زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۴:۲۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

برنامه‌ی جامع واسه زبان

ارسال: #۱۶
۰۹ تیر ۱۳۹۰, ۱۱:۳۸ ب.ظ
RE: برنامه‌ی جامع واسه زبان
(۰۳ تیر ۱۳۹۰ ۱۰:۰۸ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  من دارم ۵۰۴ میخونم ولی بعضی کلماتش ثقیله و اصلا یادم نمیمونه حتی لحظه ای که میخونم و بعد میخوام تمریناشو حل کنم معنی لغات یادم نیست. فکر کنم باید تا کنکور ۷-۸ دور بخونمشSad
اگه می تونید از جعبه لایتنر برای به خاطر سپردن لغات استفاده کنید.خیلی کمک می کنه.

یا به اندازه آرزوهایت تلاش کن
یا به اندازه تلاشت آرزو کن
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatima1537 , tayebe68
ارسال: #۱۷
۱۰ تیر ۱۳۹۰, ۱۲:۳۲ ق.ظ
(۰۸ تیر ۱۳۹۰ ۰۴:۲۲ ب.ظ)nima20-20 نوشته شده توسط:  سلام خدمت دوستان

من میخاستم ببینم که از این همه آموزش هایی که تو اینترنت گذاشتن برای آموزش زبان کدومشون خوب هستش چون من میخام شروع به یادگیری زبان کنم و نمیخام کلاس هم برم البته من میخام ترجمه و درک شنیداریم را تقویت کنم نه مکالمه را.
از دوستانی که با چنین نرم افزارهایی کار کرده اند لطفا نظراتشون و همچنین درصد موفقیت آمیز بودن این برنامه را بنویسند تا بقیه هم استفاده کنند.
با تشکر
پیشنهاد من اینه که چند تا از نرم افزار‌ها و فیلم‌های آموزشی رو ببینید تا بفهمید از کدومشون خوشتون میاد چون اینکه از مجموعه ای‌ که استفاده می‌کنید خوشتون بیاد خیلی‌ مهمه.
من خودم بعضی‌ از مجموع هایی که خیلی‌ ازشون تعریف میکردن رو دیدم و خیلی‌ خوشم نیومد.
۰
۰
ارسال: #۱۸
۱۰ تیر ۱۳۹۰, ۰۸:۴۱ ب.ظ
برنامه‌ی جامع واسه زبان
من هم از تجربه خودم در مورد پروسه یادگیری زبان می نویسم.
موضوع اول اینکه هیچ چیزی به اندازه کلاس رفتن نمیتونه موثر باشه.
دلایل‌: شما وقتی کلاس زبان میرید خیلی بهتر تو جو یادگیری زبان قرار می گیرید.میتونید خیلی بهتر رو speaking خودتون کار کنیدوقتی سوالی براتون پیش می یاد میتونید همون لحظه از استادتون بپرسید و جواب رو بگیرید.اگر یک کلمه رو اشتباه تلفظ کنید همون لحظه استادتون اشتباهتون رو تصحیح می کنه و هراز دلیله دیگه.
پیشنهاد من‌: حداقل یه دو سه سالی کلاس برید

موضوع دوم اینکه اگر قراره کلاس برید حتما بررسی کنید تا ببینید اون موسسه برا هر سطح از چه کتابایی استفاده می کنه و آیا اون موسسه سطوح پیشرفته‌تر زبان FCE ,CAE,CPE و غیره رو داره یا نه.خیلی از موسسات از کتابایی استفاده می کنن که برای عهد بوقن و خیلی کتابای خسته کننده ای هستن.

موضوع سوم اینکه برای حفظ کردن معنی یه کلمه‌، اول معنی رو حذف کنید بعد حتما یه جمله که توش از اون کلمه استفاده شده رو چند بار بخونید تا معنی اون کلمه رو بهتر به خاطر بسپارید.مثلا برای به خاطر سپردن معنی کلمه legacy میتونید جمله‌ی She recieved a small legacy from her aunt رو چند بار بخونید تا معنی کلمه legacy بهتر تو ذهنتون بمونه

موضوع بعدی اینکه اگر قصد دارید فیلم ببینید سعی کنید فیلم های مستند ببینید به جای فیلم های سینمایی.چون تو فیلم های سینمایی لهجه‌ها میتونه خیلی متفاوت باشه و سرعت صحبت کردن خیلی بالاست و از اصطلاحات عامیانه زیادی ممکنه استفاده کنن.وقتی زبانتون بهتر شد می تونید فیلم سینمایی ببینید.

تمام مطالب بالا از تجربیات خودم تو بحث یادگیری زبان بوده و برا من که خیلی خوب جواب دادن.

One who is raised by sword can't be beaten. One who is toughened by fire can't be burned
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatima1537 , blackhalo1989 , موج , SarahArshad , fateme66 , HRZ , ایرسا , banou , Ravi , rozh66 , 862222822 , Mahbanoo313 , Msccom , نارین
ارسال: #۱۹
۱۰ تیر ۱۳۹۰, ۰۹:۴۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ تیر ۱۳۹۰ ۰۹:۵۱ ب.ظ، توسط fatima1537.)
(۰۹ تیر ۱۳۹۰ ۱۱:۳۸ ب.ظ)fateme66 نوشته شده توسط:  اگه می تونید از جعبه لایتنر برای به خاطر سپردن لغات استفاده کنید.خیلی کمک می کنه.
ممنون اتفاقا کتابی که خریدم flashcard هم داره و میتونم هرجایی با خودم ببرم و حفظ کنمSmile
(۱۰ تیر ۱۳۹۰ ۰۸:۴۱ ب.ظ)mfXpert نوشته شده توسط:  تمام مطالب بالا از تجربیات خودم تو بحث یادگیری زبان بوده و برا من که خیلی خوب جواب دادن.
ممنون تجربیات شما هم خیلی مفید بودن سعی میکنم به کارببندم ولی کلاس رفتن به نفعم نیست وقتم رو میگیره سعی میکنم خودم بخونم
۰
۰
ارسال: #۲۰
۱۲ تیر ۱۳۹۰, ۱۱:۴۵ ق.ظ
برنامه‌ی جامع واسه زبان
کتاب ۵۰۴ رو کدوم مترجم بهتر ترجمه کرده؟
۰
۰
ارسال: #۲۱
۱۲ تیر ۱۳۹۰, ۰۲:۳۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ تیر ۱۳۹۰ ۱۱:۵۵ ب.ظ، توسط fatima1537.)
برنامه‌ی جامع واسه زبان
ترجمه " زویا نوعی صفری " خوبه ولی اشکالات چاپی داره،البته زیاد نیستن.کتابش قهوه ای رنگه ویرایش هشتم قیمت ۹۰۰۰ تومن
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: HRZ
ارسال: #۲۲
۱۷ تیر ۱۳۹۰, ۰۲:۱۳ ق.ظ
(۱۲ تیر ۱۳۹۰ ۱۱:۴۵ ق.ظ)HRZ نوشته شده توسط:  کتاب ۵۰۴ رو کدوم مترجم بهتر ترجمه کرده؟
پیشنهاد من اینه که برای یادگیری زبان هیچ وقت از ترجمه استفاده نکنید در هر زمینه ای
مثلا وقتی میخواید معنی یک لغتو یادبگیرید از ترجمه فارسیش استفاده نکنید اونو به انگلیسی برای خودتون ترجمه کنی و یا حتی از تصویر اون لغت میتونید برای بخاطر سپردن اون لغت استفاده کنید یا وقتی میخواید انگلیس صحبت کنید ذهنتونو از هرچی لغت فارسی پاک کنید بعضی افراد وقتی میخوان انگلیسی صحبت کنن اول به جمله فارسی مدنظرشون فکر میکنن بعد اونو به انگلیسی ترجمه میکنن و میگن که این کار کاملا اشتباه هست
یک دیکشنری تصویری توی بازار هست که شامل ۴۰۰۰ هزار لغت میشه به نام OPD (oxford picture dictionary )من به این کتاب خیلی علاقه دارم و برای من خیلی مفید بوده و خیلی هم کتاب جذابی هست
البته ترجمه فارسی دار این کتاب هم هست که من پیشنهاد میکنم ترجمه دار اونو تهیه نکنید تمام حسن کتاب به تصویری بودنه کتابه و نسبت به کیفیت بالای کتاب قیمت مناسبی هم داره
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ایرسا , fatima1537
ارسال: #۲۳
۱۷ تیر ۱۳۹۰, ۱۱:۲۴ ق.ظ
برنامه‌ی جامع واسه زبان
حالا که بحث دیکشنری شد من هم یکی‌ معرفی‌ کنم:longman dictionary of contemporary english
این بهترین دیکشنری هست که من دیدم. از آکسفورد و کمبریج و مک میلان هم بهتره. حجمش ۲.۵ گیگه ولی‌ واقعا ارزش داره.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatima1537 , ssjj , Distance
ارسال: #۲۴
۱۷ تیر ۱۳۹۰, ۱۱:۵۲ ق.ظ
(۱۷ تیر ۱۳۹۰ ۱۱:۲۴ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  حالا که بحث دیکشنری شد من هم یکی‌ معرفی‌ کنم:longman dictionary of contemporary english
این بهترین دیکشنری هست که من دیدم. از آکسفورد و کمبریج و مک میلان هم بهتره. حجمش ۲.۵ گیگه ولی‌ واقعا ارزش داره.
از چه لحاظ بهتره؟تعداد لغات؟یا توضیح کلمات؟
این دیکشنری روی کامپیوتر یا موبایل نصب میشه؟وکتابش هم وجود داره؟
۰
۰
ارسال: #۲۵
۱۷ تیر ۱۳۹۰, ۱۲:۱۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ تیر ۱۳۹۰ ۱۲:۱۳ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
برنامه‌ی جامع واسه زبان
من این دیکشنری هارو دانلود کردم و امتحان کردم:
Cambridge Advanced Learner's Dictionary
Cambridge English Pronounciation Dictionary
Longman American Advanced Dictionary
MacMillan
longman dictionary of contemporary english
Oxford Advanced Learnres

این دیکشنری واسه کامپیوتره. روی win mac و linux نصب می‌شه. حجمش بعد از نصب ۲.۳۵ گیگ هست که در مقایسه با حجم ۷۰۰ مگی آکسفورد خیلی‌ بیشتره. کتابش هم وجود داره که خیلی‌ حجیمه.
برتری‌های این دیکشنری زیاده. انقدر زیاد هست که من بعد از اینکه این رو نصب کردم آکسفورد رو از روی سیستمم پاک کردم. علاوه بر کلمه و ترکیبات و تلفظ و این ها، چند تا امکان دیگه مثل cultural dicrtionary , academic word list, communication 3000 most used words , writing assistant , popup dictionary , grammar هم داره.
تا حالا که تمام انتظاراتی که از یک دیکشنری داشتم رو برآورده کرده. خودتون دانلود کنید و ببینید.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ssjj , fatima1537
ارسال: #۲۶
۱۷ تیر ۱۳۹۰, ۰۳:۰۹ ب.ظ
برنامه‌ی جامع واسه زبان
ممنون ظاهرا تنها عیبش حجم زیادش هست و از babylon هم بهتره
اگر لینک دانلودش رو دارید ممنون میشم برام بذارید
جستجو کردم نتونستم دانلود مجانیش و پیداکنم
۰
۰
ارسال: #۲۷
۱۷ تیر ۱۳۹۰, ۰۴:۲۲ ب.ظ
برنامه‌ی جامع واسه زبان
حجم زیادش واسه دانلود عیبه ولی‌ واسه استفاده حسنه.
من babylon رو دارم و روش چند تا glossary خوب از جمله همین دیکشنری، چند تا آکسفورد و چند تا دیکشنری فارسی نصب کردم. اگر چه بابیلون به جهت کیفیت و گستردگی دیکشنری هاش به پایه LDOCE نمیرسه ولی‌ بعضی‌ وقتا به خاطره اینکه چند تا دیکشنری رو با هم داره و فارسی هم داره بعضی مواقع مناسب تره، مثلا موقع ترجمه.
من از سایت‌های share دانلود می‌کنم. قبل از دانلود هم لینکمو مستقیم می‌کنم. این دیکشنری رو هم از سایت‌های share دانلود کردم.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatima1537
ارسال: #۲۸
۱۷ تیر ۱۳۹۰, ۱۰:۳۴ ب.ظ
برنامه‌ی جامع واسه زبان
دیکشنری Longman Dictionary of Contemporary English فوق العاده است البته از این دیکشنری بهتر‌، دیکشنری Longman Exams Dictionary هستش که جلدش خیلی شبیه LDOCE هست.شما میتونید خود دیکشنری Longman Exams dictionary رو به همراه CD همراهش(به صورت اوریجینال) از انقلاب بخرید.فکر می کنم حدودا باید ۲۰ هزار تومن باشه.شاید قیمتش بالا باشه ولی واقعا ارزشش رو داره

One who is raised by sword can't be beaten. One who is toughened by fire can't be burned
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatima1537 , blackhalo1989
ارسال: #۲۹
۱۷ تیر ۱۳۹۰, ۱۱:۴۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ تیر ۱۳۹۰ ۱۲:۰۲ ق.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۱۷ تیر ۱۳۹۰ ۱۰:۳۴ ب.ظ)mfXpert نوشته شده توسط:  دیکشنری Longman Dictionary of Contemporary English فوق العاده است البته از این دیکشنری بهتر‌، دیکشنری Longman Exams Dictionary هستش که جلدش خیلی شبیه LDOCE هست.شما میتونید خود دیکشنری Longman Exams dictionary رو به همراه CD همراهش(به صورت اوریجینال) از انقلاب بخرید.فکر می کنم حدودا باید ۲۰ هزار تومن باشه.شاید قیمتش بالا باشه ولی واقعا ارزشش رو داره
چند تا سوال:
شما اطلاع دارید که دیکشنری کاغذی LDOCE با نرم افزارش چه فرقی‌ داره؟
من راجع به Longman Exams Dictionary شنیدم ولی‌ هنوز ندیدمش. می‌شه یه کم بیشتر توضیح بدید.مخصوصاً برتریاشو نسبت به LDOCE توضیح بدید؟
CD همراه Longman Exams Dictionary حاوی دیکشنری کاغذیش هم هست یا احتیاجه که کتابش هم خریداری بشه؟چون تا اونجایی که من دیدم استفاده از نرم‌افزار خیلی‌ ساده‌تر و بهتر از دیکشنری کاغذیه.
با تشکر

یه سوال دیگه: اگه کسی‌ نرم‌افزاری برای مرور لغات می‌شناسه معرفی‌ کنه. هدفم مرور لغاتی که خودم بهش میگم نه لغات پیش فرض خودش. maximum این کار رو می‌کنه؟
۰
۰
ارسال: #۳۰
۱۸ تیر ۱۳۹۰, ۱۲:۰۵ ب.ظ
برنامه‌ی جامع واسه زبان
سلام
بسته تسلط برای زبان خوبه؟
کسی استفاده کرده؟
ممنون
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۰۵۰ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  رودمپی برای برنامه نویسی Doctorwho ۱ ۱,۷۴۵ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۳۴ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۴۵۴ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl
  رودمپی برای یادگیری برنامه نویسی Doctorwho ۰ ۱,۵۳۹ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  درخواست برنامه برای اردینو در iot seokheiry ۱ ۲,۹۴۸ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: iot-programer
  کدام زبان برنامه‌نویسی بهترین انتخاب است؟ elecomco ۲ ۲,۷۲۹ ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: kilookiloo
Sad مشکل در برنامه نویسی شیء گرا Xialu ۰ ۱,۹۳۹ ۰۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Xialu
  برای آموزش مبانی برنامه نویسی چکار کنیم؟ elecomco ۰ ۲,۲۷۴ ۱۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: elecomco
  همکار در حوزه speech recognition و برنامه نویسی اندروید pasargad7788 ۰ ۱,۹۴۹ ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: pasargad7788

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close