زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۰۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

یادگیری مهارت لازم جهت بازار کار

ارسال: #۱۶
۰۶ اسفند ۱۳۸۹, ۱۲:۰۲ ب.ظ
RE: یادگیری مهارت لازم جهت بازار کار
(۰۶ اسفند ۱۳۸۹ ۰۸:۳۹ ق.ظ)arshad91 نوشته شده توسط:  در مورد گرافیک انیمیشن بیشتر توضیح میدی؟..طراحی فرق نمی کنه با چه نرم افزاری؟..تخصص شبکه حتما نیاز به مدرک اموزشگاه داره؟
سلام
من اطلاع دقیقی از نحوه کار بچه های گرافیک ندارم.
ولی اون چیزی که معلومه اینکه کسی که گرافیک کار میکنه نیاز هست که چند تا نرم افزار بلد باشه.
مثل‌: فوتوشاپ، این دیزاین، فری هند، کورل، ایلوستریتور، مکس . مایا
انیمیشن هم که اطلاعات میخواین باید سه شنبه‌ها شبکه اموزش رو ببینین که اموزش انیمیشن دارن.
اگه علاقه به گرافیک دارین بهم ایمیل بدین. میتونم شما رو به یکی از دوستام که گرافیک کار میکنه معرفی کنم ازش اطلاعات بگیرین. من اطلاعات زیادی ندارم.

برای شبکه هم بستگی به خودتون داره که بخواین چه کاری انجام بدین. مطمئنا اگه مدارکی مثل mcitp و ccna بگیرید میتونید خیلی راحت‌تر تو شرکت‌ها برای کار شبکه استخدام بشین.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Msccom , arshad91
ارسال: #۱۷
۰۶ اسفند ۱۳۸۹, ۰۹:۳۲ ب.ظ
من خودم عاشق برنامه نویسی هستم ... اما الان که دوباره میخوام شروع کنم نمیدونم طراحی سایت کار کنم یا برنامه نویسی ..دوست عزیزمون گفتن share point و تحت شبکه اما خوب اولش از کجا شروع کنم ...

گفتمش پیرمغان را عشق چیست ** گفت رو رو این سخن بازیچه نیست
عشق بازی کار مرد ره بود ** عاشق از قالو بلی آگه بود
خیز گر مرد رهی با ما بیا ** یک سفر تا سر زمین کربلا
معنی عشق و محبت را ببین ** تا که بگشاید در حق الیقین
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۸
۰۶ اسفند ۱۳۸۹, ۰۹:۴۱ ب.ظ
اون دیدی که شما نسبت به شیرپوینت دارید اشتباه هست
پاسخ خیلی خلاصه این است: شیرپوینت پورتال اطلاعات سازمانی مایکروسافت که اسناد و اطلاعات سازمانی، فرایندهای سازمانی، ارتباطات و همکاری‌های درون سازمانی، گردش فرم‌های اداری، هوش سازمانی و … را می‌توان در آن به سرعت و سادگی مدیریت کرد.اما این اصلاً پاسخ مناسبی برای آشنایی با شیرپوینت نیست.
بهتره یه جستجو درباره‌ی این موضوع داشته باشید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: shaghayegh
ارسال: #۱۹
۰۶ اسفند ۱۳۸۹, ۰۹:۴۶ ب.ظ
(۰۶ اسفند ۱۳۸۹ ۰۹:۴۱ ب.ظ)-Ali- نوشته شده توسط:  اون دیدی که شما نسبت به شیرپوینت دارید اشتباه هست
پاسخ خیلی خلاصه این است: شیرپوینت پورتال اطلاعات سازمانی مایکروسافت که اسناد و اطلاعات سازمانی، فرایندهای سازمانی، ارتباطات و همکاری‌های درون سازمانی، گردش فرم‌های اداری، هوش سازمانی و … را می‌توان در آن به سرعت و سادگی مدیریت کرد.اما این اصلاً پاسخ مناسبی برای آشنایی با شیرپوینت نیست.
بهتره یه جستجو درباره‌ی این موضوع داشته باشید.

ممنونم ازتون...حتما

گفتمش پیرمغان را عشق چیست ** گفت رو رو این سخن بازیچه نیست
عشق بازی کار مرد ره بود ** عاشق از قالو بلی آگه بود
خیز گر مرد رهی با ما بیا ** یک سفر تا سر زمین کربلا
معنی عشق و محبت را ببین ** تا که بگشاید در حق الیقین
۰
۰
ارسال: #۲۰
۰۶ اسفند ۱۳۸۹, ۱۰:۳۶ ب.ظ
راستی خود اقای تنهایی توی کدوم فیلد تخصص دارند؟

شکست ها، ستون های موفقیتند
۰
۰
ارسال: #۲۱
۰۶ اسفند ۱۳۸۹, ۱۱:۰۳ ب.ظ
فقط شبکه.ممکنه قدیما مرد‌ها تو کار شبکه ترجیح داده میشدن ولی الان اصلا انطوری نیست.تو هرزمینه ای فقط باید کار بلد باشید و خودتونو نشون بدید.خانم و آقا نداره.اتفاقا اگرخانوم باشید مثل یه آقا جسارت داشته باشین و دانشتون زیاد باشه خیلی هم مورد احترام ترید.
۰
۰
ارسال: #۲۲
۰۶ اسفند ۱۳۸۹, ۱۱:۰۹ ب.ظ
راستش به نظر من کسایی که می خوان برن تو فیلد برنامه نویسی‌، اگه بخوان برنامه نویسی وب رو دنبال کنن‌، حتما حتما نیاز هست تا با طراحی وب و گرافیک هم تا حدود زیادی آشنا باشن‌، یعنی حتما بایستی کار با جاوا اسکریپت‌، و فریم ورک های اون مثل Jquery رو بلد باشند. آشنایی کامل با CSS جزو واجبات هست و بایستی بتونن براحتی با فتو شاپ و دریم ویور هم کار کنن . چون تو اکثر شرکت‌ها طراحی وب و برنامه نویسی وب از هم تفکیک نشدن و از برنامه نویس انتظار آچار فرانسه بودن رو دارن.

دیگه آشنایی با HTML یا مثلا آشنابودن با SQl Server و ... هم جزو بدیهات حساب میشه.

برای شبکه هم بهتره به نظر من اولا با شبکه های ویندوزی شروع کنید دوره های MCSA/MCSE یا ورژن جدیدتر اون MCITP.

کار برای این دوره‌ها بیشتر هست. بعد اگر شانس آوردید و تونستید جایی مشغول به کار شید که نیاز به کار با سوییچ‌ها و روتر های سیسکو داشت دوره های CCNA و ... رو بگذرونید چون متاسفانه بخصوص تو شهرستانها‌، سازمان های دولتی اکثرا پشتیبانی روتر‌ها و سوییچ های خودشون رو به شرکت های معروف تهران و شهر های بزرگ میدن و امکان کار کردن مستقیم با روتر‌ها برای حتی کارمندای اون اداره هم خیلی مهیا نیست.

دوره های شبکه رو هم خودتون می تونید بخونید‌، بخصوص دوره های ویندوزی رو که می تونید توخونه با نرم افزار هایی مثل Vm Ware یه شبکه مجازی درست کنید. البته اگر یه دوره ای هم برید و مدرک یکی از موسسه‌ها رو گیر بیارید خوبه.
البته مهمترین از همه اینا اینه که بتونید یه مدتی به طور عملی‌، تجربه کسب کنید.

کلا الان دست تو کامپیوتر زیاد شده( برنامه نویسی و شبکه )و کار پیدا کردن خیلی سخت شده.( منظورم از کار اینجا مثلا بیگاری با حقوق برجی ۲۰۰ تومن نیست. )

زیاد شنیدیم که می گن اگه سواد داشته باشی همیشه کار هست ولی مشکل این جاست که کارایی که نیاز به سواد و مهارت و تجربه بالا داشته باشه ‌، تو ایران کم پیدا میشه و اکثر کارایی که موجود هست رو با دانش متوسط هم میشه انجام داد و برای همین رقابت خیلی زیاد هست و اصلا تضمینی نیست که شما بتونی تنها بر اساس سواد و معلومات و مهارت های خودتون کار پیدا کنید.

این چیزهایی که نوشتم بر اساس تجربه های من تو این چندسالی هست که مشغول به کار شدم( چه بخش خصوصی‌، چه دولتی ). ممکنه خیلی‌ها باهاش موافق نباشن. قصدم هم نا امید کردن کسی نیست. اما به نظرم اگه می خواید وارد بازار کار بشید مهمترین چیز اینه که یه شناخت نسبی از بازار پیدا کنید و با حقایق اون( چه منفی و چه مثبت )آشنا بشید.
.

I am Lucifer
The god of hell fire
To see you suffer
Is my only desire
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sajede , arshad91 , آرمین , mosavat , SepidehP , sss , amvag , frZne , elham joon
ارسال: #۲۳
۰۷ اسفند ۱۳۸۹, ۰۴:۰۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ اسفند ۱۳۸۹ ۰۴:۱۱ ب.ظ، توسط mosaferkuchulu.)
(۰۶ اسفند ۱۳۸۹ ۱۲:۰۲ ب.ظ)danialfx نوشته شده توسط:  
(06 اسفند ۱۳۸۹ ۰۸:۳۹ ق.ظ)arshad91 نوشته شده توسط:  در مورد گرافیک انیمیشن بیشتر توضیح میدی؟..طراحی فرق نمی کنه با چه نرم افزاری؟..تخصص شبکه حتما نیاز به مدرک اموزشگاه داره؟
سلام
من اطلاع دقیقی از نحوه کار بچه های گرافیک ندارم.
ولی اون چیزی که معلومه اینکه کسی که گرافیک کار میکنه نیاز هست که چند تا نرم افزار بلد باشه.
مثل‌: فوتوشاپ، این دیزاین، فری هند، کورل، ایلوستریتور، مکس . مایا
انیمیشن هم که اطلاعات میخواین باید سه شنبه‌ها شبکه اموزش رو ببینین که اموزش انیمیشن دارن.
اگه علاقه به گرافیک دارین بهم ایمیل بدین. میتونم شما رو به یکی از دوستام که گرافیک کار میکنه معرفی کنم ازش اطلاعات بگیرین. من اطلاعات زیادی ندارم.

برای شبکه هم بستگی به خودتون داره که بخواین چه کاری انجام بدین. مطمئنا اگه مدارکی مثل mcitp و ccna بگیرید میتونید خیلی راحت‌تر تو شرکت‌ها برای کار شبکه استخدام بشین.

نرم افزار هایی که توی زمینه‌ی انیمیشن سازی هست از معروفترین هاش ۳dmax و maya و...است.!معمولا برای اینکه حرفه ای شی توی این زمینه یکی دو سال تمرین شبانه روزی احتیاج هست!چون انیمیشن سازی فقط یاد گرفتن اینکه با یه نرم افزار چطور باید کار کنی نیست اون شاید خیلی یادگیریش طول نکشه اما خلاقیت زیاد و تمرین و تمرین و تمرین لازمشه!
بازارش توی ایران نمی شه گفت خوبه!امید بهبود اما هست!
جدیدا ایران داره بازی درست می کنه و انیمیشن که جای امید واری هست.ممکنه توی شرکت های تبلیغاتی هم بتونین کار کنین.اما باید حرفه ای باشین که اونم زمان بر هست!
فکر می کنم این روزا بازار php هم خوبه!

سپیده که سربزند در این بیشه زار خزان زده شاید گلی بروید شبیه آنچه در بهار بوئیدیم
پس به نام زندگی هرگز مگو هرگز.
۰
۰
ارسال: #۲۴
۰۷ اسفند ۱۳۸۹, ۰۵:۲۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ اسفند ۱۳۸۹ ۰۵:۳۳ ب.ظ، توسط mosavat.)
(۰۶ اسفند ۱۳۸۹ ۱۱:۰۳ ب.ظ)sal_dovomi نوشته شده توسط:  فقط شبکه.ممکنه قدیما مرد‌ها تو کار شبکه ترجیح داده میشدن ولی الان اصلا انطوری نیست.تو هرزمینه ای فقط باید کار بلد باشید و خودتونو نشون بدید.خانم و آقا نداره.اتفاقا اگرخانوم باشید مثل یه آقا جسارت داشته باشین و دانشتون زیاد باشه خیلی هم مورد احترام ترید.

نه ‌، به هیچ عنوان اینطور نیست ‌، حالا تهران رو شاید به احتمال ضعیف خانومها رو هم در کار شبکه تا حدودی مشارکت بدن ‌، اما در مورد شهرستانها به هیچ عنوان اینطوری نیست ‌،
بحث سر اینه که موسسات آموزشی ‌، بدون اینکه در مورد بازار کار دوره های آموزشیشون اطلاعات درست و واقعی به افراد بدن ‌، فقط میخوان بازار گرمی کنند که یه کلاسی به حد نصاب برسه و یه پولی بگیرن ،
این ما هستیم که بایستی با دید باز و منطقی مسیر شغلی مون رو انتخاب کنیم
(۰۶ اسفند ۱۳۸۹ ۱۱:۰۹ ب.ظ)lucifer نوشته شده توسط:  راستش به نظر من کسایی که می خوان برن تو فیلد برنامه نویسی‌، اگه بخوان برنامه نویسی وب رو دنبال کنن‌، حتما حتما نیاز هست تا با طراحی وب و گرافیک هم تا حدود زیادی آشنا باشن‌، یعنی حتما بایستی کار با جاوا اسکریپت‌، و فریم ورک های اون مثل Jquery رو بلد باشند. آشنایی کامل با CSS جزو واجبات هست و بایستی بتونن براحتی با فتو شاپ و دریم ویور هم کار کنن . چون تو اکثر شرکت‌ها طراحی وب و برنامه نویسی وب از هم تفکیک نشدن و از برنامه نویس انتظار آچار فرانسه بودن رو دارن.

دیگه آشنایی با HTML یا مثلا آشنابودن با SQl Server و ... هم جزو بدیهات حساب میشه.

برای شبکه هم بهتره به نظر من اولا با شبکه های ویندوزی شروع کنید دوره های MCSA/MCSE یا ورژن جدیدتر اون MCITP.

کار برای این دوره‌ها بیشتر هست. بعد اگر شانس آوردید و تونستید جایی مشغول به کار شید که نیاز به کار با سوییچ‌ها و روتر های سیسکو داشت دوره های CCNA و ... رو بگذرونید چون متاسفانه بخصوص تو شهرستانها‌، سازمان های دولتی اکثرا پشتیبانی روتر‌ها و سوییچ های خودشون رو به شرکت های معروف تهران و شهر های بزرگ میدن و امکان کار کردن مستقیم با روتر‌ها برای حتی کارمندای اون اداره هم خیلی مهیا نیست.

دوره های شبکه رو هم خودتون می تونید بخونید‌، بخصوص دوره های ویندوزی رو که می تونید توخونه با نرم افزار هایی مثل Vm Ware یه شبکه مجازی درست کنید. البته اگر یه دوره ای هم برید و مدرک یکی از موسسه‌ها رو گیر بیارید خوبه.
البته مهمترین از همه اینا اینه که بتونید یه مدتی به طور عملی‌، تجربه کسب کنید.

کلا الان دست تو کامپیوتر زیاد شده( برنامه نویسی و شبکه )و کار پیدا کردن خیلی سخت شده.( منظورم از کار اینجا مثلا بیگاری با حقوق برجی ۲۰۰ تومن نیست. )

زیاد شنیدیم که می گن اگه سواد داشته باشی همیشه کار هست ولی مشکل این جاست که کارایی که نیاز به سواد و مهارت و تجربه بالا داشته باشه ‌، تو ایران کم پیدا میشه و اکثر کارایی که موجود هست رو با دانش متوسط هم میشه انجام داد و برای همین رقابت خیلی زیاد هست و اصلا تضمینی نیست که شما بتونی تنها بر اساس سواد و معلومات و مهارت های خودتون کار پیدا کنید.

این چیزهایی که نوشتم بر اساس تجربه های من تو این چندسالی هست که مشغول به کار شدم( چه بخش خصوصی‌، چه دولتی ). ممکنه خیلی‌ها باهاش موافق نباشن. قصدم هم نا امید کردن کسی نیست. اما به نظرم اگه می خواید وارد بازار کار بشید مهمترین چیز اینه که یه شناخت نسبی از بازار پیدا کنید و با حقایق اون( چه منفی و چه مثبت )آشنا بشید.
.

اینجا یه دونه دکمه "تشکر" بیشتر نداره‌، برای همین باز هم مینویسم که بشه دو تا تشکر Tongue

مرسی ‌، متشکر ‌، اطلاعات خیلی خوبی بود
۱
۰
ارسال: #۲۵
۰۸ اسفند ۱۳۸۹, ۰۷:۳۵ ق.ظ
شبکه فیلد گسترده ایه. منظورم اینه که از این کلمه هر کسی یه برداشتی داره که تقریبا گنگ و اشتباه هم هست.

چیزی که در بازار کار به شبکه معروفه به این قسمت‌ها دسته بندی می شه:

- شبکه پسیو passive یا همون زیر ساخت سخت افزاری شامل کابل کشی و سوکت زنی و راه اندازی وایرلس و ...
- شبکه سازی Networking یعنی توانایی اتصال نقطه به نقطه یا چند نقطه از لحاظ نرم افزاری
- سرویس های شبکه Network Services

فیلد اول که دوستان توضیح دادن کار مردونه و سنگینه. به شخصه تجربه یه پروژه پسیو رو داشتم و واقعا عرق‌ام رو درآورد. با اینکه محوطه یه ساختمون دو طبقه با ۷ اتاق در هر طبقه بود اما حدود ۲ هفته طول کشید و ما که یه تیم سه نفری بودیم جدا دیگه گریه مون در اومده بود بس که کار سنگین بود. مسائلی که باهاش درگیر بودیم، دریل و سوراخ کاری و کابل کشی و سوکت زنی و داکت زنی و ... این مسائل بود.

فیلد دوم رو اگر می خواید شروع کنید‌، خوب داشتن دانش Network+ الزامیه که کسانی که درس شبکه رو پاس کردن، تقریبا این مساله رو بهش مسلط هستن و Network+ چیز خاصی نداره.
بیشتر که بخواید وارد این فیلد بشید، می تونید کورس های Cisco رو بگذرونید یا ویدئوهاش رو شخصا ببینید. من طی حدود دو سال حدود ۴۰۰ گیگابایت ویدئو آموزشی جمع آوری کردم و که تقریبا تمامی این کورس‌ها رو پوشش می ده (بعلاوه دامنه وسیعی از کورس های کمپانی های دیگه)
کورس های سیسکو به چند دامنه و چند سطح طبقه بندی می شن که دامنه‌ها با سطوح تقاطع دارن. یعنی شما می تونید هر کورس رو در هر یک از سطوح بگذرونید و مدرک اش رو دریافت کنید که سطوح بالاتر نیاز به سطوح پایینتر به عنوان پیش نیاز دارن.
سطوح:
کاردان (Associate)
کارشناس (Professional)
متخصص (Expert)
و ...

دامنه ها:
مسیریابی و سوئیچینگ (Routing & Switching)
انتقال صدا از طریق آی پی (Voice over IP) یا به اختصار VoIP
شبکه های بیسیم (Wireless)
امنیت شبکه (Security)
و ...

در این فیلد شما باید پروتکل های ارتباطی شبکه نظیر TCP/IP و IPX/SPX و ... رو بشناسید.
همینطور باید قادر به عیب یابی و رفع مشکل ارتباطی شبکه بکنید که اساسش شناخت پورتکل‌ها و دیک دقیق و عمیق سوئیچینگ هست و در پاره ای موارد هم مسیریابی.
در بین دامنه ها، معروفترین و عمومی ترین‌، دامنه اول، یعنی مسیریابی و سوئیچینگ هستش.

فیلد سوم که فیلد سرویس های شبکه است، به اندازه ای گسترده است که هیچ دو نفری نمی تونید پیدا کنید که معلومات و توانایی های یکسان در این فیلد داشته باشن.
هرگونه سرویسی که در شبکه به کلاینت‌ها و به یوزر‌ها ارائه می شه کرد در این قسمت قرار می گیره.
کمپانی مایکروسافت دامنه وسیعی از سرویس‌ها رو با نرم افزار‌ها و سلوشن هاش پوشش می ده و کمپانی هایی نظر Sun (قبل از ادغام با اوراکل)‌، اوراکل‌، سیسکو‌، ادوب، IBM و ... هم در این زمینه زیاد کار کردن.
سرویس‌ها در یک دسته بندی کلی شامل:

- سرویس های ایمیل (نظیر Exchange و MDaemon و OCMES و Open-Xchange و ...)
- سرویس های مدریت اسناد، ارتباطات و همکاری (نظیر Sharepoint و Alfresco و PPS و Oracle Beehive و Lotus و ...)
- سرویس های وب و وبسایت (نظیر آپاچی و IIS و ...)
- سرویس های امنیتی (نظیر ISA و TMG و ...)
- سرویس های پراکسی (نظیر Squid و ISA و CacheXpress ...)
- سرویس های مدیریت محتوا و ویکی
- سرویس های مکالمه و ویدئو کنفرانس (نظیر MOCS و Lync و Cisco UCM و Adobe Acrobat Connect و ...)
- سرویس های اکانتینگ و حسابرسی (نظیر ISPUtil و ...)
- سرویس های دایکرتوری( نظیر IBM Tivoli Directory Server و MS Active Directory و Novell eDirectory و Oracle Internet Directory و OpenLDAP و ...)
- سرویس های مجازی سازی (نظیر VMWare و Hyper-V و Oracle VM و IMB Power VM و Xen و ...)
- و ...

شادی و پیروزی همه تون رو امید دارم. CoolBig GrinTongue

رتبه ١ کنکور دکتری ١۴٠٣ مهندسی فناوری اطلاعات با تراز ٨۵٠٠
قله بعدی: دانشگاه تهران Cool

با فاصله، قدرتمندترین افزونه برای افزایش سرعت وبسایت‌های وردپرسی در مراحل نهایی توسعه و آزمون هست و در سال ۱۴۰۳ به شکل رایگان عرضه خواهد شد
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mosavat , mosaferkuchulu , SepidehP , Maryam-X , Helmaa , fatemesoleimani , sss , M*Gh , chaka , fatima.sr68 , elham joon
ارسال: #۲۶
۰۸ اسفند ۱۳۸۹, ۰۹:۵۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ اسفند ۱۳۸۹ ۰۵:۵۰ ب.ظ، توسط mosavat.)
توضیحاتتون خیلی عالی بود
واقعا ممنونم
۰
۰
ارسال: #۲۷
۰۸ اسفند ۱۳۸۹, ۱۰:۱۳ ق.ظ
خواهش می کنم. خوشحالم که مفید بوده.
لطفا متون طولانی رو تگ نکنید. ممنون می شم پست تون رو ویرایش کنید.

رتبه ١ کنکور دکتری ١۴٠٣ مهندسی فناوری اطلاعات با تراز ٨۵٠٠
قله بعدی: دانشگاه تهران Cool

با فاصله، قدرتمندترین افزونه برای افزایش سرعت وبسایت‌های وردپرسی در مراحل نهایی توسعه و آزمون هست و در سال ۱۴۰۳ به شکل رایگان عرضه خواهد شد
۰
۰
ارسال: #۲۸
۰۸ اسفند ۱۳۸۹, ۰۵:۴۹ ب.ظ
(۰۸ اسفند ۱۳۸۹ ۱۰:۱۳ ق.ظ)bijibuji نوشته شده توسط:  خواهش می کنم. خوشحالم که مفید بوده.
لطفا متون طولانی رو تگ نکنید. ممنون می شم پست تون رو ویرایش کنید.

چشم ‌، این هم به دستور شما اجرا شد آقای ناظم ،

راستی خط کشتون کو ؟!

Tongue
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: bijibuji
ارسال: #۲۹
۰۹ اسفند ۱۳۸۹, ۱۲:۰۷ ق.ظ
سلام به همه دوستای مانشتی گل
راستش نمیدونستم در خواستم رو کجای سایت بنویسم اینجا نوشتم امید وارم بد جا نباشه.
یه سوال داشتم یعنی بیشتر میخوام راهنماییم کنید. الان ترم اخر آی تی هستم می خوام سال دیگه ارشد هوش شرکت کنم .توی دانشگاه هم هیچی یاد نگرفتم فقط این ۴ سال اسم دانشجو روم بود و بس دریغ از یه برنامه یا سایت درست حسابی که بتونم خودم بنویسم یعنی اصلا به رشتم علاقه نداشتم یا شاید به خاطر این بوده که توی دانشگاه ما اساتید به دانشجو‌ها جهت نمیدن فقط باری به هر جهت میان سر کلاس یه چیزایی میگن و میرن و الان بعد ۴ سال فهمیدم چه دورانی رو از دست دادم.تازه فهمیدم دانشگاه معتبر یعنی چی دانشگاههایی مثل شریف وشیراز و اصفهان و...الکی معروف نشدن . ولی الان بعد از ۴ سال تازه دارم به کامپیوتر علاقه مند میشم میخوام از همین الان شروع کنم و توی رشته کامپیوتر هم عملی هم نظری یه چیزایی یاد بگیرم.راستش توی دانشگاه خودم کسی رو نمیشناسم که بتونم ازش راهنمایی بگیرم شاید به این علت هست که اونها هم مثل من هستن .توی دانشگاه ما کامپیوتر و آی تی فقط لیسانسش هست و من به بچه هایی که توی این ۲ رشته در مقاطع بالاتر درس میخونن دسترسی ندارم تا راه وچاه رو ازشون بپرسم. اساتید هم که بعضی هاشون قربونشون برم هر کدوم یه چیزی میگن و به نظرم ما دانشجو های بی سواد رو رقیب خودشون میدونن و درست حسابی راهنمایی نمیکنن. .برای همین ناچار شدم اینجا پیام بزارم و از بچه های مانشت کمک بخوام و در رابطه با موضوعات زیر راهنمایی بگیرم

۱/ با توجه به این که هر دانشجو رشته کامپیوتر و آی تی باید بتونه حد اقل یه برنامه بنویسه میخوام یک زبان برنامه نویسی رو کامل یاد بگیرم زبانی که اولا توی بازار کار به درد بخوره و ثانیا توی ارشد گرایش هوش هم کاربرد داشته باشه.نمی خوام از این شاخه به اون شاخه بپرم چون فرصت کمه . این روزا یکی میگه جاوا اون یکی میگه سی شارپ یکی میگه اینا رو ول کن شبکه یاد بگیرو...
۲/ می خوام توی زمینه هوش مصنوعی اطلاعاتم رو بالا ببرم به طوری که هم با نرم افزار‌ها و برنامه های این رشته اشنا بشم هم با فیلد های کاری ومطالعاتی تحقیقاتی این رشته از دوستان کسی سایت یا کتابی میشناسه که این رشته رو بخوبی معرفی کنه؟ اخه یه درس ۳ واحدی هوش که توش فقط الگوریتم و این چیزا گفته بود برای شناسوندن این رشته به دانشجو‌ها کمه.
با تشکر از همه‌ی مانشتی ها

شکست ها، ستون های موفقیتند
۰
۰
ارسال: #۳۰
۰۹ اسفند ۱۳۸۹, ۱۲:۲۳ ق.ظ
(۰۹ اسفند ۱۳۸۹ ۱۲:۰۷ ق.ظ)MIT نوشته شده توسط:  1. با توجه به این که هر دانشجو رشته کامپیوتر و آی تی باید بتونه حد اقل یه برنامه بنویسه میخوام یک زبان برنامه نویسی رو کامل یاد بگیرم زبانی که اولا توی بازار کار به درد بخوره و ثانیا توی ارشد گرایش هوش هم کاربرد داشته باشه.نمی خوام از این شاخه به اون شاخه بپرم چون فرصت کمه . این روزا یکی میگه جاوا اون یکی میگه سی شارپ یکی میگه اینا رو ول کن شبکه یاد بگیرو...

اگه اولین زبون برنامه نویسی رو میخواین یاد بگیرین. پیشنهاد من خانواده c هست و به طور کلی میتونین با c++ شروع کنین.
اول اینکه زبون برنامه نویسی پر طرفداریه
دوم اینکه با یادگیری c . دیگه یادگیری سی پلاس پلاس و c# و همچنین Php هم خیلی اسون میشه.
البته این پیشنهاد شخصی منه.
ضمن اینکه این روزها خیلی‌ها جاوا رو پیشنهاد میدن. البته نمیدونم چه دلایلی دارند .
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: MIT

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست راهنمایی جهت اتمام پایان نامه Maryam-X ۰ ۰ ۰۶ شهریور ۱۴۰۱ ۰۸:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Maryam-X
  ۷ قانون طلایی یادگیری آسان مکالمه زبان انگلیسی morweb ۱۲ ۱۱,۰۷۳ ۰۶ خرداد ۱۴۰۰ ۰۳:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  رودمپی برای یادگیری برنامه نویسی Doctorwho ۰ ۱,۶۰۴ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  یادگیری لغات حیاتی زبان انگلیسی cyruskingsolomon ۰ ۲,۱۷۴ ۰۷ اسفند ۱۳۹۹ ۰۴:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  تهیه کتاب یادگیری الکترونیکی هادی اسماعیلی lotuss ۰ ۱,۷۷۰ ۲۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۲:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: lotuss
  سوال یادگیری ماشین isoa ۳ ۳,۹۲۴ ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ ۰۶:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: BBumir
  چرا یادگیری برنامه نویسی ؟ elecomco ۰ ۲,۲۸۸ ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۲:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: elecomco
  اکانت تست جهت کلاس مجازی رایگان SamanehRashvand ۰ ۱,۹۸۹ ۱۶ اسفند ۱۳۹۸ ۰۳:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SamanehRashvand
  درآمد شما در سایت هایی مثل کافه بازار و مایکت چقدر است؟ applepeach ۴ ۷,۶۰۲ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  بهترین منبع برای یادگیری برنامه نویسی اندروید M30 ۲ ۴,۴۸۱ ۰۷ دى ۱۳۹۸ ۰۶:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: koosha_ad

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close