زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۲۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوالی از الگوریتم های جایگزینی

ارسال:

marjan2001 پرسیده:

سیستمی از الگوریتم جایگزینی صفحه دومین شانس استفاده می نماید در صورتی که به شماره صفحه مجازی ۲ ارجاع شود پس از انجام عمل جایگزینی صفحه چه تعداد بیت ارجاع برابر با یک است؟

شماره صفحه مجازی: ۳ ۶ ۱ ۷ ۵ ۴
لللللللللللل بیت ارجاع: ۰ ۱ ۱ ۰ ۱ ۱
۱)۲
۲)۳
۳)۴
۴)۵

مقسمی نوشته:
اول بیت ارجاع صفحه ۴ صفر می شه بعد مال صفحه ۵ صفر می شه بعد صفحه ۷ با صفحه ۲ جایگزین می شه

تا اینجا درست ولی من می گم صفحه ۲ که تازه وارده باید بیت ارجاعش ۱ بشه
در حالی که مقسمی می گه صفحه جدید بیت ارجاعش صفره

یعنی مقسمی می گه گزینه ۱
من می گم گزینه ۲

یعنی من می گم در نهایت می شه:
شماره صفحه مجازی: ۳ ۶ ۱ ۲ ۵ ۴
للللللللللل بیت ارجاع: ۰ ۱ ۱ ۱ ۰ ۰

مقسمی می گه:
شماره صفحه مجازی: ۳ ۶ ۱ ۲ ۵ ۴
لللللللللللل بیت ارجاع: ۰ ۱ ۱ ۰ ۰ ۰

چون من یه جا (تو کتاب پارسه عابد سلیمی) دیدم که صفحه تازه وارد بیت R اش یکه

۰
ارسال:

parsaNA پاسخ داده:

RE: سوال سیستم عامل واسه دوستانی که قول داده بودند

بله‌، حق با شماست . من هم موقعی که سیستم عامل مقسمی و عابدسلیمی و حقیقت رو خوندم متوجه این تفاوت شدم . تو جزوه عابد سلیمی صفحه تازه وارد شده‌، بیت ارجاعش ۱ می شه( منطقی‌تر هم هست )‌، ولی تو اون دو تا کتاب موضوع متفاوته . تقصیر نویسنده هاش هم نیست . مقصر اصلی تننباوم و استالینگ هستند Exclamation که تو این الگوریتم دو روش متفاوت گفته اند .

تازه جالبه بدونی که الگوریتم ساعت و کلا همه الگوریتم هایی که بیت ارجاع دارند،به همین دو روش قابل تفسیرند.من یادمه با خودم گفت اگه تو کنکور از این بخش سوال اومد جواب هر دو تا روش رو بدست می یارم و اون وقت به گزینه‌ها نگاه می کنم و اونی که تو گزینه‌ها هست رو انتخاب می کنم.بعد دیدم که مثل این سوال ممکنه هر دو تا گزینه بتونند جواب باشند . در نتیجه تصمیم گرفتم اگه همچین سوالی اومد‌، اصلا جواب ندم . Smile‌، چون واقعا اگه هر کدوم رو بخوای معیار قرار بدی و بر مبنای اون سوال رو جواب بدی‌، ریسک خطرناکی کردی . معلوم نیست که معیار طراح کدوم نویسنده است‌: تننباوم یا استالیینگ ؟ !!
البته تا حالا که تو کنکور سراسری از ین مبحث سوال نیومده.

۰
ارسال:

موج پاسخ داده:

سوال سیستم عامل واسه دوستانی که قول داده بودند

من از روی مقسمی خوندم سیستم رو ولی به نظرم حرف شما درسته
اصلن اگه قرار باشه صفحه تازه وارد یک نشه که با اولین تست هنگام وقفه صفحه از حافظه خارج میشه و دیگه شانس دومی در کار نیست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
آهان رفتم سراغ کتاب راست میگی گفته الگوریتم تازه وارد شده بیت مراجعش صفره. پس پارسانا درست میگه دوتا الگوریتمه
البته منطق اون الگوریتم کتاب مقسمی اینه که شانس به اون صفحاتی داده میشه که مراجعه بهشون صورت بگیره و منطق عابد سلیمی میگه که به تمام صفحات شانس دوم داده میشه
با توجه به این که همچین تست آسونی بعیده بیاد (مخصوصا سراسری) شما باید اون سوال چند خطی طراح رو بخونی ببینی کدوم منطق مد نظره

۰
ارسال:

polarisia پاسخ داده:

هر چی تو کتاب پارسه دکتر حقیقت (همون جلد مشکیه) گفته درسته. واقعا خوندش لذت بخش بود.

ارسال:

parsaNA پاسخ داده:

RE: سوال سیستم عامل واسه دوستانی که قول داده بودند

(۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۱:۵۱ ق.ظ)polarisia نوشته شده توسط:  هر چی تو کتاب پارسه دکتر حقیقت (همون جلد مشکیه) گفته درسته. واقعا خوندش لذت بخش بود.
آره .... لذت بخش بود ولی چه فایده ؟!!! یه دونه سوال که نتونستم جواب بدم هیچ‌، دوتایی هم که زدم غلط بودند .

در ضمن هر چی که این کتاب گفته درسته و ایضا کتاب مقسمی . به هر حال هر دوشون از مراجع کپی زدند و مطلبی رو از خودشون در نیاوردند .
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

marjan2001 پاسخ داده:

از جناب parsaNa و موج و همچنین polarisia ممنون من احتمالا حرف مقسمی و حقیقت را قبول می کنم و بیت ارجاع صفحه تازه وارد را صفر می گیرم

۰
ارسال:

hadirr پاسخ داده:

سلام دوستان
من تو یادگیری الگوریتم های جایگرینی خیلی مشکل دارم
یه منبع می خواستم که اینا رو کامل توضیح داده باشه
لطفا معرفی کنید
با تشکر

۰
ارسال:

esi پاسخ داده:

جایگذاری و جایگزینی رو کتاب حقیقت پارسه کامل توضیح داده ، استالینگز با دقت و دونه به دونه نگفته(الگوریتم های شانسی، ساعت و... خیلی کلی گفته) اما یه دید کلی از مفهوم رو میده که برای یادگیری خیلی خوبه. اما برای کنکور و دقت در جزیات الگوریتم کتاب پارسه و کتاب مقسمی(استثنائا این بخشش بدک نیست اما اصلا به پارسه حقیقت نمی رسه) می تونه کامل کن مبحث رو .

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  افزایش واگرایی الگوریتم های مبتنی بر جمعیت moslem73421 ۲ ۲,۸۳۴ ۰۵ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  دانلود آموزش تصویری کلاس درس تحلیل و طراحی الگوریتم های پیشرفته دانشگاه فردوسی jazana ۱۳ ۱۲,۹۹۳ ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Valipourh20
  سوالی از دنباله ها و قوانین سیگما fendi ۱ ۲,۷۸۶ ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۲:۱۱ ق.ظ
آخرین ارسال: Saman
Question تفاوت تعداد مقایسه های مورد نیاز در الگوریتم های متفاوت porseshgar ۰ ۱,۹۵۴ ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: porseshgar
  الگوریتم های تکاملی maryame ۵ ۴,۰۱۸ ۰۷ مرداد ۱۳۹۷ ۰۶:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: خانه سبز
  الگوریتم های بهینه سازی maryame ۱ ۱,۹۷۱ ۰۲ مرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: The BesT
Tongue درصد های رشته نرم افزار و الگوریتم دکتری ۹۷ amir5107 ۱۰ ۷,۶۳۶ ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ ۱۰:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: fo-eng
  دوستانی که مایل به حل و تحلیل سوالات سال های اخیر الگوریتم هستند پیام بدن تحلیل کنیم robin ۱ ۲,۴۶۷ ۰۱ بهمن ۱۳۹۶ ۰۹:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: h@3!n
  سوالی از max-heap sir_ams ۳۳ ۲۱,۷۱۴ ۲۸ دى ۱۳۹۶ ۰۲:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: سیمول
  الگوریتم های پیشرفته saman96 ۰ ۲,۶۴۰ ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ ۰۹:۴۸ ق.ظ
آخرین ارسال: saman96

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close