زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۵:۳۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

Cloudsim: implementation

ارسال:
۳۰ تیر ۱۳۹۲, ۰۵:۵۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ تیر ۱۳۹۲ ۰۵:۵۴ ب.ظ، توسط crevice.)
سلام.
توی تاپیک ها که گشت میزدم متوجه شدم که افراد زیادی چه دانشجوی کارشناسی و چه ارشد دارن روی cloud computing کار می کنند. من هم موضوع تزم روی management of virtual machine ها هستش و الان به مرحله ای رسیدم که می خوام چندین تا از پیپر هایی که خوندمو پیاده سازی کنم تا یکم چم و خم کار واسه Optimize کردن توی دستم بیاد و واسه ی پیاده سازی هم همینطور که شما اساتید عزیز خبر دارین بیشتر از cloudsim استفاده میشه که توی بورسه و از رقبای خودش(نمیشه گفت رقیب چون خیلی باگ دارن) خیلی بهتره.
می خواستم اگر کسی هست و کار کرده کلودسیم رو و یا میخواد کار کنه و یا کد پیاده سازی ای رو داره بیاد و به هم کمک کنیم چرا که چند دست صداش بیشتره! و سریعتر مشکلات حل میشه و میتونه برای جلوگیری از رفتن تو بیراهه مفید باشه!
من الان کلیه سمپل های خود کلود سیم رو خوندم و فهمیدم و الان دارم تک تک اون کلاس هایی که واسه اسکجولینگ معمولی(فعلا) دخیل هستند و استفاده میشن رو تحلیل می کنم تا بتونم با کمک اونا یه اسکجولر جدا گونه واسه broker و واسه cloudlet to vm بنویسم. اگه کسی هست و پیشنهادی داره خوشحال میشم.
انرژی مثبت، در تاریخ ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ ۰۴:۱۳ ب.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

تاپیک به بخش علمی پژوهشتی منتقل می شه چون بجث شبیه سازها رو در اون تالار داریم در یه محل باشن بهتره.

۹
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990 , mehr 93 , software94 , αɾια
ارسال:
۱۳ شهریور ۱۳۹۲, ۰۲:۳۹ ب.ظ
سلام دوست خوبم.
منم مثل شما دانشجوی ترم آخرام. موضوع پایانمم cloud computing.منم مبحث زمانبندی و کار کردم.ی چندتا مقاله خوندم.النم مشکلم مثل شما شبیه سازی الگوریتمی هست که میخوام پیاده سازیش کنم.شما مطلب آموزشی برای کار با cloudsim نداری؟من در همین حد که cloudsim اجرا کنم و exampleهاشو اجرا کنم تونستم کارکنم.لطفا اگه می تونید به من کمک کنید یا اینکه باهم کار کنیم یبه قول خودتون ی دست صدا نداره...
چطوری میشه با اسکجولینگش کار کرد؟کدوم کلاساشو برای اسکجولینگ باید دید؟چطوری میشه ی اسکجولینگ جدید تو cloudsim پیاده سازی کرد؟

اینا سوالای منن؟اگه میتونید کمک کنید؟
۰
۰
ارسال:
۱۳ شهریور ۱۳۹۲, ۰۳:۲۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ ۰۴:۰۱ ب.ظ، توسط crevice.)
RE: Cloudsim: implementation
(۱۳ شهریور ۱۳۹۲ ۰۲:۳۹ ب.ظ)hojjatrgz نوشته شده توسط:  سلام دوست خوبم.
منم مثل شما دانشجوی ترم آخرام. موضوع پایانمم cloud computing.منم مبحث زمانبندی و کار کردم.ی چندتا مقاله خوندم.النم مشکلم مثل شما شبیه سازی الگوریتمی هست که میخوام پیاده سازیش کنم.شما مطلب آموزشی برای کار با cloudsim نداری؟من در همین حد که cloudsim اجرا کنم و exampleهاشو اجرا کنم تونستم کارکنم.لطفا اگه می تونید به من کمک کنید یا اینکه باهم کار کنیم یبه قول خودتون ی دست صدا نداره...
چطوری میشه با اسکجولینگش کار کرد؟کدوم کلاساشو برای اسکجولینگ باید دید؟چطوری میشه ی اسکجولینگ جدید تو cloudsim پیاده سازی کرد؟

سلام دوست عزیز. من دیگه از این تاپیک ناامید شده بودم.متعجبم چطور مانشت با این جمعیت یه نفر روی این بحث داغ نیست که تبادل اطلاعات کنیم. خوشحال میشم که بتونیم به هم کمک کنیم. البته من بدلیل اینکه این روزا از دانشگاه دور بودم خیلی بیشتر به این تاپیک نیاز داشتم تا الان ولی بهر حال شما باید بتونید کلیت کلودسیم رو بفهمید و این کار با پرسه زدن توی کلاسهای مختلفی که نیاز دارید به مرور زمان بدست میاد. اکثر الگوریتم هایی که خود buyya و تیمشون دادن و الگوریتم های مشهور دیگه توی این بحث ها درون کلودسیم وجود داره و این خیلی مفید میتونه باشه واستون سعی کنید از اونا استفاده کنید و بخونید. شاید پیپرهایی هم که خوندید پیاده سازیش توی اونا وجود داشته باشه. من الان دارم روی power aware vm migration کار میکنم و بهمین واسطه الان روی کلاسهای بخش \sources\org\cloudbus\cloudsim\power دارم کار میکنم و بخش های دیگرو هنوز خیلی باهاشون ور نرفتم.
کلیت کار در بخش power که من کار میکنم رو اگه پیپر های توی این زمینه رو خونده باشید به این شکل هست:
استاتیک(dvfs و ...)
دینامیک: که من دارم روی بحث دینامیک کار میکنم.
باید الگوریتم هایی برای host overload و host underload و برای vm migration هم الگوریتم های vmselection و سپس واسه مقصد vm انتخاب شده از الگوریتم های vm placement استفاده کنید که روال کار مشخصه و برخی از الگوریتم های ارائه شده واسه این روال ها توی بخشی که بهتون معرفی کردم پیاده سازی شدش وجود دارن که میتونید استفاده کنید.

در ضمن فک میکنم میتونه سایتها و وبلاگهای زیر مفید باشه واسطونSmile:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۹
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: f.b , elhamath , احسان مومنی , nautilus , Pegasus , mahshid.msy179 , αɾια , kambiz
ارسال:
۱۳ شهریور ۱۳۹۲, ۰۶:۳۰ ب.ظ
منم برای یه مقاله روی رایانش ابر ی کار کردم بعد تصمیم گرفتم برای پایان نامه روی همین موضوع کار کنم امروز با استادم حرف زدم و بهینه سازی رو بهم پیشنهاد داد فکر می کنم من هم بتونم با شما کار کنم

خدایا چنان کن سرانجام کار تو خشنود باشی و ما رستگار
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice
ارسال:
۱۳ شهریور ۱۳۹۲, ۰۷:۰۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ ۰۷:۱۹ ب.ظ، توسط hojjatrgz.)
(۱۳ شهریور ۱۳۹۲ ۰۳:۲۲ ب.ظ)crevice نوشته شده توسط:  
(13 شهریور ۱۳۹۲ ۰۲:۳۹ ب.ظ)hojjatrgz نوشته شده توسط:  سلام دوست خوبم.

سلام دوست عزیز. من دیگه از این تاپیک ناامید شده بودم.متعجبم چطور مانشت با این جمعیت یه نفر روی این بحث داغ نیست که تبادل اطلاعات کنیم. خوشحال میشم که بتونیم به هم کمک کنیم. البته من بدلیل اینکه این روزا از دانشگاه دور بودم خیلی بیشتر به این تاپیک نیاز داشتم تا الان ولی بهر حال شما باید بتونید کلیت کلودسیم رو بفهمید و این کار با پرسه زدن توی کلاسهای مختلفی که نیاز دارید به مرور زمان بدست میاد. اکثر الگوریتم هایی که خود buyya و تیمشون دادن و الگوریتم های مشهور دیگه توی این بحث ها درون کلودسیم وجود داره و این خیلی مفید میتونه باشه واستون سعی کنید از اونا استفاده کنید و بخونید. شاید پیپرهایی هم که خوندید پیاده سازیش توی اونا وجود داشته باشه. من الان دارم روی power aware vm migration کار میکنم و بهمین واسطه الان روی کلاسهای بخش \sources\org\cloudbus\cloudsim\power دارم کار میکنم و بخش های دیگرو هنوز خیلی باهاشون ور نرفتم.
کلیت کار در بخش power که من کار میکنم رو اگه پیپر های توی این زمینه رو خونده باشید به این شکل هست:
استاتیک(dvfs و ...)
دینامیک: که من دارم روی بحث دینامیک کار میکنم.
باید الگوریتم هایی برای host overload و host underload و برای vm migration هم الگوریتم های vmselection و سپس واسه مقصد vm انتخاب شده از الگوریتم های vm placement استفاده کنید که روال کار مشخصه و برخی از الگوریتم های ارائه شده واسه این روال ها توی بخشی که بهتون معرفی کردم پیاده سازی شدش وجود دارن که میتونید استفاده کنید.

در ضمن فک میکنم میتونه سایتها و وبلاگهای زیر مفید باشه واسطونSmile:

ممنون جواب پستمو دادین.از اطلاعاتی و لینک هایی که دادین ممنون.
من رو مبحث load balancing دارم کار میکنم و میخوام ی الگوریتم تو این مبحث ارائه بدم.load balancing هم زیرمجموعه بحث زمانبندی هست.الگوریتم های مختلفشو مطالعه کردم.بعضی از الگوریتم هاشم با cloud analyst پیاده سازی و اجرا کردم.الان میخوام یسری دیگه از این الگوریتم هارو با cloudsim پیاده سازی کنم.و اگه بتونم ی الگوریتم جدید با استفاده از راه حل های مکاشفه ای پیاده سازی و اجرا کنم.ولی نمیدون از کجا باید شروع کنم.قبلا گفتم فقط تا حد اجرا کردن example هاش تونستم باهاش کارکنم.

از کجا برای پیاده سازی الگوریتم های loadbalancing باید شروع کنم? از cloudsim می تونیم خروجی نموداری از اجرای الگوریتم ها بگیریم یا نه؟
۰
۰
ارسال:
۱۳ شهریور ۱۳۹۲, ۰۸:۳۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ ۰۸:۳۴ ب.ظ، توسط crevice.)
(۱۳ شهریور ۱۳۹۲ ۰۶:۳۰ ب.ظ)f.b نوشته شده توسط:  منم برای یه مقاله روی رایانش ابر ی کار کردم بعد تصمیم گرفتم برای پایان نامه روی همین موضوع کار کنم امروز با استادم حرف زدم و بهینه سازی رو بهم پیشنهاد داد فکر می کنم من هم بتونم با شما کار کنم
چه خوب منم خیلی خوشال میشم که با هم دیگه کار کنیم و این بخش داخل فروم فعال بشه. دقیقا میخواین روی چی کار کنین؟ لودبالانس ساده؟ انرژی؟ ترید آف؟ اگه انرژی، استاتیک یا دینامیک؟

(۱۳ شهریور ۱۳۹۲ ۰۷:۰۴ ب.ظ)hojjatrgz نوشته شده توسط:  ممنون جواب پستمو دادین.از اطلاعاتی و لینک هایی که دادین ممنون.
من رو مبحث load balancing دارم کار میکنم و میخوام ی الگوریتم تو این مبحث ارائه بدم.load balancing هم زیرمجموعه بحث زمانبندی هست.الگوریتم های مختلفشو مطالعه کردم.بعضی از الگوریتم هاشم با cloud analyst پیاده سازی و اجرا کردم.الان میخوام یسری دیگه از این الگوریتم هارو با cloudsim پیاده سازی کنم.و اگه بتونم ی الگوریتم جدید با استفاده از راه حل های مکاشفه ای پیاده سازی و اجرا کنم.ولی نمیدون از کجا باید شروع کنم.قبلا گفتم فقط تا حد اجرا کردن example هاش تونستم باهاش کارکنم.

از کجا برای پیاده سازی الگوریتم های loadbalancing باید شروع کنم? از cloudsim می تونیم خروجی نموداری از اجرای الگوریتم ها بگیریم یا نه؟

خواهش میکنم. دوست عزیز دقیقا من نفهمیدم که میخواید روی چه بیسی کار کنید. اگه منظورتون لودبالانس ساده هست و هدفتون بهینه سازی زمان اجراست فک میکنم که شما باید از کلاس های زیر شروع به کار کنید. توجه کنید کلیت کار کلود سیم به این شکل هست که تقریبا تا جا داشته کار به صورت abstraction انجام شده و این یعنی اینکه اکثر کلاس ها ساختار کلیشون مشخص شده و شما باید حالا جزئیات اونو پیاده کنید!، البته بعضی از اونا که خیلی مهم بودن سمپل هایی هم وجود داره در کنارشون. من فک می کنم شما باید کلاس تخصیص vm تونو مثلا با نام myalloc که extends شده به ساختار اصلی اون یعنی vmallocationpolicy موجود sources\org\cloudbus \cloudsim هست رو ایجاد کنید و تابعی که میتونه واسه شما مهم باشه تابع allocateHostForVm هست که abstract تعریف شده و شما میتونید الگوریتم مدنظر خودتونو واسه اختصصاص vm به host استفاده کنید. که البته یه سمپل هم همونجا هست میتونید ازش الهام بگیرید واسه کارتون" vm allocation policy simple".
واسه شروع کار مثلا با ۲۰ broker که هر کدام به یک vm دادید شروع به کار کنید و مثلا ۱۰ تا host. هر وقت جواب گرفتید به مرور کارتونو تکمیل کنید.
خوب واسه بقیه کارهاتونم میتونید طبق اون ۸ سمپل اولیه کار کنید. البته اگه طبق دانسته های من این استنتاجها اشتباه نباشهSmile
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: elhamath , IT.setareh91
ارسال:
۲۱ شهریور ۱۳۹۲, ۰۹:۳۶ ب.ظ
کلودسیم
سلام به همگی
من میخوام حمله dos رو روی یک ماشین مجازی در کلود کامپیوتیگ با کلودسیم شبیه سازی کنم

مثالهای کلودسیم رو ران کردم اما برای پروژه خودم نمی دونم باید از کجا شروع کنم
برای شروع می خوام یه درخواست با آی پی اشتباه (spoofing address) که یکی از کارهای این حمله هست رو بفرستم
چطور می تونم ip درخواستی که داره فرستاده میشه رو من شناسایی کنم و بعد اون رو جعلش کنم تو کلودسیم
ممنون میشم اگه کسی نظری داره کمکم کنه
۰
۰
ارسال:
۲۲ شهریور ۱۳۹۲, ۰۱:۱۴ ب.ظ
سلام
من هم موضوع پایان نامه ام زمانبندی در cloud هست، خیلی خوبه این مبحث ادامه داشته باشه

اینطور که متوجه شدم از حرفاتون، الگوریتم هایی که خودمون به پروژه اضافه میکنیم در کلاس مربوطه قرار میگیره نه در فایل جاوایی که مثال ها توش نوشته شده. درسته؟
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice
ارسال:
۲۳ شهریور ۱۳۹۲, ۱۲:۲۲ ب.ظ
(۲۲ شهریور ۱۳۹۲ ۰۱:۱۴ ب.ظ)elhamath نوشته شده توسط:  سلام
من هم موضوع پایان نامه ام زمانبندی در cloud هست، خیلی خوبه این مبحث ادامه داشته باشه

اینطور که متوجه شدم از حرفاتون، الگوریتم هایی که خودمون به پروژه اضافه میکنیم در کلاس مربوطه قرار میگیره نه در فایل جاوایی که مثال ها توش نوشته شده. درسته؟
آره. یعنی شما طبق نیازتون کلاس مورد نظرتونو customize می کنین و ازش استفاده میکنین.
۱
۰
ارسال: #۱۰
۲۵ شهریور ۱۳۹۲, ۱۲:۴۸ ق.ظ
RE: کلودسیم
با سلام
cloudsim شبیه سازی است که برای شبیه سازی لایه زیر ساخت در محاسبات ابری استفاده می شود
این شبیه ساز ساختار شبکه را پشتیبانی مکند اما نه به شکل که شما تصور میکنید به عبارتی دیگر ساختار ip را پشتیبانی نمی کند
که شما بخواهید چنین کاری را انجام دهید
شما به دو شکل می توانید برای شبیه سازی حملات dos در cloudsim را طراحی کنید
۱-توسعه کلاس های cloudsim برای پشتیبانی ip و الگوریتم های مورد نیاز ، که این روش پیچیده و سخت اما امکان پذیر است
۲-می توان این مساله را به شکل دیگری مطرح کرد حملات dos به سرویس ها در cloudsim به طوری که سرویس مورد نظر به صورت یک cloudlet در نظر گرفته شود
اگر با این نگاه تصور شود می توان زمان شروع و خاتمه cloudlet را در حملات مورد برسی قرار داد
۳- شکل دیگری که می توان مطرح کرد ، حملات cloudlet ها به صورت dos به صورت حجیم و برسی کردن وضعیت ماشین های مجازی و دیتا سنتر (نمونه شبیه آن ساختاری است که در power استفاده می شود)
امیدوارم راه حل های پیشنهادی برایتان مفید بوده باشد
اگر مساله دیگری بود پیغام بگذارید
--------------------------------
alaei
۱
۰
ارسال: #۱۱
۲۸ شهریور ۱۳۹۲, ۰۸:۱۹ ب.ظ
کلودسیم
سلام
ممنون از راهنمایی های خوبتون
اما کار اصلی من تو این پروژه پیدا کردن سورس حمله هست با زمان شروع و خاتمه cloudlet ها کاری ندارم
حال اول می خوام حمله dos رو پیاده سازی کنم بعد مرحله بعد attacker رو شناسایی کنم به این طریق که یک کلاس ایجاد کنم که چک کند ایا این ای پی واقعی است یا دستکاری شده یعنی این طور که شما میگید کلودسیم ایپی رو ساپورت نمی کنه ، می تونید یه کم بیشتر راهنمایی کنید و اینکه چه طوری میتونم این کار رو انجام بدم یا اگه مقاله ای میشناسید معرفی کنید
خیلی به کمک احتیاج دارم Sad
بازم ممنون
۰
۰
ارسال: #۱۲
۲۹ شهریور ۱۳۹۲, ۱۱:۵۶ ب.ظ
RE: کلودسیم
با سلام
همان طور که گفتم cloudsim چیزی تحت عنوان ip را ساپورت نمیکنه
اساس خروجی های cloudsim بر اساس زمان می باشد به عبارت دیگر مجموعه عملیات در cloudsim اگر به صورت یک جریان کاری در نظر گرفته شود هر جریان کاری به صورت یک SimEntity دیده می شود . مهمترین خاصیت اطلاعاتی که در SimEntity ذخیره می شود زمان آن جریان کاری است و .... بنابراین اساس cloudsim برمبنای زمانبندی استوار است.
البته با توسعه کلاس های این شبیه ساز می توان کاریکه شما می خواهید را انجام داد یا با کمی خلاقیت و معادل فرض کردن برخی امور می توان خروجی برخی اطلاعات بدست آمده را در الگوریتم طراحی شده استفاده کرد مثلا در نظر گرفتن resource مربوط به cloudlet به عنوان پکت ها و ....
فکر کنم مقاله زیر به دردتان بخورد:

این مقاله شامل الگوریتم ارائه شده نیز هست[/align][/code]
موفق باشید
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: darya62 , fas
ارسال: #۱۳
۰۴ مهر ۱۳۹۲, ۰۳:۳۶ ب.ظ
کلودسیم
سلام
دنبال کسی می گردم که با شبیه ساز کلود سیم کار کرده باشه
موضودی پروژه زمانبندی ماشین های مجازی است . من زبان جاوا کار نکردم توی پیاده سازیش مشکل دارم.
با سپاس
۰
۰
ارسال: #۱۴
۲۳ مهر ۱۳۹۲, ۱۱:۵۱ ب.ظ
(۱۳ شهریور ۱۳۹۲ ۰۸:۳۱ ب.ظ)crevice نوشته شده توسط:  
(13 شهریور ۱۳۹۲ ۰۶:۳۰ ب.ظ)f.b نوشته شده توسط:  منم برای یه مقاله روی رایانش ابر ی کار کردم بعد تصمیم گرفتم برای پایان نامه روی همین موضوع کار کنم امروز با استادم حرف زدم و بهینه سازی رو بهم پیشنهاد داد فکر می کنم من هم بتونم با شما کار کنم
چه خوب منم خیلی خوشال میشم که با هم دیگه کار کنیم و این بخش داخل فروم فعال بشه. دقیقا میخواین روی چی کار کنین؟ لودبالانس ساده؟ انرژی؟ ترید آف؟ اگه انرژی، استاتیک یا دینامیک؟

(۱۳ شهریور ۱۳۹۲ ۰۷:۰۴ ب.ظ)hojjatrgz نوشته شده توسط:  ممنون جواب پستمو دادین.از اطلاعاتی و لینک هایی که دادین ممنون.

خواهش میکنم. دوست عزیز دقیقا من نفهمیدم که میخواید روی چه بیسی کار کنید. اگه منظورتون لودبالانس ساده هست و هدفتون بهینه سازی زمان اجراست فک میکنم که شما باید از کلاس های زیر شروع به کار کنید. توجه کنید کلیت کار کلود سیم به این شکل هست که تقریبا تا جا داشته کار به صورت abstraction انجام شده و این یعنی اینکه اکثر کلاس ها ساختار کلیشون مشخص شده و شما باید حالا جزئیات اونو پیاده کنید!، البته بعضی از اونا که خیلی مهم بودن سمپل هایی هم وجود داره در کنارشون. من فک می کنم شما باید کلاس تخصیص vm تونو مثلا با نام myalloc که extends شده به ساختار اصلی اون یعنی vmallocationpolicy موجود sources\org\cloudbus \cloudsim هست رو ایجاد کنید و تابعی که میتونه واسه شما مهم باشه تابع allocateHostForVm هست که abstract تعریف شده و شما میتونید الگوریتم مدنظر خودتونو واسه اختصصاص vm به host استفاده کنید. که البته یه سمپل هم همونجا هست میتونید ازش الهام بگیرید واسه کارتون" vm allocation policy simple".
واسه شروع کار مثلا با ۲۰ broker که هر کدام به یک vm دادید شروع به کار کنید و مثلا ۱۰ تا host. هر وقت جواب گرفتید به مرور کارتونو تکمیل کنید.
خوب واسه بقیه کارهاتونم میتونید طبق اون ۸ سمپل اولیه کار کنید. البته اگه طبق دانسته های من این استنتاجها اشتباه نباشهSmile

با سلام دوباره- خیلی ممنون که کمک کردین بهم.از راهنمایتون استفاده کردم.متاسفانه به علت مشکلات نتونستم تواین سایت فعال باشم.اگه دوباره جواب سوالاتمو بدین خیلی ممنون میشم ازتون. واقعا به کمک نیاز دارم.

من میخوام یه مقاله باعنوان بهبود توازن بار درمحاسبات ابری با استفاده از الگوریتم کلونی زنبور با استفاده از کلود سیم پیاده سازی کنم
مشکل من اینه که نمیدونم برای پیاده سازی ازکجا باید شروع کنم؟ کدوم کلاس های کلودسیم رو باید تغییر بدم؟ کلا چه کلاس هایی از کلود سیم برای توازن بار در ابر استفاده میشن؟

بازم امیدوارم بمن کمک کنید. باتشکر فراواااااااااااااان
۰
۰
ارسال: #۱۵
۲۴ مهر ۱۳۹۲, ۰۷:۳۹ ب.ظ
(۲۳ مهر ۱۳۹۲ ۱۱:۵۱ ب.ظ)hojjatrgz نوشته شده توسط:  با سلام دوباره- خیلی ممنون که کمک کردین بهم.از راهنمایتون استفاده کردم.متاسفانه به علت مشکلات نتونستم تواین سایت فعال باشم.اگه دوباره جواب سوالاتمو بدین خیلی ممنون میشم ازتون. واقعا به کمک نیاز دارم.

من میخوام یه مقاله باعنوان بهبود توازن بار درمحاسبات ابری با استفاده از الگوریتم کلونی زنبور با استفاده از کلود سیم پیاده سازی کنم
مشکل من اینه که نمیدونم برای پیاده سازی ازکجا باید شروع کنم؟ کدوم کلاس های کلودسیم رو باید تغییر بدم؟ کلا چه کلاس هایی از کلود سیم برای توازن بار در ابر استفاده میشن؟

بازم امیدوارم بمن کمک کنید. باتشکر فراواااااااااااااان
سلام. خواهش میکنم انجام وظیفه بودهSmile
اینطوری که من متوجه شدم بحث کاری شما واسه تخصیص vmها به host ها به صورت بهینه از لحاظ makespanهست، چرا که کلا ذات الگوریتم bee colony زمانبر هستش و واسه بحث انرژی نمیشه ازش استفاده کرد.
ولی به هر حال اگر کار شما بدون در نظر گرفتن بحث انرژی هست باید این کلاس هایی رو که میگم رو بخونید و طبق نیاز خودتون اصلاحشون کنین، البته باز باید اینو بگم من روی بحث انرژی کار میکنم و فکر میکنم که این کلاسها باید شما ازشون استفاده کنین. از بخش sources\org\cloudbus\cloudsim بخونید که بخش مهم کاتون رو اینا تشکیل میدن:
VmAllocationPolicy.java و نحوه استفاده اش مثل VmAllocationPolicySimple.java
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: freesaz , nautilus

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  CloudSim یا NeSSi2 αɾια ۱ ۱,۶۳۵ ۰۵ دى ۱۳۹۶ ۰۷:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  CloudSim askari.1368@yahoo.com ۰ ۱,۸۳۸ ۰۵ تیر ۱۳۹۴ ۱۱:۱۰ ق.ظ
آخرین ارسال: askari.1368@yahoo.com
  CloudSim (ضروری) rahil.mehraban ۱ ۱,۶۴۶ ۲۱ آذر ۱۳۹۳ ۰۳:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  درخواست کتاب Design and implementation of programming languages e2000 ۰ ۱,۲۹۹ ۰۴ اسفند ۱۳۹۲ ۱۰:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: e2000

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close