زمان کنونی: ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۴۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

یا فاطمه، اشفعی لنا فی الجنه - ویژه وفات خانم حضرت معصومه (س)

ارسال:
۲۱ بهمن ۱۳۹۲, ۰۴:۵۰ ب.ظ
یا فاطمه، اشفعی لنا فی الجنه - ویژه وفات خانم حضرت معصومه (س)
سالروز وفات کریمه اهل بیت خانم فاطمه معصومه (س) تسلیت باد

[تصویر:  249013_bargah.jpg]

... سلام بر تو ، ای دختر موسی بن جعفر (ع)
سلام بر تو .
خداوند میان ما و شما در بهشت ، آشنایی و ارتباط برقرار کند و ما را در گروه شما محشور کند و از حوض کوثر جدّتان پیامبر و به دست علی بن ابی طالب سیراب کند .
درود خدا بر شما باد .
از خداوند می خواهم که شادی و فرج شما را به ما بنمایاند و ما و شما را در گروه جدّتان حضرت محمد(ص) گرد آورد و معرفت شما را از ما نگیرد ، که او عهده دار و تواناست .
با دوستی شما و بیزاری از دشمنانتان و تسلیم در برابر خدا ف به شما تقرّب می جویم .
راضیم ، نه ناخوشایند و نه متکبّر .
به آنچه حضرت محمد (ص) آورده ، یقین دارم و به آن راضیم و رضای تو را می جویم .
خدایا! رضای تو و بهشت برین را می خواهم .
ای فاطمه معصومه !... درباره ورود در بهشت ، براى من شفاعت کن ، چرا که نزد خداوند ، مقام بلندی داری .
خدایا از تو می خاهم که عاقبت مرا به سعدت ختم کنی و ایمان و ولایتی را که دارم از من مگیر .
هیچ قدرت و نیرویی جز از خدا نیست .
خدایا به کرم و عزت و رحمتت قسم ، دعایمان را مستجاب و زیارتمان را قبول کن و بر محمد همه آل محمد درود و سلام فرست . " یا ارحم الراحمین "

جایگاه حضرت معصومه(س)
لقب «معصومه» را امام رضا(ع) به خواهر خود عطا فرمود:
آن حضرت در روایتى فرمود:
«مَنْ زَارَ الْمَعصُومَةَ بِقُمْ کَمَنْ زَارَنى.» (١)
«هرکس معصومه را در قم زیارت کند،مانند کسى است که مرا زیارت کرده است.»

این لقب، که از سوى امام معصوم به این بانوى بزرگوار داده شده، گویاى جایگاه والاى ایشان است.

امام رضا(ع) در روایتى دیگر مى فرماید:
هرکس نتواند به زیارت من بیاید، برادرم را در رى یا خواهرم را در «قم» زیارت کند که ثواب زیارت مرا در مى یابد. (٢)

لقب دیگر حضرت معصومه(س) «کریمه اهل بیت» است. این لقب نیز بر اساس رؤیاى صادقانه یکى از بزرگان، از سوى اهل بیت به این بانوى گرانقدر داده شده است. ماجراى این رؤیاى صادقانه بدین شرح است :

مرحوم آیت اللّه سیّد محمود مرعشى نجفى، پدر بزرگوار آیت اللّه سید شهاب الدین مرعشى (ره) بسیار علاقه مند بود که محل قبر شریف حضرت صدّیقه طاهره (س) را به دست آورد. ختم مجرّبى انتخاب کرد و چهل شب به آن پرداخت. شب چهلم پس از به پایان رساندن ختم و توسّل بسیار، استراحت کرد. در عالم رؤیا به محضر مقدّس حضرت باقر(ع) و یا امام صادق (ع) مشرّف شد.

امام به ایشان فرمودند:
«عَلَیْکَ بِکَرِیمَةِ اَهْل الْبَیت ِ.»
یعنى به دامان کریمه اهل بیت چنگ بزن .

...........................
در احادیث فراوانی به قداست قم اشاره شده است. از جمله امام صادق (ع) قم را حرم اهل بیت (ع) معرفی و خاک آن را، پاک و پاکیزه تعبیر کرده است. همچنین ایشان در ضمن حدیث مشهوری که درباره قداست قم به گروهی از اهالی ری بیان کردند، فرمودند: ?بانویی از فرزندان من به نام فاطمه دختر موسی، در آن جا رحلت می کند که با شفاعت، او همه شیعیان ما وارد بهشت می شوند?. او می گوید: من این حدیث را هنگامی از امام صادق (ع) شنیدم که حضرت موسی بن جعفر(ع) هنوز دیده به جهان نگشوده بود. این حدیث والا، از رمز شرافت و قداست قم پرده برمی دارد و روشن می سازد که این همه فضیلت و شرافت این شهر که در روایات آمده، از ریحانه پیامبر، کریمه اهل بیت (س)، مهین بانوی اسلام، حضرت معصومه (س) سرچشمه می گیرد که در این سرزمین دیده از جهان فرو می بندد و گرد و خاک این سرزمین را، توتیای دیدگان حور و ملایک می کند.

حضرت فاطمه (س) پس از ورود به شهر قم، تنها هفده روز در قید حیات بود و سپس دعوت حق را لبیک گفت و به سوی بهشت برین پرواز کرد. این حادثه در سال ۲۰۱ هجری رخ داد. سلام بر این بانوی بزرگوار اسلام از روز طلوع تا لحظه غروب. درود بر روح تابناک معصومه (س) که اینک آفتاب حرم باصفایش، زمین قم را نورانی کرده است. سلام بر سالار زنان جهان و فرزند پیام آوران مهر و مهتران جوانان بهشتی. ای فاطمه! در روز قیامت، شفیع ما باش که تو در نزد خدا، جایگاهی ویژه برای شفاعت داری.

منابع :
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
و
سایت سازمان تبلیغات اسلامی
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: SaMiRa.e , e.shrm , fulgent , انرژی مثبت , azarakhsh1986 , ashkan_d13 , zoltrix_66 , Maple , misagh01

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر خانم بودید با خودتون ازدواج می کردید؟ hajar2261 ۱۳۹ ۹۰,۵۱۴ ۲۴ دى ۱۳۹۵ ۰۹:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Menrva
  این همه آقا و خانم دکتر! H-Arshad ۲ ۵۳ ۰۴ دى ۱۳۹۵ ۱۰:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: darush12
  ازدواج پسری با مدرک لیسانس یا ارشد با یک خانم دکتر mcse2010 ۳۳ ۲۹,۱۴۵ ۰۶ آذر ۱۳۹۵ ۱۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: jin
  برانامه نویسی شغل مناسبی برای خانم هاست؟؟؟ user123 ۷ ۳,۷۸۴ ۲۲ بهمن ۱۳۹۴ ۰۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: jazana
  مبعث حضرت رسول اکرم (ص) گرامی باد SaMiRa.e ۱۴ ۷,۵۳۳ ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۱:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  میلاد مسعود پیامبر رحمت حضرت محمد(ص)و فرزندشان صادق آل محمد(ع) مبارک باد Faridfo ۲ ۲,۴۱۷ ۱۹ دى ۱۳۹۳ ۰۳:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  رحلت حضرت رسول اکرم (ص)وشهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) تسلیت باد SaMiRa.e ۲۰ ۱۱,۷۰۰ ۳۰ آذر ۱۳۹۳ ۰۲:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: kingmax
  ملاک های ازدواج از دید خانم ها ebi01 ۷۱ ۴۵,۳۲۵ ۰۵ آبان ۱۳۹۳ ۰۹:۰۰ ق.ظ
آخرین ارسال: ldns0098
  تبریک میلاد حضرت شمس‌الشموس علیه السلام happy07 ۱۶ ۷,۰۳۰ ۱۷ شهریور ۱۳۹۳ ۱۲:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: happy07
  ولادت حضرت معصومه ( س ) SaMiRa.e ۲۷ ۱۳,۹۳۲ ۰۶ شهریور ۱۳۹۳ ۱۲:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: white bird

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close