زمان کنونی: ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۰۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

راهنمایی درمورد کدهمینگ وcrc

ارسال:

abji22 پرسیده:

راهنمایی درمورد کدهمینگ وcrc

سلام
من ازشبکه حقیقت میخونم فصل ۶خیلی مشکل دارم مخصوصا کدهای چندجمله ای
رویه تولید کدcrcچجوریه اصلا؟ این جملات چندجمله ای چجوری بدست میان؟
کدهمینگ xorرو چجوری حساب میکنه؟
کسی هست واسم توضیح بده؟صفحه۱۴۷حقیقت
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

eh3an2010 پاسخ داده:

RE: راهنمایی درمورد کدهمینگ وcrc

من همون مثال حقیقت رو میگم
کد crc رو تو ۲ حالت میشه درستش کرد یکی با صفرو یک ها که تقسیمش رو انجام بدین یکی هم با چند جملی ای
مثلا یه کد میدن میگن داده اصلی ما ۱۱۰۱۰۱۱۰۱۱ هست با مولد
G= x^4+x+1
مولد ما تا x به توان ۴ رفته یعنی ۱ و x به توان ۱ و X توان ۲ و X به توان ۳ و X توان ۴ که میشه ۵ تا و ما باید به تعداد یکی کمتر از مولد یعنی ۴ تا بیت صفر به انتهای داده اصلی اضافه کنیم و تقسیم رو به یکی از ۲ روش گفته شده انجام بدیم
چن جمله ای آسونتر هست حالا داده ما شده ۱۱۰۱۰۱۱۰۱۱۰۰۰۰ و باید اول تبدیلش کنیم به چند جمله ای اینطوری که شما از سمت راست بالای این عدد ها از ۰ شروع کن و برو بالا اولبن رقم رو صفر دومی رو ۱ سومی رو ۲ که کد تبدیل بشه به چنر جمله ای میبینیم که ۴ تا صفر اول که هیچی به اولین یک از سمت راست که میرسیم میشه x به توان ۴ بعدی میشه x به توان ۵ و همینطور بقیه رو مینویسیم
مقسوم در اخر میشه
x^13+x^12+x^10+x^8+x^7+x^5+x^4
حالا باید اینو به مقسوم علیه تقسیم کنیم یعنی
x^4+x^1+1
قسمت اصلیش اینجاس
حالا من نگا میکنم میگم بزگترین مقسوم ۱۳ هستش و بزگترین مقسوم علیه ۴ هستش و ۱۳-۴=۹ پس اولین عدد تو خارج قسمت میشه
x^9 و این رو با تک تک مقسوم علیه ها جمع میکنم و زیر مقسوم مینویسم میشه
x^13+x^10+x^9
و تمام اونهایی که مثل هم هستن مثلا ۲ تا ۱۳ دارم خط میخورن و بقیه میان پایین و به همین ترتیب بقیشم انجام میدیم

ارسال:

abji22 پاسخ داده:

(۱۸ دى ۱۳۹۲ ۰۴:۳۱ ب.ظ)eh3an2010 نوشته شده توسط:  من همون مثال حقیقت رو میگم
کد crc رو تو ۲ حالت میشه درستش کرد یکی با صفرو یک ها که تقسیمش رو انجام بدین یکی هم با چند جملی ای
مثلا یه کد میدن میگن داده اصلی ما ۱۱۰۱۰۱۱۰۱۱ هست با مولد
G= x^4+x+1
مولد ما تا x به توان ۴ رفته یعنی ۱ و x به توان ۱ و X توان ۲ و X به توان ۳ و X توان ۴ که میشه ۵ تا و ما باید به تعداد یکی کمتر از مولد یعنی ۴ تا بیت صفر به انتهای داده اصلی اضافه کنیم و تقسیم رو به یکی از ۲ روش گفته شده انجام بدیم
چن جمله ای آسونتر هست حالا داده ما شده ۱۱۰۱۰۱۱۰۱۱۰۰۰۰ و باید اول تبدیلش کنیم به چند جمله ای اینطوری که شما از سمت راست بالای این عدد ها از ۰ شروع کن و برو بالا اولبن رقم رو صفر دومی رو ۱ سومی رو ۲ که کد تبدیل بشه به چنر جمله ای میبینیم که ۴ تا صفر اول که هیچی به اولین یک از سمت راست که میرسیم میشه x به توان ۴ بعدی میشه x به توان ۵ و همینطور بقیه رو مینویسیم
مقسوم در اخر میشه
x^13+x^12+x^10+x^8+x^7+x^5+x^4
حالا باید اینو به مقسوم علیه تقسیم کنیم یعنی
x^4+x^1+1
قسمت اصلیش اینجاس
حالا من نگا میکنم میگم بزگترین مقسوم ۱۳ هستش و بزگترین مقسوم علیه ۴ هستش و ۱۳-۴=۹ پس اولین عدد تو خارج قسمت میشه
x^9 و این رو با تک تک مقسوم علیه ها جمع میکنم و زیر مقسوم مینویسم میشه
x^13+x^10+x^9
و تمام اونهایی که مثل هم هستن مثلا ۲ تا ۱۳ دارم خط میخورن و بقیه میان پایین و به همین ترتیب بقیشم انجام میدیم

سلام
ممنون ولی بازم نفهمیدم
خنگم یعنی؟Huh
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

eh3an2010 پاسخ داده:

من خودم با خوندن اون یه مثال متوجه نشدم تو قسمت تست ها مثال ها رو حل کردم و با مهندسی معکوس روندشو یاد گرفتم که صد البته خیلی هم اسونه
شما هم با توجه به توضیحات بنده تست ها شو حل کنین حتما متوجه میشین

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Brick همه چیز درمورد ابر αɾια ۵ ۳,۸۸۶ ۱۸ آذر ۱۳۹۶ ۱۱:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  اعتراض به سازمان سنجش درمورد کنکور ارشد ۹۶ کامپیوتر erfan.kh67 ۴ ۵,۴۳۶ ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۰:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: zakaria200
  اعتراض به سازمان سنجش درمورد کنکور ارشد ۹۶ Sepideh96 ۸۸ ۴۳,۵۶۰ ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۵:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: marjan.lll
  راهنمایی درمورد انتخاب استاد راهنما (دوستان ورودی سالهای قبل لطفا به ما کمک کنید) shiivaa ۳ ۲,۰۰۷ ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ ۱۱:۱۴ ق.ظ
آخرین ارسال: fatima1356
  --راهنمایی درمورد ثبت نام دانشگاه اصفهان-- mm--ar ۷ ۱,۷۸۴ ۲۱ شهریور ۱۳۹۵ ۱۱:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: vaki_bayashi
  اطلاعاتی درمورد رشته های سیستم های تکنولوژی اطلاعات ، سیستم های چند رسانه هایی و... elahehma ۰ ۱,۸۶۱ ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ ۰۷:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: elahehma
  راهنمایی در خصوص موضوع پایان نامه ( شبکه های اجتماعی) p_farhadi ۵ ۵,۳۱۰ ۰۷ آذر ۱۳۹۴ ۰۸:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: p_farhadi
  کمک درمورد شبکهsdn melika_6162 ۰ ۱,۰۸۰ ۲۹ مهر ۱۳۹۴ ۰۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: melika_6162
  راهنمایی برای زبان تخصصی ارشد کامپیوتر sparrow7000 ۶ ۵,۰۶۳ ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ ۰۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: dr.a_AI
  کسی درمورد عملکرد تبلت Acer Iconia W4 3G - 32GB اطلاعی داره؟ abraham ۱ ۱,۹۲۷ ۰۴ شهریور ۱۳۹۴ ۰۱:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: abraham

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close