زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۵۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تصمیم گیری نهایی درمورد منابع سیستم عامل

ارسال:
۰۳ تیر ۱۳۹۲, ۰۳:۱۹ ب.ظ
در پی درخواست تعدادی از دوستان گرامی،تصمیم گرفتم منابع پیشنهادی خودم رو واسه درس سیستم عامل ارائه بدم.سعی میکنم تا جائیکه که امکان داره بخش ها رو ریز بررسی کنم.البته این چیزایی که من میگم وحی منزل نیست.ممکنه بعضی دوستان با تلاش کمی بتونن بهترین نتیجه رو بگیرن و نظر متفاوتی داشته باشن.اینجاست که درنهایت تصمیم به عهده خود شماست.
ببینید درس سیستم عامل،درسیه که واقعا روش حسابی نیس.یعنی ممکنه مثل امسال ساده طرح بشه یا مثل پارسال طوریکه حتی نشه فهمید سوال چی میخواد.اما یه سری قواعد هست که اگه رعایت کنید حداقل خیالتون راحته که اگه سرجلسه شما نمیتونین پاسخ بدین اکثرا بچه های دیگه هم نمیتونن.از نظر من منبع سوالات سیستم عامل کتاب آقای استالینگز ترجمه دکتر پدرام هستش.البته جسته وگریخته از منابع دیگه هم میاد.اما اساس همینه.حالا برسیم سر منابع:

مفاهیم اولیه وآشنایی با سخت افزار:اینو استالینگز خوب گفته.حقیقت هم خوب گفته.ولی حقیقت مباحث اضافی داره.
مدیریت فرآیند:از رو هرکتاب تستی بخونین خوبه.چون مبحث ساده ای هست.از نظر من زیاد فرقی نداره از رو چه کتابی بخونین.
همزمانی:اول استالینگز رو خوب بخونین که بفمین چی به چیه.بعد که فول شدین و به نظرتون نکته خاصی نموند برین سر کتاب آقای موسوی پوران پژوهش.این کتاب در این بخش از نظر من بهترین کتاب موجود هست.بقدری خلاصه و روتین گفته که فورا یاد میگیرید.یه نکته رو در این بخش فراموش نکنید.اونم اینه که راه حل سوال رو یاد بگیرید.نشینید تموم رویکردها رو حفظ کنین!مثال می زنم:شما برای بررسی شرط پیشرفت(progress) باید یکی از فرآیندها رو تو بخش remainder بزارین و ببنید فرآیند بعدی میتونه وارد ناحیه بحرانی بشه یا نه.اینی که من گفتم اسمش میشه @ راه حل بررسی شرط پیشرفت @.یعنی به محض درخواست شرط پیشرفت در صورت سوال میرین سراغ این راه حل.این مثال ساده ای بود که زدم.
در بخش همزمانی بعضی قسمتا هست که در استالینگز نیس.مثلا رویکرد sleep,wake up.یعنی قبل از وارد شدن به بخش سمافور.چون اصولا سمافور رو واسه حل مشکل همین دو تابع ساختن.حقیقت اینا رو گفته.یه نگاه بندازین بد نیس.
مدیریت حافظه اصلی و حافظه مجازی:بهترین کتاب در این زمینه کتاب دکتر حقیقت هستش.دنبال منبع دیگه ای نباشین.
مدیریت دیسک و سیستم فایل:من اینو از رو مقسمی خوندم.خوب گفته بود.در کل سوالات این بخش راحته.کتاب تست کفایت میکنه.فرقی نداره از رو چی بخونین.
در تمامی حالات بالا: بهترین کتاب واسه حل تست کتاب دکتر حقیقت هست.یعنی اگه از کتاب ایشون خوشتون نیومد و نخواستین بخونینش،حتما" حل تست رو ازین کتاب پیگیری کنین.اما یه چیزی که هست اینه که باخوندن این کتاب به اکثر سوالای کنکور شک میکنین.یعنی اگه به جواب نرسین فک میکنین سوال غلطه.حواستون به اینم باشه.

این مطالبی که من گفتم بیشتر واسه مهندسی کاربرد داره.چون این درس واسه مهندسی ضریب ۴ داره.یعنی ارزش داره روش وقت گذاشت اما واسه آی تی چون جزئی از دروس تخصصی محسوب میشه ممکنه مقرون بصرفه نباشه این همه تلاش کرد.
اگه سوالی بود حتما" بپرسین.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: m@hboobe , nilia , explorer , Masoud05 , Pegasus , AriAni , m_molodi , SaMiRa.e , jparisa , sahar bano , انرژی مثبت , sanar.m , deh-ab , jahani , Ella
ارسال:
۰۳ تیر ۱۳۹۲, ۰۵:۳۳ ب.ظ
RE: تصمیم گیری نهایی درمورد منابع سیستم عامل
سلام
ممنون بابت راهنماییتون.
اگه به کتاب حقیقت دسترسی نداشته باشم و فقط استالینگز و پورانو بخونم کافی نیست؟
ارسال:
۰۳ تیر ۱۳۹۲, ۰۸:۲۱ ب.ظ
(۰۳ تیر ۱۳۹۲ ۰۵:۳۳ ب.ظ)nilia نوشته شده توسط:  سلام
ممنون بابت راهنماییتون.
اگه به کتاب حقیقت دسترسی نداشته باشم و فقط استالینگز و پورانو بخونم کافی نیست؟
بله دوست عزیز.البته ممکنه تو قسمت حافظه مجازی کمی به مشکل بربخورید.چون استالینگز این بخشو کمی سر سریع گفته.که میتونید با دقت و وسواس بیشتری بخونیدش تا مشکلتون رفع شه.مزیت اصلی کتاب دکتر حقیقت در حل تستش هست.وگرنه مطالبو طوری بیان کردن که طاقت فرسا شده.اگه بتونین فصل حافظه مجازیشو گیر بیارین به نفعتونه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: nilia , deh-ab
ارسال:
۰۳ تیر ۱۳۹۲, ۰۸:۳۲ ب.ظ
برای کنکور آزاد بیبن حقیقت وپوران شما کدام کتاب را پیشنهاد می دهید؟
ارسال:
۰۳ تیر ۱۳۹۲, ۰۹:۰۶ ب.ظ
راستش از کنکور آزاد اطلاع چندانی ندارم.جز همون تستایی که تو کتابای کنکور هست و به نظر من سطحش بسیار پایینه و حتی با خوندن کتاب مقسمی هم میشه از پسش بر اومد چه برسه به این دو کتاب.این دو کتاب تقریبا ۸۰% منطبق بر هم هستند.هرکدام رو بخونین خوبه.ببینید خودتون با کدومش راحتین.
 سپاس‌گزاری شده توسط: deh-ab
ارسال:
۰۴ تیر ۱۳۹۲, ۱۲:۴۷ ب.ظ
ببخشید اگه این فصل همزمانی رو از روی حقیقت یا مقسمی بخونیم چیزی گیرمون میاد یا نه؟ این فصل همزمانی رو حقیقت چه جوری گفته؟

m.m:
ارسال:
۰۴ تیر ۱۳۹۲, ۰۲:۰۰ ب.ظ
فصل همزمانی رو حقیقت هم خوب گفته اما درحدی بی نظم و درهم گفته که سر درنمیارین.زیادی کشش داده.اما اگه بین مقسمی و حقیقت مجبور به انتخاب هستین حقیقت خیلی بهتره.
ارسال:
۰۵ تیر ۱۳۹۲, ۰۸:۳۹ ب.ظ
(۰۳ تیر ۱۳۹۲ ۰۹:۰۶ ب.ظ)Andrew S.Tanenbaum نوشته شده توسط:  راستش از کنکور آزاد اطلاع چندانی ندارم.جز همون تستایی که تو کتابای کنکور هست و به نظر من سطحش بسیار پایینه و حتی با خوندن کتاب مقسمی هم میشه از پسش بر اومد چه برسه به این دو کتاب.این دو کتاب تقریبا ۸۰% منطبق بر هم هستند.هرکدام رو بخونین خوبه.ببینید خودتون با کدومش راحتین.
خوب از این دو کتابی که شما گفتین کدام ساده تر گفته و کدام تستای کنکور آزاد را برسی کرده ؟
ارسال:
۰۶ تیر ۱۳۹۲, ۰۲:۳۵ ب.ظ
سلام یه سوال داشتم کدوم ویرایش استالینگز برای کنکور مهم تره؟ و اینکه تفاوتی چشم گیری بین ویرایش ۵ با ویرایش جدید هست؟

به نظرتون ویرایش ۵ استالینگز با ترجه ابراهیمی مناسبه؟
ارسال: #۱۰
۰۷ تیر ۱۳۹۲, ۰۹:۱۰ ق.ظ
(۰۵ تیر ۱۳۹۲ ۰۸:۳۹ ب.ظ)aryaee نوشته شده توسط:  
(03 تیر ۱۳۹۲ ۰۹:۰۶ ب.ظ)Andrew S.Tanenbaum نوشته شده توسط:  راستش از کنکور آزاد اطلاع چندانی ندارم.جز همون تستایی که تو کتابای کنکور هست و به نظر من سطحش بسیار پایینه و حتی با خوندن کتاب مقسمی هم میشه از پسش بر اومد چه برسه به این دو کتاب.این دو کتاب تقریبا ۸۰% منطبق بر هم هستند.هرکدام رو بخونین خوبه.ببینید خودتون با کدومش راحتین.
خوب از این دو کتابی که شما گفتین کدام ساده تر گفته و کدام تستای کنکور آزاد را برسی کرده ؟
از لحاظ سادگی پوران و از لحاظ بررسی بیشتر تستا کتاب دکتر حقیقت.
(۰۶ تیر ۱۳۹۲ ۰۲:۳۵ ب.ظ)mohammad.ardeshiri نوشته شده توسط:  سلام یه سوال داشتم کدوم ویرایش استالینگز برای کنکور مهم تره؟ و اینکه تفاوتی چشم گیری بین ویرایش ۵ با ویرایش جدید هست؟
راستش دوست عزیز خود من ویرایش چهارمش رو خوندم و راضی بودم.ویرایش های دیگه شو ندیدم.اصلش اینه مطلبو بگیری و فک نکنم اختلاف بین دو ویرایش زیاد فاحش باشه.اساس همونه.
ارسال: #۱۱
۰۷ تیر ۱۳۹۲, ۱۱:۵۲ ق.ظ
(۰۷ تیر ۱۳۹۲ ۰۹:۱۰ ق.ظ)Andrew S.Tanenbaum نوشته شده توسط:  
(05 تیر ۱۳۹۲ ۰۸:۳۹ ب.ظ)aryaee نوشته شده توسط:  
(03 تیر ۱۳۹۲ ۰۹:۰۶ ب.ظ)Andrew S.Tanenbaum نوشته شده توسط:  راستش از کنکور آزاد اطلاع چندانی ندارم.جز همون تستایی که تو کتابای کنکور هست و به نظر من سطحش بسیار پایینه و حتی با خوندن کتاب مقسمی هم میشه از پسش بر اومد چه برسه به این دو کتاب.این دو کتاب تقریبا ۸۰% منطبق بر هم هستند.هرکدام رو بخونین خوبه.ببینید خودتون با کدومش راحتین.
(۰۶ تیر ۱۳۹۲ ۰۲:۳۵ ب.ظ)mohammad.ardeshiri نوشته شده توسط:  سلام یه سوال داشتم کدوم ویرایش استالینگز برای کنکور مهم تره؟ و اینکه تفاوتی چشم گیری بین ویرایش ۵ با ویرایش جدید هست؟
راستش دوست عزیز خود من ویرایش چهارمش رو خوندم و راضی بودم.ویرایش های دیگه شو ندیدم.اصلش اینه مطلبو بگیری و فک نکنم اختلاف بین دو ویرایش زیاد فاحش باشه.اساس همونه.
یعنی با خواندن کتاب حقیقت سیستم عامل را نمی فهمی؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammad.ardeshiri
ارسال: #۱۲
۰۷ تیر ۱۳۹۲, ۱۱:۵۶ ق.ظ
(۰۷ تیر ۱۳۹۲ ۱۱:۵۲ ق.ظ)aryaee نوشته شده توسط:  
(07 تیر ۱۳۹۲ ۰۹:۱۰ ق.ظ)Andrew S.Tanenbaum نوشته شده توسط:  
(05 تیر ۱۳۹۲ ۰۸:۳۹ ب.ظ)aryaee نوشته شده توسط:  
یعنی با خواندن کتاب حقیقت سیستم عامل را نمی فهمی؟

چرا پارسال خوندم کاملا درس نامشو بلدم بعضی از تستاشو مشکل دارم گفتم حالا که وقت دارم رفرنس بخونم
 سپاس‌گزاری شده توسط: mmeiamm
ارسال: #۱۳
۰۷ تیر ۱۳۹۲, ۱۲:۴۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ تیر ۱۳۹۲ ۱۲:۵۱ ب.ظ، توسط Andrew S.Tanenbaum.)
من نگفتم با خوندن کتاب حقیقت،سیستم عامل رو نمیفهمی.اتفاقا بعضی جاهای سیستم عامل که گنگ گفته شده رو خود من ازین کتاب یادگرفتم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: mmeiamm , mohammad.ardeshiri , deh-ab
ارسال: #۱۴
۰۸ تیر ۱۳۹۲, ۱۰:۱۳ ق.ظ
(۰۷ تیر ۱۳۹۲ ۱۲:۴۶ ب.ظ)Andrew S.Tanenbaum نوشته شده توسط:  من نگفتم با خوندن کتاب حقیقت،سیستم عامل رو نمیفهمی.اتفاقا بعضی جاهای سیستم عامل که گنگ گفته شده رو خود من ازین کتاب یادگرفتم.
به نظر شما کتاب حقیقت برای آزاد زیاد نسیت ؟ یا برای ازاد مناسب هست؟راستی حقیقت تستهای دانشگاه آزاد هم دارد یا خیر؟
ارسال: #۱۵
۰۸ تیر ۱۳۹۲, ۰۱:۰۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ تیر ۱۳۹۲ ۰۱:۰۴ ب.ظ، توسط Andrew S.Tanenbaum.)
(۰۸ تیر ۱۳۹۲ ۱۰:۱۳ ق.ظ)aryaee نوشته شده توسط:  
(07 تیر ۱۳۹۲ ۱۲:۴۶ ب.ظ)Andrew S.Tanenbaum نوشته شده توسط:  من نگفتم با خوندن کتاب حقیقت،سیستم عامل رو نمیفهمی.اتفاقا بعضی جاهای سیستم عامل که گنگ گفته شده رو خود من ازین کتاب یادگرفتم.
به نظر شما کتاب حقیقت برای آزاد زیاد نسیت ؟ یا برای ازاد مناسب هست؟راستی حقیقت تستهای دانشگاه آزاد هم دارد یا خیر؟

سطح سوالات آزادپایینه.با حقیقت یا پوران میشه از پسش براومد.بله.تستای آزاد رو هم داره.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  منابع مناسب برای واژگان زبان ارشد keihan ۴ ۴,۹۲۰ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  معرفی منابع برای درس بازیابی پیشرفته اطلاعات saghi5373 ۸ ۱۱,۶۱۲ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۱۵ ق.ظ
  منابع برای دکترا -مهندسی فناوری اطلاعات sarit ۲ ۳,۳۹۶ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۱:۵۷ ب.ظ
  تست ۸۷ کامپیوتر مربوط به عامل ها Shekarchi_shab ۳ ۱,۷۸۲ ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  منابع درسی اول دبیرستان azaaadeh457 ۱ ۱,۱۱۰ ۰۴ دى ۱۴۰۱ ۱۰:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  نتایج نهایی ارشد کامپیوتر ۹۱ mj_shbn ۲۷۲ ۱۶۰,۴۶۵ ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ۰۴:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: mahziar0
  تصمیم گیری مهم درباره مکان سرور سایت admin ۴ ۴,۴۰۰ ۲۸ دى ۱۴۰۰ ۰۳:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahsa3323
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۶۴۳ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۵۷۶ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
  فروش منابع ارشد انفورماتیک پزشکی(چاپ ۹۱ تا ۹۴) ali reza ۱ ۲,۶۵۹ ۰۶ آذر ۱۴۰۰ ۰۹:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ali reza

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close