زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۳۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

روابط احساسی خارج از ازدواج مردان متأهل

ارسال: #۴۶
۱۲ آذر ۱۳۹۳, ۰۱:۴۳ ق.ظ
RE: روابط احساسی خارج از ازدواج مردان متأهل
(۱۲ آذر ۱۳۹۳ ۱۲:۴۳ ق.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  
(12 آذر ۱۳۹۳ ۱۲:۳۳ ق.ظ)shayesteNEY نوشته شده توسط:  فقط ایکاش یه ذره موقع ازدواج با اگاهی کامل انتخاب کنیم
من نفهمیدم الان با آگاهی رو شما چی تعریف میکنید؟

بدونم که داریم انتخاب میکنیم برای یک عمر و درک بکنیم این رو
این فردی من دارم انتخابش میکنم اخلاقش شاید خیلی بدتر از اینی باشه که خودش تعریف میکنه!!!!!!!!! (منظورم بد بین بودن نیس . واقع بین باشیم )
این فردی که من دارم انتخابش میکنم دوست جنس مخالفم نیست که با قهر و گل و ۴ تا حرف عاشقانه و.... دوباره یا باهاش ادامه بدم یا جدا شم
و این فردی که انتخاب میکنم ۱۰ سال دیگه شاید بابای یا مامان ۲ تا بچه باشه و طبیعتا باید تربیت صحیح و عاقلانه و تصمیم های عاقلانه ای بتونه بگیره
و از همه مهتر شاید ۵۰ درصدی از خصوصیاتی که من فکر میکنم داره رو شاید اصلا نداشته باشه و با این اوصاف انتخابش کنم و اونم با تکیه به یکی دو معیار خوب که تو وجودش درک میکنم انتخابش کنم که البته خیلی کار سختیه
شاید یکی معیار پول باشه خوب پولداره دیگه اگه مبادی اداب هم نبود یا وجه اجتماعی خوبی نداشت مشکل نداره
شاید یکی زیبای و تیپ :اشکال نداره خشگل باشه اخلاقش با کتک درست میشه دیگهBig Grin
یه ذره ولخرجه درستش میکنم تو زندگی بیوفته درست میشه
دختره باباش رییس فلان شرکته: اشکال نداره فعلا که دختره رو تور زدم باباش پولداره سرمایه زندگیمو میده یا برعکس پسره پولداره ها اشکال نداره رفیق بازیش حل میشه . بلد نیس سر و ته حرفشو جمع کنه اشکال نداره ازدواج کنیم کتاب خونو اجتماعیش میکنم!!!!!
پسره دکتره اشکال نداره که روابط خارج از عرف داره . ازدواج کنه خوب میشه
این جمله هایی که قبل ازدواج پسوند اشکال نداره و درست میشه رو میزاریم باید یه جایی بنویسیم یادمون نرهBig Grin
(عواقب رو ببینیم و ازدواج کنیم کلی کتاب و مشاوره و سایت و............................. خوندش اگاهیی رو میده)
بدتر ازهمه اینه که فک میکنیم میتونیم بعد از ازدواج خیلی از اخلاق طرف مقابل رو تغییر بدیم و با همین دید ازدواج میکنیم

(البته خانومها خیلی انعطاف پذیرترن تو یه سری مسایل و متاسفانه مردها خیلی کم اخلاقای اساسی شون تغییر میکنه )Big Grin
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: blx , Good! , Mojde# , tabassomesayna , bahar122
ارسال: #۴۷
۱۲ آذر ۱۳۹۳, ۱۱:۱۵ ق.ظ
اینجا خیلی داره به احساساتی بودن خانما اشاره میشه،
نمیدونم منظور از احساس گریه کردن خانوماس که خیلی وقتا از سر عقل و سیاسته، نه اینکه بخوان کسی رو گول بزنن اما عقلشون بهشون میگه یه وقتا با گریه کار درست میشه
یه جایی میخوندم اولین واکنش یه مرد به هر مسئله ناراحت کننده ایی عصابنیته! آیا عصبانیت جزو احساس محسوب نمیشه آقایونی که به خاطر یه تصادف کوچیک با هم درگیر میشن یا به خاطر یه مسئله اسید تو صورت هم می پاشن یا به خاطر اینکه زنشون بهشون محبت نمیکنه بهش خیانت می کنن احساساتی نیستن؟

"یارب نظر تو برنگردد"
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent , NP-Cσмρℓєтє , tabassomesayna
ارسال: #۴۸
۱۲ آذر ۱۳۹۳, ۱۱:۲۶ ق.ظ
این حرف که اشکال نداره بنظرم یه جورایی خودمونو گول میزنیم طرف سی سالشه این دیگه خمیرش شکل گرفته عوض کردنش اعصاب فولادی میخواد. خیلی جاها بزرگترها با گفتن این جمله و القای این حس که ازدواج طرف رو درست میکنه به بچه هاشون خیانت می کنندازدواج فقط یه تعهده طرف متعهد نباشه یعنی معنی ازدواج درک نکرده وقتی چندین جمله عربی رو تند تند میخونن شونصدتا امضارو تند تند میزنیم چه اتفاقی میفته... هیچی.
بنظرم همینطور که قبل ازدواج یه سری اصول و معیار داریم و بهم میگیم بعد ازدواج هم انتظاراتشون رو بهم بگن بگیم یه زندگی میخوام توش فلان باشه بهمان باشه به ما دهه شصت فقط یاد دادن درس بخونیم بیست بگیریم برای نسل ما درس خیلی مهم بود زندگی در درس خلاصه میشه انصافا چندبار کارگاه ازدواج و زندگی برامون گذاشتن از زندگی نگفتن آموزش باید باشه که نبود متاسفانه هنوزم نیست

You can't reach any skills without hardworking
Maybe you fall
You shouldn't give up
You should stand
and
Try again and again...
 سپاس‌گزاری شده توسط: sahar salehi , Good! , torang , neda_Network , crevice , diligent , targol , tabassomesayna
ارسال: #۴۹
۱۳ آذر ۱۳۹۳, ۰۷:۱۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ آذر ۱۳۹۳ ۰۷:۳۶ ب.ظ، توسط crevice.)
فقط من یه چیز رو سر بسته بگم؛
مسئله زندگی زناشویی توی همه جای این کره خاکی هست. اما و اما اگر دقت کرده باشید توی این چند ساله شیوه های ازدواج و آشنایی نه تنها شیوه سنتی و بلکه شیوه مدرنش هم بسیار مشکل و مسئله ساز شده. فقط کافیه یه نیگا به آمار طلاق بندازین و به آمار ازدواجم یه نیگا بندازین! هر چند شرایط اقتصادی اخیر و توهم اندیشی زن و مرد در مورد توانایی های مالی و غیر مالی هم تشدیدش کرده اما واقعا یه جای دیگه ی کار داره میلنگه.
من مخالف هر دو روشم:
* اینکه پسر یه بار یا چندبار بره خونه دختره و بعدش دختره رو دید خوشش اومد توی یک یا دو جلسه!!!
* اینکه پسر و دختر با n نفر دوست میشن و مسائل و مشکلاتی که پیش رو داره!
- میخوام بگم روش دوم اگه منطقی و اصولی انجام بشه خوبه ولی باید بگم جنبه اش توی خیلی ها وجود نداره!
- من خودم چون تا حالا به فکر ازدواج نبودم، هیچ وقت دنبال دوستی نرفتم ولی تعداد قابل توجهی از دوستان و اطرافیانم که دنبالش بودم باید بگم که متاسفانه و متاسفانه فقط و فقط واسه سرگرمی و سوء استفاده بودن(شاید بگم بالای ۹۰% شون!!)! همین میشه که دختره یا پسره هفت خط میشه و بعد توی ازدواج هم یا میلغزن و متد دوران مجردیشونو با یه میوتیشن قابل توجه تکرار میکنن و نتیجش میشه : خیانت، شک، تهمت، پنهان کاری و هر چیزی که واسه تعهد در کنار هم بودنشون سمّه.
-امیدوارم با واقع بینی یک فرد به عنوان پارتنر و همسر انتخاب بشه و نه اینکه هر کی رو توی خیابون دیدیم شماره بگیریم و تا نیمه شب چرند و چرت و پرت های ادبی و غیر ادبی! سند و ریسیو کنیم...
یه توصیه:
اگه واقعا به دنبال پیدا کردن همسر آیندتونین حالا چ دختر و پسر؛ آشنایی و دوستی و غیره ایرادی نداره اما اینو بدونید که بازی دادن یه فرد در زمان مجردی که باعث میشه روحیه شو ببازه و وقتشو تلف کنی فقط واسه اینکه کنجکاوی و یا میخوای سرگرم باشی و یا دنبال سوء استفاده ای، کمی از خیانت دوران تاهل نیست به نظر من. متاسفانه من دارم میبینم که این اتفاق خیلی افتاده و باز متاسفانه باید بگم تنها بازنده کوتاه مدت این قضیه دختر و بلند مدت هر دو طرفند(در زندگی با همسر فرضی حقیقی آینده اش هم نمیتونه خودشو نشون نده!)
 سپاس‌گزاری شده توسط: sharifIT , diligent , targol , nlp@2015 , tabassomesayna , zahra_ce87 , n_amiry , fas
ارسال: #۵۰
۱۳ آذر ۱۳۹۳, ۱۰:۰۸ ب.ظ
یه نکته دیگه هم هست اونم اینه که خیلی از ماها جنبه خیلی از چیز ها رو نداریم توی هر زمینه ای که بخوای حساب کنین این قضیه صدق میکنه...

هی ایـــــــــــــــــــــــــــــــــزد...
Angel
 سپاس‌گزاری شده توسط: blx
ارسال: #۵۱
۱۴ آذر ۱۳۹۳, ۰۷:۴۷ ق.ظ
(۱۳ آذر ۱۳۹۳ ۰۷:۱۹ ب.ظ)crevice نوشته شده توسط:  یه توصیه:
اگه واقعا به دنبال پیدا کردن همسر آیندتونین حالا چ دختر و پسر؛ آشنایی و دوستی و غیره ایرادی نداره اما اینو بدونید که بازی دادن یه فرد در زمان مجردی که باعث میشه روحیه شو ببازه و وقتشو تلف کنی فقط واسه اینکه کنجکاوی و یا میخوای سرگرم باشی و یا دنبال سوء استفاده ای، کمی از خیانت دوران تاهل نیست به نظر من. متاسفانه من دارم میبینم که این اتفاق خیلی افتاده و باز متاسفانه باید بگم تنها بازنده کوتاه مدت این قضیه دختر و بلند مدت هر دو طرفند(در زندگی با همسر فرضی حقیقی آینده اش هم نمیتونه خودشو نشون نده!)

تمامی مشکلات آدمی از اونجایی شروع میشه که فکر میکنه میفهمه و پیامبر درون رو به پیامبر بیرون ارجح میدونه و قوانینی که سازنده ی این دنیا بنا کرده رو نادیده میگیره و قوانین خودش رو بنا میکنه ...

[تصویر:  zCK]
 سپاس‌گزاری شده توسط: kingmax , targol
ارسال: #۵۲
۱۵ آذر ۱۳۹۳, ۰۲:۰۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ آذر ۱۳۹۳ ۰۹:۳۸ ق.ظ، توسط ldns0098.)
Re: روابط احساسی خارج از ازدواج مردان متأهل
این بحث کنجکاوی و اینا تو همه هست راجع به جنس مخالفو چگونگی رابطه عاطفی و این حرفا؛ چیز بدی هم نیست اصن، ولی ما به خاطر شرایط جامعه خیلی دیر بهش میرسیم، من در مورد آدمای مریضی که از بازی دادن دیگران لذت میبرن حرف نمیزنم که البته تعدادشونم کم نیست. در مورد آدمای عادی دارم میگم اگه انقدر شکاف بزرگی بین دختر و پسرا تو جامعه نبود؛ خیلیا زندگیشونو سر این بازیا نمیباختن.
به شخصه با دوستی بی هدف دختر و پسر مخالف نیستم ولی موافق هم نیستم چون هیچ قاعده ای نداره و همین خیلی سواستفاده ها رو توجیه میکنه. معتقدم باید تا حدی این مسایل رو تجربه کرد و ازشون رد شد چون بعضی از خیانتهای دوره تاهل هم ناشی از این میشه که طرف تو دوران مجردی فرصت برطرف کردن کنجکاویش رو نداشته و حالا این فرصت رو بدست اوورده.

مجبور به تلاش نیستید؛
مجبور به ستیز نیستید؛
مجبور به کشف راه پیروزی نیستید؛
تنها باید آگاه باشید...
 سپاس‌گزاری شده توسط: blx
ارسال: #۵۳
۱۵ آذر ۱۳۹۳, ۰۶:۵۹ ق.ظ
برطرف کردن کنجکاوی ؟ :دی

جالبه ...

[تصویر:  zCK]
 سپاس‌گزاری شده توسط: targol , kingmax
ارسال: #۵۴
۱۵ آذر ۱۳۹۳, ۰۳:۵۶ ب.ظ
میگن آدما به احتمال زیاد تو متاهلی همونجوری هستن که تو مجردی بودن.
اگه کسی تو مجردی این کنجکاویاش رو دنبال کنه تو متاهلی هم همینطوری خواهد بود. اما کسی که در دوران تجرد با نفسش مبارزه میکنه چرا وقتی متاهله نتونه اینکار رو بکنه.

امام حسن عسکری (ع) : جدال مکن تا احترامت برود و شوخی مکن تا بر تو گستاخ شوند.
 سپاس‌گزاری شده توسط: blx , pesaredelsokhte , kingmax , diligent , flowerirani
ارسال: #۵۵
۱۵ آذر ۱۳۹۳, ۰۴:۲۴ ب.ظ
خیلی بی انصافید خانم ها.
مردی که از محبت سیراب بشه و خونه واسش یه محیط امن و ارام و راحت باشه . هیچ وقت به خانوادش ....
مشکل خانوم ها هستند که میرن رو اعصاب آقایون و نمیدونند چه مواقعی باید حرف بزنند و چه مواقعی باید سکوت کنند که مرد آرامش داشته باشه . مهمترین چیز برای یه آقا اینه که غرورش احترام گذاشته بشه ، و زنش مهربون باشه و غرغرو نباشه . بخدا اصلا غذای گرم و خونه مرتب و لباس اتوکشیده مهم نیست . مهم اخلاق خوبه خانومه . مهم احترامی که خانوم به همسرش میزاره و از همه مهمتر وقتی که آقا حوصله نداره و حواسش پرته تو رو خدا نرید رو اعصابش ، یا اون موقع ازش درخواستی نکنید . چون نه تنها تأثیر نداره بلکه باعث میشه به مرور ازتون بیزار بشه و بیرون رو به خونه ترجیح بده
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۵۶
۲۱ آذر ۱۳۹۳, ۰۹:۱۹ ب.ظ
همه مطالب رو خوندم، فقط تا این حد میدونم که اگه من مثل یه زن واقعی رفتار کنم طرف مقابلم هم مثل یه مرد واقعی رفتار خواهد کرد، با تمام وجودم ایمان دارم که خانم بودن زنهاست که باعث میشه آقایون مرد باشن. قبول دارم که استثنا هم وجود داره.
اختلاف نظر هم همیشه وجود داره اما این اختلاف نظرها و تفاوتهای رفتاری چیزی از مرد بودن آقایون کم نمی کنه ( از زن بودن ما هم چیزی کم نمی کنه).
همه ی آدما ضعف هایی دارن، مشکل وقتی عمیق میشه که از روی ضعف خودت، جواب ضعف کسی رو بدی.
گاهی هم ما آدما متوجه نمیشیم که طرف مقابلمون یه سری کارها و رفتارها رو بنا به خصلت ها و عاداتش انجام میده و نه از روی دشمنی با ما، تو اینجور مواقع نباید لجبازی کنیم، نباید دشمنی کنیم
(حرفی که زدم راجع به خیانت نیست، راجع به مشکلاتی هست که میتونه زمینه خیانت رو فراهم کنه)

It matters not how strait the gate
how charged with punishment the scroll
I am the master of my fate
I am the captain of my soul
مهم نیست که گذرگاهم چقدر تنگ و تاریک باشد و یا در تقدیرم چه اندازه سختی و مشقت باشد چون من سرنوشتم را با دست خودم می نویسم، من سردار روح خویشم
 سپاس‌گزاری شده توسط: codin , morweb , blx
ارسال: #۵۷
۰۴ دى ۱۳۹۳, ۰۵:۱۰ ق.ظ
(۲۱ آذر ۱۳۹۳ ۰۹:۱۹ ب.ظ)s.h5102 نوشته شده توسط:  همه مطالب رو خوندم، فقط تا این حد میدونم که اگه من مثل یه زن واقعی رفتار کنم طرف مقابلم هم مثل یه مرد واقعی رفتار خواهد کرد، با تمام وجودم ایمان دارم که خانم بودن زنهاست که باعث میشه آقایون مرد باشن. قبول دارم که استثنا هم وجود داره.
اختلاف نظر هم همیشه وجود داره اما این اختلاف نظرها و تفاوتهای رفتاری چیزی از مرد بودن آقایون کم نمی کنه ( از زن بودن ما هم چیزی کم نمی کنه).
همه ی آدما ضعف هایی دارن، مشکل وقتی عمیق میشه که از روی ضعف خودت، جواب ضعف کسی رو بدی.
گاهی هم ما آدما متوجه نمیشیم که طرف مقابلمون یه سری کارها و رفتارها رو بنا به خصلت ها و عاداتش انجام میده و نه از روی دشمنی با ما، تو اینجور مواقع نباید لجبازی کنیم، نباید دشمنی کنیم
(حرفی که زدم راجع به خیانت نیست، راجع به مشکلاتی هست که میتونه زمینه خیانت رو فراهم کنه)

خیلی ارمان های قشنگیه
ولی فقط ارمانه با زندگی و واقعی و اونچه که تو دادگاه ها میگذره خیلی فاصله داره و سالیان ساله که همه این مطالب رو میدونن ! تو درکش موندیم چه برسه و عمل!

هرگز، منتظر" فرداى خیالى" نباش.
سهمت را از" شادى زندگى"، همین امروز بگیر

هر کس در زندگی خود یک کوه اورست دارد که سرانجام یک روز باید به آن صعود کند...!!!
 سپاس‌گزاری شده توسط: morweb
ارسال: #۵۸
۰۹ تیر ۱۳۹۴, ۰۱:۴۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ تیر ۱۳۹۴ ۰۲:۰۷ ب.ظ، توسط Menrva.)
واقعا بعضی آقایون چطور میتونن خیانت کنن...!

بیشتر این خیانت ها بخاطر این محیط های مجازی هست...که بعضی افراد بد ازش استفاده میکنن:-s

멈추지 말고

My Dream is to fly
ارسال: #۵۹
۰۹ تیر ۱۳۹۴, ۰۲:۴۱ ب.ظ
Menrva جان متاسفانه این موضوع فقط مختص آقایون نیست!!
و همه اینها هم برمیگرده به ظرفیت شخص ، نگرشش به زندگی مشترک و شناخت هر کس از خودش .
 سپاس‌گزاری شده توسط: Menrva , tabassomesayna
ارسال: #۶۰
۰۹ تیر ۱۳۹۴, ۰۳:۰۰ ب.ظ
یه توصیه:
اگه واقعا به دنبال پیدا کردن همسر آیندتونین حالا چ دختر و پسر؛ آشنایی و دوستی و غیره ایرادی نداره ....
=========================
من کاملا با نظر شما مخالفم.
شما بقول امام صادق (ع) هر چیزی رو میپسندی برای خودتم بپسند وهر چیزی نمیپسندی برای دیگران هم نپسند.
شما موافقی خواهر خودت هم دوست بگیره یا دختر اینده خودت؟
یا فقط واسه دیگران این ر ومیخای.
یه بزرگی میگفت همه ادمها حتی زن ومرد بد کاره هم عاشق و شبفته ادم سالم وپاک هستند.
اینها همش دروغ و تظاهر وگرنه این روابط هیچ اینده ایی نداره
شما شک نکنین هر جوونی اعم از دختر وپسر هرجوری باشه همون چیزها معمولا براش میشه معیار اول و یا اولویت هاش
وقتی جوونی چندین بار دوستی های مختلف داشته باشه فطعا واسش هم مهم نیست همسرش چجوری باشه در گذشته...
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: Menrva

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۹,۸۶۶ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  اخرین امار از ازدواج و طلاق در کشور mcse2010 ۱ ۲,۹۳۳ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  ازدواج فامیلی f.b ۲۶ ۱۷,۸۸۴ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  طالع بینی ازدواج αɾια ۹ ۴,۶۸۸ ۱۵ تیر ۱۳۹۷ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  درخواست(محاسبه پیچیدگی زمانی)(بخش روابط بازگشتی) Saman ۶ ۶,۹۱۳ ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ۰۳:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: saeed_vahidi
  ادامه تحصیل در مقطع دکتری- داخل یا خارج؟ Distance ۱۱ ۸,۱۹۳ ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ۱۲:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: qaranqush
  [نکات زندگی] ۱۰ شرایط خطرناک برای ازدواج ! farazin ۱۷ ۱۷,۸۰۰ ۲۳ دى ۱۳۹۶ ۰۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: WILL
  حل روابط بازگشتی درجه ۳ rahkaransg ۲ ۲,۷۵۴ ۱۴ دى ۱۳۹۶ ۰۵:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: rahkaransg
  آنچه مردان در مورد ازدواج و مهریه باید بدانند H-Arshad ۰ ۳۰ ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  روابط بازگشتی amir_ghanati ۴ ۳,۷۱۵ ۰۴ شهریور ۱۳۹۶ ۰۳:۲۳ ق.ظ
آخرین ارسال: amir_ghanati

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close