زمان کنونی: ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۵۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی غلط های کلید سنجش -IT

نظرسنجی: نظرسنجی درباره سوالات مورد اعتراض مربوط به رشته آی تی
سوال ۳۱
سوال ۳۴
سوال ۳۷
سوال ۴۳
سوال ۴۷
سوال ۴۸
سوال ۷۸
سوال ۸۴
سوال ۸۸
سوال ۹۱
[نمایش نتایج]

ارسال: #۲۱۱
۰۵ اسفند ۱۳۹۱, ۰۱:۲۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ اسفند ۱۳۹۱ ۱۱:۱۷ ق.ظ، توسط انرژی مثبت.)
RE: بررسی غلط های کلید سنجش -IT
(۰۵ اسفند ۱۳۹۱ ۱۲:۳۹ ق.ظ)pouya sal نوشته شده توسط:  البته ببخشین این و میگم اما اقای hesamvaziri هر سوالی که به نفع خودشون و درست زدن وسنجشم اتفا قا درست زده ازنظر ایشون جواب سنجش کاملا درست است.ودر غیر این صورت میگن کلید باید اصلا ح بشه.البته عذر میخواهم
من خیلی فکر کردم رو این سوال اما با bfs اصلا بدست نم اید یک دوستمونم یک حل داده که چون فاصله ها را براساس یک راس دادند که اگه گراف همبند نباشه غلطه و باید n بار bfs بزنیم ،چون اگه ناهمبند باشه حتما بعضی فاصله ها بی نهایت میشه،که باید راس شروعمون و به تعداد اجزای همبندی تغییر بدیم.
دوست عزیز شما اگر الگوریتم bfs استاندارد در کتاب CLRS رو بخونید میبینید که یک الگوریتم جامع هست و بر روی هرگرافی حتی غیر همبند با یکبار فراخوانی تابع کار میکنه من الان این کتاب رو ندارم تا مطلبش رو براتون بزارم در ضمن طوری هم نیست که من اینجا با یه پست و دو پست بتونم توضیح بدم شاید خودم کلا ۵ ساعت وقت صرف کرده باشم تا معنی و دلیل تک تک خطهاش رو فهمیده باشم

به هر حال اونی که قراره اعتراضا رو بررسی کنه این مطلب رو میدونه و با تو سر و کله هم زدن ما اینجا نظر اون آدم عوض نمیشه
من هم دلایل رو گفتم و گفتم اگر مثال نقضی دارید ارائه بدید
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۲۱۲
۰۵ اسفند ۱۳۹۱, ۰۱:۲۸ ق.ظ
(۰۵ اسفند ۱۳۹۱ ۱۲:۳۹ ق.ظ)pouya sal نوشته شده توسط:  
(04 اسفند ۱۳۹۱ ۰۹:۰۰ ب.ظ)hesamvazirii نوشته شده توسط:  
(04 اسفند ۱۳۹۱ ۰۸:۳۷ ب.ظ)MSZ نوشته شده توسط:  
(04 اسفند ۱۳۹۱ ۰۲:۱۱ ب.ظ)ana_12345 نوشته شده توسط:  دوستان درباره پست ۱۸۳ هم نظر بدین . Smile
به نظر من هم کلید سنجش غلطه

کاملا صحیحه گزینه سنجش

البته ببخشین این و میگم اما اقای hesamvaziri هر سوالی که به نفع خودشون و درست زدن وسنجشم اتفا قا درست زده ازنظر ایشون جواب سنجش کاملا درست است.ودر غیر این صورت میگن کلید باید اصلا ح بشه.البته عذر میخواهم
من خیلی فکر کردم رو این سوال اما با bfs اصلا بدست نم اید یک دوستمونم یک حل داده که چون فاصله ها را براساس یک راس دادند که اگه گراف همبند نباشه غلطه و باید n بار bfs بزنیم ،چون اگه ناهمبند باشه حتما بعضی فاصله ها بی نهایت میشه،که باید راس شروعمون و به تعداد اجزای همبندی تغییر بدیم.

اگر بخوایم سوال رو به ازای برخی حالات خاص کلا ببیریم زیر سوال اونوقت سوالات ۳۱ ۳۵ ۳۷ ۴۳ ۴۵ ۴۷ ۴۸ ۵۰ ۵۴ ۵۵ از مشترک باید حذف بشن
توی تعریف bfs اشاره شده که میتونه دوری با طول زوج رو به دست بیاره.گفتم که یکی از دوستان توی تاپیک مربوط به گسسته مطلب زبان اصلیش و ترجمش رو گذاشته
حالا اگه شما بخواید بگید گاهی اوقات اگه گراف ناهمبند باشه باید چند بار (نه لزوما n بار) bfs رو انجام بدیم درست ولی اصل قضیه دچار مشکل نخواهد شد.
البته بنده به کنایه های شما هم احترام میذارم و صحبت شما رو پوچ نمیخونم
به هر حال هر کسی نظری داره
البته بنده ۳۷ رو زدم ۴ ولی معتقدم سنجش اشتباه کرده و منم اشتباه کردم و حتی توی تاپیک مربوط به ساختمان اثبات کردم ۴ غلطه با اینکه خودم زدم ۴
بنابرین اصلا نمیخوام در رابطه با سوال ۴۳ به زور گزینه ی خودم رو اثبات کنم
من فقط استدلال خودم رو گفتم
اگه اشتباهه معذرت میخوام

این نیز بگذرد
۱
۰
ارسال: #۲۱۳
۰۵ اسفند ۱۳۹۱, ۰۱:۳۶ ق.ظ
بچه ها !!!

سوال ۴۸ گزینه سنجش : (عدد گلوگاهی --> یال در درخت فراگیر بیشینه ) درسته؟؟؟

کسی راه حلی داره که اینو نقض یا اثبات کنه ؟؟؟
۰
۰
ارسال: #۲۱۴
۰۵ اسفند ۱۳۹۱, ۰۱:۴۳ ق.ظ
(۰۵ اسفند ۱۳۹۱ ۰۱:۳۶ ق.ظ)just4it نوشته شده توسط:  بچه ها !!!

روی این سوال خیلی بحث شد
نتیجه این شد که برای تمام گزینه ها مثال نقض وجود داره

این نیز بگذرد
۰
۰
ارسال: #۲۱۵
۰۵ اسفند ۱۳۹۱, ۰۱:۴۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ اسفند ۱۳۹۱ ۰۱:۴۷ ق.ظ، توسط Amir V.)
دوستانی که واسه اون سوال تشخیص دور با طول زوج با DFS یا BFS مشکل دارن لطفا PDF ضمیمه رو بخونن.

متاسفانه این PDF روشی رو بر اساس BFS معرفی کرده و کسانی که DFS زدن اشتباه کردن از جمله خود من!

فایل‌(های) پیوست شده
EvenCycle.pdf
اندازه فایل: ۱۳۲/۸۳ KB

There is no there there.
۱
۰
ارسال: #۲۱۶
۰۵ اسفند ۱۳۹۱, ۰۱:۴۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ اسفند ۱۳۹۱ ۰۱:۵۱ ق.ظ، توسط hesamvazirii.)
(۰۵ اسفند ۱۳۹۱ ۰۱:۴۳ ق.ظ)hesamvazirii نوشته شده توسط:  
(05 اسفند ۱۳۹۱ ۰۱:۳۶ ق.ظ)just4it نوشته شده توسط:  بچه ها !!!

روی این سوال خیلی بحث شد

البته واسه گزینه ۲ مثال نقضی که گفته شد به نظر من مشکل داشت
دوستان اگه واسه گزینه ۲ مثال نقضی دارن بگن

(۰۵ اسفند ۱۳۹۱ ۰۱:۴۵ ق.ظ)Amir V نوشته شده توسط:  دوستانی که واسه اون سوال تشخیص دور با طول زوج با DFS یا BFS مشکل دارن لطفا PDF ضمیمه رو بخونن.

متاسفانه این PDF روشی رو بر اساس BFS معرفی کرده و کسانی که DFS زدن اشتباه کردن از جمله خود من!

مرسی

این نیز بگذرد
۰
۰
ارسال: #۲۱۷
۰۵ اسفند ۱۳۹۱, ۰۱:۵۵ ق.ظ
(۰۵ اسفند ۱۳۹۱ ۰۱:۴۳ ق.ظ)hesamvazirii نوشته شده توسط:  روی این سوال خیلی بحث شد
ممکنه لینکشو برام بذارین...

[تصویر:  1393842413_35166638079957824461.gif]
۰
۰
ارسال: #۲۱۸
۰۵ اسفند ۱۳۹۱, ۰۱:۵۷ ق.ظ
(۰۵ اسفند ۱۳۹۱ ۰۱:۵۵ ق.ظ)just4it نوشته شده توسط:  
(05 اسفند ۱۳۹۱ ۰۱:۴۳ ق.ظ)hesamvazirii نوشته شده توسط:  روی این سوال خیلی بحث شد
ممکنه لینکشو برام بذارین...

توی تاپیک مربوط به درس طراحی باید باشه

این نیز بگذرد
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: just4it
ارسال: #۲۱۹
۰۵ اسفند ۱۳۹۱, ۰۲:۲۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ اسفند ۱۳۹۱ ۱۱:۱۸ ق.ظ، توسط انرژی مثبت.)
(۰۵ اسفند ۱۳۹۱ ۰۱:۲۸ ق.ظ)k_111 نوشته شده توسط:  دوست عزیز شما اگر الگوریتم bfs استاندارد در کتاب CLRS رو بخونید میبینید که یک الگوریتم جامع هست و بر روی هرگرافی حتی غیر همبند با یکبار فراخوانی تابع کار میکنه من الان این کتاب رو ندارم تا مطلبش رو براتون بزارم در ضمن طوری هم نیست که من اینجا با یه پست و دو پست بتونم توضیح بدم شاید خودم کلا ۵ ساعت وقت صرف کرده باشم تا معنی و دلیل تک تک خطهاش رو فهمیده باشم

به هر حال اونی که قراره اعتراضا رو بررسی کنه این مطلب رو میدونه و با تو سر و کله هم زدن ما اینجا نظر اون آدم عوض نمیشه
من هم دلایل رو گفتم و گفتم اگر مثال نقضی دارید ارائه بدید

من الان کتاب مقسمی رو نگاه کردم نوشته که الگوریتمهای bfs و dfs اگر پیمایش،همه ی گره هارا بدهد،آنگاه گراف همبند است.
پس اگه گراف همبند نباشه و یکبار پیمایش رو انجام بدیم فقط گرههایی رو تو خروجی چاپ میکنه که از گره ای که شروع به پیمایش کردیم به اون گره مسیر وجود داشته باشه.
۰
۰
ارسال: #۲۲۰
۰۵ اسفند ۱۳۹۱, ۰۲:۵۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ اسفند ۱۳۹۱ ۱۱:۱۸ ق.ظ، توسط انرژی مثبت.)
(۰۵ اسفند ۱۳۹۱ ۰۲:۲۳ ق.ظ)hamid_s206 نوشته شده توسط:  من الان کتاب مقسمی رو نگاه کردم نوشته که الگوریتمهای bfs و dfs اگر پیمایش،همه ی گره هارا بدهد،آنگاه گراف همبند است.
پس اگه گراف همبند نباشه و یکبار پیمایش رو انجام بدیم فقط گرههایی رو تو خروجی چاپ میکنه که از گره ای که شروع به پیمایش کردیم به اون گره مسیر وجود داشته باشه.
اسم جدید کتاب cLRS کتاب عهد دقیانوس کنکوری (تازه به درد کنکورهای الان هم نمی خوره)غیر مرجع مقسمی هست؟
کتاب مقسمی فقط به درد فهمیدن کلیات مطلب میخوره و الگوریتم bfs و dfs اون یک الگوریتم ساده است
۰
۱
ارسال: #۲۲۱
۰۵ اسفند ۱۳۹۱, ۰۳:۳۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ اسفند ۱۳۹۱ ۱۱:۱۹ ق.ظ، توسط انرژی مثبت.)
(۰۵ اسفند ۱۳۹۱ ۰۲:۵۲ ق.ظ)k_111 نوشته شده توسط:  اسم جدید کتاب cLRS کتاب عهد دقیانوس کنکوری (تازه به درد کنکورهای الان هم نمی خوره)غیر مرجع مقسمی هست؟
کتاب مقسمی فقط به درد فهمیدن کلیات مطلب میخوره و الگوریتم bfs و dfs اون یک الگوریتم ساده است

بیخودی قضیه رو پیچیده نکنین، مقسمی هم خلاصه ای از کتابهای مرجع هستش.
قرار نیست چون کتاب مرجعه حتما الگوریتمش بهتره یا اصلا فرقی داشته باشه
۰
۱
ارسال: #۲۲۲
۰۵ اسفند ۱۳۹۱, ۰۳:۴۶ ق.ظ
RE: پاسخ
(۰۴ اسفند ۱۳۹۱ ۰۹:۳۰ ب.ظ)pouya sal نوشته شده توسط:  
(04 اسفند ۱۳۹۱ ۰۸:۴۴ ب.ظ)hesamvazirii نوشته شده توسط:  
(04 اسفند ۱۳۹۱ ۰۴:۴۴ ب.ظ)SoheilGh نوشته شده توسط:  سوال ۳۱ احساس می کنم غلطه ولی راه قبلی که ارائه داده بودم مشکل داشت (اگه بتونم یه راه درست ارائه بدم که تو گزینه ها نباشه عکسش رو اینجا می ذارم)

سوال ۳۲ : اشتباه تایپی بدی داره که منجر میشه این گزینه هم غلط باشه (البته بعید می دونم سازمان سنجش کاری کنه برای این سوال)

سوال ۳۴ - قبول دارم این سوال ایراد داره ولی گزینه ی ۴ از همه درست تر به نظر میاد

سوال ۴۷ - گزینه ۳ زده شده در دفترچه ی D که اشتباهه و باید به گزینه ۴ تغییر پیدا کنه

سوال ۴۸ - برای هر کدام از گزینه های ۱و۳ و۴ مثال نقض دارم (اگه این سوال یه گزینه درست داشته باشه باید ۲ باشه مگه اینکه چهار گزینه غلط باشن)

همه ی مطالبتون رو قبول دارم
با اینکه خودم سوال ۴۸ رو زدم ۳ ولی گزینه ۲ هم غلطه.
در واقع این سوال ابهام منطقی داره.
یعنی طبق یه سری فرضیات گزینه ۲ هم غلطه
ولی یقینا اون ۳ گزینه دیگه که کاملا غلطه
بهترین رای واسه این سوال حدف شدنشه.البته نه اینکه چون من غلط زدم
نه
ولی سوالی که اساسش علمی نیست و با فرض حل بشه قابل قبول نیست

(۰۴ اسفند ۱۳۹۱ ۰۸:۴۴ ب.ظ)hesamvazirii نوشته شده توسط:  
(04 اسفند ۱۳۹۱ ۰۴:۴۴ ب.ظ)SoheilGh نوشته شده توسط:  سوال ۳۱ احساس می کنم غلطه ولی راه قبلی که ارائه داده بودم مشکل داشت (اگه بتونم یه راه درست ارائه بدم که تو گزینه ها نباشه عکسش رو اینجا می ذارم)

سوال ۳۲ : اشتباه تایپی بدی داره که منجر میشه این گزینه هم غلط باشه (البته بعید می دونم سازمان سنجش کاری کنه برای این سوال)

سوال ۳۴ - قبول دارم این سوال ایراد داره ولی گزینه ی ۴ از همه درست تر به نظر میاد

سوال ۴۷ - گزینه ۳ زده شده در دفترچه ی D که اشتباهه و باید به گزینه ۴ تغییر پیدا کنه

سوال ۴۸ - برای هر کدام از گزینه های ۱و۳ و۴ مثال نقض دارم (اگه این سوال یه گزینه درست داشته باشه باید ۲ باشه مگه اینکه چهار گزینه غلط باشن)

همه ی مطالبتون رو قبول دارم
با اینکه خودم سوال ۴۸ رو زدم ۳ ولی گزینه ۲ هم غلطه.
در واقع این سوال ابهام منطقی داره.
یعنی طبق یه سری فرضیات گزینه ۲ هم غلطه
ولی یقینا اون ۳ گزینه دیگه که کاملا غلطه
بهترین رای واسه این سوال حدف شدنشه.البته نه اینکه چون من غلط زدم
نه
ولی سوالی که اساسش علمی نیست و با فرض حل بشه قابل قبول نیست

راستی در مورد سوال ۳۷ نظری ندادین/
یعنی شما با گزینه ۴ موافقید؟؟؟

با توجه به تعریفی که از گلوگاهی تو متن سوال شده گزینه ۳ صدرصد درست هست
سوال ۳۷ هم باید تغیر گزینه پیدا کنه

دوست عزیز من برای گزینه ۳ مثال نقض آوردم .
۰
۰
ارسال: #۲۲۳
۰۵ اسفند ۱۳۹۱, ۰۴:۱۲ ق.ظ
(۰۵ اسفند ۱۳۹۱ ۰۲:۳۵ ق.ظ)mohammad-a نوشته شده توسط:  دوستان من دیر رسیدم یه مقدار Smile
این عدد گلوگاهی گویا بحث‌برانگیز شده و من بررسی کردم طبق یه سری شرایط میتونه هر سه گزینه اول درست باشه، لطفاً این موضوع رو به سنجش اعلام کنید که سه گزینه اول درست هستند (دفترچه D)

مگه این سوال گفته کدام گزینه می تونه صحیح باشه که شما این حرفو می زنی.Big Grin
میگی هر سه درشرایطی میشن. وقتی چیزی نگه مشخصه باید گزینه ای بزنی که همیشه جواب میده (جواب صحیحه). به نظر منم همون گزینه سنجش درسته. شما اگه می تونی مثال نقض بزن برای غلط بودن گزینه سنجش نه اینکه بگی همشون درسته در شرایطی!!!!!!!!!!!!
بله برای بسیاری از گرافها گزینه یک می تونه درست باشه. همچنین یالی که دارای مقدار عدد گلوگاهی هست در بسیاری از گرافها هم در درخت فراگیر کمینه هست هم فراگیر بیشینه. شما باید ببینی کدوم همیشه درسته که تاحالا کسی مثال نقضی برای گزینه سنجش پیدا نکرده اما برای بقیه چرا پیدا شده
۱
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mohammad-A
ارسال: #۲۲۴
۰۵ اسفند ۱۳۹۱, ۰۹:۵۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ اسفند ۱۳۹۱ ۱۱:۱۹ ق.ظ، توسط انرژی مثبت.)
(۰۵ اسفند ۱۳۹۱ ۰۳:۳۸ ق.ظ)hamid_s206 نوشته شده توسط:  بیخودی قضیه رو پیچیده نکنین، مقسمی هم خلاصه ای از کتابهای مرجع هستش.
قرار نیست چون کتاب مرجعه حتما الگوریتمش بهتره یا اصلا فرقی داشته باشه
هر موقع clrs و مقسمی و پوران و نیپولیتان رو با هم دیگه خوندی میتونی اونا رو با هم مقایسه کنی و به حرف من برسی
۱
۱
ارسال: #۲۲۵
۰۵ اسفند ۱۳۹۱, ۱۱:۰۵ ق.ظ
به نظر من خیلی بی انصافیه اگه بگین برای گرافهای غیرهمبند باید n بار bfs بزنیم. درسته این کارو باید بکنیم (از یه گره جدید شروع کنیم) اما مرتبه که تغییری نمی کنه. یعنی مجموع این کار همون یه بار bfs زدنه. در سوال هم گفته بهترین مرتبه که خوب مشخصه همین گزینست. خودمونو گول نزنیم. در کل بهتر بود طراح سوال همبند هم اضافه می کرد دیگه کسی نتونه بهونه بگیرهSmile
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۴۲۳ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۲,۰۰۵ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۲,۰۳۶ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  تشریح تست همروندی - بررسی یکی از سوالات سال ۸۲ abji22 ۵ ۴,۷۳۹ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  بررسی سوالات دکتری isoa ۲ ۲,۶۸۵ ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: RoghayehAlipanahi
  بررسی وضعیت کار و درآمد گرایشهای مختلف. عزیز دادخواه ۱ ۲,۴۹۷ ۰۴ دى ۱۳۹۸ ۰۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  بحث و بررسی پیرامون بیگ بنگ و شکل گیری حیات marvelous ۳ ۵۹ ۰۱ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ
  راهنمائی در خصوص استفاده از سامانه سنجش HamidReza1 ۵ ۵,۰۸۶ ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ۰۶:۱۹ ب.ظ
  نرم‌افزار انتخاب رشته سازمان سنجش WILL ۰ ۲,۲۳۵ ۱۸ تیر ۱۳۹۸ ۱۰:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  بحث و بررسی سوالات کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر ۹۸ The BesT ۱۷ ۱۱,۹۳۳ ۱۷ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close