زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۵۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

اعتراض به فاجعه ای که از دیپلم تا دکترا را فرا گرفته

ارسال:
۲۶ شهریور ۱۳۹۲, ۰۳:۳۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ ۰۳:۴۱ ب.ظ، توسط crevice.)
سلام به همه دوستان عزیز و بویژه کاربران محترمی که قصد ادامه تحصیل در دوره دکترا را دارند.
امروز که وب گردی میکردم متوجه شدم که نتایج پذیرش برخی از پردیس های دانشگاههای دولتی اعلام شده و من نتایج پردیس علم و صنعت رو نگاه انداختم متوجه شدم که ۹ نفر دکترای نرم افزار گرفته این پردیس!؛ در حالی که شریف امسال فقط ۲ نفر از طریق آزمون گرفت. بعد میگن چرا طرف ول میکنه میره اونور دنیا.
ب نظر من با وجود اینکه می دونیم اعتراض کردن و نامه نوشتن به وزارت علوم هیچ جوابی نمیده، اما این دلیل نمیشه که به دهانمون زیپ بکشیم بهر حا باید بفهمونیم که تحصیل کرده های این مملکت با این باند مدرک مخالفن. باید متوجه کنیم که دانشگاه، مرغداری نیست که هر جایی عشقمون کشید یه سوله ای بزنیم و با حداقل امکانات اونا رو پرورش بدیم! امروز توی یکی از سایتهای خبرگزاری پی اه دی اسم پردیس دانشگاههایی رو دیدم که اسم دانشگاه و شهرشو واسه اولین بار بود که به گوشم میخورد. بابا به خدا با سکوت هیچ دردی درمون نمیشه.
اگه همینطوری پیش بره تا چند وقت دیگه واسه استخدام ۶ ماهه بدون هیچ شرط تعهدی به عنوان مسئول گله گوسفند هم دکترا میگیره و ۱۰۰۰۰۰۰۰۰ نفر متقاضی با شرایط مندرج موجود خواهد بود!
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohsen_d , The BesT , sepidsal , sattar7 , mehran666 , Lonely Palm , soolmaz , sss , mohaddeseh70 , nlp@2015 , Morris , مهرانگیز , Bahar_HS , M4$0UD , mehdi.m2 , pooyaa , saba_1984 , m.khojaste , AfroozSadat , alieye , morweb , pouya47 , diligent , mahsa_mb , PanizIr , mahooor , tayebe68 , misagh01 , پشتکار , s-nowrozi , Behzad TP , gunnersregister , Milestone , azad_ahmadi , ali0281 , mortez28 , irisadaf , rahim06 , nargess
ارسال:
۲۶ شهریور ۱۳۹۲, ۰۶:۰۵ ب.ظ
از حرص خوردن دیگه گذشته! بی خیال! مسئولان محترم امر اتفاقا این یه مورد رو خوب میدونن که دارن چکاری میکنن! این سونامی که داره رد میشه، دیگه آخراشه!!! Big Grin
دهه شصتیهای بیچاره به ویژه نیمه اولیها تو بحبوحه جنگ و بی برنامگی و ... به دنیا اومدن، کی به فکر این بود که این آدمهایی که دارن فله ای تولید میشن! قراره بعدا بزرگ شن، مدرسه برن، دانشگاه برن، شاغل بشن، ازدواج کنن و خیلی چیزهای دیگه!!

شما وضعیت مدرسه رفتن این طیف رو ببینین
بدترین اوضاع سنجش تو برگزار کردن کنکور سراسری برای متولدین ۶۳، ۶۴، ۶۵ بود که خیلی شیک بهشون گفته شد پیک جمعیتی!
برای این پیک جمعیتی سر گواهینامه رانندگی گرفتن، سربازی رفتن و خیلی چیزهای دیگم قوانین یه شبه من درآوردی زیادی اومدن که سالهای بعد به خودی خود ملغی شدن چون دیگه موضوعیتی نداشتن!

بعد لیسانس و نهایت سه چهار سال بعدش خونه نشینی دخترا و سربازی پسرا، حالا این پیک جمعیتی که براشون شغلی هم اینجاد نشده بود لابد باید یکی دوسال دیگه به عنوان گذروندن ارشد سرگرم میشدن که نتیجش رو هم دیدیم... دانشگاه آزاد تو هر کوی و برزنی شروع کرد به مدرک ارشد دادن

حالا اون پیک جمعیتی دوره ارشد رو هم گذرونده و یکی دوسال بیکاری بعدش رو هم کشیده! حالا ازینجا به بعدش رو چکار کنیم؟
خب یه چند سالی هم سرگرم دکترا باشن، پول زبون بسته بابا ننه هاشونم فعلا از مملکت خارج نکنن که برن خارجه حالا بعدش خدا بزرگه!!!

شنیدین میگن ازین ستون تا آن ستون فرج است؟ این حکایت تصمیم گیرهای ارشد تو این مملکته... حالا امروز رو هر طوری شده به فردا برسونیم بعدشم خدا بزرگه...

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

سپاس‌گزاری شده توسط: تینا , Ali-B , Lonely Palm , crevice , soolmaz , Farid_Feyzi , m450ud , sss , jaroon , shirin_h , صبای امید , silver , f14f21 , Morris , baharan20 , مهرانگیز , delta , chaka , RESEARCHER , Bahar_HS , The BesT , mehdi.m2 , - rasool - , zara , saba_1984 , morweb , diligent , AI. , رضا خان , juyaye danesh , codin , mahooor , tayebe68 , misagh01 , pofef , ایرانی , gunnersregister , ali0281 , hiva60 , M4$0UD , rahim06 , nargess
ارسال:
۱۸ خرداد ۱۳۹۳, ۰۸:۵۳ ق.ظ
سلام هر چند دیر پست شما را خوندم ولی خواستم بگم کاملا درک میکنمصحبت شمارا من خودم متولد ۶۰ هستم میدونم چی میگید
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice , pofef
ارسال:
۰۷ تیر ۱۳۹۳, ۱۰:۴۳ ق.ظ
سلام
دوستان من از اول تحصیلم تا الان در هیچ دوره یی اینقدر همکلاسی و هم رشته یی نداشتم حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ نفر فوق لیسانس در گرایش های مختلف. میدانم مهم علم و دانشه !مهم تحقیق و پژوهشه! اصلا فکر نکنید مهم پوله@
 سپاس‌گزاری شده توسط: morweb , crevice
ارسال:
۰۷ تیر ۱۳۹۳, ۰۶:۰۹ ب.ظ
RE: اعتراض به فاجعه ای که از دیپلم تا دکترا را فرا گرفته
البته با قوانین جدیدی که اخیرا در برخی مجالس و سازمانها داره تصویب میشه چند سال دیگه باید به جای ۶۴-۶۷ بگیم ۹۴-۹۷
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice , pofef
ارسال:
۰۸ تیر ۱۳۹۳, ۰۸:۱۰ ق.ظ
(۲۶ شهریور ۱۳۹۲ ۰۳:۳۸ ب.ظ)crevice نوشته شده توسط:  سلام به همه دوستان عزیز و بویژه کاربران محترمی که قصد ادامه تحصیل در دوره دکترا را دارند.
امروز که وب گردی میکردم متوجه شدم که نتایج پذیرش برخی از پردیس های دانشگاههای دولتی اعلام شده و من نتایج پردیس علم و صنعت رو نگاه انداختم متوجه شدم که ۹ نفر دکترای نرم افزار گرفته این پردیس!؛ در حالی که شریف امسال فقط ۲ نفر از طریق آزمون گرفت. بعد میگن چرا طرف ول میکنه میره اونور دنیا.
ب نظر من با وجود اینکه می دونیم اعتراض کردن و نامه نوشتن به وزارت علوم هیچ جوابی نمیده، اما این دلیل نمیشه که به دهانمون زیپ بکشیم بهر حا باید بفهمونیم که تحصیل کرده های این مملکت با این باند مدرک مخالفن. باید متوجه کنیم که دانشگاه، مرغداری نیست که هر جایی عشقمون کشید یه سوله ای بزنیم و با حداقل امکانات اونا رو پرورش بدیم! امروز توی یکی از سایتهای خبرگزاری پی اه دی اسم پردیس دانشگاههایی رو دیدم که اسم دانشگاه و شهرشو واسه اولین بار بود که به گوشم میخورد. بابا به خدا با سکوت هیچ دردی درمون نمیشه.
اگه همینطوری پیش بره تا چند وقت دیگه واسه استخدام ۶ ماهه بدون هیچ شرط تعهدی به عنوان مسئول گله گوسفند هم دکترا میگیره و ۱۰۰۰۰۰۰۰۰ نفر متقاضی با شرایط مندرج موجود خواهد بود!

با سلام،
از همه دوستان می خوام که در کنار هم پیگیر باشیم؛ از طریق مانشت چطور میشه اقدام کرد؟
باید اعتراض خودمون رو اعلام کنیم،اون هم خیلی قوی! اونقدر که جلوی این کار گرفته بشه! باید ارزش علم و تخصیل برگرده؛ موج مدرک گرایی جامعه رو برداشته... باید جلوش رو بگیریم..
..... بسم الله.....

Never give up on something you can't go a day without thinking about

۲) سال ۹۴ : دوباره از نو شروع می کنم.Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: saba_1984 , AfroozSadat , morweb , crevice
ارسال:
۰۹ تیر ۱۳۹۳, ۰۱:۴۲ ب.ظ
یعنی هیچ کس هیچ اعتراضی نداره؟؟؟؟ HuhHuhHuhHuh

Never give up on something you can't go a day without thinking about

۲) سال ۹۴ : دوباره از نو شروع می کنم.Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: morweb , crevice
ارسال:
۰۹ تیر ۱۳۹۳, ۰۴:۱۴ ب.ظ
تاوقتی آدمایی هستن که بخاطر داشتن مدرک حاضرن هرجایی و با هر قیمتی درس بخونن بنظرتون اعتراض فایده ای هم داره؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!
 سپاس‌گزاری شده توسط: sss , morweb , npour , crevice , ehsaan_gh
ارسال:
۰۹ تیر ۱۳۹۳, ۰۷:۵۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ تیر ۱۳۹۳ ۰۸:۰۰ ب.ظ، توسط flowerirani.)
(۲۶ شهریور ۱۳۹۲ ۰۶:۰۵ ب.ظ)sepidsal نوشته شده توسط:  از حرص خوردن دیگه گذشته! بی خیال! مسئولان محترم امر اتفاقا این یه مورد رو خوب میدونن که دارن چکاری میکنن! این سونامی که داره رد میشه، دیگه آخراشه!!! Big Grin
دهه شصتیهای بیچاره به ویژه نیمه اولیها تو بحبوحه جنگ و بی برنامگی و ... به دنیا اومدن، کی به فکر این بود که این آدمهایی که دارن فله ای تولید میشن! قراره بعدا بزرگ شن، مدرسه برن، دانشگاه برن، شاغل بشن، ازدواج کنن و خیلی چیزهای دیگه!!

بدترین اوضاع سنجش تو برگزار کردن کنکور سراسری برای متولدین ۶۳، ۶۴، ۶۵ بود که خیلی شیک بهشون گفته شد پیک جمعیتی!
برای این پیک جمعیتی سر گواهینامه رانندگی گرفتن، سربازی رفتن و خیلی چیزهای دیگم قوانین یه شبه من درآوردی زیادی اومدن که سالهای بعد به خودی خود ملغی شدن چون دیگه موضوعیتی نداشتن!

بعد لیسانس و نهایت سه چهار سال بعدش خونه نشینی دخترا و سربازی پسرا، حالا این پیک جمعیتی که براشون شغلی هم اینجاد نشده بود لابد باید یکی دوسال دیگه به عنوان گذروندن ارشد سرگرم میشدن که نتیجش رو هم دیدیم... دانشگاه آزاد تو هر کوی و برزنی شروع کرد به مدرک ارشد دادن

حالا اون پیک جمعیتی دوره ارشد رو هم گذرونده و یکی دوسال بیکاری بعدش رو هم کشیده! حالا ازینجا به بعدش رو چکار کنیم؟
خب یه چند سالی هم سرگرم دکترا باشن، پول زبون بسته بابا ننه هاشونم فعلا از مملکت خارج نکنن که برن خارجه حالا بعدش خدا بزرگه!!!

شنیدین میگن ازین ستون تا آن ستون فرج است؟ این حکایت تصمیم گیرهای ارشد تو این مملکته... حالا امروز رو هر طوری شده به فردا برسونیم بعدشم خدا بزرگه...

=========================================
واقعا وقتی حرف از دل بیاد بدل میشینه بخصوص اگر حقیقت باشه واضح و روشن و با بیان شیوا .خیلی صحبتای شما بدلم نشت اما بیل گیتس یه جمله داره توی جشن فارغ تحصیلی دانشجویان ادانشگاهی دو سال قبل بیان کرد :
میگه شما وقتی قبول کردین تو هر جامعه ایی بی عدالتی وجود داره اونوقت میتونید با ارامش زندگی کنید و حقیقتو بپذیرید
وقتی من و تو و ما قدرت تغییر نداریم، بقول نیچه حق همیشه با اونییه که قدرت داره !!!
======
پیشنهاد میکنم به عنوان عضو کوچیک این جمع به۲۰:۳۰ زنگ بزنیم بگیم مدرک رو کیلویی نکنین والا بقران ما گناه داریم ایندمونو نابود تر نکنین مسولین محترم تنها دلخوشی ما این درس بخونیم وبه اینده امیدوار باشیم وقتی ما نابغه نیستیم ویه ادم معمولی هستیم به عنوان یه ایرونی حق داریم از زندگی امید رو همینو فقط داشته باشیم

(۲۶ شهریور ۱۳۹۲ ۰۶:۰۵ ب.ظ)sepidsal نوشته شده توسط:  از حرص خوردن دیگه گذشته! بی خیال! مسئولان محترم امر اتفاقا این یه مورد رو خوب میدونن که دارن چکاری میکنن! این سونامی که داره رد میشه، دیگه آخراشه!!! Big Grin

=========================================
واقعا وقتی حرف از دل بیاد بدل میشینه بخصوص اگر حقیقت باشه واضح و روشن و با بیان شیوا .خیلی صحبتای شما بدلم نشت اما بیل گیتس یه جمله داره توی جشن فارغ تحصیلی دانشجویان ادانشگاهی دو سال قبل بیان کرد :
میگه شما وقتی قبول کردین تو هر جامعه ایی بی عدالتی وجود داره اونوقت میتونید با ارامش زندگی کنید و حقیقتو بپذیرید
وقتی من و تو و ما قدرت تغییر نداریم، بقول نیچه حق همیشه با اونییه که قدرت داره !!!
======
پیشنهاد میکنم به عنوان عضو کوچیک این جمع به۲۰:۳۰ زنگ بزنیم بگیم مدرک رو کیلویی تر نکنین والا بقران ما گناه داریم ایندمونو نابود تر نکنین مسولین محترم تنها دلخوشی ما این درس بخونیم وبه اینده امیدوار باشیم وقتی ما نابغه نیستیم ویه ادم معمولی هستیم به عنوان یه ایرونی حق داریم از زندگی امید رو همینو فقط داشته باشیم
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: morweb , npour , crevice , rahim06 , ali0281
ارسال: #۱۰
۱۰ تیر ۱۳۹۳, ۱۲:۲۶ ق.ظ
بی خیال

بی خیال دنیا

من که بی خیال دنیا شدم ،
هدف اینه که شما عزیز جان ، دل از دنیا بکنی به فکر آخرت باشی عزیز برادر

اجرتون اون دنیا ان شاء الله

خوار و ذلیل بشن الکی دکترا گرفته هاش بالاخص مسببین این اوضاع در آخرت

اللهم العنهم جمیعا ، اللهم العن اول دکتر دکتری گرفته الکی و الثانی و الثالث و الرابع

Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: npour , crevice , mahsa_mb
ارسال: #۱۱
۱۳ تیر ۱۳۹۳, ۰۵:۱۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۱۶ ب.ظ، توسط crevice.)
من خیلی وقت پیش این تاپیک رو ایجاد کردم؛ زمانی که یک تفکر درون من داشت جوونه میزد...
برخی مواقع که شما میبینی که اعتراض کردن شما هیچ تاثیری نداره و بلکه انرژی و زمان شما رو هم تلف میکنه؛ به نظر شما اعتراض میتونه عقلانی باشه؟!
در ضمن یکی از بزرگترین اشتباههایی که میشه انجام داد این هست که ناامید شد و سپرد به خداوند و اون دنیا؟ پس این دنیات چی؟ زندگیت چی؟ خدا اون دنیا بهت نمیگه که خوب تلاش میکردی و آیا افراد دیگری در شرایط مشابه و یا بدتر نبودند که به جایی رسیدند؟

برخی مواقع نمیشه مسئله رو حل کرد اما میشه برای بخشی از فضای حالت مسئله(که خود شما هستید )مسئله رو قابل حل کرد؛ حالا شما میتونید این مسئله رو ببرید توی ابعاد بیشتر و یک سری عوامل خارجی هم وارد صورت مسئله کنید. اونوقته که میبینید چقدر حل چنین مسئله هایی لذت بخشه!... امیدوارم تونسته باشم منظورمو رسونده باشم.
در آخر: در سرزمینی که همه مردم اندیشمندند، اندیشمندترین آنان گوسپندند!!!
 سپاس‌گزاری شده توسط: javad94 , Amoojan , morweb , juyaye danesh , npour , tabassomesayna , gunnersregister
ارسال: #۱۲
۱۹ تیر ۱۳۹۳, ۰۷:۲۰ ب.ظ
علم بهتر است یا ثروت
در نتیجه اون های که ثروت دارن می تونن علم هم بخرن
و اون های که علم دارن نمی تونن ثروت بدست اوردن Exclamation

با حضرت شیطان سرمان گرم گناه است
ما بهر ملاقات خدا وقت نداریم
چون فرد مهمی شده نفس دغل ما
اندازه ی یک قبله دعا وقت نداریم
(مردم این جور نباشید)

عزم من بشکافد اقیانوس را
تنبلی دزد آرزوهاست...
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice , npour , ندا زندپور , mahsa_mb
ارسال: #۱۳
۱۳ شهریور ۱۳۹۳, ۰۷:۲۶ ب.ظ
(۲۶ شهریور ۱۳۹۲ ۰۳:۳۸ ب.ظ)crevice نوشته شده توسط:  سلام به همه دوستان عزیز و بویژه کاربران محترمی که قصد ادامه تحصیل در دوره دکترا را دارند.

رو یه دور باطل افتادیم!!!! تعداد شرکت کننده های نرم افزار پارسال برای دکتری ۲۵۰۰!!! نفر بوده . یعنی ۲۵۰۰ فوق لیسانس نرم افزار در ایران هست که ممکنه بیشتر هم باشن! این تعداد تو کنکور دکتری شرکت کردن . بقیه شاید سر کارن و ... بیخیال دکترا هستن! و بازم جالبه بدونید این تعداد تو رشته های دیگه مثلا زیست گروه بیوتکنولوژی ۱۰۲ نفر بوده!!! دوست من بدون این که یه صفحه هم برا دکترا بخونه رتبش ۶ شد و یکی از دانشگاه های تهران رو آورد!
 سپاس‌گزاری شده توسط: npour , crevice
ارسال: #۱۴
۱۳ شهریور ۱۳۹۳, ۰۹:۰۴ ب.ظ
مشکل از تعداد افرادی که دکترا میخونن نیست .باور کنین مشکل از جای دیگه هست.از پارتی بازی، از نبود شایسته سالاری، اگر قراره جایی درست بشه اونجاست.توی استرالیا پیرمرد و پیرزنه رو میبینن همین جوری میرن دانشگاه ثبت نام می کنن و سر کلاس میشینن.اتفاقا اگر تب علم و دانش تو یه جامعه ای فراگیر بشه عالیه.مشکل اینه که گاهی هدف وسیله و گاهی وسیله هدف میشه!!
 سپاس‌گزاری شده توسط: npour , tabassomesayna , crevice
ارسال: #۱۵
۱۳ شهریور ۱۳۹۳, ۰۹:۳۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ شهریور ۱۳۹۳ ۰۹:۳۶ ب.ظ، توسط negar.v.)
شخصی رو میشناسم که کنکور سراسری رتبه افتضاحی آورد،و کنکور آزاد هم، کارشناسی ریاضی آزاد کرمانشاه قبول شد قضیه مربوط به حدود ۷_۸ سال پیش میشه..
طرف بعد از خوندن یکی دو ترم در دانشگاه آزاد با پایه علمی افتضاح مهندسی مکانیک دانشگاه امیرکبیر پردیس بین المللی قبول شد(اولین دوره بود)ورودی های اون دوره سال آخر هم در birmingham انگلیس خوندن.....
پول داشت، از یه دانشگاه خوب مدرک گرفت.....
حالا اگه انقدر پولدار نبودن و دانشگاه آزاد میموند ...
ببخشید طولانی شد

Sent from my C5302 using Tapatalk

با هزار تومان چی کار میشه کرد؟
با هزار تومان میشه به یک کودک مبتلا به سرطان کمک کردBlush

[تصویر:  20141231011655_620.jpg]
 سپاس‌گزاری شده توسط: npour , crevice , gunnersregister

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  منابع برای دکترا -مهندسی فناوری اطلاعات sarit ۲ ۳,۳۹۵ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۱:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  خرید دیزل ژنراتور یک پیشنهاد عالی برای فرا ا tiaragenerators ۰ ۳۳۲ ۱۷ آبان ۱۴۰۲ ۰۱:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: tiaragenerators
  بوک کلاب ماشین لرنینگ با حضور متخصص از شرکت های گوگل ، اساتید و دانشجویان دکترا و. Doctorwho ۰ ۱,۴۴۸ ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ۱۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  انتخاب رشته و مصاحبه دکترا هوش مصنوعی۱۴۰۰ ۱neda ۴ ۳,۶۳۰ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  اعتراض به حدنصاب دعوت به مصاحبه دکتری q88lp ۱ ۲,۳۲۹ ۰۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Rezaja
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۴ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  مباحث آزاد آزمون دکترا ۹۸ (قبل ار کنکور-بعد از کنکور) taha.maten ۰ ۲,۱۳۹ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: taha.maten
  بررسی سوالات آزمون دکترا ۹۷ رشته مهندسی کامپیوتر-نرم افزار والگوریتم ۱۳۹۷ taha.maten ۱۳۷ ۸۰,۵۸۸ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: taha.maten
  استعداد درخشان برای دکترا suraty ۳ ۴,۳۰۸ ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ۰۲:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Distance
  زبان انگلیسی در مقطع دکترا در ایران suraty ۱ ۲,۵۳۷ ۰۷ آبان ۱۳۹۷ ۱۱:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: suraty

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close