زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۰۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

دلایل عدم موفقیت مانشتی ها - نقش مانشت در دادن امیدهای واهی به داوطلبان ناموفق

نظرسنجی: آیا مانشت باعث امید واهی دادن و سرگردانی، نسبت به بسیاری از داوطلبین ناموفق در کنکور ارشد نمی شود؟
بله
خیر
تا حدود زیادی
به مقدار کم
[نمایش نتایج]

ارسال:
۰۴ خرداد ۱۳۹۲, ۰۴:۵۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ خرداد ۱۳۹۲ ۰۶:۱۶ ب.ظ، توسط ensani.)
«دلایل عدم موفقیت مانشتی ها

با توجه به موفقیت های متعدد در سال های قبل

یکی از بزرگترین دلایل عدم موفقیت خیلی از مانشتی ها، امید واهی دادن و سرگردان کردن داوطلبین در این نوع سایت هاست

هرچند این سایتها کمک هم هستند .... ولی ضرر بیشتری را به داوطلبین کنکور میرسونن

که این جای بحث داره

هر روز این پست آپدیت و بحث خواهد شد

فعلا»

منبع نوشته بالا وبلاگی است که توسط دکتر تنهایی در وبلاگ خود دکتر تنهایی معرفی شده است:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

دکتر تنهایی در وصف این وبلاگ می گوید:

«۳. فوق ۹۰ : این هم وبلاگ تازه کاری هستش، هدف اصلی این وبلاگ بیشتر مسائل روحی مربوط به ارشد هستش و سعی می کنه که روحیه داوطلب ها رو هر چه بیشتر تقویت کنه. خیلی مطلب علمی توی این سایت ندیدم و بیشتر مبتنی بر جنبه های روحی کنکور هستش. هنوز تاییدی نمی تونم بکنم.»

من هیچ ارتباط یا آشنایی با نویسنده این وبلاگ معرفی شده توسط دکتر تنهایی نداشته و ندارم
admin، در تاریخ ۰۶ خرداد ۱۳۹۲ ۰۵:۴۲ ب.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

فکر نکنم با وجود اینهمه رتبه و مصاحبه ها و نظرات راجع به مانشت ، نیاز به توضیحی باشه. (فرداد)
تاریخ ارسال من رو هم ببینید. ممکنه وبلاگ و روندش تغییر کرده باشه. البته سابقه تخریب مانشت بسیار زیاده (تنهایی)

۷
۲۶
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۴ خرداد ۱۳۹۲, ۰۷:۱۴ ب.ظ
خب من خودمو مثال می زنم، من از سایت مانشت و مطالبش خیلی استفاده می کردم، اصلا هر چی زمان می گذره غیر ممکنه کسی رتبه ی خوب بیاره و اصلا گذرش به مانشت نیفتاده باشه، چون با کوچکترین سرچی در مورد ارشد کامپیوتر به مانشت بر میخورین. مگر اینکه اهل سرچ نبوده باشین.
در هر حال من خودم از مطالب استفاده می کردم ولی بعد از اینکه کنکور قبول شدم بیشتر پست دادم تو فروم. این هم طبیعیه چون من خودم داشتم درس می خوندم و با وب گردی در تناقض بود.
ولی تمام کسایی که می بینین، که رتبه ی خوب آوردن همه از سایت مانشت و مطالبش به نحوی استفاده کردن.

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
۱۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: shima_24 , Amir V , asiehmohammadian , ana_12345 , s.sadri , saturn2201 , Engineer , Xilinx , Lover Of Science
ارسال:
۰۴ خرداد ۱۳۹۲, ۰۷:۵۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ خرداد ۱۳۹۲ ۰۷:۵۵ ب.ظ، توسط esi.)
بستگی به خود فرد داره
مانشت هم می تونه خوب باشه و هم می تونه بد باشه
طرف می تونه فقط دنبال سوالات کنکور و منابع و پست های درسی و کنکوری باشه و یا اینکه بیشتر تو مانشت وبگردی کنه و تو بخش تفریح و سرگرمی بیشتر فعالیت کنه
شاید مانشت کمی بزرگتر شده و در نتیجه سلیقه ها متفاوت شده و بخش های سرگرمی و غیر درسی روبه افزایش هست و تعداد دوستان زیادی هم دارن تو این بخش های شرکت می کنن، دید برخی افراد رو عوض کرده، که این مشکل از مانشت و هدف مانشت نیست به نظرم و بیشتر به خاطر درخواست زیاد و تمایل بیشتر دوستان هستش که باعث شده به بهای ارتقاء سطح کیفی و گستره خدمات سایت از جنبه تخصصی کمی دور به نظر برسه، اما تفریح هم تا حدی لازمهم .
در مورد اینکه امیدواهی و ... که من موافق نیستم، کاملا به خود طرف بستگی داره و به نحوه برداشت فرد از مصاحبه و صحبت های دوستان دیگر می کنه. این جا هم مثل هر محیط مجازی دیگه، این شما هستید که در مورد مطالب، دروغ و راستش، کیفیتش و ... تصمیم می گیرید، شما هستید که برداشت نهایی رو می کنید، اینجور سایت ها فقط یک محل تجمع و اشتراک دانسته و ابزارهای برای گروه های خاص هست و کیفیت و تضمینش رو هم خود فرد باید برای خودش تضمین کنه
به نظر من در کل باید از حد اعتدال از این محیط ها استفاده کرد و سعی کنید بیشتر وقت خودتون رو درس و مطالعه صرف کنید، اکثر سوالایی که بچه ها مطرح می کنن رو می تونن با صرف کمی تلاش تو کتاب ها پیدا کنن، استفاده از دانش دیگران بد نیست اما محیط وب کمی بدنبالش سرگرمی و اتلاف وقت داره؛ اگر در آخر نتونستید جواب سوالتون رو پیدا کنید اینجا مطرحش کنید، در کل اینجا باید یه ابزار کمکی براتون باشه نه مانع ، که این رو هم خود شما تعیین می کنید

حرفی برای گفتن نیست .... باید تلاش کرد وبس .
۲۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Jooybari , انرژی مثبت , Amir V , asiehmohammadian , ana_12345 , saiedattar , s.sadri , ati314 , yasermrz , ensani , TnT , tarannom , Maryam-X , Pegasus , reyman , zarei1991 , Hera , Lover Of Science
ارسال:
۰۴ خرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۱۸ ب.ظ
منم به تازگی عضو مانشت شدمه اما من که وارد یه سایتی شدم که تمام کتابهای درسی رو تجزیه تحلیل میکنه و اعضا بهم کمک میکنند خیلی خوشحالم

استفاده کردن از هرچیزی به خودم آدم بستگی دارد من که تا اینجا خیلی چیزها رو از این سایت یاد گرفتم..........

............خدایا مرا ببخش به خاطر تمام درهای که کوبیدم و خانه ی تو نبود..............
۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V , ana_12345 , asiehmohammadian , Hera
ارسال:
۰۴ خرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۲۶ ب.ظ
RE: دلایل عدم موفقیت مانشتی ها - نقش مانشت در دادن امیدهای واهی به داوطلبان ناموفق
به نظر من اینکه بیایم بگوییم افراد برتر پست کم ارسال کرده اند که دلیل نمیشود هر چه پر حرف تر موفق تر Big Grin .
برای خود بنده بهترین منبع برای تجزیه و تحلیل کردن کنکور از انتخاب منبع ,چگونگی برنامه ریزی افراد موفق و مصاحبه ها و .... که کمتر سایتی به این جامعی پوشش میدهد و اگر بخواهی این ها را از موسسات کنکوری بگیری یک پولی ازت می گیرند بعد یک برنامه خاص به تو میدهند بدون اینکه شرایط تو را بدانند اما تو میایی اینجا برسی می کنی بر اساس مصاحبه ها و برنامه ایده آل خودت را برای خودت انتخاب می کنی .هر موسسه ای کتاب های مخصوص خودش را ارائه میدهد اما اینجا میتوانی بهترین کتاب را در هر درسی انتخاب کنی حالا بگزریم که در انتخاب رشته امکان سردرگمی اونم به خاطر طرفداری هر نفر از دانشگاه خودش وجود داشته باشد .اما در کل بهترین است .Smile

افسوس روزی خواهد آمد که بی دینی ، نمادروشن فکری است!(دکتر علی شریعتی ) ***
۷
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V , ana_12345 , asiehmohammadian , reyhaneh64
ارسال:
۰۴ خرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۳۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ خرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۵۲ ب.ظ، توسط Amir V.)
کی بود کی بود من نبودم. من خودم به شخصه ۲ ۳ هفته بن بودم. اکانتم را خدا آزاد کرد Tongue
یکی به من مجوز بن کردن رو بده Big Grin

جناب ensani من نمیدونم شما چطوری این نتیجه گیریا رو کردی؟
همه طور آدم همه جا هست. چه محیط فیزیکی چه مجازی. مهم اینه که اینجا ۴ نفر هستن که به درد بقیه میخورن. حالا اون افرادی هم که کم پست زدن حداقلش اینه که یه مصاحبه ی درست حسابی از خودشون میزارن مثل جناب میرمهدی رتبه ۱ کامپیوتر.
درضمن خیلی چیزا بستگی داره که چطوری ازش استفاده کنی.
من خودم به شخصه اعتراف میکنم که یه درصد خیلی زیادی از موفقیتم رو مدیون مانشت هستم. مطمئنم این نظر خیلی از بچه های اینجاس.

شما هم به جای این حرفا، از همون یه ذره مطلب مفیدی که توی این انجمن هست استفاده کن دوزار پیشرفت کن.
موفق باشی.

There is no there there.
۱۲
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: sahar bano , ana_12345 , asiehmohammadian , explorer , s.sadri , sadeghpc , reyhaneh64 , Payam92 , esi , Hera , M*Gh , jparisa
ارسال:
۰۴ خرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۳۷ ب.ظ
تیغ جراحی در دست پزشک باعث نجات جان یک انسان میشه، و همین تیغ در دست یک جانی باعث گرفتن جان انسان هست.

اگر کسی به جای استفاده مفید از مانشت و سعی در یادگیری و شناخت درست ها و غلط ها، بخواد خودش رو گول بزنه در واقع مصداق همین جمله فوقه
۲۴
۲
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V , elynn66 , sahar bano , ana_12345 , asiehmohammadian , explorer , user22 , saiedattar , s.sadri , saturn2201 , didar , ati314 , siloi , reyhaneh64 , maxi , Engineer , web132 , Payam92 , Mahbanoo313 , Lover Of Science , Hera , jparisa
ارسال:
۰۴ خرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۴۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ خرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۷ ب.ظ، توسط ana_12345.)
تالار ها درسی مانشت فوق العاد س . من رشتم نه کامپیوتر بود نه ای تی و لی فروم درسی مانشت رو تا روز قبل کنکور ساعت ۱۱ ول نکردم . سوالایی که داشتم رو تو فروم می زاشتم و پاسخ های فوق العاده ای دوستان می دادن. واقعا دوستانی اینجا حضور دارن که از نظر اطلاعات علمی فوق العادن و افرادی هم هستم که از یاد دادن چیزی که بلدن به دیگران هیچ دریغ نمی کنن.
خدا رو شکر نتیجم هم خوب شد .

پروردگارا ، تو در حق ما به لطف خاص خود رحمتی فرما و بر ما وسیله رشد و هدایتی کامل مهیا ساز .

کهف . آیه شماره ۱۰
۸
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V , asiehmohammadian , explorer , s.sadri , sadeghpc , a_azarbarzin , maneshty , Donna
ارسال:
۰۵ خرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۰۹ ق.ظ
Rainbow RE: دلایل عدم موفقیت مانشتی ها - نقش مانشت در دادن امیدهای واهی به داوطلبان ناموفق
به نظر من مانشت خیلیم مفیده.
من شخصا کاربر ِ با خاصیتی نبودم اینجا بنابراین اظهار نظر خاصی نمیکنم Smile
اما از کمک و راهنمایی و دلگرمی خیلی ها بهره بردم .
ممنونم مانشت

آنچه تو را نگفتمت ای کاش یادم بود !
۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V , asiehmohammadian
ارسال: #۱۰
۰۵ خرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۱۲ ق.ظ
خوب شما که به این شدت میگی ضرر داره یه دو سه تا مثال بزن ببینیم کجاهاش ضرر داره....

هی ایـــــــــــــــــــــــــــــــــزد...
Angel
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: asiehmohammadian
ارسال: #۱۱
۰۵ خرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۱۶ ق.ظ
(۰۵ خرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۱۲ ق.ظ)explorer نوشته شده توسط:  خوب شما که به این شدت میگی ضرر داره یه دو سه تا مثال بزن ببینیم کجاهاش ضرر داره....
استرس بیخودی میاره
احساس یاس رو تو فرد بیشتر می کنه که بجز من خیلی های دیگه هم هستن
ذهن فرد رو بجای اینکه توی کتاب و فرمول ها باشه میاره تو فروم و اینکه هرکس بیشتر فروم رو چک می کنه و خودش رو بروز میکنه باهاش موفق تر میشه وخیلی چیزای دیگه...
در ضمن این مطالب برای تیپ های شخصیتی متفاوت هست و تاثیر مختلفی میزاره
۵
۳
ارسال: #۱۲
۰۵ خرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۴۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ خرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۵۹ ق.ظ، توسط ۲۰۰۰com.)
Smile نمیدونم باید خندید به این موضوع یا متعجب شد !!!!!!!!!
اینجا مخاطبا همه دانشجو و تحصیل کرده هستن و یقینا برای منافع خودشون عاقلانه تر از هرکسی تصمیم میگیرن... تا بوده مشکل ما همین بوده... یه عده ایطور فکر میکنن که صلاح افراد را بیشتر از خود اون افراد میدونن ... .
کلا این بحث دوران زیبای دبستانو برام زنده کرد Smile

فقط کافیست خود را باور کنیییم
امان از روزی که انسان برخیزد...
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V , reyhaneh64 , asiehmohammadian
ارسال: #۱۳
۰۵ خرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۲۳ ق.ظ
RE: دلایل عدم موفقیت مانشتی ها - نقش مانشت در دادن امیدهای واهی به داوطلبان ناموفق
سلاممم و درود
من خودم هر وقت میام نت یکی از سایت های مورد علاقم مانشت هست تا الان هم خیلی استفاده کردم
تا حالا بیشتر از ۱ یا ۲ پست من نزاشتم دلیلش اینه که سوالی که ذهن منو مشغول کرده و دنبال جوابش هستم با کمی گشتن میبینم ۱ کاربر دیگه سوال کرده و راهنمایی هم گرفته پس این کار منو راحت میکنه فقط اونو کافیه بخونم و استفاده کنم
همینجا لازم میدونم از مدیریت سایت کمال تشکر رو داشته باشم چون واقعا زحمت میکشن
سپاس از دوستان
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Engineer
ارسال: #۱۴
۰۵ خرداد ۱۳۹۲, ۰۸:۴۱ ق.ظ
واسه وبلاگ خودت داری تبلیغ میکنی Smile

HeartTongue
۰
۲
ارسال: #۱۵
۰۵ خرداد ۱۳۹۲, ۰۸:۵۶ ق.ظ
من که از مانشت خیلی خیلی استفاده بردم

من سال ۸۵ فارغ التحصیل شدم و از اطرافیانم هیچ کس کنکوری نبود
هرچی سوال داشتم اینجا پرسیدم و اینجا به خیلی از جوابهام پاسخ داده شد.
خیلی مباحث را اینجا یاد گرفتم
اون گروههای خواندن ماه به ماه هم خیلی تاثیر داشت. هر وقت تنبل میشدم، این تاپیکها باعث میشد ببینم بقیه رقیبهام دارن درس میخونن. منم جو گیر میشدم و درسمو ادامه میدادم
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sadeghpc , Engineer

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۱۶ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  رکوردهای مانشت admin ۱۴۰ ۸۳,۸۴۳ ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: msm1365
  اهدای کتاب هایم به اعضای گل مانشت x86 ۴۴ ۳۵,۵۷۰ ۰۳ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco
Lightbulb گروه ترجمه ی مانشت marvelous ۱۳ ۸,۹۱۵ ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ziba_090
Tongue انجمن پسران مانشتی aatwo ۴۰ ۳۰,۲۶۹ ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۲:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam
Star سحر خیــــــــــــــــــزان مانشت nasrolah ۹۴۸ ۲۰۹,۳۱۲ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  پرسش و پاسخ و بحثهای مدیران در مورد امور جاری مانشت Fardad-A ۴,۸۰۶ ۴۴,۶۶۸ ۰۳ دى ۱۳۹۸ ۰۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
  تخفیف گروهی آزمونهای آزمایشی مدرسان شریف برای اعضای مانشت در سال ۹۹ عزیز دادخواه ۱۲ ۷,۶۸۴ ۲۵ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  قبول نهایی شبانه و عدم ثبت نام siiib70 ۷ ۵,۸۲۵ ۰۹ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mashhad65
  آیا عدم ثبت نام در دانشگاه های مجازی در صورت قبول شدن جریمه دارد؟ sheikhoo ۱ ۲,۷۱۴ ۲۰ تیر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Iranian Wizard

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close