زمان کنونی: ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۱۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

راه حل مکعب روبیک کشف شد!

ارسال:
۲۱ مرداد ۱۳۸۹, ۰۹:۵۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ مرداد ۱۳۸۹ ۰۹:۵۹ ب.ظ، توسط Soheil.)
Information راه حل مکعب روبیک کشف شد!
آفتاب: دانشمندان پس از صرف سال‌ها زمان در نهایت توانستند عدد نهایی پازل مکعب «روبیک» را کشف کنند، عددی که تعداد حرکات کافی برای حل این پازل را بیان می‌کند.

جهان با نفسی حبس شده برای ۳ دهه در انتظار چنین روزی بود، روزی که در نهایت گروهی از مهندسان، دانشگاهیان و شیفتگان ریاضی بتوانند عددی را کشف کنند که زندگی، جهان و مهمتر از همه راه حل «مکعب روبیک» را توضیح دهد.

این رقم عدد ۲۰ است، حداکثر تعداد حرکاتی که برای حل کردن این پازل به آن نیاز است.

کشف و حل این عدد جادویی ۳۵ واحد پردازشگر و سال‌ها زمان و انرژی انسانی را صرف کرده است.

به دلیل ۴۲,۲۵۲,۰۰۳,۲۷۴,۴۸۹,۸۵۶,۰۰۰ موقعیت حرکتی ممکنی که در مکعب‌های روبیک وجود دارد، رایانه‌ها در نهایت توانستند این الگوریتم جادویی را شکسته و آن را حل کنند.

محققان ابتدا تمامی حرکات ممکن بر روی این مکعب را کنار یکدیگر قرار دادند و سپس با حذف تعدادی از موقعیت‌های حرکتی متقارن حرکات ممکن و کاربردی را به جا گذاشتند سپس با کمک الگوریتم‌های رایانه‌ای موفق به حل کردن تمامی موقعیت‌های حرکتی ممکن در این پازل شدند.

عدد ۲۰ به مدت یک دهه آستانه پایین محدودیت حرکت‌های ممکن در پازل مکعب روبیک بوده است اما دانشمندان در نهایت توانستند آن را به عنوان مرز بالای محدودیت عدد قطعی این پازل اعلام کنند.
این مطلب رو واسه این اینجا آوردم چون حس کردم الگوریتمی که باهاش مسئله حل شده برای علاقمندان به هوش مصنوعی و طراحی الگوریتم میتونه قابل فهم و جالب باشه!

سخته، ولی ممکنه!
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: samanium , mosenabdoli , inteligentium , -Ali- , SarahArshad
ارسال:
۲۲ مرداد ۱۳۸۹, ۰۳:۵۰ ق.ظ
من که راه حل ندیدم! تنها سقفش رو تعیین کردن! یعنی توی هر شرایطی در بهترین حالت می شه با کمتر از ۲۰ حرکت مرتبش کرد!! به نظر من مهم پیدا کردن بهترین حالته!( هر چند که این بنده خدا! این رو هم پیدا کرده! و احتمالاً یه جا همه حالات و روش حلش رو ذخیره کردن! شاید به درد بخوره!) اما الگوریتمی هنوز کشف نشده

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
۰
۰
ارسال:
۲۲ مرداد ۱۳۸۹, ۱۱:۱۳ ق.ظ
RE: راه حل مکعب روبیک کشف شد!
(۲۲ مرداد ۱۳۸۹ ۰۳:۵۰ ق.ظ)admin نوشته شده توسط:  من که راه حل ندیدم!
منظورم از راه حل اینجاش بود:
نقل قول: محققان ابتدا تمامی حرکات ممکن بر روی این مکعب را کنار یکدیگر قرار دادند و سپس با حذف تعدادی از موقعیت‌های حرکتی متقارن حرکات ممکن و کاربردی را به جا گذاشتند سپس با کمک الگوریتم‌های رایانه‌ای موفق به حل کردن تمامی موقعیت‌های حرکتی ممکن در این پازل شدند.

نقل قول: اما الگوریتمی هنوز کشف نشده
درسته، هنوز الگوریتم سرراست خاصی واسه حل همه حالتها کشف نشده ولی هیوریستیک های خوبی براش ایجاد کردند.

دکتر اینجا از اون جاهاییه که مهندسین نرم افزار(الگوریتم) کنار وایمیستن و مهندسین هوش مصنوعی(هیوریستیک) مسئله رو حل می کنند.Big Grin

سخته، ولی ممکنه!
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mosenabdoli
ارسال:
۲۳ مرداد ۱۳۸۹, ۰۸:۲۰ ب.ظ
هیوریستیک رو من قبل از اینکه دانشگاه بیام هم برخی اوقات استفاده می کردم. مهم اینه که صنعت هیوریستیک حالیش نمی شه بیشتر اوقات و صنایع حساس این چیزها حالیش نمی شه. اگه هیوریستیک جواب خیلی خوبی تلقی می شد کسی دنبال حل کاملش نمی رفت.
به هر حال روش های هیوریستیک قابل اتکای ۱۰۰ درصد نیستن و ممکنه برخی اوقات توی گل( و تپه!) بمونن

۰
۰
ارسال:
۲۴ مرداد ۱۳۸۹, ۱۲:۳۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ مرداد ۱۳۸۹ ۱۲:۳۷ ق.ظ، توسط Soheil.)
نقل قول: به هر حال روش های هیوریستیک قابل اتکای ۱۰۰ درصد نیستن و ممکنه برخی اوقات توی گل( و تپه!) بمونن
خب آره، ولی جایی که هیوریستیک‌ها بصورت احتمالی کار میکنند الگوریتم‌ها هیچ چیزی واسه گفتن ندارن! (مثل همین روبیک خودمون)
هیوریستیک‌ها برعکس الگوریتم ها، بصورت قطعی نمی تونن به جواب برسن(البته در صورت وجود جواب) ولی در حوزه مسائلی که راه حل صوری ندارن و الگوریتم نمی تونه حل کنه نمره خوبی گرفتن!

سخته، ولی ممکنه!
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: inteligentium
ارسال:
۲۴ مرداد ۱۳۸۹, ۰۵:۲۰ ق.ظ
الان الگوریتمهای تقریبی و احتمالی خیلی توی بورس هستند و علمی‌تر از روش های هیوریستیک کار می کنن. این نوع الگوریتم‌ها در تخصص ماهاست Smile

۰
۰
ارسال:
۰۱ تیر ۱۳۹۰, ۱۲:۵۸ ق.ظ
برای اولین بار تو مانشت دیدم که دو نفر دارن برای هم کری می خونن و نه تنها مکالمه شون مشمئز کننده نیست، خیلی هم آموزنده است.
ممنون.

وختی بازی خشن می شه، خشن ها به بازی میان...
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: farshad_pickup
ارسال:
۰۱ تیر ۱۳۹۰, ۰۲:۱۳ ق.ظ
(۲۴ مرداد ۱۳۸۹ ۰۵:۲۰ ق.ظ)admin نوشته شده توسط:  الان الگوریتمهای تقریبی و احتمالی خیلی توی بورس هستند و علمی‌تر از روش های هیوریستیک کار می کنن. این نوع الگوریتم‌ها در تخصص ماهاست Smile

خوب پیدا کنید دیگه مثل برا همین روبیک!!!

منم آن بیدل شیدا و غمش هست هویدا به دو چشمان همیشه تر
و پیداست درون دلم آشوب و چه رسواست، دریغا...
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: inteligentium
ارسال:
۰۱ تیر ۱۳۹۰, ۰۲:۲۵ ق.ظ
(۲۱ مرداد ۱۳۸۹ ۰۹:۵۸ ب.ظ)Soheil نوشته شده توسط:  ...

این رقم عدد ۲۰ است، حداکثر تعداد حرکاتی که برای حل کردن این پازل به آن نیاز است.

...

میدونید این عدد به چی معروف بود؟!عدد خداوند(god's number)

The elevator to success is out of order. You'll have to use the stairs... one  step at a time
۰
۰
ارسال: #۱۰
۰۱ تیر ۱۳۹۰, ۰۵:۲۷ ق.ظ
من یه pdf انگلیسی آموزش حل روبیک رو توی نت دیدم اما آخرش نفهمیدم چه جوری حل میشه Sad

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
۰
۰
ارسال: #۱۱
۰۱ تیر ۱۳۹۰, ۱۰:۵۸ ق.ظ
برنامه هایی هستن که حالت اولیه‌ی مکعب را بهشون میدی واون یه راه حل میده، من چنا از این برنامه هارو امتحان کردم

کمترین تعداد حرکتی که دیدم ۴۰ بو ولی تا ۱۸۰ حرکت هم می دادن، الگوریتم هایی که استفاده میکننو نفهمیدم چی هستن، ولی خوب مطمئناً بهینه نیستن

در عین حال افرادی رو هم دیدم که اینقدر تمرین کردن که سه سوت درستش می کنن!! من فکر می کنم اگه قرار باشه راه حلی به جز یک الگوریتم کلی بری مکعب روبیک باشه که حالاتشم کم باشه، می شه از یادگیری اشتفاده کرد، در واقع همونطور که بعضی انسان‌ها عمل می کنن!

*****شکست پله های موفقیت است*****
۰
۰
ارسال: #۱۲
۰۱ تیر ۱۳۹۰, ۱۱:۰۲ ق.ظ
(۰۱ تیر ۱۳۹۰ ۱۰:۵۸ ق.ظ)hamidkhl نوشته شده توسط:  برنامه هایی هستن که حالت اولیه‌ی مکعب را بهشون میدی واون یه راه حل میده، من چنا از این برنامه هارو امتحان کردم

کمترین تعداد حرکتی که دیدم ۴۰ بو ولی تا ۱۸۰ حرکت هم می دادن، الگوریتم هایی که استفاده میکننو نفهمیدم چی هستن، ولی خوب مطمئناً بهینه نیستن

در عین حال افرادی رو هم دیدم که اینقدر تمرین کردن که سه سوت درستش می کنن!! من فکر می کنم اگه قرار باشه راه حلی به جز یک الگوریتم کلی بری مکعب روبیک باشه که حالاتشم کم باشه، می شه از یادگیری اشتفاده کرد، در واقع همونطور که بعضی انسان‌ها عمل می کنن!

تو مگه جزو سربازی های ۱ تیر نبودی پس چرا هستی هنوز؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
ارسال: #۱۳
۰۱ تیر ۱۳۹۰, ۱۱:۱۹ ق.ظ
آره، اینم آخرین لحظه های مانشتیه منه Sad

ساعت ۴ باید بریم ترمینال از اونجا اعزام می شیم

*****شکست پله های موفقیت است*****
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: موج , SarahArshad

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  جزوه اسکن شده " سیستم های توزیع شده " دکتر پدرام arash691 ۸ ۱۴,۲۸۹ ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: negarrah
  تا به حال شده خدا فرصت زندگی کردن دوباره رو بهت بده؟مرگ از جلوی چشمات رد شده؟ abraham ۲۱ ۱۴,۹۹۱ ۲۰ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: raam
  زمین شناسی از بهترین رشته ها: کشف پوکه fardinamiri ۰ ۱,۵۵۸ ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: fardinamiri
  ۱۲ کد شگفت‌انگیز موبایل خود را کشف کنید elecomco ۰ ۲,۴۶۲ ۰۴ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: elecomco
  چند راه برای این که پرواز طولانی راحت تری را تجربه کنید - خبرگزاری فارس abolfazlda ۰ ۹ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: abolfazlda
  راه حلی برای یافتن تداخل در روشهای تقدم Sepideh96 ۱ ۱,۹۹۲ ۰۷ بهمن ۱۳۹۶ ۱۱:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: alilash
Question درخواست معرفی راه‌های مختلف مهاجرت deuxshiri ۳ ۴۹ ۲۶ دى ۱۳۹۶ ۰۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
  هزینه راه اندازی یک سایت zohre321 ۴ ۳,۵۱۳ ۲۹ آبان ۱۳۹۶ ۰۱:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: abines
  الگوریتم و راه حل با سیگما spyir ۳ ۴,۴۴۹ ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۵:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arash691
  پروژه راه اندازی سیستم آموزش مجازی ۲afm ۰ ۲,۰۷۶ ۰۶ اسفند ۱۳۹۵ ۰۴:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ۲afm

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close