زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۳۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

راهنمایی برای یافتن موضوع تز ارشد با پیش زمینه داده کاوی

ارسال:
۳۱ شهریور ۱۳۹۲, ۰۲:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ ۰۲:۲۶ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
سلام دوستان . خلاصه ای از مواردی که کار کردم را میگم اگه میشه کمک کنید تا یه موضوع خوب پیدا کنم
سمینارم در مورد بررسی تاثیرات بازیهای کامپیوتری با داده کاوی بود و یک کار تمام شده که ادامه هم نداره... موضوع رو خودم انتخاب کردم استادا عملا کمکی نمی کنن
اومدم با مشورت با یه استاد که فکر می کردم خیلی با سواده موضوع گرفتم البته حوزه کاری را خودم انتخاب کردم در مورد مدیریت فناوری رادیو شناسه بود ولی طی ماجراهایی فهمیدم که یعنی سایر اساتید گفتن در حد یه پروژه کلاسی خوبه یک ترم بیخودی گذشت..
اومدم بازم سراغ داده کاوی گفتم اطلاعاتی که از مبایعه نامه ملک استخراج میشه رو بردارم دیتا ماین کنم یه چیزی در مورد قیمت دستم بیاد اما متوجه شدم این کار هم فایده نداره
رفتم تو حیطه داده کاوی در پزشکی و بعد کلی اخذ مجوز و این جور کارا رفتم یه بیماری را بررسی کنم از اطلاعات پزشکی بیمارستان گفتم میایم مدت زمان بستری بیماران قلبی رو پیش بینی می کنم اما استاد محترم گفت علایم پزشکی هم لازمه اما چون مدارک پزشکی و دست خط پزشکان است استخراج فوق العاده سخته ...
استاد هم گفت از پرونده این اطلاعاتی که داری کافی نیست و استخراجشم زمان بره...
خلاصه چون تو دانشگاه ازادم خیلی نباید پایبند استادا باشم که بعضی هاشون موضوعاتی که میدن بیخوده .. بعضی ها هم اصلا ایده و موضوعی ندارن.
با داده کاوی اشنا هستم و یه مقاله دارم که یه محیط اجتماعی مشکلشو باهاش بررسی کردم
حالا من چیکار کنم؟؟؟؟؟؟ تو رو خدا یکی یه موضوع خوب بهم بگه>>>>>> نگید برو مقاله بخون و... این کارا رو کردم به نتیجه نمیرسم اونم تنهایی... دور و برم هم استاد خوب نیست نه شهر خودمون نه اطراف
از مهندسای عزیز .... دانشجوهای دکترا....... فوق لیسانس ها کمک می خوام.....

[زندگی در گذر است ، آنچه می ماند فقط خوبیهاست]
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: سجاد۶۷
ارسال:
۳۱ شهریور ۱۳۹۲, ۰۸:۳۱ ب.ظ
نظری چیزی ندارین....؟؟؟؟؟؟؟؟

ارسال:
۰۱ مهر ۱۳۹۲, ۰۲:۱۶ ق.ظ
سلام
یکی از اشتباهات شما اینه که بدون در نظر گرفتن وجود داشتن یک دیتاست معتبر موضوع انتخاب کردید، خوب اگر مقاله های زیادی رو مطالعه می کردید(اینکه احتمالا دوستان دیگه مقاله خوندن رو به شما پیشنهاد می دادن مدام) قطعا متوجه میشدید که اونا بالاخره دارن از چه دیتاستی استفاده می کنن؟ آیا عمومی هست یا نه، چندبار تو چندتا مقاله ازش استفاده شده(در اصطلاح cite شده) و ... . بنابراین سعی کنین این اشتباهو تکرار نکنین و این گام اول رو درست بردارین
مثلا اینا رو ببینین :

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

یا این یکی

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

من فقط اینقدر بلد بودم که راهنمایی تون کنم

The best defense against logic is ignorance
 سپاس‌گزاری شده توسط: zahra13.66 , equilibrium , kimiya_496 , mina_com , احسان مومنی , hnarghani , سجاد۶۷ , ghandi70
ارسال:
۰۱ مهر ۱۳۹۲, ۰۲:۲۸ ق.ظ
خیلی ممنون از راهنمایی تون

ارسال:
۰۶ آبان ۱۳۹۲, ۱۰:۵۶ ب.ظ
سلام
من موضوعی برای مقاله انتخاب کردم نمیدونم مناسب هست یا نه؟
از دوستانی که در این زمینه تجربه دارن میخام نظر بدید
ارایه ابزارها و تکنیک هایی یرای تشخیص و بازیابی تصاویر با استفاده ویزگی های معنایی در تصویر کاوی
ارسال:
۰۷ آبان ۱۳۹۲, ۱۱:۴۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۷ ب.ظ، توسط shokoohsun.)
RE: راهنمایی برای یافتن موضوع تز ارشد با پیش زمینه داده کاوی
(۳۱ شهریور ۱۳۹۲ ۰۸:۳۱ ب.ظ)zahra13.66 نوشته شده توسط:  نظری چیزی ندارین....؟؟؟؟؟؟؟؟
سلام
چرا فقط به موضوعات کاربردی فکر می کنید؟
شما در سطح کارشناسی ارشد می تونید روی الگوریتم های داده کاوی کار کنید.مثلا یه الگوریتم که خیلی کار نشده رو با یه الگوریتم پر کاربرد مقایسه کنید
اینجوری برای داده هم می تونید از دیتا ست های اماده استفاده کنید که هم دردسر جمع اوری نداره هم استاندارد شده هست
من هم مثل شما کار اولم مقاله ی کاربردی بود ولی برای پروژه روی یه الگوریتم جدید کار کردم.اتفاقا خیلی کار سطح بالاتر و تخصصی تری می شه

(۰۶ آبان ۱۳۹۲ ۱۰:۵۶ ب.ظ)sahar455 نوشته شده توسط:  سلام
من موضوعی برای مقاله انتخاب کردم نمیدونم مناسب هست یا نه؟
از دوستانی که در این زمینه تجربه دارن میخام نظر بدید
ارایه ابزارها و تکنیک هایی یرای تشخیص و بازیابی تصاویر با استفاده ویزگی های معنایی در تصویر کاوی

موضوعتون که به خودی خود جذاب هست فقط میمونه مسئله ی امکاناتی که براش نیاز دارین مثل داده و نرم افزار برای تصویر کاوی و همچنین پیدا کردن اطلاعات کافی برای یاد گرفتن و انجام دادن کارتون که باید قبل از شروع حتما امکان دسترسی به همشون رو چک کنید تا وسط کار گیرنکنید و وقتتون تلف نشه
 سپاس‌گزاری شده توسط: سجاد۶۷ , ghandi70
ارسال:
۰۷ آذر ۱۳۹۲, ۰۱:۰۹ ب.ظ
(۰۷ آبان ۱۳۹۲ ۰۴:۳۹ ق.ظ)rasoul67 نوشته شده توسط:  
(31 شهریور ۱۳۹۲ ۰۸:۳۱ ب.ظ)zahra13.66 نوشته شده توسط:  نظری چیزی ندارین....؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام
من پایان نامم در مورد داده کاوی و ماشین بردار پشتیبان هست (جزئیاتش بماند)
تقریبا چند ماه در گیر بودم تا این موضوع را پیدا کردم.
چند نکته مهم دریافتم :
- اول اینکه تا میتونی خودتو به یه کاربرد خاص محدود نکن. مثلا نگو پیش بینی فلان بیماری یا فلان مساله چون حتما یاید دیتاست های کارای قبلی رو داشته باشی یا کارای قبلی رو خودت پیاده سازی کنی تا بتونی کارتو مقایسه کنی. اگه خودت هم بخوای دیتا ست درست کنی همون مشکلاتی که تو پزشکی گفتی هست، کلی هم وقت می بره آخرم شاید دیتاست مناسبی در نیاد ....
- پیشینه تحقیقت خوب باشه. یعنی مقاله زیاد باشه تو اون زمینه تا کارت معتبر بشه و برای انجام کارت هم مرجع داشته باشی. کارای جدید دردسر زیاد داره و اهمیت هم نمیدن اساتید. هر حرفی میزنی میگن رفرنست کو ؟ چرا فلان ؟ چرا کسی کار نکرده تا الان ؟
- پس سعی کن موضوعی برداری که محدود به یک کاربرد خاص نشه ، چون هم بعدا به کارت ارجاعات بیشتری میشه هم دیتاست مهم نیست که حتما خاص باشه.
یه موضوع جامع و غیر وابسته به دیتاست خاص و پرکاربرد در همه زمینه ها که جدید هم هست
به صورت پیام واستون میفرستم ...
سلام
میشه برای بنده هم ارسال بفرمایین
باتشکر
fhm1390@yahoo.com
 سپاس‌گزاری شده توسط: kimiya_496 , ziba_090
ارسال:
۲۵ اسفند ۱۳۹۲, ۰۱:۵۸ ب.ظ
سلام
منم مشکل دارم ...میشه برای بنده هم ارسال بفرمایین
باتشکر
s_abdollahi84@yahoo.com
ارسال:
۰۵ مرداد ۱۳۹۳, ۰۲:۱۲ ب.ظ
(۰۷ آذر ۱۳۹۲ ۰۱:۰۹ ب.ظ)raaheee نوشته شده توسط:  
(07 آبان ۱۳۹۲ ۰۴:۳۹ ق.ظ)rasoul67 نوشته شده توسط:  
(31 شهریور ۱۳۹۲ ۰۸:۳۱ ب.ظ)zahra13.66 نوشته شده توسط:  نظری چیزی ندارین....؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام
من پایان نامم در مورد داده کاوی و ماشین بردار پشتیبان هست (جزئیاتش بماند)
تقریبا چند ماه در گیر بودم تا این موضوع را پیدا کردم.
چند نکته مهم دریافتم :
- اول اینکه تا میتونی خودتو به یه کاربرد خاص محدود نکن. مثلا نگو پیش بینی فلان بیماری یا فلان مساله چون حتما یاید دیتاست های کارای قبلی رو داشته باشی یا کارای قبلی رو خودت پیاده سازی کنی تا بتونی کارتو مقایسه کنی. اگه خودت هم بخوای دیتا ست درست کنی همون مشکلاتی که تو پزشکی گفتی هست، کلی هم وقت می بره آخرم شاید دیتاست مناسبی در نیاد ....
- پیشینه تحقیقت خوب باشه. یعنی مقاله زیاد باشه تو اون زمینه تا کارت معتبر بشه و برای انجام کارت هم مرجع داشته باشی. کارای جدید دردسر زیاد داره و اهمیت هم نمیدن اساتید. هر حرفی میزنی میگن رفرنست کو ؟ چرا فلان ؟ چرا کسی کار نکرده تا الان ؟
- پس سعی کن موضوعی برداری که محدود به یک کاربرد خاص نشه ، چون هم بعدا به کارت ارجاعات بیشتری میشه هم دیتاست مهم نیست که حتما خاص باشه.
یه موضوع جامع و غیر وابسته به دیتاست خاص و پرکاربرد در همه زمینه ها که جدید هم هست
به صورت پیام واستون میفرستم ...
سلام
میشه برای بنده هم ارسال بفرمایین
باتشکر
fhm1390@yahoo.com

با عرض سلام
من هم نیاز دارم
ممنون میشم اگه برام ایمیل کنید
باتشکر
z_alizadeh68@yahoo.com
 سپاس‌گزاری شده توسط: npour
ارسال: #۱۰
۰۳ شهریور ۱۳۹۳, ۱۲:۳۵ ب.ظ
سلام .
میشه برای منم ارسال کنید.ممنون
samireh.nasseri@gmail.com
 سپاس‌گزاری شده توسط: npour
ارسال: #۱۱
۱۵ شهریور ۱۳۹۳, ۰۸:۳۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ شهریور ۱۳۹۳ ۰۸:۵۸ ق.ظ، توسط sahar121.)
سلام روتون بخیر
من تا فردا مهلت دارم که موضوع پایان ناممو تصویب کنم.
یه سوال از بچه هایی که پایان نامهشون تموم شده دارم: استادی که برای دانشجوش وقت میزاره و ازش کار میخواد هر ماه ،اما زمینه کاریش چیزی نباشه که من میخوام کار کنم خوبه یا استادی که سرش شلوغه و کم پیداست و نمیتونه زیاد وقت بزاره اما زمینه کاریش چیزیه که من میخوام کار کنم خوبه؟ کدومش؟!

سوال بعدی اینه که من میخوام موضوع داده کاوی بردارم تو زمینه تقلب در پرداخت مالیات، یعنی تشخیص تقلب در مالیات به کمک داده کاوی، اینو استادم تعیین کرده گفت رو این کار کن، منم وقتی بردمش تا مدیرگروه تایید کنه،ایشون گفتند سختته و یهو وسط کار لنگ میمونی و گیر میکنی و دیتاستم نداری ازش و ازین چیزا..... موندم چیکار کنم؟!! این استاد فقط داده کاوی کار میکنه. اگه واقعا همینه که مدیرگروه میگه،پس چرا استاد بهم نگفت دیتا ست تو این زمینه نداری و ازین حرفا... در ضمن من خودم میتونم به اطلاعات مالیاتی دسترسی داشته باشم.این دیتا ست معتبر حتما نیازه؟

واقعا سخته؟!!

[تصویر:  salavat14saqeb.ir_.jpg]
 سپاس‌گزاری شده توسط: npour , سجاد۶۷
ارسال: #۱۲
۱۵ شهریور ۱۳۹۳, ۱۰:۴۶ ق.ظ
سلام دوست عزیز
من فقط تجربه م رو میگم، هر چند که هنوز پایان نامه م تمام نشده؛
بنظرم با استادی بردار که تجربه ی بیشتری داره، هر چند که سرش شلوغتره! مطمئن باش که بالاخره اگر بهش فشار بیاری و سمتش بری، نکات راهگشا رو بهت میگه! همون ۵ دقیقه در هفته ای که برات زمان میگذاره، از ۳۰ دقیقه ی اون استادی که خیلی تجربه نداره، برات مفیدتر خواهد بود... بطور کلی اون استادی که زمینه ی کاری که میخوای رو کار کرده، نسبت به این زمینه و نتیجه ی کارت دید داره! و میتونه بهت بگه که مسیری که داری میری درست هست یا نه! من با استادی برداشتم که سرش فوق العاده شلوغ هست، و نهایتا هفته ای ۵ دقیقه زمان میگذاره! اوایل خیلی بیشتر زمانش رو میگرفتم، تا زمانی که ایده رو کاملا با جزئیات دادم، ولی الان که به پیاده سازی کار رسیدم، دیگه سمتش نمیرم، چون پیاده سازی بر عهده ی خودم هست. همون زمان کمی که برای من میگذاشت، خیلی خوب بود. استاد من پروازی هست، و اکثر اوقات تلفنی راهنمایی میگرفتم، دوستانی دارم که با این جریان مخالف بودند، و با اساتیدی گرفتند که توی شهر خودمون هستند، ولی زمینه ی مورد علاقه ی اونها رو کار نکرده بودند! الان اونها خیلی پشیمون هستند!
راجع به دیتاست، برید و مقالاتی که توی این زمینه هستند رو پیدا کنید، حداقل ۱۰ مقاله، و ببینید اونها چه دیتاستهایی رو استفاده کردند! اون موقع متوجه خواهید شد که آیا واقعا دیتاستی برای این کار هست یا نه! در ضمن، هرگز بدون دانش قبلی، موضوع پایان نامه رو انتخاب نکنید! اول برو و مطالعه کن و ببین که آیا واقعا از پس این موضوع برمیای یا نه! اصلا بهش علاقه داری یا نه! چون پایان نامه یک کار طولانی هست، باید به یک موضوع علاقه داشته باشی که بتونی تا آخرش رو بری!

من صرفا تجربه م رو بیان کردم، امیدوارم که موفق باشید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: ziba_090 , سجاد۶۷ , ghandi70
ارسال: #۱۳
۰۵ آبان ۱۳۹۳, ۰۱:۲۶ ب.ظ
با سلام خدمت همه علم دوستان و دانش پژوهان عزیز
من دانشجوی کارشناسی ارشد هوش مصنوعی هستم و برای پایان نامه موضوع الگوریتم ژنتیک در داده کاوی برگزیده ام
لطفا اگر کسی شناخت کلی داره راهنمایی کنه که به چه صورتی ازین الگوریتم در داده کاوی استفاده کنم بطورکلی
کاربرد این الگوریتم در داده کاوی چیه؟میخام در این زمینه تحقیق وپژوهش نمایم تا به راهکاری اساسی برسم
تشکر از همه شما دارم.
ارسال: #۱۴
۱۶ آبان ۱۳۹۳, ۰۶:۵۶ ب.ظ
سلام. من میخوام رو یکی از الگوریتمهای تکنیک های داده کاوی کار کنم. میخوام بدونم باید این الگوریتم رو که با نرم افزار داده کاوی پیاده سازی میشه رو با نمونه الگوریتم های دیگه با داده کاوی مقایسه کرد یا باید تو خود الگوریتمی که استفاده میشه تغییراتی هم داده بشه برای اینکه نوآوری حساب بشه؟
ارسال: #۱۵
۰۲ اسفند ۱۳۹۳, ۱۰:۴۶ ق.ظ
سلام. امیدوارم یه کمکی ازینجا بگیرم

دوستان داده کاوی بیشتر به سمت هوش هست؟ برای ما که نرم افزاریم،سخته؟ تو زیمنه هوش مصنوعیه و الگوریتم های فازی و عصبی و ازین چیزاست؟!! اگه کسی میدونه بهم بگه.من اصلا رابطه خوبی با هوش ندارم.یعنی نمیکشم

[تصویر:  salavat14saqeb.ir_.jpg]
 سپاس‌گزاری شده توسط: سجاد۶۷

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۲ ۱۳,۱۸۰ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۱:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  راهنمایی در مورد تعریف محیط عملیاتی داروخانه برای آز پایگاه داده ngmsshd ۲ ۷,۵۸۴ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Eris_mw
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۱۳ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۴۹۶ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
Rainbow درخواست موضوع پروژه برای درس شیوه ارائه Eternal ۳۲ ۵۰,۰۵۵ ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ۰۹:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Haniyeh2022
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۶۵۴ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۸,۰۲۴ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  زمینه تحقیقاتی برای سمینار و پایانامه ارشد iman ۲۹۱ ۱۸۴,۲۵۳ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۱۲:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  راهنمایی در مورد کنکور ارشد ۱۴۰۰ قاصدک۲۳ ۱۳۷ ۵۹,۱۴۴ ۲۹ آذر ۱۴۰۰ ۱۲:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: M423sr
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۸,۱۶۳ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close