زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۹:۵۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

روابط احساسی خارج از ازدواج مردان متأهل

ارسال:
۰۹ آذر ۱۳۹۳, ۰۸:۳۷ ق.ظ
بررسی چرایی ایجاد روابط احساسی مردان متأهل با نظر جواد غفوری نسب، کارشناس خانواده پرداخته است:

خانمی ۲۷ ساله هستم. چند ماه بود که به رفتار شوهرم شک کرده بودم. احساس می‌کردم بی‌اعتنا و عصبانی است. با خودم گفتم شاید به خاطر کارش است ولی در تلفن همراهش یک پیامک دیدم که ظاهراً متعلق به یک خانم بود. پیامک خیلی احساساتی بود، باید چه کار کنم؟

جام جم سرا: یکی از دلایلی که افراد تصمیم به ازدواج می‌گیرند، نیاز عاطفی به وجود یک شخص از جنس مقابل در کنار خود به عنوان همراه زندگی است. بنابراین عواطف در عین حال که می‌تواند موتور محرکه خوبی برای حرکت زندگی باشد ندادن پاسخ مناسب به آن می‌تواند دلیل بروز برخی رخدادهای تلخ بین زن و شوهر‌ها شود.

مهم و تاثیرگذار بودن همراهی عاطفی با همسر

در پیامتان گفته‌اید که احساس کردید همسرتان عصبانی و بی‌اعتنا است و سپس آن را به کارش مربوط دانسته‌اید. شاید شما تحت تاثیر برخی مطالب درباره تفاوت زنان و مردان قرار گرفته‌اید و تلاش کرده‌اید شوهرتان را در مواقع عصبانیت در غار تنهایی خودش‌‌ رها کنید. توجه داشته باشید که اگر این گونه باشد، این اصلیترین اشتباه شما بوده است.جام جم سرا درست است که مردان در هنگام بروز چالش و استرس بتنهایی نیاز دارند تا به ساماندهی افکار خود بپردازند اما این هم در مدت زمان خاصی صورت می‌گیرد و پس از آن این مهر و عاطفه زن است که می‌تواند به او در بازیابی قوای درونی‌اش کمک کند. پس در نظر داشته باشید که هر‌گاه همسر خود را در وضعیتی دیدید که عصبانی است به او اطمینان خاطر بدهید که به توانایی‌اش در حل مشکلات ایمان دارید و این مسئله را به او خاطرنشان کنید که هر لحظه آماده شنیدن حرف‌های او هستید.

هر مردی با داشتن چنین حمایت عاطفی قوی می‌تواند در برابر چالش‌ها، اعتماد به نفس بیشتری از خود نشان دهد و در روابط زناشویی خود موفق‌تر عمل کند.

نکته‌ای مهم درباره پیامک احساسی در گوشی همسرتان

نگرانی دوم شما، دیدن یک پیامک احساساتی از یک خانم در گوشی همسرتان بوده. قبل از هر اقدامی از صحت اینکه همسر شما مخاطب این پیامک بوده مطمئن شوید و خیلی سریع و یکطرفه به قاضی نروید. با فرض درست بودن ذهنیت شما درباره همسرتان، باید بگویم احساساتی بودن محتوای این پیامک می‌تواند گویای یک نکته مهم باشد؛ به این معنی که جای خالی عواطف در رابطه شما و همسرتان احساس می‌شود. چاره این است که به دنبال بازسازی روابط عاطفی خود با همسرتان باشید. ظاهراً تلاش‌هایی که تاکنون داشته‌اید، کافی نبوده و باید بیشتر به همسرتان توجه کنید.

۳ گام برای بازسازی روابط احساسیتان

توصیه می‌شود برای بازسازی روابط احساسی با همسرتان در اولین اقدام، زبان عشق همسر خود را شناسایی کنید؛ یعنی بفهمید او در چه زمان‌هایی و به چه نوع عواطفی احتیاج دارد.
در گام دوم ببینید چه تلاش‌هایی تاکنون انجام داده‌اید که در این فرآیند موفق عمل نکرده‌اید. به عبارت دیگر، اشتباهات خود را شناسایی کنید.

سومین گام این است که در یک محیط به دور از سهم‌خواهی و مقصریابی، با همسر خود گفت‌و‌گو کنید تا فرآیند بازسازی عاطفی را با کمک هم انجام دهید.

با حضرت شیطان سرمان گرم گناه است
ما بهر ملاقات خدا وقت نداریم
چون فرد مهمی شده نفس دغل ما
اندازه ی یک قبله دعا وقت نداریم
(مردم این جور نباشید)

عزم من بشکافد اقیانوس را
تنبلی دزد آرزوهاست...
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: abji22 , kimiagar , shayesteNEY , Mojde#
ارسال:
۰۹ آذر ۱۳۹۳, ۰۹:۳۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ آذر ۱۳۹۳ ۰۹:۳۲ ق.ظ، توسط Nima Masghadi.)
چهارمین گام هم اینه که با ملاقه بزن تو ملاجش تا دفعه دیگه از این غلط ها نکنه :/

انقدر شکست میخورم تا راه پیروزی را یاد بگیرم
 سپاس‌گزاری شده توسط: bahar122 , arefeh.hp , arman1993 , mohaddeseh70 , kingmax , albaloo , f2000 , Donna , A V A , heee , itplus , salam5 , sara901 , mahnoush , zahra_ce87 , negar007 , ریحان , farahnaz , software94 , Bahar_HS , ldns0098 , mint07 , neda_Network , Sakura , squib , fahimeh1234 , sepidsahar , Mojde# , K@online , baran , fas
ارسال:
۰۹ آذر ۱۳۹۳, ۱۰:۴۰ ق.ظ
ملاغه که خوبه باید با کفشه پاشنه بلند انقد زد تا حالش جا بیاد

هرکجا لرزیدی، از سفر ترسیدی، فقط آهسته بگو : من خدا را دارم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: f2000 , A V A , bahar122 , salam5 , software94 , neda_Network , Parisa-SH
ارسال:
۰۹ آذر ۱۳۹۳, ۱۱:۱۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ آذر ۱۳۹۳ ۱۱:۱۲ ق.ظ، توسط manam....)
کلا چیزی به نام احساس در آقایون وجود نداره . همشون در لحظه زندگی میکنن و در همون لحظه ای که هستن تنها چیزی که میبینن خودشونن! همین!
اصلا براشون مهم نیست که با احساسات یک خانم بازی میکنن.. اصلا براشون مهم نیست که وقتی به حریم یک نفر وارد میشن مسئول عواقب بعدی که ممکنه پیش بیاد هم باشن! کلا فقط خودشون رو میبینن! فقط خودشون!
 سپاس‌گزاری شده توسط: arefeh.hp , nlp@2015 , bahar122 , محسن جون , Parisa-SH , n268 , atenaa
ارسال:
۰۹ آذر ۱۳۹۳, ۱۱:۱۷ ق.ظ
(۰۹ آذر ۱۳۹۳ ۱۱:۱۱ ق.ظ)manam... نوشته شده توسط:  کلا چیزی به نام احساس در آقایون وجود نداره . همشون در لحظه زندگی میکنن و در همون لحظه ای که هستن تنها چیزی که میبینن خودشونن! همین!
اصلا براشون مهم نیست که با احساسات یک خانم بازی میکنن.. اصلا براشون مهم نیست که وقتی به حریم یک نفر وارد میشن مسئول عواقب بعدی که ممکنه پیش بیاد هم باشن! کلا فقط خودشون رو میبینن! فقط خودشون!

Big Grin

هی ایـــــــــــــــــــــــــــــــــزد...
Angel
 سپاس‌گزاری شده توسط: محسن جون , shayesteNEY , Amir V
ارسال:
۰۹ آذر ۱۳۹۳, ۱۱:۱۹ ق.ظ
(۰۹ آذر ۱۳۹۳ ۱۱:۱۷ ق.ظ)explorer نوشته شده توسط:  Big Grin
یک موردشون اعلام حضور کردن!
Sleepy
 سپاس‌گزاری شده توسط: salam5 , ریحان , محسن جون , AmiriManesh , squib , Amir V
ارسال:
۰۹ آذر ۱۳۹۳, ۱۱:۱۹ ق.ظ
وجدانم چیز خوبیه.....
برا اون خانمی که به یه مرد متاهل پیام احساسی میده

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
 سپاس‌گزاری شده توسط: A V A , software94 , Riemann , mint07 , neda_Network , Parisa-SH
ارسال:
۰۹ آذر ۱۳۹۳, ۱۲:۰۲ ب.ظ
RE: روابط احساسی خارج از ازدواج مردان متأهل
(۰۹ آذر ۱۳۹۳ ۱۱:۱۹ ق.ظ)manam... نوشته شده توسط:  
(09 آذر ۱۳۹۳ ۱۱:۱۷ ق.ظ)explorer نوشته شده توسط:  Big Grin
یک موردشون اعلام حضور کردن!
Sleepy

خنده من واسه این بود که جالب گفتی.
آخه با مرام تو چطوری، با چه فرضی با چه منطقی جمع میبندی؟؟
حالا گیریم من بی احساس.
مگه تو همه مردها رو دیدی؟؟
این منطقتون منو کشته.
Big Grin

Angel
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bahar_HS , neda_Network , squib , Amir V , mahyamk
ارسال:
۰۹ آذر ۱۳۹۳, ۱۲:۰۲ ب.ظ
یکم تنوع بد نیست (^_^)(^_^)(^_^)

شوخی خیلی بدی بود میدونم .
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V
ارسال: #۱۰
۰۹ آذر ۱۳۹۳, ۰۲:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ آذر ۱۳۹۳ ۰۲:۱۷ ب.ظ، توسط manam....)
(۰۹ آذر ۱۳۹۳ ۱۲:۰۲ ب.ظ)explorer نوشته شده توسط:  خنده من واسه این بود که جالب گفتی.
آخه با مرام تو چطوری، با چه فرضی با چه منطقی جمع میبندی؟؟
حالا گیریم من بی احساس.
مگه تو همه مردها رو دیدی؟؟
این منطقتون منو کشته.
Big Grin
نه همشون رو ندیدم ولی مشت نمونه ی خرواره!!
منطقم اینه که خیلی راحت وارد زندگی دخترا میشید ، خیلی راحت بهشون ابراز علاقه میکنید! خیلی راحت احساساتشون رو درگیر میکنید ، بدون اینکه تو هیچ کدوم از این موارد خودتون بخواید درگیر بشید، و بعدشم خیلی راحت همه چیز رو نادیده میگیرید!
تا حالا مردی دیده نشده که برعکس این موارد براش اتفاق افتاده باشه!
خودتون هم میدونید که حرفم حقه! خنده تون هم توجیهه! شخصیتتون رو نشون میده
 سپاس‌گزاری شده توسط: star1371 , n268 , Maryam-X , ttm , atenaa
ارسال: #۱۱
۰۹ آذر ۱۳۹۳, ۰۲:۲۵ ب.ظ
Re: RE: روابط احساسی خارج از ازدواج مردان متأهل
(۰۹ آذر ۱۳۹۳ ۰۲:۱۴ ب.ظ)manam... نوشته شده توسط:  نه همشون رو ندیدم ولی مشت نمونه ی خرواره!!
...

خوبه ‍٬ با همین منطق مشت و خروار برو جلو ایشالا موفق میشی.

Sent from my cell

Angel
 سپاس‌گزاری شده توسط: ریحان , Riemann
ارسال: #۱۲
۰۹ آذر ۱۳۹۳, ۰۲:۴۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ آذر ۱۳۹۳ ۰۲:۴۵ ب.ظ، توسط kingmax.)
زشته و از قشر تحصیل کرده این نتیجه گیری ها و بحث ها بعیده هر قشری هم خانوم هم آقا هم خوب داره هم بد و در ضمن هیچ وقت با شنیدن حرف یه طرف قضیه قضاوت نکنید باید حرف دو طرف شنیده بشه

نمی دانم اینجا که ایستاده ام تقدیر من است یا تقصیر من!
اما وقتی یافته هایم را با باخته هایم مقایسه میکنم،
می بینم چون خدا را یافتم هر چه باختم مهم نیست.
آموختم که تمام ماجراهای زندگی فقط قانون عشـــق بازی خدا با ماست
 سپاس‌گزاری شده توسط: Nima Masghadi , هرمان , Donna , A V A , diligent , star1371 , ریحان , software94 , Bahar_HS , neda_Network , shayesteNEY , fahimeh1234
ارسال: #۱۳
۰۹ آذر ۱۳۹۳, ۰۷:۰۷ ب.ظ
هیچوقت نتونستم معنیه خیانتو درک کنم
اگر میخوای با کسه دیگه ای باشی، از قبلی جدا شو، و به زندگی جدیدت برس!
بودن با چند نفر؟! این فقط یه دلیل داره و اون بی بندو باریه!

EVERYTHING that kills me makes me feel ALIVE

EVERYTHING that drowns me makes me feel wanna FLY
 سپاس‌گزاری شده توسط: Nima Masghadi , kingmax , diligent , mohaddeseh70 , Aurora , salam5 , tabassomesayna , M4$0UD , star1371 , ریحان , nasim** , software94 , Bahar_HS , blx , neda_Network , Parisa-SH , shayesteNEY , hossein.itman , reyhane_88 , atenaa
ارسال: #۱۴
۰۹ آذر ۱۳۹۳, ۰۸:۵۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ آذر ۱۳۹۳ ۰۹:۱۱ ب.ظ، توسط MShariati.)
(۰۹ آذر ۱۳۹۳ ۰۷:۰۷ ب.ظ)Ava.arshad94 نوشته شده توسط:  هیچوقت نتونستم معنیه خیانتو درک کنم
اگر میخوای با کسه دیگه ای باشی، از قبلی جدا شو، و به زندگی جدیدت برس!
بودن با چند نفر؟! این فقط یه دلیل داره و اون بی بندو باریه!

زود قضاوت نکنید؛ یک علت مهمش بی بند و باری مهریه‌هاست!

بعدشم، به این نکته هم توجه داشته باشید که اصولاً مرد نه مرد، توانایی اینو داره که با هردو باشه؛ که البته اگه کسی رؤیتش کرد، سلام منم بهش برسونه و بهش بگه که من ورزشکار نیستم ولی ورزشکارها را دوست دارم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: mostafa272
ارسال: #۱۵
۰۹ آذر ۱۳۹۳, ۰۹:۱۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ آذر ۱۳۹۳ ۰۹:۲۰ ب.ظ، توسط A V A.)
نقل قول: زود قضاوت نکنید؛ یک علت مهمش بی بند و باری مهریه‌هاست!

بعدشم، اصولاً مرد نه مرد، توانایی اینو داره که با هردو باشه؛ که البته اگه کسی رؤیتش کرد، سلام منم بهش برسونه و بهش بگه که من ورزشکار نیستم ولی ورزشکارها را دوست دارم.
بله بله حق با شماست ( ! ) چون مرد توانایی داره ( ! ) و میتونه به علت پرداخت نکردن مهریه بی بندو بار بشه!
توانایی چیز مهمیه ( ! ) چون تنوع طلبی رو "هم" نتیجه میده! و اون مرد ی که به همسرش خیانت میکنه چه آدم توانایی هست ( ! )

پ.ن: منکردو طرفه بودن خیانت هم نیستم. اما همه میدونیم زنها به ندرت سمتش میرن.

پ.ن:من آدمی نیستم که توو اینجور تاپیک ها سکوت کنم. ترجیح میدم آخرین ارسالم باشه.
در پناه حق

EVERYTHING that kills me makes me feel ALIVE

EVERYTHING that drowns me makes me feel wanna FLY
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent , star1371 , software94 , neda_Network , shayesteNEY

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۹,۴۷۹ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  اخرین امار از ازدواج و طلاق در کشور mcse2010 ۱ ۲,۹۲۴ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  ازدواج فامیلی f.b ۲۶ ۱۷,۸۴۲ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  طالع بینی ازدواج αɾια ۹ ۴,۶۴۸ ۱۵ تیر ۱۳۹۷ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  درخواست(محاسبه پیچیدگی زمانی)(بخش روابط بازگشتی) Saman ۶ ۶,۸۹۸ ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ۰۳:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: saeed_vahidi
  ادامه تحصیل در مقطع دکتری- داخل یا خارج؟ Distance ۱۱ ۸,۱۸۵ ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ۱۲:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: qaranqush
  [نکات زندگی] ۱۰ شرایط خطرناک برای ازدواج ! farazin ۱۷ ۱۷,۷۷۰ ۲۳ دى ۱۳۹۶ ۰۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: WILL
  حل روابط بازگشتی درجه ۳ rahkaransg ۲ ۲,۷۴۴ ۱۴ دى ۱۳۹۶ ۰۵:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: rahkaransg
  آنچه مردان در مورد ازدواج و مهریه باید بدانند H-Arshad ۰ ۳۰ ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  روابط بازگشتی amir_ghanati ۴ ۳,۷۱۰ ۰۴ شهریور ۱۳۹۶ ۰۳:۲۳ ق.ظ
آخرین ارسال: amir_ghanati

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close