زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۳۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

محمد تنهایی و دانشگاه ایلام!

ارسال: #۱۶
۰۲ بهمن ۱۳۸۹, ۱۲:۴۹ ق.ظ
اون دوستی که نوشته همش ۱۰۰ این تعداد پست‍های شماست نه شماره پست شما Tongue
منابع خوبی واسه طراحی الگوریتم پیدا کردم. بیچاره بچه‍های دانشگاه ایلام!! فکر کنم ماکزیممشون ۵ هم نشه با این سوالا!!!Big Grin

در مورد مهندسی نرم‍افزار به نظرم خوبه که دید داد. اما باید ابتدا بحث‍های تئوری رو تمام کرد.

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۷
۰۲ بهمن ۱۳۸۹, ۱۲:۵۲ ق.ظ
RE: محمد تنهایی و دانشگاه ایلام!
دکترجان‌، چون شما قراره درس هایی را تدریس کنید که مربوط به اواسط دوره کارشناسی هست خیلی سخته اون اوایل تشخیص داد تو این مدت دانشجویان ایلام با چه سبک و سیاقی اومدن بالا و اصلا با این شکل تدریس آشناییت دارن یا خیر .
یا مثلا درسی مثل ساختمان داده‌ها را به چه شکلی پاس کردن و الان سر کلاس طراحی الگوریتم نشستن .
درسی مثل مهندسی نرم افزار را میشه با دادن پروژه هایی زیر سبیلی رد کرد البته اون هم بدلیل محدودیت زمانی ولی طراحی الگوریتم واقعا حیفه .
در هر صورت با مطرح کردن شیوه نمره دهی اونم در اولین جلسه و گرفتن فیدبک دانشجویان میشه فهمید متمایل به کدوم طرفند !!!
۲۰ رفاقتی هم به یاد دوران کارشناسی ‌، یادتون نره Big Grin

.... Loading
ارسال: #۱۸
۰۲ بهمن ۱۳۸۹, ۰۱:۳۶ ق.ظ
یک ترم که تدریس بشه مشخص می‍شه که وضع چطوریه. در صورتی که ببینم پایه خرابه می‍رم به سمت تدریس دروس پایه (البته اگه بتونم و قدرتش رو داشته باشم که کار کنم)
برخی اوقات لازم می‍شه که همه اعضای یک کلاس زیر ۱۰ بشن Big Grin تا تلاششون رو برای یادگیری دو چندان کنند.

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
ارسال: #۱۹
۰۲ بهمن ۱۳۸۹, ۰۱:۴۴ ق.ظ
من خیلی رو درس طراحی الگوریتم و شیوه تدریس این درس فکر کردم به نظر وقت کم که در طول ترم هست
خوب حالا امتحان اخر ترم از ۲۲ یا ۲۴ نمره که این نمره اضافی مربوط به همین مباحث تحقیق و مطالعه باشه و بیست نمره هم سطح بندی:
۵ نمره سخت ۵ نمره متوسط به بالا ۵ نمره متوسط به پایین و ۵ نمره اسون که نه طوری که کسی که مطالعه داشته بتونه ۵ نمره رو جواب بده.البته به سلیقه خودتون
من باشم بشدت در این درس سخت گیری میکنم!!

منم آن بیدل شیدا و غمش هست هویدا به دو چشمان همیشه تر
و پیداست درون دلم آشوب و چه رسواست، دریغا...
ارسال: #۲۰
۰۲ بهمن ۱۳۸۹, ۰۷:۵۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ بهمن ۱۳۸۹ ۰۷:۵۴ ق.ظ، توسط bijibuji.)
خسته نباشی دکتر محمد
امید که موفق باشی
به نظر من نمره تمرین و کوئیز رو از مهندسی نرم حذف کن و بده به ارائه و میان ترم
مهندسی نرم درسیه که تا کسی کتاب پرسمن رو کامل نخونه ازش درست سر در نمیاره
با کوئیز و تمرین هم به جایی نمی شه رسید چون همه یا تحویل نمی دن یا کپ می زنن. اما واسه ارائه طرف باید بره بشینه بخونه کناب رو و پرس و جو کنه
یه امتحان ساده هم اون آخر بگیر که همه خاطره خوشی داشته باشن ازت: دی

--------------

طراحی الگوریتم رو به نظر من فقط باید تمرین بدی بشون و سر کلاس حل کنن و همونجا هم رفع اشکال کنی
آخر ترم هم یه امتحان گلابی و همه ۱۶ به بالا بگیرن

یادش بخیر یه استاد کنکوری واسه کنکور لیسانس داشتیم که بهمون ریاصیات گسسته و هندسه تحلیلی درس می داد
مدرسه مون خداتومن بش پول می داد خیلی کلفت بود (اسمشو نمی گم که تبلیغ نشه)
کارش این بود
:
درس - تمرین - مثال - مساله - تمرین - درس - تمرین - مثال - سوال - مثال - درس - تمرین ...
خیلی فول شدیم
درسای اصولی رو به نظر من باید با این شیوه تدریس کرد

رتبه ١ کنکور دکتری ١۴٠٣ مهندسی فناوری اطلاعات با تراز ٨۵٠٠
قله بعدی: دانشگاه تهران Cool

با فاصله، قدرتمندترین افزونه برای افزایش سرعت وبسایت‌های وردپرسی در مراحل نهایی توسعه و آزمون هست و در سال ۱۴۰۳ به شکل رایگان عرضه خواهد شد
ارسال: #۲۱
۰۲ بهمن ۱۳۸۹, ۱۱:۲۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ بهمن ۱۳۸۹ ۱۱:۵۵ ق.ظ، توسط mosavat.)
اسم طراحی الگوریتم که میاد من اولش حالم بد میشه( چونکه یادم میاد استاد اولی که باهاش داشتم چقدر اذیت میکرد بچه ‌ها رو )( من هر روزی که با ایشون کلاس الگوریتم داشتم خیلی استرس داشتم )

ولی بعدش حالم خوب میشه( چونکه یادم میاد بعدش که رفتم درسو حذف کردم بعدا با یه استاد دیگه گرفتم این یکی استادمون خیلی خوب بود )( هر روزی با این استاد‌، کلاس الگوریتم داشتم اصلا استرس نداشتم )

یکی از استادا میومد دقیقا همون سوالاتی رو که خودش دوره لیسانسش تو امتحان نتونسته بود جواب بده رو تو امتحان به بچه‌ها میداد ‌!

تو رو خدا شما خدای نکرده از این کارا نکنین یه وقت ‌، بچه‌ها گناه دارن ‌، من به نظرم برای الگوریتم اگه قدرت تحلیل بچه‌ها تقویت بشه کافی هست ‌، چونکه الگوریتم درس سختیه و بینهایت مساله سخت و پیچیده جورواجور میشه طرح کرد( به نظر من الگوریتم سخت ترین درس دوره لیسانس میتونه باشه )

از نظر بارم هم‌ :

برای الگوریتم ‌: به نظر من ‌ :

میان ترم + پایان ترم + + کوئیز + تمرین شفاهی( تمرینی که فقط روی کاغذ ازشون تحویل نگیرید ‌، همون موقع اسم چند نفر رو بخونید که بیان پای تخته شفاهی جواباشون رو توضیح بدن که انگیزه کپی کاری از بین بره )

گاهی هم بعضی الگوریتمهای ساده رو بعنوان تمرین اختیاری با نمره اضافی بهشون بدید حل کنن

توی درس الگوریتم با پروژه نوشتن و کد نویسی زیاد موافق نیستم ‌، چونکه هدف اصلی درس ‌، درک و تحلیل الگوریتمها هست و اگر بچه‌ها مجبور بشند که به سمت کد نویسی برند از هدف اصلی درس دور میشند( مخصوصا بچه هایی که کدنویسی ضعیفی دارند در صورت اجبار به پروژه نویسی توی این درس خیلی ضربه میخورند )

ولی در مورد درس مهندسی نرم افزار شدیدا معتقدم که این درس رو حتما باید در قالب انجام پروژه یاد گرفت ‌، توی این درس اونهایی که پایه کدنویسی ضعیفی دارند توفیق اجباری پیدا میکنند که کم کم در طول ترم کدنویسی شون رو تقویت کنند و اینکار رو حداقل در قالب پروژه کلاسی یاد بگیرند و تمرین کنند .

جهت جلوگیری از تقلب در انجام پروژه نرم افزار هم ‌:

پیشنهاد میکنم مثل استادای ما ‌: پروژه هم حتما بصورت گروه گروه و حضوری و کتبی- شفاهی و در قالب فازهای مختلف ازشون تحویل بگیرید و هر کسی در تاریخ معینی بیاد سهم خودش رو در حضور شما توضیح بده
ارسال: #۲۲
۰۲ بهمن ۱۳۸۹, ۰۱:۱۶ ب.ظ
(۰۲ بهمن ۱۳۸۹ ۰۱:۴۴ ق.ظ)javadjj نوشته شده توسط:  من خیلی رو درس طراحی الگوریتم و شیوه تدریس این درس فکر کردم به نظر وقت کم که در طول ترم هست
خوب حالا امتحان اخر ترم از ۲۲ یا ۲۴ نمره که این نمره اضافی مربوط به همین مباحث تحقیق و مطالعه باشه و بیست نمره هم سطح بندی:
۵ نمره سخت ۵ نمره متوسط به بالا ۵ نمره متوسط به پایین و ۵ نمره اسون که نه طوری که کسی که مطالعه داشته بتونه ۵ نمره رو جواب بده.البته به سلیقه خودتون
من باشم بشدت در این درس سخت گیری میکنم!!

عجب!! خوبه که شما نیستی!!!!
عرض ارادتBig Grin
ارسال: #۲۳
۰۲ بهمن ۱۳۸۹, ۰۱:۵۵ ب.ظ
همه رو بنداز Angel
تا مجبور بشن ترم بعد همین در سو با شما بردارنIdea
بعد ترم بعد به همه پاسی بده.Huh
ارسال: #۲۴
۰۲ بهمن ۱۳۸۹, ۰۲:۴۹ ب.ظ
به نظر من توی مهندسی نرم افزار پروژه بدید و هر هفته یکی دو تا گروه رو شانسی بیارید بیرون و تا اونجای کار ازشون ارائه بگیرید اون یکی دوتای اول رو جدی بگیرید و اگه لازم شد یکی از گروه‌ها رو بندازید بیرون از کلاس تا همه دستشون بیاد و فقط کپی پیست نکنن Big GrinBig GrinBig Grin

چون توی نرم افزار خیلی‌ها میرن از بیرون یا از اینترنت میارن

قدر لحظه ها را بدان!
زمانی می رسد که تو دیگر قادر نیستی بگویی جبران می کنم...
ارسال: #۲۵
۰۲ بهمن ۱۳۸۹, ۰۳:۵۴ ب.ظ
(۰۲ بهمن ۱۳۸۹ ۰۲:۴۹ ب.ظ)yasemi نوشته شده توسط:  اگه لازم شد یکی از گروه‌ها رو بندازید بیرون از کلاس تا همه دستشون بیاد و فقط کپی پیست نکنن Big GrinBig GrinBig Grin

ConfusedConfusedConfused
شما چقدر خشن هستین؟؟؟/
خدا نکنه شما استاد دانشگاه بشین.
من دعا میکنم هر شغلی میخواین بدست بیارین به جز استاد دانشگاه Big Grin

استاد باید با دانشجو‌ها دوست باشه تا دانشجو‌ها هم نسبت به درس هم نسبت به کلاس شور و شوق داشته باشن
صد در صد هم اینجوری بیشتر علاقه دارن که درس اون استاد رو بخونن.
البته سخت گیری و جدی بودن هم در بعضی مواقع نیازه ولی نه تا این حد Big Grin
ارسال: #۲۶
۰۲ بهمن ۱۳۸۹, ۰۴:۵۷ ب.ظ
بابا از این استادا باشین که خوب نمره می دن! واسه همین همه بچه‌ها باهاش درس بر می دارن!
پروژه واسه مهندسی نرم خیلی خوبه! ولی واسه الگوریتم حل تمرین مهم‌تر از همه چیزه! چون بچه‌ها باید تا اونجا که می تونن باید رو مساله‌ها فکر کنن!
ولی اول برین جو کلاسو بسنجین بعد برنامه ریزی کنین! استادی خوبه که مطابق با سطح کلاس و بچه‌ها برنامه ریزی کنه!

to get something you've never had, you have to do something you've never done
 سپاس‌گزاری شده توسط: mosavat
ارسال: #۲۷
۰۲ بهمن ۱۳۸۹, ۰۴:۵۷ ب.ظ
(۰۲ بهمن ۱۳۸۹ ۰۳:۵۴ ب.ظ)danialfx نوشته شده توسط:  
(02 بهمن ۱۳۸۹ ۰۲:۴۹ ب.ظ)yasemi نوشته شده توسط:  اگه لازم شد یکی از گروه‌ها رو بندازید بیرون از کلاس تا همه دستشون بیاد و فقط کپی پیست نکنن Big GrinBig GrinBig Grin

ConfusedConfusedConfused
شما چقدر خشن هستین؟؟؟/

استاد باید با دانشجو‌ها دوست باشه تا دانشجو‌ها هم نسبت به درس هم نسبت به کلاس شور و شوق داشته باشن

من خودم تو دانشگاه درس دادم من آدم خشنی نیستم توی کلاس های من همیشه پر از خنده بوده اما بچه‌ها یادم گرفتن که باید یه چیزی رو هم جدی بگیرن اون درسه

اما شما تو رو خدا از این دعا‌ها نکنید چون من میخوام مدرس دانشگاه بشم Big GrinBig Grin

قدر لحظه ها را بدان!
زمانی می رسد که تو دیگر قادر نیستی بگویی جبران می کنم...
ارسال: #۲۸
۰۲ بهمن ۱۳۸۹, ۰۶:۲۷ ب.ظ
(۰۲ بهمن ۱۳۸۹ ۰۴:۵۷ ب.ظ)yasemi نوشته شده توسط:  من خودم تو دانشگاه درس دادم من آدم خشنی نیستم توی کلاس های من همیشه پر از خنده بوده اما بچه‌ها یادم گرفتن که باید یه چیزی رو هم جدی بگیرن اون درسه

اما شما تو رو خدا از این دعا‌ها نکنید چون من میخوام مدرس دانشگاه بشم Big GrinBig Grin
سلام
شوخی کردم عزیز. Big Grin
انشالله به هر چی میخواهین برسین.

در مورد مطلب بالا هم همونطور که منم اشاره کردم جدی بودن تو درس رو لازم میدونم. ولی بیرون کردن دانشجو برام قابل هضم نیست. Big Grin که فکر میکنم شما هم به شوخی بیان کردید.
ارسال: #۲۹
۰۲ بهمن ۱۳۸۹, ۰۶:۵۷ ب.ظ
(۰۲ بهمن ۱۳۸۹ ۰۴:۵۷ ب.ظ)yasemi نوشته شده توسط:  
(02 بهمن ۱۳۸۹ ۰۳:۵۴ ب.ظ)danialfx نوشته شده توسط:  
(02 بهمن ۱۳۸۹ ۰۲:۴۹ ب.ظ)yasemi نوشته شده توسط:  اگه لازم شد یکی از گروه‌ها رو بندازید بیرون از کلاس تا همه دستشون بیاد و فقط کپی پیست نکنن Big GrinBig GrinBig Grin

ConfusedConfusedConfused
شما چقدر خشن هستین؟؟؟/

من خودم تو دانشگاه درس دادم من آدم خشنی نیستم توی کلاس های من همیشه پر از خنده بوده اما بچه‌ها یادم گرفتن که باید یه چیزی رو هم جدی بگیرن اون درسه

میشه بپرسم چطوری محیط کلاس رو با خنده کنترل میکنید ؟!

آخه به نظرم خیلی سخته که خانومی هم بخواد استاد جدی و منضبطی باشه و هم روی خندیدن به دانشجوها نشون بده ،

برام جالبه بدونم شما چه جوری خنده و جدی بودن رو در کلاستون با هم تلفیق میکنید ؟! ممکنه در این مورد قدری توضیح بدید ؟!
ارسال: #۳۰
۰۲ بهمن ۱۳۸۹, ۱۰:۱۳ ب.ظ
خودتون رو زیاد اذیت نکنید
برای طراحی الگوریتم نباید که همه مسائل رو سر کلاس حل کرد
درسته که خیلی عمیق و گسترده است ولی از هر بحر کوزه ای باید برد!
درس رو ومیدید و شاید هم ۱ مثال و بقیه مثالها و تمرینها به عهده دانشجو
البته کلاسهای حل تمرین و رفع اشکال که توسط دانشجوهای برتر و زرنگ برگزار میشه هم خیلی میتونه کمک کنه

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Smile حضور خود را با صلوات بر محمد و آل محمد به ثبت برسانید soheila-zd ۴۱۲ ۸۸,۴۸۰ ۲۳ مرداد ۱۴۰۲ ۱۰:۱۱ ق.ظ
آخرین ارسال: salam az ma
  دانشگاه اراک و دانشگاه کاشان npour ۵ ۶,۱۷۵ ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  دانشگاه های مالک اشتر، الزهرا، تربیت مدرس و خوارزمی دانشگاه های مخصوصی اند؟ ya3ya6 ۱۳ ۱۲,۴۸۶ ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: nlp@2015
  از لحاظ سطح علمی و استاداش هوش مصنوعی دانشگاه شیراز بهتره یا نرم افزار دانشگاه شیراز؟ shahryar711 ۳ ۴,۷۰۵ ۰۵ آبان ۱۳۹۶ ۰۱:۰۱ ق.ظ
آخرین ارسال: shima12
  دانشگاه تربیت معلم آذربایجان یا دانشگاه شهید مدنی تبریز mojan ۰ ۱,۹۱۵ ۲۸ تیر ۱۳۹۶ ۰۹:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: mojan
  مقایسه دانشگاه نصیر و دانشگاه شیراز در هوش مصنوعی iman30v ۱۷ ۱۶,۲۲۰ ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ ۰۴:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: fatima95
  احتمال قبولی در مصاحبه دانشگاه های دولتی با مدرک دانشگاه آزاد plusdeck ۱ ۲,۹۴۵ ۲۶ خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: shahmorteza
  امکان تغییر دانشگاه از پردیس دانشگاه رازی به مجازی خواجه؟؟؟ mostafaheydar1370 ۷ ۵,۸۹۳ ۰۶ آذر ۱۳۹۵ ۰۸:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: mostafaheydar1370
  جزوه هوش مصنوعی استاد محمد مهدی محمدی - دانشگاه آزاد قزوین mohad68 ۰ ۲,۴۹۷ ۱۷ آبان ۱۳۹۵ ۱۱:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: mohad68
  برق شبانه دانشگاه یاسوج یا دانشگاه آزاد شیراز؟ Iron Maiden ۴ ۴,۲۳۳ ۳۰ شهریور ۱۳۹۵ ۱۰:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: The BesT

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close