زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۰۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تعیین ژن های انتخاب شده الگوریتم ژنتیک در متلب

ارسال:

azin66 پرسیده:

من میخوام از الگوریتم ژنتیک استفاده کنم که در تابع ارزیابی اون بتونم بفمم چه خصوصیاتی انتخاب شدن برای ارزیابی
مثلا اگر خصوصیات در آرایه باشن بتونم بفمم کدوم اندیس های آرایه داده انتخاب شده تا ارزیابی بشن
همچین تابعی هست که قبل از اینکه نتایج الگوریتم زنتیک مشخص بشه بفمیم هر بار از خصوصیت چندم آرایه داده داره استفاده میشه
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

homa پاسخ داده:

RE: تعیین ژن های انتخاب شده در الگوریتم ژنتیک

(۱۲ مهر ۱۳۹۲ ۱۲:۱۵ ق.ظ)azin66 نوشته شده توسط:  من میخوام از الگوریتم ژنتیک استفاده کنم که در تابع ارزیابی اون بتونم بفمم چه خصوصیاتی انتخاب شدن برای ارزیابی
مثلا اگر خصوصیات در آرایه باشن بتونم بفمم کدوم اندیس های آرایه داده انتخاب شده تا ارزیابی بشن
همچین تابعی هست که قبل از اینکه نتایج الگوریتم زنتیک مشخص بشه بفمیم هر بار از خصوصیت چندم آرایه داده داره استفاده میشه
من دقیقا سوالتون رو متوجه نشدم ...اگه منظور شما اینه که تو هر مرحله چه کروموزومی یا کروموزوم هایی داره استفاده میشه که میتونین تو برنامتون قبل از محاسبه ی تابع ارزیابی یک پرینت بذارین تا براتون چاپ کنه و یا اینکه اون قسمت رو بریزین تو یه فایل...

۰
ارسال:

azin66 پاسخ داده:

تعیین ژن های انتخاب شده در الگوریتم ژنتیک

نه منظورم اینه که در هر مرحله چه ژن هایی از کروموزم انتخاب میشن...
من میخوام برای انتخاب ویژگی از الگوریتم ژنتیک استفاده کنم و ژن های هر کروموزوم ویژگی های انتخاب شده است
الان میخوام بدونم در شروع کار با الگوریتم که یک سری ژن ها در هر کروموزم هست در هر کروموزومی چه ژن هایی (که همون خصوصیات هستن) انتخاب شدن که باید مورد ارزیابی قرار بگیرن. تو نتیجه الگوریتم مشخص میشه ولی من میخوام قبل از پایان نتیجه و تو ارزیابی هر کروموزوم بفهمم این کروموزوم حاوی چه ژنی هست.
مطلبی که شما گفتید رو چه طور میشه پیاده کردچون دستور مربوط به اجرای الگوریتم ژنتیک که اصلا منجر به انتخاب خصوصیت میشه اینه :[x,fval=ga(@fitnessfun,nval)
در این اجرا هم خصوصیات انتخاب میشن هم تابع ارزیابی فراخوانی میشه و هم نتیجه .من میخوام تو اجرای fitnessfun بفهمم کروموزوم هایی که تو هر مرحله انتخاب شدن حاوی چه ژنهایی هستن.دستوری مربوط به این مشکل رو میخوام

ارسال:

homa پاسخ داده:

(۱۲ مهر ۱۳۹۲ ۰۷:۳۰ ب.ظ)azin66 نوشته شده توسط:  نه منظورم اینه که در هر مرحله چه ژن هایی از کروموزم انتخاب میشن...
من میخوام برای انتخاب ویژگی از الگوریتم ژنتیک استفاده کنم و ژن های هر کروموزوم ویژگی های انتخاب شده است
الان میخوام بدونم در شروع کار با الگوریتم که یک سری ژن ها در هر کروموزم هست در هر کروموزومی چه ژن هایی (که همون خصوصیات هستن) انتخاب شدن که باید مورد ارزیابی قرار بگیرن. تو نتیجه الگوریتم مشخص میشه ولی من میخوام قبل از پایان نتیجه و تو ارزیابی هر کروموزوم بفهمم این کروموزوم حاوی چه ژنی هست.
مطلبی که شما گفتید رو چه طور میشه پیاده کردچون دستور مربوط به اجرای الگوریتم ژنتیک که اصلا منجر به انتخاب خصوصیت میشه اینه :[x,fval=ga(@fitnessfun,nval)
در این اجرا هم خصوصیات انتخاب میشن هم تابع ارزیابی فراخوانی میشه و هم نتیجه .من میخوام تو اجرای fitnessfun بفهمم کروموزوم هایی که تو هر مرحله انتخاب شدن حاوی چه ژنهایی هستن.دستوری مربوط به این مشکل رو میخوام
میشه بگید از چه زبون برنامه نویسی استفاده می کنید.
من روشی که گفتم با توجه به این بود که الگوریتم ژنتیک را برای یک مسئله ی خاص با جاوا پیاده سای کردم، پس خودم به همه ی قسمت ها چه کروموزوم و جه ژن ها دستیابی داشتم.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

crevice پاسخ داده:

دوست عزیز شما سوالتون خیلی کلیه.
شما واسه حل یک مسئله با ژنتیک میتونید روش ها و پرزنتیشین های مختلفی داشته باشید!
صورت مسئله شما هم خیلی مهمه که شما هیچ اشاره ای بهش نکردید!

در ضمن شما خودتون با استفاده از الگوریتم خودتون ژن ها رو انتخاب میکنید و این سوال شما کاملا نامفهومه

ارسال:

azin66 پاسخ داده:

(۱۲ مهر ۱۳۹۲ ۰۷:۵۲ ب.ظ)crevice نوشته شده توسط:  دوست عزیز شما سوالتون خیلی کلیه.
شما واسه حل یک مسئله با ژنتیک میتونید روش ها و پرزنتیشین های مختلفی داشته باشید!
صورت مسئله شما هم خیلی مهمه که شما هیچ اشاره ای بهش نکردید!

در ضمن شما خودتون با استفاده از الگوریتم خودتون ژن ها رو انتخاب میکنید و این سوال شما کاملا نامفهومه

ببخشید من کلا فراموش کردم که اشاره کنم دارم از تولباکس الگوریتم ژنتیک در متلب استفاده میکنم و امکانات اون به صورت آماده قرار داده شده و من فقط باید از قسمت مربوطه هر چی میخوام انتخاب کنم ولی برای اجرا باید دستور اجرای اون رو در خط فرمان متلب بدم که به خود زبان متلب هست. فایلهای متلب با پسوند .m ذخیره میشن
مسئله اینه که من که دارم از الگوریتم آماده نزم افزار متلب دارم استفاده میکنم و لازم نیست کل الگوریتم ژنتیک رو پیاده سازیکنم چون اصلا نیازی نیست و تولباکس متلب امکانات لازم رو داره و فقط باید تنظیمی که میخوام رو انتخا ب کنم
و در مورد مسئله باید بگم که من یه سری خصوصیت دارم که اونها را در یک بردار ورودی به الگوریتم ژنتیک میدم. از طرفی میخوام پارامتر دیگه ای در مورد خصوصیات را درگیر مساله بکنم که نمیشه اون رو با بردار ورودی خصوصیات به صورت اداغامی استفاده کرد و باید حتما به شکل آرایه جدا اون رو معرفی کنم .متناسب با هر خصوصیت در آرایه مقداری برای پارامتر مورد نظرم دارم .
حالا من میخوام وقتی الگوریتم ژنتیک شروع به کار کرد در تابع ارزیابی از داده های آرایه ای که گفتم استفاده کنم ولی برای هر خصوصیت باید داده متناظر با خودش رو در آرایه استفاده کنم . مثلا اگه از ۱ تاخصوصیت ، خصوصیت ۳ و۵ و۶ و۷ انتخاب شدند داده اندیس ۳و۵و۶و۷ را در آرایه استفاده کنم برای همین باید بفهمم کدوم خصوصیات در هر اجرا انتخاب میشن یعنی اندیسش هم برا کافیه. مساله اینجاست که تولباکس متلب برای الگوریتم ژنتیک بعد از اجرای کامل بهترین کدوموزوم و ژن ها را مشخص میکنه در صورتی که من میخوام در حین اجرا بفهمم هر بار در کروموزم چه ژن هایی هست و این مشکل من هست که تو متلب تابعی هست که بشه فراخوانی کرد و یا راهی هست شما چی پیشنهاد میدید
اگر کل برنامه الگوریتم ژنتیک رو خودم مینوشتم صحبت شما درست بود و اصلا پیدا کردن اینکه کدوم عنصر انتخاب میشه قبل از اینکه الگوریتم تموم بشه کار راحتی بود ولی با توجه به اینکه نتیجه الگوریتم خیلی مهم هست برام میخوام از تولباکس آماده متلب استفاده کنم که مطمئن باشم تو خود الگوریتم ژنتیک و پیاده سازی اون مشکلی وجود نداره و همه چیز در نظر گرفته میشه .اگه بخوام کد بزنم کل الگوریتم ژنتیک رو شاید یه چیزهایی رو ندونم که باید تنظیم شه و اون موقع نتایج درستی نمیده

۰
ارسال:

نرگس بانو پاسخ داده:

این سوال منم هست. لطفا یه توضیحی بدین من تازه کارم DodgyDodgy

۰
ارسال:

n_amiry پاسخ داده:

RE: تعیین ژن های انتخاب شده الگوریتم ژنتیک در متلب

سلام. از بهینه سازی واترمارکینگ با استفاده از الگوریتم ژنتیک اطلاع دارین؟ تشکر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  جزوه اسکن شده " سیستم های توزیع شده " دکتر پدرام arash691 ۸ ۱۴,۲۲۵ ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: negarrah
  فیلم قفل شده Mohammad_TeZaR ۰ ۰ ۰۵ شهریور ۱۴۰۱ ۰۸:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Mohammad_TeZaR
  ژنتیک shirin ftf ۳ ۲,۴۵۵ ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: farsamw
  تا به حال شده خدا فرصت زندگی کردن دوباره رو بهت بده؟مرگ از جلوی چشمات رد شده؟ abraham ۲۱ ۱۴,۸۳۱ ۲۰ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: raam
  معادل انگلیسی تولید نسل در ژنتیک برای مقاله fa_karoon ۲ ۳,۰۳۳ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۰۷:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: abozar72
  چگونه گوشی داغ شده را خنک کنیم؟ niloofarmajdi ۰ ۲,۴۷۶ ۰۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: niloofarmajdi
  چرا اعتقادات مذهبی کمرنگ شده؟ m_sardaari ۱۶ ۱۴,۹۱۱ ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: saad
  شبکه عصبی مک کلاچ برای یک مورد کاربردی با متلب Sanazzzz.mi ۰ ۲,۰۵۵ ۲۶ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۲۰ ق.ظ
آخرین ارسال: Sanazzzz.mi
Sad انتخاب رشته و روند مصاحبه در دانشگاه های خاص dj_abed ۲ ۶,۱۰۹ ۲۵ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: mohamadreza025
Wink قبول شده های (علوم کامپیوتر، مهندسی کامپیوتر و IT ) سال ۹۸ اینجا اعلام کنند gaslakh ۲۵ ۱۴,۰۸۵ ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: mehdi.m2

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close