زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۰۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چگونه می توان یک شبکه حسگر بیسیم شبیه سازی کرد؟

ارسال:
۲۳ مرداد ۱۳۹۲, ۰۶:۱۱ ب.ظ
Question چگونه می توان یک شبکه حسگر بیسیم شبیه سازی کرد؟
سلام دوستان پروژه من در مورد ردیابی هدف در شبکه های حسگر بیسیم هست. اما من نه از شبکه چیزی بلدم و نه از شبیه سازی .... نمی دونم از کجا شروع کنم . گرایش من نرم افزاره و در زمینه ی شبکه هیچ تجربه ای ندارم .... خواهشا اگه می تونید بهم کمک کنید ...
ممنون
انرژی مثبت، در تاریخ ۲۶ مرداد ۱۳۹۲ ۰۷:۱۲ ب.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

چون پاسخ داده شده منتقل شد. ممنون می شم در محل ایجاد تاپیک بیشتر دقت کنید.

یک چشم من از روز جدائی بگریست / چشم دگرم گفت چرا گریه ز چیست؟

چون روز وصال شد فرازش کردم / گفتم نگریستی نباید نگریست .........
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۳ مرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۱۰ ب.ظ
من چون پروژه کارشناسیم تو زمینه شبکه های حسگر بود تجربه شخصیم رو عرض می کنم خدمتتون
شما باید با نرم افزار NS2 یا NS3 این کارو انجام بدید، خیلی شبیه سازهای دیگه هم هست برای انجام این کار ولی منابع آموزشی این شبیه ساز غنی تر از بقیه است. بعد از اینکه بطور کلی یاد گرفتید چطور میشه لایه های مختلف شبکه حسگر رو با این ها مدل کرد، اون موقع باید بیاید سراغ موضوع target tracking ، که یادمه اون موقع چندتا مقاله ای که راجع بهش خوندم تکنیک هاشون مبتنی بر خوشه بندی،طبقه بندی و ... بود
احتمال زیاد شما مجبور میشید برای شبیه سازی اسکریپت هایی رو خودتون بنویسید که برای این کار به awk، sed و ... نیاز پیدا می کنید.
اگر هم با خود شبکه حسگر آشنایی ندارید و دنبال منبع فارسی براش می گردید من چند ماه پیش یه کتاب به همین نام از انتشارات دانشگاه مالک اشتر دیدم و کمی ازش مطالعه کردم واقعا کتاب خوبی بود

The best defense against logic is ignorance
 سپاس‌گزاری شده توسط: nazanin_sh , Lantern , equilibrium , m450ud , سجاد۶۷
ارسال:
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۰۵:۳۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ مرداد ۱۳۹۲ ۰۵:۴۰ ب.ظ، توسط nazanin_sh.)
سلام دوست گرامی
بابت پاسختون واقعا ممنونم . اگه ممکنه یه مقدار بیشتر ازتون راهنمایی و کمک بگیرم . من گرایشم نرم افزاره و در زمینه ی شبکه ها هیچ ایده ای ندارم و با توجه به اینکه به این درس علاقه نداشتم ناپلئونی پاسش کردم.
استاد شبیه سازی رو با نرم افزار omnet++ خواستن . یه مقدار فایل های manual این نرم افزار رو مطالعه کردم . و در این حد که با ماژول ها گیت ها، کانال ها و ... آشنا بشم از این فایل استفاده کردم . اما اینکه فرمودین اول باید لایه های شبکه رو شبیه سازی کنیم از علامت سوال بودن منو کشید بیرون . حالا می دونم که دنبال چه چیزی باید بگردم تقریبا ... اگه براتون امکان داره منابع یا مقالاتی که می شناسید رو بهم معرفی کنید . فارسی یا انگلیسی بودنش خیلی مهم نیست تقریبا از پس زبان انگیسی بر میام ولی اگه منابعی وجود داشته باشن که سریع به نتیجه برسم خیلی خیلی خیلی ممنون می شم.
بازم ازتون ممنونم
واااااقعا کمک بزرگی کردین

ارسال:
۲۵ مرداد ۱۳۹۲, ۰۳:۲۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ مرداد ۱۳۹۲ ۰۳:۳۰ ب.ظ، توسط equilibrium.)
(۲۴ مرداد ۱۳۹۲ ۰۵:۳۹ ب.ظ)nazanin_sh نوشته شده توسط:  اگه براتون امکان داره منابع یا مقالاتی که می شناسید رو بهم معرفی کنید . فارسی یا انگلیسی بودنش خیلی مهم نیست تقریبا از پس زبان انگیسی بر میام.
سلام
یه مدت بسیار کوتاه از omnet استفاده میکردم؛ محیط شبیه سازیش بسیار شبیه به مجموعه دات نت هست؛ یعنی یه محیط گرافیکی داره که میتونید شمای ظاهری شبکه اعم از نودها و کانکشنها رو به کمک ابزارهای ویژوالیش ایجاد کنید و بعد به ازای پردازش خاصی که قراره انجام بشه باید نحوه هندل شدن event ها رو کد نویسی کنید؛ کد نویسیش رو هم میتونید به زبان C++ انجام بدید که نباید براتون مشکل باشه؛ بنابراین فکر میکنم اگه قراره حتما باید omnet کار کنید اول باید یکم با محیطش و طرز کارش آشنا بشید بعد برید سراغ پیاده سازی یه پروژه خاص مثل شبکه حسگر؛ برای اینکار هم بهتره برای صرفه جویی در وقت به سراغ video lecture ها برید (اگه با زبان مشکلی ندارید) که کافیه عبارت omnet++ video lectures رو سرچ کنید که نمونه هایی زیادی براتون میاره (اگه کانکش خوبی دارید میتونید از یوتویوب استفاده کنید)؛
لینکهای زیر هم مفیدن:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

و به خصوص این یکی:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

اینم بعدا بدردتون میخوره:

بعد از قدم اول میتونید برید سراغ extension هایی مثل mixim یا castelia که هر دو بر اساس omnet توسعه پیدا کردن و مختص شبیه سازی شبکه های حسگرن (هر چند بطور مستقیم در خود omnet هم میتونید کارتون رو انجام بدید)؛
در خود سایت omnet راهنماهای بسیار کاملی به صورت pdf برای آشنایی با خود ++omnet قرار داره که میتونید ازشون استفاده کنید (البته سایت omnet از اون طرف برای ما بلاک شده)؛

گر وا نمی کنی گره ای، خود گـــره مباش،
ابروگشاده باش چو دستت گشاده نیست
 سپاس‌گزاری شده توسط: nazanin_sh , Lonely Palm , انرژی مثبت , yasemi , majid67110 , atti joon , سجاد۶۷
ارسال:
۱۳ مهر ۱۳۹۲, ۰۵:۲۵ ب.ظ
سلام دوستان
من متاسفانه نرم افزار NS رو پیدا نمی کنم. امکانش هست که در اختیارم قرار بدین؟
شنیدم نصب این نرم افزار در محیط ویندوز یکم دردسر داره درسته؟!
ارسال:
۱۵ مهر ۱۳۹۲, ۰۲:۱۲ ق.ظ
سلام لطفا دوستانی که در این زمینه کار کردن به بقیه هم کمک کنن موضوع خیلی گستردس
با تشکر
ارسال:
۰۳ آبان ۱۳۹۲, ۰۱:۱۴ ب.ظ
NS2 رو می‌تونین از این سایت دریافت کنین و توضیحاتی هم در مورد دریافت و نصب و کار کردن باهاش هم همینجا موجوده:

NS3 هم از اینجا:

در حالت کلی هردوی این شبیه‌سازها روی لینوکس اجرا می‌شن و برای اجرا داخل ویندوز از cygwin استفاده می‌شه.
پروژه‌ی کارشناسیِ من مربوط به امنیت شبکه‌ی ادهاک بود و با ns2 کار کردم و البته داخل محیط لینوکس. توصیه‌م به شما هم اینه که تو همون لینوکس کار کنین و ازش نترسین! تصور بعضیا از لینوکس یه پنجره‌ی سیاه مثل cmd هست که برای هر کاری مجبورن توش کد بنویسن! اما تو توزیع‌هایی مثل اوبونتو و فدورا و خیلی از توزیع‌های دیگه می‌شه به سادگی هر کاری انجام داد.

لینک دانلود آخرین نسخه‌ی کامل ns2:

دانلود آخرین (تا امروز البته!) نسخه‌ی کامل ns3:

اگه سوالی بود در خدمتم. البته با ns3 من کار نکردم و فقط در حد نصبش فعلا می‌تونم کمک کنم!
 سپاس‌گزاری شده توسط: nazanin_sh , majid67110
ارسال:
۰۴ دى ۱۳۹۲, ۰۵:۰۲ ق.ظ
RE: چگونه می توان یک شبکه حسگر بیسیم شبیه سازی کرد؟
سلام ممنون از راهنمایی هاتون. فقط ببخشید این لینک هایی که برای omnet گذاشتید کار نمی کنه میشه بررسیشون کنید و دوباره قرار بدید. اینجا کسی هست که با omnet کار کرده باشه که اشکالاتمون رو ازش بپرسیم؟ ممنون میشم اگه کسی این لطفو بکنه و به ماها که تازه در ابتدای راه هستیم کمک کنه
ارسال:
۰۵ دى ۱۳۹۲, ۰۱:۳۷ ق.ظ
RE: چگونه می توان یک شبکه حسگر بیسیم شبیه سازی کرد؟
(۰۴ دى ۱۳۹۲ ۰۵:۰۲ ق.ظ)matin7710 نوشته شده توسط:  سلام ممنون از راهنمایی هاتون. فقط ببخشید این لینک هایی که برای omnet گذاشتید کار نمی کنه میشه بررسیشون کنید و دوباره قرار بدید. اینجا کسی هست که با omnet کار کرده باشه که اشکالاتمون رو ازش بپرسیم؟ ممنون میشم اگه کسی این لطفو بکنه و به ماها که تازه در ابتدای راه هستیم کمک کنه

دوست عزیز لینکها مشکل ندارن. فقط ما تحریم هستیم. با ف ---ش باز کنید.

ارسال: #۱۰
۱۷ آذر ۱۳۹۳, ۰۸:۴۳ ب.ظ
سلام دوستان گرامی
ممکنه لطف کنید و نمونه های شبیه سازی در مورد پروتکل های معروف و مطرح ردیابی هدف در شبکه حسگر رو قرار دهید. هیچ مطلبی در این زمینه پیدا نکردم . اگه کمک کنید ممنون میشم.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آینده شغلی برقکاران و نحوه آموزش چگونه است؟ liliahmadi ۰ ۵۱ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  چطور میتوان بهتر زندگی کرد؟ شاپری ۲۴ ۱۳,۴۹۴ ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ۰۷:۴۹ ق.ظ
آخرین ارسال: s.gg
Question در آمد مهندسین در ایران. اشتباه کردم پزشکی نخوندم؟ sepanta1990 ۷۴ ۴۷,۷۸۸ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  بلخره پیداش کردم nillshid ۰ ۹۸۷ ۰۶ بهمن ۱۴۰۰ ۱۰:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: nillshid
  پیدا کردن دستگیره manager_66 ۵ ۴,۴۸۸ ۲۸ آذر ۱۴۰۰ ۱۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: blackhalo1989
  شبیه ساز کلودسیم saeedkazemi ۱ ۱,۹۵۷ ۰۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۵:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: maryam95
  پکیج آموزشی طراحی وب + فارسی سازی وردپرس + سئو Happiness.72 ۶ ۶,۳۶۵ ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: saqarmoshtaq
  تا به حال شده خدا فرصت زندگی کردن دوباره رو بهت بده؟مرگ از جلوی چشمات رد شده؟ abraham ۲۱ ۱۴,۸۴۴ ۲۰ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: raam
  جایی برای پیدا کردن توابع آماده جاوااسکریپت f.b ۷ ۴,۰۸۱ ۲۰ آذر ۱۳۹۹ ۰۴:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: calm
  مرتب سازی سریع تصادفی چیست؟ Xzrix ۰ ۱,۴۰۷ ۱۴ آذر ۱۳۹۹ ۰۷:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Xzrix

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close