زمان کنونی: ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۰۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

Cloudsim: implementation

ارسال: #۳۱
۱۴ آبان ۱۳۹۲, ۰۲:۱۱ ب.ظ
من یک کد دارم ک اولش هست
import org.apache.hadoop.fs.FSDataOutputStream;
import org.apache.hadoop.fs.FileStatus;
import org.apache.hadoop.fs.FileSystem;
import org.apache.hadoop.fs.Path;
که از هر۴تا org ارور میگیره... چرا آیا؟
باید چکار کنم تا درست شه؟
ممنون میشم کمک کنید
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۳۲
۱۴ آبان ۱۳۹۲, ۰۸:۲۲ ب.ظ
RE: Cloudsim: implementation
(۱۴ آبان ۱۳۹۲ ۰۲:۱۱ ب.ظ)sf65 نوشته شده توسط:  من یک کد دارم ک اولش هست
import org.apache.hadoop.fs.FSDataOutputStream;
import org.apache.hadoop.fs.FileStatus;
import org.apache.hadoop.fs.FileSystem;
import org.apache.hadoop.fs.Path;
که از هر۴تا org ارور میگیره... چرا آیا؟
باید چکار کنم تا درست شه؟
ممنون میشم کمک کنید
سلام دوست عزیز. مشکل شما احیانا از اینه که شما library مربوط به کلود سیم رو ایمپورت نکردین توی بخش library پروژتون. اینکارو انجام بدید مشکلتون حل میشه
۰
۰
ارسال: #۳۳
۱۵ آبان ۱۳۹۲, ۰۲:۴۸ ق.ظ
ممنون از پاسختون
آره فایل مربوطه جر اضافه کردم این خطاش رفع شده فعلا نا باقیش ببینم چ میکنم
ممنونم

sent from TapaTalk
۰
۰
ارسال: #۳۴
۱۸ آبان ۱۳۹۲, ۰۲:۱۷ ق.ظ
سلام

من میخوام رو الگوریتم های RoundRobin برای زمانبندی بر روی داده ها کار کنم اما تازه شروع به کار کردم و نمیدونم چه جوری باید کا رو شروع کنم.کسی هست که روی این الگوریتم ها کار کرده باشه و بتونه راهنمایی کنه ؟
۰
۰
ارسال: #۳۵
۰۲ آذر ۱۳۹۲, ۰۳:۴۱ ق.ظ
با سلام
من میخوام یه محیط ساده ابر بدون هیچ الگوریتمی شبیه سازی کنم که توش یه سری هاست و دیتا سنتر داشته باشم و یه سری تسک به اونها بدم و همه چیز هم به صورت رندم و با دسترس پذیری بلوک با اعداد مختلف
کسی میدونه به چه شکله؟
خیلی هم عجله دارم با سپاس
۰
۰
ارسال: #۳۶
۰۲ آذر ۱۳۹۲, ۱۰:۳۷ ق.ظ
(۰۲ آذر ۱۳۹۲ ۰۳:۴۱ ق.ظ)SpringMan نوشته شده توسط:  با سلام
من میخوام یه محیط ساده ابر بدون هیچ الگوریتمی شبیه سازی کنم که توش یه سری هاست و دیتا سنتر داشته باشم و یه سری تسک به اونها بدم و همه چیز هم به صورت رندم و با دسترس پذیری بلوک با اعداد مختلف
کسی میدونه به چه شکله؟
خیلی هم عجله دارم با سپاس

مثالای خود کلادسیم همین کار رو میکنن.

آزادی این نیست که هر کس هر چه دلش خواست بکند، آزادی حقیقی قدرتی است که شخص را مجبور به انجام وظایف خود می کند.
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۳۷
۰۵ آذر ۱۳۹۲, ۰۳:۲۹ ق.ظ
سلام به همه دوستان
کسی میدونه که چرا توی مثالهای کلودسیم، id دیتاسنترها از ۲ شروع میشه؟
منظورم اینه که مثلا datacenter_0 چرا id ش ۲ هست؟ این مقدار پیش فرض برای id دیتاسنتر کجا مقداردهی شده؟
ممنون از راهنماییاتون دوستان
۰
۰
ارسال: #۳۸
۲۱ آذر ۱۳۹۲, ۱۰:۵۲ ب.ظ
سلام دوستان عزیز،
آقا من یه الگوریتم زمان بندی رو قراره پیاده سازی کنم اما هیچ اطلاعاتی ندارم،
کسی میتونه کمک کنه؟ واقعا ممنون میشم Sad

Algorithm 2 Adaptive First Come First Serve
freeVMs := getFreeVMs();
for each vm in freeVMs do
tasksWaiting := vm.getWaitingTasks();
for each task in tasksWaiting do
job := task.belongsToJob();
check := checkIfJobCanBeExecuted(job);
if check == true then
return job;
else
continue;
end if
end for
equilibrium، در تاریخ ۲۲ آذر ۱۳۹۲ ۱۲:۲۱ ق.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

ارسال شما ویرایش شد؛
لطفا فارسی (یا انگلیسی) بنویسید؛

۰
۰
ارسال: #۳۹
۲۲ آذر ۱۳۹۲, ۰۱:۲۶ ق.ظ
(۲۱ آذر ۱۳۹۲ ۱۰:۵۲ ب.ظ)alireza1989 نوشته شده توسط:  ...
پیاده سازی الگوریتم چی چی؟ هدفتون چیه؟ خوب برای کار کلی مثل پیاده سازی الگوریتم های پایه بدون در نظر گرفتن sla و انرژِی میتونید از همون ۷ تا سمپل اولیه کلودسیم استفاده کنید.
اگر میخواید sla و انرژی رو در نظر بگیری میتونید از سمپلهای درون پوشه examples\power استفاده کنید و اگر میخواید فقط سمپل ها رو برای timespan و یا loadbalance استفاده کنید(که اینکارها بیشتر درگرید رایجه!) میتونید از سمپل های ساده درون پوشه examples استفاده کنید. هر کار شما هم میتونه با ورودی تصادفی و یا خواندن اطلاعات vm ها از ورکلود باشه که خود کلودسیم ورکلود ۱۰ روز رو درون پوشه workload داره که واسه Comon هستش.
موفق باشید
۰
۰
ارسال: #۴۰
۲۲ آذر ۱۳۹۲, ۰۳:۲۲ ق.ظ
(۲۲ آذر ۱۳۹۲ ۰۱:۲۶ ق.ظ)crevice نوشته شده توسط:  
(21 آذر ۱۳۹۲ ۱۰:۵۲ ب.ظ)alireza1989 نوشته شده توسط:  ...
پیاده سازی الگوریتم چی چی؟ هدفتون چیه؟ خوب برای کار کلی مثل پیاده سازی الگوریتم های پایه بدون در نظر گرفتن sla و انرژِی میتونید از همون ۷ تا سمپل اولیه کلودسیم استفاده کنید.
اگر میخواید sla و انرژی رو در نظر بگیری میتونید از سمپلهای درون پوشه examples\power استفاده کنید و اگر میخواید فقط سمپل ها رو برای timespan و یا loadbalance استفاده کنید(که اینکارها بیشتر درگرید رایجه!) میتونید از سمپل های ساده درون پوشه examples استفاده کنید. هر کار شما هم میتونه با ورودی تصادفی و یا خواندن اطلاعات vm ها از ورکلود باشه که خود کلودسیم ورکلود ۱۰ روز رو درون پوشه workload داره که واسه Comon هستش.
موفق باشید

سلام ممنون که جواب دادید راستش یه مقاله هست در مورد زمانبندی صف کار ها و وظیفه ها که سه تا الگوریتمو میخاد پیاده سازی کنه
اولیش که برای تخصیص ماشینها به وظیفه ها است دومیش مربوط به زمانبندی که میگه کاری که اول اومده اول سرویس داده میشه و سومیش هم میگه کاری که بزرگتره اول سرویس داده میشه سه تا الگوریتم در زیر اوردم ممنون میشم یه نگاه بندازید واقعا بهشون نیاز دارم با تشکر فراوان
(نقطه ی ورودی برنامه برای سیستم توزیع گرVM می باشد.اگر درجه ی موازی سازی هر برنامه دریافتی کمتر یا معادل تعداد VMS های دسترس پذیرباشد برنامه فورا توزیع می شود.اختصاص VMS ها به فرآیند ها توسط DVM انجام می گیرد که الگوریتم SQF برای این منظور به کار برده میشود.SQF فرآیند ها (وظایف) را با کوتاهترین و کمترین بار و صف به VMS توزیع می کند . فرآیند هایی که متعلق به برنامه مشابه باشند فرآیند ها ی همزاد(هم گره) نیز نامیده می شوند. فرآیندهای هم زاد آن صف مشابهی که برنامه ریزی GANG را ملزم به ایجاد طراحی یک به یک فرآیند برای سرور VMS می نمود.اشغال نمی کند .(درگیرنمی کند.)
نمای چکیده ای از SQF که در لیست ۱ فرآهم شده است.

Algorithm 1 Shortest Queue First
vmsByQueueLength := getVMsByQueueLengthIncremental
for i = 0 to numberOfTasks do
vmsByQueueLength[i].InsertInQueue(Task[i
end for)
////////////////////////////////////////////////////////

Algorithm 2 Adaptive First Come First Serve
freeVMs := getFreeVMs
for each vm in freeVMs do
tasksWaiting := vm.getWaitingTasks
for each task in tasksWaiting do
job := task.belongsToJob
check := checkIfJobCanBeExecuted(job
if check == true then
return job
else
continue
end if
end for
//////////////////////////////
Algorithm 3 Largest Job First Served
jobsBySize := getJobsBySizeDecremental();
for each job in jobsBySize do
check := checkIfJobCanBeExecuted(job);
if check == true then
return job;
else
continue;
end if
end for
۰
۰
ارسال: #۴۱
۲۲ آذر ۱۳۹۲, ۰۱:۰۹ ب.ظ
سلام دوستان
کسی میدونه که فرق VM و Host توی کلودسیم چیه؟
۰
۰
ارسال: #۴۲
۲۲ آذر ۱۳۹۲, ۰۴:۵۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ آذر ۱۳۹۲ ۰۴:۵۹ ب.ظ، توسط crevice.)
(۲۲ آذر ۱۳۹۲ ۰۳:۲۲ ق.ظ)alireza1989 نوشته شده توسط:  .....
دقت کنید روی کارای بیخود کار نکنید!!
این پیپری که میگید کجا چاپ شده؟ چه سالی؟ سایتیشن داشته؟
به نظر من اگه واسه شروع میخواید اینکار رو انجام بدید کار بیهوده ایه و اگر هم واقعا کار تزتون روی پیپری با این ویژگی ها هست کار کاملا بیهوده ایه!
ببخشید رو راست میگم که اگر واقعا میخواید کار خوبی رو انجام بدید بیخیال چنین پیپر هایی بشید. بهر حال لینک پیپر رو بگذارید تا بیشتر واستون بررسی کنم اما به بهر حال انچه عیان است ایننی بو که من گفتم. من خودم الان توی پاور یکی از ۴ بخشو بهبود دادم اما خیلی خوشحال نیستم چون نظرم اینه که novelty و منطق پشت سرش توی یک کار خیلی مهم تر از این جور بهبودها توی یه کار اهمیت داره! این چیزی که میخواید کار کنید و هدف هم مشخص نیست و معلوم نیست هدف اصلا مهمه یا نه به ناکجا اباد منتهی میشه نتیجش.
باز هم این نکته رو بگم که دانشجوهای خیلی از دانشگاههای ... و ... با همین جور کارهایی (که نه هدف داره و نه نتیجه و نه حتی بهبودی در کار بوده) و حتی گاها با چاپ توی یه کنفرانس یا ژورنال گمنام خودشونو هم گول میزنن چه برسه به ... . مهم اینه که هدف شما چی هست.
موفق باشید.
۰
۰
ارسال: #۴۳
۲۷ آذر ۱۳۹۲, ۰۱:۵۷ ب.ظ
یکی از دوستان در پ.خ سوالایی پرسیدن و چون فکر کردم که ممکنه سوال برخی از دوستای دیگه هم باشه، من همینجا پاسخشونو میگذارم و آدرس رو واسشون پ.خ میکنم.
' نوشته شده توسط: سلام!!!ببخشید من دیدم ارسال هایی تو مبحث کلود داشتین چندتا سوال داشتم اگه ممکنه کمکم کنید ممنون میشم!!!اینکه من موضوه زمانبندی taskها در کلود رو به عنوان سمینار انتخاب کردم و میخوام همین رو به عنوان تز انتخاب کنم...چندتاسوال خیلی ابتدایی داشتم شاید خندتون بگیره!!!
۱-حتما برای پیاده سازی الگوریتم هاباید از زبان جاوا استفاده کرد؟؟؟
۲-به نظرتون روی چه بهبودی تو زمانبندی کار رکرد که زیاد سردرگمم نکنه و بهم جواب بده با Cloudsim?
۳-اینکه cloudsimازالگوریتم های زمانبندی پایه مثل maxminیا موارد دیگه پشتیبانی میکنه؟؟؟ژنتیک و کلونی و اینارو باید با کد نوشت؟؟؟
۴-اینکه برای پیاده سازی الگوریتم باید نوع ابر رو معلوم کرد؟؟؟اگه اره کدوم نوع راحت تر قابلیت پیاده سازی داره؟؟؟

واینکه شمانمونه یا سورس کدی دارین جهت یادگیری بتونم ازشون استفاده کنم در زمینه زمانبندی؟مثلا بخوام یه الگوریتم پایه ای رو اجرا کنم و خصوصیاتش رو ببینم؟؟البته هنوز به اون مرحله نرسیدم!!

ببخشید زیاد سوال کردم!!!هر هزینه ای باشه بابت کد تقبل میکنم فقط میخوام کمی راه بیفتم..ممنون میشم اگه کمکم کنید.
سلام، خواهش میکنم.
ببینید مسئله کلود با گرید به هم شبیه هستند اما عملا کاملا متفاوت هستند!
اینکه شما از چه زبانی واسه شبیه سازیتون استفاده کنید باید بگم ۹۹% کارها با جاوا انجام میشه اما فک کنم که کلود سیم واسه رابط سی هم هست اما باز من پیشنهاد میکنم با جاوا کار کنید.
اینکه روی چه میخواید کار کنید شاید باید حدود ۲۰، ۳۰ تا پیپر حداقل بگیرید و به صورت گذرا بهش نگاه کنید تا یه کلیتی از کارهای مختلف مثل dynamic consolidation و یا بهبود انرژی (نرم افزاری و یا سخت افزاری مثل dvfs) و لود بالانسینگ و storage و security و غیره و غیره که مرتبط میشن با گرایش نرم افزار رو ببینید تا بتونید تصمیم بگیرید به کدوم بحث بیشتر علاقه دارید. بعد یکی رو انتخاب کنین که کارهای خوبی تا ۲۰۱۳ روش انجام شده باشه و به این معنی باشه که به عبارتی هنوز جای کار داره.
الگوریتم هایی مثل Minminو maxmin و غیره بیشتر توی بحث گرید استفاده میشن ولی باز ممکنه که واسه یه هدفهای دیگه ای هم توی کلود استفاده بشونداما توی بحث انرژی که تا بحال ندیدم نیازی به چنین الگوریتم هایی باشه.بعضی مواقع هم به عنوان جمعیت اولیه ژنتیک یکسری از اونا رو با این الگوریتم ها تولید میکنند. منظور شما از پشتیبانی اگر این هست که میشه کدشو نوشت که جواب مثبته.شما هر کدی رو که بخواید میتونید بنویسید با جاوا. ژنتیک و غیره هم آره اما کد رو خود شما در کل باید بنویسید.
برای شروع کار باید هاست ها و دیتا سنترهاتونو تعریف کنین آره. خود کلود سیم واسه بخشهای مختلف سمپل داره و میتونید از اونا استفاده کنین واسه یادگیری. علاوه بر اون باید کم کم کلاس های خود کلودسیم رو هم به مرور زمان و بر اساس نیازتون کدشو بفهمین چیکار کرده.
ببینید زمانبندی به معنای استانداردش بیشتر توی گرید معنی داره نه در کلود!
توی کلود بهش میگن مدیریت منابع که شما ممکن است هدف های مختلفی با صورت منسئله های مختلفی داشته باشید واسه مدیریت منابع!
مثل مدیریت انرژی اگاهانه، مدیریت با در نظر گرفتن sla که خودش میتونه انواع داشته باشه! مدیریت vm ها به صورت DAG و ... .
موفق باشیدSmile
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sahar_2000
ارسال: #۴۴
۲۸ آذر ۱۳۹۲, ۱۲:۰۱ ق.ظ
ممنونم از راهنماییتون...من یکم مطالعه داشتم از قبل اما کمی سردرگمم تو انتخاب موضوع....شما میگید عنوان یکی از اون مقالات رو عینا بذارم واسه تز یا کمی عوضش کنم؟؟؟حالا اگه به جمع بندی رسیدم باهاتون در میون میذارم...میشه یه ایمیل اینجا بذارید؟؟میترسم اینجا نیایید دیگه..این بحث workflowها هم فکرکنم جای کار داره؟؟؟

درمیان مردمی که میدوندبرای زنده بودن،آرام قدم برداربرای زندگی کردن!!
۰
۰
ارسال: #۴۵
۲۹ آذر ۱۳۹۲, ۰۸:۳۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ آذر ۱۳۹۲ ۰۸:۳۵ ب.ظ، توسط crevice.)
(۲۸ آذر ۱۳۹۲ ۱۲:۰۱ ق.ظ)sahar_2000 نوشته شده توسط:  ممنونم از راهنماییتون...من یکم مطالعه داشتم از قبل اما کمی سردرگمم تو انتخاب موضوع....شما میگید عنوان یکی از اون مقالات رو عینا بذارم واسه تز یا کمی عوضش کنم؟؟؟حالا اگه به جمع بندی رسیدم باهاتون در میون میذارم...میشه یه ایمیل اینجا بذارید؟؟میترسم اینجا نیایید دیگه..این بحث workflowها هم فکرکنم جای کار داره؟؟؟
خواهش میکنم.
اگر شما هنوز به صورت دقیق روی موضوعتون ریز نشدید و استاد راهنماتون زیاد گیر ندن روی پروپوزالتون، میتونید اون رو یکم کلی تر نوشت اما نه کاملا کلی. فقط دقیق مشخص نکنید که میخواید چیکار کنید! اما ممکنه سر جلسه دفاع از پروپوزال به مشکل بر بخورید. به هر حال بهتر اینه که همین الان دقیق موضوعتونو مشخص کنید و تکلیف خودتونو مشخص کنید که باعث میشه جلو بیافتید.
من هر هفته به مانشت سر میزنم به خاطر همین فک کنم ارتباط فعلا از همین طریق بهتر باشه.
ورک فلو رو من دقیق اطلاعی ندارم اما طبق همون روشی که بهتون گفتم و یه سرچ زدم به نظر میاد توی ۴،۵ سال اخیر زیاد روی این موضوع کار نمیشه. باز اگر از کسی که بیشتر به این سابجکت آشنایی داره سوال کنید بهتره.
موفق باشید
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sahar_2000

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  CloudSim یا NeSSi2 αɾια ۱ ۱,۶۵۳ ۰۵ دى ۱۳۹۶ ۰۷:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  CloudSim askari.1368@yahoo.com ۰ ۱,۸۵۱ ۰۵ تیر ۱۳۹۴ ۱۱:۱۰ ق.ظ
آخرین ارسال: askari.1368@yahoo.com
  CloudSim (ضروری) rahil.mehraban ۱ ۱,۶۷۰ ۲۱ آذر ۱۳۹۳ ۰۳:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  درخواست کتاب Design and implementation of programming languages e2000 ۰ ۱,۳۱۶ ۰۴ اسفند ۱۳۹۲ ۱۰:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: e2000

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close