زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۳۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

روابط احساسی خارج از ازدواج مردان متأهل

ارسال: #۳۱
۱۰ آذر ۱۳۹۳, ۰۱:۳۹ ب.ظ
Re: روابط احساسی خارج از ازدواج مردان متأهل
بچه ها یه فروم هست به اسم روان، کلی هم مشاور توش هر روز سوالا رو ج میدن. اینجا اکثرا مجردیم و فازمون فرق داره؛ جالبم نیس به نظرم جا و بیجا از همسراشون بگن؛ حالا بعضی مباحث خیلی بیربط نیستن ولی مشکلات اینطوری رو فک کنم اونجا بهتر نتیجه بگیرن اگه مطرح کنن؛ دوستانی هم که خیلی خوشبختن و ازدواج موفقی دارن، خوش به حالشون ولی اینجا جای مدام مطرح کردنش نیس Smile

مجبور به تلاش نیستید؛
مجبور به ستیز نیستید؛
مجبور به کشف راه پیروزی نیستید؛
تنها باید آگاه باشید...
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: star1371 , RASPINA , MShariati
ارسال: #۳۲
۱۰ آذر ۱۳۹۳, ۰۴:۰۳ ب.ظ
سلام به همه دوستان مانشتی

ببین دوست عزیز شما با هر کسی ازدواج کنی اینو یادت باشه اون فرد، انسان کاملی نیست، وقتی شما بله رو گفتی دیگه تموم شد همه چی یه شکل تازه ای گرفته زندگیت عوض شده، وظایفت دوبرابر شده، شما مسئولیت داری در اقبال اون فرد و... .
این خودت هستی که میتونی زندگیت رو به هرشکلی که بخوای بسازی هیچ غیرممکنی در این دنیا وجود نداره.
این طبیعی که پس از عقد و در دوران نامزدی و حتی زمانی که دونفر زیر یک سقف میروند به مشکل بربخورند چون که تا به امروز هرکدوم در یک فرهنگ و با یک آداب و رسوم و... زندگی کردند.

نکته اصلی اینجاست شما پس از مرور زمان متوجه میشی یک سری از خصوصیات همسرت باب میلت نیست خیلی راحت بگم با این خصوصیات اذیت میشی اما هرچیزی راهی داره کسی که ۲۷ سال با این اخلاق زندگی کرده شما یه شب نمیتونی عوضش کنی اینم یادت باشه با دعوا و قهرو عصبانیت فقط اعصاب خودتو خرد میکنی...

راه حل عملیش که من تجربه کردم در قدم اول اینه که باید از اعماق وجود و با نیروی قوی امید داشته باشی که تو خوشبخت ترین زن دنیا هستی و از تمام وجود امید داشته باشی همسر تو همین الانشم بهترین اخلاق رو داره این جملات را مدام با خودت تکرار کن و از خدا بخواه که بهترین راه را برای تغییر اخلاق همسرت به تو نشون بده...

گام بعدی اینه نزار همه چی روی هم تلمبار بشه هی دعوا رو دعوا بحث رو بحث، بازه های زمانی مشخص کنید مثلا هر دوهفته یکبار در یک فضایی بروید که در آن فضا احساس آرامش کنید و بتونید راحت حرف بزنید، حالا از چی بگید؟ تمام اتفاقایی که در این دو هفته گذشته رو باهم مرور کنید از علتش باخبر بشید ازش بپرس چرا اون شب عصبی شدی، چرا وقتی اون روز بهت گفتم پول بده کج خلقی کردی و.... یادت باشه در کمال آرامش و با منطق قرار مثل دو آدم باشعور باهم حرف بزنید، در طی حرف زدن گاه گاهی لبخند بزنید و مدام هدفتون رو از این جلسه بگو" عزیزم من و تو برای بازگویی یک سری شفاف سازی ها و حل سوتفاهمات اینجا نشستیم."
پس یادت باشه در کمال عشق و آرامش و بادر نظرگرفتن و کمک از خدا حرف بزنید خودتون دوتا فقط، از علت اون دعواهای مسخره اون دعواهایی که اغلبش از سوتفاهم حرف بزنید...
وقتی علتها رو فهمیدید خوب فکرکنید ... " عزیزم آره راست میگی اونجا من اشتباه کردم زود تندی کردم درحالی که توام خسته بودی...."
"وای حالا که فکر میکنم می بینم حق باتو من باید تورو محرم اسرارم بدونم اگه اونجا فلان حرفو راستشو میگفتم بهت ،الان تو این همه سوظن به من پیدا نمی کردی و..."
حالا باهم پیمان ببندید که تا جلسه بعدی دیگه باید سعی کنید اتفاقایی که در این دوهفته افتاده تکرا نشه...
پس از پایان صحبتها هیچ کدوم مقصر نیستن چون ما دنبال مقصر نیستیم زندگی محل جنگ نیست زندگی را باید ساخت همانطوری که خودمون میخوایم...

راستی یادت باشه هیچ وقت غرور به سراغت نیاد که من زنی کامل هستم من بهترین اخلاق رو دارم و این اشکال از همسر من هست یا بلعکس هیچ مردی نباید بگه من کاملم و این اشکال از همسرم هست...

راستی یادت باشه هیچ وقت و هرگز به دنبال شمارش خصوصیات بد همسرت نباش اگر همسرت ۴ تاخصوصیت بد داره مطمئن باش خصوصیت خوبم داره پــــــس به جای شمارش خصوصیت بدش هر روز بگو خدایاشکرت به خاطر فلان ویژگی خوب همسرم "ای خدای ستارالعیوب به واسطه ی این ویژگی خوب همسرم ویژگی بد اون رو بپوشان..."

راستــــــــــی یادت نره که اگه یادت رفت تو بازنده ای ....

کلام آخر و السلام..

۱/ تمام رویاهای پوچ و هوسهای شیطانی رو بریز دور اینا همش خیال مثلا: " اگه من با همسرم ازدواج نمی کردم اگه با اون یکی خواستگارم ازدواج می کردم الان ال بودم بل بودم."

۲/هیچ وقت به ظاهر زندگی دیگران نگاه نکن هیچ وقت هیچ وقت مثلا:" نشین حسرت بخور شوهر دوستت چطوریه وای اونا چقدر خوشبختن وای چه زندگی و..." ظاهرو نبین هیچ کس از باطن زندگی کسی و از دل کسی باخبر نیست..

۳/اجازه نده دیگران برات تصمیم بگیرن این شما دوتایید که قرار غوغا کنید این شما دوتایید که قرار پایه های یه زندگی رو بنا کنید این شما دوتایید که قرار پدرو مادر بشید زندگی بسازید که بچه هاتون بهتون افتخار کنن نه فحش و لعنت...

خدایا آرزوی خوشبختی می کنم برای همه ی اون زوجهایی که مثل من هنوز نامزدن برای همه زوجهایی که رفتن زیر یه سقف و همه زوجهایی که چندتا بچه دارن یکی رو کمر دو تا تو بغل و همـــــــــــه اون عزیزانی که هنوز چشمشون به جمال یار روشن نشده و گویی زیر باران میروند اما تنهـــــــــــــا...
 سپاس‌گزاری شده توسط: so@ , yamahdi , kingmax , Menrva , fatemeh69 , نارین , Parisa-SH , MShariati , shayesteNEY , sonia1990
ارسال: #۳۳
۱۰ آذر ۱۳۹۳, ۰۴:۱۹ ب.ظ
من نمیدونم اینکه دوستان میان اینجا میگن آقایون اینجورین وخانم ها اینجورین جز اینه که تنها دلیلش جنسیت خودشونه؟ یعنی کم پیش میاد که یه آقا بیاد از کل آقایون بد بگه و بالعکس . دقیقا در سطح پایینترش میشه جوک های قومیتی رو دید.
حالا اگه خلقت خدا ایجاب میکرد که شما یه جنسیت دیگه داشتین و حتی تو همون شرایط تربیتی و خانوادگی بزرگ شده بودین باز نمیومدین این حرف های توهین آمیزو بزنین. من ۹۰ درصد آقایون و خانم های متاهلی که اطرافم بودن آدمهای با شخصیت و متعهد به زندگیشون بودن. ده درصد زندگی خانوادگی مشکل داری که دیدم اکثرا تقصیر دو طرف بوده. ولی اگر یک طرفه بوده و مقصر آقا بوده اکثر دلایلش خیانت بوده و اگر مقصر خانم بوده دلایل دیگه ای داشته مثلا زیادهخواهی و .. یا حتی خیانت خانم ها خب به دلیل تفاوت شخصیتی خانمها و آقایون نوع خیانت و تقصیر کاریشون هم متفاوت هست. اگر اطرافیانتون آدم های غلطی هستن! باهاشون رفت و آمد نکنین. و نیاین اینجا زندگی درب وداغون یک زوج رو به کل تعمیم بدین. چون مسلما اقلیت هستن.

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
 سپاس‌گزاری شده توسط: kingmax , rad.bahar , sepid
ارسال: #۳۴
۱۰ آذر ۱۳۹۳, ۰۶:۵۲ ب.ظ
RE: روابط احساسی خارج از ازدواج مردان متأهل
(۱۰ آذر ۱۳۹۳ ۰۴:۰۳ ب.ظ)Reyhaneh_B نوشته شده توسط:  سلام به همه دوستان مانشتی

ببین دوست عزیز شما با هر کسی ازدواج کنی اینو یادت باشه اون فرد، انسان کاملی نیست، وقتی شما بله رو گفتی دیگه تموم شد همه چی یه شکل تازه ای گرفته زندگیت عوض شده، وظایفت دوبرابر شده، شما مسئولیت داری در اقبال اون فرد و... .
این خودت هستی که میتونی زندگیت رو به هرشکلی که بخوای بسازی هیچ غیرممکنی در این دنیا وجود نداره.
این طبیعی که پس از عقد و در دوران نامزدی و حتی زمانی که دونفر زیر یک سقف میروند به مشکل بربخورند چون که تا به امروز هرکدوم در یک فرهنگ و با یک آداب و رسوم و... زندگی کردند.

نکته اصلی اینجاست شما پس از مرور زمان متوجه میشی یک سری از خصوصیات همسرت باب میلت نیست خیلی راحت بگم با این خصوصیات اذیت میشی اما هرچیزی راهی داره کسی که ۲۷ سال با این اخلاق زندگی کرده شما یه شب نمیتونی عوضش کنی اینم یادت باشه با دعوا و قهرو عصبانیت فقط اعصاب خودتو خرد میکنی...

راه حل عملیش که من تجربه کردم در قدم اول اینه که باید از اعماق وجود و با نیروی قوی امید داشته باشی که تو خوشبخت ترین زن دنیا هستی و از تمام وجود امید داشته باشی همسر تو همین الانشم بهترین اخلاق رو داره این جملات را مدام با خودت تکرار کن و از خدا بخواه که بهترین راه را برای تغییر اخلاق همسرت به تو نشون بده...

گام بعدی اینه نزار همه چی روی هم تلمبار بشه هی دعوا رو دعوا بحث رو بحث، بازه های زمانی مشخص کنید مثلا هر دوهفته یکبار در یک فضایی بروید که در آن فضا احساس آرامش کنید و بتونید راحت حرف بزنید، حالا از چی بگید؟ تمام اتفاقایی که در این دو هفته گذشته رو باهم مرور کنید از علتش باخبر بشید ازش بپرس چرا اون شب عصبی شدی، چرا وقتی اون روز بهت گفتم پول بده کج خلقی کردی و.... یادت باشه در کمال آرامش و با منطق قرار مثل دو آدم باشعور باهم حرف بزنید، در طی حرف زدن گاه گاهی لبخند بزنید و مدام هدفتون رو از این جلسه بگو" عزیزم من و تو برای بازگویی یک سری شفاف سازی ها و حل سوتفاهمات اینجا نشستیم."
پس یادت باشه در کمال عشق و آرامش و بادر نظرگرفتن و کمک از خدا حرف بزنید خودتون دوتا فقط، از علت اون دعواهای مسخره اون دعواهایی که اغلبش از سوتفاهم حرف بزنید...
وقتی علتها رو فهمیدید خوب فکرکنید ... " عزیزم آره راست میگی اونجا من اشتباه کردم زود تندی کردم درحالی که توام خسته بودی...."
"وای حالا که فکر میکنم می بینم حق باتو من باید تورو محرم اسرارم بدونم اگه اونجا فلان حرفو راستشو میگفتم بهت ،الان تو این همه سوظن به من پیدا نمی کردی و..."
حالا باهم پیمان ببندید که تا جلسه بعدی دیگه باید سعی کنید اتفاقایی که در این دوهفته افتاده تکرا نشه...
پس از پایان صحبتها هیچ کدوم مقصر نیستن چون ما دنبال مقصر نیستیم زندگی محل جنگ نیست زندگی را باید ساخت همانطوری که خودمون میخوایم...

راستی یادت باشه هیچ وقت غرور به سراغت نیاد که من زنی کامل هستم من بهترین اخلاق رو دارم و این اشکال از همسر من هست یا بلعکس هیچ مردی نباید بگه من کاملم و این اشکال از همسرم هست...

راستی یادت باشه هیچ وقت و هرگز به دنبال شمارش خصوصیات بد همسرت نباش اگر همسرت ۴ تاخصوصیت بد داره مطمئن باش خصوصیت خوبم داره پــــــس به جای شمارش خصوصیت بدش هر روز بگو خدایاشکرت به خاطر فلان ویژگی خوب همسرم "ای خدای ستارالعیوب به واسطه ی این ویژگی خوب همسرم ویژگی بد اون رو بپوشان..."

راستــــــــــی یادت نره که اگه یادت رفت تو بازنده ای ....

کلام آخر و السلام..

۱/ تمام رویاهای پوچ و هوسهای شیطانی رو بریز دور اینا همش خیال مثلا: " اگه من با همسرم ازدواج نمی کردم اگه با اون یکی خواستگارم ازدواج می کردم الان ال بودم بل بودم."

۲/هیچ وقت به ظاهر زندگی دیگران نگاه نکن هیچ وقت هیچ وقت مثلا:" نشین حسرت بخور شوهر دوستت چطوریه وای اونا چقدر خوشبختن وای چه زندگی و..." ظاهرو نبین هیچ کس از باطن زندگی کسی و از دل کسی باخبر نیست..

۳/اجازه نده دیگران برات تصمیم بگیرن این شما دوتایید که قرار غوغا کنید این شما دوتایید که قرار پایه های یه زندگی رو بنا کنید این شما دوتایید که قرار پدرو مادر بشید زندگی بسازید که بچه هاتون بهتون افتخار کنن نه فحش و لعنت...

خدایا آرزوی خوشبختی می کنم برای همه ی اون زوجهایی که مثل من هنوز نامزدن برای همه زوجهایی که رفتن زیر یه سقف و همه زوجهایی که چندتا بچه دارن یکی رو کمر دو تا تو بغل و همـــــــــــه اون عزیزانی که هنوز چشمشون به جمال یار روشن نشده و گویی زیر باران میروند اما تنهـــــــــــــا...
خیلی عالی گفتید با تمام موارد موافقم
ممنون همیشه شاد باشید
 سپاس‌گزاری شده توسط: Reyhaneh_B
ارسال: #۳۵
۱۰ آذر ۱۳۹۳, ۰۸:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ آذر ۱۳۹۳ ۰۸:۲۹ ب.ظ، توسط flowerirani.)
اصل کلیت راجب هیچ انسانی درست نیست
چون انسانها موجودی متغییر هستن
در ضمن مردها انقدر بعضی هاشون احساس دارن که ادم رو لبریز از احساسات میکنن
در ضمن این زمونه عوض شده شما بگین دختری سراغ دارین یه مدرک دانشگاهی گرفته باشه افتاده و متواضع باشه؟ توقعاتش معقول باشه؟
وقتی پسری با ۲۵-۳۰ میر ه خاستگاری دختری سرمایه مالی نداره و اول زندگیه یا حقوق کارمندی یا برخی شغل ازاد دختره یا حقوقشو لایق زندگی ایدالش نمیدونه یا میگه شغلت تضمینی نیست چون دولتیه یا حقوقت کمه!!!!!!
بعدشم پسر یه جا دوجا ... چند جا که رفت توقعات بسیار بیجا ونابجای دختر خانم های فرشته رو دید عقده ایی میشه وروی میار ه به روابط نامشروع موقتی و دوستی های خیابونی
======
خودتون بهتر میدونین ما بچه مسلمونها وقتی داییه مسلمونی داریم
چند درصد افراد تحصیلکره الان روابط سالم دارن چند درصدشون دنبال رابطه های موقتی و گذرای با جنس موقت هستن
خیلی ها هم تنوع طلب شدن و با اینکه وسع مالی دارن اصلا میل به ازدواج ندارن
در کل کلی گفتن اشتباه
اما بخدا قسم دلیل اصلی عدم ازدواج خواسته ها وتوقعات بیجا وزیاده دختر های محترم هست
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , Nima Masghadi , alir , blx
ارسال: #۳۶
۱۰ آذر ۱۳۹۳, ۰۸:۵۹ ب.ظ
خانمی که باهمسرت مشکل داری به هیچ عنوان تا مشکلاتت حل نشده عروسی نکن.به زور جنگ و دعوام شده بکشونش مشاور.اول خودت برو چند جلسه ای بعد اونو هم ببر.فقط دقت کن که مشاور خوب و زبده انتخاب کن...که همه ی زحماتت برباد نره...
مواظب باش گذشت زمان هیچ مشکلی رو حل نمیکنه فقظ ماست مالی میکنه.فقط میشه اتش زیر خاکستر...یه بایان تلخ بهتره تلخیه بی بایانه
خدای مهربون کمکمتون کنه گلم...

تنبلی دزد آرزوهاست...
 سپاس‌گزاری شده توسط: ldns0098
ارسال: #۳۷
۱۰ آذر ۱۳۹۳, ۰۹:۲۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ آذر ۱۳۹۳ ۰۹:۳۲ ب.ظ، توسط sharifIT.)
من معمولا بیشتر پست ها رو میخونم اما کم میشه نظری بذارم. ولی صحبت های بعضی دوستان خیلی جالبه، به خانم ها میگین جمع نبندن افراد رو و آقایون خوب هم وجود دارن!!! اما موقع نظر دادن در مورد مشکلات پیش رو مشکلات رو از خانم ها میبینن و چند موردی رو که دیدن بسط میدن به همه، واقعا جالبه این استدلال ها
من منکر بی بند و باری به وجود آمده طی چندین سال اخیر در بین افراد جامعه نمیشم اما چطور باید همه کاسه ها سر خانم ها شکسته بشه؟ که چرا توجه نمیکنن به همسرانشون و آقایون حق دارن وقتی عاطفه ندیدن برن دنبال شخص دیگه !! واقعا نظرات برای من جالب بود از قشری که ادعای روشن فکری دارند.
نمیگم همه خانم ها فرشته اند اما سعی کنید یک برابری رو در ذهن خودتون قرار بدین ، دوران گذشته نیست که خانم ها بی محبتی و بی احترامی و بی حرمتی رو ببینند و به اسم حیا سکوت کنند .
اگر سعی کنند هر دو طرف به هم احترام بگذارند و به خواسته های مشروع همدیگه توجه کنند این مشکلات رو نخواهیم دید.....

بچه‌های محک کودکان مبتلا به سرطان هستند. می‌تونی توی هزینه‌های زیاد درمانشون کمکشون کنی حتی شده با هزار تومن!!

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , mohaddeseh70 , arefeh.hp , so@ , Bache Mosbat , salam5
ارسال: #۳۸
۱۰ آذر ۱۳۹۳, ۱۱:۳۲ ب.ظ
(۱۰ آذر ۱۳۹۳ ۱۱:۲۳ ق.ظ)z-d نوشته شده توسط:  من متاهلم- یعنی ۵۰% متاهلم- عقدم
رابطه ام با شوهرم روز به روز بدتر میشه. اون منو مقصر میدونه و من اونو. این تاپیک هم اون لینکشو داده تا بخونم . منظورش این بوده که تو به من داری کم محلی می کنی منم میرم با یکی دیگه.
حالا من چند تا چیز میگم شما بین ما قضاوت کنید:
خصوصیات شوهرم:
خیلی خسیس- در حدی که آخرین دعوای ما بخاطر این بوده که یه موس ۲۵ هزارتومنی واسه من خریده و گفته پولشو بده منم گفتم خجالت بکش.
پنهان کاری مسائل اقتصادی از من - من یه جورایی میشه گفت با هم همکاریم یعنی شغلش آزاده و من بسیار در این زمینه کمکش می کنم، ولی از نظر اون من فقط باید کمکش کنم و حق هیچ اظهار نظری ندارم و اصلاً نباید بگم چقدر پول داری؟ یا کمی پول بده من.
دروغگو- به خاطر پنهان کاری هاش توی مسائل اقتصادی، خوب این دروغگویی یه چیز طبیعی هست، دروغ میگه تا حقیقت آشکار نشه
بی مسئولیت- بعد چند ۱سال و نیم عقد هنوز متوجه نشده که مسئولیت هایی در قبال زنش داره(البته ۱سال و نیم هم نامزد بودیم). هنوز نفهمیده که مشکل من مشکل اون هم هست. هنوز نفهمیده ...
تنبل- ایشون فوق لیسانس معماری دارن، رشته ای که خیلی راحت میشه باهاش کار کرد ولی دنبال کار درست و حسابی نمیره. هر مشکلی که واسش پیش میاد به من میگه بخدا قسم سر ۳ سوت حلش می کنم براش.
خوب حالا خصوصیات اخلاقی من که شوهرم باهاش مشکل داره:
پرخاشگر و عصبی شدم و مثل اوایل بهش توجه نمی کنم.

این را هم در نظر داشته باشید که خانواده من با ازدواج من و ایشون مخالف بودن. ولی من اصرار کردم. گفتم پسر پاکیه اینجور مردی کم گیر میاد. دیگه به هیچ خصوصیتش دقت نکردم. فکر می کردم زنهایی که از شووهراشون طلاق میگیرن ۲ دلیل داره یا معتادن یا شوهره بهشون خیانت می کنه. ولی اشتباه می کردم. تفاوت فرهنگ و تفاوت اخلاق و رفتار طرفین بیشتر میتونه باعث طلاق بشه.

حالا به نظر شما مشکل از منه؟ آیا کسی تحمل همچین مردی را به مدت حتی چند ماه هم دارد ؟ که من ایشون را ۳ سال تحمل کردم. البته خواستم تغییرش بدم ولی نشد. آیا بعد از ۳ سال حق ندارم که صبرم تموم بشه؟ تازه حالا لینک این تاپیکو به من داده منظورش اینه که برو اینو بخون و رفتارت را با من اصلاح کن. اینو دیگه کجا دلم بذارم؟!!!Angry

==========================
زود وسطحی قضاوت کردن اشتباه
این صحبتهای شماست وقتی صحت دارن که تایید بشن جلوی چشم شوهرت
در ضمن هیچکسی نمیتونه بر جزئیات رابطه شما اگاه باشه مگر خود شما
انسان وانسانیت یعنی درک صحبت کمک به هم
تئامل
هر وقت تونستین بشینین کنار هم با یکی که مشکل داری به نتیجه وتفاهم رسیدین در عین تضاد اونوقت انسانیم
در ضمن این حسرتیه که به دل خود منم مونده نمیدونم چر ابا برزگتر بحث میکنم پرخاشگر شده به من میگن بزرگتری گذشت کن
با بزرگتر بخدا بحث میکنم میگن تو کوچکتری احترام بذار...
بقول خدا بیامرز باقر زاده(در صمد اقا ) اینکه نمیشه من هم کوچتر باشم هم بزرگتر
اینو واسه مزاح گفتم
اما من تا حرف ۲طرف ر ونشونم نظر نمیدیم
 سپاس‌گزاری شده توسط: ریحان
ارسال: #۳۹
۱۰ آذر ۱۳۹۳, ۱۱:۴۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ آذر ۱۳۹۳ ۱۱:۵۳ ب.ظ، توسط neda_Network.)
(۱۰ آذر ۱۳۹۳ ۰۱:۱۲ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  یه سوالی دارم مرتبط به این تاپیک ولی خارج از بحث هست.
شنیدم که خانم ها نمیتونن بین عقل و احساسشون تفکیک کنن. احساس می کنم برخورد خانم ها در موارد شبیه به این خیلی تحت تاثیر احساستشون هست، به عبارت دیگر برخودشون بیشتر احساسی هست. درست فکر می کنم؟
از این سوال هیچ برداشتی نکنید. فقط برای اطلاع خودم پرسیدم، نه برای قضاوت یا هم چیز دیگه ای.
بیشتر خانومها احساساتی هستن البته زود میبخشن و زود دلشون میسوزه اگه یکم محکم باشن خیلی خوبه .من خودم هیچ وقت خیانت را نمی بخشم چون خیانت نمیکنم که بهم خیانت بشه. احساساتم زیاده اما منطقمم زیاده. اونی که خیانت میکنه لیاقت بودن با تو را نداره پس بره بهتره .ادما خودشون باید بمونن بی مهریه بی قید و شرط. متاسفانه خیلی از مردای ایرانی(نه همه ی مردا) میخوان هم زنشونا داشته باشن هم رنگ به رنگ دوست دخترشونا اینجور ادما باید درمان بشن به نظرم. زن نمیخوای نگیر مجردی زندگیتا بکن اون بله که پای سفره عقد میگی تعهده لفظی نیست که هر کاری دوسداره ادم بکنه. چه مردش چه زنش خیانت کار بخشش نداره .اگر از کسی بدت میاد راحت بگو نمیخوامت برو اونم میره نه دورش بزنی
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989
ارسال: #۴۰
۱۰ آذر ۱۳۹۳, ۱۱:۴۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ آذر ۱۳۹۳ ۱۱:۴۷ ب.ظ، توسط flowerirani.)
(۱۰ آذر ۱۳۹۳ ۰۹:۲۹ ب.ظ)sharifIT نوشته شده توسط:  من معمولا بیشتر پست ها رو میخونم اما کم میشه نظری بذارم. ولی صحبت های بعضی دوستان خیلی جالبه، به خانم ها میگین جمع نبندن افراد رو و آقایون خوب هم وجود دارن!!! اما موقع نظر دادن در مورد مشکلات پیش رو مشکلات رو از خانم ها میبینن و چند موردی رو که دیدن بسط میدن به همه، واقعا جالبه این استدلال ها
من منکر بی بند و باری به وجود آمده طی چندین سال اخیر در بین افراد جامعه نمیشم اما چطور باید همه کاسه ها سر خانم ها شکسته بشه؟ که چرا توجه نمیکنن به همسرانشون و آقایون حق دارن وقتی عاطفه ندیدن برن دنبال شخص دیگه !! واقعا نظرات برای من جالب بود از قشری که ادعای روشن فکری دارند.
نمیگم همه خانم ها فرشته اند اما سعی کنید یک برابری رو در ذهن خودتون قرار بدین ، دوران گذشته نیست که خانم ها بی محبتی و بی احترامی و بی حرمتی رو ببینند و به اسم حیا سکوت کنند .
اگر سعی کنند هر دو طرف به هم احترام بگذارند و به خواسته های مشروع همدیگه توجه کنند این مشکلات رو نخواهیم دید.....

=================
با تمام این احوال من اگر کند ذهن عقب مونده هم باشم تو عصر روشن فکر شما,
مادرم منو طوری بار اورده تو هر محیطی میرم بد کسی رو نخوام بدون دانش قضاوت نکنم دو رو نباشم خودم باشم صاف و زلال
تو تمام جوامع امروز دنیا هر کی صادق و صاف باشه موفق اما ما مردم ایران هم اینجوری هستیم؟
هر وقت تونستی بدون دانش قضاوت کنی هر وقت تونستی هر چیزی واسه خودت دوست داری واسه مردمم دوست داشته باشی روشن فکری
هر وقت مردم ر ودوست داشتی مردمم تو رو دوست دارن
هر وقت جفتتو نیمه خودتو تونستی بخاطر خودش فقط خودش خواستی اونوقت روشنفکری

انسانیت سعادت بالاتر از اینکه انسانی؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: neda_Network , ریحان
ارسال: #۴۱
۱۱ آذر ۱۳۹۳, ۱۲:۰۱ ق.ظ
چند روز پیش متنی خوندم از دختر شریعتی در مورد نسلی که عاشق نمیشه.
واقعا اگه عشق تو زندگی باشه بازم این چیزای بی ارزش قابل بحثن؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: neda_Network , squib , elhamgh
ارسال: #۴۲
۱۱ آذر ۱۳۹۳, ۱۲:۳۱ ق.ظ

من متوجه نمیشم استدلال شما چه ربطی به صحبت من داشت!!!
نه من بدون دانش و آگاهی از چیزی هیچوقت اجازه قضاوت رو به خودم نمیدم و شرمنده برای بقیه صحبت هاتون جوابی ندارم چون فکر میکنم شعارگونه هست و البته متناقض با صحبت قبلیتون که مدتی قبل ویرایش شد!..

بحث من اینه که همه رو به یک نگاه نبینیم همونطور که دوستان انتظار داشتن اونها به یک گروه واحد تقسیم نشن و انسانیت و اخلاقیات رو در روابط جایگزین تفکرات پوسیده کنیم، فکر نمیکنم این نظر جای بحث داشت

بچه‌های محک کودکان مبتلا به سرطان هستند. می‌تونی توی هزینه‌های زیاد درمانشون کمکشون کنی حتی شده با هزار تومن!!

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۴۳
۱۱ آذر ۱۳۹۳, ۰۱:۵۰ ق.ظ
من گاهی دوستانم را می بینم که همین مشکلات را باهاش دست به گریبان هستند.
من گاهی مطالب مرتبط با این موضعات را میخونم.
واقعیتش اینه که بنظر من ،ما ها اکثرا" چه آقایون و چه خانمها مهارت مدیریت زندگی نداریم.
تا قبل ازدواج مدار منطقی و گسسته و شبکه میخونیم. بعد میگیم خب پدر مادرماها که اینقدر درس نخوندند مشکلی نداشتند ما که دیگه شبکه و گسسته هم میدونیم.Cool
ولی واقعیت اینه که تو زندگی مشترک بنظر میرسه تحصیلکرده ها وارد رقابت و لجبازی میشن.
رفتارها بعد ازدواج و قبل ازدواج خیلی عوض میشه.
من فکر میکنم علتش هم جامعه است وهم خودمون.
چند نفر از افرادی که میخوان ازدواج کنند وقت میذارند و دو تا کتاب در مورد طرف مقابلشون یا جنس مخالف میخونن؟؟؟؟؟.
یکی از دوستان که از این مشکلات داشت بسختی وقتی از یک استاد دانشگاه در رشته روانشناسی گرفت تا بره پیشش. آقای دکتر یک نسخه برای آقا و یکی برای خانم نوشته بود. برای هر کدام یک کتاب تجویز کرده بود.Smile

قطعا" الآن چهل سال پیش نیست حتی ده سال قبل هم نیست.
زندگی سخت شده و در سختی آدمها رفتارهاشون عوض میشه.
تربیتی هم که تو جامعه بما یاد میدن زرنگی است . اینکه در بازی زندگی نباید آخر بشیم.

در دوره فعلی آدمها از زمانیکه عقلشون کامل میشه تا قبل ازدواج تو جامعه یاد میگیرن که زرنگ باشند و از همه جلو بزنند. نماد خوبش تو رانندگی است.
خلاصه حسابی تمرین میکنیم که فقط جزیره ای فکر کنیم و منافعمون باکسی مشترک نیست و فقط بفکر جزیره خودمون هستیم.
بعد ازدواج میکنیم و سخته این مهارتمون را کنار بذاریم. حتی اگه در مورد همسرش هم کسی کنار بذاره دیگه جلوتر نمیره یعنی حتی مادر پدر همسرش خیلی سخت تو محدوده اش و حوزه استحفاظی اش قرار بگیرند.

در مورد خیانت و اینجور چیزها اگه کسی واقعا" معنای زندگی مشترک را بفهمه اصلا" این مشکل پیش نمیاد. ولی خب همچنان بعضی زندگی را مثل معامله می بینن و فکر میکنن هر کی سود بیشتری کنه برنده است. حال آنکه زندگی مشترک خرید فروش نیست. حتی اگر فقط جنبه مادی زندگی مطرح باشه و حتی یه نفر فکر کنه که همه چی باید واسه اون باشه باید پذیرفت که ضرر طرف مقابلت حتی اگه باندازه یک ناراحتی ساده هم باشه قطعا" ضررش به شخص زرنگ هم میرسه.
نمیشه پذیرفت که کسیکه خیانت میکنه سود کرده. مطمئنا" هر دو طرف را از دست داده.
از قدیم گفته اند که دریک دل دو دلبر نمیتوان داشت.دلبر دوم مطمئنا" انگیزه اش با دلبر اول خیلی فرق میکنه. اگه یه آقایی به هیچ چیزی هم پایبند نباشه و فقط عاقل باشه از اینکارها نمیکنه.
فرض کنید یک آقایی همسر دوم میگیره. همسر اول معمولا" احتمالش هست که یکی از پارامترهای موثر در انتخابش مثلا" پولدار بودن آقا باشه. ولی همسر دوم بدون شک آقا را بخاطر خودش نمیخواد و انگیزه اش معمولا" پول و موقعیت و اینجور چیزهاست.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bache Mosbat , diligent , newsoftware11 , mohaddeseh70 , pesaredelsokhte , Nima Masghadi , software94 , sharifIT , manam... , star1371 , nasim** , neda_Network , n_amiry , ریحان , elhamgh , tabassomesayna , fa_shinobi , Pakniat , shayesteNEY , zahra_ce87 , sahar salehi , MShariati , M4$0UD , ana9940 , کنکوری , kingmax , Sakura , پروفسور , targol , azarakhsh1986 , atenaa
ارسال: #۴۴
۱۲ آذر ۱۳۹۳, ۱۲:۳۳ ق.ظ
متاسفانه تا وارد مقوله ازدواج نشیم خیلی چیزا رو شاید نتونیم درک کنیم
معیارهای قبل ازدواج خیلی هاش منطقی نیس پسر به عنوان مثاااااال : یه دختر نجیب و خانواده دار از نظر مالی هم سطح یا بهتر از خودش رو میخاد با تحصیلات هم تراز (با این اوضاع اقتصاد بدشم نمیاد خانومش شاغل باشه )در عین حال با ظاهری متوسط و خوب و همینطور اخلاق خوب ( که حالا اخلاق خوب رو خودشم نمیتونه یه تعریف درست حسابی براش داشته باشه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
از طرفی دخترم با خیلی ملاک های ریز و درشت که شایدم خودش ندونه دقیقا چی میخاد!!!!!!!
این ملاکها در بهترین شرایط و عاقلانه ترین و معقول ترین پسر و دختر بوداااااااااااااااااااااااااااااااااا
اون عجیب غریبا رو فاکتور گرفتم
هیچ انسانی همه این ملاکها رو با هم نداره در نتیجه بعد از یه مدت کلنجار رفتن با خودش و دیدن و فهمیدن یه سری واقعیت یکی رو انتخاب میکنه و یه سری حرفای فرمالیته ک و چند جلسه و صحبت و خاستگاری و.............. بالاخره ازدواج
به هر حال انسان کمال گراست
دوست داره همسرش خیلی از خصوصیات رو داشته باشه که نداره و شاید هیچ وقتم نتونه به دست بیاره
خیلی از ماها هم که نمیتونیم با هم منطقی حرف بزنیم یا بعد یه مدت واقعا میفهمیم که انتخاب خوبی نداشتیم (البته قطعا انسان با گذشت زمان عاقل تره میشه دیگه وقتی پسر ۲۸ سالش بوده یه ملاک هایی داشته وقتی ۳۵ ساله میشه خیلی از عقایدش شاید عوض بشه که البته ) و همین موجب سردی روابط میشه
من خیلی خیلی خیلی خیانت دیدم و لمس کردم به معنای وافعی !!!!!!!! حرفهای هر دو نفر رو شندیم و فقط به این نتیجه رسیدم که در بهترین حالت و منطقانه ترین (اعتیاد و بی بندباری وبد اخلاقی و ............... اینا منظورم نیستا)فقط تفاوت دیدگاه و نگرش به زندگیه .منطقی با هم حرف میزنن ولی بازم حرف همو نمیفهمن . و خیانت از هر دو طرف به وجود میاد چون شخص یا اشخاص دیگه ای هستن که همونطوری هست که میخان(همون کمال گرا) و جالبه من یه مورد رو دیدم این بود که مصلا خانوم با فرزند ۱۰ ساله با اقایی که ایشون هم فرزند و نوه داشتن رابطه داشتند و رابطه خیلی عمیق و به معنای واقعی عاشقانه و با چند سال رابطه !!!!خانوم به من میگفت این اقا یه سری چیزایی رو که من میخام و شوهرم نداره ، داره و من به خاطر این موارد میپرستمش ولی هیچ وقت حاضر نیستم باهاش زندگی کنم چون تو این چند سال اخلاق های بدش رو هم دیدم و شناختم
متاسفانه ما همیشه دنبال بهترینیم
یا خانوم دیگه به من میگه (بسیار زیبا با تحصیلات و اجتماعی و موقعیت اجتماعی خوب) شوهر من این خصوصیات خوبشه اینم خصوصیات بدش و اون قدر من رو نمیدونه (به عبارت بهتر من حیف شدم که با این ازدواج کردم) چرا وقتی رییس فلان دانشگاه بزرگ به من توجه میکنه و با من رابطه داره یا فلان دکترو جراح معروف خونشو به اسمم میزنه و.... میتونستم درموقعیت بهتری زندگی کنم الان باید در این شرایط باشم
و غم انگیز تر اینه که همین خانوم خاستگاری داشته شاید در همین رده اجتماعی و اون موقع ملاکش(ملاک خودش به معنای واقعی نه شرایط خانواده و اجبار و .....) اینا نبوده بعد ۱۲ سال زندگی شده این!!!!!!!!!
و......................
فقط ایکاش یه ذره موقع ازدواج با اگاهی کامل انتخاب کنیم
 سپاس‌گزاری شده توسط: neda_Network , abji22
ارسال: #۴۵
۱۲ آذر ۱۳۹۳, ۱۲:۴۳ ق.ظ
(۱۲ آذر ۱۳۹۳ ۱۲:۳۳ ق.ظ)shayesteNEY نوشته شده توسط:  فقط ایکاش یه ذره موقع ازدواج با اگاهی کامل انتخاب کنیم
من نفهمیدم الان با آگاهی رو شما چی تعریف میکنید؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , neda_Network , shayesteNEY , software94 , flowerirani

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۹,۸۴۸ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  اخرین امار از ازدواج و طلاق در کشور mcse2010 ۱ ۲,۹۳۳ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  ازدواج فامیلی f.b ۲۶ ۱۷,۸۸۳ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  طالع بینی ازدواج αɾια ۹ ۴,۶۸۵ ۱۵ تیر ۱۳۹۷ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  درخواست(محاسبه پیچیدگی زمانی)(بخش روابط بازگشتی) Saman ۶ ۶,۹۱۰ ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ۰۳:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: saeed_vahidi
  ادامه تحصیل در مقطع دکتری- داخل یا خارج؟ Distance ۱۱ ۸,۱۹۱ ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ۱۲:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: qaranqush
  [نکات زندگی] ۱۰ شرایط خطرناک برای ازدواج ! farazin ۱۷ ۱۷,۸۰۰ ۲۳ دى ۱۳۹۶ ۰۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: WILL
  حل روابط بازگشتی درجه ۳ rahkaransg ۲ ۲,۷۵۲ ۱۴ دى ۱۳۹۶ ۰۵:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: rahkaransg
  آنچه مردان در مورد ازدواج و مهریه باید بدانند H-Arshad ۰ ۳۰ ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  روابط بازگشتی amir_ghanati ۴ ۳,۷۱۳ ۰۴ شهریور ۱۳۹۶ ۰۳:۲۳ ق.ظ
آخرین ارسال: amir_ghanati

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close