زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۴۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

انتقاد شدید از پاسخگویی خصوصی و گزینشی بعضی افراد به سوالات درسی طرح شده در مانشت

ارسال:
۲۱ دى ۱۳۹۱, ۰۹:۳۸ ق.ظ
انتقاد شدید از پاسخگویی خصوصی و گزینشی بعضی افراد به سوالات درسی طرح شده در مانشت
با سلام خدمت دوستان گرامی
مدتهاست مشاهده میشه بعضی دوستان بصورت خصوصی به سوالات بچه ها جواب میدن. حتی سوالاتی که در انجمن مطرح شده را جوابهایش را خصوصی ارسال میکنن . یا با اسامی مختلف در انجمن به رفع اشکال و ......میپردازند.
صرفنظر از اینکه در پاسخگویی خصوصی به سوالات جوابهای داده شده به قضاوت سایرین گذاشته نمیشه تا صحت و سقم اون معلوم باشه ، این روند با نیت و هدف مانشت کاملا" در تضاده.
بارها این اتفاق افتاده و من خصوصی توضیح داده ام ولی برای اینکه یکبار و برای همیشه خدمت دوستان عرض کنم اینجا میگم:
هدف اصلی مانشت ایجاد عدالت اموزشی بود یعنی اونهایی که در مراکز آموزشی ضعیف تری درس میخوندند در صورتیکه علاقمند باشند بتونند با دسترسی به منابع و امکانات سایر مراکز دانشگاهی در امتحانات ارشد و مقاطع تکمیلی با تلاش خودشون و کمک مانشت موفق بشوند.
مانشت بوجود اومد تا این امکان برابر برای همه علاقمندان و مستعدان فراهم بشه تا کسی بجهت نبودن در مراکز استانها و پایتخت یا بجهت بد شانسی اگه در یه دانشگاه سطح پایینی هست محکوم ابدی نباشه و در شرایط نامساوی با بقیه قرار نگیره.

حالا عده ای از دوستان وسط این سیستم کلاس خصوصی برگزار میکنند و با اسامی مختلف بهر نیتی( که من قضاوتی نمیکنم) به رفع اشکال میپردازند ، اگه شما خیریت و کار پسندیده ای در این میبینید و یا با اهداف مانشت اونرا منطبق می بینید برای من هم بگید تا بدونم.

حتی بعضی سوالات به سوال کننده که سوالش در انجمن مطرح شده جواب داده نمیشه ولی جوابش را برای افراد خاصی مطرح میکنند.

یکی از این دوستان در توجیه روش خودش میگه من کارم خلافه ولی به یه عده ای کمک میکنم. من بارها برای ایشان توضیح داده ام که چرا شما سوال و جوابها را نمیاری داخل مانشت تا بقیه هم استفاده کنند و یا شاید غلطهای شما را بگن. ولی ایشان همچنان به رفتار رابین هودی خودش معتقده.
من هنوز هم مدارا میکنم که دیگر اکانتهای ایشان را نبسته ام و اسامی شون را اعلام نکرده ام و البته بزودی سایر اکانتهایش را هم می بندم.

از نظر ما الویت کاری پاسخگویی با سوالات طرح شده در انجمن است و مطمئن باشید اگه کسی قصد خیری داره و درست جواب میده حتما" باین سوالات در حضور بقیه جواب میده و از اینکارهای ناپسند نمیکنه.
ما هم استقبال میکنیم.

کاش یه کم ما بعضی رفتارها را یاد بگیریم. شما ببینید بعضی مولفان خارجی کتابشون را نسخه الکترونیکی اش را میذارن تو اینترنت تا همه استفاده کنند ولی ما یه صدم اونها هم نمیدونیم ولی همین گرده ناچیز از علم اونها را برایش کلاس و محفل خصوصی میزنیم. انگار اونها زکات علم را میدن نه ما.

نکنید از اینکارها و خودتون را هم عادت ندید باین رفتارها. اگه خیری دارید مثل باران بذارید به همه جا بباره.

یا حق

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۴۵
۲
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: SaMiRa.e , Masoud05 , Aurora , samaneh_aftab , Manix , banafshe , Parva , LORD0098 , pos , mohsen_m , The BesT , mosaferkuchulu , rorschach , انرژی مثبت , berkeley , nina69 , admin , nahid.moosavi , Xilinx , fatemesoleimani , fatima1537 , عاصفه , Engineer , 8Operation , Sunshine Off , aatwo , master of net , azad_ahmadi , Helmaa , mhbftdb , shima_24 , neda_Network , commasoud , sheyda , younes , Eternal , Lonely Palm , deh-ab , Pakniat , hamed_k2 , Somayeh_Y , Pakzad , amirmoghadam , nader618 , M.Amin.M , kaviresabz , majid_22 , user22 , هاتف , good-wishes , freaphea@emeil.in , EhsanChess , mahua , sepidsal , mahkaameh , reyhaneh64 , pinar
ارسال:
۲۱ دى ۱۳۹۱, ۰۱:۱۱ ب.ظ
RE: انتقاد شدید از پاسخگویی خصوصی و گزینشی بعضی افراد به سوالات درسی طرح شده در مانشت
میتونم یه سوالی بکنم.
شما از کجا میفهمین افراد تو پیام خصوصی برای هم چه چیز مینویسن؟
شخصی که بهش جواب خصوصی داده میشه که مطمئنا به شما نمیگه.
بقیه هم از پیام خصوصی همدیگر خبر ندارن.
شما چطوری میفهمید؟ پیام خصوصی اعضا رو چک میکنید؟
فکر نمیکنید کار جالبی نباشه؟ یکجوری نقض حریم خصوصی افراد باشه؟
من با کار این افراد نه موافق و نه مخافم ولی کار شما هم فکر نمیکنم درست باشه جناب مدیر.
حداقل تو انجمنهای دیگه کمتر دیدم چنین کاری انجام بشه مگر وقتی تبلیغ تو سایت میشه که اونم توسط افرادی که تبلیغ دریافت کردن به اطلاع مدیرها میرسه.
۱۱
۵
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mänu , deh-ab , M.Amin.M , user22
ارسال:
۲۱ دى ۱۳۹۱, ۰۲:۲۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ دى ۱۳۹۱ ۰۲:۳۰ ب.ظ، توسط Mänu.)
اینکه عمومی جواب بدن خیلی بهتره همه استفاده میکنن اما اینکه پیام خصوصی خونده بشه کار درستی نیست،هیچ کی ام راضی نیست،حالا شاید جناب فرداد جور دیگه ای متوجه شده باشن،ممنون میشیم توضیح بدن

من اناری را، می کنم دانه، به دل می گویم:
خوب بود این مردم ، دانه های دلشان پیدا بود.
می پرد در چشمم آب انار: اشک می ریزم.
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: aatwo , Amir V , saeidt , maryam.raz , deh-ab
ارسال:
۲۱ دى ۱۳۹۱, ۰۴:۰۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ دى ۱۳۹۱ ۰۴:۱۱ ب.ظ، توسط jahani.)
RE: انتقاد شدید از پاسخگویی خصوصی و گزینشی بعضی افراد به سوالات درسی طرح شده در مانشت
(۲۱ دى ۱۳۹۱ ۰۲:۲۹ ب.ظ)mahtab_rafiei نوشته شده توسط:  اینکه عمومی جواب بدن خیلی بهتره همه استفاده میکنن اما اینکه پیام خصوصی خونده بشه کار درستی نیست،هیچ کی ام راضی نیست،حالا شاید جناب فرداد جور دیگه ای متوجه شده باشن،ممنون میشیم توضیح بدن

من یه انتقاد خیلی خیلی جدی به مانشت وارد دارم...
این درست که مانشت مجانی هست. این درسته که من باب خدماتی که به کاربران ارائه داده میشه هیچ پولی دریافت نشده و این درست که اهدافی داره. اما این دلیل نمیشه به اسم این اهداف هر کاری تو این سایت به نام اصلاحات انجام بشه و هیچکیم صداش در نیاد تنها به این دلیل که برای چیزی که پولی نمیدی حق اعتراض نداری....
از پاک کردن تاپیک ها بگیر تا عوض کردن یه موضوع و یا بردنش به یه تاپیک دیگه که از نظر یه مدیر باید مربوط به اونجا میشده و یا انواع و اقسام کارهای دیگه... جدیدا هم که به سمت چک کردن پیغامهای خصوصی رفتید. رفتارهاتون کاملا منو یاد جمهوری اسلامی میندازه که هر بلایی دلش بخواد سر مردمانش اورده و میاره تهش برچسب حفظ نظام و حفظ امنیت اجتماعی بهش میزنند.... حقوق شخصی اینجا تو مانشت در حد صفر مطرحه.. با این نوع رفتار بیشتر خاصیت دفع کنندگی برای مانشت ایجاد میکنید تا جذب کنندگی... حالا خود دانید.
البته من این رو بگم که با اصل موضوعی که مطرح کردی مخالف نیستما... منم تایید میکنم بهتره که افراد تو عموم سوالات رو پاسخ بدن. ولی با این مخالفم که افراد رو مجبور کنیم یا اکانتشون رو ببندیم.. شاید یکی دوست داره اصلا تو پیغام خصوصی پاسخ بده... واقعا به چه حقی باید جلوی این ادم گرفته شه؟

من آنچه شرط بلاغ است با تو میگویم تو خواه پندگیر خواه ملال
۲۱
۸
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryam.raz , Mänu , Amir V , saeidt , عزیز دادخواه , deh-ab , svk7 , kaviresabz , user22
ارسال:
۲۱ دى ۱۳۹۱, ۰۴:۱۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ دى ۱۳۹۱ ۰۵:۰۹ ب.ظ، توسط Masoud05.)
(۲۱ دى ۱۳۹۱ ۰۱:۱۱ ب.ظ)saeidt نوشته شده توسط:  ...
شما چطوری میفهمید؟ پیام خصوصی اعضا رو چک میکنید؟
فکر نمیکنید کار جالبی نباشه؟ یکجوری نقض حریم خصوصی افراد باشه؟
من با کار این افراد نه موافق و نه مخافم ولی کار شما هم فکر نمیکنم درست باشه جناب مدیر.
...

ببخشید اون وقت این سوال بود یا محاکمه و صدور رای؟!!!

مسلما خواندن پیام های خصوصی دیگران کار به شدت زشتی هست اما باید اول سوال پرسیده بشه که آیا این اتفاق افتاده و بعدش برای قضاوت عمل کنیم.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۶
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: deh-ab
ارسال:
۲۱ دى ۱۳۹۱, ۰۴:۲۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ دى ۱۳۹۱ ۰۴:۲۵ ب.ظ، توسط maryam.raz.)
مطمئنا بیشتر بچه ها موافق نیستن که به سوالات درسی پرسیده شده به صورت خصوصی پاسخ داده بشه.
ولی امیدوارم در مورد افراد هم آگاهانه قضاوت کنیم و کسی رو به ناحق متهم نکنیم.

ریشه ی اعتقاد از آنجا خشک می شود
که بخواهند تحمیلش کنند...

باید دنبال شادی ها گشت، غمها خودشان ما را پیدا می کنند
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: nina69 , deh-ab
ارسال:
۲۱ دى ۱۳۹۱, ۰۴:۴۲ ب.ظ
اول ببینید که پیام های خصوصی خونده شده یا نه، بعد قضاوت کنید.
۱۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Helmaa , mhbftdb , Lonely Palm , M.Amin.M , good-wishes
ارسال:
۲۱ دى ۱۳۹۱, ۰۵:۰۳ ب.ظ
بچه ها منظورآقافرداد را بد برداشت نکنید ایشون حرف بدی نمیگه،خب درسته اگرجوابی دارید بصورت عمومی توی انجم مطرح بشه که بهتره چون همه بچه ها استفاده میکنن چیزی که هدف خودمانشت هم بوده وهست.
موفق باشید دوستان.

زندگی هدیه خداوند به ماست و ” شیوه زندگی ” ما ، هدیه ما به خداوند .Smile
مراقب باشید انچه می بخشید چون رازی در قلبتان پنهان بماند .
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Masoud05 , nina69 , deh-ab
ارسال:
۲۱ دى ۱۳۹۱, ۰۵:۰۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ دى ۱۳۹۱ ۰۵:۳۷ ب.ظ، توسط Amir V.)
Re: انتقاد شدید از پاسخگویی خصوصی و گزینشی بعضی افراد به سوالات درسی طرح شده در مانشت
سلام.
به نظر من هم بهتره مباحث در خود فروم به صورت عمومی مطرح شه تا همه بتونن استفاده کنن.
اما اگه کسی دوست داره خصوصی پاسخ بده، این کاملا به اون شخص مربوطه و کسی حق دخالت در اون رو نداره. این یه امر شخصیه.
درضمن اگه پیامهای خصوصی افراد خونده میشه که خیلی بده. مثل شنود تلفن همراه میمونه.
اما در کل پاسخگویی به صورت عمومی کار پسندیده تر و با ارزشتریه و همین یک جمله رو با اقای فرداد موافقم.

Sent from my Google Galaxy Nexus using Tapatalk 2.4

There is no there there.
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: saeidt , Mänu , maryam.raz , deh-ab , marefat01
ارسال: #۱۰
۲۱ دى ۱۳۹۱, ۰۵:۲۸ ب.ظ
به نظر من بهترین مکانیزم این باشه که وقتی دوستی میخواد به یک سوال جواب بده ولی یه جورایی ته دلش از جوابش مشکوک باشه. یه گزینه ای مثل "گزارش به مدیر " باشه که مدیر بررسی کنه و اگه درس بود بعدش جواب نمایش داده بشه

چون بعضی دوستان این رو دوس ندارن که مورد انتقاد قرار بگیرن از جوابی که شاید اشتباه باشه

در کل گزینه ای مثل گزارش به مدیر باشه که مدیر جواب سوال رو بررسی کنه مکانیزم خوبیه. البته درصورتی که کاربر خودش این گزینه رو بزنه

این نظر بنده هستش البته
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: deh-ab , good-wishes
ارسال: #۱۱
۲۱ دى ۱۳۹۱, ۰۵:۳۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ دى ۱۳۹۱ ۰۵:۳۵ ب.ظ، توسط Amir V.)
(۲۱ دى ۱۳۹۱ ۰۵:۲۸ ب.ظ)berkeley نوشته شده توسط:  در کل گزینه ای مثل گزارش به مدیر باشه که مدیر جواب سوال رو بررسی کنه مکانیزم خوبیه. البته درصورتی که کاربر خودش این گزینه رو بزنه
فکر نکنم این کار عملی باشه.
چون با بزرگتر شدن انجمن، رسیدگی به تقاضاها کاری زمانبر و تقریبا غیر ممکن خواهد بود.
به جز زمان، یه تیم باید تشکیل شه که هر نفر مسئول یه قسمت بشه و ....
درکل فکر نمیکنم زیاد عملی باشه:-)
به نظرم بهتره اجازه بدیم هرکس خودش تصمیم بگیره که دوس داره عمومی جواب بده یا خصوصی و درضمن پیشنهاد بشه که عمومی جواب بده.

There is no there there.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: saeidt , deh-ab
ارسال: #۱۲
۲۱ دى ۱۳۹۱, ۰۵:۳۶ ب.ظ
البته این مطلب که آقا فرداد فرمودند به نظرم تا حدودی حق دارند و بهتره که اینطور نباشه
اما تجاوز به حریم شخصی یک فرد توجیه پذیر به هیچ عنوان نیست مگه اینکه جامعه تهدید شه که در خیلی از موارد این مورد وجود نداره و بهونه ایی جهت این کار میشه

drink 8 glasses of water a day

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: saeidt , deh-ab
ارسال: #۱۳
۲۱ دى ۱۳۹۱, ۰۵:۵۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ دى ۱۳۹۱ ۰۵:۵۳ ب.ظ، توسط saeidt.)
(۲۱ دى ۱۳۹۱ ۰۴:۴۲ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  اول ببینید که پیام های خصوصی خونده شده یا نه، بعد قضاوت کنید.
تا پیام خصوصی کسی خونده نشه که نمیشه اینهمه اطلاعات در مورد اون افراد داده بشه. اگه ارسال اول رو بخونین مشخصه که پیام خصوصی این افراد خونده شده.
فقط یک راه هست برای کسب اینهمه اطلاعات اونهم خوندن پیام خصوصی افراد.
این مجوز مطمئنا از سوی admin سایت به ایشون داده شده که اگه در سایت کسی فحاشی یا تبلیغ کرد باهاشون برخورد بشه. البته اونم خود کاربری که بهش فحاشی شده یا براش تبلیغ فرستاده شده به مدیر خبر میده.

(۲۱ دى ۱۳۹۱ ۰۱:۱۱ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  ببخشید اون وقت این سوال بود یا محاکمه و صدور رای؟!!!

مسلما خواندن پیام های خصوصی دیگران کار به شدت زشتی هست اما باید اول سوال پرسیده بشه که آیا این اتفاق افتاده و بعدش برای قضاوت عمل کنیم.
ایشون هستن میتونن اگه اشتباه میکنیم از خودشون دفاع کنن.
آیه نیست که نشه عوضش کرد. اگه اشتباه میکنیم توضیح بدن ما هم از این اشتباه در بیام که به چه نحوی میشه از متن پیام خصوصی آگاه شد بدون خوندن اون.

(۲۱ دى ۱۳۹۱ ۰۵:۰۳ ب.ظ)آفتاب نوشته شده توسط:  بچه ها منظورآقافرداد را بد برداشت نکنید ایشون حرف بدی نمیگه،خب درسته اگرجوابی دارید بصورت عمومی توی انجم مطرح بشه که بهتره چون همه بچه ها استفاده میکنن چیزی که هدف خودمانشت هم بوده وهست.
کسی به گفته ایشون اعتراضی نکرد.هرچند نمیشه کسی رو مجبور کرد به اینکار کرد.
اعتراض نسبت به خوندن پیام خصوصی افراد هست.
مثل جریان کار گذاشتن دوربین تو اتاق پرو میمونه که ممکنه چند نفر که اجناس بلند میکنن رو شناسایی کنه ولی نقض حقوق بقیه افراد هست.

متاسفانه تا از مدیریت اینجا انتقاد میشه مدیرای دیگه بدون در نظر گرفتن اهمیت موضوع و اینکه اینکار انجام میگیره یا نه حمایت غیر منطقی میکنن و یا میخوان موضوع رو به نحوی جمع و جور کنن. و شروع میکنن به سپاس زدن زیر ارسال مدیر ناظرشون.
Fardad-A، در تاریخ ۲۱ دى ۱۳۹۱ ۰۶:۳۱ ب.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

صحبتهای شما از حد اشتباه گذشته.
اگر نتونید ادعاهاتون را ثابت کنید حتما" حق میدید که محترمانه اخراجتون کنیم.

۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: deh-ab
ارسال: #۱۴
۲۱ دى ۱۳۹۱, ۰۶:۰۷ ب.ظ
این دوستانی که میگن پیامهای خصوصی افراد خونده میشه و همینطور دوستانی که بعضی مطالب دیگه را گه گاه در آب گل الود صید میکنن(بخصوص دوست گرامیم جناب آقای جهانی که الآن روی صحبتم با ایشان هست) لطف کنند و بدونند که نظرشون سخت اشتباهه. امیدوارم آقای جهانی انتقاداتشون را بی پرده مطرح کنند و از اینکه در مواردی بایشان اعتراض شده از من دلگیر نباشند و در صدد تسویه حسابهای اینجوری نباشند.

بهر حال این را میتونید از آقای دکتر تنهایی بپرسید(تمام اقدامات مدیران در سیستم در لاگ ثبت میشه) و البته اگه به حرف ایشان هم اطمینان ندارید بنظرم بهتره جای دیگری تشریف ببرید و مانشت نیایید.

این دوستان گرامی و دو نفر دیگه که من نمیخوام اسامی شون را ببرم خودشون اعلام کردند و حتی دو نفر از این دوستان متن پیام خصوصی طرف دیگر شون را برای من فرستاده است.

دوستان گرامی بهتره بدون اینکه چیزی را مطمئن بشید بکسی تهمت نزنید. من حتی پیامهای خصوصی خودم را هم نمیرسم بخونم.
در مورد آزادی افراد و اینکه کسی حق داره خصوصی جواب بده باید بگم بله حق داره ولی بشرطیکه با یک نام کاربری جواب بدهد. اینکه با چند نام کاربری در مانشت باشه این خلاف قانون اینجاست.کسی جریمه نشد بابت جوابگویی خصوصی فقط انتقاد کردم از اینکه چرا بعضی میگن ما فقط دوست داریم این سوالات را برای x و y , z حل کنیم و نمیخواهیم هم اینها بدونند که اسم کاربری دیگر من a هست. حالا علاوه براین بازم نام کاربری داره.SmileSmile
بعضی در هر تاپیکی یه نام کاربری دارند در تاپیک گروه درسی حسن هستند. در تاپیک سرگرمی حسین در تاپیک اخبار لیلا درتاپیک درسی مریم ...... (اسمها فقط جنبه مثال داره). تو را خدا دست بردارید از اینکارها. اینجا برای کمک درسی ایجاد شده .
جالبه که یک نفر از این دوستان میگه برید چک کنید من با هر نام کاربری یه کمک مالی کرده ام.Smile

با وجود همه اینها ،فقط انتقاد بود و هنوز هم اعلام نمیکنم اسمهای مختلف افراد را ولی خودشون میخونند و میدونند.
اصلا" مایل نیستم این روزها جو این محیط غیردرسی بشه.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۱۹
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V , jahani , Mänu , mosaferkuchulu , Helmaa , commasoud , pos , younes , fatima1537 , maryam.raz , sheyda , neda_Network , deh-ab , nina69 , Pakzad , Parva , ahmadi_development , M.Amin.M , good-wishes , negin90
ارسال: #۱۵
۲۱ دى ۱۳۹۱, ۰۶:۲۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ دى ۱۳۹۱ ۰۶:۳۳ ب.ظ، توسط Amir V.)
Re: انتقاد شدید از پاسخگویی خصوصی و گزینشی بعضی افراد به سوالات درسی طرح شده در مانشت
خب در مورد این افراد کاری از دست ما ساخته نیست.
باید به دست خدا بسپریمشون Big Grin
دلیلشون واسه این کارای عجیب غریب هم باید جالب باشهTongue

جالبه واسم... بعضیها با اینکه سنشون بالاست، هنوز کارای عجیب غریب انجام میدن.
مثلا سر یکی از کلاسام یه خانومه ای داشت با بقل دستیش جر و بحث میکرد. میگم خانوم فلانی لطفا صحبت نکنید. میگه استاد خودکارمونو برداشتن نمیدن Big Grin Tongue

There is no there there.
۴
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: neda_Network , deh-ab , Mänu

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۱۶ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  جزوه اسکن شده " سیستم های توزیع شده " دکتر پدرام arash691 ۸ ۱۴,۲۲۵ ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: negarrah
  فیلم قفل شده Mohammad_TeZaR ۰ ۰ ۰۵ شهریور ۱۴۰۱ ۰۸:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Mohammad_TeZaR
  دانلود جزوات طرح ۹۰ درصد پارسه SarahArshad ۱۱ ۳۰,۹۸۲ ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۰۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: paaaaah
  پیشنهاد نام برای سلسه گفتگوها با افراد مختلف Doctorwho ۰ ۱,۴۴۳ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  رکوردهای مانشت admin ۱۴۰ ۸۳,۸۳۹ ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: msm1365
  تا به حال شده خدا فرصت زندگی کردن دوباره رو بهت بده؟مرگ از جلوی چشمات رد شده؟ abraham ۲۱ ۱۴,۸۳۹ ۲۰ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: raam
  اهدای کتاب هایم به اعضای گل مانشت x86 ۴۴ ۳۵,۵۰۲ ۰۳ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco
  چگونه گوشی داغ شده را خنک کنیم؟ niloofarmajdi ۰ ۲,۴۷۶ ۰۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: niloofarmajdi
Lightbulb گروه ترجمه ی مانشت marvelous ۱۳ ۸,۹۱۵ ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ziba_090

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close