زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۲:۲۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

آزمون ارشد ۹۲: مصاحبه ی رتبه ۹ فناوری اطلاعات و ۳۲ شبکه و امنیت

ارسال:
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۰:۱۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ آذر ۱۳۹۲ ۰۴:۲۷ ق.ظ، توسط Amir V.)
اگه مایلید خودتون را معرفی کنید(نام و نام خانوادگی) و بگید متولد چه سالی هستید و اهل کدام شهرید؟ رتبه و رشته و گرایشتون را هم بفرمایید.
سلام به همه. امیر هستم از مشهد. خدا رو شکر رتبه ۹ گرایش فناوری اطلاعات و ۳۲ گرایش شبکه و امنیت رو کسب کردم.

۱- در چه رشته ای کارشناسی گرفتید؟ تمام شده یا در حال تحصیل هستید؟آیا کارشناسی پیوسته خوندید یا کاردانی و بعد کارشناسی؟
من شهریور ۹۱ فارغ التحصیل شدم. کارشناسی پیوسته خوندم رشته فناوری اطلاعات.

۲- با اجازه تون برگردیم به دوران نوجوانی و حتی کودکی ،چی شد که اومدین کارشناسی این رشته؟ چطوری وارد دوره کارشناسی شدین؟ یعنی با علاقه و شناخت این رشته را انتخاب کردین یا انتخابتون اول دانشگاه بود بعد رشته؟
والا یادم نیست چی شد که اومدم. ولی اون موقع ها من از طریقی با لینوکس آشنا شدم و به کامپیوتر علاقمند شدم و به هر حال اومدم IT. ولی خب یه علاقه‌ی نسبی داشتم ولی اونطور نبود که بگم یا IT یا هیچی!

۳- کدام دانشگاه کاردانی و کارشناسی را تحصیل کردین؟
دانشگاه آزاد مشـهد.

۴- در کارشناسی چطور دانشجویی بودید؟ از اونا که همیشه نمره خوبه کلاسند؟یا معمولی بودید؟ یا درسها را بر اساس علاقه میخوندید نه بخاط معدل یعنی از یک درس خوشتون میومد خوب میخوندین و بیست میگرفتین و یکی را دوست نداشتید فقط پاسش میکردید .
والا بچه درس خون نبودم ولی نمره‌هام خوب میشد از آخر که این نمره‌های خوب رو درصدیش تلاش خودم بود و درصدیش ارتباط با استادام که با همشون رفیق شده بودمTongue اکثر درس‌هام رو هم دوست داشتم بجز تحقیق در عملیات. از ریاضی و معادلات هم متنفرم هر چند که هر دوش رو ۲۰ گرفتم فک کنم!
توی طول ترم تقریبا هیچی درس نمیخوندم. فقط سر کلاس میشستم و آخر ترم هم از بچه‌ها جزوه می‌گرفتم و میخوندم و نمره می‌گرفتم.

۵- از کی به کنکور ارشد فکر کردید؟اصلاً ادامه تحصیل از ابتدای ورود به دانشگاه ، تو برنامه تحصیلی تون بود یا نه؟
از اول تو فکرش بودم. میدونستم که با لیسانس هیچکاری نمیشه کرد! هر چند که فوق هم زیاد فرقی نداره، ولی اگه توش دانشجوی خوبی باشی خوبه! خلاصه با قبول شدن یکی از دوستام منم کمی جوگیر شدم و مطالعه رو استارت زدم.

۶- آیا وقتی تصمیم گرفتید ارشد شرکت کنید همین رشته میخواستید امتحان بدید یا گرایش دیگری ولی بعدا" وقتی به برنامه ریزی رسیدین نظرتون این رشته و گرایش شد؟
من چون چند سالیه که تو زمینه‌ی شبکه تخصصی دارم کار میکنم، زیاد برام مهم نبود که چی بخونم. از طرفی میدونستم توی شبکه چیز خاصی یاد نمیگیرم واسه همین معماری نخوندم و مدیریت خوندم که برم گرایش IT یا تجارت که چارتا چیز جدید یاد بگیرم. ولی به هر حال الان تصمیم دارم توی ارشد شبکه کار کنم.

۷- میشه درصدها تون را در هر درس بگید. اگه بیش از یک رشته هم کنکور دادین هر دو را بگید.
من فقط IT کنکور دادم که درصدام ایناس:
زبان: ۳۲%
مشترک: ۳۷%
مدیریت: ۳۵%
تخصصی: ۵۱%
معماری: سفید
معدل موثر: ۱۷/۲۶ (هفده و بیست و شش صدم)

۸- آیا سال اولی بود که کنکور می دادید؟ اگه المپیادشرکت کردید یا سال دوم یا سوم یا ... هست که برای ارشد امتحان میدید بفرمایید.
نه پارسال الکی کنکور دادم ۸۰۰۰ شدم.

۹- بنظرتون چقدر درس خوندن تو دانشگاهی که شما درس خوندین برای پایان ترم و برای کنکور با هم تفاوت داره یا شبیه هست به بیان دیگه بنظرتون تو دانشگاه شما بچه های موفق در تحصیل کارشناسی شانس بیشتری واسه ازمون ارشد دارن یا نه اصلا" این دو نوع درس خوندن متفاوت را می طلبه؟
درس خوندن توی دانشگاه به نظرم زمین تا آسمون فرق می‌کنه! چون تو دانشگاه استادا اصلا چیزی درس نمیدن!

۱۰- از کی دقیقاً برای کنکور ارشد برنامه مطالعاتی گذاشتید ، از کی شروع کردید،آیا سر همون وقتی که در برنامه پیش بینی کرده بودین شروع کردین؟ برنامه تون چند ماهه بود؟ آیا وقفه ای هم پیش اومد مثلا اتفاقی چیزی که مجبور شید برنامه را عوض کنید؟
از اواسط مرداد شروع کردم و با پارسه میرفتم جلو. فقط میخوندم تو کار پیش‌بینی و این چیزا نبودم.

۱۱- برنامه تون ثابت بود یا هر از گاهی تا نزدیکای کنکور اصلاحش کردین ؟ اگه اصلاح کردین اصلاحات جزئی بود یا کلی؟
فقط با پارسه میرفتم جلو. توی آذر بود یکی دو هفته مغزم داغون شده بود هیچی نمیخوندم ولی بعدش دوباره خودم رو رسوندم.
واقعا توصیه‌ی اکید میکنم که طبق برنامه ریزی آزمون‌هاتون حرکت کنید. خیلی خیلی بهتون جهت میده.

۱۲- بعضی درسها تو آزمون ارشد تاثیر و نمره بیشتری دارن و توجه بیشتری بهشون میشه . شما هم همینکار را کردین؟منظورم توجه به بودجه بندی درسها برای آزمون ارشد هست.
بله بعضی درس‌ها ضریب بالاتری دارن و مهمترن. ولی من همه رو بطور مساوی خوندم و سعی کردم همه رو خوب یاد بگیرم.
البته چیزایی که ازشون خوشم نمیومد رو میزاشتم کنار. مثل احتمال و اعداد و اینطور چیزا تو گسسته که نگاشون هم نکردم.

۱۳- آیا هنگام برنام ریزی تو ذهنتون بود که مثلا" تو یه درس خاص ضعیفید و تو یه درس قوی و به درسهای مختلف بر این اساس وزن بیشتر یا کمتر بدین؟میشه در مورد درسهای مختلف بگید؟
نه احساس خاصی به هیچ درسی نداشتم. بجز یه مورد به نام معماری که با اینکه درسش رو با دکترای معماری کامپیوتر گذرونده بودم و ۲۰ شده بودم، خیلی ازش بدم میومد. واسه همین معماری نخوندم اصلا.

۱۴- خب شما زمان مشخصی داشتید و پایان زمان مطالعه روز قبل از کنکور هست . پس طبیعی است که منابع مطالعاتی هم نمیتونن اضافه بشن. آیا شما هنگام برنامه ریزی میدونستید برای هر درس کدام منابع یا جزوات را باید(یا میخواهید ) بخونید یا نه؟ یعنی مظورم اینه که برنامه ریزی زمانی کردید یا برنامه ریزی براساس منابع . مثالی بزنم . مثلا" شما روی سیستم عامل هفته ای پانزده ساعت وقت گذاشته بودید و با یک منبع مثلاً کتاب پارسه شروع کردین و بخودتون گفته بودید اگر فرصت شد مثلا" کتاب پوران را هم میخونم اگر نرسیدم هم هیچ. یا اینکه برنامه ریزیتون بر اساس خوندن منابع بود یعنی مثلا" گفته بودین من باید سه تا کتاب مشخص را برای سیستم عامل حتما" بخونم و بر این اساس برنامه ریزی کردین؟
از این کارا هم نکردم من. قبل از شروع مطالعه تحقیق کردم منابع رو انتخاب کردم و همونا رو خوندم. فقط یه تغییر کوچیک داشتم توی کتابام اونم مهندسی نرم بود که پوران گرفته بودم، دیدم خوب نیست رفتم اسلام ناظمی انتشارات جلوه رو خوندم.

۱۵- میشه منابع مطالعاتی که واسه هر درس خوندید را بگید.ایا از ویس و فیلم هم استفاده کردین.
[b]ساختمان گسسته:
(ازش متنفرم) فقط پوران خوندم. اونم فقط بعضی از مباحثش رو. به نظرم گسسته سخت ترین درس کنکوره. کسی اگه میخواد توپ یادش بگیره اصلن نمیتونه به یه کتاب کنکور بسنده کنه. باید گریمالدی خونده بشه و بعدش پوران. چون متن پوران خیلی فرمولی و خشکه!
ساختمان: مقسمی+پارسه
طراحی: مقسمی+پوران
هوش: پوران ( که کپی راسله بجز بعضی جاها)+مقسمی. از ویدئوهای استاد رهنمون هم استفاده کردم که واقعا فوق العاده بود. لینکش رو میزارم اینجا حتما استفاده کنید:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ضمنا یه منبع دیگه هم که خیلی خیلی مفید بود Wikipedia ست. برید توی سایت Wikipedia و مثلا Genetic Algorithm رو سرچ کنید. خیلی خیلی خوب توضیح داده. حرفایی که توش زده بسیار مفیده و خیلی از سوالات کنکور رو شامل میشه. سعی کنید تا جایی که میتونید پس از تسلط به یک موضوع، حتما از Wikipedia استفاده کنید. واسه همه‌ی درساتون میتونه مفید باشه.
سیستم عامل: پارسه
شبکه: پارسه+کتاب کروس رو هم واسه مباحث لایه‌های بالاتر بخونید.
پایگاه: مقسمی. جاهایی که مشکل داشتم از رانکوهی نگاه میکردم + گوگل!
مدیریت: کتاب پرچ و مقسمی. یه کتاب ۲۰۰ صفحه ایه که خلاصه‌ی مدیریت رابینزه. کتاب کم حجم و خوبیه.
زبان: من خودم زبانم خوب بود هیچی نخوندم، ولی میگن ۵۰۴ و ۱۱۰۰ و کتاب پارسه خوبه.
معماری: میگن جزوه‌ی اجلالی + صدای کلاساش خیلی خوب بوده ولی من نخوندم هیچی.
مهندسی نرم: اسلام ناظمی انتشارات جلوه+پوران. ضمنا به شدت توصیه میشه قسمت UML Diagrams رو از گوگل سرچ کنید و بخونید.
مثلا از دو لینک زیر که توضیحات خوبی واسه UML Diagram ها دادن:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

[color=#4682B4]16- بنظرتون تو رشته و گرایش شما کدام درسها را باید از روی کتب مرجع خوند.
به جرات میشه گفت هیچ کدوم. البته نه برای همه. برای کسی که پایش خوب باشه واقعن لازم نیس. به نظرم باید از روی کتاب کنکوری بخونی بعد هر جاش رو که نفهمیدی و مشکل داشتی از روی مرجع بخونی. این که بخوای همش رو از رو مرجع بخونی به نظرم خیلی وقت گیره و واقعا واسه کنکور لازم نیست.

۱۷- ایا شما در طول تحصیل کارشناسی از کتب مرجع هم استفاده میکردین یا بقول بعضی دوستان جزوه محور بودین؟
من جزوه محور بودم. اونم جزوه‌ی کپی Big Grin

۱۸- زبان یه درس تقریباً جداست. آیا شما زبان را واسه کنکور خوندین یا پایه قبلی داشتید یا اصلاً سر کنکور هر چی شد جواب دادین یا کلاً جواب ندادین؟ سطح زبان شما ضعیفه ، متوسطه یا خوبع یا عالی؟
من نزدیک ۱۰ سال کلاس زبان میرفتم و یه مدت هم مدرس زبان بودم. زبانم بد نیست. از طرفی چون من چند تا آزمون زبان اصلی دادم و نزدیک ۶۰۰۰ صفحه کتاب زبان اصلی خوندم Reading خوبی داشتم. واسه همین واسه زبان تقریبا هیچی وقت نذاشتم. البته میخواستم یکم Vocab بخونم حوصلم نیومد نخوندم. سر جلسه هم فقط گرامر و Reading جواب دادم.

۱۹- در مورد ریاضی چی؟ بنظرتون میشه بالا زد؟ایا همه درسهای ریاضی را باید داوطلبین بخونند یا میشه یکی یا دوتاش را حذف کرد؟
ما که ریاضی نداشتیم. فقط گسسته داشتیم که من ازش خوشم نمیومد.

۲۰- اگه میشه در مورد برنامه ریزی کلی تون توضیح بدین و همچنین اگه برای روشن شدن لازمه برنامه ریزی خاص برای یک درس بخصوص که در گرایش شما بیشتر داوطلبین باهاش مشکل دارن بپردازید..
قبلن عرض کردم که با آزمون‌هام پیش میرفتم. خیلی مفیده و جهت میده. اول یکم راجه به آزمونا بگم. ببینید به نظرم واقعا زیاد مهم نیس که کدوم آزمون‌ها رو شرکت می‌کنید، مهم اینه که چطوری ازش استفاده می‌کنید. من جمعه‌ها بعد از آزمون، تا شنبه شب فقط میشستم پای سوالا شروع می‌کردم بررسی کردن. بعد نکاتی که بلد نبودم رو در میاوردم و روی کاغذ می‌نوشتم. اینطوری خیلی از ایراداتم در طول زمان در میومد.
اما یه چی دیگه هم واسه آزمونا بگم. واسه هر آزمون ۲ هفته وقت دارین. من اوایل هر درس رو با تستش میخوندم. یعنی پشت سر هم. بعد اینجا یه مشکلی بود. آخر هفته دوم که میشد یه دور تموم میشد. و من مطالبی که هفته پیش خوندم رو یادم میرفت! یعنی به مرور کردن نمیرسیدم. واسه همین تریپ درس خوندن رو عوض کردم. اول همه درسا رو میخوندم بدون تست زدن. بعد ۵ یا ۶ روز درسا تموم میشد. حالا بعدش میشستم تستاش رو میزدم. اینطوری انگار هم تست زدم، هم مرور کردم، هم دو سه دور درس رو خوندم. خلاصه این کار رو اگه بکنید بد نیس.
خلاصه کردن درسا رو فراموش نکنید! خیلی به دردتون خواهد خورد. مخصوصا وقتی نزدیک کنکور میشین. اول درسو بخونین. بعد خلاصش کنید. بعد یه مدت دوباره اون خلاصه‌ها رو خلاصه‌تر کنید!
نکته بعدی راجع به استفاده از اینترنته. اگه مثلا بحث گراف‌ها رو متوجه نمیشید، حتما گوگل سرچ کنید. PDF هایی پیدا خواهید کرد که به مراتب روان تر و قشنگ تر از کتاب‌های کنکوری ما مطالب رو توضیح دادن. منظورم PDF ها و Presentationهاییه که توی دانشگاه‌های خارجی واسه تدریس ازشون استفاده می‌شه. چون این کتاب کنکوری‌ها بعضی وقتا یه سری حرفای عجیب غریب نوشتن که واقعا نمیفهمید که چیه! اون موقع استفاده از گوگل و Wikipedia رو فراموش نکنید!
راجع به تست زدن هم من تست‌های آزاد رو نمیزدم اصن چون خیلی آسون بود. دور اول تست زدن واسه خودتون بخش بندی کنید تست‌ها رو. مثلا اول تست‌های ضریب ۵ ، بعد زوج یا فرد...
تفریحتون رو فراموش نکنید. شبا یه فیلمی سریالی چیزی ببینید. اگه فیلم ندارین هارد بیارین بریزم واستونBig Grin ولی جدی جدی نشینین ۲۴ ساعت پای درس. چون بعد چند رو به هم میریزین.
نکته‌ی دیگه ای اگه یادم اومد ویرایش میکنم اضافه می‌کنم. اگه سوالی مونده بود هم شما بپرسید من در خدمتم.

۲۱- آیا شما تنها مطالعه میکردین یا با دوست یا دوستانی؟ در خانه یا کتابخانه.بنظرتون کدامش بهتره.
من تنها توی خونه. کتابخونه تا حالا توی عمرم نرفتم نمیدونم چطوریه ولی میگن خوبه! با دوستام هم من نمیتونم درس بخونم. وقتی با دوستامم همه کار می‌کنیم به جز درس خوندن Tongue البته به نظرم خوبه که با هم اطلاعاتتون رو Sync کنید و رفع اشکال!

۲۲- حالا بر اساس جواب سوالای قبلی ، سرعت مطالعه تون را چگونه اندازه میگرفتید؟ فیدبک شما یا معیار شما که احتمالا" کند نباشید چی بود؟ آیاحجم مطالب خوانده شده نسبت به حجم مطالب باقیمانده با توجه به زمان باقیمانده یا مقایسه با سایرین در کنکورای آزمایشی یا معیارهای دیگه؟ اگه میشه توضیح بدین.
معیار مقایسم کنکورهای آزمایشیم بود. اگه مثلن یه درسی رو واسه ۲۵% دوم نمیرسیدم بخونم، میفهمیدم که عقب افتادم!

۲۳- اگه از برنامه تون عقب می افتادید چگونه جبران میکردین؟آ با با تعداد ساعات بیشتر یا حذف بعضی منابع در یک درس (کم کردن منابع در یک درس)و یا در نهایت یه درس خاص را کنار گذاشتید بنفع بقیه؟
اگه عقب میفتادم ساعت مطالعم رو بیشتر میکردم تا خودمو برسونم.

۲۴- اگه در رشته ای که امتحان دادین گرایشهای مختلفی هست ،در برنامه ریزی تون از ابتدا روی گرایش خاصی تمرکزکردین یا در ادامه و کم کم به یک گرایش متمرکز شدین.مثلا" تخصصی ها را در ماههای آخر خوندین؟ یعنی مثلا" از نیمه برنامه مطالعاتی تمرکز کردین روی گرایش معماری یا نرم افزار؟
من از اول واسه گرایش ۱ و ۴ خوندم. چون میدونستم معماری رو صفر بزنی زیاد اتفاق خاصی نمیفته. از طرفی اصلا اعصاب معماری خوندن نداشتم. خلاصه بیخیالش شدم دیگه.

۲۵- آیا سرعت شما در حین مدت برنامه ریزی کند و یا تند هم شد؟ چه زمانهایی کند شدید و چه چیزایی انگیزه مجدد برای سرعت گرفتن بهتون میداد.پیش اومد که خسته بشید یا احساس یاس و نومیدی داشته باشید.
آره. گاهی اوقت آدم واقعا خسته میشه دلش میخواد سرشو به دیوار بکوبه! چون فشار روانی خیلی زیاده. معمولا وقتی خسته میشدم یه روز رو به زندگی عادی برمیگشتم. با رفقا میرفتم بیرون. شب یکی دو تا فیلم نگا میکردم. البته جا داره از بازی Counter Strike و Call of Duty هم تشکر کنم که منو تنها نزاشتن. شبا آنلاین بازیش میکردم خیلی Refresh میشدم Big Grin

۲۶- از کلاس کنکور هم استفاده کردین؟ کدام درسها؟ بنظرتون رفتن به کلاس کنکور لازم بود یابعدا" باین نتیجه نرسیدین که اگه خودتون وقت رفتن و برگشتن و نشستن سر کلاس را صرف مطالعه میکردین بهتر بود؟
نه استفاده نکردم. به نظرم خوب نیست. چون خیلی وقت میگیره. باهاش در کل موافق نیستم.

۲۷- آیا کنکور آزمایشی هم شرکت کردین؟ کدام موسسه؟همه را شرکت کردین یا بعضی هاش را؟ بنظرتون چقدر در تصحیح مسیر مطالعاتی یا پایبند کردنتون به روندزمانی مطالعه تاثیر داشت؟چقدر در موفقیت تون موثر بود؟
پارسه شرکت کردم. به نظرم خیلی خوب بود. همینطور که قبلا گفتم خیلی خیلی برنامه‌ریزیش کمکم کرد و به مطالعم جهت داد.

۲۸- تو برنامه شما جمع بندی هم بود و اگه بوداز کی وارد این دوران شدید؟ منظورم اینه که از زمان مشخصی یا بعد از خوندن منابع معینی. یعنی مثلاً تو برنامه تون گفته بودین از اول بهمن هر چی خوندم دیگه کافیه و بعد از این تاریخ میرم سراغ جمع بندی. یا اینکه مثلاً طبق برنامه شما وقتی کتاب سیستم عامل استالینگز و پارسه را خوندید و مسلط شدین رفتید سراغ جمعبندی.یعنی جمع بندی برای همه درسها یک موقع شروع شد یا خیر. میشه توضیح بدین.
نه بابا! با آزمونات که پیش بری به همه چی میرسی. هم تست، هم دور کردن و جمع بندی. فقط خلاصه برداری یادتون نره!

۲۹- برگردیم به روز قبل از کنکور. بنظر شما به چقدر آمادگی مورد انتظار رسیده بودید. مثلا" یه ورزشکار قبل از یه مسابقه مهم خودش میگه من هشتاد درصد آمادگی را در خودم حس میکنم. شما چند درصد این آمادگی را حس میکردید؟ معیارتون چی بود برای این درصدآمادگی:کنکورای آزمایشی ، سوالات کنکور سال قبل یا تسلط به منابع؟
به نظرم خوب بودم. فقط از بعضی چیزا میترسیدم. مثل مباحث گسسته‌ای که نخونده بودم. ولی بد نبود اوضاع. ولی بعد کنکور حسابی خورد تو پرم. چون خیلی بهم بد گذشت.

۳۰- آیا روز قبل کنکور این حس را داشتید که در یه درس مثلاً میتونید صد درصد جواب بدین و در یه درس باید به سی درصد قانع باشید یا اصلاً همچین فکرایی نکردین؟
من هوش رو باید ۱۰۰ میزدم. چون خیلی واسش تلاش کرده بودم و حسابی ته و توش رو درآورده بودم. ولی مبحث شبکه‌های باور رو نخوندم. چون توش فرمول احتمال و اینا داش حوصله نداشتم نخوندم. گفتم از این مبحث خیلی کم سوال اومده، انشالله که امسال سوال نمیاد. ولی متاسفانه ۲ تا سوال ازش اومد که نتونستم جواب بدم! جز اون دو تا ۴ تا هوش دیگه رو درست زدم.

۳۱- سر جلسه کنکور چی؟ شد نومید بشید و یه لحظه حس کنید نمیشه و به هم بریزید؟
پوووفف... یادم میفته عصبی میشم. خیلی افتضاح بود. سوالا سخت بود، وقت خیلی کم بود... تعداد سوالا زیاد شده بود... خیلی بد بود کلا! سوال بعد لطفن :-| از اول تا آخر کنکور به هم ریخته بودم!

۳۲- آیا ترتیب و زمانبندی جوابگویی به درسها را قبل کنکور تمرین کرده بودید؟ مثلاً درس خاصی را اول جواب بدین و بعد درس دیگری را . منظورم ترتیبی غیر از ترتیب موجود در دفترچه است.اگه اینطوری بوده میشه توضیح بدین.
نه ترتیب خاصی نداشتم. همه رو به ترتیب میزدم. فقط زبان رو میزاشتم آخر میزدم.

۳۳- وقتی یه سوال را در کنکور میخوندین انتظار داشتید قبلاً مشابهش را دیده باشید یا نه به جنگ سوال میرفتید؟
نه زیاد انتظار سوال مشابه نداشتم البته بجز درس ساختمان که معمولا سوال تکراری داره. سر کنکور باید انتظار همه چی رو داشته باشید! از قبل برای خودتون تمرین کنین شرایط مختلف رو.

۳۴- وقت هم کم آوردین یا هر چی بلد بودین را نوشتید و اگه وقت زیاد هم میشد برای شما چندان موثر نبود؟
آره بابا خیلی کم آوردم. فک کنم ۵ یا ۶ تا سوال علامت زده بودم که برگردم روش فکر کنم. ولی اصن وقت نشد. البته الان که نگاه می‌کنم میبینم اگه ۴ ساعت دیگه هم وقت میداشتم فکر نکنم بیشتر از یه سوال دیگه رو میتونستم جواب بدم!

۳۵- آیا جوابهاتون رااز جلسه بیرون آوردین که بعد کنکور مقایسه کنید؟ اگه اینکار را کردین چقدر درصدهاتون که با کلید اولیه سازمان سنجش محاسبه کردین باآنچه در کارنامه تون اومد تفاوت و یا مشابهت داشت؟آیا تخمین شما از رتبه تون با آنچه بعد از اعلام نتایج دیدین نزدیک بود.
آره این کارو کردم. درصدام خیلی خیلی نزدیک بود به اینی که الان اومده. ولی فکرشو نمیکردم تک رقمی بشم! فکر میکردم اگه خیلی خیلی خوب شم ۱۵۰ باشه! ولی خدا رو شکر خیلی بهتر از اونی شد که فکر میکردم.

۳۶- بنظرتون هر کدام از موارد زیر چند درصد در موفقیت شما نقش داشت؟
پایه تحصیلی ، دانشگاه کارشناسی، برنامه ریز برای کنکور، کلاس کنکور، کنکور آزمایشی،شرایط سر کنکور، شرایط مطالعه و زندگی (مثل شرایط خانه و...)،سایر عوامل

چه سوال سختی. از اونجایی که من خیلی تنبلم به جای درصد کم و زیاد و متوسط جواب میدم.
پایه تحصیلی: کم - دانشگاه: متوسط – برنامه ریزی: زیاد – کلاس کنکور:کم – کنکور آزمایشی: متوسط – شرایط سر جلسه: زیاد – شرایط مطالعه و زندگی: زیاد

۳۷- حالا که تا اینجا اومدین ، میخواین چیکاره بشید؟ هدفهاتون برای آینده را اگه دوست دارید بگید.
نمیگم Big Grin

۳۸- چقدر توکل بخدا و عبادت در طی این مسیر و رسیدن بهدف بهتون کمک کرده است.
خیلی خیلی خیلی خیلی زیاد.

۳۹- کسی یا کسانی هستند که در موفقیت شما نقش شاخصی داشته باشه و یا شما موفقیت تون را مرهون او بدونید.
اول از همه خدا. بعدش هم پدر و مادرم.

۴۰- ایا درسی هست که بنظرتون باید با روش دیگری میخوندید یا بیشتر میخوندید یا از منابع دیگری میخوندید ویا حذف نمیکردین و در اینصورت میشد نتیجه بهتری گرفت.
فکر نکنم نتیجه‌ای از این بهتر میتونستم بگیرم.

۴۱- توصیه خاصی برای داوطلبین زیادی که این مصاحبه را میخونن دارید.
در بیابان گر به شوق کعبه خواهی زد قدم ... سرزنش‌ها گر کند خار مغیلان غم مخور.

۴۲- بنظرتون سوالی هست که باید میپرسیدم و نپرسیدم؟
نه. ولی به نظرم بعضی سوالا رو نباید میپرسیدی خیلی طولانی بود خسته شدم Big Grin

۴۳- و آخرین سوال نظرتون در مورد مانشت ، انتظاراتتون از مانشت؟
من خیلی خیلی ممنونم از مانشت. از دکتر عزیز و فرداد عزیز. همچنین از بقیه‌ی مدیران و از همه بچه‌ها ممنونم که کمک کردن. امیدوارم بتونم کنکوریای عزیز رو حسابی کمک کنم.

از اینکه با دقت و صبر و حوصله و صرف وقت به سوالات دوستانتون جواب دادین بی نهایت سپاسگزارم . براتون آرزوی موفقیتهای بیشتر در مسیر علم و دانش و در زندگی دارم.

سپاس از شما.

There is no there there.
۱۱۴
۹
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: SaMiRa.e , fatima1537 , asiehmohammadian , Mehman , Doctorwho , explorer , sepidsal , H3NGAM3H , saeedehs , nina69 , samaneh_aftab , انرژی مثبت , svk7 , Aurora , Afroz , friends , tayebe68 , Mänu , z.sh , s.sadri , sattar7 , atti joon , atenaa , leila taghizade , mahniya , web132 , shima_24 , احسان مومنی , ubc , zibaziba , elynn66 , x86 , shima506 , nana0 , gholizadeh1992 , mahinjoon , sanar.m , rata , maneshty , Engineer , tesna , mortez28 , deh-ab , ati314 , avril22 , lotus , starlet , persian_boy , Mohammad WR10 , mahkaameh , sulduz , homa , dana12 , ReihanehTorkzadeh , nikou , user22 , سجاد۶۷ , didar , kati , Solmaziranica , hiva60 , mim_golden , Autumn.Folio , mary.moj , Payam92 , مهندس زهره , ehsan_lp , IT.setareh91 , jahani , Parisa-SH , ana_12345 , tannaz22 , ramzi , 8Operation , sara_sb92 , nasrolah , bita_it , reyhaneh64 , S - Is , rahil66 , A.Nouri , srj , MoonRise , borna91 , jparisa , ماه بانو , - rasool - , saaraa , samy007 , mahshid1383 , mehran666 , هـــارمونیک , مرجان۷۰ , b.kiani , M*Gh , dzzv_13 , Apple.CS , n268 , afa90 , fatemesoleimani , mint07 , msalehi1991 , alagh , sama89 , crevice , violet , barankhanom , niloofar_68 , alice , Menrva , shovaliehsiah , Aref Safari , phoenix.softeng , Good! , hamid88 , hamedit89 , afshin18 , armin.sheikh , h4cker , faza , Soodabezare , sybarite , آناهید , tahere , elham_a7 , masume_ml , ENGii , Ehsan.Aboli , El@he , sand , amin_msd , virtual girl , zoltrix_66 , takexpert , marisa , ecsi , sara68 , Iranian Wizard , hosshah , مهربان مادر , fulgent , shozdeh , elham_sh219 , nazi takpar , mshelman , maniye , sahar salehi , olom tahghighat , ashena1 , Iman_k26 , Amoojan , anonetumer , fa_shinobi , qazanxan , web13xx12 , ziba.O , software94 , mcse2010 , NP-Cσмρℓєтє , Shaqayeq.H , faraaz_mb , نارین , star1371 , judi , بنفشه , ریحان , farhad_vr32 , xathura , atefe222 , m_khosro , سعید زارع , haveking , Happiness.72 , digicom , deep-romance , parazit , Sector , عزیز دادخواه , stateless , delete4all , RASPINA , tannaz.h , tiran22 , moa-ari , majidnourirad10 , hmd1 , alma1988
ارسال:
۰۱ خرداد ۱۳۹۲, ۰۸:۰۵ ق.ظ
کتاب نرم پارسه خوب بود؟
سوالای نرم رو چطور زدید؟

خدا کافیست...
۰
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: sleliomoTop , h.akbaripanah
ارسال:
۰۱ خرداد ۱۳۹۲, ۰۸:۰۹ ق.ظ
تشکر از مصاحبتون
این کتاب مدیریت ۲۰۰ صفحه ای که گفتید چیه؟مدیریت پارسه خوب نیست؟
منم سیستم پارسه خوندم اما سختم بود سوالات را جواب بدم پس ایراد من تو مرحله مرور و تسته
تست سیستم عامل صرفا پارسه زدید؟

تقدیر تقویم افراد عادی است ولی تغییر تدبیر اشخاص خاص است
۰
۱
ارسال:
۰۱ خرداد ۱۳۹۲, ۰۲:۱۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ خرداد ۱۳۹۲ ۰۲:۱۸ ب.ظ، توسط Amir V.)
RE: آزمون ارشد ۹۲: مصاحبه ی رتبه ۹ فناوری اطلاعات و ۳۲ شبکه و امنیت
(۰۱ خرداد ۱۳۹۲ ۰۸:۰۵ ق.ظ)viona نوشته شده توسط:  کتاب نرم پارسه خوب بود؟
سوالای نرم رو چطور زدید؟
آره خیلی خوب و منظم و تر و تمیز بود. پوارن خیلی قاطی پاتی نوشته بود.
نرم ۲ تا درست زدم فک کنم.

(۰۱ خرداد ۱۳۹۲ ۰۸:۰۹ ق.ظ)saeedehs نوشته شده توسط:  تشکر از مصاحبتون
این کتاب مدیریت ۲۰۰ صفحه ای که گفتید چیه؟مدیریت پارسه خوب نیست؟
مدیریت پارسه خیلی زیاد بود من حوصله نداشتم بخونم.

نقل قول: تست سیستم عامل صرفا پارسه زدید؟
آره سیستم عامل فقط و فقط پارسه خوندم خیلی خیلی هم عالی بود.

There is no there there.
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mänu , dzzv_13 , sleliomoTop , mawnentefaurn , somayebeiranvand
ارسال:
۰۱ خرداد ۱۳۹۲, ۰۸:۵۲ ب.ظ
خیلی ممنون از مصاحبه و امیدوارم موفق باشید...
شما کتاب کراس رو از رو متن اصلی خوندین یا تر جمه ؟؟؟ اگه ترجمه آیا ترجمه خوبی داره؟؟ کدوم ویرایششو خوندین؟؟ و در آخر سوالای شبکه رو چطور زدید؟؟
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V , Liltraisa , mawnentefaurn
ارسال:
۰۱ خرداد ۱۳۹۲, ۰۹:۰۱ ب.ظ
(۰۱ خرداد ۱۳۹۲ ۰۸:۵۲ ب.ظ)hesamo نوشته شده توسط:  خیلی ممنون از مصاحبه و امیدوارم موفق باشید...
شما کتاب کراس رو از رو متن اصلی خوندین یا تر جمه ؟؟؟ اگه ترجمه آیا ترجمه خوبی داره؟؟ کدوم ویرایششو خوندین؟؟ و در آخر سوالای شبکه رو چطور زدید؟؟
من زبان اصلی خوندم. ترجمه شنیدم داره ولی نمیدونم چطوریه. شبکه ۲ یا ۳ تا درست زدم تا جایی که یادمه.

There is no there there.
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: friends , sleliomoTop
ارسال:
۰۱ خرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۳۷ ب.ظ
من سعی کردم ویدئوهای رهنمون را دانلود کنم پیغام خطا میداد میشه یکی اگه میدونه لینکی هست که اونجا هم به جز یوتیوپ اپلود شده لینک را بذاره؟

تقدیر تقویم افراد عادی است ولی تغییر تدبیر اشخاص خاص است
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Liltraisa , mawnentefaurn
ارسال:
۰۱ خرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۴۹ ب.ظ
(۰۱ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۷ ب.ظ)saeedehs نوشته شده توسط:  من سعی کردم ویدئوهای رهنمون را دانلود کنم پیغام خطا میداد میشه یکی اگه میدونه لینکی هست که اونجا هم به جز یوتیوپ اپلود شده لینک را بذاره؟
برای دانلود از YouTube، از سایت زیر استفاده کنید:

There is no there there.
۵
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: asiehmohammadian , saeedehs , Liltraisa , somayebeiranvand
ارسال:
۰۱ خرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۵۴ ب.ظ
(۰۱ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۷ ب.ظ)saeedehs نوشته شده توسط:  من سعی کردم ویدئوهای رهنمون را دانلود کنم پیغام خطا میداد میشه یکی اگه میدونه لینکی هست که اونجا هم به جز یوتیوپ اپلود شده لینک را بذاره؟

سلام
میتونی از لینک های این صفحه استفاده کنی. هم رو mediafire هست(تست کردم) و هم تو سایت ustmb هم هست. موفق باشی

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: asiehmohammadian , saeedehs , sleliomoTop , Liltraisa , mawnentefaurn
ارسال: #۱۰
۰۱ خرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۱۷ ب.ظ

این از همش راحتتره کل فایلا تو یک فایل زیبپ ۳ قسمتی هست....
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V , ubc , asiehmohammadian , saeedehs , sybarite , PrinceS , Happiness.72
ارسال: #۱۱
۰۱ خرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۴۷ ب.ظ
مصاحبه شادیBig Grin بود .ممنون Smile

خدایا فقط نیم نگاهی از تو برای من کافیست
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ubc , maneshty , Amir V
ارسال: #۱۲
۰۱ خرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۵۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ خرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۲۶ ق.ظ، توسط ubc.)
ممنون از مصاحبه خوبتون، اولین باری بود که همچین مصاحبه شادی رو دیدم !!! امیدواریم همیشه شاد و سرزنده و موفق باشید...

همت بلند دار که مردان روزگار / از همـت بلنـــد به جایــی رسیـده اند
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V , sleliomoTop , mawnentefaurn , Sector
ارسال: #۱۳
۰۲ خرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۱۲ ق.ظ
مصاحبه جالبی بود.خدا خیرتون بدهSmile
همیشه موفق باشید
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V , sleliomoTop , Sector
ارسال: #۱۴
۰۲ خرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۳۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ خرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۳۵ ق.ظ، توسط ubc.)
اینجا قبلا یه پیغام بود، چرا نیست ؟ فک کنم سایت پیغامم رو خورد...
بهرحال خیلی ممنون از مصاحبه خوبتون. دو تا سوال داشتم :
۱- بیشترین جستجویی اینترنتی که داشتید، مربوط به چه دروسی میشد ؟

۲- فایل های استاد رهنمون رو تا فصل چندم دانلود کردید ؟
Fardad-A، در تاریخ ۰۲ خرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۲۶ ق.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

نخورده بود ،تو گلوش گیر کرده بودSmile

همت بلند دار که مردان روزگار / از همـت بلنـــد به جایــی رسیـده اند
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V , sleliomoTop
ارسال: #۱۵
۰۲ خرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۵۰ ق.ظ
امیر خان کلا پستای شما و حالا مصاحبتون به من انرژی مثبت میدن ، وقتی که رتبتونو گفتین واقعا خوشحال شدم
امیدوارم به اهداف دیگه ات هم برسی.
یه سوال بپرسم ؟
گفتی که شبکه از پارسه استفاده کردی ، تو کنکور جواب لازم رو گرفتی ؟ من برای بقیه دروس تقریبا به منبع مورد نظرم رسیدم که چی بخونم، ولی شبکه حرفای ضد و نقیض زیادی شنیدم، میخوام بدونم تو چیکار کردی ؟
فدای تو .

سحر اضافه کن به فهم آسمانم
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۸۵۸ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  بهترین منبع برای درس شبکه ارشد msnmkh ۲ ۱,۱۹۰ ۱۲ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: پشتکار
  مصاحبه با رتبه ۵۱ آی تی و تجارت و ۷۷ شبکه و امنیت Rehe1994 ۵ ۶,۲۶۲ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arashi300
Big Grin اطلاعات در مورد دانشگاه تهران (پردیس فارابی) mehRUN ۲ ۴,۳۱۵ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: eng.behnam
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۳,۹۳۶ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  اطلاعات راجع به سیستمهای حضور و غیاب Fingerprint ۱ ۱,۵۵۵ ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ ۱۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Fingerprint
  کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات ۱۴۰۱ tablighjonoub ۰ ۱,۴۲۶ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۸:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: tablighjonoub
  منابع برای دکترا -مهندسی فناوری اطلاعات sarit ۱ ۳,۳۲۷ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۴ ق.ظ
آخرین ارسال: pouya47
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۷,۹۴۵ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  رتبه ۵۴ علوم کامپیوتر و ۷۶ ریاضی ارشد ۱۴۰۰ Computer92 ۰ ۱,۹۹۴ ۰۸ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Computer92

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close