زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۵۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

داستان شگفت انگیز رتبه ۱۴۹ گرایش معماری

ارسال:
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۶:۲۳ ق.ظ
یک ماجرا:
در دانشگاه غیر انتفاعی درس میدهم و سطح معلومات بچه ها به نسبت متوسطه و معلومه خیلی فعال نیستند (البته به بچه های غیر انتفاعی بر نخوره ! پارسال دوست خودم که غیر انتفاعی میخوند رتبه دو رقمی بدست آورد. پس من دارم کلی بحث می کنم.)
دیروز یدفعه یکی از دانشجویان اومد پیشم و به من گفت استاد من مجاز شدم واسه ارشد کمکم می کنید.
گفتم به به آفرین مبارکه بله که کمک می کنم و رتبه شو بهم نشون داد ۱۴۹ معماری
گفتم شاهکار کردی و ...
بعد گفتم خب به من می گی از روی چه کتابهایی خوندی؟؟؟
خیلی دوست داشتم این بنده خدا که چند ترم شاگردم بوده الان لیستی از کتب رو بیاره و بگه چقدر شب و روز درس خونده (دوستانیکه این رتبه رو آوردند میدونند چقدر زحمت کشیدند)
یه ذره مکث کرد و گفت استاد راستش رو بخواهید من اصلا خیلی نخوندم و همینطوری رفتم سر جلسه و حدسی سوالا رو جواب دادم.
بعد میگفت استاد به نظر شما انتخاب رشته بکنم یا اصلا نه!! گفتم چرا مرددی؟ گفت آخه یه عده زحمت کشیدند و من اصلا هیچی بلد نیستم ممکنه حق اونها ضایع بشه!!!
طفلی ، خیلی دلم بحالش می سوزه، میگفت استاد من هرجا قبول شم میدونم نمی تونم بکشم ...
حالا این چیه به نظر شما؟؟؟
بنده خودم معتقدم هیچ چیزی در این دنیا تصادفی نیست و اصلا هم به شانس اعتقادی ندارم.
یکی این وسط من رو راهنمایی کنه!!!
۲۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: H3NGAM3H , sahar121 , mohammadali1990 , Fardad-A , Behzad TP , Aurora , SaMiRa.e , sherkat , rezaei.m , annmary , d.KH , ReihanehTorkzadeh , ati314 , mortez28 , nina69 , pouri_sb , just4it , zibaziba , Mänu , hacker , shima_24 , arashmobileboy , ffss , shark , گنجشک , sara_sb92 , iApp , siloi , eng_majid , mahinjoon , esisonic , asiehmohammadian , fatemeh85 , ریحان , reyhaneh64 , salimeh , Sector
ارسال:
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۸:۴۲ ق.ظ
میشه.... من دو بار تا بحال اینطور دیدم... یکی از آشناها مکانیک میخوند...تنبل تنبل بود..شانسی همه رو زد واس ارشد...از شانسشم همه درست بود..رفته بود دانشگاه تبریز...
یکی دیگم دیدم...هم کلاسی خودم...اون که دیگه اصلا نگووووو آخر شانس...حتی بلد نبود با پاورپوینت تو کلاس برای ارائه هاش اسلاید بسازه..!!!!!....اما روزانه میخوند در کنار ما تو مقطع لیسانس..
شانس وجود داره... شاید از چند هزااار هزااار نفر یکی...در کل شانس به معنی کلمه یعنی، استفاده درست و به جا از فرصت های بسیار طلایی!!

[تصویر:  salavat14saqeb.ir_.jpg]
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990
ارسال:
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۰:۰۱ ق.ظ
راستش منم به شانس اعتقادی ندارم هر اتفاقی که تو این دنیا می افته حکمتی داره بنظرم انتخاب رشته کنه/
۶
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990 , sara_sb92 , MS.rezvan , sajaddandy
ارسال:
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۰:۲۷ ق.ظ
به نظرم اگر واقعا دانشجو ضعیفی هست و تصمیم به تغییر خاصی در روند درس خوندنش نداره نباید این کار رو بکنه. چون با ۱۴۹ جای نسبتا خوبی قبول میشه و احتمالا اونجا اینقدر فشار هست که باعث بریدن و انصراف دادنش بشه.
۲
۰
ارسال:
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۰:۵۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۰:۵۵ ق.ظ، توسط Fardad-A.)
بنظرم مشابه ایشان کم نیستند که انتخاب رشته کردند و الآن درس میخونن.البته زیاد هم نیستند. ولی همیشه و هر سال چند نفری کلا" شانسی در حد اعجاب قبول میشن.
بعضی هم رتبه هاشون خیلی بالا پایینه مثلا" فکر میکرده دویست بشه شده ۱۲/ و برعکس فکر میکرده زیر ۵۰ بشه شده ۳۵۰/

فقط بهش بگید یه کم ملایم انتخاب رشته کن و یه دانشگاه یه کم متوسط تر را بزن. تا کمی اونهایی که پشت سرت هستند خیلی بهشون ظلم نشه. بطور عادی با رتبه های امسال که رتبه های پایین معماری توسط نرم افزاریها و هوشی ها گرفته شده و اینکه شریف ۲۳ نفر میگیره ، احتمال خیلی ضعیف روزانه تهران، ضعیف پلی تکنیک و بعدش باحتمال زیاد علم و صنعت قبول میشه. بنظرم اگه شبانه بزنه تهران شانسش زیاده. بهشتی هم میتونه قبول بشه.
بهش بگید کمی فقط رعایت اونایی که خیلی زحمت کشیدن را بکن . ولی انتخاب رشته کن و یادت بمونه این اتفاق.بعدشم درست درس بخون ، تو هر امتحانی عادت نکن شانسی تست بزنی ،همیشه از این اتفاقا نمی افته.Big GrinBig Grin

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۲۷
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: SHF , mohammadali1990 , be_sooye_movafaghiat , yasermrz , Dark Knight , hacker , vidami , saiedattar , fa_karoon , Engineer , گنجشک , Pakzad , sara_sb92 , f2000 , pouyapor
ارسال:
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۱:۳۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۱:۳۶ ق.ظ، توسط Bache Mosbat.)
من یه دوست داشتم تو کنکور کارشناسی فرمول های فیزیکم حفظ نبود. در حد یه ساعتم نخونده بود. آزمون های مدرسه همیشه رتبش آخر بود. بعد کنکورو شانسی یا نمی دونم با تقلب شد رتبش شد ۵۰ . رفت کامپیوتر شریف.
بقیه شو نمی گم شاید گذرش به مانشت افتاد. Big Grin

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
۱۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ali.329 , M*Gh , omidranjbar , mohammadali1990 , ReihanehTorkzadeh , mehrdad372 , white bird , be_sooye_movafaghiat , zibaziba , Payam92
ارسال:
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۶:۳۷ ب.ظ
بر اساس یه بندی که تو شرایط سنجش بود ، سازمان سنجش میتونه ایشون رو دوباره مورد آزمون قرار بده. اون قانونه اینه که اگه رتبه کسی با سوابق تحصیلیش و اینا اختلاف فاحش داشته باشه، سنجش میتونه تو یک یا چند درس دوباره از اون فرد آزمون بگیره تا ببینه شانسی بوده یا نه. پس به این شاگردتون بگین صداشو جایی در نیاره !
۸
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990 , mehrdad372
ارسال:
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۹:۲۹ ب.ظ
مرسی از نظرات دوستان
ولی خب نمی دونم چرا نمی تونم شانس رو قبول کنم.
ولی می تونم بگم که خیلی با این قضیه شکه شدم ...
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990 , Mänu , sohei.la , MS.rezvan
ارسال:
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۹:۳۷ ب.ظ
RE: داستان شگفت انگیز رتبه ۱۴۹ گرایش معماری
شانس بنظرم وجود نداره ، بلکه قسمت هست .
من باشم
۱- بهش اعتماد بنفس میدم
۲- ازش میخوام بهترین دانشگاه های ممکنه رو بزنه

خدا رو چه دیدی، شاید تو جو قرار گرفت و شد یه فرد درس خون و فعال Smile

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۲۳
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: mehdi.m2 , mohammadali1990 , Aurora , avril22 , equilibrium , Mänu , vidami , saiedattar , sepid , - rasool - , سجاد۶۷ , luna , Eternal , Engineer , گنجشک , shima506 , SHF , homa , sajaddandy , elham joon , Sector
ارسال: #۱۰
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۱:۴۳ ب.ظ
واقعا شاید شانس نباشه بلکه حکمت باشه.حتماحکمتی داره که این شخص مسیرزندگیش تغییرکنه

دلیل پرواز پر نیست ؛پرواز , باور پرده ایست که به پرواز می اندیشد.
۸
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990 , The BesT , elham joon , Sector
ارسال: #۱۱
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۱:۵۵ ب.ظ
آخه از کجا معلوم که شانس بوده.
این بنده خدا بالاخره سوال و جوابها رو که یه بار خونده و جوابی رو که به نظرش درست بوده رو انتخاب کرده
شاید کلا استعدادش زیاده ولی خودش نمیدونسته.

هی ایـــــــــــــــــــــــــــــــــزد...
Angel
۱۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990 , Sector
ارسال: #۱۲
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۱:۱۷ ق.ظ
حکمت که نمیتونه باشه.گاهی پیش میاد.دوستم که اتفاقا تو همین مانشت هم هست امسال دروس تخصصی معماری رو۲۶ درصد شانسی زده!!! و حتی رتبه معماریش از هوش و نرمش بهتر شده.البته همون رشته خودش (هوش مصنوعی) انتخاب رشته کرد.
ملت چقدر شانس دارنا.نشد لااقل از این شانسا داشته باشیم...
۴
۰
ارسال: #۱۳
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۲:۲۶ ق.ظ
منم به شانس اعتقاد دارم
چون واسم در کنکور کاردانی به کارشناسی اتفاق افتاد.
خلاصه داستان اینه که کلاً١٠ روز خوندم اونم وسط خدمت وظیفه بود
بعدشم سر جلسه ملاً ١ ساعت بیشتر نتونستم بشینم.از بس که این اهوازمون گرمه
یادش بخیر دانشگاه جندی شاپور اهواز.واسم شانس دار بود واسه کارشناسی

هیج وقت دیر نیست
........................!!!
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: avril22 , sara_sb92 , Sector
ارسال: #۱۴
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۹:۰۰ ق.ظ
RE: داستان شگفت انگیز رتبه ۱۴۹ گرایش معماری
(۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۹:۲۹ ب.ظ)SHF نوشته شده توسط:  مرسی از نظرات دوستان
ولی خب نمی دونم چرا نمی تونم شانس رو قبول کنم.
ولی می تونم بگم که خیلی با این قضیه شکه شدم ...

آدم وقتی درس احتمال رو میخونه میتونه به راحتی میتونه با قضیه ای که شما اون رو قبول ندارید و شوکه شدید کنار بیاد

اتلاف وقت خودکشی واقعی است
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Sector
ارسال: #۱۵
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۹:۱۹ ق.ظ
منم یه بار تو آزمون پارسه همه‌ی سوالات معماری رو ۳ زدم ۶۶% اومد برام Big Grin

There is no there there.
۹
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mänu , shima_24 , sara_sb92 , f2000 , Payam92 , MS.rezvan , SHF , Sector

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۴۰۲ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۹۶۴ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۷۵۷ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
  دانشگاه صنعتی اصفهان یا گرایش معماری امیرکبیر sima84 ۰ ۱,۸۲۳ ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  منابع آزمون دکتری گرایش تجارت الکترونیک wskf ۳ ۶,۰۹۸ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Ametrine
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش معماری کامپیوتر انرژی مثبت ۱ ۴,۱۷۹ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۴۶۸ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  بهترین گرایش برای موقعیت شغلی تحلیل سیستم shahabkarimi00 ۳ ۵,۶۰۵ ۰۹ آذر ۱۳۹۹ ۰۳:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  فراخوان داستان کوتاه fas ۱ ۲,۷۳۷ ۰۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۰۳ ق.ظ
آخرین ارسال: mehrad1011
  بهترین گرایش ها برای اپلای در مقطع دکتری rezamim2020 ۰ ۲,۵۲۷ ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: rezamim2020

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close