زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۲۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بحث وبررسی آزمون ۲۵ درصد دوم پارسه مهندسی کامپیوتر

ارسال: #۳۱
۱۹ آبان ۱۳۹۲, ۱۲:۵۰ ق.ظ
RE: بحث وبررسی آزمون ۲۵ درصد دوم پارسه مهندسی کامپیوتر
(۱۸ آبان ۱۳۹۲ ۰۶:۰۳ ب.ظ)helena نوشته شده توسط:  
(18 آبان ۱۳۹۲ ۰۴:۵۲ ب.ظ)iammiti نوشته شده توسط:  
(18 آبان ۱۳۹۲ ۰۴:۴۲ ب.ظ)helena نوشته شده توسط:  
(18 آبان ۱۳۹۲ ۰۴:۰۸ ب.ظ)zimenswall نوشته شده توسط:  
(17 آبان ۱۳۹۲ ۰۳:۰۴ ب.ظ)tohidi4503 نوشته شده توسط:  سوال ۵۷ نظریه فکرکنم اشتباه باشه؟
برای فرم گریباخ ابتدا باید قوانین نامطلوب رو حذف کرد وسپس به فرم گریباخ نوشت که می بینیم A,B متغیر بی فایده هستند هیچ جمله ای رو تولید نمی کنند میمونه فقط یک قانون که اونم در فرم گریباخ است

ولی برای فرم نرمال گریباخ نیازی به ساده کردن گرامر نیست ...

این سامانه همپا ی پارسه فقط برا کسانیه که تو کلاساش ثبت نام کردن ؟!!
:| قوانین نامطلوب اول باید حذف بشه :|
سامانه همپا جداست تا جایی که من میدونم
موقع ثبت نام یه ۵۰تومان اضافه میگرفتن براش اگه می خواستی البته
به جز بحث مشاورش الان فقط یه سری کارنامه داره که جدید گذشتن واسه سال قبلیاس

والا من الان هم باز نگاه کردم . هم توی کتاب (‌انتشارات جهش)‌به صورت نکته گفته تبدیل به فرم نرمال گریباخ نیاز به ساده سازی نداره ، هم توی جزوه استاد خودمون نگاه کردم ، هم یه سری اسلاید از دانشگاه آزاد مشهد بود نگاه کردم برای گریباخ قوانین نامطلوب حذف نشده .
من اگه در اشتباهم یکی بیاد از اشتباه درم بیاره :دی

هم کتاب لینز و هم کتاب پوران پژوهش و هم کتاب سود کمپ گفتن قبل از تبدیل به فرم های نرمال باید ساده کرد.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۳۲
۱۹ آبان ۱۳۹۲, ۱۲:۵۳ ق.ظ
(۱۹ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ)ftp024 نوشته شده توسط:  هم کتاب لینز و هم کتاب پوران پژوهش و هم کتاب سود کمپ گفتن قبل از تبدیل به فرم های نرمال باید ساده کرد.

قبوله که باید ساده کرد. ولی در صورتی باید ساده میکردید که در گزینه عدد ۱ باشه
گزینه ها واضحه که شما نباید ساده سازی انجام بدید.
سوال یا جواب سوال غلط نیست بلکه چیزی که طراح سوال خواسته با واقعیت امر یکی نیست.
از این موارد سوالات در سنجش هم کم نداریم که باید مطابق میل طراح سوال جواب بدید.
۰
۰
ارسال: #۳۳
۱۹ آبان ۱۳۹۲, ۰۲:۴۰ ق.ظ
(۱۹ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ)ftp024 نوشته شده توسط:  
(18 آبان ۱۳۹۲ ۰۶:۰۳ ب.ظ)helena نوشته شده توسط:  
(17 آبان ۱۳۹۲ ۰۳:۰۴ ب.ظ)tohidi4503 نوشته شده توسط:  سوال ۵۷ نظریه فکرکنم اشتباه باشه؟
برای فرم گریباخ ابتدا باید قوانین نامطلوب رو حذف کرد وسپس به فرم گریباخ نوشت که می بینیم A,B متغیر بی فایده هستند هیچ جمله ای رو تولید نمی کنند میمونه فقط یک قانون که اونم در فرم گریباخ است

والا من الان هم باز نگاه کردم . هم توی کتاب (‌انتشارات جهش)‌به صورت نکته گفته تبدیل به فرم نرمال گریباخ نیاز به ساده سازی نداره ، هم توی جزوه استاد خودمون نگاه کردم ، هم یه سری اسلاید از دانشگاه آزاد مشهد بود نگاه کردم برای گریباخ قوانین نامطلوب حذف نشده .

هم کتاب لینز و هم کتاب پوران پژوهش و هم کتاب سود کمپ گفتن قبل از تبدیل به فرم های نرمال باید ساده کرد.

فقط چپ گردی رو باید برداشت...

خنک آن قماربازی که بباخت هرچه بودش / بنماند هیچش الا هوس قمار دیگر ...
۰
۰
ارسال: #۳۴
۱۹ آبان ۱۳۹۲, ۱۰:۲۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ آبان ۱۳۹۲ ۱۰:۲۲ ق.ظ، توسط هاتف.)
(۱۹ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۲۹ ق.ظ)SnowBlind نوشته شده توسط:  
(19 آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۴ ق.ظ)هاتف نوشته شده توسط:  از دفترچه دوم، کامپایلر، سوال ۹۰: توی پاسخنامه گفته گرامر LL1 هست، در صورتی که قاعده ی C رفته به E و لامبدا که در این حالت میگفتیم نباید follow C با first E اشتراک داشته باشند، در صورتی که ; (سمی کالن) عضو هر دوشون هست پست اصلا LL1 نیست، نظرتون چیه؟
[tex]FIRST(E) = \{ \lambda,, \}[/tex]

[tex]FOLLOW( C ) = \{ ;\}[/tex]
که با هم اشتراک ندارن.
درباره E اشتباه میکنید چون E انتهای قاعده ی V و A اومده پس میشه همون FOLLOW قاعده ی A وV درسته؟ که توی [tex]FOLLOW(A)= ; , ) [/tex] هست!

هفت شهر عشق را عطار گشت، ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم!
۰
۰
ارسال: #۳۵
۱۹ آبان ۱۳۹۲, ۰۲:۰۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ آبان ۱۳۹۲ ۰۲:۱۷ ب.ظ، توسط shazde kuchulo.)
در مورد سوال ۵۶ نظریه:

دلیل د که مشخصه اما در الف در هر صورت یک حرف یه پشته اضافه میشه چون توان a و b برابره در هر دوبخش اما در د بخش دوم توان b دو برابر توان a هست و چون میتونه بخش اول اصلا جمله ای نداشته باشه پس نمیتونه تصمیم بگیره که با دیدن اولین a دو حرف به پشته اضافه کنه یا یک حرف پس غیر قطعی میشه!!!

بهترین راه پیش بینی آینده خلق کردن آن است!!!
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: helena , SnowBlind
ارسال: #۳۶
۱۹ آبان ۱۳۹۲, ۰۶:۱۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ آبان ۱۳۹۲ ۰۶:۲۰ ب.ظ، توسط alagh.)
(۱۹ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۴ ق.ظ)هاتف نوشته شده توسط:  سلام
بچه ها میشه چندتا سوال رو بررسی کنید؛

من که هنوز بررسی نکردمSmile ولی بررسی کردم میام میگمSmile

چرا این بار هیچ کس نیس؟؟ Smileاحساس میکنم مانشت یه بلایی سرش اومده من دو روز نبودمSmile
کجایین بچه ها؟
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: هاتف
ارسال: #۳۷
۱۹ آبان ۱۳۹۲, ۰۷:۲۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ آبان ۱۳۹۲ ۰۷:۵۰ ب.ظ، توسط firouziam.)
منم موافقم که سوال ۹۰ (کامپایلر) (۱)LL نیست . ولی دلیلم به چیز دیگه است، تو کتاب پوران سه شرط (۱)LL بودن اینا ذکر شدن:
در قواعد بشکل:A->α|β:
- (First(α و (First(β با هم اشتراک نداشته باشن
- حداکثر یکی از α یا β لامبدا تولید کنند
- اگر α=>*λ :
(First(β اشتراکی با (Follow(A ندشته باشه:
حالا تو این سوال تو قاعده C->E|λ : مشخصه که E میتونه λ تولید کنه و اونیکی هم که خودش λ است(پس میتونه λ تولید کنه) و این یعنی نقض یکی از شرایط و (LL(1 نبودن! جدول پارسینگ رو هم اگه بکشید میبینید که تو خونه ۶,۷=[; , M[C قرار میگیره
اگه کسی نظری داره لطفا بگه بدونیم سول اشتباست یا قانون پوران!

و سوال ۹۷(درخت هافمن) هم آیا درسته؟!!! آخه تو پوران گفته اون گره ای که فراوانی کمتری داره باید سمت چپ رسم بشه! ولی تو پاسخ نامه گره با فراوانی کمترو سمت راست کشیده؟ قانون کلی واسه کشیدن هافمن چیه؟

واسه سوال ۵۷(نظریه) هم من درست زدم ولی با دیدن نظر دوستان به شک افتادم: نظر من اینه: با توجه به نظر استاد کارگهی واسه تبدیل به گریباخ این مراحلو باید انجام داد:
-حذف چپ گردی
- حذف λ
- حذف یکه
- جایگذاری تا رسیدن به فرم گریباخ
صحبتی از حذف بیفایده ها نشده(حتی تو چامسکی هم حذف بیفایده ها اختیاریه)
تو لینز هم من گشتم و جایی ندیدم که صحبتی از حذف بیفایده ها شده باشه، اگه کسی میتونه به قطعیت بگه ممنون میشم مارو از سردرگمی در بیاره،
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: shazde kuchulo
ارسال: #۳۸
۱۹ آبان ۱۳۹۲, ۱۰:۳۸ ب.ظ
چرا اینقدر کمه شرکت کننده های پارسه؟ سال های قبل هم همینطور بوده؟
سطح سوالای ریاضی با اینکه اصلن بالا نبود کارنامه ها رو که نگاه کردم یک نفر با درصد ۲۹ شده بود رتبه ش ۳۰ تو ریاضی، یعنی سطح شرکت کننده ها بالا نیست؟
۰
۰
ارسال: #۳۹
۲۰ آبان ۱۳۹۲, ۰۲:۳۹ ق.ظ
(۱۹ آبان ۱۳۹۲ ۰۷:۲۶ ب.ظ)firouziam نوشته شده توسط:  حالا تو این سوال تو قاعده C->E|λ : مشخصه که E میتونه λ تولید کنه و اونیکی هم که خودش λ است(پس میتونه λ تولید کنه) و این یعنی نقض یکی از شرایط و (LL(1 نبودن! جدول پارسینگ رو هم اگه بکشید میبینید که تو خونه ۶,۷=[; , M[C قرار میگیره
فکر کنم شما اشتباه حساب میکنید.

first E میشه لاندا و نقطه.
follow c میشه : از اونجایی که C فقط توی قانون اول اومده در نتیجه follow اون میشه فقط {;}
که این دوتا با هم اشتراک ندارن.

برای محاسبه follow من این جوری عمل میکنم:
میبینیم اگه اون غیر پایانه، سمت راست هیچ قانونی اومده یا نه؟ اگه اومده میبینم به چه فرمی هست. اگه اینجوری بود
[tex]X\rightarrow \alpha A \beta[/tex] آنگاه first بتا رو به جز اپسیلون به فالو A اضافه میکنیم.
اگر اینجوری بود که [tex]X\rightarrow \alpha A \beta[/tex] و[tex]\beta \overset{*}{\rightarrow } \epsilon[/tex] و یا قاعده ای به فرم: [tex]X \leftarrow \alpha A[/tex] آنگاه فالو X رو هم به فالو A اضافه میکنیم.
۰
۰
ارسال: #۴۰
۲۰ آبان ۱۳۹۲, ۱۰:۳۷ ق.ظ
(۱۹ آبان ۱۳۹۲ ۰۷:۲۶ ب.ظ)firouziam نوشته شده توسط:  منم موافقم که سوال ۹۰ (کامپایلر) (۱)LL نیست . ولی دلیلم به چیز دیگه است...
حالا تو این سوال تو قاعده C->E|λ : مشخصه که E میتونه λ تولید کنه و اونیکی هم که خودش λ است(پس میتونه λ تولید کنه) و این یعنی نقض یکی از شرایط و (LL(1 نبودن! ...
وقتی که C به لامبدا رفت Follow C ظاهر میشه، پس باید ببینید Follow C با E اشتراک نداشته باشه، حالا اگر E هم به لامبدا میرفت پس باید Follow E رو ببینید... بهرحال باید ببینیم اگر از C حرکت کنیم آیا در حالتی قرار خواهیم گرفت که یک ترمینال بیاد و دو راه برای مصرف اش باشه یا نه.

(۱۹ آبان ۱۳۹۲ ۰۷:۲۶ ب.ظ)firouziam نوشته شده توسط:  و سوال ۹۷(درخت هافمن) هم آیا درسته؟!!! آخه تو پوران گفته اون گره ای که فراوانی کمتری داره باید سمت چپ رسم بشه! ولی تو پاسخ نامه گره با فراوانی کمترو سمت راست کشیده؟ قانون کلی واسه کشیدن هافمن چیه؟
منم از پاسخنامه پارسه متوجه نشدم، چون اصلا هافمن رو اونطور که من بلد بودم حل نکرده!

(۱۹ آبان ۱۳۹۲ ۰۷:۲۶ ب.ظ)firouziam نوشته شده توسط:  ...واسه تبدیل به گریباخ این مراحلو باید انجام داد:
-حذف چپ گردی
- حذف λ
- حذف یکه
- جایگذاری تا رسیدن به فرم گریباخ
صحبتی از حذف بیفایده ها نشده(حتی تو چامسکی هم حذف بیفایده ها اختیاریه)
تو لینز هم من گشتم و جایی ندیدم که صحبتی از حذف بیفایده ها شده باشه، اگه کسی میتونه به قطعیت بگه ممنون میشم مارو از سردرگمی در بیاره،
منم تایید میکنم، البته فرمودید حذف بیفایده اختیاری هست، بنده میگم اصلا نباید حذف کنید!
بهرحال فرم های نرمال یه شیوه مشخص دارند و نمیشه یکبار حذف کرد و یکبار حذف نکرد.

هفت شهر عشق را عطار گشت، ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم!
۰
۰
ارسال: #۴۱
۲۰ آبان ۱۳۹۲, ۱۲:۳۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۳۳ ب.ظ، توسط Nazanin_kheradmand.)
(۱۹ آبان ۱۳۹۲ ۱۰:۳۸ ب.ظ)aidaa نوشته شده توسط:  چرا اینقدر کمه شرکت کننده های پارسه؟ سال های قبل هم همینطور بوده؟
سطح سوالای ریاضی با اینکه اصلن بالا نبود کارنامه ها رو که نگاه کردم یک نفر با درصد ۲۹ شده بود رتبه ش ۳۰ تو ریاضی، یعنی سطح شرکت کننده ها بالا نیست؟

منم از خیلی ها شنیدم شرکت کنندهای پارسه کم بودن یا از کیفیت سوالا راضی نبودن البته من خودم ندیدم که بخوام نظری بدم چون من آزمون های پارسه ثبت نام نکردم . بچه ها انشاالله که همگی موفق بشیم و به اون نتیجه ای که میخوایم برسیم.Shy
۰
۰
ارسال: #۴۲
۲۰ آبان ۱۳۹۲, ۱۲:۵۶ ب.ظ
(۲۰ آبان ۱۳۹۲ ۰۲:۳۹ ق.ظ)SnowBlind نوشته شده توسط:  فکر کنم شما اشتباه حساب میکنید.

first E میشه لاندا و نقطه.
follow c میشه : از اونجایی که C فقط توی قانون اول اومده در نتیجه follow اون میشه فقط {;}
که این دوتا با هم اشتراک ندارن.

برای محاسبه follow من این جوری عمل میکنم:
میبینیم اگه اون غیر پایانه، سمت راست هیچ قانونی اومده یا نه؟ اگه اومده میبینم به چه فرمی هست. اگه اینجوری بود
[tex]X\rightarrow \alpha A \beta[/tex] آنگاه first بتا رو به جز اپسیلون به فالو A اضافه میکنیم.
اگر اینجوری بود که [tex]X\rightarrow \alpha A \beta[/tex] و[tex]\beta \overset{*}{\rightarrow } \epsilon [/tex] و یا قاعده ای به فرم: [tex]X \leftarrow \alpha A[/tex] آنگاه فالو X رو هم به فالو A اضافه میکنیم.

دوست عزیز من بحثم روی First و Follow نیست، شما شرط ۳ اون قانونی رو که گفتم میفرمایید که درست هم هست! منم Follow رو همینجوری حساب میکنم، من بحثم روی بند ۲ اون سه شرط هست که میگه "حداکثر یکی از دو قاعده لامبدا تولید کنه"! و هدفم اینه که ببینم این قانونی که پوران گفته صحیح هست یا نه و اصلا میشه روش حساب کرد یا نه! من با این قانون کلی تست حل کردم و واسه همشم درست جواب داده ولی تاحالا به مورد اینجوری برنخورده بودم! میخوام ببینم من قانونو بد متوجه شدم یا نکته دیگه ای وجود داره

اصلا یه چیز دیگه، طبق خود پاسخنامه داریم : {first(E) = {. , λ
و قاعدمون هم اینه C->E|λ
حالا {First(E) ∩ First(λ) = {λ یعنی اشتراک دارن با هم! پس ۱۰۰% (LL(1 نیست!

(۲۰ آبان ۱۳۹۲ ۱۰:۳۷ ق.ظ)هاتف نوشته شده توسط:  منم تایید میکنم، البته فرمودید حذف بیفایده اختیاری هست، بنده میگم اصلا نباید حذف کنید!
بهرحال فرم های نرمال یه شیوه مشخص دارند و نمیشه یکبار حذف کرد و یکبار حذف نکرد.

من خودم هم حذف نمی کنم، ولی یادمه توی وویس استاد کارگهی یجاش میگفت حذف بیفایده اختیاریه! چون تو جزوش یاددشت کردم.
۱
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۴۳
۲۵ آبان ۱۳۹۲, ۱۱:۱۹ ب.ظ
رسیدیم آزمون بعدی ها، انگار بچه ها خیلی مشغول اند Smile خدا قوت.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Morris , maryam.raz
ارسال: #۴۴
۰۷ آذر ۱۳۹۲, ۰۲:۲۶ ق.ظ
(۱۸ آبان ۱۳۹۲ ۰۶:۰۳ ب.ظ)helena نوشته شده توسط:  

شمادرست می گید اشتبا ه تو کاب نظریه پارسه است اونجا اون طوری نوشته ولی تو پیتر لینز نیازی به ساده سازی نیست
۰
۰
ارسال: #۴۵
۰۹ آذر ۱۳۹۲, ۱۰:۱۶ ب.ظ
سلام خدمت همه
بچه ها میشه کارنامه های ۲۵درصد دوم رو آپلود کنید؟
من خودم میدم البته با تاخیر Sad
میخوام مقایسه کنم رتبه ها رو با درصدام
ممنون
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چطور درصد زبانم رو به بالای ۹۰-۸۰ برسونم؟ s.gg ۸ ۲,۲۱۸ ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ ۰۹:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: s.gg
  رشته ای مهندسی کامپیوتر sanjeshserv1 ۰ ۱,۰۶۴ ۰۲ تیر ۱۴۰۱ ۰۴:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sanjeshserv1
  دانلود جزوات طرح ۹۰ درصد پارسه SarahArshad ۱۱ ۳۱,۰۰۰ ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۰۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: paaaaah
  [دانلود] حل تشریحی کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و آی تی ۸۷ تا ۹۲ good-wishes ۳۰ ۵۰,۲۲۴ ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  درخواست ارائه تکمیل ظرفیت دکتری نیمسال دوم دانشگاه ازاد alireza6660 ۱ ۳,۹۴۵ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  بحث در مورد نتایج اولیه ازمون دکتری ۹۲ mkiani ۳۷ ۳۰,۳۴۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۱۹ ق.ظ
  درخواست کارنامه معماری کامپیوتر آزمون آزاد ۹۲ sanazp1388 ۱ ۳,۶۲۷ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۰۰ ق.ظ
Smile فروش کتابهای دست دوم و ارزان آمادگی ارشد انفورماتیک پزشکی qizilbash ۱ ۴,۳۰۳ ۲۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: zeilabi69
  بعد ۶ سال اومدم، ارشد مهندسی کامپیوتر کسی هست؟؟ seyed_eng ۷ ۵,۶۷۲ ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: iraj.leo
  بحث و تبادل نظر راجع به نرم افزارهای شبیه سازی -Ali- ۱۶۸ ۱۰۲,۵۶۷ ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: bahareh

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close