زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۲۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ازدواج پسری با مدرک لیسانس یا ارشد با یک خانم دکتر

ارسال: #۱۶
۰۷ آذر ۱۳۹۳, ۰۲:۲۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ آذر ۱۳۹۳ ۰۲:۲۱ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
RE: ازدواج پسری با مدرک لیسانس یا ارشد با یک خانم دکتر
(۰۷ آذر ۱۳۹۳ ۰۱:۵۹ ب.ظ)diligent نوشته شده توسط:  این خیلی بده که یه مرد بخواد با این پیش زمینه فکری جلو بره که طرفش حتما از خودش تو یه موردی پایین تر باشه! واقعا استدلال غلطیه. خود را بالاتر دیدن خوب نیست
این ربطی به خود رو بالاتر دیدن نداره. غرور تعریف داره. مثلا اگه یکی که دکتری داره بگه من دکتری دارم غرور محسوب نمیشه.
شما دوست دارید همسرتون خودش رو در مقابل شما قبول نداشته باشه؟ اعتماد به نفس نداشته باشه؟ یک بار فخر فروشی زن کافیه تا مدتها اعتماد به نفس یه مرد از بین بره.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۷
۰۷ آذر ۱۳۹۳, ۰۲:۳۵ ب.ظ
بنظرمن اصلا مدرک مهم نیست فقط اگه ۲نفر ی رشته نحصیل کرده باشن واسه ایندشون خخوبه

به مصلحتم نبود
ارسال: #۱۸
۰۷ آذر ۱۳۹۳, ۰۲:۴۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ آذر ۱۳۹۳ ۰۲:۴۱ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۰۷ آذر ۱۳۹۳ ۰۲:۲۹ ب.ظ)targol نوشته شده توسط:  مهم اینه که مرد عاقل باشه.
من میبینم مردی که از نظر تحصیلات بالاتر از خانومه اما تو بیشتر موارد، خانومه بهتر می تونه مسائل رو حلاجی و حل کنه.
خانوما اگر ببینن همسرشون عاقله و همیشه تصمیمات درستی میگیره چرا باید بخاطر مدرکشون فخر فروشی کنن؟
به همین دلیلی که طرف سر خاستگاری شرایط مالی خاستگار رو قبول میکنه بعد میزنه زیرش. جوری حرف میزنید انگار آدم ها کاملا منطقی عمل میکنن! کلا فخر فروشی کار مسخره ایه ربطی هم به شرایط نداره. وقتی یکی تو پس زمینه ذهنش هست که من مدرکم فلانه همسرم بهمانه، این ممکنه یه موقعی خودشو نشنون بده. حتی بالعکس ممکنه مرد براش این مسایل مهم باشه و همیشه تو پس زمینه ذهنیش باشه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: ریحان
ارسال: #۱۹
۰۷ آذر ۱۳۹۳, ۰۲:۴۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ آذر ۱۳۹۳ ۰۲:۴۱ ب.ظ، توسط diligent.)
(۰۷ آذر ۱۳۹۳ ۰۲:۲۰ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(07 آذر ۱۳۹۳ ۰۱:۵۹ ب.ظ)diligent نوشته شده توسط:  این خیلی بده که یه مرد بخواد با این پیش زمینه فکری جلو بره که طرفش حتما از خودش تو یه موردی پایین تر باشه! واقعا استدلال غلطیه. خود را بالاتر دیدن خوب نیست
این ربطی به خود رو بالاتر دیدن نداره. غرور تعریف داره. مثلا اگه یکی که دکتری داره بگه من دکتری دارم غرور محسوب نمیشه.
شما دوست دارید همسرتون خودش رو در مقابل شما قبول نداشته باشه؟ اعتماد به نفس نداشته باشه؟ یک بار فخر فروشی زن کافیه تا مدتها اعتماد به نفس یه مرد از بین بره.
نه منظورم این بود که موقع انتخاب، این پیش زمینه غلط رو بداره کنار که من باید حتما با کسی که از خودم پایینتره ازدواچ کنم. و گرنه تو یه رابطه هم دختر باید اعتماد به نفس داشته باشه و خودشو کم نبینه و هم پسر. در کل کم دیدم پسری ک تحصیلات داره و شغل هم داره بره سراغ کسی که از نظر تحصیلات از خودش پایینتر باشه، معمولا پسرا دست بالاتر خودشونو میگیرن تا دخترا

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
تو که زیباتر از اندیشه یک پروازی..
 سپاس‌گزاری شده توسط: targol
ارسال: #۲۰
۰۷ آذر ۱۳۹۳, ۰۲:۵۰ ب.ظ
(۰۷ آذر ۱۳۹۳ ۰۲:۴۰ ب.ظ)diligent نوشته شده توسط:  نه منظورم این بود که موقع انتخاب، این پیش زمینه غلط رو بداره کنار که من باید حتما با کسی که از خودم پایینتره ازدواچ کنم.
ببینید به فرض که مرد این پیش زمینه رو نداشته باشه، ولی نمیدونه طرف چجوذی فکر میکنه.
تازه اصلا به فرض که دو طرف با این چیزا فخر فروشی نکنن. میرن تو زندگی چند روز بعد دوست خانم یا مادرش یا خواهرش بهش میگه "تو با این تحصیلات رفتی زن این شدی؟!" یا مثلا "تو با این تحصیلات باید برات زندگی رو بهشت کنه." یا "حیف تو نیست که ..."
اونوقته که ممکنه اتفاقات بدی بیفته!
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent
ارسال: #۲۱
۰۷ آذر ۱۳۹۳, ۰۳:۰۲ ب.ظ
(۰۷ آذر ۱۳۹۳ ۰۲:۵۰ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  تازه اصلا به فرض که دو طرف با این چیزا فخر فروشی نکنن. میرن تو زندگی چند روز بعد دوست خانم یا مادرش یا خواهرش بهش میگه "تو با این تحصیلات رفتی زن این شدی؟!" یا مثلا "تو با این تحصیلات باید برات زندگی رو بهشت کنه." یا "حیف تو نیست که ..."
اونوقته که ممکنه اتفاقات بدی بیفته!
البته این بحثای خاله زنکی که تو سرتری و .. برای اطرافیان پسر هم صدق میکنه به خصوص وقتی که خود پسر و دختر بدون دخالت خانواده ها با هم آشنا شده باشن

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , targol
ارسال: #۲۲
۰۷ آذر ۱۳۹۳, ۰۴:۴۹ ب.ظ
باز میرسیم به بستگی داره Smile

اصلا نمیشه یه نظر قاطع داد
باز خود دو طرف بهتر میتونن

دوستمون گفتن باید زن پایینتر باشه
که خوب نمیشه قاطع گفت هزار جور شرایط و .. داره

باز از اون طرف مردایی هستن که این چیزارو اصلا بهش توجه هم نمیکنن
که فردا مثلا بیان تو سرش بزنن و این حرفا اصلا هیچ خیالشم نیست

از اون طرف خیلی از دخترا مدارک بالا دارن و اصلا تو زندگی یه بار هم فکر نمیکنن که
وای مثلا من مدرکم فلانه و ...

اگه دو طرف این دغدغه های بیخود پایین بالا بودن مدرک رو نداشته باشن مشکلی پیش نمیاد و اصلا شاید تو زندگی یه بار هم
نشه این چیزا به ذهنشون اصلا خطور کنه

ولی ...

و هزارتا ولی دیگه

باز باید گفت در مورد هر شخص و هر دو نفری این شرایط بستگی به خیلی چیزا داره
 سپاس‌گزاری شده توسط: Donna
ارسال: #۲۳
۰۷ آذر ۱۳۹۳, ۰۶:۱۳ ب.ظ
اینکه همه چیز به دو طرف بستگی داره حرف درستیه ولی بعضی وقت ها باید با احتیاط عمل کرد. مثل وقتی وضع مالی خانواده دخنر بهتر باشه. البته ممکنه دختری هم باشه وضع مالیشون خوب نباشه ولی توقعاتاش زیاد باشه ولی وقتی وضع مالی خانواده دختر بهتره باید با احتیاط عمل کرد.
من نمیگم اگر مدرک دختر بالاتر بود یعنی قطعا نه. اما تو این شرایط باید با احتیاط عمل کرد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: targol , diligent , ریحان
ارسال: #۲۴
۰۷ آذر ۱۳۹۳, ۰۷:۴۳ ب.ظ
اولا مدرک چیزی برای فخر فروشی نداره..مثلا فرض کنین یه دختر خانومی تا هر وقت خواسته نشسته درس خونده ویه پسری به دلیل شرایط و خرج خانواده و هزار تا مساله دیگه درسو ول کرده و رفته سر کار.بستگی به دختر مربوطه و نگرشش به زندگی داره بیشتر..
 سپاس‌گزاری شده توسط: targol , diligent
ارسال: #۲۵
۰۷ آذر ۱۳۹۳, ۰۸:۰۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ آذر ۱۳۹۳ ۰۸:۰۵ ب.ظ، توسط alagh.)
کاملا بستگی به دو طرف داره این که با چه دیدی ازدواج کنن و چقدر همدیگرو بشناسن!

ولی در کل به نظر من سطح دو طرف یکی باشه بهتره..

هرچند استثناء هایی هم هست که سطح تحصیلاتشون یکی نبود ولی با هم مشکلی ندارن.
خواهر خودم دانشجوی دکتراس ولی شوهرش لیسانسه البته یک فرشته لیسانسه Smile و شکر خدا زندگیشون هم خوبه
ارسال: #۲۶
۰۷ آذر ۱۳۹۳, ۰۸:۳۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ آذر ۱۳۹۳ ۱۱:۳۸ ب.ظ، توسط ldns0098.)
(۰۷ آذر ۱۳۹۳ ۰۷:۴۳ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  اولا مدرک چیزی برای فخر فروشی نداره..مثلا فرض کنین یه دختر خانومی تا هر وقت خواسته نشسته درس خونده ویه پسری به دلیل شرایط و خرج خانواده و هزار تا مساله دیگه درسو ول کرده و رفته سر کار.بستگی به دختر مربوطه و نگرشش به زندگی داره بیشتر..
خوب مثلا ظاهر دست خود آدمه؟ یا سطح خانوادگی؟ خوب اینام همه جز شرایط زندگیه که دست خود آدم نیس ولی مهمه. بعدم این افکار مال دوران مجردی هستش. شما ببین سر یکی دو تا مهمون کمتر یا بیشتر چه بحثایی که نمیشه، اینا که صد در صد یه روزی مورد بحث قرار میگیرن...
بعدم این که میگن مهم دو نفرن فقط وقتیه که فقط دو نفر تصمیم گیرنده و دخیل باشن، تو فرهنگ ما که این مسایل فقط از طریق خانواده ها رسمیت پیدا میکنن نمیشه اینطوری فک کرد. مگه اینکه خیلی دیگه هر دو طرف و هر دو خانواده روشن و منطقی باشن که باز اونم خیلی وقتا فقط ظاهر قضیست...
بعدم آقا شما فک کن تحصیلات عالی داشته باشی، سطح اجتماعیت بالا باشه، پولدار باشی ، خوشتیپ باشی بعد بری یه دختر با ظاهر معمولی از یه خانواده متوسط رو به پایین که تحصیلاتشم چنگی به دل نمیزنه بگیری. از لحاظ سطح اجتماعی هم در حد خودت نباشه اون خانم.
ولی دختر خوبی باشه! خوب مگه از طبقه خودت دختر خوب قحط بود که در حد خودت باشه؟
حالا همین طرز فکر در مورد دختری که میخواد ازدواج کنه هم صدق میکنه.
باور کن حتی اگه به روش هم نیاری تو دلت خودت رو بالاتر میدونی و این رو روابطت سایه میندازه.
البته همیشه استثنا وجود داره ولی به ریسکش نمی ارزه از نظر من!

مجبور به تلاش نیستید؛
مجبور به ستیز نیستید؛
مجبور به کشف راه پیروزی نیستید؛
تنها باید آگاه باشید...
 سپاس‌گزاری شده توسط: ریحان
ارسال: #۲۷
۰۷ آذر ۱۳۹۳, ۰۸:۵۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ آذر ۱۳۹۳ ۰۸:۵۸ ب.ظ، توسط diligent.)
(۰۷ آذر ۱۳۹۳ ۰۸:۳۵ ب.ظ)ldns0098 نوشته شده توسط:  ولی دختر خوبی باشه! خوب مگه از طبقه خودت دختر خوب قحط بود که در حد خودت باشه؟
منم همینو میگم، معمولا پسرا بالاتر یا نهایتا هم سطح خودشونو میخوان و به پایینتر قانع نمیشن

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
ارسال: #۲۸
۰۷ آذر ۱۳۹۳, ۰۹:۴۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ آذر ۱۳۹۳ ۰۹:۴۲ ب.ظ، توسط noori759.)
دایی من مهندس عمران هست ولی خانمش دکتری ریاضی داره الان هم خیلی خوب زندگی می کنن
من که اگر بودم هیچ وقت زیر بار این خفت نمی رفتم
یادمه یه معلم فیزیک داشتم تو دییرستان الان داره mit درس می خونه یه سال ام پژوهشگر برتر فیزیک سال شد ...بگزریم
ولی معلم فیزیک هم می گفت زنت باید نهایت حد و مشتق بلد باشه یعنی اگر انتگرال بلد بود قیدشو بزن...فک کنم خودشم زنش دیپلم داشت
هر کی یه جور به دنیا نگاه می کنه خب
 سپاس‌گزاری شده توسط: MajidManesht2012 , ریحان
ارسال: #۲۹
۰۷ آذر ۱۳۹۳, ۱۰:۱۰ ب.ظ
no problem- خیلی هم خوبه

لحظه ای طول می کشد تا مجذوب کسی شوی
ساعتی طول می کشد تا به او علاقه مند شوی
و یک روز طول می کشد تا عاشقش شوی
اما یک عمر طول می کشد تا فراموشش کنی
ارسال: #۳۰
۰۸ آذر ۱۳۹۳, ۱۲:۲۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ آذر ۱۳۹۳ ۱۲:۳۱ ق.ظ، توسط ریحان.)
دوستی که میفرمایین چرا درمورد غذا و کارخونه و..صحبت میکنین..شما مجردین
به قول دوستمون مجردانه نظر میدین.کجای کارین که بعضی وقتها همین چیزهای ساده چقدر چالش ایجاد میکنه..
وقتی شب خسته میای خونه..گرسنه ای....خسته ای...حساس و اسیب بذیر شدی از کار روزانه میای.خوابتم میاد... میبینی تازه باید صبرکنی خانمت مطالعات درسی یا..تموم کنه..تازه باهم برید کارهای شامو بکنین و هزارتا چیز دیگه...
اگه مردی باشه شبیه اکثرمردهای ایرانی که کارهای خونه راوظیفه مسلم زن میدونن معلومه چالش ایجاد میشه
این موضوع واقعا مهمه...شاید خیلی مردها تامیان خونه مواجه میشن با یه عالمه کتاب درسی و بروزه کاری و...قاطی کنن
درحالت عادی منظقی بودن اسونه...اما هنگام خستگی و مریضی و هزارتابحران دیگست که مشکلات وتفاوتها ایجادمشکل میشن...

تنبلی دزد آرزوهاست...
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bahar_HS , Riemann , کنکوری , blackhalo1989

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  روابط احساسی خارج از ازدواج مردان متأهل morweb ۶۲ ۳۰,۶۰۲ ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ ۰۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fatemehbiglar
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۹,۱۳۴ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۳۶۲ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  قبولی دکتری با ارشد آزاد؟ injaneb ۵۶ ۸۰,۱۹۶ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۷:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  [دانلود]کتاب مبانی ریاضی دکتر ابراهیمی و دکتر محمودی از دانشگاه شهید بهشتی انرژی مثبت ۶ ۱۷,۱۵۷ ۰۵ مهر ۱۳۹۹ ۰۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: sayeh.na
Wink دکتری فقط به خاطر مدرک!! pouya47 ۲ ۳,۵۶۰ ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ ۰۷:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: codin
  ایده تز دکتری در مصاحبه دکتری wskf ۱ ۳,۳۹۵ ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
  کارشناسی ارشد و دکتری کامپیوتر نشر پردازش pardazeshpub ۱ ۲,۵۴۱ ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ ۰۴:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hisanat
  درج عبارت "نوبت دوم" در مدرک دکتری siiib70 ۳ ۳,۶۲۶ ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  برای استخدام به اخرین مدرک نگاه میکنن یا میشه مدرک پایین تر ارائه داد؟ R.g- ۴ ۴,۴۹۵ ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close