زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۶:۴۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کارنامه اولیه ازمون دکتری ۹۲- گرایش معماری (کد۲۳۵۵ )

ارسال: #۳۱
۲۸ فروردین ۱۳۹۲, ۰۹:۲۷ ب.ظ
RE: کارنامه اولیه ازمون دکتری ۹۲- گرایش معماری (کد۲۳۵۵ )
(۲۸ فروردین ۱۳۹۲ ۱۲:۳۹ ق.ظ)reza_memari_sharif نوشته شده توسط:  
(27 فروردین ۱۳۹۲ ۰۸:۴۶ ب.ظ)m2m3m92 نوشته شده توسط:  
(26 فروردین ۱۳۹۲ ۰۵:۱۷ ب.ظ)reza_memari_sharif نوشته شده توسط:  زبان ۱۴/۲۷
استعداد ۳۳/۲۸
تخصصی ۳۷/۳۰
معدل موثر ۵/۱۷
رتبه ۸۴

من گردنم رو می دم اگه تخصصیم زیر ۴۰ بوده باشه..........باید در این مملکت رو گل گرفت....تخصصی این طوری شده هر کی زبانشو خوب زده شده رتبه تک رقمی......واقعا که

سلام
دوست عزیز امیدوارم همیشه موفق و سربلند باشید
اما به نظر بنده کارشناس ارشد برای دکتری حتما باید زبان بالای ۸۰ بزنه چون همه چیز تو این رشته به زبان انگلیسی هست من خودم به شخصه تو این دو سال ارشد تنها یکم مشکل در صحبت کردم دارم همین

اصلا حرفت رو قبول ندارم.....اولا این حرفه شما تا حدودی برای زبان تخصصی درسته ثانیا همه ماها که زبانمون هم ضعیفه حداقل توی دوران ارشد و برای پایان نامه حداقل ۵۰ تا مقاله خوندیم و فهمیدیمش....احتمالا یک مقاله هم نوشتیم....خوب پس مشکل زیادی نداریم و تازه به نظر بنده کسی که زبانش صفر باشه با ۱۰ تا ۱۵ روز وقت گذاشتن میتونه مقاله بنویسه (راه داره و احتمالا خیلیاتون بلدین) ولی کسی که تخصصی میزنه ۲۰% یعنی حتی مدار منطقی هم بلد نیستش یعنی احتمالا هنوز با AND و OR و جدول کارنو مشکل داره....این میخاد دکتری بشه؟؟!!! پس فردا میخاد به بچه ها چی درس بده؟؟؟!!!!
قانع نشدی بگو بازم برات بگم تا قانع بشه.....اولین کسی هستی که میشنوم این رو میگی

به نظرم کنکور دکتری کنکوری است که اگر یک سال براش به اندازه کافی خوندی و قبول نشدی احتمالا دیگه نمیشی باید بیخیال بشی… امروز به یکی از دوستام که اوونم مثل من از نظر علمی خیلی قویه می گفتم که بابا کنکور دکتری کاره ما نیستش…بهش میگفتم ما ۱۰ بار دیگه هم کنکور ارشد بدیم بازم رتبه تک رقمی میشیم یا ۱۰ بار دیگه هم امتحانای دانشگاهو ازمون بگیرن بین ۵ نفر اولیم ولی دکتری کار ما نیستش باید قبول کرد و اصلا هم اینم دلیل بر ضعف نیستش… من ۶۰% کسانی که امسال و پارسال کنکور دکتری قبول شدن رو از نظر علمی اصلا قبول ندارم

ببخشیدا اما خیلی حرف جکی زدین!!!!!!!!!! درس زبان ضریبش بیشتر از بقیه باشه!!!! شما احتمالا مهندسی کامپیوترو با گرایش زبان اشتباه گرفتین.
هیچ لزومی نداره یه دانشجوی دکترا اخبار سطح بالا بخونه. فقط باید لغات تخصصی رو بدونه که اونم میدونه چون باهاش هرروز برخورد داره
شما که انقدر به زبان علاقه دارین و می گین درصدش بیشتر از بقیه درسا باشه بهتره برین گرایش زبان نه کامپیوتر!!!!
به نظر من ضریبش یک باید باشه.
درضمن یه نکته ای رو هم بگم. شما می گین این درس نمره منفی نداشته خوب که چی!!!!!!!!!! سودشو همه میبرن. تازه کسیکه بیشتر تست زده(منظورم تست درست و نه از روی حدس) امکان اینکه بقیه تستایی که مونده و می خواد رندم بزنه، درست بشه بیشتر میشه
پس اینکار به نفع همه هست یعنی همه به یه نسبت بالا میرن و کسایی که درصدشون بالاتره بیشتر سود می کنن
مگر کسایی که بتونن ۹۰ به بالا بزنن (با امتیاز منفی)
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: hamedfayez
ارسال: #۳۲
۲۸ فروردین ۱۳۹۲, ۱۰:۰۶ ب.ظ
(۲۸ فروردین ۱۳۹۲ ۰۸:۴۰ ب.ظ)kevin نوشته شده توسط:  
(28 فروردین ۱۳۹۲ ۰۷:۵۵ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  دانشجوی دکترا چه نیازی داره بتونه روزنامه انگلیسی بخونه یا زبانش در این حد قوی باشه؟
نهایتا بتونه مکالمه ساده داشته باشه کافیه که اونم بیشتر به تافل و آیلتس میخوره تا جی آر ای. اصلا این لغات جی آر ای به چه درد دانشجو یا فارغ التحصیل دکترا میخوره؟
یکی میگفت یکی از لغات جی آر ای رو از استادش که احتمالا زبان مادریش انگلیسی بوده پرسیده ولی معنیشو نمیدونسته!
علم که فقط توی ایران نیستش الانم زبان علمی دنیا زبان انگلیسی هست ذات دوره های فوق لیسانس و دکتری هم پژوهش هست برای پژوهشم نیاز به دسترسی به علم روزه که اونم نیاز به دونستن زبان داره خودمونو که نمیتونیم گول بزنیم زبان الان لازمه موفقیت توی هر کاری هست دیگه چه برسه به تحقیق و پژوهش در ضمن کسی بتونه از پس تافل بر بیاد از پس جی ار ای هم میتونه بر بیاد لغات جی ار ای لغاتیون که توی زبان محاوره و روزمره و گفتگو کاربرد چندانی ندارن ولی توی مطالب ادبی ومقالات علمی کاربرد فراوان دارن
مگه من گفتم زبانش ضعیف باشه؟! یه بار دیگه چیزی که گفتمو دقیق بخونید.
من متنای انگلیسی مخصوصا تخصصی رو با سرعت فارسی میخونم ولی با لغات عجیب و غریب آشنایی ندارم. برای خوندن متن مخصوصا تخصصی چه احتیاجی به لغات جی آر ای هست؟
شما گفتید: "کسی بتونه از پس تافل بر بیاد از پس جی ار ای هم میتونه بر بیاد"، خیلی ها هستن که با لغات تافل آشنا هستن ولی با لغات جی آر ای آشنا نیستن.
در کل توی ایران چه احتیاجی به جی آر ای هست؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bache Mosbat , Lonely Palm
ارسال: #۳۳
۲۸ فروردین ۱۳۹۲, ۱۱:۰۶ ب.ظ
فقط یه نکته خواستم بگم اونم در مورد ارسال دوستی که گفته بودند در خارج تافل و جی ار ای مهمه. در خارج از ایران کنکور تخصصی ندارن! پس فقط تافل و جی ار ای هست. ضمن این که همه دانشگاه ها جی ار ای نمی خوان. برخی اختیاریه.

از طرفی اونهایی که جی ار ای می خوان، حتی برای دانشجوهای انگلیسی زبان هم جی ار ای لازمه این یعنی یه شخصی که زبان مادریش انگلیسی هست هم ممکنه نمره جی ار ای خوبی نیاره. پس نمی شه گفت صرفا دونستن این لغات، کمکی به صحبت محاوره یا درک تخصصی می کنه. اگر این قدر لازم بود و در درک کمک می کرد، تمامی انگلیسی زبانان باید نمره کامل می اوردند.
مثل این میمونه که ما ارایه های ادبی رو در زبان فارسی امتحان بدیم. همه زبانمون فارسیه ولی همه به این ارایه ها مسلط نیستند.

سال قبل یکی از دوستان می گفت، یکی از اشناهاشون که بزرگ شده انگلیس بوده، زبان رو حدود ۶۰ درصد زد!

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
 سپاس‌گزاری شده توسط: hardware23 , saba_1984 , Dark Knight , Potential , Farid_Feyzi , Engineer , ReihanehTorkzadeh , Lonely Palm , sepidsal
ارسال: #۳۴
۲۸ فروردین ۱۳۹۲, ۱۱:۱۵ ب.ظ
آخه نصف لغات جی آر ای رو خود نیتیو های آمریکا هم بلد نیستن!

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Farid_Feyzi
ارسال: #۳۵
۲۹ فروردین ۱۳۹۲, ۰۴:۳۰ ق.ظ
اگه کنکور نظم ثابتی داشت هیچ کدوم از این بحث ها نبود ! ! !

تحمل مشقت به امید آسایش بهتر از آسایشی است که سختی به دنبال دارد.
ارسال: #۳۶
۲۹ فروردین ۱۳۹۲, ۱۰:۵۴ ق.ظ
با سلام

روی صحبتم با همه دوستانه که از زبان دفع می کنن مخصوصا kevin عزیزم و خانم انرژی مثبت :

کامنت قبلی منو که فکر کنم خیلی واضح بود یکبار دیگه بخونید و به سوالای من جواب بدید....ببین باز دارم میگم در این که جفش مهمه حرفی نیست ولی ما داریم میگیم کدوم باید مهمتر باشه....همین....یک جور دیگه میگم انتخاب کنید بیین این که یک نفر با زبان بسیار بسیار معمولی عمومی و یک نفر با ندانستن اطلاعات پایه درس مدار منطقی دانشجو دکتری بشن....جفتش خیلی بده ولی کدوم بدتره؟؟؟؟

یک نکته دیگه هم توجه کنید: ببین من خودم رو مثال میزنم زبان امسالم رو ۲۹% زدم کنکور دکتری پارسال رو یادم نیست دقیق ولی زیر ۱۰% زدم کنکور ارشد رو سفید گذاشتم و .... (وضعیت زبان من اینه) ولی شاید توی دوران ارشد حداقل ۴۰ تا ۵۰ تا مقاله خوندم و شاید تعداد قسمت‏های کوچیکی که ازش نفهمیدم زیر انگشتهای یک دست باشه....از طرفی با توجه به اینکه دادشم استرالیا زندگی می کنه تقریبا در سال یک ماه اونجا می رم و تا حالا نشده توی محاوره اونجا هم به مشکل بر بخورم... همین امسال که رفته بودم(قبل از کنکور دکتری) کلی کارای بانکی بابام رو انجام دادم...آره شناور نمی تونم حرف بزنم شاید خیلی جاها که حرفم می زنم از لغات مناسب استفاده نمی کنم فعل و فاعلم درست نمیگم ولی کارم رو انجام می دم...شده بعضی وقتا اوونا حرف می زنن من میگم نفهمیدم دوباره بگو ولی کارام انجام میشه حتی کارای یکم پیچیده تر مثل کارای بانکی

یک چیز جالب دیگه هم براتون بگم: توی آزمایشگاه ما (دکتری اجلالی توی دانشگاه شریف) کسی بود که زبانش خیلی خیلی خوب بود اسم نمیارم ممکنه بشناسینش...پارسال زبانش رو بالای ۴۰ زد الان دانشجوی دکتری است...۱۰۰۰۰ بار شده بود که مقاله می خوند ولی هیچی نمی فهمید می امد پیشه من، من می خواندم و براش توضیح می دادم....یک وقت میشد ۲ تا لغتم توش بلد نبودم از خودش میپرسیدم و اوون بلد بود ولی اوون چون علمی ضعیف بود نمی فهمید....

باز سوالم رو تکرار می کنم : کدوم مهمتره؟؟؟؟؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: saba_1984 , Dark Knight , Potential , Lonely Palm , AmiriManesh , 862222822 , sepidsal
ارسال: #۳۷
۲۹ فروردین ۱۳۹۲, ۱۱:۵۴ ق.ظ
من متوجه نشدم صحبت من چه تناقضی داشت؟ ضمن این که من در مورد این که باید ازمون زبان جدا باشه یا اصلا باشه یا نباشه صحبتی نکردم. نظرم این بود که حتی اگر قرار باشه همین طور هم برگزار بشه (که معتقدم اون جور که قرار بود ازمون زبان ملی جدا بشه شاید بهتر بود)، باید سطح سوالات در حد قابل قبول باشه نه این قدر سخت که با اطلاعات جی ار ای بشه جواب داد!

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
 سپاس‌گزاری شده توسط: Lonely Palm
ارسال: #۳۸
۲۹ فروردین ۱۳۹۲, ۱۲:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ فروردین ۱۳۹۲ ۱۲:۳۳ ب.ظ، توسط Bache Mosbat.)
(۲۸ فروردین ۱۳۹۲ ۰۶:۳۴ ب.ظ)kevin نوشته شده توسط:  من یادمه چند سال پیش شیوه ازمون دکتری دانشگاه تهران این طوری بود که اول یه امتحان زبان برگزار میکرد بعد کسایی که توی این امتحان حد نصاب رو میاوردن دوباره توی یه امتحانی که این دفعه همش دروس تخصصی اون رشته بود شرکت میکردن و بازم باید یه حد نصاب کسب میکردن تا برن برای مصاحبه این روش خیلی عادلانه بود این طوری نه زبان اهمیتشو از دست میداد نه دروس تخصصی قطعا شیوه فعلی شیوه خوبی نیست چه اون کسی که زبان بالا میزنه بقیه دروس رو پایین چه اون شخص که زبان اصلا نمیزنه ولی بقیه درسسهاشو بالا میزنه قطعا بعد از قبولی در دکتری به مشکل بر میخورن .ولی به حال زبان دانشجوها و دانش اموزان این مملکتم باید یه فکری بشه اگر همه زبان بلد بودن اونوقت اهمیتش توی ازمون های ارشد و دکتری این قدر بالا نمیرفت که به قول شما یکی ۷۰ درصد زبان بزنه بقیه دروسم با بیست درصد بتونه قبول شه الان میانگین زبان توی ازمون های ارشد و ازمون دکتری قبل از حذف نمره منفی زیر بیست در صده خوب مسلمه کسی ۵۰ به بالا بتونه بزنه خیلی کمکش میکنه ولی اگر میانگین زبان به عنوان مثال ۴۰ درصد بود در این صورت این قدر زبان تاثیر گذار نبود.چند سال پیش یه دست فروش پاکستانی توی ولی عصر بود کارهای ساخته شده با دست و میفروخت و ایرانی نمیتونست صحبت کنه و به زبان انگلیسی حرف میزد ولی من حتی یه ایرانیم ندیدم بتونه باهاش درست مکالمه کنه!!!جالبش این بود که نزدیکیهای دانشگاه امیر کبیرم بساط پهن کرده بود دانشجوها ی اونجا هم عاجز بودن ازین که یه مکالمه ساده بتونن بکنن با این اقا و من به عنوان یه ایرانی واقعا خجالت کشیدم که چطور یه دست فروش پاکستانی این قدر راحت داره مکالمه میکنه ولی ایرانیها حتی تحصیلکرده های دانشگاهیش عاجزن ازین که حتی صحبت های این فردو بفهمن.

آزمون زبان دانشگاه تهران که چند سال پیش برگزار می شد تولیمو بود که سطحش از تافل هم پایین تر بود. من قبول دارم که باید دانشجوی تحصیلات تکمیلی زبانش خوب باشه ولی نه در سطح لغات جی آر ای. محض اطلاع شما عرض کنم که لغات جی آر ای به هیج عنوان تو نشریات آمریکایی نیست. بلکه اگر بخواین کتابای ادبیات قرن ۱۹ مثل چارلز دیکنز رو بخونین به این لغات احتیاج پیادا می کنیند.
مکالمه ی زبان به هیچ عنوان ربطی به لغات جی آر ای نداره. در حد ۵۰۴ و تافل کافیه. البته در این که کلا سطح آموزش زبان تو ایران انقدر پایینه که دانشجوها یه مکالمه ی ساده هم نمی تونن بکنن شکی نیست. ولی کاملا بی ربطه به آزمون دکتری.

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Lonely Palm
ارسال: #۳۹
۲۰ مرداد ۱۳۹۲, ۰۸:۰۵ ب.ظ
میشه بگید زبان پیا خوندید و پقدر وقت گذاشتید؟ConfusedHuh
ارسال: #۴۰
۲۹ آبان ۱۳۹۲, ۱۲:۴۰ ب.ظ
توروخدا بگین معماری و VLSI رو از رو چی بخونیممممممممممممم
ارسال: #۴۱
۲۸ آذر ۱۳۹۲, ۱۰:۳۴ ب.ظ
برای معماری پیشرفته برای دو سال پیش جزوه دکتر سربازی شریف خوب بود.

برای vlsi هم می گن پارسال دکتر فخرایی دانشگاه تهران طراح بود. جزوه اش رو بخونید.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کارنامه نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۱۰ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ ۱۰:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  کارنامه ارشد ۱۴۰۰ فاطمه دیبا ۰ ۱,۵۹۳ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  کارنامه های آزمون دکتری هوش مصنوعی ۹۶ robotic1981 ۵ ۷,۶۸۹ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کارنامه اولیه و نهایی دکتری رشته آیتی lotuss ۱۲ ۶,۱۸۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۳۳ ق.ظ
  بحث در مورد نتایج اولیه ازمون دکتری ۹۲ mkiani ۳۷ ۲۹,۸۹۰ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۱۹ ق.ظ
  درخواست کارنامه معماری کامپیوتر آزمون آزاد ۹۲ sanazp1388 ۱ ۳,۵۶۰ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۰۰ ق.ظ
  کارنامه های دکتری ۹۹ کامپیوتر maryam368 ۱۰ ۵,۲۵۹ ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۵:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: pedramamini
  ازمون های استخدامی فراگیر و امزش وپرورش شانی ۰ ۱,۷۴۹ ۲۸ شهریور ۱۳۹۹ ۰۲:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: شانی
  ایده تز دکتری در مصاحبه دکتری wskf ۱ ۳,۳۴۱ ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
  ازمون ها و جامعه آماری کدوم موسسه برا ارشد بهتره؟ Fzjn ۲ ۵,۰۴۲ ۲۲ مهر ۱۳۹۸ ۰۳:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close