زمان کنونی: ۲۹ اسفند ۱۴۰۲, ۰۶:۴۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چطوری یادگیری مجازی سازی را شروع کنم؟

ارسال:
۲۵ تیر ۱۳۹۲, ۰۹:۴۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ ۰۹:۴۰ ق.ظ، توسط Amir V.)
من می خواستم در زمینه مجازی سازی کار کنم. البته شبکه زیاد کار نکردم. با یه متخصص شبکه صحبت کردم گفت باید از ccna شروع کنی بعد بری سراغ مجازی سازی. می خواستم بدونم دوستانی که تو این زمینه فعال هستند من درست راهنمایی شدم یا نه؟ و اینکه آیا برای مجازی سازی باید علاوه بر توان بالا os سیستممون هم linux باشه یا نه؟
Amir V، در تاریخ ۲۶ تیر ۱۳۹۲ ۰۹:۴۷ ق.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

عنوان تاپیک ویرایش شد.
ضمنا ESX کنسول مدیریتی داره به نام vSphere Client. تفاوتی از نظر ساختار با هم ندارن. میتونی همون Vmware ESXi صداش بزنی Smile
درضمن ESX با ESXi متفاوته که تفاوتش رو میتونی توی لینک زیر ببینی:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۵ تیر ۱۳۹۲, ۱۰:۴۸ ق.ظ
مجازی سازی با vmware vshphere یا esx?
اگه شبکه زیادکار نکردی برای شروع باید یک اطلاعات کلی راجع به شبکه در حد network+ داشته باشی بعد بری سراغ ccna. بهترین شبیه ساز برای مباحث سیسکو به نظر من در حال حاضر Boson Netsim هستش. اگر هم می خوای رو مباحث server کار کنی بهترینش برای شروع همون vmware workstation هستش که می تونی نهایتا ۲ ساعته ازش سر در بیاری البته نه خیلی تخصصی! نیازی هم به linux نداری. البته بهت توصیه می کنم اگه می خوای انرژی بزاری از همون اول روی لینوکس وقت بذار! الان بازارش بهتره.....
۰
۰
ارسال:
۲۶ تیر ۱۳۹۲, ۰۹:۱۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ ۰۹:۲۷ ق.ظ، توسط zeini.)
RE: مجازی سازی با vmware vshphere یا esx?
ممنون. ولی آیا با این شبیه سازها می شه اساسی کار با شبکه رو یاد گرفت؟

ممنون از راهنماییتون. آیا با این شبیه سازها می شه کامل مطلب رو یاد گرفت یا نه باید یه آزمایشگاه هم داشته باشیم؟
۰
۰
ارسال:
۲۶ تیر ۱۳۹۲, ۰۹:۳۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ ۰۹:۴۹ ق.ظ، توسط Amir V.)
RE: مجازی سازی با vmware vshphere یا esx?
(۲۵ تیر ۱۳۹۲ ۰۹:۴۸ ق.ظ)zeini نوشته شده توسط:  من می خواستم در زمینه مجازی سازی کار کنم. البته شبکه زیاد کار نکردم. با یه متخصص شبکه صحبت کردم گفت باید از ccna شروع کنی بعد بری سراغ مجازی سازی. می خواستم بدونم دوستانی که تو این زمینه فعال هستند من درست راهنمایی شدم یا نه؟ و اینکه آیا برای مجازی سازی باید علاوه بر توان بالا os سیستممون هم linux باشه یا نه؟
سلام.
اولا CCNA هیچ ارتباطی به مجازی سازی نداره.

مجازی سازی یکی از شاخه های علم شبکه اس که میتونی دنبالش کنی.
برای یادگیری مجازی سازی در سطوح ابتدایی میتونی شروع به یادگیری VMware Workstation کنی که من خودم یه سری ویدئو آموزشی دارم آماده میکنم و به زودی آپلود میکنم و میزارم میتونی یاد بگیری.

اما بعد از اون یکم همه چی پیچیده تر میشه. یعنی با ورود به دنیای ابزارهای پیشرفته ی مجازی سازی مثل VMware ESXi و Citrix و Microsoft Hyper-V.
برای یادگیری اینا نیاز به LAB داری چون نیاز به سخت افزار قوی داره. چون مثلا واسه نصب ESXi یک Case لازم داری که کلش رو ESXi فرمت میکنه و روش نصب میشه. یعنی تو حداقل به یک سوییچ و دو کامپیوتر نیاز داری.
یادگیری مجازی سازی نیازی به یادگیری لینوکس هم نداری. البته در سطوح پیشرفته اگه کمی اطلاعات داشته باشی بد نیست.

ولی در کل جدا از مبحث مجازی سازی، یادگیری لینوکس میتونه واست مفید باشه.

اگه قصدت یادگیری شبکه است توصیه میکنم اول دوره های مایکروسافت رو بگذرونی مثل MCITP 2008 یا MCSA 2012. بعدش بری سراغ سیسکو.

پیشنهادم هم اینه که اگه میخوای یک Network Man بشی باید زندگیتو بزاری پاش. نه اینکه ۶ ماه بخونی و بعدش ول کنیSmile

بحث دیگه ای که مطرح شده شبیه سازیه. که خب مسلما با مجازی سازی فرق داره.
واسه یادگیری سیسکو دو تا شبیه ساز مطرح هست. یکی Packet Tracer و دیگری هم GNS3 هست که دومی پیشرفته تره.

سوال دیگه داشتی بپرس. موفق باشی.

There is no there there.
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mahshid1383 , barankhanom , IT.setareh91 , fatemesoleimani , saeidkhan , farnod3
ارسال:
۲۶ تیر ۱۳۹۲, ۱۰:۵۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ ۱۰:۵۶ ق.ظ، توسط ali123321.)
(۲۶ تیر ۱۳۹۲ ۰۹:۳۹ ق.ظ)Amir V نوشته شده توسط:  واسه یادگیری سیسکو دو تا شبیه ساز مطرح هست. یکی Packet Tracer و دیگری هم GNS3 هست که دومی پیشرفته تره.

امیر boson netsim حرف نداره . من با نسخه ۸ کار کردم. فوق العاده ست. مخصوصا جنبه آموزشی قوی هم داره. packet tracer کنارش یک اسباب بازیه، دردسر های GNS3 رو هم نداره. حتما یه نظری بهش بنداز. فکر کنم خوشت بیاد....

(۲۶ تیر ۱۳۹۲ ۰۹:۱۹ ق.ظ)zeini نوشته شده توسط:  ممنون. ولی آیا با این شبیه سازها می شه اساسی کار با شبکه رو یاد گرفت؟

ممنون از راهنماییتون. آیا با این شبیه سازها می شه کامل مطلب رو یاد گرفت یا نه باید یه آزمایشگاه هم داشته باشیم؟
اگه در همین حد بلد باشی البته به صورت کامل، مطمئن باش از ۸۰ درصد network man ها جلوتری! چون خیلی ها که اسم خودشون شبکه کار گذاشتند واقعا چیزی بلد نیستند....
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V
ارسال:
۲۶ تیر ۱۳۹۲, ۱۰:۵۸ ق.ظ
RE: چطوری یادگیری مجازی سازی را شروع کنم؟
(۲۶ تیر ۱۳۹۲ ۱۰:۵۲ ق.ظ)ali123321 نوشته شده توسط:  امیر boson netsim حرف نداره . من با نسخه ۸ کار کردم. فوق العاده ست. مخصوصا جنبه آموزشی قوی هم داره. packet tracer کنارش یک اسباب بازیه، دردسر های GNS3 رو هم نداره. حتما یه نظری بهش بنداز. فکر کنم خوشت بیاد....
باشه حاج علی الان میزارم دانلود ببینم چطوریه.

There is no there there.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ali123321
ارسال:
۲۹ تیر ۱۳۹۲, ۰۱:۳۰ ب.ظ
RE: چطوری یادگیری مجازی سازی را شروع کنم؟
بسیار سپاسگزارم.بررسی می کنم و حتما مزاحم می شم. باز هم ممنون.
۰
۰
ارسال:
۲۸ شهریور ۱۳۹۳, ۱۱:۳۴ ق.ظ
GNS3 بهترینشه چون شبیه سازی ای که میکنه انگار دستگاه real وصل شده ینی حتی میتونی با سیستم قوی یه شبکه real بسازی و کلی host بهش وصل کنی. cisco از شرکت GNS3 شکایت کردو همینم باعث شد این نرم افزار محدود شه و دیگه نتونی اینکارو بکنی. بخاطر همین الان فقط real بودنش تو دستگاهه
۰
۰
ارسال:
۲۸ شهریور ۱۳۹۳, ۱۲:۱۳ ب.ظ
اگه دوست داشتی مجازی سازی Hyper-V رو یاد بگیری میتونی از ویکی های زیر استفاده کنی.
به فارسی Hyper-V مرجع کامل (fa-IR)

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

در ضمن دقت داشته باش که پلتفرم های مجازی سازی تنوع زیادی داره که معروفترین آنها همانطور که اشاره شد VMware ESXi و Citrix و Microsoft Hyper-V می باشد. برای یادگیری مجازی سازی بهتره یک کلاس شبکه بری تا اطالاعاتی اول در زمینه شبکه بدست بیارید. مثلا من خودم بعد از اینکه کلاس های MCITP رو رفتم شروع کردم به یادگیری Hyper-V .
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۳,۹۱۴ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۷۱۵ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۶۳۰ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  شروع به تدریس reyhaneh ۴ ۳,۱۶۹ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
Exclamation سلام لطفاً یکی به من بگه مرتبه زمانی ها چطوری به log تبدیل میشن فرمول داره؟؟ Azadam ۶ ۳,۷۶۷ ۰۶ دى ۱۴۰۰ ۰۹:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Soldier's life
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۷,۸۷۲ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  ۷ قانون طلایی یادگیری آسان مکالمه زبان انگلیسی morweb ۱۲ ۱۰,۸۹۳ ۰۶ خرداد ۱۴۰۰ ۰۳:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  رودمپی برای یادگیری برنامه نویسی Doctorwho ۰ ۱,۵۱۰ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  دانشگاه های پزشکی رو برای رشته انفورماتیک چطوری اولویت بندی کنم ؟ mrpool ۷ ۸,۲۶۸ ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۱:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: hossein1991
  یادگیری لغات حیاتی زبان انگلیسی cyruskingsolomon ۰ ۲,۰۸۳ ۰۷ اسفند ۱۳۹۹ ۰۴:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close