زمان کنونی: ۳۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۵:۵۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ازدواج پسری با مدرک لیسانس یا ارشد با یک خانم دکتر

ارسال:
۰۷ آذر ۱۳۹۳, ۱۲:۲۹ ق.ظ
میخواستم نظر شما بچه ها رو در مورد مشکلات ازدواج پسری با مدرک لیسانس یا ارشد با یک خانم دکتر را بدونم.Smile

در کمین فرصت باشید. امام علی(ع)Smile
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۷ آذر ۱۳۹۳, ۱۲:۴۰ ق.ظ
کاری بس اشتباهه اگر هر کی گفت اینکار و بکن نکن چون تو اسلام زن باید پایین تر از مرد باشه هیچ زندگی موفق نیست هرکس گفت هست برو آدرس بگیر تحقیق کن با حرف قبول نکن
 سپاس‌گزاری شده توسط: ezra
ارسال:
۰۷ آذر ۱۳۹۳, ۱۲:۵۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ آذر ۱۳۹۳ ۱۲:۵۴ ق.ظ، توسط diligent.)

(۰۷ آذر ۱۳۹۳ ۱۲:۴۰ ق.ظ)mrf نوشته شده توسط:  کاری بس اشتباهه اگر هر کی گفت اینکار و بکن نکن چون تو اسلام زن باید پایین تر از مرد باشه هیچ زندگی موفق نیست هرکس گفت هست برو آدرس بگیر تحقیق کن با حرف قبول نکن
منبع حرفتون از کجاست؟ من نشنیده بودم تا حالا

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
تو که زیباتر از اندیشه یک پروازی..
ارسال:
۰۷ آذر ۱۳۹۳, ۱۲:۵۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ آذر ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ق.ظ، توسط NP-Cσмρℓєтє.)
(۰۷ آذر ۱۳۹۳ ۱۲:۴۰ ق.ظ)mrf نوشته شده توسط:  کاری بس اشتباهه اگر هر کی گفت اینکار و بکن نکن چون تو اسلام زن باید پایین تر از مرد باشه هیچ زندگی موفق نیست هرکس گفت هست برو آدرس بگیر تحقیق کن با حرف قبول نکن
اینکه میگید تو اسلام زن باید پایین تر از مرد باشه درست نیست ! ما حدیثی داریم اگه اشتباه نکنم از امیرالمومنین امام علی (ع) که فرمودند مرد باید در ۴ چیز از زن بالاتر باشد؛ سن, قد , علم , ثروت
و اینطور نیس که شما میفرمایید زن باید پایین تر از مرد باشه!
همیشه استثنا هست , و ما نمیونیم اینجور موارد رو جامعیت بدیم به همه! نمونه بارزش حضرت خدیجه (س) که هم در ثروت و هم در سن از پیامبر بالاتر بودند ....
البته من تاکید میکنم که گفتم استثنا هست, ولی خب به این موضوع هم دقت کنید که به استثنا نباید تکیه کرد اگر دللیل دیگری داشتید که نظرتونو محکم میکرد باید به اونا توجه بشه نه اسثنائات.

بیشتر خواستم به این نکته تاکید کنم که اشتباه برداشت نشه از حرف دوستمون و فک کنیم که اسلام گفته الزاماً اینطور باشه, توصیه ای هست که خوبه با در نظرگرفتن شرایط بهش عمل بشه.

ولی نظر شخصیم : اگه پسر ارشد باشه و دختر دکتر که اصلاًمشکلی نیست ولی در صورتی که مدرک پسر کارشناسی باشه به تفکر و نگرش طرفین بستگی داره.
 سپاس‌گزاری شده توسط: sss , shenia_mana
ارسال:
۰۷ آذر ۱۳۹۳, ۱۲:۵۷ ق.ظ
اسلام نمیگه مدرک مرد باید از زن بیشتر باشه!!تو اینجور مواقع اگر همه چی اوکی بود فقط باید نگران این بود که خانم خودشو زیاد بالا نگیره و شوهر خودشو به واسطه مدرک پائینتر احمق فرض نکنه.

در کمین فرصت باشید. امام علی(ع)Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: ریحان , A V A , shenia_mana
ارسال:
۰۷ آذر ۱۳۹۳, ۰۱:۰۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ آذر ۱۳۹۳ ۰۱:۰۱ ق.ظ، توسط mrf.)
چرا اسلام می گه مرد باید کفو زن باشه و این یعنی مدرکش کمتر باشه
ارسال:
۰۷ آذر ۱۳۹۳, ۰۱:۰۴ ق.ظ
من فکر کنم منظور آقای mrf این نیست که زن از لحاظ وجودی و جنسیتش پایینتر از مرد هست
توی اسلام گفته شده بهتر است مرد در تمام شرایطیک مقطع بالاتر از زن باشد.منظور صرفا مقطع درسی نیست.منظور وجود اقتدار مرد هست.حالا سوال هم این براتون پیش میاد که اقتدار مرد چه ربطی به درس داره؟ که باید گفت بطور ناخودآگاه مربوط هست.البته کسانی هستند که با اختلاف سنی بالاتر زن و پایینتر بودن مرد مشکلی تو زندگیشون پیش نمیاد و من خودم این موارد را زیاد دیدم و باید گفت که این حالت که مرد در تمام شرایط بالاتر از زن باشد حالت ایده آل هست و بسته به اینکه ملاکهای زندگی هرکسی چی هستند میتونه تغییراتی داشته باشد
 سپاس‌گزاری شده توسط: ریحان
ارسال:
۰۷ آذر ۱۳۹۳, ۰۱:۰۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ آذر ۱۳۹۳ ۰۱:۰۷ ق.ظ، توسط NP-Cσмρℓєтє.)
(۰۷ آذر ۱۳۹۳ ۰۱:۰۰ ق.ظ)mrf نوشته شده توسط:  چرا اسلام می گه مرد باید کفو زن باشه و این یعنی مدرکش کمتر باشه
این به این معنی نیست که مدرک زن پایین تر باشه !!!!!!!!
هم کفو بودن اصلاً معنیش پایین تر بودن تحصیلات خانوم به آقا نیست!
این سایت پاسخگویی به سوالات شرعی هست , ببینید معنی هم کفو بودن اینگونه هست:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال:
۰۷ آذر ۱۳۹۳, ۰۱:۱۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ آذر ۱۳۹۳ ۰۱:۱۸ ق.ظ، توسط bazardeh.)
دوستان چرا دعوا میگیرین

علف باید به دهن بزی شیرین بیاد مگه نه

۲ طرف باید هم دیگه رو خوب از نظر شخصیتی بشناسند

به نظر من شخصیت و طرز فکر و نگرش مهم تره تا مدرک /// مدرک یه کاغذ چی میدونی چی حالیته ، این مهمه

مورد داشتیم که لیسانس ، ارشد زندگی میکنن خیلی خوب

اخلاقیات ۲ طرف مهمه
 سپاس‌گزاری شده توسط: x86 , diligent , Donna , goldoonehkhanoom
ارسال: #۱۰
۰۷ آذر ۱۳۹۳, ۰۱:۴۳ ق.ظ
اگه منظورتون از خانم دکترمدرک بزشکی است که خب واقعا جای ایجاد اصطکاک در اینده هست.خانم دیر میاد خونه.وقت و بی وقت نیست و غذا روبه راه نیست.خونه گاهی به هم ریختست.مرد باید توی کارهای خونه کمک کنه و.....
اما اگه دکترای رشته های دیگه هستن اگه خانم به قول دوستان زیادی خودشو بالا نگیره و جوگیر نباشه مشکلی نیست اما خیلی فهمیدن این موضوع سخت و حساسه ها..شاید ظرف به این زودیها اخلاق و نظر واقعیشو رو نکنه...
دقت و مهارت و مشاور متخصص میخواد.

تنبلی دزد آرزوهاست...
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA
ارسال: #۱۱
۰۷ آذر ۱۳۹۳, ۰۸:۳۸ ق.ظ
Re: ازدواج پسری با مدرک لیسانس یا ارشد با یک خانم دکتر
کلن تو یه جنبه مرد باید بالاتر باشه. حالا یا تحصیله. یا ظاهره! یا وضعیت مالی و پرستیژ اجتماعیه. اگه تو همه اینا در حد خانوم باشه و تحصیلاتشم پایینتر باشه، فک کنم باید یکم بیشتر بررسی کرد.

مجبور به تلاش نیستید؛
مجبور به ستیز نیستید؛
مجبور به کشف راه پیروزی نیستید؛
تنها باید آگاه باشید...
ارسال: #۱۲
۰۷ آذر ۱۳۹۳, ۱۰:۰۰ ق.ظ
RE: ازدواج پسری با مدرک لیسانس یا ارشد با یک خانم دکتر
چه پزشک یا دکتری فرقی نداره.که بگی خودشو بگیره یا نگیره.هر دو زحمت کشیدن.درس خوندن.زن و مرد هم نداره.غذا چیه که سرش بحث می کنید؟چه دکتر چه فوق چه لیسانس چه دکتری حتی بی سواد هم که باشه شریک زندگیت باید همکاری کنید با هم.هم فکری کنید.رییس و مرئوسی زندگی پیش نمیره.چه زن چه مرد باید معرفت داشته باشن.تو خونه مدرکاشون که با هم زندگی نمی کنن.چشم و هم چشمی تو مدرک ؟ نوبره والا.اونم تو زندگی مشترک؟زنگی دوتایی یعنی اعتماد اعتماد اعتماد.تو همه چیز.اگه از الان به این فکر میکنی بعدا هم فکر میکنی.حواستو جمع کن.تنها تصمیم نگیر.مشاور خوب.مادر.پدر
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent , ziba.O , shenia_mana
ارسال: #۱۳
۰۷ آذر ۱۳۹۳, ۱۲:۴۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ آذر ۱۳۹۳ ۱۲:۵۵ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
احساس می کنم اونایی که نظر میدن اکثرا مجردن و یه تجربه هایی رو ندارن. البته منم متاهل نیستم اما یه زمانی یه مرد متاهل میگفت "زن فقط تو جنبه ظاهری میتونه از مرد بالاتر باشه."
زن عادت داره که از نظر ظاهری بهتر باشه و برای همین فخر فروشی نمیکنه ولی در هر جنبه دیگه ای که بالاتر باشه ممکنه فخر فروشی کنه و این به ضرر کل خانواده است. ببینید غرور دو جور داریم. یه غروری هست که به ظاهر معلومه ولی یه غروری هست که مخفیه. فهمیدن غرور مخفی به این سادگی ها نیست. فرض کنید ازدواج کردید بعد یه مدت فهمیدید طرف بابت یه جنبه ای که از شما بالاتره خودش رو بالاتر از شما میبینه، همین باعث میشه یه بار یا چند بار برخوردی کنه با شما که غرور شما بشکنه. اثر این برخورد ممکنه تا مدت ها باقی بمونه و ممکنه تا آخر عمر این برخوردش تو ذهنتون بمونه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: f2000 , ریحان , mehrline
ارسال: #۱۴
۰۷ آذر ۱۳۹۳, ۰۱:۵۴ ب.ظ
من همسرم دیپلم داره و خودم دارم ارشد میخونم و دکترا رو هم میخوام ادامه بدم البته اگه قبول شم خخخ
درمورد من و همسرم هیچ وقت مسئله مون تحصیل بالاتر من نبوده
یعنی کلا هیچوقت سر این قضیه بحثی نداشتیم
مشکلاتمون تو چیزای دیگه بوده
اما در این مورد بستگی به خانمه داره کاملا که چقدر ادم فخرخروشیه
این یک قضیه کاملا شخصیه اصلا نمیشه تعمیم دادش
شما باید مشاوره برید و شخصیت اون خانم و بشناسید

دنیا اگه تاریک شد
دستای فانوسو بگیر
با من بیا با من بیا
چیزی نمونده از مسیر
سرما و سوز برف رو
آهسته پشت سر بذار
امروز وقت خواب نیست
ما با همیم طاقت بیار
طاقت بیار رفیق
ارسال: #۱۵
۰۷ آذر ۱۳۹۳, ۰۱:۵۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ آذر ۱۳۹۳ ۰۱:۵۹ ب.ظ، توسط diligent.)
این خیلی بده که یه مرد بخواد با این پیش زمینه فکری جلو بره که طرفش حتما از خودش تو یه موردی پایین تر باشه! واقعا استدلال غلطیه. خود را بالاتر دیدن خوب نیست

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
تو که زیباتر از اندیشه یک پروازی..
 سپاس‌گزاری شده توسط: کنکوری

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  روابط احساسی خارج از ازدواج مردان متأهل morweb ۶۲ ۳۰,۴۲۹ ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ ۰۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fatemehbiglar
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۷,۰۳۸ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۳۲۹ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  قبولی دکتری با ارشد آزاد؟ injaneb ۵۶ ۸۰,۰۰۷ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۷:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  [دانلود]کتاب مبانی ریاضی دکتر ابراهیمی و دکتر محمودی از دانشگاه شهید بهشتی انرژی مثبت ۶ ۱۷,۰۷۷ ۰۵ مهر ۱۳۹۹ ۰۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: sayeh.na
Wink دکتری فقط به خاطر مدرک!! pouya47 ۲ ۳,۵۲۷ ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ ۰۷:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: codin
  ایده تز دکتری در مصاحبه دکتری wskf ۱ ۳,۳۵۸ ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
  کارشناسی ارشد و دکتری کامپیوتر نشر پردازش pardazeshpub ۱ ۲,۵۱۹ ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ ۰۴:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hisanat
  درج عبارت "نوبت دوم" در مدرک دکتری siiib70 ۳ ۳,۵۸۳ ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  برای استخدام به اخرین مدرک نگاه میکنن یا میشه مدرک پایین تر ارائه داد؟ R.g- ۴ ۴,۴۶۱ ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close