زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۰۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی غلط های کلید سنجش -IT

نظرسنجی: نظرسنجی درباره سوالات مورد اعتراض مربوط به رشته آی تی
سوال ۳۱
سوال ۳۴
سوال ۳۷
سوال ۴۳
سوال ۴۷
سوال ۴۸
سوال ۷۸
سوال ۸۴
سوال ۸۸
سوال ۹۱
[نمایش نتایج]

ارسال: #۱۵۱
۰۳ اسفند ۱۳۹۱, ۰۱:۰۰ ق.ظ
RE: بررسی غلط های کلید سنجش--- دفترچه d -IT
(۳۰ بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۰۴ ب.ظ)ech000 نوشته شده توسط:  اقا سواله ۴۷ ۴۸ ای تی هرکس نظری داره بگه
سواله ۹۱ سیستم عاملم که حذفه!!

سوال ۴۷، من ۱ زدم. سوال ۴۸ ۴
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۵۲
۰۳ اسفند ۱۳۹۱, ۰۱:۱۵ ق.ظ
RE: بررسی غلط های کلید سنجش -IT
(۰۲ اسفند ۱۳۹۱ ۱۱:۲۴ ب.ظ)mehdi.nine نوشته شده توسط:  
(02 اسفند ۱۳۹۱ ۰۸:۴۲ ب.ظ)alireza.ghp نوشته شده توسط:  
نه همون ۲ درسته .

بچه ها واسه سوال ۴۵ کسی مشکل نداره؟ این لیکو ببینید لطفا:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

سوال ۴۲ کسی راه حلی واسه گزینه ۲ داره؟
من واسه گزینه ۳ دارم!
لطفا اگه کسی چیزی می دونه بگه که من درخواست بی خود به سایت سنجش ندم.
با سپاس.

دوست عزیز من این سوال رو بر اساس جزوه دکتر حاج سید جوادی حل کردم که از نظر من کلید سنجش غلطه اگه شما جواب بهتری سراغ ندارید حتما اعتراض کنیم

سوال ۴۲ بخش اول : S1=(1,2,……,k)
در آرایه نامرتبA ابتدا توسط الگوریتمselection - کامین کوچکترین عنصر(k)را با مرتبه (O(n یافته وبا محور قرار دادن آن آرایه را پارتیشن میکنیم(O(n)) ,حال kعنصر کوچکتر آرایه در ابتدای آرایه به صورت نامرتب قرار دارد که توسط quick sortآنرا با مرتبه O(klogk) مرتب میکنیم . که این kعنصر مرتب ابتدای آرایه همان جواب مسئله است پس در کل داریم : O(n+klogk)
بخش دوم : S2=(n/2,n/4,n/8,……,۱)
ابتدا میانه (n/2امین کوچکترین عنصر)را با مرتبه O(n)یافته و براساس آن آرایه را پارتیشن میکنیم حال از ۱ تا n/2امین عنصر به صورت نامرتب در ابتدای آرایه قرار دارند که آنرا توسط quick sort با مرتبه O(nlogn)مرتب میکنیم حال در این بخش مرتب شده با جستجوی باینری با مرتبه lognعناصر S2 را بدست می آوریم . پس در کل داریم: O(n+nlogn+logn)=O(nlogn)
پس جواب این سوال : S1در O(n+klogk) و S2در O(nlogn
۱
۱
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: گنجشک
ارسال: #۱۵۳
۰۳ اسفند ۱۳۹۱, ۰۱:۲۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ اسفند ۱۳۹۱ ۰۱:۳۸ ق.ظ، توسط مطهره.)
(۳۰ بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۰۹ ب.ظ)mahua نوشته شده توسط:  سوال۸۴ جوابش غلطه
باید بشه گزینه ۱
سوال ۹۱ هم کلا غلطه

موافقم

(۰۲ اسفند ۱۳۹۱ ۱۰:۳۶ ب.ظ)neda.h نوشته شده توسط:  
(02 اسفند ۱۳۹۱ ۰۴:۴۴ ق.ظ)mahdiii نوشته شده توسط:  
(02 اسفند ۱۳۹۱ ۰۳:۳۴ ق.ظ)neda.h نوشته شده توسط:  ولی به نظر من منظور طراح همون بوده! خب از این بگذریم
قسمت ب بی شک غلطه
فرض کنید a b c d هرکدوم با فراوانی ۱/۴ یعنی کمتر از ۱/۳
طول a میشه ۱
بنظرم منظور طراح توی قسمت الف هم همچین چیزی بوده. حالا اون هیچی، اما ب غلطه.
این که طول همه میشه دو
چه طوری حساب کردی می گی میشه یک؟؟؟!

وای وای وای!!! واقعا که چه اشتباه مسخره ای کردم!! حق با شماست. گزینه ۴ درست میشه

به نظر من هر دو غلط هستن. برای دومی مثال نقض اگر ۳ کاراکتر داشته باشیم. هر ۳ فراوانی شان باشه، ۱/۴ .اون وقت یکی از کاراکترها طولش ۱ هست نه بیش از یک.
درختش رو بکشید. متوجه میشید

به نظرم سوال ۴۳ میشه ۲
ببینید میشه گرافی رو کشید که با یکبار BFS نتونه دور به طول زوج پیدا کنه. ولی با یکبار DFS میشه پیدا کرد. کلا DFS یکی از کاربردهاش پیداکردن دور در گراف هست.

سوال ۴۳ نمیشه ۲؟
بایکبار BFS نمیشه دور به طول زوج پیدا کرد حتما.
۱
۰
ارسال: #۱۵۴
۰۳ اسفند ۱۳۹۱, ۰۱:۴۱ ق.ظ
(۰۲ اسفند ۱۳۹۱ ۱۰:۱۰ ق.ظ)behnaz110 نوشته شده توسط:  
(02 اسفند ۱۳۹۱ ۰۲:۱۹ ق.ظ)beniamin نوشته شده توسط:  سوال ۴۲ بخش اول : S1=(1,2,……,k)
در آرایه نامرتبA ابتدا توسط الگوریتم k- selsctionامین کوچکترین عنصررا با مرتبه (O(nیافته وبا محور قرار دادن آن آرایه را پارتیشن میکنیم((O(n) ,حال kعنصر کوچکتر آرایه در ابتدای آرایه به صورت نامرتب قرار دارد که توسط quick sortآنرا با مرتبه (O(klogkمرتب میکنیم . که این kعنصر مرتب ابتدای آرایه همان جواب مسئله است پس در کل داریم : (O(n+klogk
بخش دوم : S2=(n/2,n/4,n/8,……,۱)
ابتدا میانه (n/2امین کوچکترین عنصر)را با مرتبه (O(n)یافته و براساس آن آرایه را پارتیشن میکنیم حال از ۱ تا n/2امین عنصر به صورت نامرتب در ابتدای آرایه قرار دارند که آنرا توسط quick sort با مرتبه O(nlogn)مرتب میکنیم حال در این بخش مرتب شده با جستجوی باینری با مرتبه lognعناصر S2 را بدست می آوریم . پس در کل داریم: O(n+nlogn+logn)=O(nlogn)
پس جواب این سوال : S1در (O(n+klogkو S2در( O(nlogn
سوال ۴۸ : طبق تعریف صورت سوال عدد گلوگاهی (b) وزن یالی است که وزن بقیه یالها بزرگتر,مساوی آن است پس عدد گلوگاهی فقط در صورتی حتما در درخت فراگیر بیشینه خواهد بود که گراف مذکور از ابتدا درخت بوده باشد ,در غیراینصورت مثلا اگر عدد گلوگاهی در گراف در یک دور باشد و یکتا هم باشد در بدست آوردن درخت فراگیر بیشینه اول همین عددگلوگاهی که وزن سبک ترین یال در آن گراف وآن دور است از گراف حذف میشود پس گزینه اعلام شده بعنوان جواب در کلید اولیه صددرصد غلط است. به نظر میرسد که در صورت سوال باید ذکر میشد کدام گزینه غلط است چون هر سه گزینه دیگر بعنوان گزینه درست قابل دفاع هستند.
سوال ۶۲ : با توجه به کتاب رابینز گزارش فعالیت کمترین زمان را در روشهای ارزیابی عملکرد به خود اختصاص میدهد.
سوال ۷۶: در دفترچه D گزینه ۴ در کلید اولیه بعنوان جواب اعلام شده در حالی که گزینه ۲ هم میتوانید جواب باشد چون دو وابستگی ۳و۴ موجب وابستگی های انتقالی میشوند در نتیجه ۳NF را نقض میکنند و این گزینه هم غلط است , پس این سوال دو گزینه جواب دارد (۲و۴)
سوال ۷۸: در کل این رابطه is a را به دو صورت میشود پیاده سازی کرد ۱) راه ساده : در غالب دو جدول پیاده سازی کنیم و تمام صفات پدر(S) را درفرزندان کپی کنیم که قطعا هم افزونگی زیادی در بر خواهد داشت واز همه مهمتر ما را از مزیت ارث بری محروم خواهد کرد. ۲) راه بهتر: در غالب سه جدول پیاده سازی میکنیم و کلید اصلی پدر را در فرزندان بعنوان کلید خارجی تعریف میکنیم واین بسط همان مفهوم ارث بری است که بهترین راه برای پیاده سازی رابطه is a در مدل رابطه ای است .
پس بهترین جواب گزینه ۲ در دفترچه D میباشد که فاقد افزونگی بی مورد است.
سوال ۸۴: درپایگاه دانش Aدرست است پس B and C حتما باید درست باشد وبرای درست بودن آن BوC هر دو باید درست باشند پس درست بودن B صددرصد اثبات میشود
حال از درستی B میشود نتیجه گرفت D and E باید حتما درست باشد پس DوE هر دو نتیجه میشوند
از درستی C هم میشود نتیجه گرفت D OR E OR F باید درست باشد از آنجائیکه درستی DوE اثبات شده و ترکیب فصلی است لذا نمیشود درستی F را اثبات کرد پس گزینه ۲ در دفترچه Dغلط است
از آنجائیکه درستی CوE هر دو اثبات شده است لذا گزینه ۳ باید بصورت C and E باشد.
پس بهترین جواب گزینه ۱ در دفترچه D یعنی Bمیباشد.
سوال ۹۱: گزینه های این سوال با یکدیگر تناقض دارند طبق دفترچه D گزینه ۱ غلط اعلام شده که طبیعتا سه گزینه دیگر باید درست باشند ولی در هر یک از این گزینه ذکر شده که تنها آن شرط برقرار است که هر کدام از آنها را که درست بگیریم دو گزینه دیگر غلط میشود و در نتیجه سه گزینه غلط خواهیم داشت
به نظر میرسه با توجه به صورت سوال و گزینه ها هیچ گزینه ای را نمیشوود بعنوان جواب انتخاب کرد.
سوال ۳۴: در دفترچه D گزینه ۴ بعنوان جواب اعلام شده در حالیکه گزینه ۱ هم درست است و هر گرافی که در آن V=E+1باشد درخت خواهد بود

سلام. باتحلیل شما برای سئوال ۳۴ مخالفم زیرا معلوم نیست که گراف از ابتدا همبند باشد. به عنوان نمونه شما n تا راس بگیرید و یکی از آنها را تک بگذارید و فرمول v=e+1 را برای n-1 گره دیگر اجرا کنید حال شما گرافی دارید که فرمول v=e+1 برای آن برقرار است اما یک راس منزوی دارد و تک افتاده پس اصل همبندی درخت نقض شده و گراف حاصل درخت نیست
در مورد سئوال ۸۴ یک نکته ظریفی به نظر می رسه که البته هیچ کدام از دوستان در موردش صحبت نکردند اما لازمه مطرح بشه. اولا این سئوال در هوش مصنوعی مطرح شده و دید پایگاه داده ای نداره پس دید سفت و سخت پایگاه داده رو لطفا چند لحظه بذارید کنار و بیایید منعطف تر فکر کنیم A درسته پس B&C درسته حال جای هر کدام از مقدار B و C طرفهای سمت راست (تالی هر کدام) رو بذارید برای قسمت جانشین شده به جای B از قوانین دمرگان استفاده کنید حال رابطه ای دارید که به صورت ترکیب فصلی است و DوٍE همراه با مکمل خودشان ظاهر شده اند که حذف می شوند و فقط Fمی ماند پس پاسخ سنجش به دست آمد

سلام دوست عزیز در مورد ۳۴ با شما موافقم ولی در مورد ۸۴ این منطق اولا بر اساس گسسته است نه پایگاه ,در ضمن منطق شما رو درست متوجه نمیشم چون در هوش هم بر اساس رزولوشن باید عمل کنیم که آن هم پایه گسسته ای داره که اتفاقا از اون روش رزولوشن هم عمل کردم Fبدست نیامد .
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۵۵
۰۳ اسفند ۱۳۹۱, ۰۱:۴۳ ق.ظ
چرا ۴۷، ۱ نمیشه و چرا ۴۸، ۴ نمیشه؟ کسی اگر میدونه چرا بگه که الکی برای سنجش ننویسم
۵۳ رو ۱ زدم و ۵۴ رو ۴ کسی دلیلی داره که اشتباهه؟
مدیریت من میگم، ۶۶ همه گزینه ها درسته یعنی ۴ و ۷۵ گزینه ۱ میشه
کسی جوابی داره عایا؟
ممنون
۰
۰
ارسال: #۱۵۶
۰۳ اسفند ۱۳۹۱, ۰۲:۱۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ اسفند ۱۳۹۱ ۰۲:۲۱ ق.ظ، توسط sohrablou.)
به نظر شما گزینه ۲ سوال ۷۸ پایگاه گزینه بهتری نیست ؟ (سنجش گزینه یک رو اعلام کرده)
این روش افزونگی بیشتری داره...

من چه گویم که تو را نازکی طبع لطیف تا به حدیست که آهسته دعا نتوان کرد.
خواجه شمس الدین محمد
۲
۰
ارسال: #۱۵۷
۰۳ اسفند ۱۳۹۱, ۰۲:۱۹ ق.ظ
(۰۳ اسفند ۱۳۹۱ ۰۱:۲۲ ق.ظ)مطهره نوشته شده توسط:  
(30 بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۰۹ ب.ظ)mahua نوشته شده توسط:  سوال۸۴ جوابش غلطه
باید بشه گزینه ۱
سوال ۹۱ هم کلا غلطه

موافقم

(۰۲ اسفند ۱۳۹۱ ۱۰:۳۶ ب.ظ)neda.h نوشته شده توسط:  
(02 اسفند ۱۳۹۱ ۰۴:۴۴ ق.ظ)mahdiii نوشته شده توسط:  
(02 اسفند ۱۳۹۱ ۰۳:۳۴ ق.ظ)neda.h نوشته شده توسط:  ولی به نظر من منظور طراح همون بوده! خب از این بگذریم
قسمت ب بی شک غلطه
فرض کنید a b c d هرکدوم با فراوانی ۱/۴ یعنی کمتر از ۱/۳
طول a میشه ۱
بنظرم منظور طراح توی قسمت الف هم همچین چیزی بوده. حالا اون هیچی، اما ب غلطه.
این که طول همه میشه دو
چه طوری حساب کردی می گی میشه یک؟؟؟!

وای وای وای!!! واقعا که چه اشتباه مسخره ای کردم!! حق با شماست. گزینه ۴ درست میشه

به نظر من هر دو غلط هستن. برای دومی مثال نقض اگر ۳ کاراکتر داشته باشیم. هر ۳ فراوانی شان باشه، ۱/۴ .اون وقت یکی از کاراکترها طولش ۱ هست نه بیش از یک.

به نظرم سوال ۴۳ میشه ۲
ببینید میشه گرافی رو کشید که با یکبار BFS نتونه دور به طول زوج پیدا کنه. ولی با یکبار DFS میشه پیدا کرد. کلا DFS یکی از کاربردهاش پیداکردن دور در گراف هست.

سوال ۴۳ نمیشه ۲؟

از کی تاحالا جمع سه کاراکتر با فراوانی ۱/۴ میشه یک؟؟ اول یکم دقت کنین بعد مثال نقض بیارین. این که جمعش میشه ۳/۴ نه یک!!!!!!!!
۲
۰
ارسال: #۱۵۸
۰۳ اسفند ۱۳۹۱, ۰۹:۵۳ ق.ظ
(۰۳ اسفند ۱۳۹۱ ۰۲:۱۹ ق.ظ)mahdiii نوشته شده توسط:  به نظر من هر دو غلط هستن. برای دومی مثال نقض اگر ۳ کاراکتر داشته باشیم. هر ۳ فراوانی شان باشه، ۱/۴ .اون وقت یکی از کاراکترها طولش ۱ هست نه بیش از یک.

دوست عزیز یکم تو مثالای نقضت!!! دقت کن!قانون جمع احتمالاتو زیر سوال بردین!
۰
۰
ارسال: #۱۵۹
۰۳ اسفند ۱۳۹۱, ۱۱:۰۸ ق.ظ
(۰۲ اسفند ۱۳۹۱ ۱۱:۲۴ ب.ظ)mehdi.nine نوشته شده توسط:  
(02 اسفند ۱۳۹۱ ۰۸:۴۲ ب.ظ)alireza.ghp نوشته شده توسط:  
نه همون ۲ درسته .

بچه ها واسه سوال ۴۵ کسی مشکل نداره؟ این لیکو ببینید لطفا:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

سوال ۴۲ کسی راه حلی واسه گزینه ۲ داره؟
من واسه گزینه ۳ دارم!
لطفا اگه کسی چیزی می دونه بگه که من درخواست بی خود به سایت سنجش ندم.
با سپاس.
عزیز من در خط دوم همین لینک ویکی پدیا گفته که نیاز نیست عنصرها متوالی باشن( This subsequence is not necessarily contiguous).اما در صورت سوال کنکور گفته باید متوالی باشن.واسه همون میشه با n حلش کرد.
۱
۰
ارسال: #۱۶۰
۰۳ اسفند ۱۳۹۱, ۱۱:۲۸ ق.ظ
به نظر شما کلید سوال ۷۹ پایگاه داده ها غلط نیست ؟ (گزینه سنجش ۱)
به نظر من گزینه ۲ صحیح تر است. (گزینه صحیح ۲)

view که قابل بروز رسانی باشد (درج-حذف و جستجو) مشکلی در اعمال DML ندارد.

من چه گویم که تو را نازکی طبع لطیف تا به حدیست که آهسته دعا نتوان کرد.
خواجه شمس الدین محمد
۱
۰
ارسال: #۱۶۱
۰۳ اسفند ۱۳۹۱, ۱۲:۳۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ اسفند ۱۳۹۱ ۱۱:۰۴ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
(۰۳ اسفند ۱۳۹۱ ۰۱:۴۳ ق.ظ)مطهره نوشته شده توسط:  چرا ۴۷، ۱ نمیشه و چرا ۴۸، ۴ نمیشه؟ کسی اگر میدونه چرا بگه که الکی برای سنجش ننویسم
۵۳ رو ۱ زدم و ۵۴ رو ۴ کسی دلیلی داره که اشتباهه؟
مدیریت من میگم، ۶۶ همه گزینه ها درسته یعنی ۴ و ۷۵ گزینه ۱ میشه
کسی جوابی داره عایا؟
ممنون

واسه ۴۷ اگه مثال نقضی دارید بیارید
واسه سوال ۴۸ هم فرض کنید همه یال ها وزن یکسان دارن
خب در این صورت یکی از همین یال ها میشه عدد گلوگاه که برابر بیشینه هم هست
۵۳ که متن کتاب پرسمن و پورانه
۵۴ رو با شما موافقم
۶۶ هم رجوع کنید به کتاب رابینز که همون گزینه ۱ درسته
۷۵ هم همین طور و گزینه ۲ درسته
در هر صورت کسی نمیتونه شما رو مجبور به اعتراض نکردن بکنه
اگه اعتراض هم بکنید قرار نیست کسی شما رو مجازات کنه
وقتی تعداد اعتراضات بره بالا سنجش مجبور میشه کل سوالات رو یه بار دیگه چک کنه

این نیز بگذرد
۰
۰
ارسال: #۱۶۲
۰۳ اسفند ۱۳۹۱, ۰۱:۱۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ اسفند ۱۳۹۱ ۱۱:۰۵ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
(۰۲ اسفند ۱۳۹۱ ۰۲:۵۰ ب.ظ)mahdiii نوشته شده توسط:  
(02 اسفند ۱۳۹۱ ۱۰:۱۰ ق.ظ)behnaz110 نوشته شده توسط:  در مورد سئوال ۸۴ یک نکته ظریفی به نظر می رسه که البته هیچ کدام از دوستان در موردش صحبت نکردند اما لازمه مطرح بشه. اولا این سئوال در هوش مصنوعی مطرح شده و دید پایگاه داده ای نداره پس دید سفت و سخت پایگاه داده رو لطفا چند لحظه بذارید کنار و بیایید منعطف تر فکر کنیم A درسته پس B&C درسته حال جای هر کدام از مقدار B و C طرفهای سمت راست (تالی هر کدام) رو بذارید برای قسمت جانشین شده به جای B از قوانین دمرگان استفاده کنید حال رابطه ای دارید که به صورت ترکیب فصلی است و DوٍE همراه با مکمل خودشان ظاهر شده اند که حذف می شوند و فقط Fمی ماند پس پاسخ سنجش به دست آمد

این دیگه چه حرفیه!!!!!
ربطی نداره پایگاه داده باشه یا هوش
مثل اینه که بگی ۲+۲ تو ریاضی میشه ۴ تو فیزیک میشه ۳
همه جا استدلال باید یکی باشه.
همون طوری که بچه ها گفتن جواب یا یکه یا سه
این طراحا این همه وقت دارن باز این جور سوال طرح می کنن. واقعا متاسفم براشون. خیلی دوست دارم بدونم طراحا کیان
با یه نگاه مشخصه سوال دو گزینه صحیح داره حالا اومده (هیچ کدومو انتخاب نکرده و )گزینه غلطو به عنوان کلید داده واقعا از این مسخره تر نمیشه. شاید منظورش استدلال نشه هست که اینم باید بچه ها درنظر می گرفتن که چون سوال دو جواب صحیح داره پس منظورش "نیست" بوده!!!!!!!!!!!!!!!
سوالای IT امسال واقعا افتضاح بود پر از غلط
حالا خوبه اینجا کلیدو می گذارن. تو کنکور دکترا که هیچی. آدم فکر می کنه ۵۰ ۶۰ زده بعد میاد ۳۰ . اصلا سوالای غلط حذف نمیشنSad

سلام دوست عزیز. شزمنده که من دیر پاسخ شما رو دیدم اما لازم می بینم توضیحی خدمت شما عرض کنم. فرمودید همه جا استدلال باید یکی باشه. بنده هم عرض می کنم استدلال منطقی همه جا حاکم هست و بنده به هیچ وجه ان را رد نمی کنم. اما اگر لطف می کردید و کمی دقیق تر جواب بنده را می خواندید اینگونه جواب نمی دادید. بنده گفتم کمی دیدتان را عوض کنید و منعطف تر نگاه کنید.گزینه ۳ قطعا غلطه چون C همواره صحیحه اما به علت ترکیب فصلی تالی C شما نمی توانید با اطمینان بگویید E صحیح هست یا غلط. حال اگر فرض کنیم E درست باشد پس حتی اگر C غلط هم باشد حاصل CvE درست خواهد بود و اطلاعات دقیقی در مورد درست بودن C به شما نمی دهد در حالی که می دانیم به علت حضور C در ترکیب عطفی تالی A باید همواره درست باشد.در ضمن حالا هم خدمتتان عرض می کنم قلم و کاغذ را بردارید و مواردی که من گفته ام را خودتان انجام دهید تا به جواب F برسید. البته گزینه ۱ نیز صحیح است و قابل استنتاج. پس گزینه ۱ و ۲ صحیح هستند، لذا شاید طراحان دنبال یافتن گزینه غلط بوده اند و اشکال تایپی وجود داشته که حق اعتراض برای داوطلبان محفوظ است.باز هم از توجه شما به پست بنده متشکرم. موفق و پیروز باشید دوست عزیز

(۰۳ اسفند ۱۳۹۱ ۰۱:۴۱ ق.ظ)beniamin نوشته شده توسط:  سلام دوست عزیز در مورد ۳۴ با شما موافقم ولی در مورد ۸۴ این منطق اولا بر اساس گسسته است نه پایگاه ,در ضمن منطق شما رو درست متوجه نمیشم چون در هوش هم بر اساس رزولوشن باید عمل کنیم که آن هم پایه گسسته ای داره که اتفاقا از اون روش رزولوشن هم عمل کردم Fبدست نیامد .

سلام دوست عزیز. منطقی که من گفتم خیلی ساده است. لطف کنید جای B , C مقدار موجود در تالی آنها را قرار بدهید و با هم And کنید. برای اینکه یکدست ترکیب فصلی به دست بیارید و راحت تر کار کنید از قانون دمورگان استفاده کنید آن وقت می بینید که دو به دو هر متغیر با مکملش حذف می شود و F می ماند.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: مورتن
ارسال: #۱۶۳
۰۳ اسفند ۱۳۹۱, ۰۲:۱۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ اسفند ۱۳۹۱ ۰۲:۴۴ ب.ظ، توسط k_111.)
(۰۳ اسفند ۱۳۹۱ ۰۱:۲۲ ق.ظ)مطهره نوشته شده توسط:  به نظرم سوال ۴۳ میشه ۲

سوال ۴۳ نمیشه ۲؟
به هر گره یک مقدار به نام حداقل فاصله از گره شروع (ارتفاع گره در درخت پیمایش bfs ) اختصاص میدهیم که در اولین باری که اون گره ملاقات میشه مقدار میگیره و مقدار آن تا آخر تغییری نمیکنه (در جدول شکل آورده شده).برای شکل زیر تا مرحله ۴ تمام گره ها مقدار گرفته است. در مرحله ۵ گره d به گره e میرسد ولی قبلا به گره e مقدار داده شده است (تا اینجا وجود دور تشخیص داده شده است) و d نمی تواند مقداری به e تخصیص دهد .حالا برای تشخیص اینکه دور فرد است یا زوج مقدار گره e را با مقداری که d برای آن محاسبه کرده (۳)را جمع میکنیم(۳+۳=۶) اگر حاصل جمع زوج باشد این دور به طول زوج است ولی اگر فرد باشد یعنی دور فرد است. البته این حاصل جمع الزاما برابر با طول دور نیست(مثل شکل زیر). من این روش رو روی چند تا گراف امتحان کردم جواب داده .حالا اگر دوستان مثال نقضی دارند ارائه بدن .
البته عذر خواهی میکنم نرم افزاری برای رسم شکل نداشتم و در کاغذ با دست رسم کردم

[تصویر:  165729_1_1379085661.png]

(۰۳ اسفند ۱۳۹۱ ۱۱:۲۸ ق.ظ)sohrablou نوشته شده توسط:  به نظر شما کلید سوال ۷۹ پایگاه داده ها غلط نیست ؟ (گزینه سنجش ۱)
به نظر من گزینه ۲ صحیح تر است. (گزینه صحیح ۲)

view که قابل بروز رسانی باشد (درج-حذف و جستجو) مشکلی در اعمال DML ندارد.
جدول مجازی فقط شامل view نیست و در خود view هم تا اونجا که من میدونم تغییری هم اگر بشه روی اون انجام داد اون تغییر در جدول اصلی ذخیره میشه نه خود view چون view وجود خارجی نداره (بر خلاف جداول دیگر که در سیستم یا حافظه دخیره شده هستند)
view فقط یک فرمولی هست که برای استنتاج داده از جدول اصلی به کار میره و سیستم فرمول اون رو ذخیره میکنه و در زمان نیاز در همون لحظه با استفاده اون فرمول از جدول اصلی استنتاج میکنه یعنی با هر بار استفاده از view باید از جدول اصلی بدست بیاد
۲
۰
ارسال: #۱۶۴
۰۳ اسفند ۱۳۹۱, ۰۳:۲۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ اسفند ۱۳۹۱ ۱۱:۰۶ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
(۰۳ اسفند ۱۳۹۱ ۰۲:۱۶ ب.ظ)k_111 نوشته شده توسط:  جدول مجازی فقط شامل view نیست و در خود view هم تا اونجا که من میدونم تغییری هم اگر بشه روی اون انجام داد اون تغییر در جدول اصلی ذخیره میشه نه خود view چون view وجود خارجی نداره (بر خلاف جداول دیگر که در سیستم یا حافظه دخیره شده هستند)
view فقط یک فرمولی هست که برای استنتاج داده از جدول اصلی به کار میره و سیستم فرمول اون رو ذخیره میکنه و در زمان نیاز در همون لحظه با استفاده اون فرمول از جدول اصلی استنتاج میکنه یعنی با هر بار استفاده از view باید از جدول اصلی بدست بیاد

کجای سوال گفته همبند ،کجا گفته بدون جهت?
۰
۰
ارسال: #۱۶۵
۰۳ اسفند ۱۳۹۱, ۰۳:۴۷ ب.ظ
بررسی غلط های کلید سنجش -IT
خب این کلید همراه با سوالاست؟ یا فقط جوابهاست؟
شماچیجوری دارید نظر میدید. الان سوالها رو دارید؟ یا اینکه حفظ کردید سوالا چی بوده
مشیه توضیح بدید

چندان که خواهی در نگر ، در من که نشناسی مرا ...
من از برای مصلحت در حبس دنیا مانده ام ...
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۴۰۲ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۲,۰۰۰ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۲,۰۳۴ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  تشریح تست همروندی - بررسی یکی از سوالات سال ۸۲ abji22 ۵ ۴,۷۲۹ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  بررسی سوالات دکتری isoa ۲ ۲,۶۸۲ ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: RoghayehAlipanahi
  بررسی وضعیت کار و درآمد گرایشهای مختلف. عزیز دادخواه ۱ ۲,۴۹۱ ۰۴ دى ۱۳۹۸ ۰۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  بحث و بررسی پیرامون بیگ بنگ و شکل گیری حیات marvelous ۳ ۵۹ ۰۱ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ
  راهنمائی در خصوص استفاده از سامانه سنجش HamidReza1 ۵ ۵,۰۷۳ ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ۰۶:۱۹ ب.ظ
  نرم‌افزار انتخاب رشته سازمان سنجش WILL ۰ ۲,۲۳۳ ۱۸ تیر ۱۳۹۸ ۱۰:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  بحث و بررسی سوالات کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر ۹۸ The BesT ۱۷ ۱۱,۹۱۲ ۱۷ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close