زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۱:۵۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

آزمون ارشد ۹۲:مصاحبه با رتبه ۱۴ نرم افزار و ۱۱ الگوریتم

ارسال: #۳۱
۰۵ مهر ۱۳۹۲, ۱۱:۳۶ ب.ظ
RE: آزمون ارشد ۹۲:مصاحبه با رتبه ۱۴ نرم افزار و ۱۱ الگوریتم
(۰۵ مهر ۱۳۹۲ ۰۵:۳۷ ب.ظ)Alireza_1387 نوشته شده توسط:  سلام به آقای مسقطی ، خیلی خوشحالم که از دانشگاه ملایر یکی مثل شما قبول شد ، هم دانشگاهی قدیم مبارک باشه

سلام
خیلی ممنونم
انشالله موفقیت های شما رو شاهد باشیم در آینده نزدیک

انقدر شکست میخورم تا راه پیروزی را یاد بگیرم
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: omid7092
ارسال: #۳۲
۱۱ مهر ۱۳۹۲, ۰۵:۱۸ ب.ظ
سلام آقای مسقطی عزیز

من دانشجوی ترم یک کامپیوتر نرم افزار دانشگاه آزاد هستم و خیلی علاقه دارم به برنامه نویسی
و هدفم هم ادامه تحصیل ارشد در یک دانشگاه تاپ هست . چند تا سوال ازتون دارم :
۱- توصیه شما به من برای اینکه بتونم درست برنامه ریزی ۴ ساله بکنم چیست و باید چه کار کنم که معدلم بالای ۱۸ شود؟
۲-به نظر شما آیا فقط باید دروس همان ترم رو بخونم یا وقت میشود دروس ترم های اینده رو هم الان خواند ؟
۳- برای دروس تخصصی مثل مبانی کامپیوتر و ...... آیا باید حتما کلاس برنامه نویسی رفت یا میشود با کتاب رفرنس و ترجمه و حل تمرین این دروس رو هم برای معدل خواند و هم برای کنکور ؟
۴-آیا از الان باید کتاب رفرنس خواند یا باید بزارم وقتی زبانم تقویت شد آنها رو بخونم (آیا اصلا لزومی داره انگلیسی باشه یا ترجمش کافیه؟)
۵-آیا برای ادامه تحصیل در خارج از کشور رتبه ی ارشد تاثیری بر پذیرش دارد؟ مثلا اگر معدلم بالای ۱۸ شود و تافل هم بگیرم و رتبه ارشدم زیر ۴۰ بشه آیا میتونم درخواست پذیرش بدم ؟

متشکرم بابت مصاحبه زیبایتان
۰
۰
ارسال: #۳۳
۱۲ مهر ۱۳۹۲, ۰۲:۱۹ ق.ظ
سلام تبریک میگم
ازتون ۱سوال داشتم واسه پذیرش دانشگاه ها تو گرایش شبکه من رشتم ایتی نیست اما درسایی که تو کنکور ارشد ایتی میاد رو خوب بلدم واسه همین تصمیم گرفتم شبکه شرکت کنم اما نمیدونم قبولی تو دانشگاه شریف چقدر سخته میشه راهنمایی کنید
ممنون
۰
۰
ارسال: #۳۴
۱۲ مهر ۱۳۹۲, ۰۱:۳۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ مهر ۱۳۹۲ ۰۱:۳۹ ب.ظ، توسط Nima Masghadi.)
(۱۲ مهر ۱۳۹۲ ۰۲:۱۹ ق.ظ)Aida92 نوشته شده توسط:  سلام تبریک میگم
ازتون ۱سوال داشتم واسه پذیرش دانشگاه ها تو گرایش شبکه من رشتم ایتی نیست اما درسایی که تو کنکور ارشد ایتی میاد رو خوب بلدم واسه همین تصمیم گرفتم شبکه شرکت کنم اما نمیدونم قبولی تو دانشگاه شریف چقدر سخته میشه راهنمایی کنید
ممنون

سلام ،‌ شبکه ی شریف که ظرفیتش زیاد نیست ( زیر ۱۰ نفره) بنابر این قبولیش سخته باید خیلی زحمت بکشید. مثل هوش و نرم و سخت افزار نیست که ۲۳ تا با کنکور بگیره و ۲۰ نفرم بی کنکور!

اگر درس های آی تی رو خوب بلد باشید میشه امیدوار بود،‌ باید خیلی تلاش کنید تا رتبه عالی بیارید.

(۱۱ مهر ۱۳۹۲ ۰۵:۱۸ ب.ظ)omid7092 نوشته شده توسط:  سلام آقای مسقطی عزیز

من دانشجوی ترم یک کامپیوتر نرم افزار دانشگاه آزاد هستم و خیلی علاقه دارم به برنامه نویسی
و هدفم هم ادامه تحصیل ارشد در یک دانشگاه تاپ هست . چند تا سوال ازتون دارم :
۱- توصیه شما به من برای اینکه بتونم درست برنامه ریزی ۴ ساله بکنم چیست و باید چه کار کنم که معدلم بالای ۱۸ شود؟
۲-به نظر شما آیا فقط باید دروس همان ترم رو بخونم یا وقت میشود دروس ترم های اینده رو هم الان خواند ؟
۳- برای دروس تخصصی مثل مبانی کامپیوتر و ...... آیا باید حتما کلاس برنامه نویسی رفت یا میشود با کتاب رفرنس و ترجمه و حل تمرین این دروس رو هم برای معدل خواند و هم برای کنکور ؟
۴-آیا از الان باید کتاب رفرنس خواند یا باید بزارم وقتی زبانم تقویت شد آنها رو بخونم (آیا اصلا لزومی داره انگلیسی باشه یا ترجمش کافیه؟)
۵-آیا برای ادامه تحصیل در خارج از کشور رتبه ی ارشد تاثیری بر پذیرش دارد؟ مثلا اگر معدلم بالای ۱۸ شود و تافل هم بگیرم و رتبه ارشدم زیر ۴۰ بشه آیا میتونم درخواست پذیرش بدم ؟

متشکرم بابت مصاحبه زیبایتان

سلام
تبصره ۱ : بنده مسقدی هستم ( مسقطی یه جور شیرینیه Big Grin)

جواب سوالاتتون :
۱- برای اینکه معدلت بالای ۱۸ بشود باید درس بخونی Tongue اگر هر روز برای فردات برنامه ریزی داشته باشی یعنی بدونی فرا می خوای چیکار کنی همه چیز اوکی میشه. یه جدول هفتگی درست کن که سطر هاش روزهای هفته و ستون هاش رو به صورت ۲ ساعته جدا کن از ۸ صبح تا هر وقت که شب ها بیداری ( مثلا ۱۲ شب) . بعد هر روز بنویس که فردا در هر ساعت چیکار می خوای بکنی و بنابراون پیش برو. بی برنامه نباش
۲- در طول ترم باید دروس همون ترم رو خوند و در تابستون میشه دروس دو ترم بعد رو یه نگاهی کرد تا حداقل یک دید به دست بیاد ازشون. توصیه میشه اوقات فراغت رو به یادگیری مباحثی بپردازید که در دانشگاه تدریس نمیشه اما بازار کار اونها رو می خواد.
۳- دروس برنامه نویسی که توی کنکور نمیاد. اما برای یادگیری فقط نیاز به علاقه و تمرین هست. اینترنت پره از کلیپ های اموزشی . دانلود کنید و با تمرین پیشرفت کنید.
۴- سعی کنید از همین الان کتاب انگلیسی بخونید تا عادت کنید. با نصب یک دیکشنری babylon راحت میشه هر جا گیر کردید معنی کلمات رو پیدا کنید. ترجمه ها در ایران افتضاح هستند.
۵- پذیرش در خارج از کشور هزار و یک دنگ و فنگ داره . باید چیزی در شما ببینند که پذیرش بگیرید. اگر مقاله داده باشید در دوران کارشناسی در یکی از ژورنال ها تاثیر زیادی داره اما رتبه ی ارشد فکر نکنم. ما خودمون هم کنکور ارشد ایران رو قبول نداریم چه برسه با خارجی ها! اما تافل رو خوب اومدی ، حتما برو دنبالش بگیرش

یا علیHeart

۰
۰
ارسال: #۳۵
۱۲ مهر ۱۳۹۲, ۰۲:۱۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ مهر ۱۳۹۲ ۰۳:۰۲ ب.ظ، توسط Aida92.)
مرسی ک جواب دادید
راستش من از اول تیر شروع کردم واسه خوندن از اولش هدفم نرم افزار بود دروس مشترک رو میشه گفت توش خیلی خوبم .واسه الگوریتم و پایگاه و گسسته و امار مشکل ندارم اما درس ریاضی مهندسی و کامپایلر و طراحی پیاده سازی رو نخوندم
زبانم هم خوب نیست.
برام خیلی مهمه که دانشگاه خوب قبول شم چون دیدم درسای ایتی کمتر و راحت تره به این فکر افتادم که شبکه شرکت کنم.
به نظر شما چی کار کنم ؟ با این شرایط امید به دانشگاه های تهران هست واسه نرم افزار؟
ممنون که وقتتون رو میزارید و راهنمایی میکنید.

۱ سوال دیگه اکه همون راه نرم افزار خودم رو ادامه بدم به نظرتون وقت بزارم و کتاب ایهو یا کتاب مرجع طراحی پیاده سازی رو بخونم ؟
یا نه بیشتروقتم رو رو درسایی که قویترم بزارم ؟
الان برای ادامه راه چی کار کنم ؟
کتابایی که خوندم ایناست
گسسته:پوران. امار:پارسه محاسبات:پوران الگوریتم:پوران.کورمن پایگاه:مقسمی و بعضی فصلا مرجع
منطقی:مقسمی.پوران معماری:پوران.دارم مدرسان میخونم نظریه:پوران.لینز سیستم:استاگلینز.پارسه
ساختمان:مقسمی
خیلی خیلی ممنون از وقتی که میزارید
۰
۰
ارسال: #۳۶
۱۳ مهر ۱۳۹۲, ۱۱:۴۲ ب.ظ
(۱۲ مهر ۱۳۹۲ ۰۲:۱۹ ب.ظ)Aida92 نوشته شده توسط:  مرسی ک جواب دادید
راستش من از اول تیر شروع کردم واسه خوندن از اولش هدفم نرم افزار بود دروس مشترک رو میشه گفت توش خیلی خوبم .واسه الگوریتم و پایگاه و گسسته و امار مشکل ندارم اما درس ریاضی مهندسی و کامپایلر و طراحی پیاده سازی رو نخوندم
زبانم هم خوب نیست.
....

نمیشه گفت درس های آی تی راحت تره , درس های آی تی هم سختی خودشو داره , اتفاقا به نظر بنده درس های نرم افزار راحت تره!
در مورد کتاب آیهو اصلا توصیه نمی کنم چون لزومی نداره . آیهو مرجعه , خیلی وقت باید بزارید برای خوندنش. با کتاب کامپایلر مقسمی من همه ی تست ها کامپایلر امسال رو درست جواب دادم. فقط کافیه تمرین زیاد حل کنید.

طراحی زبان ها هم همون مقسمی خوب بود من خوندم. بخواید پرات بخونید وقت نیست.

به نظر بنده همون درس های نرم افزار رو خوب بخونید و با تمرکز . انشالله با این انگیزه و پشتوانه علمی خوب حتما امید به شریف و تهران میشه داشت

۰
۰
ارسال: #۳۷
۱۴ مهر ۱۳۹۲, ۱۰:۵۴ ق.ظ
واقعا ممنون از کمکتون همون نرم رو باهمه توانم ادامه میدم
با ارزوی بهترین ها همدانشگاهی اینده
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Nima Masghadi
ارسال: #۳۸
۱۵ مهر ۱۳۹۲, ۰۵:۴۹ ب.ظ
خواهش می کنم
انشالله سال دیگه این موقع توی شریف زیارتتون کنیم
موفق باشید

۰
۰
ارسال: #۳۹
۱۹ مهر ۱۳۹۳, ۰۵:۱۰ ب.ظ
استفاده کردم از مصاحبه تون به شدت! و سپاس بسیار.
راستی گوگل که یه چیزی بوده با فکر یکی دیگه، من مطمئن‌ام بهتر از گوگل، یه ایده‌ی کامل‌تر از اون رو خواهیم دید از شما.

با هزار تومن می‌شه چیکار کرد؟
به درمان یه کودک سرطانی کمک کرد :-)
لینک زیر و پرداخت آنلاین

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Nima Masghadi , zahra_ce87
ارسال: #۴۰
۱۳ آذر ۱۳۹۳, ۰۵:۵۱ ب.ظ
مصاحبه خوبی بود

...Let it Go
۰
۰
ارسال: #۴۱
۱۱ دى ۱۳۹۳, ۰۲:۰۱ ب.ظ
خیلی مصاحبه خوبی بود من فعلا زبان میخونم زبانم خوب شه همزمان باهاش میخوام یه فیلدی رو تخصصی کار کنم بعد خدا بخواد برم ارشد آماده شم برای سال بعد ...
همیشه موفق باشید

You can't reach any skills without hardworking
Maybe you fall
You shouldn't give up
You should stand
and
Try again and again...
۰
۰
ارسال: #۴۲
۱۹ مرداد ۱۳۹۴, ۰۳:۱۷ ق.ظ
آقای نیما مسقدی یک احوالی از رفقا بپرسی بد نیست
تو اون کلاس ویژوال بیسیک درسته شما ماشین حساب سورس می کردی اما خداییش ما جمع ساده حل می کردیم ؟DodgyDodgy
گفتم بخندیم
بازم تبریک
دلمون واست تنگ شده آقا ااااا
۰
۰
ارسال: #۴۳
۱۹ مرداد ۱۳۹۴, ۰۵:۲۶ ب.ظ
(۱۹ مرداد ۱۳۹۴ ۰۳:۱۷ ق.ظ)pouyaall نوشته شده توسط:  آقای نیما مسقدی یک احوالی از رفقا بپرسی بد نیست
تو اون کلاس ویژوال بیسیک درسته شما ماشین حساب سورس می کردی اما خداییش ما جمع ساده حل می کردیم ؟DodgyDodgy
گفتم بخندیم
بازم تبریک
دلمون واست تنگ شده آقا ااااا

سلام پویا Smile

خوبی؟؟؟ آقا تو که خوره برنامه نویسی و هک و این چیزا بودی اون موقع که ما ماشین حساب سورس میکردیم تو سایت های کشور رو دونه دونه میاوردی پاییم :دی
منم دلم برات تنگ شده ، انشالله میبینمت به زودی

۰
۰
ارسال: #۴۴
۲۰ مرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۱۰ ق.ظ
نیما جان یه هفته دیگه تکلیفه انتخاب رشته ام معلوم میشه میام تهران بهت زنگ می زنم حتما ببینمت
شرکت تاسیس کردی یاد ما هم باشی

چرا تو مصاحبه ات ننوشتی تو راه دبیرستان سردمون می شد میزدیمش تو کچگ!!
یادش بخیر
۰
۰
ارسال: #۴۵
۱۶ بهمن ۱۳۹۴, ۰۸:۱۵ ب.ظ
RE: آزمون ارشد ۹۲:مصاحبه با رتبه ۱۴ نرم افزار
با سلام مصاحبتون رو خیلی اتفاقی دیدم و بسیار لذت بردم امیدوارم همیشه موفق باشین
توی مصاحبتون ذکر کردین که همه سوالات کامپایلر رو درست جواب دادین میخواستم بپرسم چه تمریناتی رو حل کردین
چون من با این درس خیلی مشکل دارم و برا کنکور ارشدم واقعا نمیدونم از رو چی بخونم که مفهومی متوجه مطالب بشم
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۷,۹۷۳ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  مصاحبه با رتبه ۵۱ آی تی و تجارت و ۷۷ شبکه و امنیت Rehe1994 ۵ ۶,۲۶۲ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arashi300
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۴۸۷ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۳,۹۳۶ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۱۵ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۱۶ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۷,۸۴۸ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۷,۹۴۵ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  رتبه ۵۴ علوم کامپیوتر و ۷۶ ریاضی ارشد ۱۴۰۰ Computer92 ۰ ۱,۹۹۴ ۰۸ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Computer92
  فیلم های مهندسی نرم افزار خلیلی فر osouly ۰ ۱,۹۰۲ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: osouly

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close