زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۲۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال دارم ؟؟؟ از ص۴۸ حقیقت

ارسال:

just4it پرسیده:

سوال دارم ؟؟؟ از ص۴۸ حقیقت

۱۰log 400/p = 6 (مبنای logدر ۱۰ است )
Huhpچطور محاسبه میشه ؟

[/align]

۰
ارسال:

asusx59sr پاسخ داده:

RE: سوال دارم ؟؟؟ از ص۴۸ حقیقت

(۲۴ مهر ۱۳۹۱ ۰۱:۴۲ ق.ظ)just4it نوشته شده توسط:  ۱۰log 400/p = 6 (مبنای logدر ۱۰ است )
Huhpچطور محاسبه میشه ؟

[/align]

سر جلسه که نمیخواد دقیق بدستش بیاری.
[tex]10\log_{10}\frac{400}{p} = 10 \left ( \log_{10}400 - \log_{10}p \right )=10\left ( \log_{10} 4 \log_{10}100 - \log_{10}p\right ) = 6[/tex]

[tex]\left ( \log_{10} 4 \log_{10}100 - \log_{10}p\right )=0.6[/tex]
[tex]0.6 = 0.6 2 -\log_{10}p[/tex]
[tex]2 = \log_{10} p \Rightarrow p = 100[/tex]

البته به صورت تقریبی. چون لگاریتم ۴ را حدودا ۶ گرفتیم. باید لگاریتم ۲ رو بدونی که برابر ۰/۳ هستش

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  در نوشتن چند جمله انگلیسی نیاز به کمک دارم fa_karoon ۰ ۱,۴۶۵ ۰۳ شهریور ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: fa_karoon
  به کتاب های کنکور ارشد کامپیوتر نیاز دارم Dermobd ۰ ۲,۱۷۹ ۰۵ آذر ۱۳۹۹ ۰۳:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Dermobd
Sad وسواس فکری شدیدی دارم لطفا کمکم کنید help me plz ۲۸ ۲۳,۹۰۳ ۰۱ شهریور ۱۳۹۸ ۰۷:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه سلیمانی
Lightbulb خرید کتاب شبکه - پارسه - دکتر حقیقت marvelous ۵ ۴,۶۴۰ ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: sems
Lightbulb کتاب شبکه های کامپیوتری دکتر حقیقت marvelous ۴ ۵,۱۸۶ ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۱۰ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  ارشد یا کار؟ به راهنماییتون نیاز دارم mona64 ۱۱ ۸,۲۸۲ ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
  خریدار کتاب کامپایلر شاپوری سیستم عامل و شبکه حقیقت و... niu7475 ۰ ۱,۳۸۴ ۱۵ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: niu7475
  یه سوال معماری دارم لطفا راهنمایی کنید arsalmani ۱ ۱,۵۳۷ ۱۵ آبان ۱۳۹۶ ۰۳:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: msour44
  خرید کتاب شبکه حقیقت و پایگاه کیوان پور chorom ۰ ۱,۳۸۲ ۱۶ شهریور ۱۳۹۶ ۱۲:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: chorom
  دانلود ویس های دکتر حقیقت (درس شبکه و سیستم عامل) moh3nsalehi ۱ ۳,۳۵۲ ۳۱ تیر ۱۳۹۶ ۰۱:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: fo-eng

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close