زمان کنونی: ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۳۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

انتخاب رشته

ارسال: #۱۰۶
۰۷ خرداد ۱۳۹۰, ۰۱:۱۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ خرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۱۹ ق.ظ، توسط mehrdad89.)
RE: انتخاب رشته
(۰۶ خرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۳۲ ب.ظ)bitash نوشته شده توسط:  
(06 خرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۰۴ ب.ظ)mfXpert نوشته شده توسط:  
(06 خرداد ۱۳۹۰ ۰۳:۲۲ ق.ظ)mehrdad89 نوشته شده توسط:  
(05 خرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۴۲ ب.ظ)mfXpert نوشته شده توسط:  با سلام خدمت همه دوستان عزیز
من تو گرایش نرم رتبم شد ۹۰.
با این رتبه قطعا امیدی به شریف و تهران روزانه وجود نداره.می خواستم ببینم که میشه به روزانه امیر کبیر امیدوار بود.
اگر امیرکبیر هم نشد(البته خدا نکنه) به نظر شما دانشگاه های علم و صنعت‌، تربیت مدرس و شهید بهشتی رو به چه ترتیبی انتخاب کنم(کدوم اول‌، کدوم دوم و ...)

سلام عزیز
منم نرم هستم
والا اگر نظر من را بخوایه در دانشگاه ما استادای کار درستمون همشون (۹۰ درصد) از دانشگاه های شریف و امیر کبیر و تربیت مدرس هستند.
متاسفانه به تربیت مدرس کم لطفی میشه و بچه‌ها اطلاع چندای از این دانشگاه ندارند و مثل شما آن را با شهید بهشتی و علم و صنعت مقایسه میکنند!!
من به شما این را بگم که دانشگاه تربیت مدرس اولا دانشجو لیسانس نداره و فقط به قول معروف تو کاره تحصیلات تکمیلی هستش!
دوما محیط این دانشگاه بسیار آکادمیک و تئوریک هست و استادای واقعا باسوادی داره و تربیت هم میکنه!(چیزی که در دانشگاه خودم دارم میبینم!)
من دانشگاه صنعتی اصفهان هستم و میدونی که این دانشگاه به سختگیریش معروفه!
[b]به نظر من دانشگاهی چون شهید بهشتی یا علم و صنعت را مقایسه نکن که ظلمه!شهید بهشتی فقط رشته معماری (منظروم ساختمانه) و علوم پایه هاش معروفه[/u] دانشکده برق و کامپیوترش حرفی برای گفتن ندارد!
باز هم خواستی میتونم از استادام برات سوال کنم.
مهرداد

‌، فکر کنم به بهشتی خیلی کم لطفی کردید. اساتید نرم افزار این دانشگاه جزو اساتید خیلی خوبند و بعضی هاشون تو شریف هم درس می دهند. راجع به گرایش های دیگه نظری ندارم.

دکتر جابری پور (کامپایلر)
دکتر روحانی رانکوهی( پایگاه)
دکتر ابراهیمی مقدم(ساختمان داده و..)
دکتر اسلام ناظمی (شبیه سازی و نرم افزار و....)
فرشاد صفایی
و.....

رتبه های بچه‌ها هم تو کنکور مهندسی کامپیوتر‌، معمولا خوب می شه.[/color]

من مقایسه بدی نکردم.گفتم کم لطفیه که این دانشگاه و رده دانشکده مهندسی اون را با دانشگاهی چون تربیت مدرس مقایسه کنید.
دانشکده شهید بهشتی مثل دانشگاه شریف و تهران نبود که از اول رشته فنی داشته باشد.این‌ها ابتکارات خود دانشگاه بعد از انقلاب بود.
باز هم میگم دانشگاه شهید بهشتی خوب است کسی هم منکرش نیست ولی نه در سطح تربیت مدرس
۰
۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: marzieh
ارسال: #۱۰۷
۰۷ خرداد ۱۳۹۰, ۰۱:۲۲ ق.ظ
[quote='farshid' pid='27130' dateline='1306525006']
من چطور باید دانشگاه های مختلف رو انتخاب کنم؟

یعنی هم نرم افزار میخوام بزنم هم IT
آی تی رو فقط غیر انتفاعی مجاز شدم

مثلا اگه اولویت اول رو بزنم تهران نرم افزار و مثلا اولویت دهم رو بزنم IT غیرانتفاعی بابل چطور محاسبه میکنن ؟ کدوم رو قبول میکنن؟

اگه مثلا انتخاب سوم نرم افزار کاشان قبول بشم دیگه اولویت های بعدی رو نمیبینن؟
یا از هر گرایش جایی رو انتخاب میکنن ؟
[/quote
یه پیشنهاد برادرانه
هرجا رو میزنی بزن
حتی فضا
ولی بابل رو نزن
۴ سال اونجا درس خوندم
اندازه ۱۰ سال پیر شدم
۰
۰
ارسال: #۱۰۸
۰۷ خرداد ۱۳۹۰, ۰۱:۲۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ خرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۲۴ ق.ظ، توسط mehrdad89.)
[/quote]
خیلی ممنون برای نظرتون.من خودم هم یه تحقیقاتی کردم و به یه اولویت بندی هم رسیدم.
حالا باز همون سوال اولم رو میگم با رتبه ۹۰ نرم امیدی به روزانه(یا شبانه) امیرکبیر یا هست یا نه؟
[/quote]

بله احتمال ۶۰ درصد امکانش هست.البته بستگی داره که از شبانه اقبال بشه یا نه که معمولا اینگونه بوده.
شما بعد از شبانه شریف و تهران همین شبانه امیر کبیر را بزن.
۰
۰
ارسال: #۱۰۹
۰۷ خرداد ۱۳۹۰, ۰۳:۲۴ ق.ظ
انتخاب رشته
مثه اینکه اینجا کسی معماری نیست‌! همه راجع به بقیه گرایشا بحث میکنن !
در هر حال اینجا کسی نمیدونه با ۱۴۴ و ۲۸۷ معماری کجا رو میشه اورد ؟ روزانه شبانه ش هم فرقی نداره !
۰
۰
ارسال: #۱۱۰
۰۷ خرداد ۱۳۹۰, ۰۸:۴۷ ق.ظ
(۰۷ خرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۲۲ ق.ظ)shabgard نوشته شده توسط:  [quote='farshid' pid='27130' dateline='1306525006']

مثلا اگه اولویت اول رو بزنم تهران نرم افزار و مثلا اولویت دهم رو بزنم IT غیرانتفاعی بابل چطور محاسبه میکنن ؟ کدوم رو قبول میکنن؟

[/quote
یه پیشنهاد برادرانه
هرجا رو میزنی بزن
حتی فضا
ولی بابل رو نزن
۴ سال اونجا درس خوندم
اندازه ۱۰ سال پیر شدم

سلام
انتخاب هاتون به ترتیب اولویت بررسی میشه ... فرقی نداره آی تی یا کامپیوتر فقط تو یه رشته قبول میشید ... رشته ای که رتبه تون (چه آی تی چه کامپیوتر) بهش برسه .
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: farshid
ارسال: #۱۱۱
۰۷ خرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۲۰ ب.ظ
(۰۷ خرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۲۲ ق.ظ)shabgard نوشته شده توسط:  [quote='farshid' pid='27130' dateline='1306525006']

[/quote
یه پیشنهاد برادرانه
هرجا رو میزنی بزن
حتی فضا
ولی بابل رو نزن
۴ سال اونجا درس خوندم
اندازه ۱۰ سال پیر شدم

آخه خودم بچه آمل هستم و نزدیکترین شهر به من بابل هست‌، ترجیح میدم نرم افزار شریف رو حتی بی خیال بشم ولی نزدیک خونه باشم
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۱۲
۰۷ خرداد ۱۳۹۰, ۰۱:۰۷ ب.ظ
انتخاب رشته
یه سوال؟
من تو تو گرایش نرم افزار فقط پیام نور و غیر انتفایی مجاز شدم، آیا می تونم تو شبانه، مجازی و بین الملل نرم افزار انتخاب رشته کنم؟؟؟

الهم افتح علینا ابواب رحمتک ونشر علینا خزائن علومک
برحمتک یا ارحم الراحمین
۰
۰
ارسال: #۱۱۳
۰۷ خرداد ۱۳۹۰, ۰۱:۲۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ خرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۱۷ ب.ظ، توسط farshid.)
(۰۷ خرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۰۷ ب.ظ)saba7 نوشته شده توسط:  یه سوال؟
من تو تو گرایش نرم افزار فقط پیام نور و غیر انتفایی مجاز شدم، آیا می تونم تو شبانه، مجازی و بین الملل نرم افزار انتخاب رشته کنم؟؟؟

شبانه نمیدونم مجازی و بین الملل میشه
۰
۰
ارسال: #۱۱۴
۰۷ خرداد ۱۳۹۰, ۰۱:۳۰ ب.ظ
انتخاب رشته
ممنون از پاسختون.
میشه بگید کجای دفترچه ذکر شده؟؟

الهم افتح علینا ابواب رحمتک ونشر علینا خزائن علومک
برحمتک یا ارحم الراحمین
۰
۰
ارسال: #۱۱۵
۰۷ خرداد ۱۳۹۰, ۰۲:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ خرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۱۹ ب.ظ، توسط farshid.)
(۰۷ خرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۳۰ ب.ظ)saba7 نوشته شده توسط:  ممنون از پاسختون.
میشه بگید کجای دفترچه ذکر شده؟؟

صفحه ۱۵۳ بند( ب )و صفحه ۱۵۵ بند( ه )و صفحه ۱۵۷ بند( و )

شبانه هم جزو همون گروه غیر از پیام نور و غیر انتفاعی محسوب میشه
۰
۰
ارسال: #۱۱۶
۰۷ خرداد ۱۳۹۰, ۰۲:۳۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ خرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۳۹ ب.ظ، توسط khaste.)
(۰۶ خرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۵۸ ب.ظ)مانشتی نوشته شده توسط:  
(06 خرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۲۹ ب.ظ)موج نوشته شده توسط:  
(06 خرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۲۶ ب.ظ)negars نوشته شده توسط:  سلام دوستان. آموزش محور و مجازی ارشد می تونن دکترا ادامه بدن؟
آموزش محور خیر در حال حاضر امکان نداره
مجازی فکر کنم میشه

آموزش محور امکان ادامه تحصیل در مقطع دکترا داره ولی مجازی آموزش محور خیر

هم مجازی آموزش محور و هم آموزش محور همه می تونن کلا هر کی از طریق آزمون سراسری قبول شده باشه منعی برای ادامه تحصیل نداره با هر سیستمی
این لینکم ببینید

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

دوستان اگه اطلاعات دقیق ندارید جواب ندید لطفا !
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: IT90
ارسال: #۱۱۷
۰۷ خرداد ۱۳۹۰, ۰۲:۴۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ خرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۴۲ ب.ظ، توسط luna.)
(۰۷ خرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۳۴ ب.ظ)khaste نوشته شده توسط:  
(06 خرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۵۸ ب.ظ)مانشتی نوشته شده توسط:  
(06 خرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۲۶ ب.ظ)negars نوشته شده توسط:  سلام دوستان. آموزش محور و مجازی ارشد می تونن دکترا ادامه بدن؟
مجازی فکر کنم میشه

هم مجازی آموزش محور و هم آموزش محور همه می تونن کلا هر کی از طریق آزمون سراسری قبول شده باشه منعی برای ادامه تحصیل نداره با هر سیستمی
این لینکم ببینید

بچه‌ها اینکه امکانش هست یه چیزه اینکه استادا تو مصاحبه شما رو قبول کنن یه چیز دیگه و چیزی که من شنیدم اینه که استادا دید خوبی به اموزش محورندارند یعنی احتمال قبولی در مصاحبه شاید خیلی خیلی کم باشه

to get something you've never had, you have to do something you've never done
۰
۰
ارسال: #۱۱۸
۰۷ خرداد ۱۳۹۰, ۰۳:۰۶ ب.ظ
(۰۷ خرداد ۱۳۹۰ ۰۳:۲۴ ق.ظ)nazari_n116 نوشته شده توسط:  مثه اینکه اینجا کسی معماری نیست‌! همه راجع به بقیه گرایشا بحث میکنن !
در هر حال اینجا کسی نمیدونه با ۱۴۴ و ۲۸۷ معماری کجا رو میشه اورد ؟ روزانه شبانه ش هم فرقی نداره !

دوست عزیز با ۱۴۴ طبق آمار دو سال اخیر شبانه شریف ،شبانه تهران یا شبانه امیرکبیر و در روزانه لب مرز قبولی امیرکبیر هستی روزانه شهیدبهشتی و علم و صتعت ۱۰۰% قبولی
با ۲۸۷ هم روزانه تربیت مدرس روزانه اصفهان طبق آمار پارسال ۱۰۰% قبولی
تبریک میگم من خودم معماری هستم
موفق باشید
۱
۰
ارسال: #۱۱۹
۰۷ خرداد ۱۳۹۰, ۰۵:۱۰ ب.ظ
(۰۷ خرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۴۱ ب.ظ)luna نوشته شده توسط:  
(07 خرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۳۴ ب.ظ)khaste نوشته شده توسط:  
(06 خرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۵۸ ب.ظ)مانشتی نوشته شده توسط:  
مجازی فکر کنم میشه

این لینکم ببینید

بچه‌ها اینکه امکانش هست یه چیزه اینکه استادا تو مصاحبه شما رو قبول کنن یه چیز دیگه و چیزی که من شنیدم اینه که استادا دید خوبی به اموزش محورندارند یعنی احتمال قبولی در مصاحبه شاید خیلی خیلی کم باشه
حالا با این تفاسیر، می ارزه که آموزش محور اصفهان رو بالاتر از دانشگاههای دیگه مثل صنعتی شیرازو... بزنم؟؟ (من بعد از تهران، اصفهان رو زدم)
۰
۰
ارسال: #۱۲۰
۰۷ خرداد ۱۳۹۰, ۰۶:۳۷ ب.ظ
(۰۵ خرداد ۱۳۹۰ ۰۳:۱۶ ب.ظ)arshadism نوشته شده توسط:  رتبه ای که الان اعلام شده با احتساب ۲۰% معدل بوده یا معدل واسه انتخاب رشته تاثیر میدن ؟

تا جایی که من می دونم، تو انتخاب رشته اعمال می شه... صفحه ۱ دفترچه نوشته"گزینش نهایی در کلیه رشته های تحصیلی بر اساس ۸۰ درصد نمره آزمون کتبی در هر گرایش با توجه به ضرایب مربوط و ۲۰ درصد معدل تراز شده انجام می گیرد"
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Wink انتخاب رشته شانی ۱۰ ۴,۷۰۹ ۱۲ شهریور ۱۴۰۰ ۰۴:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
Lightbulb مراحل دقیق انتخاب رشته ی کنکور دکتری (۱۴۰۰) Mr. Rezaei ۶ ۳,۶۶۲ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۵:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  انتخاب رشته و مصاحبه دکترا هوش مصنوعی۱۴۰۰ ۱neda ۴ ۳,۶۹۹ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
Video انتخاب رشته ... Amir-Reza ۵ ۳,۱۴۹ ۰۳ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: kambiz
  نتیجه انتخاب رشته دکتری ۹۹ nazanin2020 ۴ ۳,۲۰۶ ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ ۰۶:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: q88lp
  انتخاب رشته آزمون ارشد ۹۹ mr_milad12 ۱ ۲,۴۲۷ ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: .:tarannom:.
  انتخاب رشته دکتری naiad ۲ ۲,۵۶۶ ۰۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۲:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
Rainbow مالک اشتر و قبولی در مصاحبه اش و تکلیف انتخاب رشته ما بعد قبولی در مصاحبه مالک اشتر mahditorki ۱۷۲ ۱۵۷,۷۴۱ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۰۲:۴۳ ق.ظ
آخرین ارسال: Farhad namjo
  ترجیح رشته مورد علاقه یا انتخاب دانشگاه قوی تر tesla66 ۱ ۲,۸۱۳ ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ۰۵:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Sad انتخاب رشته و روند مصاحبه در دانشگاه های خاص dj_abed ۲ ۶,۱۴۶ ۲۵ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: mohamadreza025

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close