زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۴۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی سوالات طراحی الگوریتم تخصصی هوش مصنوعی- کامپیوتر ۹۳

ارسال: #۳۱
۲۵ بهمن ۱۳۹۲, ۱۰:۲۲ ب.ظ
(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۱۰ ب.ظ)kh.jafarzade نوشته شده توسط:  
(25 بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۳۵ ب.ظ)mahtab69 نوشته شده توسط:  سوال ۱۱۲) اگر در یک گراف همبند Dfs=Bfs باشه کدام گزینه غلط بود؟؟؟

۱)گراف میتواند کامل باشد
۲)قطر گراف حداکثر ۲ هست
۳)گراف میتواند ۲بخشی کامل باشد
۴)گراف حتما یا درخت است یا گراف کامل

گزینه ۳
روش من:
شما ۳ گره کامل و همبندو در نظر بگیرید ...ما میدونیم که یکی از روشهای تشخیص ۲بخشی بودن اینه که بتونیم با ۲تا رنگ به شکل سازگار(ارضای محدودیت) رنگ آمیزی بشن و ازونجایی که این اتفاق نمیوفته این گزینه قطعا غلطه.
این که نشد روش حل دوست عزیز :دی
شما یه حالت خاص رو مثال میزنی بعد میگی نمیتونه باشه ؟؟؟
چون گفته گراف «میتواند» ۲ بخشی باشه حرف شما غلطه. اگه گفته بود گراف «حتمن» ۲ بخشیه حرفتون درست بود.
۳ تا گره که به صورت ۸ به هم وصل شدن رو در نظر بگیرین. هم ۲ بخشیه هم فرض سوال رو داره :دی Wink

کمربنـــــــــــــــــــــ(ها را ببندید)ــــــــــــــــــــــد
قراره کلی خوش بگذرونیم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: kh.jafarzade , saeed.rasouli
ارسال: #۳۲
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۱۲:۴۲ ق.ظ
RE: بررسی سوالات طراحی الگوریتم تخصصی هوش مصنوعی- کامپیوتر ۹۳
(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۳۹ ب.ظ)Amoojan نوشته شده توسط:  اون سوالی که گفته میخوایم a میانه باشه و kتا عدد از ارایه داشته باشیم که نصفشون کوچکتر و نصفشون بزرگتر از a باشند،میشه از مرتبه n.
روی آرایه با a یک پارتیشن میزنیم. اعداد قبل a از اون کوچیکترند و بعد از اون بزرگتر. البته ترتیبشون درست نیست! که صورت سوال هم اینو نخواسته.
حالا شما k/2 از قبل و k/2از بعد a انتخاب میکنی که a میشه میانه و مرتبه زمانی هم میشه n.

موافقم و منم با همین استدلال زدم n
ارسال: #۳۳
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۱۲:۵۰ ق.ظ
(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۴۱ ب.ظ)mrdudu نوشته شده توسط:  
(25 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۳۳ ب.ظ)mehdi1902 نوشته شده توسط:  توی سوالات الگوریتم این چن تا سوال رو کسی نظری داره ؟؟

- سوالی که جریمه داشت هر کاری
من خودم اون رو زدم که ti-td داشت :-؟ :-اس

من این سوال رو دیدم تعجب کردم چرا سیستم عامل دادن :ی

این سوال همون الگوریتم های زمانبدی ریال تایم بود :یییییی

اگر اشتباه نکنم باید لکستی تایم رو به دست می اوردیم به ترتیب اونی که کوچیکتر رو انجام میدادیم

td-ti

ti زمان پردازش

td زمانی که باید تموم بشه

این سوال گزینه هیچکدام هم داشت. که به نظرم درست بود. این الگوریتم شبیه HRRN تو سیستم عامل بود، همون فرمول رو می خواست فکر کنم

محمدپیامبرخدا،وکسانی که بااوینددربرابرکفارسرسخت وبایکدیگرمهربانند،آنانرابینی که رکوع و سجده میکنندوجویای فضل وخشنودی خداهستندنشانشان اثرسجده ایست که برچهره آنهاست،اینست وصفشان در تورات،ودرانجیل،چون کشتی هستند که جوانه بزندوآن جوانه محکم شودوبرپاهای خودبایستدوکشاورزان رابه شگفتی وادارد
 سپاس‌گزاری شده توسط: sahar_rostami2 , saeed.rasouli
ارسال: #۳۴
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۱:۲۲ ق.ظ
(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۳۹ ب.ظ)Amoojan نوشته شده توسط:  اون سوالی که گفته میخوایم a میانه باشه و kتا عدد از ارایه داشته باشیم که نصفشون کوچکتر و نصفشون بزرگتر از a باشند،میشه از مرتبه n.
روی آرایه با a یک پارتیشن میزنیم. اعداد قبل a از اون کوچیکترند و بعد از اون بزرگتر. البته ترتیبشون درست نیست! که صورت سوال هم اینو نخواسته.
حالا شما k/2 از قبل و k/2از بعد a انتخاب میکنی که a میشه میانه و مرتبه زمانی هم میشه n.
استدلال شما درسته ولی K رو N/2 در نظر بگیرید
حالا باید N/2 تا عنصر نزدیک به میانگین رو چک کنیم هر بار O(n) و جمعا" O(n^2 میشه
به نظر من باید O(nk) باشه
 سپاس‌گزاری شده توسط: saeed.rasouli
ارسال: #۳۵
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۱:۴۵ ق.ظ
(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۲۲ ب.ظ)mehdi1902 نوشته شده توسط:  
(25 بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۱۰ ب.ظ)kh.jafarzade نوشته شده توسط:  
(25 بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۳۵ ب.ظ)mahtab69 نوشته شده توسط:  سوال ۱۱۲) اگر در یک گراف همبند Dfs=Bfs باشه کدام گزینه غلط بود؟؟؟

۱)گراف میتواند کامل باشد
۲)قطر گراف حداکثر ۲ هست

گزینه ۳
روش من:
شما ۳ گره کامل و همبندو در نظر بگیرید ...ما میدونیم که یکی از روشهای تشخیص ۲بخشی بودن اینه که بتونیم با ۲تا رنگ به شکل سازگار(ارضای محدودیت) رنگ آمیزی بشن و ازونجایی که این اتفاق نمیوفته این گزینه قطعا غلطه.
این که نشد روش حل دوست عزیز :دی
شما یه حالت خاص رو مثال میزنی بعد میگی نمیتونه باشه ؟؟؟
چون گفته گراف «میتواند» ۲ بخشی باشه حرف شما غلطه. اگه گفته بود گراف «حتمن» ۲ بخشیه حرفتون درست بود.
۳ تا گره که به صورت ۸ به هم وصل شدن رو در نظر بگیرین. هم ۲ بخشیه هم فرض سوال رو داره :دی Wink

%۱۰۰ گزینه ۴ میشه چون فقط این گفته حتما، گزینه ۱و۳ گفته میتواند..
اینم مثال نقض گزینه ۴

فایل‌(های) پیوست شده

ارسال: #۳۶
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۸:۵۶ ق.ظ

اینو چی زدین؟؟
ارسال: #۳۷
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۹:۲۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۳۲ ق.ظ، توسط cse.abdali.)
(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۳۳ ب.ظ)mehdi1902 نوشته شده توسط:  توی سوالات الگوریتم این چن تا سوال رو کسی نظری داره ؟؟

- اعداد رو میخواست جمع کنه. n عدد ۱ بیتی
من بهترین رو n بدترین رو هم nlgn زدم

بهترین حالت log n من حساب کردم. خودتون برای مثلا ۴ یا ۸ مثال بزنید در میاد. و این حالتیه که دو تا دو تا اعداد را با هم جمع کنیم. بدترینشم هر چی فکر کردم احساس کردم nlognخیلی زیاد میشه و در نمیاد زدم n !!! استدلال از این محکم تر؟!!

(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۵۶ ق.ظ)alagh نوشته شده توسط:  اینو چی زدین؟؟

یه سوالی هست کنکور۸۵ مطرح شده
که t درخت فراگیر کمینه یک گراف است. اگر وزن یک یال را در گراف کاهش دهیم با چه مرتبه ای می توان درخت کمینه را پیدا کرد.
به نظرم شبیه همون سواله.
دقیقا گزینه هاش همیناست و جواب از مرتبه V را زده
 سپاس‌گزاری شده توسط: AI. , bahar_engineer , saeed.rasouli
ارسال: #۳۸
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۳۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۴۳ ق.ظ، توسط Amoojan.)
این سوال تکراری هست. میشه از مرتبه V .

(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۲۶ ق.ظ)cse.abdali نوشته شده توسط:  
(25 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۳۳ ب.ظ)mehdi1902 نوشته شده توسط:  توی سوالات الگوریتم این چن تا سوال رو کسی نظری داره ؟؟

بهترین حالت log n من حساب کردم. خودتون برای مثلا ۴ یا ۸ مثال بزنید در میاد. و این حالتیه که دو تا دو تا اعداد را با هم جمع کنیم. بدترینشم هر چی فکر کردم احساس کردم nlognخیلی زیاد میشه و در نمیاد زدم n !!! استدلال از این محکم تر؟!!
بهترین حالت رو چطوری حساب کردین؟!Huh من هرجوری حساب میکنم nمیشه... هم بهترین هم بدترین...Confused

(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۲۲ ق.ظ)E.SH نوشته شده توسط:  استدلال شما درسته ولی K رو N/2 در نظر بگیرید
حالا باید N/2 تا عنصر نزدیک به میانگین رو چک کنیم هر بار O(n) و جمعا" O(n^2 میشه
به نظر من باید O(nk) باشه
من منظورتون از اینکه باید n/2 تا عنصر رو چک کنیم نمیفهمم. بیشتر توضیح میدین؟
شما پارتیشن رو که زدی اندیس a (مثلا i)رو که داری. میگی از i-k/2 تا i+k/2 میشه جواب طراح محترم! Big Grin

[تصویر:  balloons.gif]
ارسال: #۳۹
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۱۲:۰۵ ب.ظ
(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۲۴ ق.ظ)AI. نوشته شده توسط:  
(26 بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۲۶ ق.ظ)cse.abdali نوشته شده توسط:  یه سوالی هست کنکور۸۵ مطرح شده
که t درخت فراگیر کمینه یک گراف است. اگر وزن یک یال را در گراف کاهش دهیم با چه مرتبه ای می توان درخت کمینه را پیدا کرد.
به نظرم شبیه همون سواله.

درسته ظاهرن شبیه هستند، اما کاملا متفاوت.
مسئله اینه که ما نمی دونیم چه یالی با چه وزنی و به کجای درخت اضافه شده!
فکر میکنم باید مراحل ساخت درخت پوشا رو طی کنیم با یکی از الگوریتم ها
که چون تعداد یال ها کمه، کراسکال با مرتبه E Log V احتمالا پاسخ هست.

فرقی ندارن!!! ما توی اون سوال هم نمیدونم یال کجا اضافه شده! همون V میشه! دقیقا سوالا عین همن و با پیمایش درخت میشه به نتیجه رسید

آرامشه ماقبل طوفانم...
ارسال: #۴۰
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۷:۵۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۵۹ ب.ظ، توسط ahad_kr.)
(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۳۶ ب.ظ)hosein_khoshdel نوشته شده توسط:  الان چرا هیشکی به جواب من توجه نمی کنه؟Sad

گزینه ی ۴ غلطه حالا شاید ۲ هم غلط باشه نمی دونم ولی ۴ صد در صد غلطه.به شکل پست قبلیم نیگا کنید.

این سوال غلط استAngry چون که هم گزینه دو و هم چهار غلط است مثال نقض برای گزینه دو...

(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۲۶ ق.ظ)cse.abdali نوشته شده توسط:  

یه سوالی هست کنکور۸۵ مطرح شده
به نظرم شبیه همون سواله.

با مرتبه o(v) میشه فهمید ایا این یال از بزرگترین یال کوچکتر است یا نه اگز کوچکتر بود کافی است این یال را اضافه کنیم که با این کار مسلما دور تشکیل می شود که وجود دور را میشه با مرتبه o)e+v) فهمید که چون درخت اس از مرتبه v می شود و بعد بزرگتری یال در این دور را حذف می کنیم پس جواب می شود از مرتبه v می شود.

فایل‌(های) پیوست شده

سپاس‌گزاری شده توسط: cse.abdali , sahar_rostami2 , alagh , saeed.rasouli
ارسال: #۴۱
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۱۰:۴۷ ق.ظ
(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۵۱ ب.ظ)ahad_kr نوشته شده توسط:  با مرتبه o(v) میشه فهمید ایا این یال از بزرگترین یال کوچکتر است یا نه اگز کوچکتر بود کافی است این یال را اضافه کنیم که با این کار مسلما دور تشکیل می شود که وجود دور را میشه با مرتبه o)e+v) فهمید که چون درخت اس از مرتبه v می شود و بعد بزرگتری یال در این دور را حذف می کنیم پس جواب می شود از مرتبه v می شود.

حق باشماست
 سپاس‌گزاری شده توسط: alagh , saeed.rasouli
ارسال: #۴۲
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۱۲:۳۴ ب.ظ
(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۳۵ ب.ظ)mahtab69 نوشته شده توسط:  سوال ۱۱۲) اگر در یک گراف همبند Dfs=Bfs باشه کدام گزینه غلط بود؟؟؟

۱)گراف میتواند کامل باشد
۲)قطر گراف حداکثر ۲ هست

گزینه ۲ میشه
 سپاس‌گزاری شده توسط: mahtab69 , saeed.rasouli
ارسال: #۴۳
۲۸ بهمن ۱۳۹۲, ۰۶:۳۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۱۴ ب.ظ، توسط mahtab69.)
بچه ها پارسه سوال ۱۱۲ پَ چیکا اینجوری حل کرده؟؟؟

سوال کی گفته حتما هر گراف کاملی dfs و bfs اون با هم برابرن!!! گفته G میتواند کامل باشه!!!
ارسال: #۴۴
۲۹ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۲۳ ب.ظ
(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۴۱ ب.ظ)mrdudu نوشته شده توسط:  

اگر اشتباه نکنم باید لکستی تایم رو به دست می اوردیم به ترتیب اونی که کوچیکتر رو انجام میدادیم

td-ti

ti زمان پردازش

من واسه این سوال نزدیک ده تا نمونه تست کردم و برای همشون حداقل دوتا مثال نقض آوردم. ۹۹درصد گزینه ۴ میشه. پارسه هم گزینه ۴ رو زدده.
ارسال: #۴۵
۲۹ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۲۶ ب.ظ
(۲۹ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۲۳ ب.ظ)mehrdad4all نوشته شده توسط:  
(25 بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۴۱ ب.ظ)mrdudu نوشته شده توسط:  

td-ti

ti زمان پردازش

من واسه این سوال نزدیک ده تا نمونه تست کردم و برای همشون حداقل دوتا مثال نقض آوردم. ۹۹درصد گزینه ۴ میشه. پارسه هم گزینه ۴ رو زدده.

گزینه ۴ هیچکدامه؟

آرامشه ماقبل طوفانم...

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۳۵۲ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۹۵۹ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  [دانلود] ویس و جزوه ی طراحی الگوریتم سیدجوادی هاتف ۳۳ ۴۱,۳۶۱ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۳۶۹ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۱,۹۹۸ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۳۶ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۲,۰۲۹ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  طراحی ui/ux kimiya1234 ۲ ۲,۰۷۳ ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: farsamw
  پکیج آموزشی طراحی وب + فارسی سازی وردپرس + سئو Happiness.72 ۶ ۶,۳۶۴ ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: saqarmoshtaq
  کارنامه های آزمون دکتری هوش مصنوعی ۹۶ robotic1981 ۵ ۷,۸۳۲ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close