زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۵۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

Cloudsim: implementation

ارسال: #۶۱
۱۸ اسفند ۱۳۹۲, ۰۵:۳۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ اسفند ۱۳۹۲ ۰۷:۴۳ ب.ظ، توسط sara2014.)
سلام دوستان
موضوع پایان نامه بنده موازنه بار (load balancing) در محیط ابر (اختصاص vm مناسب به یک task ) هست ۲تا سوال داشتم:
۱- برای ایجاد یک روش موازنه بار جدید طبق ایده خودم باید کدامیک از example ها و کلاس های cloudsim رو تغییر بدم؟ مثلاٌ کدهای VmAllocationPolicy.java رو چطوری باید اجرا کنم؟
۲- همچنین برای اینکه بخام خروجی کارم رو به شکل نمودار ( مثلا نرخ مهاجرت vmها بر اساس افزایش بار کاری) ببینم چطوری باید این کار رو انجام بدم؟؟؟
اگه زودتر جواب بدین ممنون می شم.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۶۲
۱۹ اسفند ۱۳۹۲, ۰۱:۱۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ اسفند ۱۳۹۲ ۰۱:۲۵ ق.ظ، توسط crevice.)
RE: Cloudsim: implementation
(۱۶ اسفند ۱۳۹۲ ۰۲:۰۰ ق.ظ)Samiv نوشته شده توسط:  ممنون از پاسختون
من منظورم اینه که از کدوم کلاسها باید استفاده کرد تا هزینه کلی اجرای تعدادی task از لحاظ حافظه َ cpu و comminucation cost رو محاسبه کنیم
سلام،
باز من در منظورتون دقیقتون درباره هزینه رو متوجه نشدم؛ اما کلا شما در هر بازه ۵ دقیقه ای میتوانید بهره ای cpu میزبان ها رو بدست بیاورید و همچنین میزان بهره وری vm ها رو هم میتونید بدست بیاورید. taskها در vm ها تعمیم داده شده است.
هزینه انتقالات هم برابر با میزان ram ماشین های مجازی مهاجر هستش. برای اطلاعات دقیقتر در مورد هزینه communication به کلاس powervmselectionpolictminimummigrationtime مراجعه کنید.(mmt)

(۱۸ اسفند ۱۳۹۲ ۰۵:۳۹ ب.ظ)sara2014 نوشته شده توسط:  سلام دوستان
موضوع پایان نامه بنده موازنه بار (load balancing) در محیط ابر (اختصاص vm مناسب به یک task ) هست ۲تا سوال داشتم:
۱- برای ایجاد یک روش موازنه بار جدید طبق ایده خودم باید کدامیک از example ها و کلاس های cloudsim رو تغییر بدم؟ مثلاٌ کدهای VmAllocationPolicy.java رو چطوری باید اجرا کنم؟
۲- همچنین برای اینکه بخام خروجی کارم رو به شکل نمودار ( مثلا نرخ مهاجرت vmها بر اساس افزایش بار کاری) ببینم چطوری باید این کار رو انجام بدم؟؟؟
سلام دوست عزیز.
ببینید کلا لودبالانسینگ بیشتر درون گرید اونهم به صورت ایستا معنا نداره...
معمولا هر(یا مجموعه ای از taskها را یک vm فرض میکنند!) یعنی شما برای موازنه کردن باید vm ها رو درون میزبان ها موازنه کنید و نه taskها رو در vm ها...
۱) کلاسی که بیان کردید یک کلاس کلی هستش و کلاس های دیگری از این کلاس مشتق شده اند مثل کلاس vmallocationpolicysimple.java
اگر کلاس های power رو بخواید بکار بگیرید بخش power رو مطالعه کنید که کلاس های مخصوص کار با پاور است.
۲- اینکار رو میتونید با کامپوننت های چارت موجود انجام بدید؛ اما آخه چه کاریه؟ ... به جای اینکار سعی کنید esult هاتونو وارد excel کنید و اونجا هر نموداری که خواستید به راحتی با کمکش رسم کنید.
موفق باشیدSmile
۰
۰
ارسال: #۶۳
۱۹ اسفند ۱۳۹۲, ۰۱:۳۴ ق.ظ
(۱۹ اسفند ۱۳۹۲ ۰۱:۱۳ ق.ظ)crevice نوشته شده توسط:  
(16 اسفند ۱۳۹۲ ۰۲:۰۰ ق.ظ)Samiv نوشته شده توسط:  ممنون از پاسختون
من منظورم اینه که از کدوم کلاسها باید استفاده کرد تا هزینه کلی اجرای تعدادی task از لحاظ حافظه َ cpu و comminucation cost رو محاسبه کنیم
سلام،
باز من در منظورتون دقیقتون درباره هزینه رو متوجه نشدم؛ اما کلا شما در هر بازه ۵ دقیقه ای میتوانید بهره ای cpu میزبان ها رو بدست بیاورید و همچنین میزان بهره وری vm ها رو هم میتونید بدست بیاورید. taskها در vm ها تعمیم داده شده است.
هزینه انتقالات هم برابر با میزان ram ماشین های مجازی مهاجر هستش. برای اطلاعات دقیقتر در مورد هزینه communication به کلاس powervmselectionpolictminimummigrationtime مراجعه کنید.(mmt)

(۱۸ اسفند ۱۳۹۲ ۰۵:۳۹ ب.ظ)sara2014 نوشته شده توسط:  سلام دوستان
سلام دوست عزیز.
ببینید کلا لودبالانسینگ بیشتر درون گرید اونهم به صورت ایستا معنا نداره...
معمولا هر(یا مجموعه ای از taskها را یک vm فرض میکنند!) یعنی شما برای موازنه کردن باید vm ها رو درون میزبان ها موازنه کنید و نه taskها رو در vm ها...
۱) کلاسی که بیان کردید یک کلاس کلی هستش و کلاس های دیگری از این کلاس مشتق شده اند مثل کلاس vmallocationpolicysimple.java
اگر کلاس های power رو بخواید بکار بگیرید بخش power رو مطالعه کنید که کلاس های مخصوص کار با پاور است.
۲- اینکار رو میتونید با کامپوننت های چارت موجود انجام بدید؛ اما آخه چه کاریه؟ ... به جای اینکار سعی کنید esult هاتونو وارد excel کنید و اونجا هر نموداری که خواستید به راحتی با کمکش رسم کنید.
موفق باشیدSmile

ممنون از پاسختون اما هم تخصیص vm به load داریم هم تخصیص vm به host که من روی اولی کار می کنم، این سمپل ها رو چطوری ران کنم؟ مثل vmallocationpolicysimple.java ؟
۰
۰
ارسال: #۶۴
۱۹ اسفند ۱۳۹۲, ۱۰:۱۴ ب.ظ
سلام خسته نباشید، من دانشجوی ترم دوم ارشد کامپیوتر نرم افزار هستم.میخام فیلدی که برای پایان نامه میخام روش کار کنم را انتخاب کردم. با استاد راهنمام تو این زمینه صحبت کردم که فیلد کاریش cloud هست . اما خودش میگه زمینه ای که علاقه داری را انتخاب کن
من تازه میخام از صفر شروع کنم. میخام فیلدی را انتخاب کنم که جای بحث و تحقیق داشته باشه و بتونم خیلی راحت جمعش کنم چون میخام ترم دیگه پروژه ام را بگیرم و از الان باید مبحثمو آماده کنم تا روی آن پروپوزال بنویسم و شروع به کار کنم.
ممنون میشم راهنماییم کنیدBlush
۰
۰
ارسال: #۶۵
۲۰ اسفند ۱۳۹۲, ۰۱:۴۹ ب.ظ
(۱۹ اسفند ۱۳۹۲ ۰۱:۳۴ ق.ظ)sara2014 نوشته شده توسط:  ممنون از پاسختون اما هم تخصیص vm به load داریم هم تخصیص vm به host که من روی اولی کار می کنم، این سمپل ها رو چطوری ران کنم؟ مثل vmallocationpolicysimple.java ؟

ببینید دوست عزیز،
کلاس simple از کلاس vmallocationpolicy اکستند شده است یعنی یه سری تابع ها درون کلاس simple نوشته شده اند. و شما میتونید ازش استفاده کنید مثل اون ۷ تا سمپل معمولی که وجود داره واسه اجرا... خود کلاس فایل اجرایی نداره که بتونید خودشو اجرا کنید.
۱
۰
ارسال: #۶۶
۲۸ اسفند ۱۳۹۲, ۰۲:۵۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ فروردین ۱۳۹۳ ۱۱:۳۶ ق.ظ، توسط ziba109.)
سلام میشه یه موضوع در زمینه کلود که مربوط به در س شبکه پیشرفته باشه برای من بگین ممنون میشم
دوستانی که در این زمینه اطلاعاتی دارند لطفا راهنمایی کنند
۰
۰
ارسال: #۶۷
۰۳ فروردین ۱۳۹۳, ۱۰:۱۱ ب.ظ
سلام
من بعد سالیان سال دوباره درس رو شروع کردم
واقعا سخته که به پای جوونای امروز برسم
فقط در حد گذروندن واحدهام لطف کنید راهنماییم کنید
به استاد درسی cloud computing رو گفتم انجام می دم. اما فقط یه سری تئوریات پیدا کردم
بگید چکار کنم
سپاسگزارم
۰
۰
ارسال: #۶۸
۰۶ فروردین ۱۳۹۳, ۱۱:۴۰ ق.ظ
(۲۸ اسفند ۱۳۹۲ ۰۲:۵۳ ب.ظ)ziba109 نوشته شده توسط:  سلام میشه یه موضوع در زمینه کلود که مربوط به در س شبکه پیشرفته باشه برای من بگین ممنون میشم

کسی از دوستان نیست که بنده رو راهنمایی کنه.اگه کسی اطلاعی داره لطفاراهنمایی کنه
۰
۰
ارسال: #۶۹
۰۷ فروردین ۱۳۹۳, ۱۱:۵۹ ب.ظ
(۰۶ فروردین ۱۳۹۳ ۱۱:۴۰ ق.ظ)ziba109 نوشته شده توسط:  
(28 اسفند ۱۳۹۲ ۰۲:۵۳ ب.ظ)ziba109 نوشته شده توسط:  سلام میشه یه موضوع در زمینه کلود که مربوط به در س شبکه پیشرفته باشه برای من بگین ممنون میشم

کسی از دوستان نیست که بنده رو راهنمایی کنه.اگه کسی اطلاعی داره لطفاراهنمایی کنه
دوست عزیز سابجکت چیزی نیست که کسی کمک کنه. فقط میتونید برید توی گوگل اسکالر اساتید مطرح دنیا که دارن روی کلود(بخش های مرتبط با رشتتونو ) کار میکنند رو بیدا کنید و مقاله های چاب شده شونو بررسی کنید تا بتویند یه سابجکت خوب و مورد علاقه واسه خودتون بیدا کنید.
موفق باشید
۰
۰
ارسال: #۷۰
۱۱ فروردین ۱۳۹۳, ۰۶:۲۳ ب.ظ
توابع و زمانبدی در cloudsim؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
۰
۰
ارسال: #۷۱
۲۰ فروردین ۱۳۹۳, ۱۰:۱۸ ق.ظ
با سلام و خسته نباشید
من برنامه کودسیم طوری تغییر دارم که ۱۰۰ کلادلت و ۸۰ Vm و ۸۰ هاست دارم که هر هاست بازه متفاوتی را می تونه کار انجام بده. مثلا در دفعه اول که برنامه اجرا میشه ۸۰ تا کلادلت به ۸۰ تا هاست برای اجرا داده میشه و هر کلادلت در ۵۰ دقیقه اجرا میشه یعنی در زمان ۵۰ ، ۸۰ تا جاب کارشون تموم میشه حالا باید ۲۰ جاب دیگه بین ۸۰ هاست تقسیم بشه که این تقسیم بندی باید براساس دردسترس بودن هاست انجام بشه
مثلا هاست شماره ۱ مدت ۱ ساعت در دسترس و هاست شماره ۲ مدت ۲ ساعت در دسترس
پس برای اجرای دفعه دوم به هاست شماره ۱ جابی داده نمیشود و به هاست شماره ۲ داده میشود
چه جوری می تونم بگم که از کدوم هاست استفاده کنه؟
ممنون میشم راهنمایی کنین
۰
۰
ارسال: #۷۲
۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۹:۴۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۹:۵۵ ب.ظ، توسط sahar_sy.)
(۳۰ تیر ۱۳۹۲ ۰۵:۵۲ ب.ظ)crevice نوشته شده توسط:  سلام.
توی تاپیک ها که گشت میزدم متوجه شدم که افراد زیادی چه دانشجوی کارشناسی و چه ارشد دارن روی cloud computing کار می کنند. من هم موضوع تزم روی management of virtual machine ها هستش و الان به مرحله ای رسیدم که می خوام چندین تا از پیپر هایی که خوندمو پیاده سازی کنم تا یکم چم و خم کار واسه Optimize کردن توی دستم بیاد و واسه ی پیاده سازی هم همینطور که شما اساتید عزیز خبر دارین بیشتر از cloudsim استفاده میشه که توی بورسه و از رقبای خودش(نمیشه گفت رقیب چون خیلی باگ دارن) خیلی بهتره.
می خواستم اگر کسی هست و کار کرده کلودسیم رو و یا میخواد کار کنه و یا کد پیاده سازی ای رو داره بیاد و به هم کمک کنیم چرا که چند دست صداش بیشتره! و سریعتر مشکلات حل میشه و میتونه برای جلوگیری از رفتن تو بیراهه مفید باشه!
من الان کلیه سمپل های خود کلود سیم رو خوندم و فهمیدم و الان دارم تک تک اون کلاس هایی که واسه اسکجولینگ معمولی(فعلا) دخیل هستند و استفاده میشن رو تحلیل می کنم تا بتونم با کمک اونا یه اسکجولر جدا گونه واسه broker و واسه cloudlet to vm بنویسم. اگه کسی هست و پیشنهادی داره خوشحال میشم.

سلام
میشه لطفا به منم کمک کنید
میخوام بدونم در مثال های کلودسیم در زمینه زمانبندی وظیفه broker چی هست ؟ میشه واسم توضیح بدید و اینکه میشه بصورت دستی این تابع را تغییر داد ؟ من خودم اینطور متوجه شدم که وظیفه اش تخصیص ماشین ها به هاست ها هست ولی دقیقا چطور اینکار انجام میشه و اینکه قابل تغییر هست یا خیر ؟میشه طور دیگه این تخصیص را انجام داد ؟

(۲۰ فروردین ۱۳۹۳ ۱۰:۱۸ ق.ظ)sami_mm نوشته شده توسط:  با سلام و خسته نباشید
من برنامه کودسیم طوری تغییر دارم که ۱۰۰ کلادلت و ۸۰ Vm و ۸۰ هاست دارم که هر هاست بازه متفاوتی را می تونه کار انجام بده. مثلا در دفعه اول که برنامه اجرا میشه ۸۰ تا کلادلت به ۸۰ تا هاست برای اجرا داده میشه و هر کلادلت در ۵۰ دقیقه اجرا میشه یعنی در زمان ۵۰ ، ۸۰ تا جاب کارشون تموم میشه حالا باید ۲۰ جاب دیگه بین ۸۰ هاست تقسیم بشه که این تقسیم بندی باید براساس دردسترس بودن هاست انجام بشه
مثلا هاست شماره ۱ مدت ۱ ساعت در دسترس و هاست شماره ۲ مدت ۲ ساعت در دسترس
پس برای اجرای دفعه دوم به هاست شماره ۱ جابی داده نمیشود و به هاست شماره ۲ داده میشود
چه جوری می تونم بگم که از کدوم هاست استفاده کنه؟
ممنون میشم راهنمایی کنین

سلام
میشه لطفا به منم کمک کنید
میخوام بدونم در مثال های کلودسیم در زمینه زمانبندی وظیفه broker چی هست ؟ میشه واسم توضیح بدید و اینکه میشه بصورت دستی این تابع را تغییر داد ؟ من خودم اینطور متوجه شدم که وظیفه اش تخصیص ماشین ها به هاست ها هست ولی دقیقا چطور اینکار انجام میشه و اینکه قابل تغییر هست یا خیر ؟میشه طور دیگه این تخصیص را انجام داد ؟
۰
۰
ارسال: #۷۳
۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۱:۲۸ ب.ظ
دوستان عزیز من احساس میکنم متاسفانه بعضی ها خودشونو دارن توی کلاس های کلودسیم غرق میکنن!
ببینید broker همونطوری که خودتونو گفتین کلا کار اساین کردن vm به host رو داره؛ اما سوالی که وجود داره این هست که شما در شروع کار چه نیازی به این مفهوم دارید؟!!
اینکه بخواید کامل کلاس ها رو بخونید و متوجه بشید چیز خوبی هست... اما واسه کسی که اینکاره است! اگر وسط کار ناامید شدین و یا اعتماد به نفستونو از دست دادین این نتیجه تصمیم اشتباهتونه.
نظر من این هست تقریبا اون ۷،۸ تا سمپل ساده ی کلود سیم هیچ کاربردی نداره و ارزش خاصی هم نداره.
ببینید دقیقا میخواید روی چی کار کنین و برید سمپل های همونو کار کنید. خوب کلا توی کلودسیم(و نه کلود کامپیوتینگ) دو بخش \اور و شبکه هست که میتونید فولدرهای سمپلشو درون /org/cloudbus/cloudsim/examples/ وجود داره که میتونید سمپل ها رو از اونجا اجرا و مراحل اجراشو مرحله به مرحله ببینید و تحلیل کنید. کم کم همه چی تو دستتون میاد و به مرور زمان کلاس هایی که نیاز به درگیر شدن باهاش دارین رو میبینید و یادشون میگیرید.
در مورد فولدر پاور هم اگر ببینید میبینید که سمپل هاش به دو دسته اجرای ورک لود رندوم و ورک لود پلانت لب هست که میتونید توی این فولدر ها روش های مختلف پیاده سازی شده ی خود تیم بویا رو ببینید و شما رو از سمپل های دیگه بی نیاز میکنه.
موفق باشیدSmile
۰
۰
ارسال: #۷۴
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۱:۴۳ ب.ظ
(۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۱:۲۸ ب.ظ)crevice نوشته شده توسط:  دوستان عزیز من احساس میکنم متاسفانه بعضی ها خودشونو دارن توی کلاس های کلودسیم غرق میکنن!
ببینید broker همونطوری که خودتونو گفتین کلا کار اساین کردن vm به host رو داره؛ اما سوالی که وجود داره این هست که شما در شروع کار چه نیازی به این مفهوم دارید؟!!
اینکه بخواید کامل کلاس ها رو بخونید و متوجه بشید چیز خوبی هست... اما واسه کسی که اینکاره است! اگر وسط کار ناامید شدین و یا اعتماد به نفستونو از دست دادین این نتیجه تصمیم اشتباهتونه.
نظر من این هست تقریبا اون ۷،۸ تا سمپل ساده ی کلود سیم هیچ کاربردی نداره و ارزش خاصی هم نداره.
ببینید دقیقا میخواید روی چی کار کنین و برید سمپل های همونو کار کنید. خوب کلا توی کلودسیم(و نه کلود کامپیوتینگ) دو بخش \اور و شبکه هست که میتونید فولدرهای سمپلشو درون /org/cloudbus/cloudsim/examples/ وجود داره که میتونید سمپل ها رو از اونجا اجرا و مراحل اجراشو مرحله به مرحله ببینید و تحلیل کنید. کم کم همه چی تو دستتون میاد و به مرور زمان کلاس هایی که نیاز به درگیر شدن باهاش دارین رو میبینید و یادشون میگیرید.
در مورد فولدر پاور هم اگر ببینید میبینید که سمپل هاش به دو دسته اجرای ورک لود رندوم و ورک لود پلانت لب هست که میتونید توی این فولدر ها روش های مختلف پیاده سازی شده ی خود تیم بویا رو ببینید و شما رو از سمپل های دیگه بی نیاز میکنه.
موفق باشیدSmile
سلام
سوال من این هست ،ماشین های مجازی به هاست ها تخصیص داده می شوند، من میخوام بدونم ماشین ها به کدوم هاست تخصیص پیدا میکنن ؟ ایا میشه خودمون تایین کنیم که کدوم ماشین روی کدوم هاست قرار بگیره ؟ یا اینکه بصورت اتوماتیک انجام میشه و قابل تغییر نیست که در این صورت با چه سیاستی انجام میشه ؟ ممنون میشم اگر اطلاعاتی در اینباره دارید راهنمایی بفرمایید خیلی مهم هست واسم.
۰
۰
ارسال: #۷۵
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۹:۱۲ ق.ظ
در اولین بار که مهم نیست به چه شکلی قرار میگیره؛ چرا که شما از vm ها هیچ اطلاعاتی برای جایگذاری هدفمندشون ندارید. ولی میتونید اونها رو migrate کنین در زمان اجرا که این بخش هم آره شما میتونید مشخص کنید و ببینید کدوم vm ها درون کدام یک از میزبانها قرار داره. البته باز باید بگم برای درک این مسئله مثالهای بخش POWER رو مطالعه کنید. جایگذاری vm ها در میزبان ها کار پیچیده ای نیست...برید کلاس ها و ارتباطاتشونو ببینید متوجه میشید که بر اساس نیازتون باید چیکار کنید...اون ۷ تا سمپله مهاجرت ماشین مجازی توشون نیستش. من دارم دیدمو از بخش پاور میگم و ممکنه شما بخواید از داده های بیشتری برای کارتون استفاده کنید و یا حتی ممکنه که ورکلودتون متفاوت از ورک لود پاور باشه؛ مثل کارای DAG و غیره و غیره که واقعا بحث متفاوت میشه.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: IT.setareh91

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  CloudSim یا NeSSi2 αɾια ۱ ۱,۶۶۳ ۰۵ دى ۱۳۹۶ ۰۷:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  CloudSim askari.1368@yahoo.com ۰ ۱,۸۶۲ ۰۵ تیر ۱۳۹۴ ۱۱:۱۰ ق.ظ
آخرین ارسال: askari.1368@yahoo.com
  CloudSim (ضروری) rahil.mehraban ۱ ۱,۶۷۴ ۲۱ آذر ۱۳۹۳ ۰۳:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  درخواست کتاب Design and implementation of programming languages e2000 ۰ ۱,۳۲۴ ۰۴ اسفند ۱۳۹۲ ۱۰:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: e2000

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close