زمان کنونی: ۱۴ تیر ۱۳۹۹, ۰۱:۲۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

[نکات زندگی] ۱۰ شرایط خطرناک برای ازدواج !

ارسال:
۲۳ اسفند ۱۳۹۰, ۱۱:۱۹ ق.ظ
[نکات زندگی] ۱۰ شرایط خطرناک برای ازدواج !
۱- زیبایی خیره کننده

شما دختر زیبایی هستید و هم خودتان و هم اطرافیانتان انتظار دارید همسری که انتخاب می کنید به اندازه خودتان زیبا باشد؛ شما پسر خوش تیپ و خوش هیکلی هستید و دوست دارید همسری داشته باشید که از این لحاظ هم سطح خودتان باشد؛ شما به تازگی با فردی آشنا شده اید که بسیار زیباست و واقعا شما را مجذوب خودش کرده است؛ همین جا بایستید: شما به شدت در معرض خطر انتخاب نادرست قرار دارید!

شکی نیست که همه ما زیبایی را دوست داریم و به سمت آن جذب می شویم، اما وقتی نقش زیبایی در انتخاب ما بیشتر از حد معقول باشد، دردسرهایمان هم شروع می شود. بهتر است قبل از اینکه کسی را برای خودتان انتخاب کنید، اولویت هایتان را مشخص کنید: با اینکه زیبایی برایتان اهمیت زیادی دارد، اما چه چیزهایی هست که برایتان از زیبایی اهمیت بیشتری دارد؟ چه معیارهایی را حاضرید فدای زیبایی کنید و از چه معیارهایی به هیچ وجه حاضر نیستید بگذرید؟ آیا اگر این فرد این همه زیبا نبود، بازهم او را انسان خوبی می دانستید.


۲ – پرستیژ و موقعیت اجتماعی ویژه

می گویند لازم نیست خانم ها نصف عمرشان را درس بخوانند و زحمت بکشند تا بشوند خانم دکتر، همین که همسر یک دکتر شوند، همه آنها را «خانم دکتر» صدا می زنند!

موقعیت اجتماعی یکی از مواردی است که احتمال خطای ما در انتخاب همسر را به شدت بالا می برد. عناوین و موقعیت های چشمگیر به راحتی می توانند سایر خصوصیات فرد را تحت تاثیر قرار دهد و به عبارتی چشم ما را به روی خیلی چیزها ببندد. در این صورت ما با موقعیت طرف مقابل ازدواج می کنیم، اما با «خود» او زیر یک سقف می رویم – شما در داخل خانه دیگر «خانم دکتر» نخواهید بود!

اگر در چنین شرایطی قرار گرفتید، فرد را بدون شغل و موقعیت خاصش تصور کنید: آیا اگر چنین موقعیتی را نداشت بازهم برایتان انسان قابل قبولی بود؟ غیر از موقعیت خاص، چه ویژگی های دیگری دارد که شما را به خود جذب می کند؟
[تصویر:  76324_1_1379094361.jpg]

۳ – شیفتگی و عشق بی اندازه

مسلما عشق یکی از لازمه های ازدواج است، اما قطعا برای ازدواج کافی نیست. اگر فقط از روی عشق ازدواج می کنید، منتظر باشید که روزی فقط به خاطر نفرت از هم جدا شوید!

یکی از خطرناک ترین شرایط انتخاب همسر زمانی برای شما پیش می آید که «عاشق» می شوید. در این حالت شما آن قدر تحت تاثیر هیجانات و احساسات هستید که نمی توانید درست ببینید و درست تصمیم بگیرید. قبول این مساله برای کسانی که در اوج عشق هستند بسیار سخت است. مغز در حالت هیجان زدگی نمی تواند به طور طبیعی فعالیت کند. بنابراین ما به جز خوبی چیزی نمی بینیم.

اگر نخواهیم از اصطلاح «عشق کور» در این مورد استفاده کنیم، می توانیم بگوییم مغز عاشق، همه چیز را از پشت عینک عشق می بیند و از پشت این عینک هم همه چیز بهتر از آنچه که هست دیده می شود مگر بد است؟ نه. فقط مشکل اینجاست که ما نمی توانیم همیشه با این عینک به دنیا نگاه کنیم چه بخواهیم چه نخواهیم این شیفتگی و این هیجانات دیر یا زود فروکش می کند.

اگر عاشق هستید، بهتر است مدتی صبر کنید و از رابطه فاصله بگیرید تا این تب در شما فروکش کند و بتوانید با دخالت بیشتر عقل، درمورد زندگی آینده تان تصمیم گیری کنید.
[تصویر:  76324_2_1379094361.jpg]

۴ – احساس تنهایی شدید

تنهایی های دوران مجردی گاهی برایمان تحمل ناپذیر می شود. وقتی دوستان متاهل دور هم جمع می شوند اما ما به دلیل مجرد بودن نمی توانیم در جمع شان باشیم. وقتی با جمعی از بچه های فامیل به مسافرت می رویم و همه با همسرشان هستند به جز ما. وقتی همکارانمان آخر وقت در حالی به خانه شان برمی گردند که همسرشان با یک غذای گرم در انتظارشان است اما ما به خانه ای می رویم که در و دیوار منتظرمان است و...، ته دلمان به این فکر می کنیم که چرا من باید این قدر تنها باشم؟ و درست همین جاست که زنگ های خطر به صدا درمی آید.

تنهایی مفرط ساده تر از آنچه فکرش را بکنید می تواند شما را در معرض انتخاب اشتباه قرار دهد. وقتی در تنهایی به حال خودتان تاسف می خورید، کسی پیدایش می شود که می تواند شما را از دست این غول تنهایی و این همه غم و غصه نجات دهد و ادامه داستان!

افراد تنها به راحتی می توانند تنهایی شان را با دوستان و آشنایان تا حدی برطرف کنند و به فکر حل این مساله از طریق ازدواج نباشند. بعد از اینکه از عمق تنهایی ما کاسته شد، می توانیم تصمیمات بهتری برای خودمان بگیریم.

۵ – عجله

«برای من دیگر دارد خیلی دیر می شود.» آیا چنین ندایی را از دوستان می شنوید؟

شما آخرین فرزند خانه هستید که مجرد مانده، تنها پسر مجرد فامیل در طیف سنی خودتان هستید، همه دوستانتان ازدواج کرده اند. چشم مادربزرگ و پدربزرگتان به شماست که نوه شان را ببینند. شما خواهر بزرگ تر هستید و ازدواج خواهر کوچکترتان در گرو ازدواج شماست و آخرین آرزوی مادر و پدرتان برای خوشبختی شما این است که شما را در لباس دامادی / عروسی ببینند. یا اصلا سن شما بالا رفته و احساس می کنید برای ازدواجتان دیر شده است. هیچ کدام از این موارد مشکل خاصی به شمار نمی رود؛ به شرطی که شما را وادار به انتخاب عجولانه و نسنجیده نکند.

در هر انتخابی، وقتی ما در شرایط اضطرار و عجله قرار می گیریم، امکان اشتباه کردنمان چندین برابر می شود و زمانی که این انتخاب به بزرگی انتخاب شریک زندگی باشد، حساسیت آن هم چندین برابر می شود. پس ارزشش را دارد که با این فکر مبارزه کنید. یک راه حل ساده: به همه کسانی که احساس می کنید از سوی آنها تحت فشار هستید – ازجمله ندای درون خودتان – بگویید که اصلا قصد ازدواج ندارید!

۶ – سن پایین

شاید خیلی ها طرفدار ازدواج در سن پایین باشند، اما شما اگر فکر می کنید هنوز به سن مناسب ازدواج نرسیده اید، هرگز تن به ازدواج ندهید.

این که دقیقا چه سنی برای ازدواج مناسب است را نمی شود تعیین کرد، این مساله در فرهنگ ها و در افراد مختلف تفاوت زیادی دارد. اما اکثر روان شناسان امروزی معتقدند به طور کلی در جامعه شهری فعلی سنین زیر ۲۰ سال می تواند برای ازدواج پرخطر باشد. ازدواج سالم نیاز به بلوغ های چندگانه دارد که بسیاری از آنها در سنین پایین حاصل نمی شود. بسیاری از افراد در سنین آغاز جوانی هنوز نمی دانند که از زندگی چه می خواهند و در سال های بعد اولویت هایشان تغییرات زیادی پیدا می کند. ضمن اینکه در این سنین معمولا احساسات ما بر عقلمان چیره است.

درصورتی که سن زیادی ندارید اما در موقعیت ازدواج قرار گرفته اید، مشخص کردن برنامه و خواسته های آینده زندگیتان می تواند کمکتان کند: ایا این ازدواج چیزی است که شما را مطابق اهدافتان پیش ببرد؟ آیا اصلا به جایی رسیده اید که بتوانید هدفی کلی برای خود برگزیده و تصویری از آینده تان ترسیم کنید؟

۷ – شناخت ناقص

دو سال است که با کسی قرار ازدواج گذاشته اید و به قصد شناخت برای ازدواج با هم در ارتباط بوده اید، اما این ارتباط شما محدود به کافی شاپ رفتن آخر هر هفته همراه دوستان یا ارتباط تلفنی بوده است. بگذارید خیالتان را راحت کنم: اگر ۲۰ سال هم آخر هفته ها با این فرد بیرون بروید،هر روز ساعت ها با او تلفنی صحبت کنید، بازهم شناخت شما نسبت به او کاملا ناقص است! وقتی با یک نفر ازدواج می کنیم، درواقع با کل وجود او و با همه ابعاد زندگی اش، خانواده اش، گذشته اش، آینده اش، افکار و اخلاقش و همچنین با جسم او ازدواج کرده ایم؛ در مثال بالا شما فقط بُعد «کافی شاپ» یا به عبارتی بُعد «تفریحی» فرد را شناخته اید، یا با شخصیت مجازی او (که معمولا بسیار متفاوت از شخصیت حقیقی است) آشنا شده اید و این هرگز شناخت کافی برای یک ازدواج خوب به حساب نمی آید.

احتمال شکست در ازدواجی که براساس شناخت کافی صورت نگیرد بسیار بالاست. ما زمانی می توانیم به شناخت کامل تر برسیم که با همه ابعاد وجودی فرد و در شرایط و موقعیت های مختلف رو به رو شده باشیم.

۸ – بحران روحی

در رابطه ای شکست خورده اید، هنوز یک ماه از اتمام رابطه قبلی تان نگذشته، هنوز زخم هایی که از ارتباط ناموفق قبلی خورده اید خوب نشده و هنوز غم و غصه دارید و به حال و هوای عادی زندگی تان برنگشته اید: حال شما و نیاز شما به یک همدم را درک می کنم، اما الان اصلا فرصت مناسبی برای تصمیم گیری در مورد ازدواج نیست.

بحران روحی به هر علتی ممکن است ایجاد شود: ممکن است به تازگی عزیزی را از دست داده باشید، از کار اخراج شده باشید، بیمار باشید، پدر و مادرتان از هم جدا شده باشند یا هر مساله دیگری که باعث ناراحتی شما شده باشد. در حالت بحران، ذهن ما فعالیت طبیعی ندارد و امکان اشتباه در این وضعیت بالاست. ممکن است کسی که الان به نظرمان همسر مناسبی می آید، بعد از عبور از بحران، دیگر چندان مناسب به نظر نرسد و خودمان هم ندانیم چه شد که حاضر شدیم با چنین فردی ازدواج کنیم. این نوع ازدواج ها دقیقا مصداق «از چاله به چاه افتادن» است.

۹ – سرخوشی و هیجان

در عروسی دخترخاله تان که خیلی به شما خوش گذشته با کسی آشنا شده یاد که انگار دقیقا همان کسی است که همیشه در رویاهایتان به دنبالش بودید. احساس بسیار خوبی نسبت به او دارید و وقتی به او فکر می کنید شادی وصف ناپذیری را در خود احساس می کنید. احساس خوبی است! اما اگر هنوز رابطه تان جدی نشده، دست نگه دارید. چون دقیقا در لبه پرتگاه انتخاب غلط قرار گرفته اید!

هیجانات مثبت، درست مثل هیجانات منفی، ما را در معرض انتخاب غلط قرار می دهد. اسم این حالت را «جوزدگی» می گذارم. در بعضی شرایط ما کاملا «جو زده» می شویم و کارهایی می کنیم که شاید در حالت عادی به آن فکر هم نکنیم. وقتی در میهمانی به ما خوش می گذرد، عملکرد مغز ما متفاوت از حالت عادی است و در واقع فیلترهایی که ما برای انتخاب شخص مناسب برای خود داریم تا حد زیادی از کار می افتد. اشتباه بزرگی است که بخواهیم به انتخاب ذهنمان در چنین حالتی اعتماد کنیم.

در این وضعیت بهتر است مدتی صبر کنیم تا مغز به حالت عادی برگردد و مجددا درمورد این شخص فکر کنیم. در اکثر موارد انتخاب های هیجانی بعد از مدتی از چشم مان می افتند.

۱۰ – چشم و هم چشمی

[تصویر:  76324_3_1379094361.jpg]

متاسفانه چشم و هم چشمی نیز چشم ما را به روی بسیاری از واقعیات می بندد و امکان درست دیدن را از ما می گیرد. اگر احساس می کنید در شرایطی هستید که میل به کم کردن روی اطرافیان از طریق ازدواجتان دارید، بهتر است دست از هر اقدامی در زمینه ازدواج بردارید.

از کجا می فهمیم که تصمیم گیری ما از روی چشم و هم چشمی است؟ از اینجا که مدام در حال مقایسه کردن مورد خودتان با مورد ازدواج کسی هستید که حسادت شما را برانگیخته و این خیال رهایتان نمی کند که ازدواج شما با این شخص چطور می تواند حال او را بگیرد و دل شما را خنک کند!

چشم و هم چشمی به طور خاص درمورد افرادی دیده می شود که از همسر خود جدا شده اند و همسر آنها مجددا ازدواج کرده است. در چنین شرایطی میل شدید به جبران کردن و کم نیاوردن در ما پدید می آید که ضریب خطا در انتخاب را تا حد زیادی بالا می برد. توصیه می شود برای این جبران و رو کم کنی، راه های دیگری به جز ازدواج را درپیش بگیرید!

Your education can change your life
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: lonelyforever , kashir , irisadaf , ف.ش , reyhaneh64 , انرژی مثبت , nikou , mhkpnu , marzieh , aatwo , mamat , sepid , mosaferkuchulu , aka111 , white bird , fe_atash , baran , sunflower , MIT , MONA_STAR , Dark Knight , Pakzad , rasoul67 , nasogh , mohammad_13690 , saria , elhameli , esi , - rasool - , fatemeh85 , rozh66 , alirrrrrr , nazanin_657 , kaviresabz , lili91 , bayatvahid , younes , zes zes zes , sellena , Ahad.mozafari , Parva , Xilinx , diligent , shine , Andrew S.Tanenbaum , elham_sh219 , elham89 , morweb , abji22 , mohammadrezagolparast , netsupport , WILL , gunnersregister , احسان مومنی , dokhtare payiz , mahyamk , khordad.girl , amineh89 , سجاد۶۷ , RASPINA , Menrva , sarvin91 , baranbaran044 , f.b , Parisa-SH , pioneer01 , hun73r.9h0s7 , Innocence
ارسال:
۲۳ اسفند ۱۳۹۰, ۰۶:۱۶ ب.ظ
RE: 10 شرایط خطرناک برای ازدواج !
(۲۳ اسفند ۱۳۹۰ ۱۲:۵۵ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  واسه همین ده تا شرطه که نرخ ازدواج اینقدر پایینه ها!Cool
بچه های مانشت که نه شیرینی قبولی میدن ! نه شیرینی ازدواج میدن ، نه شیرینی گوشی جدید میدن ، نه شیرینی لب تاب میدن ،نه شیرینی پایان کنکور میدنSad
اقلا" یکی بمناسبت چهارشنبه سوری یه جعبه شیرینی امشب بخره بذاره رو میز دم درب!Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin

اینم برای آقا فرداد:

[تصویر:  76393_1_1379094361.jpg]

[تصویر:  76393_2_1379094361.jpg]
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Fardad-A , rozh66 , manesht. , happy07 , mahyamk , سجاد۶۷ , hun73r.9h0s7
ارسال:
۲۳ اسفند ۱۳۹۰, ۰۶:۳۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ اسفند ۱۳۹۰ ۱۱:۱۷ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
RE: 10 شرایط خطرناک برای ازدواج !
(۲۳ اسفند ۱۳۹۰ ۱۲:۵۵ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  بچه های مانشت که نه شیرینی قبولی میدن ! نه شیرینی ازدواج میدن ، نه شیرینی گوشی جدید میدن ، نه شیرینی لب تاب میدن ،نه شیرینی پایان کنکور میدنSad
اقلا" یکی بمناسبت چهارشنبه سوری یه جعبه شیرینی امشب بخره بذاره رو میز دم درب!Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin
تازه از اینا گذشته بعضیا شیرینی اشتی کنون هم نمیدن CoolBig Grin

مثل این که شما در گرفتن شیرینی از من جلو زدید Big Grin من که استعفا دادمShy از بس که همش گفتم و نتیجه ای نداشت تازه گلومم خشک شد !!! شیرینی که ندادند هیچ یه چایی هم ندادند بخوریم گلومون از خشکی دربیادSmileBig Grin حالا خبری هم باشه پایه واسه شیرینی گرفتن پیدا نمی شه.

یکی نیست به سازمان سنجش بگه حالا این کنکوریا که دلشون مثل سیر و سرکه می جوشه به کنار دیگه چرا این قدر ما رو اذیت می کنه نتایج رو دیر میدهBig GrinBig GrinTongue

یادم رفت بگم واسه برخی موارد بالا شیرینی نمی گیریم کمه. مثلا ازدواج رو باید ناهار بدندSmile (دیگه چون دوستان زیاد با شام میونه ای ندارند گفتم ناهار)
------
حالا در مورد موضوع بحث صحبت کنیم یکی از موارد دیگه که ازدواج نمی کنند اینه که دوستاشون ازشون شام و ناهار می خوان هر چی فکر می کنند می بینند جدای از خرجای خود مراسم،این یکی هم هست خرج بالا میره نمی صرفهTongue البته فکر کنم بخث در این مورد بود که در شرایط بالا بهتر و بیشتر فکر کنید و بهتر تصمیم بگیرید Tongue

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Fardad-A , rozh66 , Xilinx , maryam* , ma.farshchian , سجاد۶۷
ارسال:
۲۴ اسفند ۱۳۹۰, ۰۱:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ اسفند ۱۳۹۰ ۰۱:۵۱ ب.ظ، توسط farazin.)
۱۰ شرایط خطرناک برای ازدواج !
من خودم مورد۷ رو خیلی پسندیدمBig Grin

Your education can change your life
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۴ اسفند ۱۳۹۰, ۰۳:۱۶ ب.ظ
RE: 10 شرایط خطرناک برای ازدواج !
به نظر من زیبایی، اصلا و ابدا نباید اولویت باشه، یا کسی بخاطر مال بخواد ازدواج کنه، کلی ویژگی دیگه رو باید درنظر گرفت مثل ایمان، اخلاق، اصالت و نجابت خانوادگی، سطح خانواده و ... و خصیصه های دیگه SleepySleepyBlushBlush

حضرت محمد (ص) می فرماید: هر که با زنی به خاطر مالش ازدواج کند، خداوند او را به مال وی واگذار می کند، و هر که با او به خاطر جمال و زیبائی اش ازدواج نماید، در او چیزی را که خوشایند او نیست، خواهد دید، و هر که با وی به خاطر دینش ازدواج کند، خداوند تمامی این مزایا را برای او جمع می کند.

هست را اگر قدر ندانی می شود بود! و چه تلخ است هستی که بود شود و دارمی که داشتم!
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: baran , elhameli , rozh66 , sara_13686868 , ma.y.ma , Xilinx , manesht. , ma.farshchian , morweb , abji22 , سجاد۶۷ , hun73r.9h0s7
ارسال:
۲۴ اسفند ۱۳۹۰, ۰۸:۲۹ ب.ظ
RE: 10 شرایط خطرناک برای ازدواج !
(۲۳ اسفند ۱۳۹۰ ۱۲:۵۵ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  واسه همین ده تا شرطه که نرخ ازدواج اینقدر پایینه ها!Cool
بچه های مانشت که نه شیرینی قبولی میدن ! نه شیرینی ازدواج میدن ، نه شیرینی گوشی جدید میدن ، نه شیرینی لب تاب میدن ،نه شیرینی پایان کنکور میدنSad
اقلا" یکی بمناسبت چهارشنبه سوری یه جعبه شیرینی امشب بخره بذاره رو میز دم درب!Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin

شاید اگه بخواهیم واقع بینانه به موضوع نگاه کنیم
موافقم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۱:۰۹ ق.ظ
۱۰ شرایط خطرناک برای ازدواج !
نکات خیلی خوبی رو اشاره کردین..
لایک !


.
.
.
در حال تحقیق و نوشتن پایانامه ....
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: farazin , maryam*
ارسال:
۲۲ آذر ۱۳۹۲, ۰۹:۳۵ ب.ظ
[نکات زندگی] ۱۰ شرایط خطرناک برای ازدواج !
بچه ها عضو جدید انجمن هستم خیلی جالب بود و قشنگ نه از انجمن خوشم اومد ای ول!

خوشبختی داشتن دوست داشتنی ها نیست

بلکه دوست داشتن داشتنی هاست
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۴ اسفند ۱۳۹۲, ۰۵:۴۱ ب.ظ
[نکات زندگی] ۱۰ شرایط خطرناک برای ازدواج !
مهریه بالا هم خطرناکه ها

نمی دانم اینجا که ایستاده ام تقدیر من است یا تقصیر من!
اما وقتی یافته هایم را با باخته هایم مقایسه میکنم،
می بینم چون خدا را یافتم هر چه باختم مهم نیست.
آموختم که تمام ماجراهای زندگی فقط قانون عشـــق بازی خدا با ماست
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: سجاد۶۷
ارسال: #۱۰
۱۹ فروردین ۱۳۹۳, ۱۲:۴۳ ب.ظ
[نکات زندگی] ۱۰ شرایط خطرناک برای ازدواج !
مرسی نکات خوبی بود
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۱
۲۴ اسفند ۱۳۹۳, ۰۱:۱۸ ق.ظ
[نکات زندگی] ۱۰ شرایط خطرناک برای ازدواج !
سن ازدواج باید پایین ۲۰ سال باشه.ممنون
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۲
۲۴ اسفند ۱۳۹۳, ۱۰:۱۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ اسفند ۱۳۹۳ ۱۰:۲۵ ق.ظ، توسط mcse2010.)
[نکات زندگی] ۱۰ شرایط خطرناک برای ازدواج !
برای همینه که ملت ازدواج نمیکنند.اگر دقت کنید میبینید که همه حداقل یکی از این شرایط را دارند!!!پس نیابد ازدواج کنند؟؟؟!
قدیما پسر وقتی از سربازی می امد براش زن میگرفتند، یعنی در ۲۰ سالگی!!!!!!


در کمین فرصت باشید. امام علی(ع)Smile
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: mehrline , baranbaran044
ارسال: #۱۳
۲۴ اسفند ۱۳۹۳, ۰۵:۵۴ ب.ظ
[نکات زندگی] ۱۰ شرایط خطرناک برای ازدواج !
این روزها تنها معیار شده در اکثریت صرفا پول نه ذات مد نه سیرت صورت نه باطن
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , ebrahim.alaeee , سجاد۶۷ , mehrline
ارسال: #۱۴
۲۴ اسفند ۱۳۹۳, ۰۹:۴۵ ب.ظ
RE: [نکات زندگی] ۱۰ شرایط خطرناک برای ازدواج !
(۲۴ اسفند ۱۳۹۳ ۰۵:۵۴ ب.ظ)flowerirani نوشته شده توسط:  این روزها تنها معیار شده در اکثریت صرفا پول نه ذات مد نه سیرت صورت نه باطن

این دقیقا در مورد دخترها صدق میکنه که میخوان به یک خاستگار جواب بدهند.
پسرها دنبال خوشکلی هستندHuhHuh
دخترها دنبال پولHuhHuh

در کمین فرصت باشید. امام علی(ع)Smile
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: سجاد۶۷
ارسال: #۱۵
۰۴ بهمن ۱۳۹۴, ۱۱:۰۲ ب.ظ
[نکات زندگی] ۱۰ شرایط خطرناک برای ازدواج !
واقعا مورد۴در مورد من صدق میکنه Sad Sad((((((((((((((((((((((((((((((((((((
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ


موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  لذت های کوچک زندگی شما (خوشحالی یعنی ...) انرژی مثبت ۳۹۷ ۴۲,۰۸۶ ۲۳ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: khayyam
  دوست دارید آخر زندگی به کجا رسیده باشید؟ x86 ۴۱ ۹,۷۱۴ ۰۲ فروردین ۱۳۹۹ ۰۷:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  راهنمایی در مورد محلی امن برای زندگی نزدیک چهارراه ولیعصر kadoos ۹ ۱,۸۴۱ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: ehsan0000
  هفت شوخی تهدیدآمیز آقایون برای زندگی متاهلی solmaz_69 ۶ ۱,۹۹۵ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: unipaper
  روانشناسی و شباهتهای سبک زندگی انسان و حیوان marvelous ۸ ۵۷۲ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۰۳:۱۷ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  نکات کنکوری روز خواستگاری Fardad-A ۳۷ ۱۶,۳۹۸ ۰۵ دى ۱۳۹۸ ۰۶:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
  شرایط اخذ بورسیه تحصیلی کشور چین shapor_hadifar ۰ ۱۷۵ ۰۳ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: shapor_hadifar
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۸۴۶ ۲۶۱,۹۳۲ ۰۵ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  منبع متناسب با شرایط کسانی که قصد تغییر رشته دارند MrBob ۷ ۱,۸۷۲ ۱۶ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  سبک زندگی چیست pm24 ۱ ۳۵۰ ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ ۰۱:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?


نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?


نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close