زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۰۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

محمد تنهایی و دانشگاه ایلام!

ارسال:
۰۱ بهمن ۱۳۸۹, ۰۵:۳۸ ب.ظ
تصمیم گرفتم این ترم اگه بشه توی دانشگاه ایلام دو درس رو تدریس کنم. (البته اگه مدیر محترم گروه کامپیوتر اجازه بدن Big Grin)
مهندسی نرم‍افزار ۱
اصول طراحی الگوریتم

مدتیه تو فکر اینم که برگردم به ایلام و اونجا تدریس کنم. نمی‍دونم، می‍ترسم که بچه‍ها ضعیف باشن و همکاری نکنن. به نظرتون بهترین روش تدریس این دو تا درس چطوریه؟

به نظرتون این برنامه واسه درس مهندسی نرم‍افزار مناسبه؟
۱. پروژه: ۵ نمره( با rational)
۲. تمرین: ۳ نمره
۳. کوییز: ۲ نمره
۴. ارائه: ۳ نمره
۵. میان‍ترم: ۴ نمره
۶. پایان‍ترم: ۵ نمره
جمع: ۲۲ نمره

و برنامه زیر برای طراحی الگوریتم:
۱. پروژه برنامه‍نویسی: ۳ نمره
۲. تمرین: ۳ نمره
۳. کوییز: ۲ نمره
۴. میان‍ترم: ۶ نمره
۵. پایان‍ترم: ۷ نمره
جمع: ۲۱ نمره

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۱ بهمن ۱۳۸۹, ۰۵:۴۴ ب.ظ
RE: محمد تنهایی و دانشگاه ایلام!
من همیشه دوست داشتم استاد سخت گیر باشه تا مجبور بشیم درس بخونیم از طرفی دوست دارم استاد برای دانشجو های اهل تلاش اونقدر نمره مثبت بزارن که اگه کسی یه جای کارش لنگید یعنی میانترمی تمرینی رو از دست داد بازم حتی به امید ۲۰ تلاش کنه.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
 سپاس‌گزاری شده توسط: AEM4949
ارسال:
۰۱ بهمن ۱۳۸۹, ۰۶:۰۹ ب.ظ
من هم اون استادهایی که نمره اضافی می‍دن رو دوست دارم Smile

توی دانشگاه اصفهان طراحی الگوریتم رو از ۲۴ نمره، نمره دادم. اون ترم بچه‍ها چه حالی کردن Big Grin

ارسال:
۰۱ بهمن ۱۳۸۹, ۰۶:۴۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ بهمن ۱۳۸۹ ۰۶:۴۵ ب.ظ، توسط fatima1537.)
نمره پایان ترم رو بیشتر کنید بهتره
چون ممکنه خیلی‌ها نتونسته باشن درس بخونن و بهتره که یه فرصت دیگه بهشون داد
بهترین روش برای مهندسی نرم افزار دادن پروژه است که خودتون اشاره کردید
و طراحی الگوریتم هم باید مبتنی بر حل مسائل مختلف و عینی باشه.مثل بعضی سئوالات کنکور ارشدچند سال اخیر
ارسال:
۰۱ بهمن ۱۳۸۹, ۰۶:۵۹ ب.ظ
خوب میشه به کسایی که پایان‍ترم خوب نمره گرفتن ارفاق کرد و میان‍ترم رو هم مثل پایان‍ترم بهشون نمره داد و یا با ضریبی از اون.
طراحی الگوریتم رو هنوز موندم چه‍طور می‍شه با این وقت کم (۳ واحدی) تدریسش کرد. به نظرتون این درس نیاز به ۵ یا ۶ ساعت وقت در هفته نداره؟

ارسال:
۰۱ بهمن ۱۳۸۹, ۰۷:۰۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ بهمن ۱۳۸۹ ۰۷:۰۸ ب.ظ، توسط Masoud05.)
(۰۱ بهمن ۱۳۸۹ ۰۶:۴۲ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  نمره پایان ترم رو بیشتر کنید بهتره
چون ممکنه خیلی‌ها نتونسته باشن درس بخونن و بهتره که یه فرصت دیگه بهشون داد
بهترین روش برای مهندسی نرم افزار دادن پروژه است که خودتون اشاره کردید
و طراحی الگوریتم هم باید مبتنی بر حل مسائل مختلف و عینی باشه.مثل بعضی سئوالات کنکور ارشدچند سال اخیر

ولی اگه من باشم ۳ تا آزمون میگرم + تمرین به اینصورت که به حل تمرین نمره میدم و نه درست حل کردن‌، مثلاً میدونیم که برای یک مسئله خاص الگوریتمی با پیچیدگی nlogn وجود داره اما جایی راجع به چگونگی و حتی سورس کد این روش صحبتی نشده، خوب این میشه یه تمرین‌، اگه به جواب درست نمره بدیم احتمال تقلب و اینکه دانشجو به زور به جواب nlogn برسه وجود داره‌، اما اگه به کسی که تلاش کرده نمره بدیم‌، سبب میشه دانشجویان به حرکت در بیان و فکرشون رو روی کاغذ بیارن حتی دانشجو میگه میدونم جوابم اشتباه هست اما به استناد این همه تمرینی که کردم جواب رو مثلاً n آوردم .
بعد این دانشجو وقتی روش درست رو میبینه چون روی سوال فکر کرده متوجه اشکال کارش میشه البته دانشجو باید نشون بده که فقط کاغذ سیاه نکرده و روی تمرین کار کرده.
اما آزمونا باید جون دار باشه.
دادن یه پروژه تحلیلی هم برا طراحی الگوریتم بعنوان نمره مثبت برا دانشجویان نخبه خیلی مفید به نظر میرسه.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
ارسال:
۰۱ بهمن ۱۳۸۹, ۰۸:۰۴ ب.ظ
من همیشه در طول سال تحصیلی دانش جوی فعالی بودم ولی حوصله خوندن واسه امتحان رو نداشتم به نظر فعالیت کلاسی و تمرین باید نمره زیادی داشته باشه تا دانشجوهایی مثل من که به فعالیتهای کلاسی و پروژه اهمیت میدن هم نمره خوبی بگیرن.
آخه بعضی‌ها اصلا سر کلاس نمیان و تمرین و پروژه هم انجام نمیدن فقط قبل امتحان دو روز میشینن بکوب میخونن میشن ۲۰!!!

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
ارسال:
۰۱ بهمن ۱۳۸۹, ۰۸:۱۲ ب.ظ
حالشونو بگیر اونا خییلی بهشون خوش میگذره
Big Grin
ولی پایان ترم نمره طراحی الگوریتم رو بیشتر کن

هر که او از هم‌زبانی شد جدا
بی‌زبان شد گرچه دارد صد نوا
چونکه گل رفت و گلستان درگذشت
نشنوی ز آن پس ز بلبل سرگذشت
ارسال:
۰۱ بهمن ۱۳۸۹, ۰۸:۴۶ ب.ظ
اگه بتونید برای طراحی الگوریتم امتحان عملی هم برگزار کنید خیلی عالیه!

برای مهندسی نرم افزار هم به نظرم بهشون بگید اگه پروژه‌ی واقعی انجام بدن، یعنی قرارداد ببندن و اینا، بیشتر نمره میدید بهشون!

حسرت نبرم به خواب آن مرداب / کآرام درون دشت شب خفته است / دریایم و نیست باکم ازطوفان / دریا همه عمر خوابش آشفته است “شفیعی کدکنی”
ارسال: #۱۰
۰۱ بهمن ۱۳۸۹, ۰۸:۴۸ ب.ظ
پروژه الگوریتم فقط ۳ نمره

حداقل باید ۱۰ نمره باشه اینجور درس‌ها باید عملی باشه به نظر من

من استاد طراحی الگوریتم می شدم از ۱۵ نمره کمتر واسه پروژه نمی زاشتم
ارسال: #۱۱
۰۱ بهمن ۱۳۸۹, ۰۸:۵۵ ب.ظ
من میگم برای درس مهندسی نرم افزار ۱و۲ سخت بگیرید ‌، پروژه رو دقیق تحویل بگیرید و روی تک تک فازهاش وقت بگذارید ‌، کلا مهندسی نرم افزار قدرت تحلیل آدم رو تقویت میکنه و بدرد بخور هست ‌، ولی "ارائه" دادن رو برای این درس جالب نمیدونم ‌، چونکه آدم تو ارائه چندان چیزی یاد نمیگیره ‌، ما که یاد نگرفتیم

کویز گرفتن هم خوبه ‌، با بارم بیشتر از ۲۰ نمره هم موافقم ‌، نمره میانترم و پایان ترم هم حدود حداکثر ۶ تا ۷ نمره خوبه ‌، ولی HomeWork و ارائه بهشون
ندین چونکه جالب نیست
در مورد پروژه سختگیری کنید که بچه‌ها حین انجام پروژه اشکالاشون برطرف بشه و مطلب یاد بگیرن

ولی جالبه ‌، من نمیدونستم Rational به درد نرم ۱ هم میخوره ‌، ما فقط تو نرم ۲ با Rational کار کردیم

برای درس الگوریتم هم نظری ندارم ‌، چونکه خودم فقط الگوریتمهای کتاب رو خوندم و چند تا الگوریتم ساده بلد بودم ‌، الگوریتم کلا درس سختیه ‌، بچه‌ها گناه دارند ‌، در مورد الگوریتم زیاد سختگیری نکنید بهتره
ارسال: #۱۲
۰۱ بهمن ۱۳۸۹, ۱۰:۱۵ ب.ظ
فکر نمی‍کردم بچه‍ها این همه روش خلاقانه و ایده بریزن. بعضی از ایده‍ها واقعاً عالی هستند. اصلاً یه بخش باید توی مانشت باز کنیم واسه تدریس. همه ما یه زمانی استاد یه سری از بچه‍ها می‍شیم. ممنونم از همه و منتظر ایده‍ها و نظرهای سایر دوستان و ایده‍های تکمیلی همین دوستان هم هستم.

ببینید برای درس مهندسی نرم‍افزار: هدف تمرین‍ها بیشتر تحقیق بچه‍ها در مورد اهمیت مهندسی نرم‍افزار و روشهای نوین و جدید اون هست نه اینکه من ۴ تا سوال بدم که حل کنن و بار علمی زیادی نداشته باشه.
در مورد پروژه من اگه بدونم که بچه‍های ایلام توانایی زیادی دارند بارمش رو مسلماً بیشتر می‍کنم. اما هنوز شک دارم در این امر و به همین خاطر امتحان رو گذاشتم که حداقل نمره رو بتونن کسب کنند.
کوییزها رو قصد دارم به چند دلیل برگزار کنم: یکی اینکه کسایی که حضور دارند از کسایی که کلاس نمیان مشخص بشن و نمره اضافی‍ای کسب کنند. دوم اینکه برخی اوقات که همه به خواب عمیق فرو رفتن یه شوک اساسی به بچه‍ها وارد کنم. سوم هم اینکه باعث بشم توجه بچه‍ها به مطالب جلب بشه و سرسری نگذرند از مطالب. یه حداقل هم برای کوییز میگذارم که هر کس حتی اگه برگه سفید تحویل داد نصف نمره کوییز و حضور رو بگیره.
در مورد ارائه من هم نگرانی‍هایی دارم و احتمال داره اون رو به صورت جذاب دیگه‍ای برگزار کنم. و در غیر این صورت نمره‍اش رو با پروژه ادغام می‍کنم.
در مورد میان و پایان ترم به نظرم بارم کمتر واسه این درس مفیدتر هست. نوع سوالات رو هم سعی می‍کنم کلی و کاربردی مطرح کنم. نه حفظی و جزیی.

مشکل اصلی در مورد درس طراحی الگوریتم هست که یه خورده مشکل زمانی براش داریم و نمی‍دونم که بهترین گزینه و بارم برای تقسیم نمره چیه. دوستان ایده بریزید برای این درس.

ارسال: #۱۳
۰۱ بهمن ۱۳۸۹, ۱۰:۴۶ ب.ظ
من از امتحانهای OPEN BOOK هم خیلی خوشم میاد چون باعث میشه که کسی که درس رو فهمیده از کسی که درس رو حفظ کرده مشخص بشه.

بدی نمره زیاد واسه پروژه هم اینه که بعضی دانشجو های تنبل میرن پول میدن که یه نفر واسشون پروژه رو بنویسه!!!!

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
ارسال: #۱۴
۰۱ بهمن ۱۳۸۹, ۱۱:۱۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ بهمن ۱۳۸۹ ۱۱:۳۱ ب.ظ، توسط sina_n.)
(۰۱ بهمن ۱۳۸۹ ۱۰:۴۶ ب.ظ)afagh1389 نوشته شده توسط:  من از امتحانهای OPEN BOOK هم خیلی خوشم میاد چون باعث میشه که کسی که درس رو فهمیده از کسی که درس رو حفظ کرده مشخص بشه.

بدی نمره زیاد واسه پروژه هم اینه که بعضی دانشجو های تنبل میرن پول میدن که یه نفر واسشون پروژه رو بنویسه!!!!

آره . طراحی الگوریتم که باید Open Book‌ باشه. منم موافقم

پست ۱۰۰ من بود Big GrinBig Grin

ااااااا پسته قبلیم هم زده ۱۰۰ چه باحال شمارنده پستای من تو ۱۰۰ گیر کرده
ارسال: #۱۵
۰۲ بهمن ۱۳۸۹, ۱۲:۱۸ ق.ظ
دکتر من جای شما بودم به جای درس دادن بهشون دید میدادم! ما دوران کاردانی یه استاد مهندسی نرم افزار داشتیم که نیم ساعت درس میداد و بقیشو از تجربیات کاری خودش در زمینه پیاده سازی و مهندسی نرم افزار و مشکلات اون که واقعا دیده بود برامون حرف میزد، علیرغم اینکه علاقه ای به مهندسی نرم افزار نداشتم ولی نه تنها خیلی از حرفهاش یادم مونده بلکه یه دید کاربردی هم از مهندسی نرم افزار بدست آوردم. اما دوران کارشناسی کارمون شده بود دنبال مقاله و پروژه رفتن(واسه دانلود!!)، آخرشم نفهمیدم این جزوه ۸۰ ۹۰ صفحه ای و این همه متد و روش رو کی و کجا باید استفاده کنم، خاطرات استاد دوران کاردانیمم پروندن!!!(عوضش کلی خر خونی کردم!)

سخته، ولی ممکنه!

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Smile حضور خود را با صلوات بر محمد و آل محمد به ثبت برسانید soheila-zd ۴۱۲ ۸۸,۴۷۸ ۲۳ مرداد ۱۴۰۲ ۱۰:۱۱ ق.ظ
آخرین ارسال: salam az ma
  دانشگاه اراک و دانشگاه کاشان npour ۵ ۶,۱۷۵ ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  دانشگاه های مالک اشتر، الزهرا، تربیت مدرس و خوارزمی دانشگاه های مخصوصی اند؟ ya3ya6 ۱۳ ۱۲,۴۸۳ ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: nlp@2015
  از لحاظ سطح علمی و استاداش هوش مصنوعی دانشگاه شیراز بهتره یا نرم افزار دانشگاه شیراز؟ shahryar711 ۳ ۴,۷۰۴ ۰۵ آبان ۱۳۹۶ ۰۱:۰۱ ق.ظ
آخرین ارسال: shima12
  دانشگاه تربیت معلم آذربایجان یا دانشگاه شهید مدنی تبریز mojan ۰ ۱,۹۱۴ ۲۸ تیر ۱۳۹۶ ۰۹:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: mojan
  مقایسه دانشگاه نصیر و دانشگاه شیراز در هوش مصنوعی iman30v ۱۷ ۱۶,۲۱۸ ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ ۰۴:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: fatima95
  احتمال قبولی در مصاحبه دانشگاه های دولتی با مدرک دانشگاه آزاد plusdeck ۱ ۲,۹۴۵ ۲۶ خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: shahmorteza
  امکان تغییر دانشگاه از پردیس دانشگاه رازی به مجازی خواجه؟؟؟ mostafaheydar1370 ۷ ۵,۸۹۲ ۰۶ آذر ۱۳۹۵ ۰۸:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: mostafaheydar1370
  جزوه هوش مصنوعی استاد محمد مهدی محمدی - دانشگاه آزاد قزوین mohad68 ۰ ۲,۴۹۵ ۱۷ آبان ۱۳۹۵ ۱۱:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: mohad68
  برق شبانه دانشگاه یاسوج یا دانشگاه آزاد شیراز؟ Iron Maiden ۴ ۴,۲۳۳ ۳۰ شهریور ۱۳۹۵ ۱۰:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: The BesT

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close