوال تو ذهنم پیش اومده لطف کنید پاسخ بدید تا ذهنم آروم شه . من پارسال با نرم افزار SQL تو دانشگاه کار کردم و با دستورات select و اینا هم آشنا هستم. الان که دارم این کتابو میخونم قسمت مدل رابطه ایی با یه سری شکل های جدید آشنا شدم که تو این کتاب نوشته " گزینش " و " پرتو " ، کارایی اینا رو یاد گرفتم فقط سوالم اینه که آیا این شکل ها تو نرم افزار به صورت عملی استفاده میشن یا نه فقط به صورت نظری و تئوری هستن ؟؟؟

پیشاپیش از همتون تشکر میکنم
فقط به صورت نظری و تئوری

ارسال:

younes پاسخ داده:

RE: سوال کلی در مورد پایگاه داده

(۱۳ شهریور ۱۳۹۱ ۰۴:۵۹ ب.ظ)yarandish نوشته شده توسط:  فقط به صورت نظری و تئوری

سلام دوست عزیز دست گلت مرسی .
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

armin_b00ter پاسخ داده:

این ها عملگر های جبر رابطه ای هستن که طبق تعریف یک dbms رابطه ای باید این عملگرها رو پیاده سازی کنه ( البته عملگرهای اصلی رو ) مثل sql. بنابراین در عمل به کار ما نمیان. ولی خوب به نظر من دونستنشون یه پایه ای بهت میده که مثلا sql رو بهتر یاد بگیری و دیدتو بهتر می کنه چون با مفهوم رابطه و اعمال مجموعه ای که برای ما آشنا تر هستن بحث رو شروع می کنه
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۲ ۱۳,۲۱۱ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۱:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  فیلم کامل آفلاین پایگاه داده استاد خلیلی فر mona64 ۶ ۵,۷۰۰ ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ۱۰:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: Noura9999
  دانلود حل نمونه مسائل پایگاه داده المصری jazana ۳ ۶,۳۴۶ ۱۱ آبان ۱۴۰۲ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: M--mohammadi
  راهنمایی در مورد تعریف محیط عملیاتی داروخانه برای آز پایگاه داده ngmsshd ۲ ۷,۵۹۷ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Eris_mw
  فایل تصویری پایگاه داده پیشرفته دکتر حق جو yaser.b ۱۹ ۱۶,۵۶۰ ۲۷ دى ۱۴۰۱ ۰۸:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: zahrazahra54
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۵۸۶ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
Rainbow درخواست لینک دانلود جزوه پایگاه داده پارسه bijibuji ۰ ۲,۲۹۸ ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ ۰۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  منابع پایگاه داده وسیستم عامل پیشرفته!دکتری ؟ morweb ۰ ۱,۸۴۵ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۴:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: morweb
  دو سوال در مورد درخت BST(درخت جستجوی دودویی) امیدوار ۳ ۵,۱۹۵ ۱۰ دى ۱۳۹۹ ۱۲:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: marzi.pnh
  درخواست حل المسائل کتاب پایگاه داده پیشرفته سیلبرشاتس shahryar711 ۲ ۵,۸۶۵ ۲۲ آذر ۱۳۹۹ ۰۱:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: zhila1994

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close