زمان کنونی: ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۴۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

عشق یعنی چه؟!!!

ارسال:
۰۲ دى ۱۳۹۱, ۰۱:۴۴ ق.ظ
Heart عشق یعنی چه؟!!!
[تصویر:  150235_1_1379086861.jpg]
عشق یعنی وقتی حتی از دستش عصبانی هستی بازم هواش رو داشته باشی

drink 8 glasses of water a day

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mänu , Manix , kashir , LORD0098 , انرژی مثبت , SaMiRa.e , elynn66 , موج ارامش , Pakzad , shobair87 , mohammadali1990 , nina69 , *Najmeh* , pos , sellena , fatemeh85 , Mahbanoo313 , sarata , AmiriManesh , Andrew S.Tanenbaum , ماه بانو , milad.fashi@gmail.com , baran , didar , abraham , reyhaneh64 , rata , fateme_asra
ارسال:
۰۲ دى ۱۳۹۱, ۰۲:۲۴ ق.ظ
عشق یعنی چه؟!!!
ممنون.. کارتون بسیار زیبایی بود ؛

البته من با عنوان تاپیک فکر کردم با رساله عشق سهروردی قرار است روبرو شوم Big Grin

"هوایت" دستان سنگینی داشت..
وقتی به سرم زد فهمیدم!
 سپاس‌گزاری شده توسط: aatwo
ارسال:
۰۲ دى ۱۳۹۱, ۰۲:۳۰ ق.ظ
عشق یعنی چه؟!!!
این یعنی همون دوست داشتن،که بالاتر از عشق هست

من اناری را، می کنم دانه، به دل می گویم:
خوب بود این مردم ، دانه های دلشان پیدا بود.
می پرد در چشمم آب انار: اشک می ریزم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: aatwo , Andrew S.Tanenbaum , fateme_asra
ارسال:
۰۳ دى ۱۳۹۱, ۰۸:۲۱ ب.ظ
عشق یعنی چه؟!!!
عشق یعنی خدا
 سپاس‌گزاری شده توسط: Sunshine Off , Pakzad , SaMiRa.e , aatwo , *Najmeh* , Breeze , Autumn.Folio , fateme_asra
ارسال:
۰۳ دى ۱۳۹۱, ۰۸:۵۱ ب.ظ
RE: عشق یعنی چه؟!!!
عشق یعنی از خودبیخودشدن وفقط به معشوق اندیشیدن وبالاترین عشق عشقی که تورا به خدانزدیکترکنه.

زندگی هدیه خداوند به ماست و ” شیوه زندگی ” ما ، هدیه ما به خداوند .Smile
مراقب باشید انچه می بخشید چون رازی در قلبتان پنهان بماند .
 سپاس‌گزاری شده توسط: Pakzad , SaMiRa.e , انرژی مثبت , shobair87 , elhameli , banafshe , Andrew S.Tanenbaum , AmiriManesh , Mehman , Autumn.Folio , baran , abraham , reyhaneh64 , fateme_asra
ارسال:
۰۴ دى ۱۳۹۱, ۱۲:۱۵ ق.ظ
عشق یعنی چه؟!!!
عشق یعنی عشق حسین به خدا که چنان شتابان به معشوقش پیوست
میخوایی عشق واقعی رو ببینی رو به حسین(ع) کن و بس

حرفی برای گفتن نیست .... باید تلاش کرد وبس .
 سپاس‌گزاری شده توسط: SaMiRa.e , shobair87 , Donna , equilibrium , baran , abraham , reyhaneh64
ارسال:
۰۴ دى ۱۳۹۱, ۱۲:۳۲ ق.ظ
عشق یعنی چه؟!!!
نمیخوام بحث رو زیادی مذهببی یا خدایی ناکرده افراطیش کنم ، عشق ابعاد زیادی داره و هنوز هم که هنوز یه تعریف درست و حسابی واسش ندارن و به قولی جزء کلماتی که هر کس برای خودش تفسیر و تعریفی داره اتفاقاً برای همه هم درسته.
اما عشق یعنی جان بخشیدن در راه معشوق . مسلما نهایت عشق جان دادن برای معشوق است.
آیا کسی رو تویه عالم می شناسید که به اندازه حسین(ع) از جان و مال و فرزندش در راه معشوقعش بگذرد، بخدا قسم هیچ کسی در عالم همچون حسین(ع) چنین ایثار و جان فشانی نکرد.
عشق یعنی این روایت : " روایت شده در لحظات آخر شهادت امام حسین چنین شده که زرْعة بن شریک تمیمى ضربتى بر دست چپ آن حضرت زد. عمرو بن طلحه جعفى هم ضربت سختى - ضربة منکرة - بر گردن آن حضرت نواخت. سنان بن انس نیز تیرى به گردن آن حضرت زد و صالح بن وهب یَزَنى هم ضربتى بر پایین کمر آن حضرت فرود آورد. حضرت از اسب به زمین افتاد و روى زمین نشست و ...." کسی به سویش آمد تا اما را به شهادت برساند در حالی که امام از نفس افتاده بود، با لب تشنه و بدنی زخمی( روایت بر ۳۳ زخم نیزه و ۳۴ زخم شمشیر)، امام رسالتش را ادامه داد و اون شخص رو به راه راست و ترس از خدا دعوت کرد.
آیا شما عشقی بالاتر از این میشناسید. آیا عاشق تر از حسین رو تاریخ به خودش دیده.
بخدا عشق یعنی عشق حسین(ع)، من که به شخصه واقعا لیاقت حتی آوردن اسم حسین(ع) رو هم ندارم ، اماتویه بحث تاپیک حتما باید می نوشتمش.

سپاس‌گزاری شده توسط: shobair87 , equilibrium , Mina_J , nina69 , Mehman , Sunshine Off , pos , Andrew S.Tanenbaum , AmiriManesh , reyhaneh64
ارسال:
۰۴ دى ۱۳۹۱, ۱۲:۳۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ دى ۱۳۹۱ ۱۲:۴۵ ق.ظ، توسط شاپری.)
نمیدونم جای این عکسا درسته یا نه،ربطی به به این تاپیک داره یا نه!
منظور خاصی ندارم و قصد ناراحتی کسی رو ندارم، فقط خیلی تحت تاثیر قرار گرفتم
اما میزارمشون

حادثه ای که سوژه رسانه ها شد (وفاداری)

این حادثه چند روز پیش اتفاق افتاده و سوژه رسانه ها شده باعث حیرت انسان ها از عشق وافعی این سگ به همسرش شده است.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

فایل‌(های) پیوست شده

چرااا.... چرا....
 سپاس‌گزاری شده توسط: shobair87 , aatwo , Mänu , Andrew S.Tanenbaum , fatemeh85 , reyhaneh64
ارسال:
۰۴ دى ۱۳۹۱, ۱۲:۵۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ دى ۱۳۹۱ ۱۲:۵۷ ق.ظ، توسط shobair87.)
یادمه دبیر ادبیات فارسی دبیرستانمون(که هنوزهم بهش ارادت دارم و علاقم به ادبیات رو مدیون ایشون میدونم) می گفت عشق مثل نوعی علف هرز هست که به دور گیاه پیچ و تاب می خورده و خودشو به گیاه می چسبونده و بعد از مدتی میشه جزئی از گیاه!
بنظر من عشق نیرویی است جذب کننده به عاملی محرک! قطعا این عامل خوشایند هم هست! در مورد تقدس، مراحل، ویژگی، کیفیت و... علما، نویسندگان، عرفا، فیلسوفان و... حرف زدن! مهم اینه که ببینیم کیا عمل کردن!
اما با توجه به تعریفی که اول از دبیرمون نقل قول کردم فرازی از زیارت عاشورا تو خاطرم اومد که الحق درس عاشقیه: اَلسَّلامُ عَلَیْکَ وَعَلَی الاَْرْواحِ الَّتی حَلَّتْ بِفِناَّئِکَ! (یاحسین(ع)سلام برتو و بر ارواحی که برای فناشدن در راه تو حل شدند!) آخرین مرحله عشق همانا ذوب شدن و فناشدن در راه محبوب هست و این نهایت عاشقیه!
به نظر من که این فنا شدن خیلی زیباست! من آرزشو دارم!
از شبنم عشق خاک آدم گل شد/ بس فتنه و شور در جهان حاصل شد.
سر نشتر عشق بر رگ روح زدند / یک قطره از آن چکید و نامش دل شد.

it's better to be alone than being with someone who makes you feel alone
تنها بودن بهتر از اونه که کسیو داشته باشی و احساس تنهایی کنی!
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , mahsa_a3moon , banafshe , nina69 , Sunshine Off , esi , sarata , AmiriManesh , reyhaneh64 , poormand
ارسال: #۱۰
۰۴ دى ۱۳۹۱, ۰۱:۲۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ دى ۱۳۹۱ ۰۱:۲۷ ب.ظ، توسط esi66.)
عشق زاییده تنهایی است.... و تنهایی نیز زاییده عشق است...
تنهایی بدین معنا نیست که یک فرد بیکس باشد .... کسی در پیرامونش نباشد،
اگر کسی پیوندی ، کششی ، انتظاری و نیاز پیوستگی و اتصالی در درونش نداشته باشد تنها نیست !
برعکس کسی که چنین چنین اتصالی را در درونش احساس میکند...
و بعد احساس میکند که از او جدا افتاده ، بریده شده و تنها مانده است ؛
در انبوه جمعیت نیز تنهاست ......
 سپاس‌گزاری شده توسط: shobair87 , Sunshine Off , Mänu
ارسال: #۱۱
۰۵ دى ۱۳۹۱, ۰۳:۰۴ ب.ظ
عشق یعنی چه؟!!!
عشق یعنی مادر
 سپاس‌گزاری شده توسط: SaMiRa.e , انرژی مثبت , Pakzad , maryami , shobair87 , Andrew S.Tanenbaum , baran , reyhaneh64 , fateme_asra
ارسال: #۱۲
۰۵ دى ۱۳۹۱, ۰۴:۲۰ ب.ظ
عشق یعنی
[تصویر:  150728_1_1379086801.jpg]

drink 8 glasses of water a day

سپاس‌گزاری شده توسط: *Najmeh* , SaMiRa.e , Pakzad , maryami , شاپری , انرژی مثبت , Sunshine Off , Mänu , shobair87 , sellena
ارسال: #۱۳
۱۱ فروردین ۱۳۹۲, ۱۲:۴۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ فروردین ۱۳۹۲ ۱۲:۴۴ ق.ظ، توسط esi.)
عشق یعنی چه؟!!!
این داستان در مورد ابراز علاقست، دیدم جالبه( البته می دونم جاش نیست اما بی ربط هم نیست) گذاشتم بخونید:

وقتی سر کلاس درس نشسته بودم تمام حواسم متوجه دختری بود که کنار دستم نشسته بود و اون منو "داداشی" صدا می کرد .
به موهای مواج و زیبای اون خیره شده بودم و آرزو می کردم که عشقش متعلق به من باشه . اما اون توجهی به این مساله نمیکرد .
آخر کلاس پیش من اومد و جزوه جلسه پیش رو خواست . من جزومو بهش دادم .بهم گفت :"متشکرم ".

میخوام بهش بگم ، میخوام که بدونه ، من نمی خوام فقط "داداشی" باشم . من عاشقشم . اما... من خیلی خجالتی هستم ..... علتش رو نمیدونم .

تلفن زنگ زد .خودش بود . گریه می کرد. دوست پسرش قلبش رو شکسته بود. از من خواست که برم پیشش. نمیخواست تنها باشه. من هم اینکار رو کردم. وقتی کنارش نشسته بودم. تمام فکرم متوجه اون چشمهای معصومش بود. آرزو میکردم که عشقش متعلق به من باشه. بعد از ۲ ساعت دیدن فیلم و خوردن ۳ بسته چیپس ، خواست بره که بخوابه ، به من نگاه کرد و گفت : "متشکرم " .

میخوام بهش بگم ، میخوام که بدونه ، من نمی خوام فقط "داداشی" باشم . من عاشقشم . اما... من خیلی خجالتی هستم ..... علتش رو نمیدونم .

روز قبل از جشن دانشگاه پیش من اومد. گفت : "قرارم بهم خورده ، اون نمیخواد با من بیاد" .
من با کسی قرار نداشتم. ترم گذشته ما به هم قول داده بودیم که اگه زمانی هیچکدوممون برای مراسمی همراه نداشتیم با هم دیگه باشیم ، درست مثل یه "خواهر و برادر" . ما هم با هم به جشن رفتیم. جشن به پایان رسید . من پشت سر اون ، کنار در خروجی ، ایستاده بودم ، تمام هوش و حواسم به اون لبخند زیبا و اون چشمان همچون کریستالش بود. آرزو می کردم که عشقش متعلق به من باشه ، اما اون مثل من فکر نمی کرد و من این رو میدونستم ، به من گفت :"متشکرم ، شب خیلی خوبی داشتیم ".

یه روز گذشت ، سپس یک هفته ، یک سال ... قبل از اینکه بتونم حرف دلم رو بزنم روز فارغ التحصیلی فرا رسید ، من به اون نگاه می کردم که درست مثل فرشته ها روی صحنه رفته بود تا مدرکش رو بگیره. میخواستم که عشقش متعلق به من باشه. اما اون به من توجهی نمی کرد ، و من اینو میدونستم ، قبل از اینکه کسی خونه بره به سمت من اومد ، با همون لباس و کلاه فارغ التحصیلی ، با گریه کنار من اومد و آروم گفت تو بهترین داداشی دنیا هستی ، متشکرم .

نشستم روی صندلی ، صندلی ساقدوش ، توی کلیسا ، اون دختره حالا داره ازدواج میکنه ، من دیدم که "بله" رو گفت و وارد زندگی جدیدی شد. با مرد دیگه ای ازدواج کرد. من میخواستم که عشقش متعلق به من باشه. اما اون اینطوری فکر نمی کرد و من اینو میدونستم ، اما قبل از اینکه از کلیسا بره رو به من کرد و گفت " تو اومدی ؟ متشکرم"

سالهای خیلی زیادی گذشت . به تابوتی نگاه میکنم که دختری که من رو داداشی خودش میدونست توی اون خوابیده ، فقط دوستان دوران تحصیلش دور تابوت هستند ، یه نفر داره دفتر خاطراتش رو میخونه ، دختری که در دوران تحصیل اون رو نوشته. این چیزی هست که اون نوشته بود :
" تمام توجهم به اون بود. آرزو میکردم که عشقش برای من باشه. اما اون توجهی به این موضوع نداشت و من اینو میدونستم. من میخواستم بهش بگم ، میخواستم که بدونه که نمی خوام فقط برای من یه داداشی باشه. من عاشقش هستم. اما .... من خجالتی ام ... نیمدونم ... همیشه آرزو داشتم که به من بگه دوستم داره

سپاس‌گزاری شده توسط: diligent , azad_ahmadi , sahar121 , انرژی مثبت , nina69 , AmiriManesh , Andrew S.Tanenbaum , elynn66 , baran , reyhaneh64
ارسال: #۱۴
۱۷ فروردین ۱۳۹۲, ۰۸:۴۳ ب.ظ
عشق یعنی چه؟!!!
زیبا بود ،نمیدونم
چرا این داستان من یاد داستان داش اکل انداخت

چقدر دیر متوجه میشویم که زندگی یعنی همان روزهایی

که زود گذشتن ان را ارزو میکردیم
ارسال: #۱۵
۱۷ فروردین ۱۳۹۲, ۰۹:۰۳ ب.ظ
عشق یعنی چه؟!!!
عشق یعنی اهلی کردن !

شازده کوچولو : اهلی کردن یعنی چی؟

روباه : چیزیه که پاک فراموش شده. معنیش ایجاد علاقه کردنه.

شازده کوچولو : ایجاد علاقه کردن؟

روباه : معلومه. تو الان واسه من یه پسر بچه ای مثل صدهزار پسر بچه دیگه. نه من هیچ احتیاجی به تو دارم نه تو هیچ احتیاجی به من. منم برای تو یه روباهم مثل صدهزار روباه دیگه. اما اگه منو اهلی کردی هر دوتامون به هم احتیاج پیدا می‌کنیم. تو برای من تو تموم دنیا موجود یگانه ای می‌شی و منم برای تو.

شازده کوچولو گفت: کم کم دارم می فهمم. یگ گلی هست که فکر کنم منو اهلی کرده باشه.

شازده کوچولو : گل من گاهی بداخلاق و کم حوصله و مغرور بود. امــــــــــــــــــــا ماندنـــــــــــــــــــی بــــــــــود . این بودنش بود که او را تبدیل به گل من کرده بود.
 سپاس‌گزاری شده توسط: aatwo , Mänu , Autumn.Folio , shima_24 , selma , sellena , Masoud05

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Heart هزینه عشق واقعی چقدر است aatwo ۵ ۵,۴۲۹ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ghaderZ
  راهنمایی در مورد محلی امن برای زندگی نزدیک چهارراه ولیعصر kadoos ۹ ۷,۳۵۶ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: ehsan0000
  حل المسائل کتاب معماری کامپیوتر پترسون-ویراست چهارم The BesT ۸ ۱۷,۰۲۳ ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ ۰۶:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: milani
  دانلود کتاب Modern Operating Systems تننباوم ویراست چهارم ۲۰۱۴ yayarety ۴ ۶,۸۸۴ ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ۰۱:۱۱ ق.ظ
آخرین ارسال: Milad_Hosseini
  نتایج چهارمین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور (شهریورماه سال ۹۶) edward71 ۲۵ ۱۷,۵۶۸ ۰۳ آبان ۱۳۹۶ ۰۸:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: edward71
  یافتن خروجی‌ها‌ی ALU برای دو ورودی چهار بیتی و مقادیر مختلف انتخاب و Cn. Happiness.72 ۲ ۳,۲۵۶ ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۷:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  سوال ۵۹ (رفع هازارد) آزمون جامع چهارم مدرسان شریف mortezak1373 ۲ ۲,۷۹۷ ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۳:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: mortezak1373
  hitدر سیستم عامل یعنی چی؟ mzha ۴ ۲,۷۱۱ ۲۵ فروردین ۱۳۹۶ ۰۹:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: mzha
  دانلود حل المسایل ویرایش های چهارم و پنجم شبکه کراس و راس javad94 ۱۲ ۱۹,۸۰۰ ۲۷ دى ۱۳۹۵ ۰۲:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: masada1909
  فصل چهارم کتاب دکتر اجلالی wskf ۱ ۱,۶۵۶ ۲۵ دى ۱۳۹۵ ۰۴:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Pure Liveliness

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close