زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۱۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

برای تابستون اول از کجا و کدوم درسها شروع کنم؟

ارسال:
۰۷ خرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۴۹ ب.ظ
سلام
امیدوارم که تاپیک رو جای مناسبی درست کرده باشم Smile

از ۲۵ خرداد شروع می کنم به مطالعه برای کنکور. فکر میکنم توی تابستون دروس آمار و ریاضی مهندسی و گسسته از ریاضیات و ساختمان داده، نظریه، مدار منطقی، سیستم عامل و معماری از مشترکها رو به یه جایی برسونم.

من تقریبا همه مصاحبه های رتبه های برتر رو خوندم. چیزی که دستگیرم شد اینه که بیشتر رتبه های برتر از دروسی که بهشون علاقه داشتن و یا احساس میکردن توشون ضعف دارن شروع کردند. من سطحم متوسطه و فکر میکنم احتیاج دارم حداقل سه چهار درس (فعلا نظریه زبانها، ساختمان داده، گسسته) رو از روی مرجع بخونم. البته با توجه به وقتی که خواهم گذاشت اگه خدا بخواد میتونم و باید برسم.Smile

سوالی که داشتم اینه که به نظر شما چه اصولی رو برای انتخاب اولویت برای مطالعه درسها باید در نظر داشت؟ به عبارت دیگه اول کدوم درسها باید خونده بشن؟

-درسهایی که توشون ضعف داریم؟
-درسهایی که ضریبشون توی کنکور بالاست؟
-درسهایی که باید از روی مرجع خونده بشن؟
-ریاضیات که مدت زمان زیادی می طلبه برای برای فهمیدن کاملشون؟
-درسهایی که بهشون علاقه داریم؟

یا به اندازه آرزوهات تلاش کن یا به اندازه تلاشت آرزو
۳
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: pooyaa , sahar bano , zeinab , hamid88 , M.Amin.M
ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۰۰ ق.ظ
۱/همه ی درس ها باید خونده بشه هیچ درسی نباید کنار گذاشته بشه مخصوصا شما که از ۲۵ خرداد میخوای بخونی
۲/بهتره درسایی توشون ضعف دارید رو از روی مرجع و با دید یه درس توی دانشگاه بخونید.یعنی مثلا نظریه رو از روی مرجع بخونید.تمرین هاشو حل کنید تا دستتون راه بیفته.
۳/مسلما درسایی که ضریب شون بالاتره با اهمیت ترن ولی این معنیش این نیست درسایی ضریبشون پایینه حذف بشن.همه باید خونده بشن.
۴/ریاضیات باید توی انتخاب منابع خیلی دقیق باشی.کتابی که انتخاب میکنی باید با توجه به پایه ی درسیت باشه.هرچقد ضعیف تر باید کتاب های ساده تر انتخاب بشه که از درس زده نشی.
پ .ن :مهم نیست چه نتیجه ای میگیرید مهم اینه ،همه تلاشتونو کنید و نتیجه رو بدید دست خدا.

HeartTongue
۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: tesna , farhud , sahar bano , sanar.m , Pegasus , zeinab , احسان مومنی
ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۲۷ ب.ظ
(۰۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۰۰ ق.ظ)fsi2013 نوشته شده توسط:  ۱/همه ی درس ها باید خونده بشه هیچ درسی نباید کنار گذاشته بشه مخصوصا شما که از ۲۵ خرداد میخوای بخونی
ممنون.
از نکاتی که گفتید استفاده میکنم و حتما مدنظرم خواهند بود. این که درسها رو به چه ترتیبی باید خوند هم مهمه. شاید نظر بعضیا این باشه که شما بخون حالا شروع با کدوم درس پیشکش. شاید هم حق با این دسته باشه.

فکر میکردم این سوال خیلیها هست ولی ظاهرا همه برنامه هاشونو ریختن و آماده ن برای شروع انشا... .

به هر حال چون ممکنه هنوز این سوال تعداد دیگه ای از دوستان باشه شاید نتیجه و تصمیمی که بهش رسیدم کمک کننده باشه. این برنامه منه برای کنکور و تا زمانی که نظر بهتری نبینم (که فکر هم میکنم نخواهم دید) احتمالا دستخوش تغییر نخواهد شد:

-از ۲۵ خرداد تا اواخر تیر ماه گسسته، نظریه و ساختمان داده می خونم که دقیقا باید پنج هفته طول بکشه.
-از اوخر تیر مدار منطقی رو شروع میکنم چون با وجودیکه درس ساده ایه ولی میشه گفت پیش نیاز معماریه. احتمالا توی یک هفته یا کمتر منطقی تموم میشه.
-از اوایل مرداد ریاضی مهندسی، معماری و الگوریتم که فکر کنم پنج یا شش هفته طول میکشه. و در مدت باقیمانده تابستون و احتمالا یکی دو هفته از اول مهر آمار و سیستمهای عامل رو خواهم خوند.

-دروس پایگاه داده، زبانهای برنامه سازی، محاسبات و کامپایلر رو با برنامه آزمونهای آزمایشی پیش خواهم برد.

-زبان رو هم احتمالا فقط ۵۰۴ و لغات تافل و ۱۱۰۰ رو میخونم.

۱
۰
ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۵۲ ب.ظ
(۰۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۲۷ ب.ظ)farhud نوشته شده توسط:  
نقل قول:
ممنون.
از نکاتی که گفتید استفاده میکنم و حتما مدنظرم خواهند بود. این که درسها رو به چه ترتیبی باید خوند هم مهمه. شاید نظر بعضیا این باشه که شما بخون حالا شروع با کدوم درس پیشکش. شاید هم حق با این دسته باشه.

فکر میکردم این سوال خیلیها هست ولی ظاهرا همه برنامه هاشونو ریختن و آماده ن برای شروع انشا... .

به هر حال چون ممکنه هنوز این سوال تعداد دیگه ای از دوستان باشه شاید نتیجه و تصمیمی که بهش رسیدم کمک کننده باشه. این برنامه منه برای کنکور و تا زمانی که نظر بهتری نبینم (که فکر هم میکنم نخواهم دید) احتمالا دستخوش تغییر نخواهد شد:

-از ۲۵ خرداد تا اواخر تیر ماه گسسته، نظریه و ساختمان داده می خونم که دقیقا باید پنج هفته طول بکشه.
-از اوخر تیر مدار منطقی رو شروع میکنم چون با وجودیکه درس ساده ایه ولی میشه گفت پیش نیاز معماریه. احتمالا توی یک هفته یا کمتر منطقی تموم میشه.
-از اوایل مرداد ریاضی مهندسی، معماری و الگوریتم که فکر کنم پنج یا شش هفته طول میکشه. و در مدت باقیمانده تابستون و احتمالا یکی دو هفته از اول مهر آمار و سیستمهای عامل رو خواهم خوند.

-دروس پایگاه داده، زبانهای برنامه سازی، محاسبات و کامپایلر رو با برنامه آزمونهای آزمایشی پیش خواهم برد.

برنامه خوبی ریختی!منظورم از خوب بودن ترتیب دروس نیس.منظورم اون پپش بینی هست که کردی.که مثلا فلان ۳ تا درس توی مثلا x هفته و ...این پیش بینی جزئی مهم توی برنامه ریزی هستش.پیش بینی کردن یعنی هدف داشتن.اگ ببینی از هدفت دور شدی بیششتر تلاش کن.اگ ببینی ازش رد کردی بازم با انگیزه ادامه بده و درسای بیشتری بخون.
توی انتخاب منابع اصولا دنبال تعداد نباید باشی .واسه هر درس حداکثر ۲ تا منبع کافیه .ولی بهتره به جای اینکه چند تا کتاب خونده بشه بهتره یک کتاب خوب چند بار خونده بشه.
نظریه رو تمرین زیاد حل کن.حل المسائل لینز استفاده کن.
به نظرم روی درس هایی که ضعف داری باید در انتخاب منبع بیشتر دقت کنی.برای برنامه تابستون سعی کن مرجع دروس رو بخونی (برای درسای ضعیف منظورمه)
یادت باشه فقط ۱۰۰ یا ۱۵۰۰ نفر اول کنکور به طور جدی تلاش میکنن . و حداقل ۲ ماه برای کنکور میخونن.رقیب اصلی هرکسی هم خودشه و راضی بودن از نحوه درس خوندن هم یعنی گرفتن بهترین نتیجه.مهم اینه اخر شب از روزی که گذشت و از درس خوندنت راضی باشی از ته دل.این موفقیتت رو تضمین میکنه
درپناه حق موفق باشید

HeartTongue
۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: farhud , Pegasus , kimidoonekekie , مهندس میلاد
ارسال:
۰۹ خرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۱۷ ب.ظ
(۰۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۵۲ ب.ظ)fsi2013 نوشته شده توسط:  به نظرم روی درس هایی که ضعف داری باید در انتخاب منبع بیشتر دقت کنی.برای برنامه تابستون سعی کن مرجع دروس رو بخونی (برای درسای ضعیف منظورمه)
یادت باشه فقط ۱۰۰ یا ۱۵۰۰ نفر اول کنکور به طور جدی تلاش میکنن . و حداقل ۲ ماه برای کنکور میخونن.
آقا بازم ممنون. خیلی مفیده حرفهاتون.
خب من توی پیام نور درس خوندم و به خاطر شرایطم هیچ انتخاب دیگه ای نمیتونستم داشته باشم جز پیام نور...همین باعث شده عقب باشم از اون چیزی که باید. برای همین نیاز دارم که زمان بیشتری بذارم.

همینطوری که گفتید حتما از مرجع استفاده میکنم. مخصوصا گسسته، معماری، ساختمان داده و الگوریتم و نظریه. البته اینا دروس مورد علاقه م هم هستن Smile و البته کلا هیچ درسی نیست که من بهش علاقه نداشته باشم Big Grin

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: amash
ارسال:
۰۹ خرداد ۱۳۹۲, ۰۳:۴۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ خرداد ۱۳۹۲ ۰۴:۰۲ ب.ظ، توسط fsi2013.)
(۰۹ خرداد ۱۳۹۲ ۰۱:۱۷ ب.ظ)farhud نوشته شده توسط:  آقا بازم ممنون. خیلی مفیده حرفهاتون.
خب من توی پیام نور درس خوندم و به خاطر شرایطم هیچ انتخاب دیگه ای نمیتونستم داشته باشم جز پیام نور...همین باعث شده عقب باشم از اون چیزی که باید. برای همین نیاز دارم که زمان بیشتری بذارم.

همینطوری که گفتید حتما از مرجع استفاده میکنم. مخصوصا گسسته، معماری، ساختمان داده و الگوریتم و نظریه. البته اینا دروس مورد علاقه م هم هستن Smile و البته کلا هیچ درسی نیست که من بهش علاقه نداشته باشم Big Grin
خیلی خوبه که علاقه داری،همین کمکت میکنه.اون تیک نوشته بودم منظورم ۱۰۰۰ نفر بود تصحیحش کردم.
یه دوست پیام نوری امسال رتبه ۶۲ اورده اینم لینک مصاحبه اش
واسه انتخاب منابع هم بهترین کار خوندن مصاحبه ها و انتخاب منابع بین حرفای رتبه های برتره
موفق باشید.تلاشتونو انجام بدید.و شروع کنید

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

اینم لینک مصاحبه اش.مصاحبه اش نشون میده که باید خوب خوند

HeartTongue
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: farhud , Pegasus , amin750 , zeinab
ارسال:
۲۲ خرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۲۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ خرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۲۵ ب.ظ، توسط mgshervin.)
RE: برای تابستون اول از کجا و کدوم درسها شروع کنم؟
(۰۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۲۷ ب.ظ)farhud نوشته شده توسط:  
(08 خرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۰۰ ق.ظ)fsi2013 نوشته شده توسط:  ۱/همه ی درس ها باید خونده بشه هیچ درسی نباید کنار گذاشته بشه مخصوصا شما که از ۲۵ خرداد میخوای بخونی
ممنون.

سلام به همه دوستان
من هم ۹۲ کنکور دادم و خوب نشد
الان دیدم شما هم داری اشتباه من را میکنی
۱ این وقتایی را که اینطور تعیین کردی مطمئن باش باید براش یه ۲ هفته هم تلورانس در نظر بگیری چون ادم زنده که رباط نیست که با برنامه ی از قبل تعیین شده پیش بره یهو زد و رفتی مسافرت یکی عروسی کرد و ... که همش برنامه ادم را به هم میریزه
۲ وقتی چندتا درس را بخونی و بزاری کنار و چندتا دیگه را شروع کنی بعد از ۱ ماه اونایی را هم که خوندی باید از اول شروع کنی و این بلایی بود که سر من اومد
همه درسا را سعی کن با هم پیش ببری تا نتیجه بهتری بگیری
البته این تجربه شخصی منه
و برای زبان وقت نمیکنید که این همه لغت را حفظ و مرور کنید چون خود کتاب ۵۰۴ اسمش ۵۰۴ لغته واسه ی من که سطح زبان متوسط رو به پایینی دارم ۲۳۰۰ لغت جدید داشت
من با خوندن ۵۰۴ و سال های گذشته کنکور ۳۲% زبان زدم
خوندن و مرور ۵۰۴ برای من روزی ۱/۵ ساعت طول میکشید
به نظر من ۵۰۴ و ایلتس و ۱۱۰۰ لغات تکراری زیاد دارن بیشتر تا کنون از ۵۰۴ و ۱۱۰۰ اومده و کمتر از ایلتس
به امید موفقیت همه دوستان

و خدایی که همین نزدیکی است ...Heart
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: farhud , zeinab , مهندس میلاد
ارسال:
۲۲ خرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۴۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۴۶ ب.ظ، توسط farhud.)
(۲۲ خرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۲۰ ب.ظ)mgshervin نوشته شده توسط:  سلام به همه دوستان
۱ این وقتایی را که اینطور تعیین کردی مطمئن باش باید براش یه ۲ هفته هم تلورانس در نظر بگیری چون ادم زنده که رباط نیست که با برنامه ی از قبل تعیین شده پیش بره یهو زد و رفتی مسافرت یکی عروسی کرد و ... که همش برنامه ادم را به هم میریزه
۲ وقتی چندتا درس را بخونی و بزاری کنار و چندتا دیگه را شروع کنی بعد از ۱ ماه اونایی را هم که خوندی باید از اول شروع کنی و این بلایی بود که سر من اومد
البته این تجربه شخصی منه
و برای زبان وقت نمیکنید که این همه لغت را حفظ و مرور کنید چون خود کتاب ۵۰۴ اسمش ۵۰۴ لغته واسه ی من که سطح زبان متوسط رو به پایینی دارم ۲۳۰۰ لغت جدید داشت
به نظر من ۵۰۴ و ایلتس و ۱۱۰۰ لغات تکراری زیاد دارن بیشتر تا کنون از ۵۰۴ و ۱۱۰۰ اومده و کمتر از ایلتس

سلام
ازتون ممنونم که تجربیاتتون رو بیان کردید.Smile
حق با شماست. من موقعی که این برنامه رو ریختم هم این نکته رو در نظر داشتم و گفتم که توی مانشت برنامه بهتری ببینم تغییر میدم برنامه م رو. یه مدت به صورت آزمایشی برنامه ای که دارم رو انجام میدم همراه مرور نکات دروس قبلی که باید توی برنامه ن بگنجونم.

در مورد تعطیلات و انعطاف برای برنامه ریزی هم درست می فرمایید. این برنامه کلی منه. به نظرم ویژگی یه برنامه خوب اینه که تا یه حدی منعطف باشه. یعنی بتونی هر چند وقت یه بار آپدیتش کنی با توجه به شرایطت. این یه دورنماست برای برنامه من. شاید اشتباه باشه. در این صورت تغییرش میدم.Smile

در مورد زبان من زبانم بد نیست. سال قبل بدون مطالعه زبان فک کنم حدود ۴۵ زدم. زبان میتونه رتبه رو خیلی بهتر کنه. بنابراین فکر کنم کمی پیشرفت بدم درصد زبان رو مثلا اگه برسونمش به هفتاد کافیه.

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mgshervin
ارسال:
۲۳ خرداد ۱۳۹۲, ۰۷:۴۹ ب.ظ
Thumbs Up RE: برای تابستون اول از کجا و کدوم درسها شروع کنم؟
(۲۲ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۴۴ ب.ظ)farhud نوشته شده توسط:  
(22 خرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۲۰ ب.ظ)mgshervin نوشته شده توسط:  سلام به همه دوستان
البته این تجربه شخصی منه

سلام
ازتون ممنونم که تجربیاتتون رو بیان کردید.Smile
حق با شماست. من موقعی که این برنامه رو ریختم هم این نکته رو در نظر داشتم و گفتم که توی مانشت برنامه بهتری ببینم تغییر میدم برنامه م رو. یه مدت به صورت آزمایشی برنامه ای که دارم رو انجام میدم همراه مرور نکات دروس قبلی که باید توی برنامه ن بگنجونم.

در مورد تعطیلات و انعطاف برای برنامه ریزی هم درست می فرمایید. این برنامه کلی منه. به نظرم ویژگی یه برنامه خوب اینه که تا یه حدی منعطف باشه. یعنی بتونی هر چند وقت یه بار آپدیتش کنی با توجه به شرایطت. این یه دورنماست برای برنامه من. شاید اشتباه باشه. در این صورت تغییرش میدم.Smile

در مورد زبان من زبانم بد نیست. سال قبل بدون مطالعه زبان فک کنم حدود ۴۵ زدم. زبان میتونه رتبه رو خیلی بهتر کنه. بنابراین فکر کنم کمی پیشرفت بدم درصد زبان رو مثلا اگه برسونمش به هفتاد کافیه.

سلام Smile
بهتره همین اول یه برنامه ریزی خوب داشته باشید تا مجبور نشید بعد هی برنامه را تغییر بدید Rolleyes
من نمیگم برنامه من درسته Smileولی تغییر برنامه فقط باعث این میشه که ادم هی عقب بیفته و دوباره برنامه بریزه و این میشه یه سیکل معیوب که نتیجه اش شکسته
برنامه خوب برنامه ایه که برای همه شرایط جواب بده و انعطاف کافی داشته باشه داخلش ریسک ها هم در نظر گرفته بشه که نیاز به تغییر کلی برنامه نشه

و خدایی که همین نزدیکی است ...Heart
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: SnowBlind
ارسال: #۱۰
۲۴ خرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۴۱ ق.ظ
(۲۳ خرداد ۱۳۹۲ ۰۷:۴۹ ب.ظ)mgshervin نوشته شده توسط:  بهتره همین اول یه برنامه ریزی خوب داشته باشید تا مجبور نشید بعد هی برنامه را تغییر بدید
پیشنهاد شما چیه؟
چه روش مطالعه ای رو توصیه می کنید؟Smile

۰
۰
ارسال: #۱۱
۲۴ خرداد ۱۳۹۲, ۰۴:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ ۰۴:۴۷ ب.ظ، توسط Masoud05.)
بنظرم اگه انگیزه کافی دارید برید سراغ درسهای حجیم و یا اونایی که بلد نیستید . من یه نظریه دارم که میگه این درسا رو اگه زود نخونید مدام شیفتش میدید، بعدش به جایی میرسید که میگید بهتره درسایی رو که خوندم مرور کنم!!!
برنامه زیر برای تابستان برای بچه های مهندسی بنظرم خوبه ( البته در حد یه پیشنهاد )

ریاضی مهندسی + آمار + معماری + یه درس تخصصی ( مدار الکتریکی - کامپایلر )

برای بچه های ایتی زیاد نمی دونم اما بنظرم ترکیب : معماری + گسسته + یه درس که باهاش مشکل دارید ، ترکیب خوبیه

در کنار دروس فوق ، زبان هم باید بررسی بشه . بهترین موقع خوندن زیان، تابستان هست .

البته این برنامه ای که من گفتم برای کسایی هست که تابستان وقت ازادشون زیاده به نسبت ، در عوضش پاییز و زمستان فشار زیادی رو متحمل نمیشن . اگه براتون یه مقدار سنگینه می تونید یکیش رو حذف کنید .
در ضمن مصاحبه ها خیلی مفید هستن . من خودم خیلی استفاده کردم ازشون ، خصوصا برای روحیه گرفتن.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: zeinab , farhud , ماه بانو , samaneh_aftab
ارسال: #۱۲
۲۴ خرداد ۱۳۹۲, ۰۵:۳۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ ۰۵:۳۷ ب.ظ، توسط omid.n1990.)
خیلی از دوستان متاسفانه گیر برنامه میوفتن که هی عوضش بکنن، بنظرم ابتدا بهتره موارد مختلفی که میتونه تاثیر داشته باشه و بنظرت بهتره رو انجام بده و برنامه رو از پایه تغییر نده
اینکه میخوای فرضا هفته ای یک کتاب رو بخونی و هفته دوم کتاب بعد و ...، با این تعداد کتاب شاید خیلی جالب نباشه.

بعضی رشته ها شاید معدود کتاب واسه ارشد داشته باشن ولی سیزده چهارده کتاب با این اوصاف رو بخوای بخونی و ضمن اینکه بعضی کتابها بیشتر از یک هفته وقت میگیرن که شاید پروسه مطالعه همه کتابها در مجموع به چهار ماه پنج ماه برسه.

یعنی اینکه شما که از فردا شروع میکنی گسسته میخونی تا اواخر مهر و آبان مطالعه دیگه ای روی گسسته نخواهی داشت و این نتیجه رو میده که فراموش خواهی کرد و این پروسه کماکان واسه همه دروس ادامه خواهد داشت که در اون وقت استرس زا خواهد شد.

به نظر من تعدادی از درسها رو همزمان بخون کارایی شما بهتر خواهد شد، یعنی اینکه مثلا سه بخش کن کتابها رو و هر گروه رو تو یک دوره ی یک ماهه یا مثلا ۴۰ روزه بخون. در مجموع همون قدر زمان ازت میبره اما وقتی درسی رو تو طول زمان چهل روزه خوندی احتمال اینکه مدت بیشتری تو ذهنت بمونه بالاتره. وقتی چیزی خیلی بیشتر زمان ببره دیرتر هم فراموش میشه (البته این نظر منه)

مورد بعدی ترکیب و ترتیب خوندن دروس هست، (البته این هم نظر منه که ممکنه اشتباه باشهSmile مثلا فاصله ی قرار دادن درس گسسته و ساختمان داده ها و طراحی الگوریتم، اینها برخی مفاهیم مشابه دارن بهتره که باهم خونده نشن، مثلا اگه سه گروه کردی کتابها رو که هر گروه رو تو زمان مجزا بخون، این دروس تو یک گروه نباشن و باقی دروس وابسته به هم، نیز به همین صورت

و مورد آخر که کدوم رو اول شروع کنم، ضریب بالا؟ ساده؟ علاقه؟ سختی؟ مرجع؟
این مورد هم اگر کتابها رو گروه بندی کنی قابل حله. تو هر گروه یک کتاب مورد علاقه، یک کتاب سخت و .... .

البته یک نکته ی خیلی مهم وجود داره، هر کس متد خودش رو داره که با دیگران متفاوته و یک متد ممکنه برای کسی به خوبی جواب بده و برای دیگری نه. باید متد خودت رو پیدا کنی که باهاش راحتی
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: farhud , sarehkar , n268
ارسال: #۱۳
۲۵ خرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۵۱ ق.ظ
با سلام خدمت دوستان عزیز مانشت
میخواستم بدونم شما که مصاحبه ها رو کامل خوندین به نظرتون یه درس رو کامل بخونم بعد سراغ بعدی برم یا چندتا چندتا با هم پیش برم؟دلیلش رو هم میخوام بدونم؟
۰
۰
ارسال: #۱۴
۲۵ خرداد ۱۳۹۲, ۰۳:۲۹ ب.ظ
دوستان همه این پیشنهاد رو داشتن که باید هماهنگ پیش برین.
البته اگه منظورتون از درس یک کتاب باشه.
حالا شما فرض کنید کتابی که باید حفط میکردی رو الان خونیدن و بعد به نوبتی که برنامه ریزی کردین سایر کتابها خب خیلی خیلی فاصله میافته
اگه آزمون شرکت کنین میبینید که همه ی آزمونها طبق برنامه که میدن هم هی کتابها توی یک ماه باید مطالعه بشه.
باز نظر دوستان شرطه

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۱
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۵
۲۵ خرداد ۱۳۹۲, ۰۴:۱۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ ۰۴:۱۶ ب.ظ، توسط Masoud05.)
یه دغدغه ای که دوستان دارن این هست که اگر من چند درس رو تو تابستان بخونم فراموشم نمیشه؟!!
ببینید معمولا کنکور های ازمایشی از اواخر مهر شروع میشه . معمولا بین هر ازمون ۲، هفته فرصت هست تا شما ۲۵% مطالب رو بخونید . اگه توی تابستان برخی از درسا رو خوندید ، خب الان مرور میکنید و راحت میرسید که سر فصل ها رو کامل بررسی کنید اما اگه تو تابستان نخونده باشید احتمال قوی نمی تونید اونطور که دوست دارید برای هر ازمون اماده بشید .
پس اگه تابستان رو بخونید واقعا بنفعتون هست ضمن اینکه با دادن آزمون مطالب مرور میشه و معمولا ۱ ماه مونده به کنکور کل مطالب خونده شده و مرور کردید .
نکته ای که هست اینه که شاید برخی دوستان بنا به دلایلی نخوان یا نتونن ازمون ازمایشی شرکت کنن ، به این دوستان توصیه میکنم خودشون از خودشون ازمون بگیرن . تا دلتون بخواد کنکور ازمایشی های سال قبل و سال جاری رو اینترنت گیر میاد Smile

یه نکته دیگه : ببینید ۲ ماه اخر خیلی خیلی مهمه که پر انرژی باشید . برخی افراد میتونن از مهر شروع کنند و تا بهمن راحت بخونن ، اما برخی هم نمی تونن ( مثل خودم!!) . افرادی مثل من باید از تابستان شروع کنن به خوندن و کم کم پیش بیان و مصلا اواسط آذر یه مسافرت ۳-۴ روزه میتونن برن تا تجدید قوی بشه و هم اینکه مثلا تو دی ماه روزای جمعه صبح با دوستانشون برن گردش
خلاصه اون اوخر کار چون زود شروع کردن ، میتونن با تفریح کردن انرژی خودشون رو حفظ کنن.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: atenaa , farhud , hamid88 , n268

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۱ ۸۱۵ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۳۷۶ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۷۲۲ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  منابع درسی اول دبیرستان azaaadeh457 ۱ ۱,۱۱۰ ۰۴ دى ۱۴۰۱ ۱۰:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  شروع به تدریس reyhaneh ۴ ۳,۳۲۴ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۸,۰۲۱ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  دانشگاه های پزشکی رو برای رشته انفورماتیک چطوری اولویت بندی کنم ؟ mrpool ۷ ۸,۴۲۳ ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۱:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: hossein1991
  مرخصی در ترم اول و سپس انصراف MSZ ۱۷ ۳۹,۶۹۰ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۵۷ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  چگونه این خطا را موقع اجرای sql server 2014 رفع کنم ؟ farahnaz ۲ ۲,۶۷۱ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: farahnaz
  مشکل در حل تست ۲۲ فصل اول کتاب گسسته یوسفی pure.yaser ۷ ۸,۴۹۸ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close