زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۳۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

درس های کنکور کامپیوتر ۱ (ریاضی مهندسی و محاسبات عددی)

ارسال:
۱۳ آذر ۱۳۹۲, ۱۰:۰۸ ب.ظ
درس های کنکور کامپیوتر ۱ (ریاضی مهندسی و محاسبات عددی)
باسلام خدمت همه دوستان مانشتی

به نظرم اومد حالا که داریم کم کم به روزای کنکور نزدیک میشیم و بعضیا اضطراب و استرسشون شروع میشه گفتم شروع کنم و توصیه هایی که راجع به هرکدوم از درس ها دارم و شاید به درد بعضیا بخوره رو بگم. (هر چند که ممکنه حرفای من به درد کسی هم نخوره)

اولین درسی که تو کنکور کامپیوتر باهاش برخورد میکنیم (حداقل تو دفترچه) زبان انگلیسیه ولی چون من خودم رو در زمینه این درس صاحب نظر نمیدونم فکر میکنم بهتره این درس رو راجع بهش حرف نزنم. تنها چیزی که میتونم بگم اینه که به نظر من از بخش "خواندن" خیلی راحت تر میشه تست حل کرد تا بخش "لغت".

اما اولین درسی که میخوام راجع بهش صحبت کنم درس شیرین! ریاضی مهندسیه
این درس از نظر من بیشتر از اونکه یک درس مفهومی باشه یک درس حفظی به حساب میاد و دانشجو باید قبل از هرچیز کلی فرمول و تبدیل حفظ کنه تا بتونه موفق باشه و از نظر من برخلاف ظاهرش درسیه که میشه به راحتی تست هاش رو حل کرد. هرچند که برای اینکه به مرحله ای برسیم که تست هاش برامون ساده باشن وقت زیادی باید روش بذاریم، اما سخت نیست.
در یک جمله بخوام بگم راه بسیار طولانی ای تو این درس در پیش داریم اما برخلاف ظاهرش اصلا سخت نیست!
میدونم که خیلیا این درس رو کنار میذارن و فکر میکنن که سرمایه گذاری رو درسای دیگه بهتر جواب میده
اما نظر من اول از همه اینه که درسی رو کنار نذاریم چون هم ممکنه درسایی که ما روشون سرمایه گذاری میکنیم تست سخت بیاد و بقیه آسون و هم اینکه از همه درسا تست آسون خواهد اومد و حتی اگر رو درس کاملا هم مسلط نباشیم میتونیم لااقل یکی از تست هاش رو بزنیم و دوم هم اینه که اگر وقت دارین حتما این درس رو کنار نذارین!

از این درس تو دو سه سال اخیر ۴ تا تست اومده که معمولا دوتاش از مبحث فوریه و دو تا از مبحث اعداد مختلط بوده و فکر میکنم به دلیل تشابه تست های کنکور سالهای مختلف باهم دانشجو با زدن تست های سال های گذشته میتونه تو این درس موفق باشه

در مورد مرجع درسی خوب تو این درس از نظر من کتاب های موجود باهم خیلی فرق ندارن. مهم اینه که همه فرمول ها رو داشته باشه و تست های کنکور های قبل رو کامل حل کرده باشه. شاید اگر بخوام یه مرجع معرفی کنم کتاب پوران رو معرفی کنم ولی باز هم میگم خیلی باهم فرقی ندارن. خود من از روی جزوه این درس رو خوندم و تست های سال های پیش رو زدم و موفق شدم تو کنکور پارسال از ۴ تا تست ۳ تا درست و یک غلط بزنم.

دومین درسی که راجع بهش صحبت میکنم محاسبات عددیه که برخلاف ریاضیات مهندسی ظاهرش هم مثل خودش سادس
این درس تنها مشکلی که داره اینه که ممکنه یه تستی بدن که به زمان زیادی برای حلش نیاز باشه. البته علاوه بر زمان زیاد، تمرکز بالا و دقت محاسباتی بالایی هم میخواد. اینا باعث میشن تا من بگم این درس شاید از ریاضی مهندسی ساده تر نباشه!
گستردگی مباحث ای درس خیلی زیاد نیست و فکر میکنم حتی فقط یاد گرفتن روش ها و فرمول ها و حل تست کافی باشه و نیازی به درک مفاهیم اون نداریم.
توصیه میکنم به هیچ وجه این درس رو کنار نذارین حتی اگر وقت کم دارین و حتما بخونینش. چون با وقت کمی میتونین درصد ریاضیتون رو که خیلی هم مهمه ببرین بالا.

باز هم به عنوان مرجع نظرم اینه که کتاب های موجود خیلی فرقی با هم ندارن و دانشجو باید به یادگیری فرمول ها و روش ها و تست های سال های پیش بیشتر اهمیت بده. اما به عنوان یک کتاب شاید کتاب ماهان به نظرم بهتر از بقیه باشه. از این درس هم معمولا ۴ تا تست تو کنکور میاد ولی سال پیش سه تا اومده بود که باز هم من یکیش رو غلط زدم و دو تا درست.

تا پست بعدی
موفق باشید
میرمهدی رهگشای
Fardad-A، در تاریخ ۱۳ آذر ۱۳۹۲ ۱۰:۳۸ ب.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

منتقل شد.
بحثهای هر درس را در بخش خود درس داریم اگه لطف کنید و مجزا برای هر درس بزنید بنظرم بهتر باشه . در هر درس بخش بررسی منابع وجود داره و ضمنا" اگه کسی بخواد فقط اون درس را مطالعه کند برایش مناسبه. سپاس و ممنون از زحمت شما. این پانویس بزودی حذف میشود.

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۳ آذر ۱۳۹۲, ۱۱:۱۴ ب.ظ
RE: درس های کنکور کامپیوتر ۱ (ریاضی مهندسی و محاسبات عددی)
من شدیدا توی ریاضیات مشکل داشتم ولی از اواسط تابستون عزم خودمو جزم کردم که هر جور شده ریاضی مهندسی را یاد بگیرم و همه جوره تلاش کردم. خیلی روش وقت گذاشتم.
هر چند تستهای سخت را نمیتونم حل کنم ولی تست های سطح متوسط خیلی برام راحت شده.
البته دیگه وقت نیست که دوستان بخوان مهندسی را کامل بخونن، ولی مطمئنم کسی اوضاع ریاضیاتش بدتر از من نبوده و نیست ولی با تلاش میشه درسی مثل ریاضی مهندسی را هم حل کرد.
ارسال:
۰۱ اسفند ۱۳۹۳, ۰۳:۴۱ ق.ظ
سلام
به نظرم با تغییراتی که در دفترچه ی ارشد ۹۴ اعمال شد و ریاضیات ضریبش به ۱ تقلیل یافت
مفید نیست که وقت خود رو صرف ریاضیات کنیم و بجای اون دروس تخصصی + مشترک رو بخونیم
و برای جبران ریاضیات هم میتوانیم زبان بخونیم

ناخدایی که از طوفان بترسد هرگز به مقصد نخواهد رسید
ارسال:
۰۱ اسفند ۱۳۹۳, ۱۱:۴۸ ق.ظ
(۰۱ اسفند ۱۳۹۳ ۰۳:۴۱ ق.ظ)mmm1374 نوشته شده توسط:  سلام
به نظرم با تغییراتی که در دفترچه ی ارشد ۹۴ اعمال شد و ریاضیات ضریبش به ۱ تقلیل یافت
مفید نیست که وقت
دوست عزیز من امسال زبان رو خیلی خوب خوندم مخصوصا دایره لغات رو حسابی بالا برده بودم و درک مطلب هم و هم گرامر هم در وضعیت خوبی برای تست زدن بودم.
ولی تغییرات ناخواسته کنکور معادلات همه رو به هم میزنه.
زبان امسال واقعا مشکل بود و زمان هم کم شده بود.
بهتره که دوستان حتما در کنار زبان خوندن دو یا سه مورد از چهار کتا ب ریاضی رو هم بخونن.
البته از روی تجارب شخصی خودم اینو گفتم.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  رشته ای مهندسی کامپیوتر sanjeshserv1 ۰ ۱,۰۵۸ ۰۲ تیر ۱۴۰۱ ۰۴:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sanjeshserv1
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۵۴۴ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  اصول ماشین های کنترل عددی و مطلبی ملینا ارشد ۱ ۲,۰۶۴ ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ ۰۸:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vista2000
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۴۰,۲۰۱ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  رتبه ۵۴ علوم کامپیوتر و ۷۶ ریاضی ارشد ۱۴۰۰ Computer92 ۰ ۲,۰۴۶ ۰۸ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Computer92
  فیلم های مهندسی نرم افزار خلیلی فر osouly ۰ ۱,۹۴۹ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: osouly
  [دانلود] حل تشریحی کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و آی تی ۸۷ تا ۹۲ good-wishes ۳۰ ۵۰,۲۱۶ ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  خرید کتب موردنیاز برای کنکور ارشد کامپیوتر susankhanoom ۱ ۲,۴۹۷ ۲۳ آذر ۱۳۹۹ ۰۴:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: jasin
  به کتاب های کنکور ارشد کامپیوتر نیاز دارم Dermobd ۰ ۲,۱۷۹ ۰۵ آذر ۱۳۹۹ ۰۳:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Dermobd
  انالیز عددی Mahjub24 ۱۰ ۱۲,۸۲۳ ۰۱ آذر ۱۳۹۹ ۱۲:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close