زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۷:۰۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

۵۴۳ گرایش ۱ و ۴

ارسال:
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۲:۵۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۵:۴۷ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
۵۴۳ گرایش ۱ و ۴
با سلام خدمت دوستان عزیز. من شاغل (دولتی) و متأهل هستم. ان شاء الله قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا را هم دارم. میزان شهریه تحصیلات هم برام مهمه (هرچی کمتر بهترBig Grin). رتبه ارشدم هم ۵۴۳ گرایش ۱ و ۴ شده. با این ملاحظات، بعد از انتخاب روزانه و شبانه، در انتخاب :

۱- پردیس خودگردان
۲- غیر انتفاعی
۳- مجازی
۴- پیام نور
دچار تردید شدم. پردیس خودگردان و غیر انتفاعی آموزشی و پژوهشی هستن و طبق اطلاعاتی که من کسب کرده ام، برای مقطع دکترا از طرف دانشگاه ها قابل پذیرش ترند. مجازی ها و پیام نور آموزش محور هستن و ظاهراً گیر می دن بهش ( توی آزمون دکترا نه، توی مصاحبه به خاطر نداشتن پایان نامه).

حالا سؤال من اینه که:

اولاً آیا این اطلاعات بالا درست هستن؟ تا چه حد صحت دارن؟

ثانیاً اگر جواب سؤال بالا مثبته، آیا با تلاش مضاعف در مقطع ارشد و ارائه چندتا مقاله توی کنفرانس های داخلی و احتمالاً داشتن مقاله در ISI (هرچند می دونم که خیلی سخته) می شه ضعف تحصیل تو شیوه آموزش محور رو جبران کرد؟ آیا راهکارهای دیگه ای هم برای جبران این ضعف وجود داره (مثل شاگرد ممتاز شدن)؟

ثالثاً اگر هدف فقط گرفتن مدرک ارشد باشه و اصراری بر ادامه تحصیل در مقطع دکترا نباشه، بین ۴ انتخاب بالا، کدوم از لحاظ اعتبار مدرک برای ورود به بازار کار بهتره (به ترتیب اولویت)؟

چهارم اینکه برای ادامه تحصیل خارج از کشور، کدوم یکی (غیر انتفاعی یا مجازی) اعتبار بیشتری داره و قابل قبول تره؟

پنجم اینکه رتبه بندی مراکز غیر انتفاعی تو رشته آی تی چطوریه(کدوم بهتره و کدوم بدتر)؟

ممنون می شم اگه دوستان سریع پاسخ بدن. با سپاس فراوان.

یک دلشکسته گـر که دعـاگویتان شـود
به زآنکه خود نشسته و عمری دعا کنید

وقتی خدا می بخشد، من که باشم که نبخشم(نلسون ماندلا-۴۶۶۶۴)
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۲:۴۵ ب.ظ
لطفاً برای انتخاب رشته ( ۵۴۳ گرایش ۱ و ۴ ) راهنمایی کنید
سلام
با توجه به اینکه هزینه برات مهمه اول از همه توی لیستت پردیس خودگردان رو بزار کنار چون ترمی ۳تا ۵ میلیون برات آب می خوره.
اما در مورد آموزش محور بودن اینجور نیست که فقط مجازی ها و پیام نورها آموزش محور باشن.دانشگاه های مثل صنعتی شریف یا دانشگاه الزهرا یا دانشگاه قم و شیراز و ... هم برای دوره های شبانه خیلی وقت ها آموز محور هم میگیرن و طوری نیست که درجه و مدرک و دانشگاه رو این دوره آموزشی بخواد زیر سوال ببره اما خوب بالاخره آموزش محورن دیگه...

اولاً که اطلاعاتتون تا حدی درستن. اما اونجور که تو دفترچه فکر میکنم خوندم نوشته بود مدرک دوره های مجازی مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات و فناوری هستش! تو کشور ما هم هرچی مورد تایید این وزارت باشه برای ادامه تحصیل مشکلی نداره.
حتی من درمورد دانشگاه های خارج از کشور هم تحقیق کردم و مدرک مجازی رو خیلی جاها قبول میکنن که هیچ... حتی اگه دانشجوی مجازی باشی چنان تحویلت میگیرن که...(حتی یه مقداری امتیاز هم بخاطر مجازی بودن مدرک بهت میدن!) چون تو کشورهای دیگه Virtual learning یا همون آموزی مجازی خیلی جا افتاده تر از کشور ماست.

دوماً منم شنیدم که آموزش محور بودن یه دوره رو میشه با ارائه یه سری مقالات و تحقیق و تالیف و اینجور کارا خیلی با ارزشتر کرد مدرک رو...

سوماً نظر من به ترتیب الویت این چهار مورد اینه ۱/غیرانتفاعی ۲/پیام نور ۳/مجازی ۴/پردیس خودگردان
اگه دورو بر محل زندگیت غیرانتفاعی یا پیام نور هست بدن شک برو اونجا وگرنه گزینه بعدیت مجازیه چون پردیس ته تهش فکر میکنم ۱۵ تا ۲۰ میلیون برات آب بخوره. اگه نمیخای مدرکت مجازی باشه و ۱۵-۲۰رو داری پردیس میشه یه گزینه خوب.

چهارماً! اینو یکم بالا توضیح دادم. اما درکل به نظر من مجازی یه دانشگاه خوب ارزشش بیشتر از غیرانتفاعی یه موسسه توی شهرستان خیلی دوره!
فکر کن مجازی شهید بهشتی یا خواجه نصیر یا ...
بازم نظر خودتون مهمه.

پنجماً از بین غیرانتفاعی های آی تی امسال دانشگاه امام رضا بعد علوم فنون مازنداران و بعد موسسه تعالی قم... اینا برای گرایش آی تی بود.اما درکل غیرانتفاعی رو به نظرم با محل زندگیت هماهنگ کن! متاهل باشی شاید رفت و آمد برات آسون نباشه...

اینا نظر من و چیزایی بود که شنیدم.تصمیم نهایی قطعاً با خود شماست.
امیدوارم موفق وپیروز باشید.

خدایا!!!
مرا به ابتذال ارامش و خوشبختی مکشان. اضطرابهای بزرگ ٫ غم های ارجمند و حیرت های عظیم را به روحم عطا کن . لذتها را به بندگان حقیرت ببخش و درد های عظیم را به جانم ریز...
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: white bird , persian_boy , hamed_benz
ارسال:
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۱:۵۱ ب.ظ
۵۴۳ گرایش ۱ و ۴
(۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۲:۴۵ ب.ظ)Eng_Sara نوشته شده توسط:  سلام
با توجه به اینکه هزینه برات مهمه اول از همه توی لیستت پردیس خودگردان رو بزار کنار چون ترمی ۳تا ۵ میلیون برات آب می خوره.
......

اینا نظر من و چیزایی بود که شنیدم.تصمیم نهایی قطعاً با خود شماست.

خواهر عزیزم سارا خانم گل! ممنونم از وقتی که گذاشتین و اینقدر کامل به سؤالات من پاسخ دادین. تقریباً تمام ابهاماتم واسه انتخاب رشته با توضیحات شما و بقیه دوستانیکه باهاشون مشورت کردم برطرف شده. من نهایتاً اینطوری تصمیم گرفتم انتخاب هام رو سورت کنم. با توجه به اینکه من تو اراک هستم می خوام نظرتون رو بدونم:

۱- روزانه تهران
۲- شبانه تهران
۳- روزانه شهرستان های اطراف (سورت از نزدیکترین به دورترین)
۴- شبانه شهرستان های اطراف (سورت از نزدیکترین به دورترین)
(تو ۴ انتخاب بالا، آموزش محوراشون تو هر کدوم اولویت آخرن)

۵- غیر انتفاعی (سورت از نزدیکترین به دورترین)- آموزش محورا آخر همه
۶- مجازی (آموزش محور)- (سورت از نزدیکترین به دورترین)
۷- پیام نور بین الملل قشم
۸- پردیس خودگردان (به جز اونایی که تو کیش هستن Smile )

بازم مرسی از لطف خواهرانه ای که به من دارید.

۰
۰
ارسال:
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۲:۲۰ ق.ظ
۵۴۳ گرایش ۱ و ۴
خواهش میکنم.
منم با این رتبه ای که دارم یه همچین لیستی رو توی مغزم سورت کردم.
انتخاباتون خوبن فقط این گزینه ۷ دقیقاً کدش چیه؟؟؟!!! پیام نور بین الملل قشم؟ آهان همون عسلویه؟

امیدوارم که یه جای خوب قبول بشید با ۵۴۳ شانس شبانه و غیرانتفاعی رو دارید.در مورد غیرانتفاعی ها دانشگاه امام رضا فکر میکنم بهترین گزینست اونجور که بچه ها میگن تا ۴۰۰-۵۰۰پذیرش داره.

خدایا!!!
مرا به ابتذال ارامش و خوشبختی مکشان. اضطرابهای بزرگ ٫ غم های ارجمند و حیرت های عظیم را به روحم عطا کن . لذتها را به بندگان حقیرت ببخش و درد های عظیم را به جانم ریز...
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: persian_boy
ارسال:
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۹:۰۳ ق.ظ
RE: ۵۴۳ گرایش ۱ و ۴
(۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۲:۲۰ ق.ظ)Eng_Sara نوشته شده توسط:  خواهش میکنم.
منم با این رتبه ای که دارم یه همچین لیستی رو توی مغزم سورت کردم.
انتخاباتون خوبن فقط این گزینه ۷ دقیقاً کدش چیه؟؟؟!!! پیام نور بین الملل قشم؟ آهان همون عسلویه؟

امیدوارم که یه جای خوب قبول بشید با ۵۴۳ شانس شبانه و غیرانتفاعی رو دارید.در مورد غیرانتفاعی ها دانشگاه امام رضا فکر میکنم بهترین گزینست اونجور که بچه ها میگن تا ۴۰۰-۵۰۰پذیرش داره.

ببخشید من منظورم همون مرکز عسلویه با کد ۳۳۶۲۱ بودش. لینک وبسایتشم اینه:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

دارم تحقیق می کنم ببینم می شه مجازی توش خوند یا نه. اگه کلاس حضوری داشته باشه که بدردم نمی خوره ولی اگه بشه مجازی خوند، به نظرم از غیر انتفاعی بهتر باشه. چون امتحاناتش رو هم می شه تو شهر خودت بدی. به هر نتیجه ای که رسیدم، همینجا می گم. منم برای شما بهترین ها رو آرزو می کنم.

۱
۰
ارسال:
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۲:۴۴ ب.ظ
۵۴۳ گرایش ۱ و ۴
نتیجه چی شد؟ آیا میشه پیام نور امتحانات رو تو شهر خودمون بریم؟
۰
۰
ارسال:
۰۴ خرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۴۵ ب.ظ
RE: ۵۴۳ گرایش ۱ و ۴
(۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۲:۴۴ ب.ظ)kiantamar نوشته شده توسط:  نتیجه چی شد؟ آیا میشه پیام نور امتحانات رو تو شهر خودمون بریم؟

عزیز ببخشید من پستتون رو الان دیدم. گرچه برای انتخاب رشته دیگه دیره ولی باید بگم که هرچی با دانشگاه پیام نور عسلویه تماس گرفتم، جوابی در کار نبود. تو سایتشون هم یه پرسش گذاشتم ولی اون هم به جوابی نرسید. من پیام نور رو تو آخرین انتخاب ها(قبل از پردیس های خودگردان) زدم و خوب شد که تو اولویت های بالاتر نزدمش. چون سالی که نکوست از بهارش پیداست. از جواب ندادنشون معلومه که دانشگاهش خیلی درو پیکری نداره. موفق باشی. یا علی مدد.

۱
۰
ارسال:
۰۵ خرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۱۰ ب.ظ
۵۴۳ گرایش ۱ و ۴
برای ارشد پیام نور میتونید در شهر خودتون امتحان ها رو بدید،حتی اگر شهرتون اون رشته رو نداشته باشه.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: persian_boy

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  رتبه ۴١٩ نرم افرار، شبکه، رایانش امن Samira110 ۲ ۳,۶۷۲ ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ ۰۲:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: tarane.s
  ۲هوش، ۷معماری، ۴۳نرم‌افزار BBumir ۰ ۳,۲۸۵ ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ ۰۸:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: BBumir
Question احتمال قبولی با رتبه ۴۶۲ نرم افزار mhcavalier ۶ ۴,۵۰۲ ۱۹ خرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: sciencelover
  ساخت دیکودر ۴به ۱۶ با استفاده از دیکودر ۲به۴ zak ۳ ۴,۵۰۵ ۱۱ دى ۱۳۹۵ ۰۸:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
  ۴۹۴ نرم‌افزار سال ۹۵ zhir0 ۱ ۲,۵۴۳ ۰۱ مهر ۱۳۹۵ ۱۲:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: kh11
  فروش ۴کتاب کنکور آی تی به قیمت ۳۵ ت مونا۷۰ ۱ ۱,۲۷۸ ۱۹ شهریور ۱۳۹۵ ۰۷:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: مونا۷۰
  کمک در باب انتخاب رشته برای رتبه ۴۷۸ هوش clever ۱ ۲,۲۲۰ ۰۲ تیر ۱۳۹۵ ۰۸:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: snskn
  ۴۹۲ نرم‌افزار seyedmiladhashemi ۴ ۲,۳۲۸ ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۲۴ ق.ظ
آخرین ارسال: roodantnt
  دروس ارائه شده گرایش هوش مصنوعی در دانشگاه شما vosough ۰ ۱,۵۶۱ ۰۴ بهمن ۱۳۹۴ ۰۳:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: vosough
  نرم افزارهای مورد نیاز برای ارشد ای تی گرایش مدیریت سیستم های اطلاعاتی بهار۲۲۲۹ ۲ ۲,۰۱۹ ۱۶ شهریور ۱۳۹۴ ۰۱:۰۸ ق.ظ
آخرین ارسال: بهار۲۲۲۹

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close