زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۱۰:۳۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

eris229
(داره مانشتی ها رو بالا می بره)
داره مانشتی ها رو بالا می بره

میزان هدیه: ۴۳۲۱ تومان
پاسخ درست: ۱ سوال
تاریخ ثبت نام: ۲۹ بهمن ۱۳۹۰
تاریخ تولد: مخفی
زمان محلی: ۲۹ March 2024 , 10:37 AM
وضعیت: آفلاین

مقبولیت: ۸۱/۷+
۲۲۸
۲۵

اطلاعات انجمن eris229
آخرین بازدید: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۰:۲۴ ق.ظ
کل ارسال‌ها: ۲۷۸ (۰/۰۶ ارسال در روز | ۰/۰۸ درصد از کل ارسال‌ها)
(یافتن تمامی موضوع‌هایافتن تمامی ارسال‌ها - )
مدت زمان آنلاین بودن: ۲۰ ساعت, ۸ دقیقه, ۴۰ ثانیه
اعتبار: ۳ [جزییات]

اطلاعات تماسِ eris229
وب‌ سایت:
پیام خصوصی: ارسال یک پیام خصوصی به eris229.
شماره‌ی ICQ:
شناسه‌ی AIM:
شناسه‌ی Yahoo:
شناسه‌ی MSN:
اطلاعات اضافی درباره‌ی eris229
مکان زندگی شما:
رتبه کنکور ارشد؟:
دانشگاه کارشناسی:
وضعیت: دانشجوی کارشناسی ارشد
دانشگاه کارشناسی ارشد:
دانشگاه دکتری:
گرایش: مهندسی نرم‌افزار
لینک مصاحبه با مانشت:

نظرهای کاربران
 fo-eng (15 اسفند ۱۳۹۴ در ۱۰:۰۰ ب.ظ)
ممنون میشم در انتخاب موضوع به من کمک کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 fo-eng (20 آبان ۱۳۹۴ در ۱۰:۵۸ ب.ظ)
سلام. لطفا در صورت اطلاع کمک نمایید.
موضوع مرتبط با امنیت پایگاه داده

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 fo-eng (03 آبان ۱۳۹۴ در ۰۲:۰۷ ق.ظ)
با سلام. در صورت امکان من رو راهنمایی کنید:

fo-eng (22 مهر ۱۳۹۴ در ۱۰:۱۵ ب.ظ)
با سلام.
اگر امکان داره در انتخاب روش ها و الگوریتم های داده کاوی به من کمک کنید.

fo-eng (02 مهر ۱۳۹۴ در ۱۱:۰۸ ب.ظ)
سلام. عذرخواهی می کنم اگر بلد هستید منو راهنمایی کنید:

fo-eng (21 مرداد ۱۳۹۴ در ۰۴:۲۱ ب.ظ)

fo-eng (13 مرداد ۱۳۹۴ در ۱۰:۴۰ ب.ظ)
با سلام.
اگر امکان داره در انتخاب موضوع به من کمک کنید.

fo-eng (01 مرداد ۱۳۹۴ در ۰۱:۴۸ ب.ظ)
سلام. اگر درباره این موضوع اطلاعاتی دارید ممنون میشم به من کمک کنید.

fo-eng (06 خرداد ۱۳۹۴ در ۰۹:۰۳ ب.ظ)

با تشکر.
 fo-eng (29 فروردین ۱۳۹۴ در ۱۱:۴۴ ب.ظ)
سلام. اگر میشه به من در به نتیجه رسیدن در این تاپیک کمک کنید.

good-wishes (22 بهمن ۱۳۹۲ در ۰۸:۵۵ ب.ظ)
eris229,
سلام
ممنون از لطف و دعای خیر شما. آمین. انشاا... همینطور که شما می فرمایید باشه
و با یاری خدا و دعای خیر دوستان، کمک بیشتری بتونم به دوستانم بکنم : )
در پناه حق سرشار از آرامش و یقین باشید
 good-wishes (18 بهمن ۱۳۹۲ در ۱۲:۳۳ ب.ظ)
سلام
ببخشید تو تاپیک دعای فرج من عدد آخر رو اشتباه کرده بودم . ارسالم رو ویرایش کردم : )
ممنون از توجه و دقت نظر شما
 Somayeh_Y (22 آذر ۱۳۹۲ در ۰۳:۴۸ ب.ظ)
سلام Smile
اول جواب تون رو در مورد تکنیک های تندخوانی توی همون تاپیک نوشتم. بعد فکر کردم شاید بهتر باشه بیارمشون توی پروفایل تون. اگه این روش ها رو استفاده کردید خوشحال میشم منو از نتیجه اش مطلع کنید.

(۲۱ آذر ۱۳۹۲ ۱۱:۲۸ ب.ظ)eris229 نوشته شده توسط:  من همیشه از این تکنیک های تندخوانی فقط یک اسم شنیدم، همین.
هیچ وقت نه کسی رو دیدم که از این روش ها استفاده کرده باشه نه خودم رفتم دنبالشHuh

پست تون رو به موقع زدید. به قول استاد ما این مطالب روزی تون بوده.
بله متاسفانه این تکنیک ها در حد اسم مونده که میانگین سرعت مطالعه ما با میانگین جهانی فاصله اش از زمین تا آسمانه. خب این تاپیک جاش نیست که مفصل بحث بشه .در حد رفع نیازتون چند نکته از مهارت هایی که بلدم و خودم کار کردم رو میگم.

اول دلایل کندخوانی رو باید بشناسیم و اونا رو رفع کنیم تا بشیم تند خوان
دلایل عمده:
کلمه به کلمه خوندن، پرش چشم، برگشت به عقب، عدم محدودیت حوزه دید چشم، با صدای بلند خواندن.

چند پیشنهاد
۱- از راهنمای چشم استفاده کنید. ساده ترین راهش خط بردن هست، اول ۱ انگشتی بعد ۴ انگشتی و در نهایت کارت. یه کارت ویزیت همیشه همراه تون باشه پشت کارت که سفید هست رو بذارید زیر خطی که می خونید.

۲- با هر نگاه به جای اینکه یک کلمه رو بخونید، یک سری از کلمات رو بخونید و به مفهوم تبدیل کنید. مغز مفهوم می شناسه نه کلمه.

۳- قبل اینکه کتاب رو بخونی ۱ دقیقه فقط کتاب رو ورق بزن. این یه جور گرم کردن چشم هست. و آمادگی ایجاد میکنه. کلا توی تمرین های تندخوانی چشم، ذهن و استیل فرد آماده تندخوندن میشه.

یکی از تمرینات اینه که ۱ دقیقه تایم بگیری شروع کنی به خوندن سر ۱ دقیقه متوقف کنی خوندن رو . بعد دوباره همون بخش رو بخونی توی ۴۰ ثانیه
یکی دیگه اینه که اگه مثلا توی ۱ دقیقه ۲ صفحه خوندی. دفعه دوم بازم ۱ دقیقه تایم بگیر اما اینبار سعی کن بیشتر از ۲ صفحه بخونی.

اولا اینکه فقط با تمرین می تونید مهارت کسب کنید و اینکه برای تمرین از کتاب های ساده داستانی شروع کنید.اولش کمی سخته و یه جور مقاومت ذهنی پیش میاد. اینکه آدم فکر میکنه اگه تند بخونه از فهم مطلب کم میشه و یا اینکه لذتی از مطالعه نمی بره. به مرور زمان این مقاومت های ذهنی با تلقین شکسته میشه.

اینم چند کتاب در این باره.
تندخوانی/ اردوان وزیری تبار.
تندخوانی آسان؛ روشهای کاربردی مطالعه برای همه/ محمد کاظم سجادی.
تقویت مهارت‌های ذهنی (خلاقیت، هوش، حافظه و تندخوانی)/ نویسنده اندرو رایت؛ مترجم حمید بلوچ.-
تندخوانی: سرعت مطالعه و درک مطلب خود را برای موفقیت افزایش دهید/ تونی بازان؛ مترجم محمد جواد نعمتی.

کتاب زیاده. در اینباره. دقیق به خاطرم نیست اما فکر میکنم اولین کتاب بعد هر فصل یک متن برای تمرین داده و بعد از اون متن چند سوال میده که اینطوری می تونید متوجه بشید چقدر از مطلب رو متوجه شدید.

کلا اگه همون سه مورد یعنی استفاده از کارت، عبارت خوانی به جای کلمه خوانی و صداخوانی و لب خوانی نکردن رو رعایت کنید. سرعت تون چند برابر میشه. روی دانشجوهای پزشکی با اون کتاب های تخصصی با واژه های قلمبه سلمبه اش جواب داد، ما که جای خود داریم Wink
اولش ممکنه کمی سخت باشه ولی یواش یواش جالب میشه و لذت بخش.

موفق باشید Smile

You can't send a comment to this user because your usergroup can't send comments.

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close