زمان کنونی: ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۰۸ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال ۶۵ سال ۹۱

ارسال:

armin_b00ter پرسیده:

سوال ۶۵ سال ۹۱

در یک پردازنده ی RISC که از روش پنجره ی ثبات (Rgister window) استفاده می کند ۸ ثبات سراسری و ۸ ثبات مشترک بین هر دو پنجره مجاور وجود دارد. اگر مجموع ثبات ها ی این پردازنده ۱۲۰ باشد و هر نجره نیز ۸ ثبات محلی داشته باشد تعداد پنجره های ثبات در این پردازنده چیست ؟
۱) ۵
۲) ۶
۳) ۷
۴) اطلاعات کافی نیست.

ممنون میشم اگر این سوال رو توضیح بدید. جواب این گزینه ی ۳ یعنی ۷ انتخاب شده و توی کتاب مقسمی فرمولی آورده شده که تو فروم که می گشتم گفته بودن تو فصل ۸ کتاب مانو هستش. ولی تو ویکی که نگاه می کردم یکم با این فرمول مشکل داشتم. حالا اگه یکی توضیح بده یا اون قسمت کتاب مانو رو اینجا بزاره ممنون می شم.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۲
ارسال:

tarane.68 پاسخ داده:

RE: سوال ۶۵ سال ۹۱

(۱۰ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۳۷ ب.ظ)armin_b00ter نوشته شده توسط:  در یک پردازنده ی RISC که از روش پنجره ی ثبات (Rgister window) استفاده می کند ۸ ثبات سراسری و ۸ ثبات مشترک بین هر دو پنجره مجاور وجود دارد. اگر مجموع ثبات ها ی این پردازنده ۱۲۰ باشد و هر نجره نیز ۸ ثبات محلی داشته باشد تعداد پنجره های ثبات در این پردازنده چیست ؟
۱) ۵
۲) ۶
۳) ۷
۴) اطلاعات کافی نیست.

ممنون میشم اگر این سوال رو توضیح بدید. جواب این گزینه ی ۳ یعنی ۷ انتخاب شده و توی کتاب مقسمی فرمولی آورده شده که تو فروم که می گشتم گفته بودن تو فصل ۸ کتاب مانو هستش. ولی تو ویکی که نگاه می کردم یکم با این فرمول مشکل داشتم. حالا اگه یکی توضیح بده یا اون قسمت کتاب مانو رو اینجا بزاره ممنون می شم.

دقیقا تو فصل ۸ مانو توضیح داده . من از اونجا خوندم :
L=ثبات محلی
G=ثبات سراسری
W=تعداد پنجره های ثبات
C=ثبات مشترک
n=تعداد ثبات های مورد نیاز در پردازنده
این فرمولشه :
[tex]n=(L C)W G[/tex]
با یه جایگذاری ساده عدد ۷ بدست میاد
امیدوارم مفید بوده باشه.

۰
ارسال:

maryam.raz پاسخ داده:

نیازمند یاری سبز دوستان هستیمUndecided

۰
ارسال:

kati پاسخ داده:

برای کل پنجره ها ۸ تا ثبات سراسری داریم

هر پنجره هم برای خودش ۸ تا ثبات محلی داره اگر تعداد کل پنجره ها رو n فرض کنیم پس تعداد کل پنجره های محلی میشه : n*8

تعداد ثبات های مشترک هم ۸ تا هست اما از اون جایی که تعداد ثبات های مشترک بین پنجره ها برابر تعداد کل پنجره ها مون میشه (شکلش تو کتاب پوران هست اگر کتاب رو ببینید متوجه میشید که تعداد پنجره های مشترک برابر تعداد کل پنجره ها هست ) پس میگیم که ۸ ضرب در تعداد کل پنجره ها ثبات مشترک داریم : n*8

حالا این تعدا ثبات رو با هم جمع کنیم باید برابر ۱۲۰ بشه ( ۱۲۰ =۸ +n*8+ n*8 )که در نتیجه مقدار مجهول n رو دربیاریم برابر تعدا پنجره ها میشه.

۰
ارسال:

pooyaa پاسخ داده:

مربوط به چه فصلی از کتاب پوران میشه!؟

۰
ارسال:

izadan11 پاسخ داده:

(۰۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۵۱ ق.ظ)pooyaa نوشته شده توسط:  مربوط به چه فصلی از کتاب پوران میشه!؟

فکر کنم تو چاپ جدید باشه(کتاب من چاپ قدیمه) تو جزوه های قدیمی پارسه (الان رو نمی دونم)هم بود

۰
ارسال:

kati پاسخ داده:

(۰۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۵۱ ق.ظ)pooyaa نوشته شده توسط:  مربوط به چه فصلی از کتاب پوران میشه!؟
فصل ۵ کتاب میشه.

کتاب من مال چاپ ۹۱ هست حالا عکسش رو گذاشتم اگر ارور نده و باز شه.

فایل‌(های) پیوست شده

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سوال ۸ دکتری علوم کامپیوتر سال ۹۴ ss311 ۲ ۳,۱۹۲ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
  سوال مهندسی نرم افزار سال ۸۶(مهندسی نیازمندی ها) tarane1992 ۴ ۴,۹۱۲ ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ۰۲:۳۷ ق.ظ
آخرین ارسال: Bon_Nemesis
  سوال ۸۱ پایگاه داده فناوری اطلاعات سال ۹۴ LEA3C ۴ ۴,۴۰۲ ۰۴ شهریور ۱۳۹۶ ۰۲:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: great.ocean
  سوال اول گسسته ارشد آی تی سال ۹۵ Happiness.72 ۳ ۲,۶۰۸ ۲۸ تیر ۱۳۹۶ ۰۶:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Mehdi.Sarf
  سوال ۱۰۴ سال ۹۵ : are consistency kilookiloo ۰ ۱,۳۶۴ ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۱:۱۱ ق.ظ
آخرین ارسال: kilookiloo
  سوال ۷۰ کنکور It سال ۹۰ fulgent ۲ ۲,۴۶۰ ۲۴ فروردین ۱۳۹۶ ۱۱:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: peace2013
  سوال ۴۶ گسسته کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر سال ۹۵ mhasa ۱۳ ۸,۷۵۱ ۱۲ فروردین ۱۳۹۶ ۰۱:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ali.majed.ha
  سوال ۱۲ کنکور دکتری علوم کامپیوتر سال ۹۴ ss311 ۲ ۱,۶۳۲ ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ۰۳:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Jooybari
  سوال ۵ کنکور دکتری علوم کامپیوتر سال ۹۳ ss311 ۱ ۱,۴۰۷ ۰۴ اسفند ۱۳۹۵ ۱۰:۵۳ ق.ظ
  سوال ۱ کنکور دکتری علوم کامپیوتر سال ۹۴ ss311 ۱ ۱,۲۴۷ ۰۴ اسفند ۱۳۹۵ ۱۰:۴۵ ق.ظ

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close